Kloeke moeder met elf kinderen POSTZEGELRUBRIEK Beëindiging erfpacht tussen gemeente en „Beter Wonen" Shangri-La/Bolero'nieuwe ijsshow van „Holiday on Ice" Gemeenschappelijke tuinen Malta Keramiek van Tessa Braat in Amsterdam Mannenkoor in speciale dienst Leger des Heils 4 «VfVitTtlllVffVfT^ ZIERIKZEE - De I.V. „Philatelica", afdeling Schouwen-Duiveland in Zierikzee, houdt vergadering op maandag 19 november 's avonds om acht uur in het „Huis van Nassau". Op de agenda onder andere een vei ling met leuke kavels die voor een schappelijke prijs van eigenaar kun nen veranderen. OOSTERLAND - De natuur staat voor niets. Dat werd deze week weer eens bewezen in Oosterland bij de familie J. Dorst aan de Molenweg 2. Ondanks de verre van ideale herfst-temperatuur en de naderende winter broedde één van de kippen van de familie een nest eieren uit met als resultaat elf kuikent jes. De kloek wenste best wel even voor de fotograaf te poseren, maar zorgde er wel voor dat haar elftal dicht bij haar in de buurt bleef. GOES - De afdeling Goes organiseert op zaterdag 17 november een grote ruilbeurs die in „Amicitia" te Kloetinge wordt gehouden van half tien tot vijf uur. ROTTERDAM - Tijdens de beurs „Eigen Handig" in het sportcomplex „Ahoy" in Rotterdam organiseert het distrikt Zuid-Holland-zuid een re gionale tentoonstelling. Er is een handelarenstand en een PTT-loket. Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, dat zich inzet voor kinderen in nood over de hele wereld, geeft een vlaggenserie uit van de vlaggen van de V.N. Het is een uniek projekt dat bestaat uit één Unicef- album, vier vellen zegels (16 per vel), 16 Unicef-eerstedag enveloppen en 4 extra enveloppen. Een brochure kan worden aangevraagd bij „Unicef vlaggen van de V.N., Postbus 85857, 2508 CN Den Haag. BRUSSEL - De Belgische PTT zal ter gelegenheid van het bezoek van de Paus aan België, volgend jaar, een speciale postzegel uitgeven, aldus de minister van Verkeer Herman de Croo. Het wordt een zegel met een waarde van 12 frank. DEN HAAG - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gaan er niet mee akkoord dat de gemeente Delft vanaf medio 1985 voor een onbepaalde interim-periode huisvuil voor ver branding gaat afvoeren naar de Af valverwerking Rijnmond (AVR) in Rozenburg. Het huisvuil (40.000 ton) dient in de scheidings-installatie in Zoetermeer verwerkt te worden. ZIERIKZEE - De beëindiging van de erfpacht met wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" voor grond van de gemeenschappelijke tuinen in de Evertsestraat, Tee- linckstraat en Bogaardstraat en de overname van onder houd van deze tuinen door de gemeente, vormt één der onderwerpen, die dinsdagavond 20 november aan de or de zullen komen tijdens een openbare vergadering van de kommissie publieke werken in de raadzaal van het stadhuis, aanvang 19.30 uur. Om de stichtingskosten van de wo ningen in bovengenoemde straten destijds - in 1962 - binnen de van rijkswege gestelde normen te hou den, werd een deel van de grond aan de woningbouwvereniging in erf pacht uitgegeven, tot 31 december 2011. steld, dat de vereniging het veTlies dat voor de gemeente zou ontstaan door het wegvallen van de tot het jaar 2011 verschuldigde erfpachtscanon, kompenseert door het betalen van een eenmalige afkoopsom van 31.153,98. Met deze voorwaarden stemt de woningbouwvereniging in. Beter Wonen heeft verder voorge steld de bijdrage van 40,25 per maand, die de bewoners thans ver schuldigd zijn, met ingang van 1 ja nuari 1985 te vervangen door een een malige verhoging van de