Geen reduktie op tolheffing Zeelandbrug voor Schouwenaren In Serooskerke startte eerste leerlingbouwplaats Werk aan riolering vordert gestaag DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dubbelkoncert Kunst en Eer in Concertzaal PE r H ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Huisvesting Stichting Jeugd Driekoningenkerk Kinderkoor Moeizame zege De Stichting Jeugd heeft zich, als derde gega- Een aantal vrijwilligers heeft zich ingezet voor Na een periode van non-aktiviteit bestaan er Het damesteam van hockeyklub HSD boekte digde, aangemeld voor een toekomstige huis- onderhoud en herstel van de Driekoningenkerk plannen om het kinderkoor ,,De Smalstadter- op sportpark Bannink een moeizame zege op vesting in de Bakkersschool. (Pag. 2). in Noordgouwe. (Pag. 3). tjes" te Brouw nieuw leven in te blazen. (Pag. Middelburg. Pas in het laatste kwartier werd 4). geskoord. (Pag. 5). DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23626 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In de moraal, evenals in de kunst, is zeggen niets, doen alles. Renan Op de Jannewekkendam is een gapend gat gemaakt om de nieuw gelegde rio lering aan te kunnen sluiten op het bestaande. Datzelfde moet ook nog gebeu ren op het kruispunt Touwbaan-Jannewekken. Jannewekken blijft deze week afgesloten ZIERIKZEE - Al ruim drie weken is het aannemings bedrijf Fa. Gebr. Van den Heuvel uit Werkendam bezig met de verbetering van de riolering in de Touwbaan te Zierikzee. Deze gehele week is in verband daarmee het Jannewekken voor alle verkeer afgesloten. Op maandag 22 oktober ging de eerste schop de grond in voor de riole ringswerkzaamheden fase drie en vier. In de praktijk betekent het dat de bestaande riolering wordt vervan gen en een grotere kapaciteit krijgt; dat gebeurt nu in de Touwbaan, met een aansluiting op het rioolnet van de wijk Malta. Over veertien dagen ver plaatsen de werkzaamheden zich Drie diefstallen ZIERIKZEE - In de afgelopen da gen zijn drie diefstallen gepleegd, bij de familie P. V. aan de Zandweg te Kerkwerve werd ingebroken en vier duizend gulden uit een opengewrikte sekretaire ontvreemd. Uit de caravan van B. van J. te Gou da. standplaats Onze Hoeve te Brui- nisse, werd een klok 'ter waarde van vijfhonderd gulden weggehaald, na dat men zich toegang had verschaft door het forceren van een ruit en een deur. Totale schade achthonderd gulden. Bij de familie S. aan de Wielin genstraat te Zierikzee werd een keu kenraampje geforceerd, waarna men kans zag 280 gulden uit een porte monnee te halen. De portemonnee zelf liet men achter. ZIERIKZEE - De Koninklijke Har monie ..Kunst en Eer" uit Zierikzee geeft vrijdag 16 november een dub belkoncert in de Concertzaal te Zie rikzee. Het koncert wordt gegeven met medewerking van de „Puttcrs- choekse Fanfare", en begint om 20.00 uur. Het is voor de eerste maal dat Kunst en Eer een dubbelkoncert geeft; de realisatie daarvan is in dit geval vrij eenvoudig omdat beide ver enigingen onder leiding staan van de zelfde dirigent: Nico van Oud- heusden. Voor de pauze werken beide vereni gingen elk een apart programma af. terwijl na de pauze een gezamenlijk optreden wordt gegeven. Gedeputeerde Drs. R. C. E. Barbé: MIDDELBURG - Gede puteerde Drs. R. C. E. Bar bé van Zeeland heeft maandag tijdens de beant woording van de algemene beschouwingen voor 1985 van de frakties laten weten dat noch voor de inwoners van Schouwen-Duiveland, noch voor geheel Zeeland een reduktieregeling voor de Zeelandbrug zal gaan gelden. „Dat kunnen we ons niet permitteren," meende Barbé. Verschillende frakties hadden vrij dag bij de algemene beschouwingen laten weten voor een tolvrije Zee landbrug te zijn, voordat bouw kosten zijn afgeschreven. De PPR en Evangelische Volkspartij willen al per 1 januari 1986 een pasjesregeling voor de bewoners van Schouwen-Dui veland, zodat zij vrij van de Zeeland brug gebruik kunnen maken. PSP- CPN: ,,Door vervroegde afschrijving zou de brug tolvrij gemaakt moeten worden." D'66 vond dat door middel van een versnelde afschrijving het mogelijk is een algemene tariefsre- duktie eerder te