Verkeerssituaties gaven veel stof tot diskussie Straatmaker Wim van Dijke werd Kampioen Ravestraat Verkoop kinderzegels gestart ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hoorzitting en commissie welzijn in Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 november 1984 Nr. 23627 3 Kommissievergadering te Zierikzee ZIERIKZEE - Dat een historische stad als Zierikzee op vele punten, maar zeker in verkeerstechnisch opzicht veel stof tot diskussie biedt, bleek woensdagavond weer overduidelijk tijdens een druk bezochte openbare verga dering van de verkeerskommissie in de raadzaal van het stadhuis. Voorzitter burgemeester Th. H. de Meester toonde zich bereid het begrip inspraak breed te interpre teren, zodat vanaf de publieke tribune een ruime in breng geleverd kon worden. ZIERIKZEE - Evenals in andere plaatsen is ook in Zierikzee woensdag de verkoop van start gegaan van de jaarlijkse kinder postzegels. Het plaatselijke Co- mitee Kinderpostzegels heeft in dat verband in de hal van het Zie rikzeese postkantoor, evenals voorgaande jaren een ver koopstandje ingericht. Daar zijn niet alleen de kinderpostzegels te koop maar tevens de komplete kollektie wenskaarten. Bij de verkoop wordt het comi- tee gesteund door dames van het UW en andere vrijwilligsters. De stand is tot en met 16 novem ber geopend van 09.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur. Vervolgens is de stand tot en met 1 december al leen tijdens de ochtenduren ge opend, van 09.00-12.00 uur. In ver band met de festiviteiten rond Sint Nicolaas heeft men besloten om van 3 tot en met 7 december de stand te sluiten. Daarna is de stand van 9 tot en met 28 decem ber geopend van 09.00-12.00 uur en van 13.30-16.30 uur. Op de foto zijn twee leden van het plaatselijk comitee, de dames Th. Jumelet (links) en L. Heuser, druk bezig met de verkoop. De verkeerssituatie in de bin nenstad werd aan de orde gesteld in een brief van mevrouw J. C. Sluijs- Van der Klooster. Namens een aantal bewoners, onder anderen moeders, ouderen en gehandikapten werd in die brief de aandacht gevestigd op de hoge stoepen in de binnenstad, op de toegankelijkheid van gebouwen als het postkantoor en de Hema, op de moeilijk beloopbare straten met „kinderkopjes" en op de slechte be reikbaarheid en parkeergelegenheid bij het consultatiebureau in het Jan- newekken. Ten aanzien van dit laatste punt verwachtte de voorzitter een aanzien lijke verbetering als in de toekomst het parkeerterrein aan de Baden Po- wellweg en de uitbaning naar het Jannewekken gereed zullen zijn. Ver der verwees hij nogmaals naar zijn betoog van enkele weken geleden tij dens de vergadering betreffende het Verkeerscirkulatieplan (V.C.P.), waar ook reeds een pleidooi werd gehou den voor een betere verkeerssituatie in de binnenstad ten behoeve van bo vengenoemde groeperingen. Weder om benadrukte de burgemeester, dat Zierikzee nu eenmaal een bestaande historische stad is, waar geen ideale situatie in verkeerstechnisch opzicht gekreëerd kan worden. Anders zou dat naar zijn mening zijn, als er spra ke zou zijn van het bouwen van een nieuwe stad - bijvoorbeeld Almere - waar met dergelijke voorzieningen rekening gehouden kan worden. Appelmarkt Anderzijds wilde de voorzitter ook niet doen voorkomen dat geen der wensen gerealiseerd zou kunnen wor den en hij deed in dit verband een toezegging betreffende het aanbren gen van meer glooiende tegels in de trottoirs in Poort ambacht. Mevrouw J. A. van Kooten, sekreta- resse van de afdeling Zierikzee van de Algemene Nederlandse .Bondyoor Ouderen (A.N.B.O.) schetse vanaf de publieke tribune nogeens de gevaar lijke situaties, zoals die