kale huur met 6,—. Dit laatste bedrag dient om de woningbouwvereniging in staat te stellen de aan de gemeente verschuldigde afkoopsom te bekosti gen in de loop der jaren. Kompensatie Bij de betrokken bewoners leeft echter de wens deze regeling reeds met terugwerkende kracht met in gang van 1 januari 1984 te laten in gaan. Hierin zouden de bewoners, naar hun mening, een kompensatie kunnen zien in het feit dat ze volgens hen jarenlang een te hoge bijdrage hebben moeten leveren. ZIERIKZEE - Kleurrijk keramiek van de Zierikzeese kunstenares Tessa Braat-Voorhuis zal worden gepresen teerd op een verkooptentoonstelling in Antiquariaat, Boekhandel en Ga lerie C. P. J. van der Peet aan de Nieu we Spiegelstraat 33-5 te Amsterdam. Deze tentoonstelling gaat zaterdag 17 november om twee uur open en duurt tot en met 31 december. Behal ve op zondag is deze dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Op dezelfde tentoonstelling kun nen Japanse prenten worden gekocht, een fraaie kollektie van oude maar ook moderne, grote meesters. POST3US 800*1 2003 GM R 0 [10 Bepaald werd, dat de vereniging verplicht was de in erfpacht uitgege ven terreinen als gemeenschappelij ke tuinen aan te leggen en te onder houden. Het onderhoud van de ge meenschappelijke tuinen werd tot nu toe door de gemeente verzorgd op kosten van de vereniging. De woning bouwvereniging berekende de kosten van de erfpachtscanon en van het tuinonderhoud door in de huurprijs van de woningen. Hiervoor betalen de bewoners via de huurprijs momen teel 40,25 per maand. Bezwaren Vorig jaar augustus heeft een groep bewoners bij de woningbouwvereni ging en bij de gemeente bezwaren in gediend tegen de doorberekening van deze zogenaamde servicekosten. Voornaamste grief was dat deze kos ten aan de hoge kant zijn, zeker in dien rekening wordt gehouden met de omstandigheid dat de gemeen schappelijke tuinen in werkelijkheid als openbaar groen funktioneren. Daardoor hebben niet alleen de be woners genot van de tuin. Dat laatste zou alleen bereikt kunnen worden in dien de tuinen worden afgescheiden. Over deze problematiek is de afge lopen maanden overleg gepleegd tus sen Beter Wonen en de gemeente. Van de zijde van b. en w. is gesteld, dat de overname van onderhoudslast ge paard dient te gaan met de beëindi ging van het erfpachtsrecht. Tevens heeft het kollege de eis ge- ZIERIKZEE In een speciale dienst van het Leger des Heils, zondagmid dag 18 november om 17.00 uur in „De Lichtboei" zal een optreden worden verzorgd door een „mannenkoor" uit Rotterdam. De mannen, die meezingen in dit koor, wonen in een centrum voor dakloze mensen. Uit de bewoners, die grotendeels uit mannen bestaat, is een zangkoor gevormd, dat zondag medewerking gaar verlenen aan de middagdienst. Het water en de zee met alles er op en er in heeft Nederland een grote naam bezorgd over de hele wereld. Zee-helden, scheepsbouw, gebiedsuitbreiding, baggeraars en waterstaatswerken worden niet alleen in de geschiedenisboeken maar ook filatelistisch uitgebeeld en menige thematische verzame ling heeft het water als kernthe ma. De visserij is hierin eigenlijk een beetje een stiefkind. Onze ei gen PTT zou deze belangrijke be drijfstak best eens filatelistisch kunnen belichten, zoals andere landen ook doen. Volgend jaar (op 10 september) komt er wel een se rie van twee zegels, maar dit gaat juist over bedreigde diersoorten, de zeehond en een walvis (een no bel streven uiteraard). Landen die de visvangst wel regelmatig „pro moten" zijn o.a. Groenland, Dene marken, en zelfs Irak en