Buurtbus huidigi Ie de .honderdduizend Lste I c) Hoorzittingen over knelpunten kernen Brouwershaven wil eeuwfeest in 1986 zonder geld toch intensief gaan vieren.... DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTO HUREN? Mevrouw P. Bakker-Kuyper Wijiverhuizen Uw V mi 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gasprijs Molen Den Haas Primeur Zaalkorfbal Gasunie en VEGIN zijn het bijna eens over een De dienst gemeentewerken van Zierikzee heeft De werknemers van de plantsoenendienst in De zaalkorfbalhoofdmacht van All Ready gaat vaste prijsstijging van het aardgas voor de ko- een restauratieplan gemaakt voor moten ,,Den Zierikzee kregen als primeur de eerste Beaujo- zaterdag in Gouda van start voor de kompetitie mende drie jaar. (Pag. 2). Haas". Kosten: 465.000,-. (Pag. 3). lais Primeur 1984. (Pag. 3). 1984/1985. De geroetineerde ploeg lijkt redelijk kansvol. (Pag. 5). VRIJDAG 16 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23628 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men verzekert zich de toekomst, als men het verle den eert. Augusta In Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen organiseert voor 26, 27 en 29 november een drietal hoorzittingen voor de kernen Haamstede, Burgh, Burghsluis, Westenschouwen en Renesse. Tijdens de hoorzittingen kunnen de inwoners van gedachten wisselen over eventuele knelpunten met betrekking tot de leefbaarheid in de kernen. Dit initiatief ligt in het verlengde van het „Kleine Kernen Experiment" dat vorig jaar beëindigd werd op Schouwen-Duiveland. De dorpen Noordwelle en Serooskerke van Westerschouwen waren in dit experi ment opgenomen. Net als voor Zon- nemaire en Sirjansland is voor deze dorpen een dorpsplan opgesteld, dat inmiddels heeft geleid tot het uitvoe ren en realiseren van uiteenlopende projekten. Eén van de doelstellingen van het experiment was dat het een uitstralingseffekt moest hebben naar andere kernen op Schouwen-Duive land. De hoorzittingen tonen aan dat deze doelstelling resultaat heeft gehad. De bijeenkomsten worden ingeleid door een vertegenwoordiger van het kollege van B. en W. Vervolgens zal een op de betrokken kern geselec teerde reeks dia's worden getoond uit de recent door de gemeente verwor ven dia-serie, die een beeld geeft van de dorpen in het verleden. Daarnaast zal per kern een globale inventarisa- Advertentie Alle typen Citroèn. Ook bestel. Oaihatsu. Charade en Minibus. Saab 99 Per uur. per dag. per week per Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 01110-4951 tie van gesignaleerde knelpunten worden gepresenteerd. Knelpunten met betrekking tot de leefbaarheid bijeengebracht door een ad-hoc werk groep, samengesteld uit betrokken gemeentefunktionarissen. Bedoeling van de hoorzitting is ui teraard deze gesignaleerde knelpun- teh te toetsen aan de mening van de bewoners. Komgebieden De uiteindelijk te ontwikkelen dorpsplannen betreffen overigens niet de gehele kernen. Het gaat in hoofdzaak om de oudere gedeelten en dus in feite om de komgebieden. Daarnaast worden niet vergeten een tweetal buiten de kernen gelegen ge bieden. Achtereenvolgens gaat het om de hierna te noemen gebieden: Haamstede: Noordstraat. Ring, Zandweg, Sluispad, Dapperweg, Weststraat, Hoge Zoom (tot Breedste weg). Burgh: Burghse ring. Zandstraat, Dreef, Hoge weg, Burghse weg, Weel de weg, Hoge Burgh. Met als buiten gebieden: Burghsluis en het oudere gedeelte van Westenschouwen. Renesse: Lange Reke, Korte Reke, Kromme Reke, Lindelaan, Hoge Zoom, Stoofweg, Wilhelminaweg. De hoorzittingen beginnen om 19.30 uur, voor Haamstede op maan dag 26 november in dorpshuis „de Schutse", voor Burgh en Burghsluis en Westenschouwen op 27 november eveneens in dorpshuis „de Schutse", Julianastraat 22 te Haamstede en voor Renesse op donderdag 29 novem ber in het dorpshuis te Renesse aan de Zeeanemoonweg 1. 