zich onder meer voordoen op de Appelmarkt. Ze pleitte voor een betere bestrating met een breder looppad aan weerszijden van de moeilijk begaanbare keien. Uit de woorden van de direkteur gemeentewerken de heer D. D. J. van der Poel bleek echter, dat de her bestrating van de Appelmarkt voor lopig niet op het prioriteitenlijstje staat, omdat deze straat in het recen te verleden pas aan de beurt is geweest. Een triest gegeven, zo stelde de di rekteur gemeentewerken vast, is het feit, dat meestal kort na een her bestrating, de stenen er op sommige plaatsen weer uit moeten ten behoeve van opgravingen door het een of an der Nutsbedrijf. Een euvel, dat zich de afgelopen week ook in de van gloednieuwe bestrating voorziene Meelstraat voordeed. Loopstratengebied Woordvoerder van rijkspolitiezijde opperwachtmeester Gerards hield in verband met het voorliggende ver zoek weer een pleidooi voor instel ling van een permanent loopstraten gebied, waardoor - naar zijn mening - zeker de situatie op de Appelmarkt zou verbeteren. Zowel de voorzitter als kommissie lid de heer W. F. Sprengelmeijer flo ten hem echter op dit punt terug, om dat nu niet het V.C.P. ter diskussie stond en omdat daarover door de ge meenteraad in demokratische besluitvorming een beslissing zal moeten gaan nemen. De voorzitter vestigde nogeens de aandacht op het feit, dat het instellen van een loopstratengebied in Zierik zee altijd op het probleem van de be voorrading zal blijven stuiten, waar door vrijwel geen voorzieningen getroffen kunnen worden (bloembak ken, uitstulpingen, en dergelijke), die een goed funktioneren van een loopstratengebied zouden kunnen be vorderen. De heer Sprengelmeijer voerde aan, dat er inderdaad knelpunten zijn, maar signaleerde toch ook enke le verbeteringen in bepaalde situar ties. Verder benadrukte hij, dat er in de binnenstad van Zierikzee zich re latief toch maar weinig ongelukken voordoen. Hij had de ervaring, dat het ge meentebestuur toch reeds al het mo gelijke doet om verbetering in de si tuatie te brengen, maar dat dit nu eenmaal in kleine stapjes uitgevoerd kan worden. De heer Van der Poel liet nog weten, dat de P.T.T. in elk geval :.weer onderzoekt..of-een betere toe gankelijkheid'voor invaliden gereali seerd kan worden in het vernieuwde postkantoor in de Poststraat. Mevrouw M. R. de Jonge-Van Loc konstateerde, dat de raad er toch goed aan zal doen de overgelegde handtekeningen in het achterhoofd te houden bij het doen van de besluit vorming over het V.C.P. Woning verzakt De heer C. Boot, bewoner van het pand Minderbroederstraat/Sint Lie- venstraat hield in mei tijdens dc kommissievergadering reeds een pleidooi voor verbetering van de ver keerssituatie in de Sint Li evenstraat. Hij deed dit ten behoeve van zijn ei gen woning, die steeds verder begon te verzakken tengevolge van groot vrachtverkeer, dat vrijwel dagelijks de tegenovergelegen A. O. super markt bevoorraadt. De kommissie kwam toen tot het advies een inrijverbod in de Sint Lie- vensfraat in te voeren, met de moge lijkheid tot ontheffing verlening voor vrachtauto's welke de A. O. via de achterzijde bevoorraden en van voertuigen van de in deze straat gevestigde partikuliere bedrijven. Dit advies was voor enkele bewo ners van de Sint Lievensstraat ook weer aanleiding geweest om in de pen te klimmen en te wijzen op de nade len die deze voorgenomen maatregel tot gevolg zou hebben. Ook de heer Boot, zo bleek woens dagavond uit zijn betoog, was niet zo blij met het voornemen een rijverbod in die straat in te stellen. „Er kunnen daar vlot tien luxe auto's geparkeerd worden en het kan mij niet schelen al zou de straat blauw zien van de