Sint in boot op wielen door straten Nieuwerkerk In Burghsluis verloor Sint zijn brilleglazen Sint waarschuwt Brouwse jongeren voor baldadigheid Sint maakte zijn entree in Renesse Rondrit van een uur gemaakt Bromfietser aangehouden Inbraak bij garage Goedbloed Diefstal goud en zilver ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maaudae 26 november 1984 Nr. 23633 3 In de haven van Burghsluis arriveerde zaterdagmiddag de Goedheiligman met zijn twaalf Pieten. Honderden belangstellenden BURGH-H AAMSTEDE - Met angst en beven heeft het bestuur van de Mid denstandsvereniging Burgh-Haamstede vrijdagavond gedacht aan de aan komst van Sinterklaas, zaterdagmiddag in Burghsluis-Haven. Zware storm, springtij, hoog water en weinig publiek waren onderdelen van het kinder feest die van grote invloed zouden kunnen zijn. Maar gelukkig nam de wind af, bleef het water weg en togen honderden naar Burghsluis waar de Sint met zijn twaalf Pieten om één uur aan wal stapte. Welkom geheten door Mid denstandsvoorzitter J. Geleijnse vertelde de Sint wel verrast te zijn door de storm. De gevolgen vielen mee, alleen vlo gen bij een windstoot van kracht 11 de glazen uit zijn bril! Muzikaal werd zijn aankomst bijgestaan door de Ko ninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede, afgewisseld door de roffels van de drumband waarvoor de nieuwsgierige zilvermeeuwen op de wieken gingen. In Burgh werd de op tocht met de Sint (ditmaal in een ou de tilbury gezeten) geformeerd en met de muziek voorop door Burgh ge reden om in Haamstede voor de stoep van het oude Raadhuis het welkomst woord van burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer aan te horen. Zij, vergezeld van haar echtgenoot, wethouder en mevrouw De Feiter en sekretaris De Jonge, noemde het een geweldige dag. Ook zij had haar hart vastgehouden in de afgelopen nacht door de storm. Zij dankte verder de muziek en vooral de politieman Har ry de Feiter die zijn vrije dag had op geofferd om de stoet veilig voor te rij den en wenste Sint, de Pieten en een ieder een prettige Sinterklaastijd. Sinterklaas gaf een relaas over de woeste storm en vervolgens met de opmerking dat de kinderen in Haamstede en Burgh nog steeds even lief zijn. Hij dankte Marianne Buth voor de rit in de tilbury, het makke paard dat er voor stond en wekte een ieder op om op 1 december het grote kinderfeest in de Schutse te bezoe ken om te besluiten met een opwek kend woord voor de hulpaktie in Afrika. Het middenstandsbestuur deelde daarop wat bloemen en drankjes uit aan de mensen van het kollege van b. en w. en andere trouwe ambtenaren, die op zo'n dag onmisbaar zijn. Daar op vertrok het gezelschap naar hotel Bom waar de Sint zich tegoed deed aan hete koffie met een rietje en de Pieten een bord friet naar binnen werkten. Sinterklaas trok een aantal prijskaarten waarop taarten, rolla des en geldbedragen te winnen wa ren. Het bezoek aan het Rusthuis was er natuurlijk ook bij en de Sint bood de bejaarden een echte wedstrijd sjoelbak en een aantal spelletjes aan, waarvoor de adjunkt-direkteur, me vrouw Warnink hem ten zeerste be dankte. Achteruitrijden Werkstukken gemaakte, werkstukken hadden be keken, lieten zij de volgende kinde ren voor een prijsje in aanmerking komen. In de leeftijdsgroep drie tot vijf jaar: Kirsten Schiewald, Esther Flikweert en Jacqueline Cortfe. Leef tijdsgroep zes/zeven jaar: Remo Fin- klenberg, Susanna van der Meer en Jordy Dalebout. Leeftijdsgroep acht/negen jaar: Annemarie van der Zwel, Erwin Kleemans en Simon van der Meer. Leeftijdsgroep tien tot en met twaalf jaar: Wouter van de Zwet, Queenie de Haas en iemand die van waardeloos materiaal een prachtige Sinterklaas had gemaakt, maar ver geten was zijn of haar naam daarbij te vermelden. De burgemeester toonde zich zeer ingenomen met de snelle verplaat sing van Sinterklaas die slechts een uur eerder per boot in Zierikzee aan kwam. Hij vertelde dat de steeds ho gere leeftijd van de Sint aanleiding was geweest om van het paard over te stappen op een komfortabeler ma nier van vervoer in de vorm van de zelfgemaakte verrijdbare boot. „Want we hebben hier in Nieuwer kerk geen water voor een echte boot", aldus Van Bommel. De bejaarde Hei lige bleek blij te zijn met deze geste, alleen had hij wat last gehad van het steeds achteruit rijden waardoor, naar zijn zeggen, zijn maag af en toe dreigde om te