SEIZOEN 1984 NIET OPTIMAAL streeknieuws Stichting Renesse Promoten wankelt VW-bestuur Renesse weigert klaagbrief evenementenkommissie in vergadering te behandelen 4 In Renesse maar een vakantiehuis j e maximaal geklassificeerd Joh, Jansevoorzitter VVV Renesse tijdens openingswoord najaarsvergadering RENESSE - „De verwachting was, dat het een goed sei zoen zou worden vanwege de late Pasen en alle daarop volgende feestdagen", stelde Joh. Janse in zijn openings woord als voorzitter van de VVV Renesse tijdens de najaarsvergadering in Hotel De Zeeuwse Stromen. „Toen Pasen een tevreden beeld te zien gaf, dachten we met z'n allen, dat we met de Hemelvaart en tijdens de pe riode rond Pinksteren van alles tekort zouden komen, maar deze veronderstelling kwam niet uit. Het was zelfs zo, dat rond Pinksteren niet eens alles bezet was, iets wat in jaren niet voor was gekomen. Het hoogseizoen heeft steeds hetzelfde beeld laten zien. In deze periode is het maar twee weken druk geweest, namelijk tijdens de eer ste weken van augustus". Het minder goede weer in juni en september leidde ertoe, dat het sei zoen 1984 niet optimaal was. De ver huur van huisjes werd hiervan onder andere de dupe. Hier werden minder weken geboekt. De mensen in het voor- en naseizoen besloten vaak op het allerlaatste moment pas te huren. De aspirant-huurders wachtten in nogal wat gevallen tot zij zekerheid hadden goed weer te hebben. Bij min der gunstige voorspellingen besloten ze alsnog naar beter oorden in Euro pa te gaan. ,,Dat zijn feiten, die ik met zekerheid durf te stellen", kon- kludeerde Janse. ,,Ik kon ze opmaken uit gesprekken met gasten. Velen ver gaten onze omgeving echter niet en zij kwamen later alsnog om uit te rusten van de verre reizen". Terminal In plaats van de info-posten op de Grevelingendam en bij Rilland-Bath kwam voor de Westhoek-VVV's Burgh-Haamstede en Renesse een beeldschermterminal beschikbaar als proef. Het beoogde een optimale informatiebron te zijn voor heel Zee land, maar door het uitblijven van de echte grote vraag, kwam de proef niet optimaal tot uiting. ..Hopenlijk blijft de proef deson danks niet tot een jaar beperkt. Tus sentijds heb ik echter van iemand vernomen, dat het zeer waarschijn lijk wel weer door zal gaan het vol gend jaar", legde Janse uit. ,,De proef is vooral een provinciaal ge beuren, ook financieel. Laten we ho pen, dat bij de provinciale VVV de omstandigheden normaal zullen worden en dat er een krachtig beleid gevoerd zal gaan worden, waar we met z'n allen bij gebaat zijn". De kommissie Renesse Promoten heeft evenals de voorgaande twee ja ren weer plannen haar aktiviteiten voort te zetten. Hiertoe werden reeds diverse vergaderingen gehouden. De kommissie is algemeen van mening dat men met een goed gefundeerd plan moet komen. „Renesse Promo ten heeft zich laten adviseren door de direkteur van de provinciale VVV, J. de Regt. Hij legde ons het plan voor om een promotie op te zetten in een ruim VVV-verband. In september kwam de kommissie tot het besluit een plan uit te werken in samenwer king met de provinciale WV. Dit houdt in, dat de provinciale WV Re nesse zou inbouwen in het provin ciaal VW promotieplan 1985. Dit be tekent ook, dat de subsidiekansen voor de door de provincie Zeeland be schikbaar gestelde zes ton, het grootst zijn", deelde voorzitter Janse mee. Financiën Evenals in de voorgaande jaren zal de kommissie Renesse Promoten zich hard moeten maken met het beschik baar stellen van folders en financiën om alles goed te kunnen laten verlo pen. „Het VW-bestuur van Renesse was van mening, dat deze vorm van samenwerking een kans van slagen had om iets uit de promotiepot be schikbaar te krijgen", stelde Janse. Op uitnodiging van burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer van Westerschouwen wer den vertegenwoordigers van de VVV- besturen van Renesse en Burgh- Haamstede op het gemeentehuis ont boden. „Hier kregen we te horen, dat