bus jes van Quant, daar heb ik geen last van. Ik heb last van die zware vrach tauto's, die dagelijks maar één pallet melk en een paar kisten fruit afleve ren bij de supermarkt," aldus Boot. Vanaf Kerkplein De heer W. F. Sprengelmeijer bleef bij zijn eerder gegeven advies, te we ten: een verbod om in te rijden voor vrachtverkeer boven een bepaald ton nage. De heer C. Legemaate voerde aan, dat bevoorrading vanaf het Kerkplein alleen geschiedt als de be treffende supermarkt gesloten is voor het publiek. In andere gevallen wordt, volgens zijn informatie gele verd aan de achterzijde en de heer Le gemaate was van mening, dat dit wel wat meer zal zijn dan één pa) let je melk en een enkele kist fruit. Volgens de deskundige van politie zijde bleef het een moeilijke zaak hier een passend antwoord op het probleem te vinden. Hij vroeg zich af of je bepaalde vrachtauto's wel één, twee, drie het inrijden zou kunnen verbieden. De voorzitter neeg nauwelijks naar het handhaven van het eerder gefor muleerde advies, ten aanzien van ge noemd inrijverbod. Tegenwind daar tegen kwam echter vanaf de publieke tribune van de heer M. Moerland, die ervoor pleitte de be woners de gelegenheid tot het parke ren voor de deur te laten behouden. De heer Legemaate vreesde, dat er moeilijkheden met de verkeerswetgè- ving zouden ontstaan, als besloten werdt de vrachtauto's, boven een be paald tonnage een inrijverbod op te leggen. De kommissieleden: Spren gelmeijer en mevrouw De Jonge ko zen wel voor dat inrijverbod voor gro te vrachtwagens en kommissielid me vrouw C. Schaap-Anker zag geen kans met een advies het de beide par tijen naar de zin te maken. De voorzitter zegde tot slot toe. dat in elke geval ook nog kontakt zal worden opgenomen met de betrok ken supermarkt voor nader overleg over de bevoorrading. Fietspad Mevrouw H J. van den Hock-Schot ervaarde de afgelopen zomer enkele gevaarlijke situaties als wielrijdster op de Julianaweg. Dat was voor haar aanleiding het Zierikzeese gemeente bestuur te verzoeken een fietspad aan te leggen langs de Julianastraat tus sen de Trambaan en de Provinciale Weg. Mevrouw Van den Hoek gaf woensdagavond een mondelinge toe lichting op dit verzoek en kreeg di- rekt daarop bijval van enkele be langstellenden op de publieke tribune. De heer Legemaate erkende de aangedragen problemen, ondanks dé vaststelling dat hier sprake zou zijn van een niet zo grote verkeersin tensiteit. De aanleg van een fietspad hier ter plaatse leek hem technisch niet zo moeilijk, maar financiëel zou dit weieens anders kunnen liggen. Zijn mening werd onderstreept door de heer Sprengelmeijer, die er voor pleitte in elk geval eens wat tel lingen hier uit te voeren en de kosten voor aanleg van een fietspad op een rijtje te zetten. In deze zin sprak ook mevrouw De Jong zich uit. Zowel de voorzitter als de i^ekteur Gemeentewerken toonden zich ovér- tuigd van.hetiékOfeV hier wel dege lijk sprake kan zijn van gevaarlijke situaties, maar dat de aanleg van een fietspad hier niet de allerhoogste pri oriteit zal hebben. Van nog grotere belang worden geacht de aanleg van het fietspad langs de Laan van Sint Hilaire en de verbetering van de situ atie aan de Engelse Kade. Verder was de heer Van, der Poel van mening, dat met een fi- .spad het gevaarlijke punt slechts zou worden verlegd naar dé Trambaan. „Maar dat is toch geen re den om het dan maar niet te doen", vond ten slotte de heer Sprengel meijer. Markering Mevrouw Van Hoek had verder ge pleit voor een betere verlichting of markering van de aansluiting van de Gouweveerseweg op de Provinciale Weg. Een dergelijk verzoek was reeds door de gemeente tot de provincie ge