Gemeentelijke subsidie voor peuterspeelzaalwerk Ook Stichting Jeugd wil plaatsje in Bakkersschool Luidruchtig het huwelijk in... agenda Commissie verkeer buigt zich over verzoeken Reinigingsdienst tevreden over ,,scheidingsproef,, met probleemstoffen Brieven van inwoners Oud-Bruënaar nam afscheid als korpschef „Gele tasjes" deden het prima Burgemeester W. den Boer op de radio 2 Positief advies Commissie Jeugd- en Jongerenwerk ZIEKIKZEE - Het peuterspeelzaalwerk in Zierikzee, uitgevoerd onder vigeur van het Leger des Heils kampt met een exploitatietekort van 20.000,-. Het gemeente bestuur is bereid in dat tekort - voor de eerste maal - een gemeentelijke bijdrage van 6.000,- te leveren. De Commissie Jeugd- en Jongerenwerk bracht maandagmiddag tij dens een openbare vergadering in het stadshuis een unaniem positief advies uit ten aanzien van deze voorgenomen subsidieverlening. Buurt- en klubhuisleider van het Leger des Heils de heer R. Prager, liet voorafgaand aan de advisering weten, blij te zijn met de start van een gemeentelijke subsidie ten be hoeve van het peuterspeelzaalwerk. Hij pleitte er wel voor de subsidie via de richtlijnen van Kindercentra Zeeland te versterken, hetgeen vol gens hem de meest gunstige wijze van subsidiëring zou betekenen. Pra ger achtte dit vooral van belang we gens het feit, dat inmiddels is geble ken, dat de ouderbijdrage voor sommige gezinnen wat te zwaar weegt. „Dat zou op den duur kunnen betekenen, dat alleen de mensen met de betere inkomens gebruik zouden kunnen maken van het peuterspeel zaalwerk en dat terwijl het peu terspeelzaalwerk van het Leger des Heils toch juist een sociale funktie moet hebben", aldus Prager. Voorwaarden Op grond van een ambtelijke nota betreffende het peuterspeelzaal brachten de kommissieleden vervol gens hun adviezen uit. In die nota werd uitgegaan van 6.000,- gemeen telijke subsidie als bijdrage in het ex ploitatietekort. Voor het verkrijgen van een financiële bijdrage van de ge meente dient wel aan vier belang rijke voorwaarden te worden vol daan, te weten: het werk moet plaatsvinden in een onderkomen met een peutergerichte inrichting; het werk moet verricht worden door vas te deskundige leidsters met een kind gerichte opleiding en bijscholing; de betrokkenheid en zeggenschap van de ouders in het beleid moet gewaar borgd zijn en de peuterspeelzaal moet worden bezocht door minimaal der tig peuters met per groep vijftien peuters onder leiding van twee leidsters. Mevrouw M. R. de Jong-Van Loo sprak over het begin van een gemeen telijke bijdrage in het peuterspeel zaalwerk. Zij vond, dat het pleidooi van de heer Prager wel in overweging genomen moest worden en dat wel licht in een wat later stadium te be- ZIERIKZEE - De Commissie verkeer gaat woensdag avond 14 november aanvang 19.30 uur in het stadhuis, ad vies uitbrengen over een aantal schriftelijke verzoeken van diverse inwoners in Zierikzee met betrekking tot de huidige verkeerssituatie. Zo is er een brief overhandigd door mevrouw J. C. Sluijs-van der Kloos ter met handtekeningenlijst inzake de verkeerssituatie in de binnenstad. De heer H. A. v. d. Bout. BRUINTSSE - Op 60-jarige leeftijd nam de heer H. A. v. d. Bout afscheid als hoofdinspekteur-korpschef van de gemeentepolitie te Noordwijk. Hij werd daarbij onderscheiden als Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De heer V. d. Bout is geboren en getogen in Bruinisse. Dc oud-dorpsgenoot is ouderling geweest in de Gereformeerde Kerk te Rijnsburg en woont momenteel in het Brabantse Klundert. Op 17-jarige leeftijd ging hij als seiner naar de marine. Direkt na de oorlog kwam hij als één der eersten terug in Bru. Hij begon zijn loopbaan bij de politie in Rotterdam en klom op tot korps chef in Leerdam en als laatste hoofdinspekteur-korpschef in Noordwijk. KERKWERVE - Dank zij de medewerking van de be volking van Zierikzee toont het resultaat in de maand oktober aan dat het zin heeft een afzonderlijke inzame ling voor probleemstoffen op te zetten, konstateert de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland. Gedurende de eerste vijf weken werden 115 tassen aangeboden. De to tale inhoud bedroeg 