1 "f -m •m m J 1 Zevenhonderdjarig bestaan [JJjatibnalé.en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslagboedels Overzeese verhuizingen r 1 OUWERKERK - Mevrouw P. Bakker-Kuyper (79) was donderdagochtend net van plan haar schoenen naar de schoenmaker in Zierikzee te brengen en daartoe om vijf voor half elf op de buurtbus in Ouwerkerk te stappen, toen ze zich verwonderde over het grote aantal auto's dat plotseling bij de buurtbus-halte parkeerde. Even later stond mevrouw Bakker getooid met vier bossen bloemen in de handen. Zij werd gehuldigd als honderdduizendste passagier van de buurtbus sinds de start van dit projekt op 2 april 1979. Om deze mijlpaal enige luister bij gelijke feit, bood haar naast het te zetten was het voltallig buurtbus- boeket ook een vierrittenkaart aan komité naar de halte in Ouwerkerk en nodigde haar uit het tochtje naar gekomen om de honderdduizendste Zierikzee nog even uit te stellen en in de bloemetjes te zetten. samen met het komité dit hoogtepunt voor de buurtbus ten huize van de fa- Voorzitster van het buurtbuskomi- milie Kuin met koffie en een drankje té mevrouw T. E. Kuin-de Haan felici- even te vieren, teerde mevrouw Bakker met dit heu- Bloemen waren er donderdagoch- Zowel voor de buurtbuschauffeurs als voor gastvrouw en gastheer Gina en Jan de Jong was er sprake van een eerste lustrumviering. tend ook van de zijde van de Z.W.N., exploitant in het buurtbusprojekt. Regio-chef de heer B. H. Kop felici teerde mevrouw Bakker en overhan digde haar de bloemen. Burge meester J. van Bommel woonde samen met zijn echtgenote ook deze mini-plechtigheid bij en kwam even eens met een mooi boeket. Bloemen waren er ook voor buurt buschauffeur J. Dorreman, die eigen lijk de honderdduizendste had mo gen vervoeren, ware het niet dat door het kleine feest dat nu werd aange richt mevrouw Bakker haar rit naar een later tijdstip verschoof. Dienstleider de heer P. de Rijke richtte ten slotte een driewerf „hoe ra" aan voor de honderdduizendste passagier van de buurtbus. Alle vrij willige buurtbuschauffers zullen overigens enigszins meedelen in de vreugde over het bereiken van deze mijlpaal. Zij ontvangen allen een boeketje bloemen met een kaartje „Hoera 100.0000". Auberge La Butte Overigens vond eerder deze week, dinsdagavond, ook al een buurtbus evenement plaats. Nog als uitvloeisel Burgemeester J. van Bommel feliciteert mevrouw P. Bakker-Kuyper met het feit, dat zij als honderdduizendste pas sagier van de buurtbus kon worden genoteerd. van de eerste lustrumviering in april dit jaar bood horeca-ondernemer de heer J. de Jong van Auberge La Butte te Ouwerkerk de buurtbuschauffeurs met hun partners een Zeeuwse stoof pot aan. „Het was een gezellige en heerlijke maaltijd," liet de voor zitster weten. Ook voor het echtpaar De Jong was er sprake van een eerste lustrumviering, want op 1 november was het vijf jaar geleden dat zij op Ouwerkerk van start gingen in hun Auberge La Butte. Namens de buurt buschauffeurs mochten zij een herin neringstegeltje in ontvangst nemen. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Vrij koud Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur van 6 graden in het zuidwesten, tot rond het vriespunt in het noordoosten van het land; middagtemperatuur rond 3 gra den, maar in het zuidwesten enkele graden hoger. Matige, aan de kust krachtige zuidoostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 20 nov.