Resterend deel Theo Thijssenschool wordt geveld door de slopershamer Verzoek Vekabo afgewezen door raad Westerschouwen Herdenkingsdienst voor oorlogsslachtoffers in Herv. Kerk Renesse De winter is in aantocht DE ZIERIKZEESCHE COURANT Met het oog op Kerstmis....? HAMLAPPEN nu 8,95 SUPERMARKT DE VLIEGER Rijkspolitie graveert fietsen mi- PÊ Bitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kritiek Sukses Wintersport Bekervoetbal De RU-fraktie in de Zierikzeese gemeenteraad De playback-wedstrijd van de Brouwse Mid- Wie plannen heeft om deze winter naar de win- In het voorbije weekeinde werd in het afde- oefent flinke kritiek op het gemeentelijk finan- denstandsvereniging werd een groot sukses. tersport te gaan, treft in deze krant een pagina lingsvoetbal gebekerd. Van de zeven deelne- cieel beleid. (Pag. 3). 26 groepen traden op. (Pag. 4). tips en raadgevingen aan. (Pag. 5). mende Schouwen-Duivelandse standaard teams kregen er drie klop. (Pag. 6). DINSDAG 20 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23630 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wordt ook de hoop beschaamd, laat nooit af van te hopen! Eén deur is dichtgegaan, maar duizend staan nog open, Rückert Vier lokalen voor buitengewoon onderwijs Het monument aan de Moolweg te Renesse, waar op 10 december na afloop van de herdenkingsdienst, kransen zullen worden gelegd. RENESSE - Op maandag 10 december zal in de Neder landse Hervormde Kerk te Renesse een herdenkings dienst worden gehouden voor de tien verzetsstrijders, die in december 1944 in Renesse werden omgebracht. Aan de dienst wordt medewerking nale Federatieve Raad voor het Voor- verleend door het Hervormd Kerk- malig Verzet in Nederland, koord van Renesse en door de zange- Alle nabestaanden van de tien res Renate Heemskerk. Tijdens de slachtoffers zijn uitgenodigd om de dienst, die zal worden geleid door ds. dienst bij te wonen. Bolijn, zal door Mario Jonker, een zoon van één van de slachtoffers, een - toespraak worden gehouden. Na de dienst worden bij het monu ment aan de Oude Moolweg kransen gelegd. De plechtigheid zal worden bijge woond door de Commissaris der Ko ningin. Dr. C. Boertien, en door dele gaties van de gemeentebesturen van Zierikzee. Brouwershaven en Woster- schouvven. De organisatie van de her denkingsdienst berust bij de heren Cor Kloet te Zierikzee, Jaap Radema ker te Haamstede en J. Woltering te Vlissingen, sekretaris van de Natio- UTRECHT - De anti-militaristische aktiegroep Onkruid" heeft naar ei gen zeggen maandagmorgen een aan tal papieren gestolen van een deta chement van de Contra Inlichtingendienst (CID) van de Ko ninklijke Landmacht in de Utrechtse Knoopkazerne. HAAMSTEDE - De naderende Kerstdagen kunnen sommige men sen op vreemde, niet in het minst toe- passelijke gedachten brengen. Zoals twee heren" uit de randstad, die door de rijkspolitie op de Strahdweg te Haamstede werden betrapt met een personenauto vol afgesneden takken liguster. In totaal 198 bossen groen, voorzien van zwarte besjes, die vaak bij het samenstellen van sier(kerst)stukjes worden gebruikt. Het groen was afgesneden in de om geving van de vuurtoren, beschermd natuurgebied dus. Oplettende passanten waarschuw den de politie, die dezer dagen trou wens toch een extra wakend oog over deze omgeving laat gaan. De natuur-toctakelaars bleken P. J. v.d. G. uit Rijnsburg en S. P. de G. uit Leiden te zijn, die beweerden toestemming te hebben voor het snoeiwerk". De politie wist wel zeker van niet en deelde proces verbaal uit. Het groen, dat een inkoopwaarde vertegenwoordigde van 500,-, wordt overigens niet op de afvalhoop ge gooid. In overleg met de officier van justitie en de voedselkommissaris heeft een bloemist zich erover ont fermd en zal het worden geveild. Advertentie Woensdag 21 en donderdag 22 november 1 kilo originele Oosterland - Tel. 01II4-ZT5Z ZIERIKZEE - Met zeven tegen zes stemmen besloot de Zierikzeese gemeenteraad maandagavond tot sloop van drie lokalen van de voormalige Theo Thijssenschool in Malta; met algemene stemmen ging de raad akkoord met het voorstel de vier overige lokalen te bestemmen als huisvesting voor de afdeling Praktische Vorming van de Beatrixschool. Omdat het bekend was, dat de meningen verdeeld zouden liggen betreffende de beide delen van het voormalig schoolgebouw werd het voorstel in twee aparte onderdelen behandeld. waren de meningen, daarover ver deeld. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester en wethouder J. Groen kozen voorbehoud, de wethou ders L. J. van Gastel en P. de Rijke ga ven de voorkeur aan sloop van de drie lokalen, omdat naar hun mening met behoud en opknappen grote kosten voor de gemeente gemoeid zouden zijn en ook de verdere instandhou ding volgens hen grotendeels ten laste van de gemeente zou komen. Het kostenplaatje van de dienst ge meentewerken wees uit, dat het op knappen een bedrag van 75.326,96 zou vergen. „Spaar deze school, het wordt mis schien een wijkgebouw", was de oproep die tot de bevolking in de wijk Malta werd gericht, direkt na dat de Theo Thijssenschool zijn in trek in de nieuwe huisvesting had ge nomen. Het oude schoolgebouw heeft inmiddels lange tijd leeg gestaan. Bij de Werkgroep Malta leefde inderdaad de hoop in enkele lokalen ervan een wijkakkommoda- tie te kunnen vestigen. Verder waren er aanvragen voor gebruik van dit gebouw van de Stichting Speel-o- theek Schouwen-Duiveland en van de Federatie van Ouders en Vrienden van het geestelijk gehandicapte kind. „Je wilt het of je wilt het niet", was de nuchtere konstatering van R.U.- voorzitter W. F. Sprengelmeijer ten aanzien van het voorstel van de meer derheid van het kollege de drie be treffende lokalen van de oude Theo Thijssenschool inderdaad als akkom modatie voor deze groeperingen ge schikt te maken. Niet alleen in de raad, maar ook binnen het kollege Politiek spelletje De heer Sprengelmeijer memoreer de eerdere diskussies in de gemeente raad betreffende een wijkakkommo- datie in Poortambacht. Hij konsta- teerde daarvan destijds een wat bittere nasmaak te hebben gehad door het politieke spelletje dat er naar zijn mening was gespeeld. De R.U.-woordvoerder zei dat te betreu ren, omdat volges hem de besluitvor ming zich zou moeten toespitsen op de vraag of het gebouw wel of niet no dig was. Het feit, dat de exploitatie van een dergelijke akkommodatie niet kostendekkend zou zijn, was voor hem niet doorslaggevend en hij verwees in dit verband naar de gel den, die bestemd werden ten behoeve van de sport, jeugdsoos Brogum, ge bruik Nobelpoort en het toekomstig gebruik van de Bakkersschool. De R.U.-woordvoerder konstateerde, dat de oude Theo Thijssenschool staat in een wijk, waar behoefte is aan ak kommodatie en hij zei dan ook niet onwelwillend tegenover het opknap pen te staan. Mevrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) verwees naar het welzijnsin- ventarisatierapport en konstateerde dat er vele groeperingen behoefte hebben aan akkommodatie. Nu de mogelijkheid zich voordeed daar eens aan tegemoet te komen, vond ze dat de raad eensgezind een positief besluit moest nemen. Bovendien zou den de kosten volgens haar best wat te drukken zijn door zelfwerkzaam heid van de toekomstige gebruikers. Het argument van de beide wethou ders Van Gastel en De Rijke, dat bin nen afzienbare tijd de aanzienlijk be tere akkommodatie van de semi- permanente lokalen van „Binnen de Veste" beschikbaar zou komen, bestreed mevrouw De Jong met de verwijzing, dat de meerderheid van de gemeenteraad destijds besloot de Mosselboomgaard te bestemmen als parkeerterrein. Met andere woorden: de lokalen van Binnen de Veste zou den te zijner tijd verplaatst moeten worden. Geen verruiming kampeermiddelen ZIERIKZEE - De