we, wanneer we in aanmerking wil den komen voor gelden uit de subsi- diepot van de provincie, ook de ge meente zou moeten bijdragen, hetgeen op zich een goede zaak is. Volgens de burgemeester is de voor waarde voor het beschikbaar stellen van subsidie een samenwerking van provincie, een plaatselijke VVV of zakelijke belangengroepen en de ge meente. De burgemeester liet even eens weten, dat het gemeentebestuur van Westerschouwen stelt, dat de he le gemeente hierin deelneemt, het geen weer betekent dat de VVV's van Burgh-Haamstede en Renesse samen zouden moeten werken". Voorzover bekend had de WV van Burgh-Haamstede in september nog geen promotieplan beschikbaar. Op voorstel van burgemeester Niemants- verdriet-Leenheer vond er een bespreking plaats tussen afgevaar digden van de beide VW's onder voorzitterschap van provinciaal WV- direkteur De Regt. In deze vergade ring werd geen eensluidend stand punt bereikt. De vertegenwoordigers van Renesse hadden niet de mogelijk heid om financiële toezeggingen te doen. De financiële middelen van Re nesse worden bijeengebracht vanuit de kommissie Renesse Promoten. Hierin zitten vertegenwoordigers van verschillende belangengroepen. Belangstelling De evenementenkommissie heeft het seizoen 1984 anders ervaren als voorgaande jaren. In het voorbije jaar nam de belangstelling voor som mige evenementen sterk af. Minder goed weer was een van de oorzaken. „Mogelijk kan ook een oorzaak ge zocht worden in het gegeven, dat de gasten terughoudend waren in de bestedingen". ,,De leden van de evenementen kommissie waarschuwden het VW- bestuur, dat er andere wegen ingesla gen dienen te worden willen zij hun werk naar behoren voort kunnen zet- ten", legde Janse uit. „Dat houdt voornamelijk in, dat er jongere man kracht en meer financiën moeten ko men. Met deze stelling is het bestuur van de VVV het mee eens. Hierom trent worden onderhandelingen ge voerd met de VVV Burgh-Haamstede en het gemeentebestuur. We zijn van mening, dat we hier gezamenlijk de schouders onder moeten zetten". Kommissie-voorzitter Nico Schults: We zijn nergens mee bezig RENESSE - Tijdens de najaarsvergadering van de VVV Renesse kwam een brief van de evenementenkom missie gericht aan het bestuur van de VVV aan de orde, waaruit kon worden gekonstateerd, dat de kommissie stil zou liggen naar aanleiding van publikaties in de pers. De evenementenkommissie trachtte via de brief het VW-bestuur achter haar grieven ten opzichte van de pers te krijgen, maar na onderling overleg besloot het bestuur het schrijven niet in behandeling te brengen. „In afwachting van wat de reaktie zou worden op onze brief hebben we de aktiviteiten stilgelegd", stelde Nico Schults namens de evenementenkommissie. „We zijn ge woon nergens mee bezig. Zo staat de vlag erbij". VVV- voorzitter Joh. Janse verduidelijkte hierop het stand punt van het bestuur door te stellen, dat het bestuur van de VVV Renesse zich distantieert van berichten in de pers. „Wat de kommissie verder daaruit konkludeert is voor verantwoording van de kommissie. Als je ingaat op perspublikaties dan ga je misschien de verkeerde kant op, dus wat dat betreft is de zaak afgehandeld". „De onderlinge samenwerking in de kommissie is goed te noemen", stelde Schults in zijn verslag over het seizoen 1984. „Zoveel als mogelijk worden de taken voor het uitvoeren van de evenementen verdeeld, maar de vergrijzing van de kommissie gaat gestaag door, hetgeen op korte ter mijn zeker de nodige problemen zal Advertentie **Vi Restaurant ur jti«tnisi« Renesse De r Hoffelijkheids Pluim Het restaurant met de hoffelijkheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend vanaf 11.