NIEUWSBODE Yerseke pakt vlak voor tijd verdiend eerste kompetitiepunt bij teleurstellend Bruse Boys NOAD '67 benut kansen optimaal tegen zwak Mevo DFS blijft ongeslagen op eigen terrein tegen sterk Bevelanders: 3-1 SKNWK en Middelburg houden elkaar prima in evenwicht (0-0) Mevo zakt naar laatste plaats in vierde klas 4 BRUINISSE - Toonaangevend voor de gemoedsrust, waarmee trainer Jan Englebert de thuiswedstrijd tegen Yerseke voor zichzelf had ervaren, was de amper een mi nuut voor het verstrijken van de officiële speeltijd door de lucht vliegende waterzak geweest.Het betekende de eerste spontane reaktie van de Bruse Boys-oefenmeester op iets wat nooit of te nimmer had mogen voorvallen, maar wat desondanks vreselijk verdiend was. Yerseke had met de moed der wanhoop gevochten om alsnog naast de falende thuisploeg te komen. De ploeg van trai ner Nol Schuit was er diverse keren zeer dicht bij en ver diende het sukses, dat het eerste kompetitiepunt ople verde ten volle. Dat het nog zo ver kon komen had alleen Bruse Boys zichzelf te verwijten, want de ploeg had in de afwerking schromelijk gefaald. Uit de karrevracht aan mogelijkheden had Tonnie van de Berge een van de minste mogelijkheden gekozen om zijn ploeg op voor sprong te zetten, een voorsprong die vlak voor tijd toch nog ongedaan werd gemaakt: 1-1. Bruse Boys begon zeker niet slecht. De fikse portie publiciteit, die de ploeg de voorbije week had gekregen leek de ploeg goed te hebben gedaan. Koppen waren er niet gerold, dus het team kon in de vertrouwde sa menstelling laten zien, dat men wel degelijk beter kon, dan in de voor gaande twee wedstrijden had laten zien. Centrumspits Jacob van de Ber ge kreeg binnen enkele minuten drie schitterende mogelijkheden, maar de anders zo gemakkelijk skorende spits bleek ook tegen Yerseke kom pleet vast te zitten, terwijl hij juist tegen de erg povere defensie zijn pro- duktie fiks op had kunnen voeren. De eerste reuzekans kwam er voor de topskorer na een kwartier, maar op aangeven van Klaas Verspoor slaagde Van de Berge er nog in om het leer voorbij de verkeerde kant van de paal te schuiven. Strafschop Na 25 minuten kreëerde Adrie.de Jonge een goede mogelijkheid voor Klaas Verspoor, maar de middenvel der moest te veel draaien, waardoor de inzet rakelings naast vloog. Enkele minuten later ontsnapte de thuisploeg aan een achterstand, toen Adrie Nieuwenhuize plotseling al leen door mocht gaan na een diepte pass van Niek Moerland. Nieuwen huize leek Steef van de Velde alleen te gaan bekampen, maar aanvoerder Jaap van de Berge was nog net tijdig terug om Nieuwenhuize van achter dusdanig aan te tikken, dat hij met een ferme duik ter aarde stortte. Ar biter Van Vliet wilde niet van een strafschop weten, alhoewel dat onte genzeggelijk de enig juiste straf zou zijn geweest. Op slag van rust waren de bezoekers nog dichter bij de ope ningstreffer, maar nu fungeerde Wim van Dijke als sta-in-de-weg door een inzet van Hans Zoetewey van de doel lijn te trappen, nadat Steef van de Velde al lang en breed was ge passeerd. Ook in de tweede helft bleven de partijen goed tegen elkaar opgaan. Over en weer ontstonden goede sko- ringsmogelijkheden, maar de beide aanvalshnies leken onmachtig om ook maar een reele skoringskans te verzilveren. In de moed der wanhoop besloot Tonnie van de Berge toen maar een schuiver los te laten door het centrum van het strafschopge bied, een aktie