Grote bewondering voor zelfwerkzaamheid leden Scharendijkse soos „Als we willen meedelen uit de provineiepot dan zullen de Westhoek-VW's moeten samenwerken" Bruinisse had geen stoute kinderen voor Sint en Pieten l^SSZt-f DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wethouder L. C. Hart opent nieuw soosgebouw Trace WAf" ffih DE 811.r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Promotie Toneel Mosselloop Gouden koppel Voorzitter Van Zuylen van de Haamsteedse De toneelvereniging ..Ellemeet" gaf zaterdag- Simon Blom van atletiekvereniging Delta Sport Amazone Annette Ouwenbroek en de hengst VVV lanceerde een plan voor de promotie van avond een voorstelling voor een uitverkochte verraste zaterdagmiddag door voor de tweede Ulfert Unicum vormen een gouden koppel. Het het voor- en naseizoen. (Pag. 3). zaal. (Pag 4). Keer de Mosselloop op zijn naam te schrijven, duo staat op het punt landelijk door te breken. (Pag. 5). (Pag. 7). MAANDAG 19 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23629 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) Het zalige der bewondering ligt niet daarin ze te ont vangen, maar daarin ze te verdienen. Wallis SCHARENDIJKE - Als een volleerd barman verricht te Middenschouwens wethouder L. C. Hart zaterdagmid dag de officiële openingshandeling van het nieuwe on derkomen van de Scharendijkse jeugdsoos Trace. In een mum van tijd tapte Hart een heuste „Stiefel" vol met heerlijk, helder Trace-bier om vervolgens onmiddellijk zelf te testen of het schuimende gerstenat ook inderdaad zo heerlijk was als het oogde. Door het weghalen van een doek maakte Elleke Hubregtse, een van de Trace- voorvechtsters van het eerste uur, een naambord van de Scharendijkse jeugdsoos vrij, waarmee zij het officiële gedeelte afrondde. „Het is waar genoegen om na jaren van plannen maken en overleggen dit gebouw hier te zien pronken", stelde wethouder Hart in zijn toespraak. „Het mag dan een prefab-gebouw zijn, het is iets geweldigs geworden. Jeugdsoos Trace kan er trots op zijn, vooral ook omdat er zo verschrikke lijk veel vrije tijd werd ingestoken door de leden. Deze demonstratie van zelfwerkzaamheid verdient een enorm kompliment. De 'gemeente Middenschouwen is overigens» ook trots op dit komplete komplex met akkommodaties voor tennis, voetbal, jeugdsoos en ijsbaan. Ik hoop met het gemeentebestuur, dat het netjes ge bruikt zal gaan worden, maar daar heb ik alle vertrouwen in. Ik wens Trace dan ook een goede toekomst toe". dat Johan Frederiks, Maarten van der Weele, Jaap de Haan en de broers Landman, die later het eerste jonge renbestuur vormden, een handteke- ningenaktie hielden onder de Scha rendijkse jeugd, waaruit duidelijk naar voren kwam, dat er grote be hoefte bestond aan een jeugdsoos", vervolgde De Wilde. Het resultaat van de door hem genoemde aktie werd aangeboden aan de gemeente, die op zijn beurt besloot een ge bouwtje aan te kopen, wat destijds door de jeugd en de ouders werd om gebouwd tot wat nu de „oude soos" heet. „De opzet van de jeugdsoos was en is om via ontmoeting te komen tot een verruiming van het welzijn van jongeren, wat naar de mening van de ouderraad toch gestalte heeft gekre gen". Vakantie De Wilde noemde enkele aktivitei- ten van de Scharendijkse soos. „Er werden muziekavonden georgani seerd met optredens van bandjes. Ook werden er spelletjes- en film middagen voor de lagere schooljeugd op touw gezet. Wethouder L. C. houir rau Tmc< Hart van Middensehauw< officieel werd geopend. i toont rol t rots de dooi hen getapte ..Stiefel" hier. waarmee het nieuwe ge- Verder werd de soos een ontspan ningsmogelijkheid voor jongelui, die in de zomermaanden de vakantie op Scharendijke doorbrengen. Op oude jaarsavonden was de soos een ont moetingsplaats voor jong en oud en ook het jaarlijks dauwtrappen werd