Ook Schouwen-Duiveland speelt in op landelijke aktie „Eén voor Afrika" Kommissie Renesse Promoten wankelt, maar blijft nog vier dagen overeind Aanrijding met gewonde M&4 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Manifestatie in Concertzaal UW TAXATEUR ML WA> ffif PÊ 81U* I HI HHBH ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Internationale Vrouwendag Aan de Internationale Vrouwendag zal op acht maart 1985 op Schouwen-Duiveland geen aan dacht worden besteed. (Pag. 2). Niet optimaal ,,Niet optimaal" noemde Joh. Janse, WV- voorzitter te Renesse, tijdens de ledenvergade ring het seizoen 1984. (Pag. 4). Kom Noordgouwe Het kollege van 8. en W. van Brouwershaven heeft de raad een definitief verkeersplan voor de Kom van Noordgouwe voorgelegd. (Pag. 9). Scaldina Het eerste team van de Zierikzeese tafeltennis vereniging Scaldina is via een afgetekende ze ge op Big Smash gepromoveerd naar de tweede klas. (Pag. 6). VRIJDAG 23 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23632 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geeft en u zal gegeven worden. Lucas 6 ZIERIKZEE- „Eén voor Afrika", is de aanduiding voor de grote landelijke hulpaktie voor noodlijdende Afri kaanse landen, die maandag 26 november zal worden ge houden. Met medewerking van de gezamenlijke zendge machtigden, kerkelijke en niet-kerkelijke ontwikke- lings-samenwerkingsorganisaties en hulporganisaties belooft deze aktie een grootscheepse gebeurtenis te wor den met als doel zoveel mogelijk geld binnen te krijgen om de ergste nood in de Afrikaanse landen enigszins te ledigen. Maar uiteraard leeft ook de hoop, dat er op giro 555 zoveel geld binnen zal komen, dat straks ook de zo dringend nodige strukturele hulp weer kan worden opgepakt. „Eén voor Afrika": een grote landelijke aktie, waarop ook op Schouwen- Duiveland duidelijk zal worden in gespeeld. Op initiatief van onder meer Kees Bij de Vaate en Martijn Mulder zal er maandagavond 26 no vember in het kader van de aktie „Eén voor Afrika" in de Zierikzeese Concertzaal een grote manifestatie worden gehouden. Onder het motto „Schouwen- Duiveland voor Afrika" zullen vele regio-artiesten belangeloos optreden in een avondvullend programma. Ho tel Mondragon bleek bereid de Con certzaal voor deze avond gratis be schikbaar te stellen, zodat de entreegelden volledig ten bate kun nen komen van de aktie „Eén voor Afrika". Romp Ongetwijfeld zullen vele mensen de laatste weken die getroffen zijn door UTRECHT - Aan de diverse pro- testakties in de bouwsektor die don derdag zijn gevoerd hebben volgens de bouw- en houtbond FNV in total ongeveer 30.000 bouwvakkers en uit keringsgerechtigden deelgenomen. KAMPEN - De gemeenteraad van Kampen heeft donderdagavond het sluitingstijdstip voor horecabedrij ven vrijgegeven. Bars en café's die op doordeweekse dagen om 01.00 uur moesten sluiten, mogen vanaf 1 de cember onbeperkt open blijven. Sinds november van het vorig jaar gold voor de horeca al geen slui tingstijdstip meer tijdens de wee keinden. de indringende beelden en reportages van de ramp, die zich momenteel in grote delen van Afrika aan het vol trekken is. De initiatiefnemers van de mani festatie hopen dat vele inwoners van Schouwen-Duiveland maandagavond een gebaar willen maken om hun so lidariteit met de hongerlijdende Af rikanen te laten blijken. Zij hopen dan ook dat de zaal te klein zal zijn om alle bezoekers te ontvangen. De Concertzaal gaat om half acht open en het programma begint om acht uur. De entreeprijs is vijf gul den, maar wie meer wil betalen ten bate van „Eén voor Afrika" kan na tuurlijk ook terecht. Aan het programma, dat nog nader moet worden uitgewerkt, zal in elk geval worden deelgenomen door: En semble Alteklein, Sint Lievens Can- torij, Sjeune Boel (piano en poëzie), Dikke Kees, Willem de Zwijger, Lou Brondgeest (Bobby Lou), Dik de Ko ning (klassiek