Kies voor zekerheid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek vangt 30jaar lang ssrirnaar de rente-schokken op. Rabobank S Advies subsidie peuterspeelzalen deurloo mode Terwijl de schepen wachtten „Memoires van een Benjamin" in Concertzaal Zierikzee Jongens broeken nu 35,- Jongens- truien nu 1/2 prijs Verkoop kinderzegels woensdag van start Blijspel van Neil Simon Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypo- ,theek-rente tussen de 6% en 10% blijft, ge beurt er met uw rente niets. Stijgt de rente ver der naar 11%, dan wordt uw rente 9%. Daalt de rente weer tot 10%, dan gaat uw rente bank 30 jaar lang de rente-schok ken op. De advies-rente bij maandbetalingen gemeente-garantie is 8,3%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheekadviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies verteilen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad Vergadering Studievereniging in Oosterland Ringdag Hervormde Vrouwengroepen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 november 1984 Nr. 23625 3 Commissie Jeugd- en Jongerenwerk ZIERIKZEE - De Commissie Jeugd- en Jongerenwerk van de gemeente Zierikzee gaat (heden) maandagmiddag tijdens een openbare vergadering in de raadszaal van het stadhuis, aanvang 17.00 uur, advies uitbrengen over een subsidie-aanvraag van het Leger des Heils in het ge raamde exploitatietekort op de peuterspeelzalen voor 1984 en 1985. Uit de overgelegde begroting voor het peuterspeelzaalwerk blijkt een exploitatietekort. Het gemeente bestuur overweegt thans een bijdra ge te leveren in het exploitatietekort. In dat verband wordt gelet op het feit, dat de in het verleden ontstane behoefte aan peuterspeelzalen in Zie rikzee, welke destijds voor het Leger des Heils werd opgepakt, thans zoda nig is gegroeid, dat deze peuterspeel zalen hun bestaansrecht zeker heb ben bewezen. Verder wordt ook verwezen naar het nut van een derge lijke kinderopvang voor zowel ouders als peuters. Advertentie Tbt op heden heeft de gemeente Zie rikzee het peuterspeelzaalwerk niet afzonderlijk gesubsidiëerd. De tekor ten van de peuterspeelzalen vormden een onderdeel van het totale exploita tietekort op het buurt- en klubhuis- werk van het Leger des Heils. De verwevenheid met dit buurt- en klubhuiswerk acht het kollege van b. en w. voor de hand liggend, aangezien een van de peuterspeelzalen was on dergebracht in het gebouw aan de Poststraat, waar ook het buurt- en klubhuiswerk plaatsvindt. Afzonderlijke begroting Sedert augustus 1984 echter is deze peuterspeelzaal niet meer onderge bracht in het gebouw aan de Poststraat, maar gehuisvest in het derde lokaal van de openbare kleu terschool ,,'t Mierenest". Op verzoek van de gemeente heeft het Leger des Heils inmiddels ook twee afzonder lijke begrotingen ingediend, te weten één voor het peuterspeelzaalwerk en één voor het buurt- en klubhuiswerk. Bakkersschool Tijdens deze vergadering van de commissie Jeugd- en Jongerenwerk zal verder informatie worden gege ven oyer de stand van zaken met be trekking tot de verbouw en renovatie van het pand Kerkhof NZ 8. Tevens zal van gedachten worden gewisseld over de toekomstige gebruikers van dit pand. ZIERIKZEE - In de Concertzaal te Zierikzee vindt op donderdagavond 15 november onder auspiciën van „Uit op Schouwen-Duiveland" een voorstelling plaats van het blijspel „Memoires van een Benjamin", van de bekende auteur Neil Simon. De voorstelling begint om 20.00 uur. Rolbezetting in Memoires van een Benjamin", v.l.n.r. Paul