hten Ars Musica-koncert met Boccherini-trio streeknieuws Martine Bijl ERIC DE NOORMAN Gemeente Westerschouwen KOCKPOK! VERTON'S SCHOENEN SUCCESJES Avond met strijkersgroep ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 november 1984 Nr. 22625 7 Isolatiematerialen zoals glas- wolrollen, glas wolplaten, buisisolatie, radiatoren-folie en tempex bij Bouwmarkt Zierikzee, Mol 21, tel. 01110- 2033. Jongs merk kleding: Mc. Gre- gor - Pointer - Wrangier, rib broeken, jeans-truien, maten 122-176. Weekaanbieding lh prijs. Natuurlijk bij Deurloo Mode, Mol 5-7, Zierikzee. 'n Leuk geschenk: de comple te home trainer nu 399,-. He se Tweewielers Zierikzee. Uitnodiging voor alle inwoners van de kernen Serooskerke en Noordwelle Burgemeester en wethouders nodigen alle inwoners van de kernen Serooskerke en Noordwelle uit om op de hier onder vermelde hoorzitting aanwezig te zijn. Serooskerke donderdag 15 november 1984, aanvang 20.00 uur in het dorpshuis te Serooskerke. Noordwelle dinsdag 20 november 1984, aanvang 20.00 uur in het dorpshuis te Noordwelle. Van gemeentewege zal op genoemde hoorzitting een toe lichting worden verstrekt op de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan-Kom voor de be treffende kern. Bovendien zal de gelegenheid worden geboden met ons college van gedachte te wisselen over allerlei zaken die op de kern betrekking hebben. Burgemeester en wethouders van Westerschouwen, De burgemeester, get. J. L. NIEMANTSVERDRIET-LEENHEER De secretaris, get. J. W. DE JONGE Dinsdag- 13 november Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Holiday eiland. Jason slooft zich uit om Neil zo zwart moge lijk af te schilderen bij mevrouw Muldoon. 16.15 uur Studio vrij 16.40 uur Tekenfilmfestival 17.00 uur Middageditie 17.30 uur Nieuws 18.25 uur Het verhaal 19.00 uur De freggels 19.25 uur De verdwenen schat. Nacht clubeigenaar Vladek Gora is bereid het leven van Jane te sparen mits hem de schat gegund wordt plus een vrije aftocht. 20.00 uur Journaal 20.28 uur de 1,2,3, show. Gepresen teerd door Ifed de Braak vanuit de voormalige Veilinghal in Aalsmeér. De Nederlandse Vereniging voor Reu mabestrijding staat in deze afleve ring centraal als een van de twaalf in stellingen, waarvoor de baten van deze shows bestemd 2ijn. 21.55 uur Brandpunt 22.30 uur Goodbye, Mr. Kent 23.00 uur Joop Admiraal, na de voor stelling. Een filmportrct van Leo Ak kermans over de akteur „Joop Admi raal", die bekendheid kreeg door de vertolking van de rol van zijn moeder in ,,U bent mijn moeder". 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Van hart tot hart 16.00 uur De Waltons. De trouwlusti ge Bob Hill wordt een kool gestoofd. 16.50 uur God is toch sterker. Een bij belverhaal aan de hand van kinderte keningen. 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur D'r kan nog meer bij 19.35 uur De laatste zeilvaarders. De reis gaat naar de eilanden ten zuid westen van Sri Lanka: De Malediven. 20.00 uur Ronduit. Programma voor en door jongeren met als thema dit keer: „Bezit", waarin ook o.a. kra kers hun woordje kunnen doen. Uit-op-Schouwen-Duweland ZIERIKZEE - Het is al weer een he le tijd geleden, dat dat blonde wat be deesde meisje vertederde met haar „Bloemendaalse Bos". Ze vertegen woordigde in die tijd een genre, dat lang niet iedereen zal hebben aan gesproken, maar dat ze toch de aan dacht op zichzelf wist te vestigen, is een vaststaand feit. Martine Bijl....ze groeide uit van een bedeesd zangeres je met een lief stemmetje naar een veelzijdig vakvrouw, die in staat is haar publiek een avond lang te boei en met haar one-womanshow. Zaterdagavond kon een tot de laat ste plaats gevulde Concertzaal dat ook konstateren toen Martine onder auspiciën van Uit-op-Schouwen-Dui- veland haar show op sprankelende wijze ten beste gaf. Begon ze met het einde of eindigde ze met het begin? Had ze nou echt moeite met aanvangen en afsluiten, welnee....waarom zou ze? Ze wist zich immers gesteund door een pakket prima teksten en liedjes: soms fel, zacht, verrassend, ontroerend. Haar „liefde" voor