vanuit dte-soos geregeld. Trace huurt Vrije uren Na de wethouder werd het woord gevoerd door Dick de Wilde namens de ouderraad van de Scharendijkse soos. „Namens de ouderraad mag ik het bestuur en de leden van Trace van harte feliciteren met de opening van dit fantastische gebouw", begon De Wilde zijn betoog. „Graag wil ik jul lie jongelui bedanken voor de vele vrije uren, die jullie besteed hebben om deze keet in tijd van enkele maanden om te toveren tot dit prach tige soosgebouw. Ook een woord van dank aan de gemeente Middenschou wen die uiteindelijk door het aanko pen van dit gebouw zijn vertrouwen heeft geschonken aan het plaatselij ke jeugdwerk". Met deze bewoordin gen onderstreepte De Wilde de moei zame weg, waarmee de realisatie: uiteindelijk tot stand kwam. „Het is al weer negen jaar geleden. Dr. J. van Zuylen voorzitter VI V Burgh-Haamstede: BURGH-HAAMSTEDE - In het restaurant van Sport en Rekreatiecentrum Krayestein in Burgh-Haamstede werd de najaarsvergadering van het VVV Burgh-Haam- stede gehouden. Voorzitter dr. H. J. van Zuylen kon een fiks aantal leden begroeten. „De vele publikaties, die de laatste dagen en zelfs de laatste uren zijn verschenen, hebben ongetwijfeld mede aanleiding gegeven tot deze enorme opkomst", meende de voorzitter in zijn ope ningswoord. Van Zuylen ging vervolgens over tot een kort resumé betreffende het voorbije seizoen. „Door de bijzonder vreemde weersomstandigheden is het jaar minder gunstig geweest dan we hadden mogen verwach ten. Niettemin mogen we toch niet ontevreden zijn als je BRUINISSE - Sinterklaas is weer in het Zeeuwse. Zaterdagmiddag arri veerde de grote kindervriend in de vissershaven van Bruinisse op de tonnen- legger „Grevelingen" van Hans de Ronde. H.M.S. „Spanje" lag immers nog op Terschelling waar de Sint z'n intrede deed in Nederland. Op de Bruse kade stonden honderden kinderen die ondanks de koude Sint en z'n vier Pieten op een warme ontvangst onthaalden. Vlak na hun aankomst in de vissershaven van Bruinisse begroetten Sint Piet de kinderen aan de wal. Voor een muzikale omlijsting zorg den de korpsen „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning", die met vrolijke tonen de stemming er goed in handen. Burgemeester T. C. Hekman ver tolkte de gevoelens van de vele kinde ren toen hij zei weer blij te zijn dat de Sint in zijn drukke programma tijd had gevonden om Bru aan te doen. De burgervader toonde zich bijzonder te vreden over de kinderen. Tijdens zijn korte toespraakje („Vanwege de kli maatsverandering die u heeft onder gaan zullen we het kort houden) ver telde hij de Sint dat er dit jaar géén stoute kinderen waren en dat de vis sersplaats het laatste jaar gevrij waard is van vandalisme. Zelfs politiek/bestuurlijke problemen roerde de burgemeester niet aan zo dat de Sint het gevoel had in een har monische gemeenschap te zijn aan gekomen. Het verhaal over de kadootjes was de kinderen al bekend van de intocht op de televisie. Maar de Sint stelde de kinderen gerust door hen te verzeke ren dat ze toch hun schoen mochten zetten. Hij zou, na een blik van ver standhouding met de moeders, de ka dootjes kopen bij de leden van de Bruse Ondernemersvereniging. De Sint scheen op het Hollandse klimaat gerekend te hebben, want mét lange onderbroek klom hij redelijk kwiek op het paard voor een rondrit door het dorp, achter de muziek, naar het Dorpshuis. Zn het Dorpshuis kwam het grote boek te voorschijn waarin weer heel wat kinderen stonden die bij de Sint, geassisteerd door de vier Pieten die er rondborstig voor uit kwamen dat Bru lieve kindertjes heeft, een liedje kwamen zingen. Op een voortreffelijke wijze ver maakte de kinderen zich tijdens een optreden van het kindertheater Bo bo, mogelijk gemaakt door de Bruse ondernemers. ook jaarlijks een grote feesttent af waarin bekende