Röttger, Ina van Faassen, Dolfs de Vries, Marijke Merckens, Michiel Kerbosch. Onderste rij v.l.n.r.: Liesbet den Daas en Doenja Goedhart. Dit blijspel, met in de hoofdrollen Paul Röttger, Ina van Faassen, Dolf de Vries en Marijke Merckens, ging op 24 oktober in Amstelveen in première. In deze voorstelling van de Nieuwe Accolade Theaterprodukties vertelt de jonge Benjamin het vaak vrolijke, soms ook droevige verhaal van zijn jeugd. Het verhaal geldt als een auto biografie van de auteur. Niel Simon's pubertijd was de bron, waaruit hij la ter inspiratie putte voor zoveel hart verwarmende stukken. Drama Critics Award Brighton Beach Memoirs, zoals het Advertentie WEEKAANBIEDING (maten 122-176) van 59,- Mc Gregor - Pointer enz. Mol 5-7. Zlerlkiee 5 DE HYPOTHEEKRENTE VAN DE AFGELOPEN JAREN DE RENTE STABIEL HYPOTHE f. Uw hypotheek bij de Rabobank is extra aantrek kelijk, want: De Rabobank betaalt voor u de taxatiekosten. De Rabobank verzorgt voor u het aanvragen van gemeentegarantie en neemt de kosten hiervan voor haar rekening. Bovendien kunt u bij de Rabobank: Bij hypotheken met vaste rente 10% boetevrij extra aflossen. De Rijksbijdrage voorfinancieren tegen het hypotheekrentetarief. stuk in het Engels heet, is Simon's nieuwste werk en mocht in 1983 de Drama Critics Award (Prijs van de New Yorkse Critici) ontvangen als beste toneelstuk. Inmiddels trekt de Engelstalige versie nog steeds volle zalen op Broadway. Voor de Neder landse vertaling van Memoires van een Benjamin" tekende Dolf de Vries. De regie is in handen van Karl Guttmann. Neil Simon probeert in dit blijspel te laten zien, dat het menselijk kon- takt, de relatie met de familie vaak belangrijker is dan geld. Het gezin, waarin Benjamin op groeit, is arm. Vader is een eenvoudi ge kleermaker, die om het hoofd bo ven water te houden, 's avonds feestartikelen verkoopt. Oudere broer Stan draagt z'n steentje bij door te werken in een hoedenfabriek- je. Met moeder Kate, de spil van het gezin, wonen ze in een oud huis, dat net groot genoeg is voor vier mensen. Maar ze wonen er met z'n zevenen, want Kate's zuster Blanche is jong weduwe geworden. En dus hebben Kate en Jack haar aangeboden om sa men met haar kinderen Laurie en No- ra bij hen in te trekken. Moeilijk De omstandigheden zijn voor allen zeer moeilijk. Men schrijft de jaren dertig. Vader raakt z'n bijverdienste kwijt en krijgt een hartaanval. Stan zet z'n baan op het spel door voor z'n principes op te komen. Blanche vindt het bijzonder moeilijk om te leren weer op eigen benen te staan. Nora wil juist hoe eerder hoe liever zelf standig zijn, maar is pas zestien. Zie kelijke Laurie wordt veel te veel ver wend Moeder Kate moet zien de fau.ilie bij elkaar te houden. Onder tussen zit Amerika in een diepe de pressie en dreigt er in Europa, waar nog een deel van de familie woont, oorlog. De familierelaties worden door dit alles zwaar op de proef gesteld. En Benjamin? Benjamin droomt van een carrière als honkbal-pitcher, van een toekomst als schrijver en van mooie vrouwen. OOSTERLAND - In de consistorie van de Gereformeerde Gemeente te Oosterland wordt vrijdag 16 novem ber een ledenvergadering gehouden van de Staatkundig Gereformeerde Studievereniging Schouwen-Dui veland. Op de agenda staat onder meer me dedelingen, ingekomen stukken en het thema Waarom een Reformato risch Maatschappelijke Unie? door de heer J. W. Overeem uit Bunscho ten-Spakenburg. De RMU is op 12 de cember 1983 opgericht. De heer Over eem gaat op een aantal vragen