richt. Echter zonder resultaat, want de provincie wees het verzoek af om dat er nou eenmaal zeer veel van der gelijke kruisingen in de provincie zijn. De heer Van der Poel deed tijdens deze vergadering verder enige mede- lingen betreffende de voorgenomen wijziging van de bewegwijzering op de rijks- en provinciale weg naar de binnenstad. Op beide wegen zal het verkeer naar het centrum van Zierik zee naar de rotonde worden geleid. De rotonde zal te zijner tijd worden gewijzigd in een kruising met ver keerslichten. Tijdens de rondvraag signaleerde de heer Legemaate, dat in de Hoge Molenstraat ter hoogte van de Paar denstraat het bord aangevende „Voor rangskruising" ontbreekt. De heer Van der Poel zegde toe een en ander te .regelen,.Ook het publiek,mocht deze, avond meedelen in de rondvraag en daaf bleek enthousiast gebruik van te worden gemaakt. Zo werd er ge- pleit voor een verbetering aan de brugleuning van de Westbrug, omdat er thans van een gevaarlijke situatie sprake zou zijn. De heer Van der Poel liet weten, dat de leuning met enkele ballustertjes verlengd zal worden. Weinig licht Mevrouw J. van Beveren liet weten de historische lantaarns op de Oude Have wel mooi te vinden, maar te vens last te hebben van het feit, dat ze ze weinig licht geven. „Doe er wat grotere lampen in", was haar advies, maar dat bleek in verband met de historische uitvoering nou net niet haalbaar. Verder wees zij op de vaak moeilijke situaite voor (vooral oude re) voetgangers als bij de Albert Hein-supermarkt een grote vracht wagen staat geparkeerd en tevens de klanten hun auto daar even gauw voor of naast zetten. Deze klacht kreeg bijval van de kommissie. De heer D. Joppe liet vanaf de pu blieke tribune weten best een plan te kunnen indienen ter verbetering van de verkeerssituatie op het Haven plein. In grote lijnen zou zijn plan neerkomen op een rijbaan door het - verhoogde - midden van het Haven-, plein met parkeerruimte aan weers zijden daarvan. „In elk plan zitten plus- en minpun ten", konstateerde de heer Van der Poel en als minpunten droeg hij aan, de vermindering van het aantal be schikbare parkeerplaatsen en de noodzaak de markt naar een andere plaats te moeten verwijzen. Verkeerslichten - Mevrouw Van Kooten pleitte tot slot voor het aanbrengen van een ver keerslichteninstallatie op de krui sing Laan van Saint Hilai- re/Weststraat/Scheldestraat en informeerde naar de stand van zaken betreffende de looproute Kerk hof/Weststraat. Wat dit laatste be treft, kon de voorzitter laten weten dat deze route in de maak is en ten aanzien van de verkeerslichteninstal latie werd wederom aangevoerd, dat de verkeersintensiteit op deze krui sing geen aanleiding geeft daarin te voorzien. Opperwachtmeester Gerards was bovendien van mening, dat de wat rommelige situatie op dit kruispunt het verkeer reeds aanleiding geeft aanzienlijk snelheid te minderen, zo dat er vrijwel nooit ongelukken ge beuren. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h lakenman Ocht- man te Zierikzee. Dircktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Aanleiding voor het uitreiken van deze medaille was een uitspraak van mevrouw Bij de Vaate in een vergade ring van de commissie publieke wer ken tijdens de afgelopen zomer. De kommissie werd toen om een advies gevraagd inzake het verstrekken van een krediet voor de noodzakelijke herbestrating van de Ravestraat. Tij dens die vergadering bleek echter dat de opdracht tot deze herbestrating al was gegeven aan het straatmakersbe- drijf Van Dijk Bestratingen te Zierik zee, voordat de genoemde kommissie of de raad haar fiat had gegeven. Me de in het licht van de in die periode