journalistiek- onderkruipsel als Van der Meyden en konsorten stak Martine niet onder stoelen of banken. In „Inkijk met Ag nes" gaf ze een heerlijke uithaal naar de sensatiebladen en haar afkeer hiervan bleek door de gehele show subtiel gelardeerd. Een orginele vondst gold de wijze van de presentatie van het kombo, be staande uit: Henk van der Molen (gi taar), Lex Jasper (piano), Edwin Cor- zillius (bas) en Hans Beths (slagwerk). Deze mensen zorgden voor een pittige muzikale ondersteu ning. Af en toe misschien iets te pit tig. Een liedje om nog even over na te denken bleek „Huisvrouw"-met een opsomming van al die kleine dingen, die niet gelden als dagelijkse hoogte punten, maar die o zo belangrijk zijn voor het dagelijkse funktioneren van die „hoeksteen van de samenleving". Prettig om te horen was de uitvoering van haar bekende liedjes „Even wachten", waarin de Martine-van- vrocger nog even om de hoek komt kijken. Lekker gek begon ze na de pauze met het nummer „Fan", waarin ze haar verdriet spuide over het feit, dat moeder notabene het zweethandje van Herman Brood een sopje had ge geven. Martine was af en toe duide lijk autobiografisch bezig, zoals in de knipogen naar haar relatie met Henk van der Molen, in het lied „Kinde ren" en zeker ook in het ontroerende „Vader", een verhaal over de man, die na zijn pensionering eindelijk tijd had om ziek te worden. De liefhebbers van het levenslied kwamen aan hun trekken in de mee- galmer „De Brandwacht", maar of tussen kaberet-liefhebbers veel levenslied-genieters zitten blijft twij felachtig. De tekst van „Van de gekken" zou geschreven kunnen zijn door Paul van Vliet, maar bleek in werkelijk heid van Jan Boerstoel. Een mooi liedje, dat aangaf dat het doordraai en van de wereld toch zal moeten ko men „Van de gekken", die nog wel voor kinderen kiezen en ondanks alle tegenargumenten zich in het leven vastbijten. Uit het warme, langdurige applaus tot slot kon vastgesteld worden, dat Martine Bijl zaterdag ook „Zierik zee" voor zich had genommen. Ad. Int.. Veerkrachtige, buigzame en super-lichte schoen. Soepel Bufflox® overleer. In grijs en bruin. Voor de sportieve man die hoge eisen stelt aan komfort en kwaliteit. Maten: 40 t/m 46. FULLY COORDINATED LEISURE WEAR AND „SHOES! Uw official Rockport dealer Havenplein 11-13 Zierikzee Tel. 01110-2488 Het Boccherini-trio werd in 1975 opgericht, een strijkduo, bestaande uit drie jonge musici, die zich ten doel stellen deze weinig beoefende vorm van kamermuziek meer onder de aandacht te brengen. Het ensem ble stelde zich geruime tijd onder de supervisie van Prof. Ervin Schiffer, en volgde meesterkursussen bij prof. André Gortier in Duitsland. Exekutante In g.st.verk. gecomb. hippen en duivenhok. Tegen elk aann. bod. Tel. 01110-3632. Wastafels, toiletpotten, duo- blox, kranen, enz. bij Bouw markt Zierikzee, Mol 21, tel. 01110-2033. Kado idee: Crossfiets helm nu 35,-. Hese Tweewielers Zierikzee. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Tochtstrippen in vele uitvoe ringen en tochtborstels voor de brievenbus bij Bouw markt Zierikzee, Mol 21, tel. 01110-2033. Kennismaking: Vrouw zoekt serieuze ken nismaking met man van leef tijd 50-55 jaar. B.o.n. 4890 aan buro v. d. blad. Diversen: D. Ooms, erkend installateur water-, gas en elektrische in stallaties. Ook voor reparatie en onderhoud. Informeer vrijblijvend!! Breedstraat 1, Zierikzee, tel. 01110-4739. Alnati, 10-11 30 zw Fernando do No- ronha naar Rio de Janeiro Nedlloyd Delft, 12-11 200 zo Socotra naar Jeddah Nedlloyd Houtman, 12-11 te Ulsan Onoba, 11-11 van Sao Sebastiao naar Rio Grande Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Duivendrecht: C. T. Mataheru, kand. te Bathmen; te Me- naldum: T. Tijsma te Ootmarsum; te Noordhorn en Niezijl en Saaksum: T. W. H. van der Heijden te Oud-Vos- semeer. Aangenomen naar Alblasserdam (wijkgemeente I): A. van Vuuren te Kamerik. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Utrecht noord-west: P. Niemeijer te Zuidwolde (Gr.). Aangenomen naar Groningen- Noord (voor de miss. dienst op Irian Jaya): G. J. van Enk, kand. te Spa kenburg, die bedankte voor Drachten zuid-oost (voor de miss. dienst op Ka- limantan Barat). Oud Gereformeerde Gemeente BRUINISSE - De Oud Gerefor meerde Gemeente houdt D.V. donder dag 15 november kerkdienst in ver band met Dankstond. De voorganger is ds. A. v. d. Meer en de dienst begint om half acht. De laatste slag (2) Heleen Koppe studeerde bij Harry Curby aan het Brabants Conservato rium en bij Davina van Wcly aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. In 1980 verwierf zij na het einddiploma solospel in 1976 de Eer ste Prijs voor viool als leerlinge van Katy Sebestyen aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Brus sel. Eric van der Wel studeerde aan het Brabants Conservatorium bij Ervin Schiffer, waar hij het einddiploma solospel, behaalde. Sinds 1978 is hij assistent van Ervin Schiffer aan het 154. Snel keren de verspieders op hun weg te rug en veilig buiten gezicht van nieuwsgierige ogen op de stadswallen slaan zij vuur. Met een angstaanjagende vaardigheid maken zij een paar dozijn brandpijlen gereed en terwijl één der Hunnen een klein plukte gloeiend lont ge reed houdt, glippen zij weer terug naar hun plaats nabij de vernielde stadsbrug. Even la ter flitsen in snelle opeenvolging de brandpij len smokend en flakkerend in het hout van de brug en de poort. Vanaf de wallen slaakt een schildwacht een verschrikte alarmkreet. Hij meent reeds, de lang verwachte aanval te moeten melden, maar het enige wat de stad binnen dringt is een dikke rookwolk. „Snel broeder", fluistert inmiddels de ene Hun tegen de andere buiten. „Laat het zwart smoken." Aan het oog onttrokken door de opflakke rende vlammen en rook werpen de Hunnen handenvol vochtig gras en groen hout op de vuurzee en in minder dan geen tijd is de rook zo dik dat wachters op de transen hoestend en met tranen in de ogen de wijk nemen. Als verheugen zij zich in het wrede spel, dat komen gaat, stoken de Hunnen de vuurzee meer en meer op de met ijzer beslagen poort vlamt als een fakkel en dit is juist, wat de Hunnen beogen. Met schelle kreten zetten zij het op een lopen, terug naar hun kamp om straks, als de poort het begeven heeft met duizenden terug te komen. 21.15 uur Van U wil ik zingen. Koor zangprogramma vanuit de Grote Kerk in Oudewater. 21.45 uur Handelingen ter plekke 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Tijdsein 23.35 uur Mag ik eerst met je praten? 00.00 uur Nieuws voor doven ZIERIKZEE Inbraak In de nacht van vrijdag op zaterdag is in de woning van de familie De Bruin aan de Zuidwellestraat inge broken. Door het vernielen van een ruit aan de achterzijde van de woning verschafte men zich toegang tot de woning. Een video-recorder ter waar de van 2.300,- wordt vermist. Bingo-dansant Op vrijdag 23 november wordt er door de Bond van Opzichzelfstaan- den een Bingo-dansant avond gehou den in het Huis van Nassau, Lange Nobelstraat 1, te Zierikzee. De avond is voor iedereen toegankelijk. Aan vang 20.00 uur. Winterprogramma bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting „Schouwen-Duiveland" heeft het winterprogramma 1984- 1985 vastgesteld. Op 20 november houdt ing. A. Remijn (CAT Goes) een inleiding over Spuittechniek in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Over Bewaartechniek van aardappe len en uien spreken J. H. van Nieu- wenhuijzen (CAT Goes), ing. D. Hooghiemstra (SNUIF) op 19 decem ber, eveneens in het Huis van Nas sau. Beide bijeenkomsten beginnen om half acht. Volgend jaar, op 8 januari, is er een Kijk- en praatbijeenkomst over erw ten en uien, die om half twee begint in het Tonnenmagazijn te. Brouwers haven. Over de Test van Spuitmachines op Douwen (van 21 tot en met 25 janua ri) volgen nog mededelingen. Automatisering in de landbouw staat centraal in het Huis van Nas sau, op 5 februari om half twee, waar een demonstratie met computers wordt gegeven. Dan staat tevens de (korte) jaarvergadering op het pro gramma. Vergadering De Gereformeerde Vrouwen Con tact Groep houdt op woensdag 14 no vember een bijeenkomst in de boven