in, zoals Moet dat nu, de RMU, een nieu we vakbond? Is dit niet voorbarig en onverstandig? Leidt dit niet tot grote versnippering binnen het „Christe lijk sociale erfdeel?" Kan dat wel, een organisatie, waarvan zowel werk nemers als werkgevers lid kunnen zijn? Daarna bestaat gelegenheid tot diskussie. De vergadering begint om 19.45 uur. HILVERSUM - de Industriebond FNV zal de onderhandelingen voor een nieuwe cao bij het AKZO-kon- cern ingaan met de eis van een 36- urige werkweek, in te voereh'o'p T ja nuari 1986. Daarnaast wil de bond de vut-leeftijd bij AKZO cerlagen en de werkweek voor de vijfploegendienst terugbrengen tot 33,6 uur. ZIERIKZEE - Alle Hervormde Vrouwengroepen op Schouwen-Dui veland komen op dinsdag 13 novem ber bijeen in het kader van de Ring- dag. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd Vereni gingsgebouw te Zierikzee. Tijdens deze bijeenkomst, die om 10.00 uur begint, houdt mevrouw Vijfwinkel uit Oosterhout een lezing over het werk van de zending in Ke nia, waar zij samen met haar man enige jaren werkzaam is geweest. In postkantoor te Zierikzee ZIERIKZEE - Op woensdag 14 november start officieel de verkoop van kin derpostzegels en wenskaarten 1984. In Zierikzee heeft het plaatselijke comi- teé voor kinderpostzegels een stand ingericht in de hal van het postkantoor aan de Poststraat. De stand zal, evenals voorgaande jaren, worden bemand door dames van het U.V.V., en is geopend vanaf 09.00 uur. De kinderpostzegels hebben dit jaar als thema „Kind en Stripver haal" en zijn getekend door Joost Swarte. Elke postzegel vormt een stripverhaalje compleet met tekst ballon. De waarden van de serie kin derzegels zijn 50 25 cent, 60 20, 65 20 en 70 30 cent. Voor degenen die het nog te vroeg vinden om kerst kaarten te versturen: het comitee ver koopt ook leuke St. Nicolaaslabels om op pakjes en surprises mee te ver sieren. En een serie kinderpostzegels, met elke zegel een stripverhaaltje, is misschien een leuk Sinterklaasca deau? Het plaatselijke comitee voor kinderpostzegels verkoopt ze u graag 18 Hoe moet ik haar ouders ontmoe ten, dacht hij in bitter zelfverwijt. Vooral haar vader, die haar maar nau welijks wilde laten gaan. Maar Wil lem Aagtes drong steeds aan dat zij ook mee moest. En nu was die juist de oorzaak van al deze onrust. Dries schrok; een andere ruiter kwam op hem toe; een die blijkbaar nog al haast had. Zou hij hem aan houden en vragen Maar Hannes, de knecht van Krelis Ham, hield zelf zijn paard al in. „Zoekt ge misschien Welmoet IJs- brands?" vroeg hij. „Ja," zei Dries, en hij trilde van spanning." „Wees dan gerust, ze is terecht." Hannes gaf zijn paard een tik en draafde snel weg. Maar Dries had geen haast meer. Hij was moe, zijn kleren waren door weekt, zijn ogen deden pijn. Het was een triest slot van zijn prettig begon nen dag. Als Willem Aagtes weer eens mee wilde Hoofdstuk 7 Die hele dag had de broeiende hitte zwaar over het dorp gelegen en maak te het bewegen van mens en dier traag en loom. Het werk van alle dag werd kalmpjes afgedaan en de lust tot ander werk ontbrak. De bloeiende bloemen begonnen al sterker te geu ren, en uit het stille water van de slo ten steeg een ijle damp op, die naar zwavel rook. Rondom aan de einder boven zee en dorpen doken wolken op, zware dreigende koppen; ze klom men onmerkbaar langzaam en stapel den zich op over de kermisgangers. Dries Bot en Willem Aagtes zagen daar in Hoorn die bui ook wel han gen, en ze zouden daarnaar handelen. Later, toen het noodweer over