349'/? kg. waar van de samenstelling al "Igt was: verf 158W kg; olies/vet» 115 kg; me dicijnen etc. 10% kg; bestrij dingsmiddelen 9 kg; batterijen 9'/i kg; ontwikkelaar/fixeer 25'/i kg; ac cu's 14'/» kg; overige 7 kg. Nogmaals wordt de bevolking erop gewezen dat afgifte aan de huisvuil- wagens gewenst is. De gele tassen aan zien valt welke financiële mogelijk heden er zijn de subsidie uit te breiden. De heer Legemaate bracht eveneens een positief advies uit. Op zijn vraag hoe lang de ene peuterspeelzaal nog gehuisvest kan blijven in de huidige Nutskleuterschool, liet voorzitter wethouder P. de Rijke weten, dat die Nutskleuterschool er nu nog wel even staat en dat als vervangende huis vesting voor de peuterspeelzaal wel licht gedacht kan worden aan het pand Poststraat 43a. Gesplitste begroting De heer J. J. Geleijnse was het met mevrouw De Jong eens, dat het inder daad wat lang heeft geduurd voordat een gemeentelijke subsidie voor het peuterspeelzaalwerk aan de orde kwam. Hij schreef dit echter voorna melijk toe aan het feit, dat het ook lang heeft geduurd voordat het Leger des Heils met twee gesplitste begro tingen kwam: één voor het buurt- en klubhuiswerk en één voor het peu terspeelzaalwerk. Met de thans voor gestelde subsidie van 6.000,- meen de hij dat de gemeente goed bezig zou zijn. Adviserend kommissielid jeugd werkleider Gabri de Groot leek een iets andere mening toegedaan. Hij signaleerde een exploitatietekort van 20.000,- op de begroting voor de peuterspeelzalen en een subsidie van de gemeente van 6.000,-. „Moest de ouderbijdrage hoog opgeschroefd worden of is er nou een andere dek king voor die 14.000,-", vroeg hij zich af. Ambtenaar welzijn de heer J. J.La- gendijk lichtte daarop nogeens toe hoe de situatie en subsidieregeling van het buurt- en klubhuiswerk met ingebouwd peuterspeelzaalwerk in het verleden tot stand waren geko men. Gabri de Groot bleef er echter op aandringen, dat in deze een duide lijk beleid ontwikkeld zal worden en als voorbeeld gaf hij aan: subsidië ring door de gemeente van vijftig procent van de kosten voor huis vesting en vijftig procent van de sala riskosten. Hij wees in dit verband naar de regeling die in de gemeente Middenschouwen geldt. „Kerstpotten" De door Gabri de Groot voorgestel de subsidieregeling zou voor de ge meente Zierikzee neerkomen op een bijdrage van 23.000,- Hij had wat moeite met het feit, dat het peu terspeelzaalwerk in Zierikzee nu af hankelijk blijft van een bijdrage van het hoofdbestuur van het Leger des Heils in Amsterdam, waar wellicht de dekking van die 14.000,- gevon den moet worden. „Als de opbrengst van de kerstpotten van het Leger des Heils tegen valt, zou dat bijvoorbeeld een direkt gevaar voor de peu terspeelzaalvoorziening kunnen bete kenen", voerde Gabri aan en hij vroeg zich af of je dat als gemeente nou wel een goed beleid moest vinden. De voorzitter vond echter, dat de jeugdwerkleider enigszins op de za ken vooruit liep en wees op het feit, dat met de thans voorgestelde subsdi- die van 6.000,- een begin wordt gemaakt. Mevrouw De Jong vond ook dat het vinden van dekking voor het tekort van 14.000,- een zaak van het Leger des Heils was en niet van de gemeen te. Ze zei echter wel inhoudelijk met de jeugdwerkleider te kunnen mee denken en was van mening, dat als het gemeentebestuur de peuterspeel zalen beschouwt als een basisvor ming er ook financieel voor zal moe ten opdraaien als het Leger des Heils dat niet meer zou kunnen opbrengen. SCHARENDIJKE - De burge meester van de gemeente Midden- schouwen, W. den Boer, komt donder dag 15 november op de radio. De AVRO is enige tijd geleden een serie gestart met als titel De burge meester is jarig. Bijna een uur lang zal de burgemeester over zijn werk vertellen. De uitzending is op Hilver sum 2 en duurt van 15.03 tot 16.00 uur. De heer Den Boer wordt 48 jaar. DEN HAAG - De lengte-eis voor po litieagent wordt afgeschaft. De mi nisters Rietkerk (Binnenlandse za ken) en Korthals Altes (Justitie) hebben de Tweede Kamer laten we ten, dat „de nodige stappen tot ophef fing van deze eis door ons zullen wor den genomen. SCHIPHOL - De Engelse lucht vaartmaatschappij Virgin