doen ingaan. Ook de PvdA wil de Schouwenaren zo snel mogelijk een redelijke reduktie verlenen. Brieven gemeenten Ondanks dat de reduktieregeling Zeelandbrug vandaag (dinsdag) ook nog als apart agendapunt bij de ver gadering van Provinciale Staten aan de orde komt, wilde Barbé wel het een en ander kwijt. ,,De binnengeko men brieven van de gemeenten Mid- denschouwen, Duiveland en Zierik zee verdienen het om breder te worden besproken." Middenschou- wen wil dat er op korte termijn wordt overgegaan tot afschaffing van tol heffing, dan wel invoering van een behoorlijke reduktieregeling voor Schouwen-Duiveland, Duiveland ver zoekt GS ernstig rekening te houden met de belangen van de inwoners van Schouwen-Duiveland door een stop zetting van de tolheffing voor het ver keer over de Zeelandbrug bij het ge reed komen van de pijlerdam of zoveel eerder als mogelijk is. Zierik zee dringt er in een zeer uitvoerige brief op aan op korte termijn over te gaan tot afschaffing van de tolhef fing, dan wel invoering van een be hoorlijke reduktieregeling voor Schouwen-Duiveland. In een gesprek van 4 oktober tus sen Drs. Barbé en de gemeentebestu ren van Schouwen-Duiveland liet Barbé ook al weten dat het kollege van GS vasthoudt aan het standpunt dat realisering van een reduktierege ling kan geschieden op het moment dat de bouwkosten zijn afgeschre ven. Hij zei ook dat de veronderstel ling dat na het gereedkomen van de weg over de stormvloedkering de brug tolvrij wordt onjuist is en in de raden op Schouwen-Duiveland een eigen leven is gaan leiden. Barbé liet maandag bij de beant woording van de algemene beschou wing weten dat het financiële plaatje van de brug in 1962 was gebaseerd op de verkeersprognose en op de realisa tie van de - wel tolvrije - Dammen- weg. Tbentertijd was de afsluiting van de Oosterschelde in 1978 gepland. Er werd gehoopt dat de bouwkosten van de brug ook in dat jaar zouden zijn afgeschreven. „Bij presentatie van de jaarverslagen hebben we tel kens de prognose bijgesteld," aldus het GS-lid. Mevrouw J. L. A. Boogerd-Quaak van D'66 stelde voor om voor één keer het kwart miljoen dat altijd op de rekening van de WOV wordt bijgeschreven naar de Zeeland brug te halen: „Dan doen we ten minste wat." Derving inkomsten De Gedeputeerde vertelde dat de provincie vanaf 1965 1 miljoen heeft bijgedragen om de afschrijving van de brug makkelijker te maken. Vanaf 1973 is dat bedrag gestegen tot f 1.250.000,—. „Ook na de afschrij ving van de brug is de provincie niet van de verplichtingen af. De provin cie moet dan op jaarbasis 1.5 mil joen betalen voor de instandhouding van de brug. In het jaar 2000 loopt dat bedrag op tot 2 miljoen. Vanaf 1973 zijn de tarieven voor het verkeer over de Zeelandbrug niet verhoogd. Je mag dus stellen dat er, ook gezien de inflatie, sprake is van een reduktie. Ik acht verlaging voor de bewoners van Schouwen-Duiveland niet juist. Dat is niet eerlijk ten opzichte van overig Zeeland." „Bij een. reduktie van 40% voor heel Zeeland zou de provincie jaar lijks 1,7 miljoen aan inkomsten derven. Dat houdt in dat de afschrij ving van de brug uitloopt tot 1996 (nu is de planning 1989). Dat kunnen we ons niet veroorloven." naar de Zuidwellestraat, Gra venstraat en Karnemelksvaart. Daar na komt nog de Regenboogstraat aan de beurt. De verwachting is dat het gehele karwei omstreeks begin maart zal zijn geklaard. In de Touw baan en de Regenboogstraat wordt in totaal 550 meter riolering vernieuwd en in de Zuidwellestraat, Gra venstraat en Karnemelksvaart komt 350 meter nieuwe leiding. Tijdens de werkzaamheden in de Touwbaan heeft men tevens een gro ter overstortriool aangelegd naar de Gracht. Daarmee moet worden voor komen dat er overlast ontstaat door regenwater in erg natte tijden. Om dat de overstort een grotere kapaci teit heeft gekregen, moeten dergelij ke problemen tot het verleden behoren. Volgens direkteur P. v. d. Linden van het aannemingsbedrijf V. d. Heu vel ligt men met de werkzaamheden goed op schema, dankzij de goede weersomstandigheden van de laatste weken. Gevaarlijk Ondanks deze positieve geluiden kampen de