keren. Want „Nieuwer- kerk is een groot dorp waar je wel een uur nodig hebt voor een rondrit", al dus de Sint. Gezeten in een makkelijke stoel met aan zijn voeten vele tientallen Nieuwerkerkse kinderen in de.leef tijd tot acht jaar, onderhield de Sint zich geruime tijd met de jeugd. Hij bleek van dë mëëst persoonlijke din- In een. boot, .bevestigd op een wagen, reed Sinterklaas bijna een uur door Nieuwerkerk." NIEUWERKERK - In Nieuwerkerk was zelfs de zon aanwezig- om Sinterklaas en zijn gevolg te begroeten, die daar zaterdag 0111 ongeveer twee uur arriveerden. Het be zoek van de Goedheiligman kreeg het karakter van een heuse optocht door de prachtige boot die door de organi sator van het gebeuren, de Oranjevereniging, op een wa gen was gemaakt. Vooraf gegaan door een politieauto met zwarte Pieten en gevolgd door de muziekgezelschappen Nu met Hope uit Bruinisse, Oefening en Uitspan ning uit Nieuwerkerk, beide onder leiding van A. Radewalt, de drum band onder leiding van Jaap van Put ten, de minirettes onder leiding van Ellen Schilperoord en de vlaggegroep onder leiding van Ellen Born, maak te het gezelschap een rondrit van bij na een uur door het dorp, waarvoor veel belangstelling bestond. In de ochtenduren waren ruim hon derd kinderen in de weer om in het Dorpshuis, onder leiding van leden van de Oranjevereniging, tekeningen en werkstukken van waardeloos ma teriaal te maken ter ere van Sinter klaas. Het interieur van het gebouw straalde hierdoor al een echte 5 de- cembersfeer uit toen de Goedheilig man hier na zijn rondrit door het dorp werd ontvangen door burge meester J. van Bommel en de leden van de Oranjevereniging. gen op de hoogte te zijn. In de grote zaal van het Dorpshuis werden de iets oudere jongens en meisjes ver maakt met verschillende films. Na dat Sinterklaas en Zwarte Pieten al le, 's morgens door de kinderen Ingooien ruitjes van de Sint Nicolaaskerk BROUWERSHAVEN - Onder goede weersomstandigheden en grote publie ke belangstelling arriveerde zaterdagmorgen Sinterklaas met zijn schip in de Oude Haven van Brouwershaven. De bejaarde grijsaard werd op zijn tocht naar de smalstad niet alleen vergezeld door drie van zijn zwarte knechten, maar eveneens door een drietal kleurige clowns. Begeleid door de drumband Apollo onder leiding van Cor Struyk en de majorettenvereniging Appollonia onder leiding van Wil van Ast die met beide groepen was vertegenwoordigd, reed de Goedheiligman op zijn schimmel naar de Markt waar hij werd ont vangen door burgemeester C. Slabbekoorn en de voorzitter van de Mid denstandsvereniging A. van den Hoek. De Goedheiligman werd in het Dorpshuis van Renesse officieel ontvangen door burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. RENESSE - Op initiatief van de Middenstandsvereniging Renesse maakte Sint Nicolaas zaterdagmiddag zijn entree te Renesse. Na een rondgang door het dorp vond in het dorpshuis te Renesse onder grote belangstelling de offi ciële ontvangst plaats. Het feest begon omstreeks kwart over twee, toen het fanfarekorps Luctor et Emergo, gevolgd door een groot aantal kinderen, van af het dorpshuis te Renesse vertrok om de Sint en zijn gevolg op te halen. De burgemeester attendeerde zijn gast op het kleurenspel dat de drum band Apollo bood omdat zij voor het eerst optraden in nieuwe uniformen. Volgens Slabbekoorn is in enkele ja ren tijd iets goeds bereikt op muzi kaal gebied met de wederoprichting van de brassband. Hij herinnerde de aanwezigen eraan dat nieuwe leden altijd welkom zijn. Slabbekoorn sprak verder de hoop uit dat Sinter klaas ook op een andere plaats in de wereld die kinderen zal bezoeken die het veel en veel moeilijker hebben dan hier. Wat dat betreft was Sinterklaas het met hem eens dat via de aktie „Eén voor Afrika" de kinderen in Afrika een stukje moeten krijgen van wat wij allemaal gewoon vinden. De Goedheiligman had verder de indruk dat Brouwershaven momenteel bruist van krachten die bereid zijn iets extra's te doen. Hij wees in dit verband op het in oprichting zijnde kinderkoor en de voorbereidingen om in 1986 het 700-jarig bestaan van Brouwershaven te vieren. Kritiek had Sinterklaas op de jongeren in Brouwershaven die uit baldadigheid telkens weer de ruitjes van de St. Ni colaaskerk ingooien.. „Dit doet af breuk aan het monumentale gebouw en kost veel geld" aldus de kinder vriend die opriep om de ruiten te