waarop doelman Leo Westdorp zich finaal verkeek, maar de thuisploeg kwam toch nog vrij on verwacht aan de leiding. De treffer had voor de thuisploeg het sein moe ten zijn om door te drukken en bin nen enkele minuten kwam er een drietal uitgelezen mogelijkheden, maar in alle gevallen bleek de trefze kerheid bepaald niet voorhanden. Een goede kans kwam er toen Ton- veren, daar liet hij het plotselinge buitenkansje nu onbenut liggen. Na twintig minuten wisselde Jan Engle bert aanvaller Adrie de Jonge in voor middenvelder Theun de Ronde, het geen tot gevolg had, dat de aanvalsli- nie voor een belangrijk deel ont kracht werd. Toch zou er plotseling nog een onverwacht kansje komen, toen uit een afgeslagen hoekschop de bal voor de voeten van Jan Minnaard rolde en deze een inzet losliet die door Jan en alleman werd nageke ken, maar waarbij de bal uiteinde lijk tot ieders ontzetting bijna in het doel karamboleerde. Vanaf de verste paal rolde het leer evenwel tergend langzaam het veld weer in. Het skala aan kansen was evenwel nog lang niet uitgeput, omdat Yerse ke meer en meer trachtte op te drin gen om zodoende alsnog de gelijkma ker voorbij Steef van de Velde te krijgen. Jacob van de Berge kreeg nog een ideale kans, maar lobde niet alleen doelman Leo Westdorp, maar ook het doel zélf en Tonnie van de Berge schoot via de paal naast.In de 44e minuut gebeurde toen alsnog Tonnie van de Berge zorgde voor de Bruse treffer, die uiteindelijk slechts een punt zou opleveren. nie van de Berge vlak buiten het strafschopgebied werd neergelegd door aanvoerder Wies Boone. De vrije trap van Van de Berge zelf suisde voor het doel langs. Even later had Jacob van de Berge het duel kunnen beslissen. Laatste man en aanvoerder Jaap van de Berge besloot zich voor een keer met het aanvallende gebeuren te gaan bemoeien door in een lange rush door het centrum op te rukken. Op het juiste moment liet hij een steekpassje los op neef Jacob van de Berge, die plotseling oog in oog met doelman Leo Westdorp verscheen. Daar waar de centrumspits in zijn beste dagen niet de minste moeite ge had zou hebben om de kans te verzil- waar eigenlijk niemand meer op ge rekend had. Vanaf de zijkant liet Niek Moerland een passje los op de op de rand van het zestien meterge- bied staande John Vette. Moerlands pass werd door laatste man Jaap van de Berge gemist, waardoor Vette plot seling een mogelijkheid kreeg. Met een venijnige schuiver liet hij zich de ze ook niet ontgaan en Yerseke had alsnog loon naar werken: 1-1. ,,Dat mag natuurlijk nooit meer gebeu ren", mopperde Englebert. „Als je eerder kansen te over hebt om weg te lopen naar vier of vijf-nul dan wordt je even echt niet goed als je zoiets ziet gebeuren. Oké, er'is aanzienlijk har der gewerkt dan de vorige week, maar het resultaat is bepaald niet om over naar huis te schrijven" BURGH-HAAMSTEDE - DFS blijft ogenschijnlijk een ploeg, die het voor al van de thuiswedstrijden moet hebben. Afgelopen zaterdag moest ook Beve landers de thuiskracht van de ploeg van trainer Kees Rijnberg ondervinden. Na een 1-0 ruststand won de westhoekformatie met 3-1 van de Kampcrlandse formatie. Doordat Middelburg bij SKNWK een punt verspeelde via een 0-0 ge lijkspel kwam DFS met de hoofdstedelingcn en het verrassend sterk akteren- de Colijnsplaatse Boys terug aan de leiding. Overigens staan vrijwel alle ploegen erg dicht bij elkaar en is er bepaald nog geen zinnig