gitaar), Ger Lagerwey, Rein Sürich (flamenco) en het Zierik- zees Percussie Collectief. Medewerking aan deze manifesta tie zal worden verleend door de We reldwinkel Schouwen-Duiveland en door Amnesty International. De wereldwinkel houdt een ten toonstelling „Honger is mensen werk", zorgt voor een boekentafel en een leeshoek en toont een videoband over Eritrea. De heer Mahari, die goed Nederlands spreekt, vertelt over Ethiopië en Eritrea. Ook zal hij vragen beantwoorden. In de foyer worden één of meerdere televisietoestellen opgesteld zodat men ook in de gelegenheid is om het televisie-programma van de landelij ke aktie te volgen. Mensen, die maandagavond niet naar de Concertzaal kunnen komen, maar wel graag een steentje willen bijdragen in deze aktie voor Afrika, kunnen hun bijdrage natuurlijk ge woon storten op gironummer 555 van de aktie „Eén voor Afrika". Ensemble Altekleinis één van de deelnemers aan de grote manifestatie maandagavond in de Concertzaal. Hier nog een foto van het suksesvol optreden tijdens het openingsfeest ter ere van de renovatie van de Concertzaal enkele we ken geleden. Ook de Diaconie van de Hervormde Gemeente te Zierikzee stelt de kerk aan het Havenplein open. Daarin wordt van 10.00-21.00 uur een inzame- lingsaktie gehouden. Het school team, de medezeggenschapsraad en de ouderraad hebben eensgezind be sloten mee te doen aan de aktie. De school wil via de verkoop van plant jes geld inzamelen voor de aktie. De verkoop wordt door de leerlingen ge daan. Op maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur worden de bewoners van Malta in de gelegenheid gesteld plantjes te kopen in de Theo Thijssen- school. Tegelijkertijd gaan de leerlin gen van de vijfde en zesde klas plant jes aanbieden in de binnenstad. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's RENESSE - Een van de voornaamste zaken waarop het sukses van een toeristencen trum gestoeld is, is het promoten van het centrum ver voor het seizoen. Via een goede promotie moet de aanstaande kliënt warm gemaakt worden. Vandaar ook, dat het on derwerp Renesse Promoten een van de meest omvattende gesprekspunten werd tij dens de najaarsvergadering van de plaatselijke VVV. De diskussie omtrent het hoe en met wie promoten van Renesse laaide zo hoog op, dat een en ander zelfs dreigde te es- kaleren tot een motie van wantrouwen van het VVV-bestuur ten opzichte van de kom missie Renesse Promoten. BRUINISSE - Op de kruising Rijksstraatwcg-Langeweg te Brui- nissc heeft zich donderdag om 12.37 uur een botsing voorgedaan tussen twee auto's. Bestuurder H. S. uit Oosterland moest met ernstige verwondingen naar het Zweedse Rode Kruiszieken- huis worden overgebracht. Later werd S. naar het Dijkzightziekenhuis vervoerd. S. reed in een Peugeot over de Rijksstraatweg in de richting Zijpe en zou geen voorrang hebben gekre gen van automobilist P. C. M. uit Etten-Leur. Beide voertuigen raakten total loss. Thkelbedrijf Ista heeft de auto's weggehaald. Ook M. werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis gebracht. Na behandeling aan een hoofdwond kon hij echter weer naar huis. Na een ingelaste schorsing zegde het VVV-bestuur bij monde van voor zitter Joh. Janse de samenwerking op, maar na enig over en weer ge praat kwam er uiteindelijk een kom- promis, waarbij de kommissie nog enkele dagen de tijd heeft het eigen gelanceerde plan verder te onderbou wen. Het VVV-bestuur kreeg van de leden de volmacht mee om naar ei gen goeddunken al dan niet in te stemmen met het plan. In 1983 begon de kommissie Renes se Promoten. Veertig ondernemers deden mee en die betaalden allemaal tweehonderd gulden. In 1984 wilde de kommissie meer doen. „We vroegen toen een bijdrage uit het provinciaal promotiefonds, maar we kregen dat niet", legde kommissie-voorzitter Lieven Hoogerhuis uit. „De provincie had toen zelf nog geen goed promotie plan. De