Fruit voor de bejaarden Commissie Financiën dook in de begrotingsstukken Eén miljoen voor aanleg riolering Joop Kouijzer 25 jaar in overheidsdienst DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kern Optiek In Hogezoom te Renesse Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Bevredigend Verzekeringsaktie Oorlogstijd De omzet en het resultaat van de Cebeco-Han- De Onderlinge Verzekering Maatschappij van Vandaag de eerste aflevering van „Schou- delsraad-groep over 1983-1984 worden bevre digend genoemd. (Pag. 2). Zaalvoetbal De beide Schouwen-Duivelandse sporthallen de ZLM start een verzekeringsaktie tegen in- wen-Duiveland in oorlogstijd" van de hand van Onderdak en Krayestein stonden woensdag- braak in en diefstal van auto's. (Pag. 4). de heer S. A. Jumelet te Bruinisse. (Pag. 9). avond weer volledig in het teken van het zaal- voetbalgebeuren. (Pag. 11). DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23623 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Die geschenken zijn het liefste, welke hun waarde ontlenen aan des gevers persoon. Ovidius Zandpad 2-4 Middelharnis 01870-2567 Oogmeting gratis Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Gezwind tempo Do kommissieloden werkten zich tijdens deze vergadering in een ge- z.wind tempo door de cijfers heen. Slechts hier en daar werden kantte keningen geplaatst door de fraktie- vertegonwoordigers. Zn vroeg de heer C. Bij de Vaote zich af of de onkostenpost betreffen de hot verstrekken van koffie aan het sekrctariepersonecl wel op de post representatie zou moeten drukken. Namens de PTT overhandigt de heer C. Karremans de jubileum-gratifikatie aan het echtpaar Kouijzer, tijdens de re ceptie in het Voorsortcercentrum aan het Haringvlietplein te Zierikzee. Een foto van Joop Kouijzer, genomen tijdens zijn eerste PTT-periode. Blijk baar is de bestellerskar bepaald geen ontwikkeling van de laatste jaren. Wel zal duidelijk zijn dat de inspanning, die geleverd moest worden om de kar voort te bewegen, in vroeger jaren aanzienlijk groter diende te zijn. De foto is destijds genomen in de Poststraat te Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - In een extra vergadering heeft de kommissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen positief geadviseerd tot het verstrek ken van 985.000,— voor straatwerk en riolering van de Hogezoom te Renesse. Dit bedrag is inklusief btw en is nodig voor de aanpassingswerken van de Hogezoom over een lengte van 1440 meter. WA> Wb pa Bitr Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe regen Half tot zwaar bewolkt en af en toe regen; minimumtemperatuur rond 6; middagtemperatuur omstreeks 12 graden. Matige zuidelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/'m maandag 12 nov.: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 3 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: II graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 9 nov. Zon op 7.49, onder 16.58 Maan op 17.18 onder 08.30 Laatste Kwartier: 16 nov. (7.59) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 9 nov. 3.26 15.29 9.05 21.11 Springtij: 1L november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie ten westen van Spanje en Frank2-ijk beheerst al enkele dagen het weer in grote delen van West-Europa. Hiermee wordt een zuidelijke luchtstroming in stand ge houden waarmee relatief zachte lucht wordt aangevoerd. Vooral in Spanje en Frankrijk valt daarbij regen. De regenhoeveelheden varieëren er van 10 tot 30 mm. In ons land valt de re- genhoeveelheid mee. Tussen de regengebieden in komen opklaringen voor, die in de nacht en ochtend mist veroorzaken. In de ko mende dagen komt hierin maar wei nig verandering. De middagtemperatuur blijft met circa 12 graden net iets boven nor maal, terwijl de minima boven het vriespunt blijven. In een kort overzicht van do loop baan van de heer Kouijzer, waaruit bleek dat de loopbaan van Joop Kouijzer bij de PTT uit