riolering-leggers met één groot probleem. In verband met het aansluiten van de riolering op het huizenstelsel van de wijk Malta, is het Jannewekken deze week afgeslo ten voor alle verkeer. „Maar je staat er verstelt van als je ziet dat sommige weggebruikers de afzetting gewoon opzij schuiven en ten koste van alles proberen om met hun vervoermiddel langs het gapende gat in de Janne- wekkendam te komen. Dc mensen weten niet hoe gevaarlijk ze dan be zig zijn". Aldus V. d. Linden. Advertentie Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> 1£6r BIW In verband met de werkzaamheden aan de riolering van de Touwbaan, en de aansluiting daarvan op het rioleringsnet van de wijk Malta, is het Jannewekken deze week afgesloten voor alle verkeer. De praktijk bewijst evenwel dat niet iedere verkeersdeelnemer is overtuigd van het feit dat de doorgang op de Jannewekkendam is gestremd. Daardoor brengt men zich onnodig in een gevaarlijke situatie, aldus de werknemers van het aannemingsbedrijf. Een saillant detail is in dit geval het feit dat, strikt genomen, het Jannewekken deze week niet bereikbaar is voor het rijdend verkeer. Slechts door het begaan van een verkeersovertreding: het negeren van het bord op de foto, kan het nog wel berijdbare deel van het Jannewekken worden bezocht. Beter Wonen wil kontinuïteit geschikte projekten ZIERIKZEE - In de gemeente Westerschouwen is maandag met de eerste leerlingbouwplaats op Schou wen-Duiveland gestart. Het betreft de gefaseerde bouw van acht huurwoningen te Serooskerke en twee huurwo ningen te Noordwelle, alle in de woningsektor. Deze leer lingbouwplaats van Beter Wonen is tevens de eerste, waarbij leerlingen worden ingeschakeld, die in dienst zijn van een nieuw samenwerkingsverband van bouwbe drijven in de provincie Zeeland. Acht oud-leerlingen van een LTS krijgen gedurende twee jaar een op leiding bij het projekt. Vier timmer lieden zijn afkomstig van Schou wen-Duiveland en de vier worden de jongens betaald via de bouw-cao. leerling-metselaars komen van Goeree-Overflakkee, omdat volgens directeur F. G. Scherjon de LTS in Zierikzee deze leerlingen niet heeft afgeleverd. Tijdens hun opleiding Vertraging Directeur Ing. Ph. H. van Doome van Beter Wonen: „Dit is de beste kans, die we tot nu toe hebben gehad. Je moet namelijk niet alleen kijken of het projekt zich er voor leent, maar ook of alle betrokkenen akkoord gaan, want ja, door de inzet van de leerlingen ontstaat er toch wat ver traging". Hij vertelde dat Beter Wonen een start wil maken met een kontinue stroom van kleinere projekten. Vervolg pag. 4 Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog; minimumtempera tuur omstreeks 5 graden; middag- temperatuur ongeveer 10 graden; matige zuiden wind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 17 nov.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag; 60% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidoost 3 Zaterdag: Veel bewolking kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 14 nov. Zon op 7.58, onder 16.50 Maan op 21.13, onder 13.41 15 nov. Zon op 7.59, onder 16.49 Maan op 22.40, onder 14.13 Laatste Kwartier: 16 novermber (7.59) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 14 nov. 6.03 18.52 12.21 15 nov. 6.52 19.46 0.41 13.16 Doodtij: 18 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven Rusland is de af gelopen dagen een krachtig gebied van hoge luchtdruk ontstaan. Samen met een lage drukgebied boven de Oceaan houden beide systemen bo ven West-Europa een zuidelijke luchtstroming in stand. Boven Duitsland en ons land is maar weinig bewolking, maar weste lijker boven Engeland en Frankrijk komen wolkenvelden voor. waaruit plaatselijk regen valt. Deze wolken velden zijn afkomstig van een oude Oceaanfront, dat heel langzaam in de richting van ons land trekt. Woensdag zal het dan ook minder zonnig zijn dan de afgelopen dagen en moet er op wolkenvelden gere kend worden. Het blijft tot de avond op de meeste plaatsen droog Na woensdag is af en toe regen mogelijk terwijl de temperatuur geleidelijk iets daalt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1