uw Aankomst aan 't Luitje was schot in de roos Volgend jaar dezelfde opzet van Ring Promotion Natte voeten in Bruinisse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Sint Nicolaas waarschuwt Zierikzeese middenstand voor samenstelling van het winketbestand STAAT DER NEDERLANDEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Stimuleringsbeleid Sinterklaas Strafschop Vogeltentoonstelling De frakties vari de Zierikzeese gemeenteraad in de Schouwen-Duivelandse gemeenten werd De hoofdmacht van Zierikzee liep in Tilburg te- In de Zierikzeese Graanbeurs werd de onder zijn weinig hoopvol over de resultaten van het Sinterklaas feestelijk ingehaald. Op pagina 3 gen een 1-0 nederlaag aan bij NOAD. Een du- linge tentoonstelling van vogelvereniging Zang stimuleringsbeleid. (Pag. 2). enige sfeerverhalen over dit feest. bieuze strafschop fungeerde als scherprechter, en Kleur gehouden. (Pag. 8). (Pag. 6). MAANDAG 26 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23633 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geen feest zo vrolijk, of de deelnemers brengen, in hun eigen hart het grootste deel der vrolijkheid me de, die zij er vinden. Petit-Senn ZIERIKZEE - Met recht en ere kon zaterdag-middag aan 't Luitje door de talloze aanwezige kinderen (en ou ders) het aloude lied worden gezongen, dat begint met de zin „Zie ginds komt de stoomboot". Al was het dan geen boot, die door stoom werd aangedreven, hij was niette min van verre zichtbaar. Duidelijk verschillend van voorgaande jaren heerste er dit jaar een speciaal sfeertje onder de aanwezigen, toen Sint Nicolaas per schip arri veerde in de haven van Zierikzee. halve een groot aantal gewone Zwar te Pieten, de Pietenband van Rust Roest. Deze band zorgde in eerste in stantie voor de vrolijke muzikale no te bij de aankomst van de Sint. Moeilijk te paard Nadat burgemeester De Meester de Sint welkom had geheten op Zierik- zees grondgebied, onder de vermel ding dat men ,,na het zware weer van de dag ervoor er niet helemaal meer zeker van was of de goede Sint nog wel zou komen", besteeg Sint Nico laas op 't Luitje zijn trouwe schimmel. Al moet hierbij wel worden ver meld dat de reis over zware zeeën de Sint kennelijk in de benen zaten, want in vroeger jaren ging dat wel eens wat soepeler. Zelfs een in aller- lij aangedragen keukentrap bracht niet de zo gewenste vereenvoudiging bij het bestijgen van het paard. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Promotion-dagen 1984 zijn zeer geslaagd Verwachting tot dinsdagavond: Koude nacht Eerst nog opklaringen, in de loop van de dag van het westen uit toene mende bewolking gevolgd door re gen; minimumtemperatuur van 4 graden aan zee tot om het vriespunt in het binnenland, en op veel plaat sen nachtvorst; middagtemperatur ongeveer 9 graden; tot vrij krachtig en aan de kust tot hard toenemende zuidwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 30 nov.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min .temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 27 nov. Zon op 8.19, onder 16.35 Maan op 13.01, onder 20.42 Eerste Kwartier: 30 november (9.00) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwate r 27 nov. 5.40 18.09 11.44 Doodtij: 2 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende nacht is er weinig wind, en er worden opklarin gen verwacht. Daarbij kan de tempe ratuur in het binnenland op veel plaatsen dalen tot om het vriespunt, en vlakbij de grond wordt de tempe ratuur enkele graden onder nul. Dinsdag overdag komen we onder in vloed van een aktieve oceaandepres sie, die