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. Voor reservering: 01116-1215 opleveren, indien geen jongeren zich melden om de taken van de ouderen over te nemen. Diverse malen is van uit de kommissie op dit probleem ge wezen. Kort na afloop van het seizoen is deze problematiek opnieuw aan het bestuur voorgelegd". Tegenslagen De evenementenkommissie had het voorbije seizoen enkele keren met te genslagen van uiteenlopende aard af te rekenen. Het grote strandspekta- kel, dat in samenwerking met Pano rama en Veronica zou worden gehou den kon door organisatorische problemen bij Panorama en Veronica niet doorgaan en tengevolge van een enorme regenbui moesten de wind- hondenrennen kort na het begin wor den gestaakt, hetgeen een financiële strop tot gevolg had. De deelname aan de avondwandel- dricdaagse en de tien kilomctertocht was slecht te noemen en bovendien bleek van het aantal deelnemers slechts de helft te bestaan uit toe risten. „Dit is een reden om beide evenementen het volgend jaar niet meer te houden. Dit houdt echter in, dat er alternatieven voor gevonden zullen moeten worden", legde Schults uit. Het bezoek aan dc taptoe liep andermaal enigszins terug, „maar", zo liet de voorzitter van de evenementenkommissie er snel op volgen, „gezien dc belangrijkheid van dit evenement zullen we trach ten, zolang dit financieel mogelijk is. dit evenement te blijven organise ren". Dc evenementenkommissie stelt verder vast, dat dc deelname aan eve nementen waarvoor inschrijfgeld be taald moet worden de laatste jaren flink is teruggelopen. „Dit betekent voor dc kommissie minder in komsten. Hierdoor is het niet meer mogelijk een gevarieerd programma als de laatste jaren het geval was op touw te zetten. De beschikbare finan ciën zijn daartoe niet meer toerei kend. Hierover zullen belanghebben den zich moeten beraden, omdat de kommissie reeds in december een voorlopig programma moet opstellen voor het komende seizoen. We zullen dan in ieder geval moeten beslissen wat wel of wat niet kan binnen het beschikbare budget". Positief Tegenover de negatieve punten vond de voorzitter van de evenemen tenkommissie het juist een aantal po sitieve facetten te stellen. „Diverse evenementen zullen zeker in het vol- RENESSE - De voorbije weken werd in Renesse en in Burgh-Haam stede een aantal vakantiehuisjes door een vertegenwoordiger van de ANWB geklassificeerd. In Renesse werden ongeveer honderd adressen aangeschreven en uiteindelijk wer den 41 huisjes aan een klassifikatie onderworpen. Van de 41 geklassificeerde objekten* kwamen er veertien in klasse I, dat is de laagste klasse, twaalf kwamen in klasse II, negen in klasse III, twee in klasse IV en een enkele in klasse V. „Er zullen waarschijnlijk wel te leurstellingen zijn wat de klassifika tie betreft", konstateerde VVV- voorzitter Joh. Janse tijdens de ver gadering in Renesse. Er werd op en kele dingen behoorlijk gelet en ze hadden ook veel invloed op de uitein delijke klassifikatie „Het kwam nogal eens voor, dat er te veel bedden in een huisje stonden", legde Janse uit. „Waar je ook nogal eens op terug kunt duikelen is als er een bed staat in de woonkamer. Ver der moet de meubilering zoveel mo gelijk op elkaar afgestemd zijn en mag het geen allegaartje zijn en wordt er op gelet of er een ouder slaapkamer aanwezig is om maar en kele dingen te noemen". De verantwoording van de klassifi katie van vakantiehuisjes ligt volle dig bij de ANWB en is geen WV- zaak. „Ik denk, dat velen zich zullen gaan bezinnen, hoe men zich in een hogere klasse kan werken. Door klei ne dingen te veranderen of toe te voe gen kan men een klasse stijgen. Vaak is het zo, dat het wel eens tegen kan vallen, wanneer een ander zich over je huisje buigt", verklaarde Joh. Jan gende seizoen worden herhaald. Voor het eerst sinds tien jaar was er weer een strandmozaiekwedstrijd, welke kwa deelname zeker geslaagd was. Dit gebeuren wordt zeker herhaald". Een groot sukses was zeker weer de amateurwielerronde van Renesse. Dankzij een aantal gecharterde me dewerkers, die daarvoor, een kleine vergoeding kregen, was dit evene ment tot in de puntjes verzorgd. Joh. Janse brak een lans voor de evene mentenkommissie door een pleidooi te houden