Atlantic zal met ingang met 15 november lijn diensten onderhouden tussen het vliegveld Zuid-Limburg (nabij Maastricht) en Londen-Gatwick. Namens een aantal bewoners (moe ders, ouderen, gehandicapten) vestigt mevrouw Sluijs-van der Klooster de aandacht op een aantal knelpunten in de binnenstad. Gewezen wordt onder meer op: de te hoge stoepen; toegan kelijkheid van openbare gebouwen en winkels (P.T.T. en Hema); moeilijk beloopbare straten en zogenaamde kinderkopjes en de slechte bereik baarheid per auto en parkeergelegen heid bij het konsultatiebureau. Fietspad Van mevrouw H. J. v. d. Hoek-Schot kwam het verzoek tot aanleg van een fietspad langs de Julianastraat tus sen de Trambaan en de Provinciale Weg. In een voorgaande vergadering van de verkeerskommissie verzocht de heer Boot maatregelen te treffen ten einde schade aan zijn gevel in de Sint Lievenstraat, veroorzaakt door vrachtwagens die A O via de ach terzijde bevoorraden te voorkomen. De meerderheid van de kommissie adviseerde voor de Sint Lievenstraat een inrijverbod voor auto's in te stel len met de mogelijkheid tot ontheffing-verlening voor vrachtau to's, die de A O via de achterzijde bevoorraden en van voertuigen van de in deze straat gevestigde partiku- liere bedrijven. Naar aanleiding van dit advies hebben enkele omwonenden een brief aan de verkeerskommissie geschre ven, waarin een aantal punten wordt genoemd om niet over te gaan tot een inrijverbod in de Sint Lievenstraat. Verder zal de verkeerskommissie advies uitbrengen over een wijziging van de bewegwijzering op rijks- en provinciale wegen naar de bin nenstad. De openbare vergadering van de verkeerskommissie is voor iedereen vrij toegankelijk. Het publiek mag, met toestemming van de voorzitter, voorafgaand aan elk agendapunt het woord voeren. Derde gegadigde ZIERIKZEE - De Stichting Jeugd Schouwen-Duive land heeft zich als derde gegadigde aangemeld voor toe komstige huisvesting in de voormalige bakkersschool, het pand Kerkhof NZ 8, dat thans een casco-renovatie on dergaat. Voordat de nadere plannen voor de verbouwing van het interieur verder worden uitgewerkt wilde de wethou der Jeugd- en Jongerenwerk de heer P. de Rijke een principe-uitspraak hebben van de Commissie Jeugd- en Jongerenwerk ten aanzien van de toekomstige gebruikers. Die principe-uitspraak deden de kommissieleden maandagmiddag unaniem tijdens een openbare verga dering in de raadzaal van het stadhuis. Eerder hadden als toekomstige ge bruikers zich reeds aangemeld: de C.J.V. „Samen Verder" en de afdeling Zierikzee van het Rode Kruis. Zelfwerkzaamheid Hoewel inmiddels is gebleken, dat het reeds gevoteerde krediet van f 511.000,— voor de casco-renovatie van het betreffende pand, ook toerei kend zal zijn voor de inpandige ver bouwing, wordt in de begroting nog uitgegaan van een bedrag aan zelf werkzaamheid van f 100.000,—. C.J.V. en Rode Kruis hadden daarop eerder reeds te kennen gegeven te zullen trachten dit te verwezenlijken. C.J.V.-vertegenwoordiger de heer B. D. Schot liet in dit verband vanaf de publieke tribune weten, dat zo juist een epistel van de dienst Ge meentewerken werd ontvangen met een opsomming van de werkzaamhe den, die in dit kader van de toekom stige gebruikers wordt verwacht. Over het feit, dat de Stichting Jeugd zal kunnen bijdragen in die zelf werkzaamheid waren de kommissie leden het eens. Zowel gemeentebestuur als C.J.V./ Rode Kruis toonden zich echter ver heugd over het feit, dat met de vesti ging van de Stichting Jeugd in de ou de bakkersschool het pand ook over dag vrijwel doorlopend „bewoond" zou zijn. Mevrouw M. R. de Jong-Van Loo toonde zich wat verbaasd over het feit, dat het nu alleen nog maar ging om een principe-uitspraak. Zij had verwacht, dat de wethouder nu wel eens met wat duidelijke cijfers op tafel had kunnen komen. Weinig moeite De heer C. Legemaate zei weinig moeite te hebben met de principe uitspraak, maar drong ook aan op een financiëel plaatje om een beter inzicht te krijgen ook ten aanzien van het toekomstig gebruik van het pand. De heer J. J. Geleijnse kreeg desge vraagd te horen .dat zich buiten C.J.V./Rode Kruis en nu dan ook de Stichting Jeugd zich geen