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 60 Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidoost 5 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidoost 4 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 17 nov. Zon op 8.03, onder 16.47 Maan op 0.05, onder 14.56 18 nov. Zon op 8.05, onder 16.45 Maan op 1.31, onder 15.12 19 nov. Zon op 8.06, onder 16.44 Maan op 2.57. onder 15.27 Nieuwe Maan: 22 nov. (23.57) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 nov. 9.10 22.07 2.52 15.36 18 nov. 10.33 23.27 4.15 16.52 19 nov. 11.53 5.34 18.02 Doodtij: 18 november HET WEEROVERZICHT DE BILT De temperatuurte- genstellingen boven ons land blijven groot. Vannacht daalt de tempera tuur in het zuidwesten tot omstreeks 6 graden, terwijl in Groningen weer waarden rond het vriespunt worden verwacht. Overdag hetzelfde beeld, in het noordoosten rond de drie gra den en Zeeland opnieuw enkele gra den warmer. De koude lucht wordt in een zuid oostelijke stroming naar ons land ge voerd. Deze stroming wordt in stand gehouden door een depressie, die via Frankrijk en België onze kant is op getrokken, en een hogedrukgcbied boven Rusland, dat nog maar weinig in kracht afneemt. Er is veel bewolking, waaruit af en toe regen valt. BROUWERSHAVEN - Volgens het voorlopige aktivi- teitenplan van de Stuurgroep 700 jaar Brouwershaven zullen de verschillende aktiviteiten en feestelijkheden rondom het 700-jarig bestaan van Brouwershaven in 1986 zich gaan afspelen in het voorjaar en de zomer van dit - voor de smalstad historisch - jaar. Verenigingen, scholen en kerken gaan proberen gestalte te geven aan de voorge stelde aktiviteiten. De uit zes personen bestaande stuur groep, die zich sinds enkele maanden intensief bezig houdt met de voorbereiding, presenteerde de voorlopige plannen aan twintig afgevaardigden van verschillende groeperingen uit Brouwershaven, Zonnemaire en Dreischor, De aanwezigen, die op hun beurt de suggesties in eigen kring gaan bespreken, reageerden in grote lijnen met instemming op de voorstellen. Medio februari 1985 komt men op nieuw bijeen om het - eventueel aan gepaste - definitieve plan vast te stellen. De stuurgroep wil een gezellig feest met - zoals vice-voorzitter M. van Vul pen nadrukkelijke onderstreepte - „festiviteiten die nauwelijks of zeer weinig geld kosten". De feestelijkhe den zijn zoveel mogelijk gepland in kombinatie met gebruikelijke jaar lijkse aktiviteiten zoals Koninginne dag, de Brouwse dag en de rommel markten van beide lagere scholen. Men heeft bij de aard der festivitei ten rekening gehouden met ieders le vensovertuiging en uiteraard met het historische verband of de achter grond van het 700-jarig Brou wershaven. Jacoba van Beieren en mister Wolfert van Borselen en een historische kwis. Enkele weken later met Pinksteren of op 23 en 24 mei, vinden enkele ak tiviteiten plaats die een officieel ka rakter dragen. Op vrijdagavond wordt in het stadhuis door burge meester en raad het herdenkingsboek aangeboden aan een hoogwaardig heidsbekleder. Hierna volgt de opening van het eerste Brouwse museum „De Vergul* de Garnaal" met een tentoonstelling over plaatselijke handel en nijver heid. Ook in de St-Nicolaaskerk wordt hierop aansluitend een ten toonstelling geopend met als onder werp plaatselijke, kerkelijke, kultu- rele en maatschappelijke historie. Vervolgens vindt op deze avond in het Tbnnenmagazijn de premiere plaats van het toneelstuk over Cato Kamerlingh, de beruchte historische Brouwse oplichter. Wellicht wordt dit toneelstuk hierna opgevoerd in alle Brouwse kernen zoals tijdens de ver- Vervolg pag. 6 Advertentie ^DÖ Pieter Brueghel Volgens het voorlopige programma beginnen de aktiviteiten op 29 april 1986 met een herdenkingsdienst in de St-Nicolaaskerk, uitgaande van drie plaatselijke kerkgenootschappen. Koninginnedag (30 april 1986) komt in het teken van 700 jaar Brouwersha ven te staan met oude kinderspelen in de sfeer van Pieter Brueghel, een kinderbraderie in de vorm van een oude jaarmarkt met onder meer een dozcnspel dat het thema draagt „van dorp tot (smal)stad". 's Avonds is er een lampionoptocht met brandende vuurpotten op centrale plaatsen in de stad. In het Tonnenmagazijn is hierop aansluitend een verkiezing van miss

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1