Nederlandse bands optreden en er worden fietscross- wedstrijden en playbackwedstrijden georganiseerd. Niet te verwaarlozen is verder jaarlijkse sponsoring door de soos van een muziekkorps met de bedoeling de bejaarden op hun jaar lijkse reisje feestelijk in te halen en niet te vergeten is de aktieve deelna me van soosleden aan dorpsfeesten, zoals bijvoorbeeld op Koninginne dag". Vervolg pag. 4 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's dat vergelijkt met andere streken van ons land. Het voorseizoen was niet goed en het naseizoen, met name september, heeft in hoge mate geleden onder de weers omstandigheden en nu eindelijk in de eerste helft van november goed weer is ontstaan is het te laat om er als nog van te profiteren als rekreatie-ondernemer of als middenstander". De Burgh-Haamsteedse VW-voorzit ter liet hierop weten, dat hij van mening was, dat de le den en het bestuur zich niet ongerust hoeven te maken, omdat er langzamerhand veel meer zicht komt op een be tere promotie van het WV-wezen in de provincie Zee land. Van Zuylen stelde vast, dat het ver heugend te noemen is, dat de provin cie Zeeland eindelijk is gaan inzien, dat de rekreatie een van de bestaans gronden is in de provincie. „Dat men dit eindelijk inziet, doet ons goed en het is uitstekend, dat er ongeveer zes ton voorhanden is, waarmee gewerkt kan gaan worden. Dat is in ieder go- val iets". Dc voorzitter tipte even de problemen aan, die dc voorbije we ken in de provinciale VVV ontston den. Hij stelde vast, dal hel hem niet echt verwonderde en li ij hoopte, dat eronder leiding van de heer Vonlevo- gel veranderingen zullen komen, die het funktioneren van dc provinciale VVV ten goede zouden komen. Meespelen Naar aanleiding van publikaties, die zouden suggereren, dat liet zou schorten bij de samenwerking tussen de VVV's van Burgh-Haamstede en Renesse, liet Van Zuylen weten, dat de besturen van de beide VVV's dog zeer recentelijk om de tafel zaten. „Er bicken bepaalde faktoren aan wezig te zijn, bepaalde groepen, die het niet mogelijk maken, dat wc sa men om de tafel komen. Maar wat speelt cr? Als we willen profiteren van de pot van dc provincie en wc een aanvraag willen indienen, dan is ons - VVV van Burgh-Haamstede - duidelijk meegedeeld, dat dat alleen gaat in samenwerking. De gemeente speelt daar namelijk in mee. Als de gemeente een extra bijdrage ver strekt op gelden, die de VVV beschik baar stelt om naar toeristenbeurzen te gaan of om advcrtentiekampagncs te financieren, dan is het zo dat de ge meente daarin meespeelt cn het ligt dan voor de hand, dat de gemeente Vervolg pag. 3 Verwachting tot dinsdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en hier en daar re gen; minimumtemperatuur ongeveer 4 graden; middagtemperatuur om streeks 8 graden. Matige naar west draaiende wind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 23 nov.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 20 nov. Zon op 8.08, onder 16.43 Maan op 4.25, onder 15.42 Nieuwe Maan: 22 november (23.57) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 20 nov. 0.36 13.00 6.35 19.00 Springtij: 25 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een uit West-Frankrijk afkomstig lagedrukgebied trekt over onze omgeving naar Denemarken. Er zal dan ook dinsdag nog veel bewol king zijn waarbij hier en daar regen kan vallen. De koude lucht wordt deze week steeds verder naar Oost-Europa te ruggedrongen. Dat komt omdat de wind boven West-Europa naar het zuidwesten gaat draaien. Morgen zal die nog niet zo sterk zijn, daarna volgt een verdere toena me door een grote aktiviteit van Oceaandepressies. De temperatuur blijft deze week op een min of meer normaal niveau voor dit jaargetij, dat is omstreeks acht graden in de middag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1