Liberia brachten dit jaar series die op de visvangst betrekking hadden. Hier een kleine greep uit een the matische verzameling waarin ook weer enkele stempels zitten plus de nieuwe zegel uit Congo. De Ned. zegels zijn: Waterschip of Zuiderzeese visser (17e eeuw) uit 1973; De mossel uit '67 en een trawllogger uit '57. Ook de visse rijzegel uit de zeemansserie van '33 zit hierbij, naast schitterende buitenlandse series. beurt. Eerst keert Holiday on Ice te rug naar New York uit de negentien de eeuw vol romantische charme. Op de tocht door die stad ziet men talloze interessante persoonlijkheden, die hun liefde voor New York op de meest fantastische manieren tot uitdruk king brengen. Vanzelfsprekend bevat de exkursie ook een bezoek aan Harlem. De daarop aansluitende finale is een eerbetoon aan het hedendaagse New York, ook wel „The Big Apple" genaamd. Een slot met, zoals ver wacht kan worden van „Holiday on Ice" prachtige Iichteffekten, adembe nemend vuurwerk tegen de achter grond van een fraaie wolkenkrab ber-décor. De première-voorstelling op dins dagavond 20 november begint om 20.00 uur. Tbt en met zondag 25 no vember blijf! „Holiday on Ice" in het Sportpaleis Ahoy. Vervolgens zal de ijsshow te zien zijn in De Uithof in Den Haag van 6 tot en met 9 decem ber en in de Jubileumhal POC te Eindhoven van 11 tot en met 16 de cember. Premierèvoorstelling: 20 november ..Holiday on Ice" maakt een exkursie naar een wonderlijke fantasiewereld. 's Nachts wordt de keuken bezet door een muizenfamilie en hun vrienden. Een fraaie (combinatie van fantasie en humor. ZIERIKZEE - „Shangri-La/Bolero" is de titel van de nieuwe ijsshow van „Holiday on Ice", die op dinsdagavond 20 november in het Rotterdamse Sportpaleis „Ahoy" de Nederlandse première gaat beleven. „Shangri-La/Bolero", een produktie met meer dan zeventig medewerkers die samen ongeveer 750 kostuums op het ijs etaleren, is ge noemd naar de twee meest uitgebreide nummers uit het gevarieerde programma. Het spektakel begint met ,,The Ma- rines, aankomst van de vloot", dat zich afspeelt op en rond een zojuist afgemeerd schip. De matrozen gaan aan land, waar ze plotseling hele maal niet meer zo stoer en mannelijk blijken te zijn als aan boord. „Muizen in de keuken" is de titel van het tweede uitstapje naar het rijk der fantasie. Deze bonte scène speelt zich af rond het middernachtelijk uur, wanneer een klein meisje naar de keuken gaat. Daar aangekomen ontdekt ze de familie Muis, die zich te goed doet aan allerlei lekkernijen. Als afsluiting van de eerste show helft dient Ravels Bolero. Het klas sieke werk van Maurice Ravel, dat ge- basseerd is op herhalingen van steeds het zelfde thema en langzaam voert naar een klimax, heeft choreograaf Tfed Shuffle geïnspireerd tot een ijs- dansnummer van uitzonderlijke klasse. Na de pauze wordt het publiek meegenomen naar het koninkrijk Shangri-La, dat zich bevindt op een verre planeet en wordt geregeerd door een wonderschone, maar wel kwaadaardige koningin. Haar tweelingzuster wordt door haar gevangen gehouden, in een on deraardse kelder, omdat ook zij het geheim kent van de eeuwige jeugd. De komst van een jonge, knappe god, die het koninkrijk binnenvliegt, brengt veel konsternatie teweeg. ..Holiday on Icegaat terug in de tijd. naar de 19e eeuw. waar het oude New York met al z'n romantische charme weer herleeft Kreeg in de vorige show van Holi day on Ice Hollywood een eerbetoon vol glamour en glitter, dit keer valt New York een dergelijke lofdans te >1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4