voor financiële ondersteu ning, waardoor de evenementenkom missie zich ook in de toekomst kan verzekeren van mankracht, die tegen vergoeding een handje wil toesteken. „De organisatie op papier in elkaar steken is de kommissie wel toever trouwd, maar die steun in man kracht hebben ze op de dag van de ronde zelf hard nodig. De kommissie zit het hele jaar door de vrije tijd er aan op te offeren, maar ze hebben het bestuur van de VVV erop geatten deerd, dat ze op de huidige financiële basis niet verder door kunnen gaan", legde de VVV-voorzitter uit. Ongeveer dezelfde problematiek speelt met betrekking tot de taptoe. „Ook hierbij zou de hulp van een aan tal jongere krachten van harte wel kom zijn", memoreerde Schults. Alle verdere georganiseerde evenementen verliepen behoorlijk naar wens. „Te rugblikkend op het afgelopen seizoen in zijn algemeenheid kunnen we te vreden zijn. We hopen dan ook dat voor het seizoen 1985 de mogelijkhe den worden gekreëerd om de toe risten opnieuw een gevarieerd pro gramma aan te bieden. Laten we ons het seizoen eens voorstellen zonder evenementen én wat daarvan de na delige gevolgen voor het toerisme zouden zijn. Deze zouden zich naar onze mening snel openbaren", meen de de voorzitter van de kommissie. Voorlopig zal de kommissie evenwel bij zichzelf te raden moeten gaan en er alles aan moeten doen om de vlag weer aan het wapperen te krijgen. ZIERIKZEE Lantaarnpaal geramd Op de Julianastraat te Zierikzee re den donderdag een bromfiets en een auto achter elkaar in de richting van de tol. De bromfiets, bereden door W. W. uit Ouwerkerk zou plotseling link saf zijn geslagen. De auto, bestuurd door A. J. uit Ouwerkerk moest uit wijken en ramde een lantaarnpaal. De auto deukte an de voorzijde ge heel in. De bromfietser schrok en kwam ten val. De bromfiets liep lich te schade op. Aanrijding Bestuurder L. V. uit Zierikzee par keerde donderdag zijn auto op de hoek van de Zevengetijdcstraat- Hofferplein. M. d. O. uit Zierikzee reed vanuit de het Hofferplein de Hofferstraat in. stopte, reed achteruit en zou toen gas hebben gegeven in plaats van te hebben geremd. Daar door reed D. O. 'ogen V. aan beide auto's raakten total loss. vervolg van pagina 1 uiterst verrassend met een promotie plan, dat grotendeels loodrecht te genover de uitleg van de kommissie voorzitter kwam te staan. „Wij als kommissie willen heel duidelijk de promotie voor 1985 en eventuele samenwerking tussen de VVV's scheiden", begon Veerhoek zijn betoog. „Waar we nu over praten is de promotie over 1985. Om in aan merking te komen voor die promo tiepot moet aan een aantal voor waarden worden voldaan. Een van de voorwaarden, de belangrijkste, waaraan moet worden voldaan, is, dat het een groot Zeeuws gebied bestrijkt. Verder wordt er niet ge sproken over participatie, dan wel over subsidie van de gemeente. Dat komt helemaal niet voor in het stuk". Belangrijk zou volgens Veerhoek alleen zijn, dat vanuit een breed be drijfsleven betrekking hebbend op een groot gebied van Zeeland een plan te berde wordt gebracht. „Dat wordt dan beoordeeld en daar komt dan al dan niet subsidie op", vervolg de Veerhoek. „Of er dan een gemeen te mee wil werken, dat doet er niet toe. Dat is niet van belang voor de toekenning van de subsidie uit de promotiepot. Onderbrenging van ons plan bij de provinciale WV zou een mogelijkheid zijn om het stempel al gemeen te krijgen. Als we echter al leen met het plannetje van Renesse daar komen, dan voldoe je niet aan de eis een groot gebied te bestrijken. Weliswaar doet er dan wel een groot aantal ondernemers aan mee, maar dat is dan toch nog te eng om ervoor in aanmerking te komen. Vandaar dat we getracht hebben om de zaak onder te brengen bij de VVV, waar door de zaak veralgemeend zou wor den. De Regt had tijdens de vergade ring medio september in de gaten, dat Renesse promotioneel goed bezig was en die zegde toe een en ander te steunen op de manier, zoals gesugge