dan in de buurt van IJsland ligt. In de ochtend is er eerst nog zon, maar in de loop van de dag neemt de bewolking toe, en later kan er regen vallen, het eerst in het westen van het land. De wind neemt dinsdag toe uit het zuidwesten, aan de kust kan hij af en toe hard worden. Ook de rest van de week bepalen oceaandepressies het weer: we moe ten rekenen op perioden met regen, maar nachtvorst is dan vrijwel uit gesloten. ASSEN - In het Amelander veld blijkt veel meer gas te zitten dan tot nu toe werd aangenomen. Nadat Sint Nicolaas van boord was gestapt, kuste hij de Zierikzeese bodem. Vervolgens moest hij zich een weg banen door de grote schare toeschouwers om zijn schimmel te bereiken, die hem naar de muziektent zou brengen. Of het nu moet worden toegeschre ven aan de entourage van een echte haven, of aan de afmetingen van Sint's schip, zeker is dat het meer dan duizendkoppige publiek volop genoot van de .eerste stappen" van de Sint op Zierikzeese bodem. De Goedheiligman kwam met zijn schip Spanje" zaterdagmiddag het Havenkanaal ingevaren om aan 't Luitje aan te leggen. Aanwezig waren een aantal vertegenwoordigers van de Zierikzeese Ondernemers Centra le (ZOC), burgemeester Th. H. de Meester en de voltallige Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Aan boord van het schip bevond zich tevens, be- Ook de wind speelde de Goedhei ligman nog de nodige parten toen hij, op weg naar zijn ros, zijn mijter door de stevig waaiende bries zag afge rukt. Grote schade werd er niet aan gericht, noch aan de mijter noch aan de verschijning van de Sint. Muziektent Voorafgaand door Kunst en Eer vertrok .de Sint via de Nieuwe en Ou de Haven naar de muziektent op het Havenpark, waar de officiële verwel koming plaatsvond. Allereerst werd de Sint daar toegesproken door bur gemeester De Meester. Hij deelde mee erg blij te zijn dat de Sint ook dit jaar weer in Zierikzee wilde komen, ondanks zijn overladen programma, maar wilde wel de aantekening ma ken dat de Kindervriend dit jaar erg vroeg in Nederland arriveerde. Maar ook de burgemeester sprak zijn blijd schap uit over het feit dat het storm weer in de nacht van vrijdag op zater dag Sint Nicolaas niet had weerhouden om in Zierikzee te arri veren. Hij wenste de Bisschop dan ook een aangenaam verblijf in de stad toe. Na het kinderfeest in de Concertzaal bracht Sint Nicolaas een bezoek aan het verzorgingstehuis ,,De Wieken1" aan de Hoge Molenstraat. Eén van de be woonsters had zich meester gemaakt van een Pietenpet, tot grote hilariteit van de aanwezigen. -t. Aansluitend was het woord aan de Sint zelf. Hij dankte alle betrokke nen, die het hadden mogelijk ge maakt dat zijn aankomst in de haven en de stad had kunnen plaatsvinden. „Ondanks alle sombere geluiden van de afgelopen jaren ben ik erg blij dat mijn verjaardagfeest nog steeds ge handhaafd blijft", zo betoogde de Sint. Hij sprak ook zijn enorme waardering uit over de vele herbestratings- en restauratieprojék- ten, 2owel die van de gemeentelijke overheid als die van partikulieren. Heel in het bijzonder hoopte de Sint dat zijn schip volgend jaar molen Den Haas aan het bolwerk weer zou kun nen gebruiken als baken. Maar dan wel een molen, die volledig in ere zou zijn hersteld. „Deze molen is een ge deelte van het silhouet van Zierikzee, een kompas waarop mijn Pieten kun nen varen". Aldus de Sint. Hij had tevens een boodschap, of beter gezegd een waarschuwing voor de ZOC. „Zorgt u er voor dat uw win kelbestand blijft zoals het is. Wordt Ver vuig pag. 5 Advertentie "7LENING 1984 PER 1991/2000 inschrijving op 27 