Beter Wonen wil aantal woningen splitsen in kleinere wooneenheden Bruisende Concertzaal ten behoeve van Afrika Inwoners Haamstede niet ontevreden over hun kern Jeugd ook aktief voor Afrika In Plevierstraat, Keetenstraat en Mastgaststraat te Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Regio-amateurs in touw Weinig klachten over knelpunten Meer betalen De inwoners van de gemeente Brouwershaven moeten in 1985 drie procent meer betalen voor een aantal gemeentelijke belastingen en voor zieningen. (Paq. 3). Concertzaal Half december beleeft de Concertzaal-bios- koop in Zierikzee een hernieuwde start. Er moet een etiket worden losgeweekt, dat er nog heerst. (Pag. 4). Kommissie Sport De Zierikzeese kommissie voor advies en bijstand voor sport behandelt woensdagavond de herindeling van het bestaande sportpark Bannink. (Pag. 6). Dames Mevo '80 Het damesvolleybalteam van Mevo '80 wordt al weken geplaagd door een hele serie gebles seerde speelsters, hetgeen de resultaten beïn vloedt. (Pag. 7). Er zijn mensen, die voor geld tot alles in staat zijn, zelfs tot een goede daad. Rivarol ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 27 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23634 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ZIERIKZEE - De Woningbouwvereniging Beter Wonen heeft plannen ontwikkeld om in de Keetenstraat, de Mastgaststraat en de Plevierstraat in Zierikzee bestaan de woningen te splitsen in woningen voor een- en twee persoons huishoudens. In de Plevierstraat gaat het om een aantal flatwoningen, terwijl in de beide andere stra ten relatief dure eensgezinswoningen zullen worden op gedeeld. In een toelichting op deze plannen, die maandagavond aan de vereni gingsraad werden voorgelegd, vertel de direkteur ing. Ph. H. van Doorne dat met de realisatie van deze plan nen een behoorlijk aantal woning zoekenden in Zierikzee direkt kun nen worden geholpen aan woon ruimte. In de Plevierstraat zullen bestaan de, grote flats worden gesplist. De aanwezige grote woonkamer wordt dan opgedeeld in twee kleinere woon kamers. Door het bijbouwen van een keuken en een doucecel met toilet, alsmede door het maken van twee af zonderlijke ingangen, ontstaan uit el ke flatwoning twee twee-kamerflats voor een- en tweepersoons huishou dens, Wanneer bestaande subsidiere gelingen van toepassing zijn op dit projekt, dan zal de toekomstige huur prijs van de te realiseren woningen ongeveer 200,- per maand bedragen. Beperkt leegstand Bij de relatief dure woningen in de Keetenstraat en de Mastgaststraat kampt Beter Wonen, mede onder in vloed van de gezinsverdunning en de teruggang in de koopkracht, met een hoge mutatiegraad. Er is zelfs al sprake van een beperkte leegstand die, zo luidt de verwachting, volgend jaar zal toenemen. Om die onge wenste ontwikkeling tegen te gaan, zijn de splitsingsplannen ontworpen. De woningen in de beide straten zullen worden opgedeeld in twee kleinere woningen: de benedenver dieping zal dan fungeren als een wo ning, terwijl de bovenverdieping plus zolder de andere woning gaat vor men. Volgens de heer Van Doorne is het projekt zowel bouwtechnisch als prijstechnisch goed te realiseren. In verband met de realisatie is door Be ter Wonen voorlopig een kontingent van twintig woningen aangevraagd. Eigen voordeur Ook hier zullen de beide kleinere woningen bereikbaar worden door volledig gescheiden ingangen, met andere woorden: iedere bewoner krijgt zijn eigen voordeur. Bovendien zal bijzondere aandacht worden be- Vervolg pag. 2 SCHOUWEN-DUIVELAND - In heel veel plaatsen op Schouwen-Duiveland is de jeugd, al dan niet in schoolverband, aktief geweest met het bijeenbrengen van geld voor de aktie „Een voor AfrikaOp de foto staat een parmantige kleuter van de kleuterschool „De Woelwaterste Zierikzee als een kundig koopman zijn koopwaar, in dit geval plant jes, aan de man/vrouw te brengen. ning, die respekt afdwong met zijn klassiek gitaarspel, was het de beurt aan de heer Mahary, oorspronkelijk afkomstig uit Eritrea en sinds zes Vervolg pag. 2 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en af en toe wat re gen; minimumtemperatuur om streeks 6; middagtemperatuur ongeveer 10 graden. Vrij krachtige, aan de kust harde wind uit zuid tot zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 1 dec.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.. 