andere kandidaten voor huisvesting in de ou de bakkersschool hebben aangemeld. Geleijnse had geen moeite met het doen van de principe-uitspraak om met de drie gegadigden verder te gaan praten over de toekomstige huisvesting, de indeling van het pand en de invulling van de zelfwerk zaamheid. dc straat plaatsen kan kwalijke ge volgen hebben voor kinderen. Naast de inhoud van de tassen werd een aanzienlijke hoeveelheid pro bleemstoffen opgehaald bij be drijven. Indien er vragen zijn of men meer informatie wenst over chemisch afval of probleemstoffen, dan kan kontakt met de Reinigingsdienst te Kerkwer- vc worden opgenomen. N1EUWERKERK - Dc 25-jarige Wim van Mourik en de achttienjarige Marja Otte arriveerde niet bepaald geruis loos bij het dorpshuis van Nieuwerkerk, waar weoens verbouwing van het Duivelandse gemeentehuis thans huwelijken worden voltrokken. De bruidsstoet van Wim en Marja was wel heel bijzonder: het bruidspaar reed in een rose/lila slee naar de plechtig heid. gevolgd door een stuk of vijftien motoren bereden door leden van The Los Ones, de motorklub waarvan de bruidegom deel uitmaakt. Een luidruchtige gebeurtenis, die nogal wat aandacht trok.... Dinsdag 13 november Zierikzee Borrendamme. Verkoop Welfare Ro de Kruis. Vanaf 14.00 uur. Stadhuis. Openbare fraktievergade- ring CDA. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. N.V.v.H. Lezing over Zeeuwse sieraden door de heer Van de Have, juwelier uit Goes. 14.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Tonnenmagazijn. Vergadering vie ring Brouwershaven 700 jaar. 20.00 uur. Woensdag 14 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag NCVB. 14.30 uur. I.S.D. Bestuursvergadering Interge meentelijke Sociale Dienst „Schou- wen-Duiveland/Sint Philipsland". 19.15 uur. Stadhuis. Openbare vergadering Commissie Verkeer. 19.30 uur. Bovenzaal Geref. Kerk, St. Do- musstraat. Vergadering Gerefor meerde Vrouwen Contact Groep. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Hervormde Winterkerk. Verkoping eigen gemaakte handwerken, Her vormde Vrouwenvereniging „Nieuw Leven". 14.00 - 17.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. 13.30 uur. Zonnemaire Gemeenschapsruimte. Kommissie welzijn. 19.45 uur. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Ver koping zendingskrans Trifosa. 14.00 - 17.00 en van 19.00-21.00 uur. Donderdag 15 november Zierikzee Concertzaal. Uit op Schouwen-Dui veland, blijspel „Memoires van een Benjamin" (Neil Simon). 20.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt voor trim men. 9.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Hoorzitting vergade ring welzijnskommissie over subsi- dielijst 1985 Duiveland. 19.30 uur. Kerk Ger. Gem. in Nederland. Tijdre- de dhr. De Rooy. 19.30 uur. Vrijdag 16 november Zierikzee Concertzaal. Dubbelkoncert Kunst en Eer i.s.m. Puttershoekse Fanfare. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Sportcentrum Krayestein. Algemene ledenvergadering W-Burgh-Haam- stede. 20.00 uur. Noord welle Dorpshuis. Tentoonstelling De Schouwse Zanger. 19.00 tot 22.00 uur. Oosterland Consistorie Ger. Gemeente. Vergade ring Studievereniging. 19.45 uur Dorpshuis. Ledenvergadering hsv Het Zijpe. 19.30 uur. Zaterdag 17 november Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Ver koping zendingskrans Trifosa. 14.00- 17.00 en van 19.00-21.00 uur. Huis van Nassau. Postduiventen- toonstelling PV Zierikzee. 15.00 uur. Lutherse Kerk. Ars Musica-koncert met Boccherini-trio. 20.00 uur. Noordwellc Dorpshuis. Tentoonstelling De Schouwse Zanger. 14.00 tot 22.00 uur. 't Durpsuus. Uitvoering toneelver eniging „Ellemeet". 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Play-back wedstrijd. 20.00 uur. Zondag 18 november Rencssc Bowling Centrum Renesse. Open- bowling Tbernooi. 12.00 uur. Maandag 19 november Zierikzee Prinses Julianaschool. Kursus calli- grafie ZVU. 19.00-20.30 uur. Huis van Nassau. Vergadering Phila- telica. 20.00 uur. Drcischor De Drie Schapen. Veeteeltkursus. 13.30 - 15.30 uur Dinsdag 20 november Zierikzee 's Landskamer. Bestuursvergadering Waterschap Schouwen-Duiveland. 14.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2