zaal van de Gereformeerde Kerk in de St. Domusstraat. Mevrouw Rotte uit Nieuwerkerk zal op deze vergade ring behandelen het onderwerp „De goeie nieuwe tijd" bit het maandblad van oktober 1983. De vergadering be gint om 19.45 uur. Women's Aglow Fellowship Zeeland Op woensdag 14 november zoeken vrouwen uit reformatorische, rooms- katholieke, pinkster- en volle evan gelie kerken en gemeenten samen een ontmoeting met God in een och tendbijeenkomst. De ontmoeting wordt gehouden in hotel Terminus, F. den Hollanderlaan 37 te Goes (bij station N.S.), van 9.45 tot 11.45 uur. Lies Land, presidente van de (avond)- Aglow afdeling in Zeist zal de spreekster zijn, maar ook lofprijzing en aanbidding zullen weer een be langrijke plaats innemen. De koffie staat klaar om 9.15 uur en kinderop pas is aanwezig. Voor inlichtingen kunt u bellen: mevrouw Ekkebus, telefoon 01180- 29928 of mevrouw Mulder, telefoon 01100-20552. BRUINISSE Jaarvergadering NCVB De Nederlands Christelijke Vrou wen Bond afdeling Bruinisse hoopt op donderdag 15 november weer in vergadering bijeen te komen. De avond heeft een speciaal karakter omdat het de jaarvergadering betreft die met een broodmaaltijd en eigen inbreng van de leden best gezellig zal worden. De vergadering is in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw en begint om half zeven. Te koop: 'n Pracht geschenk: Cross- fiets 16 inch in doos: nu 249,- Hese Tweewielers Zierikzee. Wilt u uw schoorsteen laten vegen en uw C.V. deskundig schoon laten maken. Ook kleine rep. Dan is dit uw adres: N. Goossens, West straat 28, Nieuwerkerk, tel. 01114-2094. Fa. Garage Kerkwerve. Voor al uw auto-reparaties, uitla ten, accu's, banden, uitbalan ceren en uitlijnen, tegen scherpe, prijzen. Tel. 01110- 5210. Boccherini Trio met Heleen Koppe (viool), Eric van der Wel (alt-viool) en John van den Beemt (cello). ZIERIKZEE - Zaterdag- 17 november wordt in de Lu therse Kerk het tweede koncert gegeven in de serie Ars Musica. Het koncert wordt gegeven door het Boccherini- trio, bestaande uit Heleen Koppe, viool, Eric van der Wel, altviool en John van der Beemt cello. Hiermee gaat een wens van het bestuur van de Stichting Ars Musica in vervulling om eens een hele avond te laten verzorgen door een strijkersgroep. Het koncert begint om 20.00 uur. Op het programma staan een twee tal grotere werken, die elk uit meer dere delen bestaan. Het eerste werk is van de komponist Dohanyi (1877- 1960) en bestaat uit vijf kleine delen. Het tweede werk is van L. von Beet hoven (1770-1827) en bestaat uit zeven kleine delen. Beide werken dragen de naam Serenade, letterlijk „Avondmuziek". Sweelinck Conservatorium te Am sterdam. John van den Beemt studeerde aan het Brabants Conservatorium bij György Schiffer. Hij behaalde de On derwijsakte Cello B en het einddi ploma solospel. Momenteel studeert hij kamermuziek bij Elias Arizcuren aan het Utrechts Conservatorium. Kaarten voor dit koncert zijn niet bij de ingang van de kerk verkrijg baar. Wel kan men in de voorverkoop de kaarten afhalen of telefonisch re serveren. De voorverkoop vindt plaats op vrijdag 16 november van 10.00 tot 12.00 uur in de Zeeuwse Mu ziekschool in de Poststraat. Hier kan men ook terecht voor het telefonisch reserveren, tel. 01110-2169. DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat wil een proef met een zesbaks-duwvaart op het trajekt Rotterdam-Lobith voor de periode van een jaar. Dinsdag 13 november, 23.00 uur, Ne derland 1: ,,Na de voorstelling''. Een portret van acteur Joop Admiraal naar aanleiding vati zijn spel in het stuk: ,,U bent mijn moeder ROTTERDAM - De Duitse kust vaarder Ellen Bojen, die zaterdag in de Koningshaven in Rotterdam slag zij heeft gemaakt, is in ieder geval verkeerd en mogelijk ook te zwaar beladen geweest. Dit is de voorlopige konkliisie van de havendienst van de gemeente Rotterdam. Het schip maakte door een volledig verkeerde gewichtsverdeling „geen schijn van kans" het ver te brengen, aldus een woordvoerder van de Havendienst zondag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7