twee gedeel ten is opgebouwd, noemde Karre mans het feit dat de jubilaris destijds werd benoemd tot eerste besteller. ,,De direktie had er tevens geen enke le moeite mee om jou onlangs te be noemen tot hoofd-besteller in Zierik zee", waarmee de kwaliteiten van Joop op het PTT-terrein duidelijk werden geëtaleerd. ,,Er staan ons in de komende lijd nog enkele grote taken te wachten. Ik noem hier het organisatie onderzoek en de invoering van de au tomatisering. Wc zullen daarbij graag een beroep doen op jc grote kennis van zaken en jc even grote er varing", zo stelde de PTT-direkleur. viseerde ter vervanging van de ter reinwagen van de dienst gemeente werken een nieuwe aan te schaffen voor 16.330,—. Stroomstoring in Middenschouwen MIDDENSCHOUWEN - Scharen- dijke, Kerkwerve en een deel van El- lemeet hebben vanochtend (donder dag) van half acht af tot even voor half negen zonder stroom gezeten, omdat bij graafwerkzaamheden aan de Brouwersdam een hoogspannings kabel werd beschadigd. De PZEM had de schade snel ver holpen en een deel van de betrokken inwoners van Middenschouwen wer den op het weer funktioneren van de stroomvoorziening attent gemaakt doordat de straatlantaarns aanfloep ten. Die hadden namelijk automa tisch uitgeschakeld moeten worden precies tijdens de storing en ook die funktie was daardoor ontregeld. Advertentie De commissie financiën hield zich dinsdagavond, zoals gezegd, uitslui tend bij de cijfers, die dit jaar voor het eerst volgens de nieuwe begro tingsvoorschriften werden gepresen teerd. ,,Een hele omschakeling", meende wethouder Van Gastel on fi nancieel ambtenaar de heer G. J. Dijkstra liet weten, dat voorlopig nog een landelijke adviesdienst zal funktioneren om te bezien of in die nieuwe begrotingsvoorschriften nog verbeteringen of wijzigingen aange bracht dienen te worden. Als tege moetkoming in de extra kosten, die de gemeente heeft moeten maken voor het opstellen van die begroting nieuwe stijl wordt voor 1984 een be drag van ruim 7.000, ontvangen en voor 1985 een bedrag van 6.000, Hij overhandigde de jubilaris de gebruikelijke jubileum-gratifikatie met de woorden: „Joop, bedankt voor alles en we gaan gewoon op de oude voet verder". Een aantal kinderen van de Hervormde Zondagsschool te Burgh-Haamstede staat, gewapend met bolderwagens en fruitbakjes, gereed om met de bezorging te beginnen. BURGH-HAAMSTEDE - De bejaarden uit Westerschouwen, in de leeftijdsgroep vanaf zeventig jaar, hebben gisteren allemaal een leuke verrassing gekregen. De kin deren van de Hervormde Zondagsschool te Haamstede bezorgden namelijk in totaal zo'n 360 vrolijk opgemaakte fruitbakjes bij de bejaarden thuis. Vanaf de Hervormde Kerk in Haamstede vertrokken de Corneliastichting te Zierikzee en in het verzorgingstehuis kinderen woensdagmiddag omstreeks 13.00 uur met bol- Duinoord te Haamstede, kregen een bakje overhandigd; derwagens, beladen met de bakjes met een gezonde ver- daarbij werden de eventuele kamergenoten niet vergeten. rassing. De leiding daarbij was.in handen vjji d<? heer A. P. Boogerd te Haamstede. Maar niet alleen de bejaarden. Het was overigens niet de eerste keer dat deze aktie met die nog zelfstandig wonen, werden verrast; ook zij, die fruitbakjes werd gehouden. Dit jaar werd de bezorging vertoeven in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis en de voor de 25e keer uitgevoerd. Weinig moeite met de cijfers... de politieke reaktie komt nog... De kosten van aanleg van riolering bedragen 320.000,—, de verbetering van de wegkonstruktie kost 375.000,— en de overige kosten belo pen 130.000,—. Daar vallen onder meer onder de pompinstallaties, ka bels, leidingen, de ontwerp kosten, toezicht en voorbereiding. Van de Hogezoom blijft nog een lengte van 1090 meter over, waarvan de wegkonstruktie moet worden aan gepast. Riolering is in dit deel al aan gelegd. Deze werkzaamheden staan voor de komende jaren op het pro gramma en zullen ruim vier ton