sparen. Schminkhoek Na het officiële gedeelte volgde er een swingend optreden van de oudste majorettengroep. De drie clowns wa ren inmiddels al bezig om in hun „schminkhoek", die naast de muziek tent was geplaatst, kleuters en peu ters die dat wilden ook om te toveren tot clowntje. Al of niet zo uitgedost konden de kinderen een praatje ma ken met Sinterklaas, die gezellig bij hun was komen zitten. De oudere kin deren renden zich ondertussen „rot" langs de etalages van de Brouwse winkels om letters te verzamelen die tezamen de zin „Heeft gij reeds 'n schat gezien." bleken te vormen. Ar jan van der Meer had dit als eerste in een supersnelle tijd uitgeknobbeld. Kindermiddag 's Middags was Sinterklaas in het Tonnenmagazijn aanwezig om aan Arjan en de andere winnaars van de ren je rot wedstrijd, zoals de hoofd prijswinnaar Arno van de Weele, een kado uit te reiken. De Sint keek ook zijn ogen uit naar de optredens van de winnaars van de play-backwed- strijd die vorige weck plaatsvond. Ook deze „artiesten" werden met een kado bedacht. Hierna vertrok Sinter klaas met zijn gevolg naar elders en konden de ruim 170 aanwezige Brouwse kinderen zich verbazen en vermaken met het optreden van een goochelaar. Op zaterdag 8 december organi seert de Middcnstandsvcreniging voor de hele bevolking nog ,,ecn avondje Brouw" dat aansluit op de aktie met krasplaatjcs in de winkels. Tbr hoogte van camping Bonafide ontmoette de vrolijke stoet de Sint die, gezeten te paard, richting Renes se reed. Midden in de stoet maakte de Sint een rondgang door het dorp, ter wijl zijn vijf Pieten ondertussen snoepgoed uitdeelden aan de vele be langstellenden. Ontvangst In het dorpshuis werd de Sint ver volgens officieel ontvangen door de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Na haar welkomstwoord vertelde de Sint dat hij tijdens de he vige storm van de nacht voor zijn aankomst vreselijk ziek was geweest. Hij had zelfs overwogen terug naar huis tc keren, toen hij echter zag hoe veel kinderen naar het dorpshuis van Renesse waren gekomen om hom tc verwelkomen, was hij blij dat hij toch doorgezet had. Hilariteit Meester Blom zorgde voor enige hi lariteit door het boek van de Sint te stelen. Gelukkig werd dit, dankzij de kinderen, door de Pieten ontdekt. Er volgde een woest achtervolging dooi de zaal, met vanzelfsprekend een hoop plezier. Verschillende kleintjes kregen na dit „incident" de gelegenheid om bij de Sint op het podium te komen om, begeleid door Luctor et Emergo, een liedje te zingen of om gewoon even vlug een handje te geven of een mooie tekening aan te bieden. Ook de Pie ten brachten een lied ten gehore en vanzelfsprekend werd er volop gestrooid. Veel te snel was het voor de Sint weer tijd om op te stappen. Maar vóór de kinderen naar huis gingen was er voor hen nog een verrassing. Bij de uitgang deelden de Pieten cho coladeletters uit. Met de aankomst van de Sint is de winkclweckaktic van de Mid dcnstandsvcreniging Renesse. die duurt tot en met 5 december, van start gegaan. DUIVELAND - Zaterdagavond om streeks 22.30 uur hield de politie tij dens een kontrolc een bromfietser, een jongeman uit Duiveland, aan om dat hij zonder licht reed. De brommer bleek bovendien niet verzekerd. ZIERIKZEE - In de nacht van zater dag 24 op zondag 25 november werd ingebroken bij garage Goedbloed in de Korte Nobelstraat. De daders ver schaften zich toegang tot de show room door een ruit in te slaan. Zij ontvreemden een videorekorder, der tien auto-radiocassettes, een de- monstratiekast voor radio's een schrijfmachine en een telefoon. De to tale waarde van de gestolen goederen wordt geschat op 8.500,-. NOORDGOUWE - Terwijl de fami lie Van der W. te Noordgouwe zondag middag een kerkdienst bijwoonde, werd in haar woning ingebroken en voor een bedrag van ongeveer f 15.000,- aan zilveren en gouden voorwerpen gestolen. Van de daders, die zich toegang hadden verschaft door een ruit in te slaan, ontbreekt elk spoor. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur). 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar I 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu- sief 5% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5°/o BTW Bij zijn aankomst in Brouwershaven werd de Sint, behalve door zijn Pieten, tevens vergezeld door een drietal kleurige clowns. l b

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3