het door J. VISSER-ROOSENDAAL dorp kwam, nam de angst voor dood en brand iedereen zozeer in beslag, dat het denken aan iets anders op de achtergrond geraakte. En dan het was volstrekt niet uitgesloten dat ze nog rustig in Hoorn zaten en dat de bui daar langs heen dreef. Zo sprak ook IJsbrand Pieterz te gen zijn vrouw, toen die rusteloos van voor naar achter liep. Maar Geertrui luisterde nauwelijks naar hem. Zij dacht aan Welmoet, die voor zoveel dingen bang was: voor duisternis, voor storm, voor onweer, voor grieze lige beesten, voor al wat vreemd en oneigen was. Ze dacht eraan hoe haar dochter beefde als er zo 's avonds over kollen en gedaanten werd verteld, en over al het wonderlijke dat er tussen hemel en aarde moest zijn. Dan durf de ze nauwelijks te gaan slapen en moest Rik voor haar beddebankje liggen waken. Was het kind maar goed en wel thuis. Je wist niet wat er met zulk weer allemaal kon gebeuren; hoe vaak werd er niet iemand door de bliksem gedood. En als ze onderweg waren, konden de paarden schrikken en op hol slaan. Ze moest nu toch al onderweg zijn, want na zonsonder gang werden de stadspoorten gesloten. Ze hadden haar maar niet moeten laten gaan, maar Willem hield zo aan toen hij kwam vragen, dat je wel toestemmen moest. Het was echter een hele geruststelling dat Grietje ook mee was. Zij bleef altijd kalm en beheerst onder alle omstandigheden. Zodra de bui over was ging IJs brand naar buiten om eens te zien hoe het daar nu gesteld was. Meer buren deden zo, groepten bijeen en bleven nog wat staan praten. Het was buiten nu veel aangenamer dan in de be dompte, zwoelwarme woonvertrek ken. De regen en wind hadden een fris aandoende koelte gebracht. „Tbch wordt het morgen weer warm," zei Pieter Freekzoon, die ja ger en visser was en het dus kon we ten, omdat de weersgesteldheid voor zijn werk van groot belang was. „Goedenavond. Wat was het een weer, hè mannen. Ik durfde daar in mijn huisje zo alleen in het veld niet te blijven. Ik had nog een boodschap bij dominee en heb daar de bui afge wacht," vertelde Guurt van Sijmens Trijn, die langs kwam lopen. Ze ging meteen weerverder. Een kleine, gebo gen gestalte, in een grote omslagdoek van IJsbrand, fluisterde, terwijl zijn ogen de verdwijnende gestalte volg den: „Wat doet zo'n ouwe kol nu nog op pad." „O, die zoekt wel naar donderste nen en donderpadden voor haar krui den," wist Gerrit Nants, de hopman. „Zou Guurt ooit eens slapen?" „Kollen slapen nooit," zei Wilhel mus. „En ze zien 's nachts dingen die wij niet zien. Als je alleen maar denkt aan de negenentwintigste april van het jaar vierenzestig. Weet jullie nog wel dat we toen dat vreemde vuur aan de hemel zagen? Tben heeft Guurt voorzegd dat we een tijd van oorlog tegemoet gingen, maar dat we zouden overwinnen. En hebben we dat niet? In zesenzestig? Vier dagen- vochten de onzen op zee tegen de En gelsen, en ze wonnen. Alles hebben ze gewonnen „Maar de Hemmers verloren erbij," spotte IJsbrand. „Ze hebben daar in hun vreugde over die overwinning zo hard de klok geluid, dat die ervan ge barsten is." De hele groep grinnikte even. Ze wisten het blijkbaar nog. (wordt vervolgd) van 14 november tot 28 december in het postkantoor te Zierikzee. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Dircktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01.10-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar I 147.80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) I 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3