kos ten. Voorzitter A. J. Padmos zei dat de gemeente alles in het werk heeft gesteld om te trachten subsidie los te krijgen van de provincie Zeeland. Uiteindelijk blijkt de provincie be reid 300.000,— bij te dragen in de kosten, maar alleen voor het straat werk. Inmiddels heeft de gemeente al 85.000,— ontvangen van het water schap Schouwen-Duiveland voor de overname van de weg en daarnaast is de gemeente in afwachting van 85.000,— van het rijk. GS heeft hier voor al een positief advies verleend. Zomerseizoen Gemeente-secretaris J. W. de Jonge merkte op dat er bij Westerschouwen voldoende middelen aanwezig zijn om de rioleringsaanleg te bekosti gen. Het ligt in de bedoeling de werk zaamheden voor het komende zomer seizoen klaar te hebben. De kommissie gaf ook een positief advies voor het verstrekken van 919.000,— voor de aanleg van riole ring in de onrendabele gebieden. Als alle werkzaamheden achter de rug zijn betekent dat de afronding van de rioleringuitvoering binnen de ge meente Westerschouwen. Voor de toekomst bestaan er plan nen om de konsumptietenten op de stranden middels een drukriolering ook aan te sluiten. De kommissie ad- neelskosten. Volgens de heer Dijkstra was het overigens nog maai de vraag of inderdaad deze post ho ger zou zijn dan het totale bedrag voor het verstrekken van koffie en thee tijdens vergaderingen, hoorzit tingen, ontvangsten en dergelijke. De heer D. van der Wekken (PvdA) signaleerde en bedrag van 17.750,— dat nog werd opgevoerd voor de Ambtelijke Adviesdienst Welzijnsza ken Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland, terwijl de welzijnskom- inissie inmiddels heeft geadviseerd deze dienst op te heffen. Een en ander had te maken met het feit dat de begroting reeds vroeg in het jaar werd opgesteld. Bovendien zal de dienst - een gemeenschappelij ke regeling - pas een jaar na het besluit daartoe werkelijk opgeheven Vervolg pag. 4 Receptie voor hoofdbesteller PTT ZIERIKZEE - Dinsdagavond werd in het Voorsorteer- centrum van de PTT te Zierikzee een receptie gehouden ter gelegenheid van het feit dat de heer J. C. Kouijzer te Zierikzee 25 jaar in overheidsdienst is. Vele kollega's, ex-kollega's en ande re belangstellenden gaven acte de presence op de receptie, welke werd gehouden van 19.00 tot 21.00 uur. Ju bilaris Joop Kouijzer werd toegespro ken door direkteur C. Karremans. „Je hebt je altijd voor de volle hon derd procent ingezet voor de PTT, waarbij de goede humeur steeds op vallend is geweest". Aan het begin van zijn toespraak stelde de heer Kar remans dat het weliswaar Joop Kouijzer was, die in het zonnetje werd gezet, maar dat zijn echtgenote zeer zeker ook haar bijdrage heeft bijgedragen aan het goed funktione ren van de jubilaris. Do heer Karre mans onderstreepte zijn waardering daarvoor met een bloemetje. ZIERIKZEE - De commissie financiën bleek dinsdag avond tijdens een openbare vergadering in de raadzaal van het stadhuis weinig moeite te hebben met de cijfer matige presentatie van de begrotingsstukken, het meer- jarenperspektief en de bestedingsplannen 1985 tot en met 1988. Kommissievoorzitter wethouder L. J. van Gastel had voorafgaand aan de behandeling van deze stukken reeds te kennen gegeven tijdens deze vergade ring nog geen politieke reaktie te verwachten en die hiel den de fraktievertegenwoordigers dan ook nog even voor zich, uiteraard tot de algemene beschouwingen, die uit erlijk maandag 19 november gepresenteerd zullen wor den. Het kollege van b. en \v. zal de schriftelijke antwoorden op die alge mene beschouwingen uiterlijk maandag 26 november doen toeko men. Op dinsdag 4 december zal de behandeling van de begrotingsstuk ken mondeling worden voortgezet in een openbare raadsvergadering van- nf 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Hij pleitte niet voor meerdere ver deelsleutels, maar voor het onder brengen van deze post bij de perso-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1