woord te zeggen over de afloop van de kompetitie in de zaterdagse eerste klas. Dc ontmoeting op het tweede veld van sportpark Van Zuijen in Burgh- Haamstede mocht zeker niet het pre dikaat goed met zich meedragen. Daarvoor waren dc omstandigheden van het speelveld te belabberd. Bo vendien drukte dc zwak fluitende ar biter Piet van der Hullc een nadruk kelijk stempel op de wedstrijd, voornamelijk door een grote serie warrige beslissingen van zijn kant. Peter Goedcgebuure had zijn plaats weer ingenomen als laatste man en Leo Rijnberg aktccrde als voorstop per. Marcel van Grunsven vatte weer post op het middenveld, waar hij zich andermaal ontpopte als dc grote spelmaker. DFS kwam na dertig minuten spe len op voorsprong, toen Leo Rijnberg een vrije trap mocht nemen. Zijn in zet word bij de tweede paal terugge- kopt door Marcel van Grunsven, waarna Johnny Quaak voor de afron ding zorgde. Vijf minuten later had dc strijd al beslist kunnen zijn, toen Marcel van Grunsven in het strafschopgebied werd getorpedeerd door dc Kampcr landse doelman. Arbiter Van do Hul- le zag er echter geen kwaad in, zodat het spel gewoon doorging. Het duur de lang in de tweede helft, voordat DFS de ontmoeting definitief naar zijn hand kon zetten. Pas tien minu ten voor tijd viel de genadeklap voor de bezoekers. Peter Fooy zette vanaf links de bal in de doelmond, waarna Wim Boo- gerd het leer atent in de touwen kop te. Drie minuten later was het weer raak. Marcel van Grunsven mocht vanaf dertig meter een vrije trap ne men, waarop de Bevelanders- doelman zich totaal verkeek: 3-0. Twee minuten voor tijd mochten dc bezoekers alsnog de eer redden, toen Peter Fooy de bal verspeelde en daar na niets anders kon doen, dan zijn te genstander neerleggen. Voor de vijf de koer in de nog jonge kompetitie mocht Eric Schot grabbelen na een benutte strafschop van ccn tegen stander: 3-1. k li zttlerthifrvot'lbnl ZIERIKZEE - In de tweede klas van het zaterdagse KNVB-gebeuren waren de gelijke spelen troef. Vier van de zes ontmoetingen leverden een puntcndeling op. Ook Bruse Boys bracht het tegen het nog puntlo ze Yerseke niet verder dan een 1-1 ge lijkspel. Een minuut voor tijd kreeg John Vette alle ruimte om alsnog een puntje mee naar Yerseke te nemen. De koplopers Rozenburg en Altena moesten ook heide een punt afstaan. Winst was er voor Hoek tegen Good Luck en verlies leed AZVV tegen Ro- da Boys, dat hiermee dc beste slag sloeg. Alle uitslagen in dc tweede klas op een rijtje: SV Evcrstcin-Altena 2-2; Hock-Good Luck 1-0: Heukelum- Rozcnburg 2-2; Roda Boys-AZVV 2-1; Bruse Bovs-Yerscke 1-1; Arncmuiden- SSC '55 1-1. Rozenburg 7 6 1 0 25- 9 13 Altena 7 5 2 0 17- 6 12 Roda Boys 7 4 3 0 13- 7 11 SC Everstein 7 2 4 1 18-10 8 Hoek 7 3 2 2 11-9 8 Hcukclum 7 3 2 2 13-12 8 SSC '55 7 2 2 3 9-12 6 Arncmuidcn 6 1 3 2 5- 6 5 Bruse Boys 7 0 4 3 8-15 4 AZVV 6 114 11-16 3 Good Luck 7 1 1 5 11-16 3 Yerseke 7 0 1 6 7-30 1 In dc derde klas roerden dc mid denmoters Serooskerke en Vecrc zieh terdege door tegen hoger geplaatste ploegen maar liefst zes keer raak te schieten. Dinteloord verloor in Se rooskerke met 6-0 en Veere kende geen pardon voor Kogelvangers, dat met een 6-2 nederlaag naar huis werd gestuurd. Koploper Zaamslag maak te geen fout en won op eigen terrein met 3-0 van Zwaluwe. In de derde klas waren de uitslagen als volgt: Tholense Boys-WHS 0-0; Kloetinge-Terneuzense Boys 1-2; Serooskerke-Dinteloord 