rijkspolitie houdt zich 21, 22, 23, 26, 27 en 28 no vember bezig met het graveren van fietsen. Het schema ziet er als volgt uit: Woensdag 21 november: 08.00 tot 16.00 uur. Graveren voor leerlingen LTS en RSG in de LTS, Hatfieldpark. Donderdag 22 november: 09.00-17.00 uur: Graveren voor leer lingen Huishoudschool en Chr. MAVO in de dépendance van de huishoud school, De Kluut, Caustraat 2a, Zie rikzee. Vrijdag 23 november: Inwoners plan West: van 09.00 tot 17.00 uur: Ga rage Braai, Grevelingenstraat. Maandag 26 november: Inwoners plan Malta, van 09.00 tot 17.00 uur in garagebedrijf Auto Louis Goedbloed, Calandweg te Zierikzee. Dindsag 27 november: Inwoners centrum, 12.00 tot 20.00 uur: Garage bedrijf Van Oeveren, Watermolen, Zierikzee. Woensdag 28 november: Inwoners centrum: 11.00 tot 19.00 uur: Garage bedrijf J. de Jonge, Regenboogstraat, Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - De raad van Westerschouwen heeft maandagavond het verzoek van de Vekabo Schou wen-Duiveland tot verruiming van de kampeermogelijk- heden bij agrarische bedrijven afgewezen. In de struk- tuurschets van de gemeente staat dat voor deze zaken bestemmingsplanmatige maatregelen worden getroffen. Alle frakties, met uitzondering van het CDA, lieten we ten voor ten hoogste vijf kampeermiddelen op de erven van agrarische bedrijven te zijn en tegen een verruiming van het aantal middelen tot tien, zoals het verzoek stelt. L. Tieleman zei akkoord te gaan met ten hoogste vijf middelen, maar ook een voorstander te zijn van een eventuele uitbreiding tot tien, mits aan de eisen wordt voldaan. In de ge meente Westerschouwen gaat het veelal niet om het zogenaamde kort kamperen, maar de toegestane plaat sen zijn overwegend uitgegeven als jaarplaatsen voor sta-caravans. Dr. H. J. van Zuijlen (VVD) zei gelukkig te zijn dat de beslissing over het aan tal eenheden bij de gemeente ligt. Alle frakties stemden in met de vooretellen van het kollege betreffen de de vaststellingen van de bestem mingsplannen Details Buitengebied Oost en Details Buitengebied West. Bestemmingsplan Oost houdt over wegend een regeling in voor de zoge naamde burgerwoningen in het agra risch gebied en West houdt een regeling in voor de zogenaamde bur- gerwoningen in het natuurgebied. Overeenkomstig de in de struktuur- schets neergelegde beleidslijn is de bestemming van de woningen af gestemd op het feitelijk gebruik (per manente bewoning of rekreatief ge bruik). Beide bestemmingsplannen werden met algemene stemmen vast gesteld. Verkeersmaatregelen Do raad ging akkoord met het voor stel van b. en w. de aanwijzing van de Dreef 't Lage Burgh en Kakelstraat op te heffen, door plaatsing van bor den een maximum snelheid van 30 km per uur vast te stellen voor deze wegen en een maximum snelheid van 30 km per uur vast te stellen voor de Zeedahliaweg te Renesse. Bekeken zal worden of ook nog andere wegen binnen de gemeente voor deze ver keersmaatregel in aanmerking komt. Het voorstel van het kollege een gemeentelijke legpenning in zilver in te stellen is met algemene stem men aanvaard. Deze penning kan worden uitgereikt als blijk van waardering en erkentelijkheid aan al dan niet ingezetenen en al dan niet in de gemeente gevestigde instellin gen of verenigingen, die zich jegens de plaatselijke gemeenschap alge meen erkende bijzondere diensten hebben verworven. Ook is het moge lijk de penning toe te kennen aan in gezetenen en gemeentelijke vereni gingen, die een zeer bijzondere De heer J. J. Geleijnse (VVD) had moeite met het feit, dat de kosten van groot onderhoud van de betreffende drie lokalen niet te verhalen zouden zijn op de toekomstige gebruikers. Twijfels Verder had hij ook zijn twijfels over de geraamde kosten van 75.000,— en veronderstelde hij, dat dit bedrag wel tot 100.000,— zou kunnen oplopen. „Als je het op knapt, heb je nog maar een semi permanent gebouw van zeventien jaar oud", aldus Geleijnse, die ook zijn twijfels had over de grote behoef te aan akkommodatie, gezien de erva ringen op dit punt met de oude Bak kersschool. Het verplaatsen in de toekomst van de leegkomende lokalen van „Binnen de Veste" zag de V.V.D.