10 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 Zaterdag: Veel bewolking kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 28 nov. Zon op 8.20, onder 16.34 Maan op 13.29, onder 21.57 29 nov. Zon op 8.22, onder 16.34 Maan op 13.49, onder 23.11 Eerste Kwartier: 30 november (9.00) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 28 nov. 6.08 18.56 0.01 12.37 29 nov. 6.58 19.55 0.54 13.35 Doodtij: 2 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag is er veel be wolking, waaruit af en toe wat regen kan vallen, maar grote hoeveelheden neerslag worden niet vernacht. De temperatuur blijft 's nachts vrij hoog: nachtvorst is vrijwel uitgeslo ten. Overdag wordt het ongeveer 10 graden. De wind is tussen zuid en zuidwest, een aan de kust is hij af en toe hard. Dit alles hangt samen mot een zeer diepe Oceaandeprcssic die van IJs land langzaam naar hot noordoosten trekt. Om deze depressie heen trek ken de komende dagen enkele storin gen. waardoor het weer tot en met het weekeinde weinig verandert ten opzichte van dat van woensdag. BURGH-HAAMSTEDE - De op de hoorzitting over de kern Haamstede aanwezige bewoners lieten maandag avond blijken goed tevreden te zijn met de inrichting van hun dorp. Ze hadden weinig klachten, alleen over het verkeer in het algemeen werden verscheidene opmerkin gen gemaakt. De gemeente Westersehouwen heeft deze week een drietal hoorzittingen georganiseerd, waarvan maandag avond in dorpshuis De Sehutse te Burgh-Haamstede de eerste werd ge houden Dit initiatief ligt in het vei lengde van het Kleine Kernen Kxpe riment, dat vorig jaar werd be ëindigd op Schouwen-Duiveland Eén van de doelstellingen van dit ex periment was dat het een uitstralingscffekt moest hebben naar andere kernen op Schouwen- Duiveland Projckt-eoördinator W Kort vertel de dat de problematiek van de ker nen Haamstede, Burgh. Burghsluis, Weslcnschouwon en Renesse inte graal zal worden aangepakt De hoor zittingen leiden tot een dorpsplan. dat in Zonnoniaire en Sirjanslaml in middelheeft geleid tot hel uitvocivn en realiseren van uiteenlopende pro- jokten. Vertoning dia's Na het vertonen van oude en recen te dia's van Haamstede liet W van Meert en. direkteur gemeentewerken horen welke knelpunten in de kern Haamstede door de gemeente waren gesignaleerd. De knelpunten waren ondergebracht in woonomgeving, on derwijst voorzieningen), openbaar vervoer, verkeer, parkeren en milieu hinder De plus minus twintig aanwezigen diskussieerden alleen over het knel punt verkeer. De hinder in de zomer maanden veroorzaakt door He bo- Vcrvoig pag. 3 ZIERIKZEE - „Schouwen-Duiveland voor Afrika": een spontaan georganiseerde manifestatie maandagavond in de Zierikzeese Concertzaal, die ruim driehonderd bezoe kers, voornamelijk jongeren, bijeen bracht om - beetje paradoxaal misschien - te proeven van een sprankelend, met veel intensiteit gebracht programma. Toch zal vrij wel iedereen, maandagavond verenigd in die Concert zaal zich duidelijk bewust zijn geweest van het doel van deze manifestatie: in eigen regio, op eigen wijze, ge bruikmakend van eigen mogelijkheden en talenten een kleine bijdrage leveren in de noodhulp aan de Afrikaan se landen. Dut doel werd bereikt; aan het eind van de avond werd het publiek be dankt voor komst en financiële bij drage, die tot een eindresultaat van 2.700,— had geleid. Een opbrengst, die bereikt kon worden, omdat de en treeprijs („Wilt u minstens vijf gul den in deze melkbus doen") volledig ten goede kon komen aan deze aktie voor Afrika. De Concertzaal werd immers gratis beschikbaar gesteld en amateur-artiesten uit de regio ver leenden uiteraard belangeloos hun medewerking. Dikke Kr es. Voor de tweede keer in een korte spanne tijds werd tijdens deze mani festatie bovendien bewezen, dat de Concertzaal na de ingrijpende ver bouwing inderdaad multifunktionc- lcr i.s geworden. Een evenement als dit zou in de voormalige ambiance met de smalle entree nauwelijks denkbaar zijn geweest. De nieuw ge- krcccrdc ïoycr biedt mogelijkheden tot ontmoeting en kontakt en - zoals maandagavond werd gedaan - tot het presenteren van kollages. Wie dus even vergeten mocht zijn. onder in- De Sint Lievens Cantorij. het ledigen van de ergste nood, om het bijeen brengen van zoveel moge lijk geld om voedsel te brengen op die plaatsen in Afrika waar er het meeste behoefte aan is. Sint, Lievens Cantorij De Concertzaal-manifestatie werd geopend, na aankondiging van pre sentator Peter van Herp, door de Sint Lievens Cantorij, een gelegenheids koor, dat enige tijd geleden werd ge formeerd in het kader van de Ars Mu>ica-koncertserie. Deze fraaie zangformatie was eerder dit seizoen te beluisteren tijdens het eerste Ars Musica-koncert in de Sint Lievens Monstertoren. Een suksesvol optre den toen en nu; men had er goed aan gedaan het gelegenheidskoor nog even in stand te houden. Onder lei ding van dirigent Mar van der Veer werden enkele bijzonder mooie liede ren ten gehore gebracht. Het optre den werd afgesloten met een canon in drie groepen, die elk vicr-stemming zongen. Hoewel aanvankelijk het publiek blijkbaar uitging van een wat „los- vastc" opzet van het programma en zich derhalve nogal wat hecn-en- wcer geloop permitteerden, verdien den de mensen op het podium gerich te aandacht en kregen dat na verloop van enige tijd dan gelukkig ook. Na het optreden van Dik de Ko- vloed van de prima sfeer en het gebo- dene, waar het uiteindelijk om be gonnen was deze avond, werd daar door middel van die kollages meteen weer aan herinnerd: hongersnood in Afrika en een wereldbeleid, dat tot nu toe het antwoord schuldig bleef op de vraag hoe voldoende strukturele hulp geboden kan worden. Daarom ging het maandag in heel Nederland en dus ook in Zierikzee nu eerst om Lou Brondgeest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1