reerd werd". Financien In de promotiepot van Renesse zit vierduizend gulden, dan zou er nog een achtduizend gulden van de onder nemers moeten komen. Uit de promo tiepot van de provincie zou naar schatting vijftienduizend gulden ko men. „Dan was er van de gemeente nog drie mille nodig, want de ge meente had het vorig jaar al eens toe gezegd, dat ze 25% wilde betalen van datgene wat de ondernemers bij el kaar zouden brengen. Bij elkaar was het dan dertigduizend gulden", re kende Veerhoek het financiële plaat je voor. i „Tot zover ging net nog goed. Het plan was in grote lijnen ontwikkeld. Het lag in een goed bed, het lag bij de provinciale VVV, dus het kon daar goed gedijen. Het was waar het we zen moest. Onze voorzitter zou zijn krachten aanwenden om bij de ge meente die drieduizend gulden in de wandelgangen rond te krijgen en daar bleek, denk ik, later de angel te zitten", konstateerde Veerhoek. „Op de een of andere manier lekte uit, dat Renesse wel eens zeventienduizend gulden zou kunnen opstrijken en hoe zou Burgh-Haamstede daar nou eens een graantje van mee kunnen pik ken? Nou dan zorg je gewoon dat er wat geld komt en hoe dat is gegaan, dat doet er verder niet toe, dat weet ik ook niet. In ieder geval wist Burgh-Haamstede al jaren, dat Re nesse aan het promoten was, dat was niks nieuws. Als ze hadden willen sa menwerken, dan hadden ze daar al jaren geleden en toch zeker een jaar geleden, over kunnen praten en niet een week voordat er subsidie los komt". Vervolgens lanceerde Veerhoek een regelrechte aanval aan het adres van de VVV Burgh-Haamstede. „Tijdens de najaarsvergadering van de vorige week in Burgh-Haamstede werd ge suggereerd, dat men daar het promo ten had uitgevonden. De Zwarte Piet werd toegespeeld naar enkele groepe ringen in Renesse, die dan niet nader werden genoemd, maar dat zijn wij dan bijvoorbeeld, die dit zouden blokkeren. Dat is natuurlijk niet waar. Er werd en passant een promo tieplan gelanceerd. Ik had de indruk dat de senioren-vakanties niet als promotieplan waren gelanceerd, maar dat werd er gewoon van ge maakt, de Belgen werden uitgevon den, die moesten hier naar toe ko men. Het kwam in ieder geval allemaal niet lekker over. Waar komt het nu allemaal verder op neer? Vieze smaak Ons raamplan is klaar. Er komt echter alleen een akkoord met de pro vincie als we een participant krijgen, die algemeen bezig is. Die hadden wij gevonden in de provinciale VVV, maar dat was uitgelekt, dat mocht niet, dat was een truc. Wc doen het nu anders. We hebben een participant gevonden, die heeft haar plan ook al klaar. Het is een participant, die over heel Zeeland be zig is en die past in het plaatje wat vereist is om subsidie te krijgen. Het zijn ondernemers, dat is duidelijk. We hebben als promotiekommissie dan ook op dit moment gesteld, dat samenwerking met Burgh- Haamstede niet kan, dat zou een te tijdrovende zaak zijn om dat nu nog te gaan doen. Dan moet je eerst geza menlijke doelstellingen opstellen, maar op dit moment heeft onze pro- motickommissic toch nog een beetje een vieze smaak in de mond met be trekking tot de wijze, waarop die sa menwerking had moeten gebeuren - de tijd zal dat hopenlijk een beetje helen - maar wij hebben als promo- tickommissie onmiddellijk akticve mensen nodig en laat Burgh- Haamstede maar met die mensen ko men en dan hebben wc geen praters nodig, we hebben mensen nodig die plannen maken, die beleid maken, die werken, dus niet allerlei inge wikkelde verhalen, nee gewoon mee doen aan wat wij nu opgestart heb ben", voltooide Veerhoek zijn spraakwaterval. Veerhoek stelde ervan overtuigd te zijn, dat de kans, dat de WV Renesse geld zou krijgen uit de promotiepot van de provincie indien in zee gegaan zou worden met de door de kommis sie Renesse Promoten gevonden par ticipant, zeer groot zou zijn. Het plan waartoe de dertigduizend gulden aangewend zou worden werd vervol gens door Veerhoek uit de doeken ge daan. „We