november a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs het plan geopperd om enkele kraampjes in dc vorm van huisjes op te bouwen en die eventueel te beman nen met mensen in Zeeuwse kleder drachten. Ook luchtreklamc is niet uitgesloten. Financieel hield Ring Promotion 3428,76 over, waarvan 50% naar dc reserves gaat en 50% wordt verdeeld onder de leden die een goede 60,— terug krijgen. Bedankjes Als bestuurslid bedankten dc he i-en J. v. d. Berg, C. Simmers en C. de Goederen waarvoor nog geen vervan gers zijn gevonden. J. v. d. Berge kreeg bloemen voor zijn inbreng als mede oprichter en de andere heren worden later, middels een bezoekje, bedankt. Namens de WV Burgh- Haamstede wenste de heer N. Dam- bruin Ring Promotion in 1985 veel sukscs cn dat deed ook de hoer N. Schults van dc evenementenkommis sie uit Rencsse. En uit de vergadering bracht mevrouw J. Jonker-v. d. Hoek het bestuur voor het vele werk dat aan deze organisatie vast zit. Voorzit ter Kloos besloot deze vergadering met de beste wensen voor Kerstfeest cn Nieuwjaar. Stormvloed zorgde voor overlast BRUINISSE De stormvloed heeft in de vissersplaats Bruinisse weer voor de nodige overlast gezorgd, al viel er geen materiële schade te melden. De storm, die met orkaankracht tot kracht twaalf opliep, dreef het zeewa ter met grote kracht dc zeegaten in, waarbij in Bruinisse dc peilschaal 3.65 m boven N.A.P. aanwees rond vijf uur in de nacht van vrijdag op za terdag. Van RWS-zijdc was een waarschu wing van 3.05 m boven NAP gegeven, maar naarmate de vloed vorderde werd duidelijk dat het veel hoger zou worden. Dc buitendijkse bedrijven moesten toen ijlings andere maatre gelen treffen cn meer mensen inzet ten om de schade te beperkten, be vlood planken bij Padmos werden ge steld en met pompen kon de vloer maar net droog worden gehouden. Bij Maaskant stroomde de vloer, die op 3.60 m plus NAP ligt. wel onder. Gereedschappen en machinerieën werden hoger geplaatst om de ver woestende inwerking van zout water te voorkomen. HAAMSTEDE - In het bijzijn van een heel klein aantal leden vergaderde Ring Promotion vrijdagavond in hotel Bom onder voorzitterschap van de heer A. Kloos, die de heer C. de Goederen verving. Deze laatste had wegens gezondheidsredenen bedankt. De voorzitter, die in zijn welkomstwoord de evenementenkommissie van Renesse en N. Dambruin als VVV-vertegenwoordiger verwelkom de, kon de Promotiondagen in 1984 als zeer geslaagd beti telen. Het was prima marktweer en de opzet was weer goed zodat Ring Promotion steeds meer bekendheid op Schouwen-Duiveland krijgt. Gebleken is dat bij enkelen dc draaiorgelmuziek te hard overkwam. Marktmeester VV. Geleijnse zei dat er meer bezoekers waren dan in 1983 en dat er ook missers waren. Zo bleef de olifant weg en kwam de dweilband pas laat in dc namiddag. De Disney- poppen waren een groot sukscs, on danks dat ze vrij duur waren. Ge tracht zal worden om in 1985 deze poppen wat goedkoper in te huren, mogelijk uit Ameland waar een aan tal van deze figuren aanwezig is. Van de 36 kramen werden er slechts 15 door eigen mensen bemand, dc rest was import. Groot sukscs hadden de strandwerkers die wel met dc beste plaatsen gingen strijken. Bijna dezelfde opzet Voor 1985 komt het bestuur met een bijna zelfde opzet als in 1984. De da gen worden gehouden op II. 18 en 25 juli en op 1. 8 cn 15 augustus. Dc oude ambachten zullen verte genwoordigd zijn evenals de poppen kast, dc Disncyfigurcn, de kindcr- rommclmarkt, standwerkers, moge lijk een dweilband en verder werd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1