gehouden Olympische Spelen merkte mevrouw Bij de Vaate na die konsta- tering op dat „onze straatmakers soms nog sneller zijn dan onze atle ten. Ze zouden daarvoor een medaille moeten krijgen." Met smoesjes In de periode na die bewuste verga dering herinnerde Van Dijke het raadslid enkele malen aan haar toe zegging. Een en ander resulteerde in het feit dat Van Dijke woensdagoch tend niet een smoesje (de bestrating zou niet goed zijn uitgevoerd door de direkteur gemeentewerken, de heer D. D. J. van der Poel, naar dc Ra vestraat werd gelokt. Pas op het al lerlaatste moment had Van Dijke in de gaten dat dc gemeentelijke delega tie, bestaande uit wethouder P. do Rijke, de heer Van der Poel en me vrouw Bij do Vaate. niet aanwezig was om het plaveisel van dc Ra vestraat onder de loep te nemen, maar om hem de beloofde onder scheiding uit te reiken. Van Dijke kon dc grap bijzonder waarderen en droeg dc medaille, met het opschrift „Kampioen Ravestraat Wim van Dijke", met gepaste trots. Een trots, die volgens de „delegatie leden" volkomen terecht was want, zo stelden zij, „er wordt door alle werknemers van uw bedrijf steeds een uitstekende prestatie geleverd." BURGH-HAAMSTEDE - In het ge meentehuis te Burgh-Haamstede wordt donderdag 22 november een hoorzitting gehouden ten behoeve van de vaststelling van de jaarlijst instellingen sociaal-cultureel werk 1985. Daarna volgt een vergadering van de commissie voor het welzijnsbe leid. Op de agenda staat onder meer enkele subsidieverzoeken, de subsi dieverordening gekoördineerd be- jaardenwèrk, bespreking resultaten hoorzitting met aansluitend vaststel ling jaarlijst-instellingen sociaal-cul tureel werk 1985 en het funktioneren van de advieskommissie voor het welzijnsbeleid. De hoorzitting begint om 19.30 uur. Vraag om getuigen van aanrijding ZIERIKZEE - Dc rijkspolitie ver zoekt getuigen van een aanrijding die zich woensdagavond voordeed op de provinciale weg naar de Zecland- brug zich te melden. Het betreft een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door E. H. S. uit Heinkenszand en een onbe kend gebleven vrachtwagen, vermoe delijk een truck met oplegger gela den met een container. S. kon geen juiste beschrijving van de vrachtauto geven, omdat hij na de aanrijding te gen een hek in dc berm terecht kwam, waarbij zijn auto zwaar werd beschadigd. Tbrwijl S. dc vrachtwagen passeer de, zou deze naar links zijn uitgewe ken en de snelheid hebben opge voerd. Daardoor kwamen de twee voertuigen met elkaar in botsing en kwam S. na enige capriolen in de berm terecht. DEN HAAG - Eind oktober stonden 243.900 jongeren onder de 23 jaar als werkloos bij de arbeidsbureaus inge schreven, 12.500 minder dan eind vo rige maand. Het aantal werkloze mannen onder de 23 jaar daalde met 6.500 tot 121.900, terwijl het aantal werkloze vrouwen onder de 21 jaar met 6.000 daalde. DEN HAAG - Aan het einde van het tweede kwartaal van dit jaar ontvan gen 654.000 mensen een bijstandsuit kering. Dat is een toeneming met 124.000 ten opzichte van het tweede kwartaal in 1983. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS). Commissie publieke werken van Zierikzee was in voor een grapje ZIERIKZEE - Een zeer unieke medaille werd woensdag-ochtend uitgereikt aan de Zierikzeese straatmaker Wim van Dijke. Deze bijzonderheid werd hem om de nek ge hangen door het Zierikzeese CDA-raadslid mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. De gebeurtenis werd verricht in de Ravestraat. Duidelijk verrast neemt Wim van Dijke, uit handen van mevrouio M. A. Bij de Vaate-Rozendaal zijn langverbeide medaille in ontvangst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3