leden brachten toen buiten de kontributie om zesduizend gulden bij elkaar. Praktisch iedereen deed mee, waarvoor wij alsnog iedereen willen bedanken. We hebben toen voor drieduizend gulden geadver teerd, duizend gulden in het noorden van ons land en tweeduizend gulden in Duitse dagbladen. We kregen daar op gunstige reakties. Op het ogenblik zit in onze promotiepot ongeveer vierduizend gulden. Voor 1985 stel den we weer een plan op. Dit plan zou echter nogal wat geld gaan kosten, waarop we andermaal een beroep de den op de provinciale promotiepot". Positief Inmiddels gebeurde er evenwel nogal wat. Met een delegatie van de VVV Burgh-Haamstede ging de kom missie Renesse Promoten op bezoek op het gemeentehuis van Wester- schouwen. „We moesten komen pra ten over promotie en subsidie. Heel positief zou je kunnen zeggen". Een vergadering in klein komitcc onder leiding van provinciaal VVV- Adverlentie van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MGBUS/HE KOEREI Breda 076-222511 Bergen op Zoom 01640-41900 Ètten-Leur 01608-16550 Roosendaal 01650-40150 Haamstede 01115-1224 direkteur J. de Regt volgde. „Ook Burgh-Haamstede wilde meedoen met Renesse Promoten. Het is in fei te ook een eis van provincie en ge meente, dat we het samen doen, of schoon dit bij ons altijd als promotiekommissie heel anders overgekomen is. Er was altijd be drijfsleven, provincie en dan pas ge meente, maar ons is het anders ver teld en we kunnen er verder niets tegen inbrengen, want we zijn na tuurlijk overal niet bij. Het wordt ons zo gezegd", aldus Hoogerhuis. In de promotiekommissie van Re nesse werd vervolgens de samenwer king besproken en na nogal wat heen en weer gepraat kon de meerderheid van de kommissie er toch achter staan om samen te werken met Burgh-Haamstede. „Het heeft na tuurlijk ook zijn voordelen, denk maar aan gezamenlijk adverteren, folders samenstellen, naar beurzen gaan en andere aktiviteiten", ver volgde Hoogerhuis. „We wachten nu het antwoord van de provincie af. Het zij negatief of positief en dan zullen we zo vlug mogelijk bezien wat we in 1985 of in 1986 kunnen doen. We reke nen dan weer op de medewerking van de leden". Alternatief plan Na de uitleg door voorzitter Hoo gerhuis van de kommissie Renesse Promoten werd het woord gevoerd door Cees Vecrhoek, eveneens lid van voornoemde kommissie. Hij kwam Vervolg pag. 4 Verwachting tot zaterdagavond: Buien Wisselend bewolkt en buien; mini mumtemperatuur omstreeks 5 gra den; middagtemperatuur circa 9 graden. Zuidwestenwind, in het bin nenland krachtig, aan de kust af en toe stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 nov.: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 5 Dinsdag: Opklaringen Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 nov. Zon op 8.14, onder 16.38 Maan op 10.18, onder 17.30 25 nov. Zon op 8.16, onder 16.37 Maan op 11.29, onder 18.23 26 nov. Zon op 8.18, onder 16.36 Maan op 12.22, onder 19.29 Eerste Kwartier: 30 nov. (9.00) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 nov. 25 nov. 26 nov. 3.46 16.04 4.04 16.47 4.52 17.28 9.29 21.40 10.00 22.25 10.52 23.12 Springtij: 25 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer is morgen wis selvallig. Er kunnen verschillende buien vallen, maar af en toe komt ook de zon even te voorschijn. De middagtemperatuur komt te liggen op circa negen graden. De wind is zuidwestelijk, in het binneland krachtig en aan de kust af en toe stormachtig. De depressie die al dagenlang het weer in onze omgeving bepaalt be vindt zich nu tussen IJsland en Schotland. Ze veroorzaakt op de Britse Eilanden veel buien, waarvan sommige vergezeld gaan van onweer. De grens tussen deze lucht met bui en en zachte lucht van subtropische oorsprong, die van de Azoren naar Frankrijk en Spanje stroomt ver plaatst zich langzaam zuidwaarts. ^^1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1