6-0; Zaam- slag-Zwaluwe 3-0; Kapelle-Wemeldin- ge 0-0;Veere-KogeIvangers 6-2. Zaamslag Serooskerke Veere Kloetinge Kogelvangers Tern. Boys Dinteloord WHS Zwaluwe Wemeldinge Thol. Boys Kapelle Het gaat slecht met het Zierikzeese Mevo.Nu verloor de ploeg van Toon van Tiggelhoven op eigen terrein kansloos met 1-4 van hekkesluiter NOAD '67 en omdat SNS ook won zakt Mevo naar de allerlaatste posi tie met slechts drie punten uit zes wedstrijden. Krabbendijke deed goed werk door met 4-2 te winnen van het hoog geklasseerde Nieuwdorp. Alle uitslagen op rij in de vierde klas: Krabbendijke-Nieuwdorp 4-2; SNS-Meeuwen 1-0; Mevo-NOAD '67 1- 4; Wolfaartsdijk-Nieuwland 2-0; Smerdiek-VCK 0-0. NIEUWERKERK - In de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal hebben SKNWK en Middelburg elkaar zaterdag prima in evenwicht gehou den. 7 5 1 1 14- 4 11 7 4 1 2 14- 6 9 6 4 0 2 18-11 8 7 3 2 2 11- 6 8 7 4 0 3 12-14 8 5 3 1 1 8- 6 7 6 3 1 2 6-10 7 6 1 3 2 6- 7 5 6 2 1 3 6- 9 5 7 1 2 4 6-13 4 6 0 2 4 2- 9 2 6 0 2 4 4-12 2 Arie Folmer maakte zijn come-back in de formatie van SKNWK. VCK 7 3 4 0 13- 7 10 Krabbendijke 7 4 1 2 19-16 9 Smerdiek 6 3 2 1 10- 5 8 Nieuwdorp 7 3 2 2 10-10 8 Nieuwland 6 3 1 2 9- 7 7 Wolfaartsdijk 6 2 2 2 14-10 6 Meeuwen 7 2 2 3 7-10 6 SNS 6 2 1 3 4- 9 5 's-H.Arendsk. 6 1 2 3 7- 9 4 NOAD '67 6 2 0 4 11-14 4 Mevo 6 1 1 4 7-14 3 De ontmoeting speelde zich voorna melijk op het middenveld af, zodat er van aanvallen over en weer weinig sprake was. Toch ontstonden er een paar skoringsmogelijkheden voor beide ploegen. Bij SKNWK hadden Joop en Leo Wandel pech met in zetten. Joop Wandel lobde een voorzet van de weer in de ploeg teruggekeerde Arie Folmer en Folmer lag ook aan de basis van een kopstoot van Leo Wan del. Hij zag zijn poging evenwel op het houtwerk belanden. Aan de ande re kant moest doelman Toon Wandel zich een keer voluit strekken om een Middelburgse treffer te voorkomen. In de slotminuut leek SKNWK als nog de volle winst te pakken, maar de inzet uit een hoekschop van Char les Slootmaker werd van de doellijn gekopt, zodat de wedstrijd eindigde zoals hij begon: met een 0-0 stand. ZIERIKZEE - De Zierikzeese zaterdag vierde klasser Mevo is na de ronde van afgelopen zaterdag op de allerlaatste plaats beland. Zelf verloor de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven met 1-4 de thuiswedstrijd tegen het Flip- landse NOAD '67, terwijl SNS verrassend met 1-0 de meerdere bleef over het Zoutelandse Meeuwen. Van Tiggelhoven kon weinig verweer aanvoeren tegen de forse nederlaag. „De ploeg speelde gewoon verschrikkelijk slecht. We lie pen doorlopend achter de tegenstander aan. Op deze manier verdien je ge woon te verliezen. NOAD '67 benutte de mogelijkheden, die er kwamen opti maal en dc uitslag is niet eens geflatteerd", stelde de Zierikzeese trainer lakoniek vast. Mevo wekte geen moment de in druk zich bewust te zijn van de be langrijkheid van de ontmoeting. NO AD '67 daarentegen ging er vanaf het eerste moment bijzonder fel tegen aan. „We waren twee weken vrij ge weest en hadden er in die tijd alles aan gedaan om weer optimaal aan het vertrek te komen. We waren ons er drommels goed van bewust, dat we bij Mevo minimaal een gelijkspel moesten pakken om niet op te grote achterstand gezet te worden. Toen de Zierikzeese ploeg zo lakoniek te werk ging waren er voor ons grote mogelijkheden. Die hebben we volle dig uitgebuit", vertelde NOAD '67- trainer Ko Stoutjesdijk, vroeger spe ler van Smerdiek en gedurende een paar jaar aan de slag bij het Belgi sche Germinal Ekeren. De Fliplandse ploeg kwam al na veertien minuten op voorsprong, toen Peter Hcndrikse schermt de bal goed af in het duel tegen het Fliplandse NOAD '67. Ook hij kon weinig veranderen aan de fikse 1-4 nederlaag. een Mevo-aanval werd onderschept. Jan Zuidweg nam het initiatief over en mocht alleen op doelman Eddy ten Klooster afgaan. De Zierikzeese slot man trachtte het gevaar nog wel te keren, maar Zuidweg speelde hem prima uit en tekende 0-1 aan. In feite betekende deze ope ningstreffer al de genadeslag voor de Zierikzeese formatie. Geen moment slaagde Mevo erin om de bezoekers te verontrusten. NOAD '67 daarentegen bleef bijzonder uitgekookt loeren op countermogelijkheden, die er volop kwamen. In de twintigste minuut le verde een vrije trap de tweede Fli plandse treffer op. Jan Zuidweg mik te de bal effektvol over de muur in de bovenhoek. Eddy ten Klooster was volkomen kansloos en de strijd was definitief gestreden. „Ook hier bleek hoe weinig er van de Mevo-ploeg uitging", stelde Toon van Tiggelhoven vast. „Wanneer de muur ook maar iets had gedaan, was er geen doelpunt gevallen. Doordat iedereen stokstijf bleef staan kon Zuidweg zijn gaatje rustig uitzoe ken". Tot het rustsignaal werd er niet meer geskoord, maar Mevo kreeg nauwelijks mogelijkheden om even tueel een serieuze poging te wagen wat aan de 0-2 achterstand te doen. In de tweede helft zette NOAD '67 vrij snel orde op zaken. Schoolvoorbeeld Na ruim een kwartier werd een op rechts afgeslagen aanval door Jan Zuidweg met veel effekt voor het doel gebracht. Dem Verwijs kreeg alle vrijheid om de bal in de touwen te lo pen: 0-3. De vierde Fliplandse treffer was een schoolvoorbeeld van het flegma- tisme, waarmee Mevo het duel op sportpark Bannink afwikkelde. Ruud Vcrkruysse mocht een vrije trap nemen op het middenveld, waarbij laatste man Marco Bijdevaa- te zich aandiende. In plaats van hem aan te spelen trachtte Verkruyssc het spel over dc breedte van het veld te verleggen, maar dit plan werd ook doorzien door Wim Verhagen, die at tent het leer onderschepte. Met drie aanvallers tegen een verdediger was er toen geen houden meer aan: 0-4. Dat Marco Bijdcvaate een kwartier voor tijd nog uit een wegens handspel meegekregen strafschop nog tegen kon skoren was leuk voor dc statistiek, maar zoden zette het niet meer aan de dijk. „Het is erg triest wat hier vandaag weer gebeurd is. maar het is erg moei lijk te verklaren wat je er tegen moet beginnen. De ploeg akteert zonder enig zelfvertrouwen. We zitten met z'n allen in een diep dal. Het is alleen maar te hopen, dat we er weer snel uitkomen. Gedurende twee weken werd er in ieder geval aardig gevoet bald, hetgeen ook nog gepaard ging met een leuk resultaat. Tben zat het een keer lelijk tegen en het lijkt wel alsof de ploeg daarop afgeknapt is. Sindsdien is het weer voortdurend huilen geweest. Desondanks blijf ik er toch positief tegenaan kijken. Ik weet dat dc ploeg beter kan. Het is al leen wachten op het moment, dat het vertrouwen weer terug is. Mogelijk zorgt daar de laatste plaats in de klassering voor. Dc ploeg zal eerst moeten leren vechten, daar kun je echter niet op trainen. Dat zal vanuit de jongens zelf moeten komen", stel de Tbon van Tiggelhoven gelaten vast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4