willen op de beurs van Es sen medio januari een grote promotiestand inrichten, waarin mensen benaderd zullen worden, die in het zogenaamde 'schouderseizoen' - het voorseizoen, dat aanleunt tegen het hoofdseizoen - naar onze kontrei- en willen komen. In het hoofdseizoen Cees Veerhoek: „Ze doen in Burgh- Haamstede of ze daar het promoten hebben uitgevonden hebben we ze niet nodig, al is het na tuurlijk ook leuk als ze dan komen, maar in het voorseizoen zijn ze nog welkomer. We willen proberen om de mensen daar op allerlei manieren warm te krijgen voor Zeeland en voor Renesse in het bijzonder". Toetsingskommissie Na het verhaal van Cees Veerhoek onderstreepte Johan Brongers, die zelf zitting heeft in de toetsingskom missie, die moet beslissen over de toe wijzingen van de subsidies, het be toog als uiterst kansrijk. „Iedereen weet, dat als een kommissie positief adviseert, het veelal een kwestie is van een handtekening en een ha merslag. Laten we er dus verder geen diskussie over voeren", betoogde Veerhoek nog. Zoals verwacht had vooral het VW-bestuur de nodige problemen over het feit, dat Veerhoek met be trekking tot de door hem aange brachte participant in raadselen bleef spreken. Voorzitter Joh. Janse verzocht daarom het paard bij naam en toenaam te noemen, maar daar wilde Veerhoek vooralsnog niet op ingaan. „Daar zijn we nog mee in on derhandeling. Dat is nog heel vers. De gebeurtenissen volgen elkaar zo snel op en het lijkt me niet zinvol om de naam hier te noemen, zolang er nog geen volledige overeenstemming is. We hebben nog een paar dagen no dig om dat helemaal rond te breien". Doordat voorzitter Janse geen be vredigend antwoord kreeg op zijn vraag, ging hij over tot een schorsing om met zijn bestuur ruggespraak te houden over de ontstane situatie. Na tien minuten keerde het gezelschap weer in de vergaderzaal terug met een eigenlijk nauwelijks verrassende mededeling. „Het is voor het bestuur een moeilijke zaak om vanavond nog op deze manier verder door te gaan met de kommissie Renesse Promo ten. Ik wil de kommissie alsnog met klem verzoeken om met de VVV Burgh-Haamstede samen te werken en dan kan eventueel die participant ook nog meewerken. Dat betekent dus dat we ons als VW-bestuur niet meer met de kommissie Renesse Pro moten bemoeien. Dat houdt in, dat de kommissie zelfstandig verder zal moeten gaan. Op dit moment zetten we dus een punt in Renesse achter", verklaarde VVV-voorzitter Janse. Kompromis De verklaring van het VW-bestuur kwam als een donderslag bij heldere hemel, maar verwoordde duidelijk niet de mening van het gros van de le den, zoals spoedig duidelijk zou wor den. „Een participant die zich niet bekend maakt is voor ons geen partij om mee in zee te gaan", konkludeerde Janse nog. „Waarom moet dc zaak nu onmid dellijk zo eskalcren?", wilde Rinus Moclker weten. „Laten wc dc zaak even rustig bekijken. Laat de kom missie nog een paar dagen zijn gang gaan en dan alsnog met dc naam van dc participant komen, zodat wc als nog kunnen beslissen. Dan kunnen we beter beoordelen of het de moeite waard is om steun aan het plan te ge ven en dan alsnog een beslissing ne men, maar laten wc nou niet de ge moederen zo verhit laten worden, dat je nu een beslissing neemt, terwijl je achteraf moet zeggen, hadden wc het nou toch maar gedaan. Laat het even bezinken, houdt een beslissing in be raad tot Veerhoek over een, twee of drie dagen met zijn participant op de proppen komt". Dc lijmpoging van Moclker had sukses. Nadat Janse van dc vergadering de toestemming had verkregen om in het begin van dc volgende weck als bestuur een beslissing te mogen nemen, wanneer dc participant zou worden aange diend, trok hij zijn eerdere besluit in en werd de breuk met de kommissie Renesse Promoten voorzichtig ge lijmd. Dc kommissie kreeg vier da gen respijt haar zaakjes rond te brei en. waarna iedereen opgelucht kon ademhalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4