-woordvoerder niet direkt als noodzaak, nu wellicht de aanleg van het parkeerterrein Ba den Powellweg in tijd vooruit gescho ven zal worden. De heer C. Bij de Vaate (CDA) greep terug naar het rapport van de bouwkundige inspektie van het on derwijs, die de Theo Thijssenschool destijds afkeurde en die geen moge lijkheden in renovatie zag. Hij gaf er blijk van aan de bevindingen van de Vervolg pag. 7 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's prestatie hebben verricht op het ge bied van sport, kuituur of rekreatie. De raad heeft adhesie betuigd aan de motie van de gemeente Midden- schouwen inzake de tolheffing van de Zeelandbrug. Dat besluit wordt ter kennis gebracht van de Provinciale Staten van Zeeland. Fraktievoorzit- ter van de PvdA, S. Roos zei het te be treuren dat de motie van de PvdA het tijdens een statenvergadering, vorige week dinsdag, niet heeft gehaald. Daarin werd gepleit voor een 40 re- duktie voor de bewoners van Schouwen-Duiveland. De staten heb ben aan het kollege van GS gevraagd te onderzoeken welke mogelijkheden er bestaan tot het vervroegd afschrij ven van de brug over de jaren '85, '86 en '87. Roos meende dat de pap al is gestort, maar Van Zuijlen meende dat de raad attent moet blijven op verde re ontwikkelingen. G. W. J. van der Salm (PvdA): „Ik vraag me af wan neer de bevolking van Schouwen- Duiveland zich gaat manifesteren in verband met de tolheffing." ZIERIKZEE - Met het verstrijken van het jaar komt er voor de bevolking van de vijvers en plassen weer een moeilijker tijd: de winter. Veel dieren hebben dan grote moeite om hun dagelijks kostje te bemachtigen en worden dan ook (gelukkig) veelvuldig bijgevoerd door de mensen. Het ..eendjes voeren" is voor kinderen een spannende gebeurtenis. Op de foto zit de bevolking van de Vroonpias in Renesse kennelijk al te wachten op een beetje hulp bij de samenstelling van het dagelijks menu. Verwachting tot woensdagavond: Regen Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur ongeveer 5 graden; middagtemperatuur om streeks 8 graden; matige wind, kracht 4, uit zuid tot zuidwest. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 24 nov.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 Zaterdag: Af en toe zon kans op neerslag: 80% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 21 nov. Zon op 8.10, onder 16.41 Maan op 5.54, onder 16.00 22 nov. Zon op 8.12, onder 16.40 Maan op 7.24, onder 16.22 Nieuwe Maan: 22 november (23.57) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 nov. 1.32 13.53 7.20 19.46 22 nov. 2.20 14.39 8.03 20.23 Springtij: 25 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Halfweg Ierland en Newfoundland ligt een zeer diepe de pressie, die langzaam oostwaarts koerst. Van dit lagedrukgebied heeft zich maandag een aparte kern af gesplitst, deze trekt in oostelijke richting. Het ziet er naar uit dat hij morgen middag langs de Waddeneilanden naar Duitsland beweegt, daarbij in betekenis afnemend. Er wordt dan ook veel bewolking verwacht, waaruit het vanavond al in het zuidwesten gaat regenen. In de middag wordt het op de meeste plaatsen droog, het eerst in Holland en Zeeland. Een zwakke rug van ho ge luchtdruk kan dan enkele opkla ringen brengen. De minimumtemperatuur wordt in de komende nacht ongeveer 5 graden. De middagtemperatuur ligt woens dag rond 8 graden. De wind is eerst matig, kracht 3 tot 4, aan zee 5 tot 6 uit zuidelijke rich ting, later op de dag draait hij naar zuidwest, in Zeeland wordt hij enige tijd west en is dan krachtig, om streeks 6.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1