De nieuwe loten liggen klaar. Niet dringen, er zijn er genoeg vooriedeieen. Dode bij verkeersongeluk EG onderneemt aktie tegen Nederland Brandweerkorpsen oefenden bij Cebeco in Zierikzee Bungalowparken vaak slachtoffer diefstal Jacht in moeilijkheden Man verbrand in auto Inbraken in bungalowpark en supermarkt De meeste kans in de Staatsloterij. -♦< 2 NIEUWERKERK - Om kwart over drie 's nachts is zaterdag hij Nieuwerkerk de 36-jarige A. Venema uit Goes bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De bestuurder zat alleen in zijn wagen en reed door onbekende oorzaak te gen de verkeerslichteninstallatie aan. Venema was op slag dood. De wagen sloeg enkele malen over de kop. Dokter M. M. v. d. Berg uit Nieuwerkerk was ter plaatse, evenals takelbedrijf Ista uit Oosterland, dat de totaal vernielde wagen wegsleepte. Ook de brandweer van Duiveland verleende assistentie. Venema was verbonden aan het Goese lyceum. (Vervolg van pagina 1) de posities gered en kon worden be gonnen met een grootscheepse aan pak van de brandbestrijding. Omdat de gehele oefening was afgestemd op een snel en doeltreffend inzetten van alle brandweerkorpsen op Schou- wen-Duiveland in een goede samen werking, werd de bestrijding van de gefingeerde brand gelaten voor wat het was en kon men ruim anderhalf uur na het eerste alarm met alle be trokkenen een korte afsluitende bij eenkomst houden in één van de lood sen van Cebeco. Tijdens deze korte bijeenkomst werd het woord gevoerd door enkele betrokkenen. Als eerste werd het woord gevoerd door de Zierikzeèse brandweerkommandant, Huib Fie- rens. Hij dankte alle medewerkers aan deze oefening; in dit verband was het eerste dankwoord gericht tot de direkteur van deze Cebeco-afdeling, de heer J. van dér Weele en zijn mede werkers. Vervolgens richtte de heer Fierens het woord tot mevrouw Boot van het Jeugd-Rode-Kruis, die een tiental leden van haar groep bereid had gevonden om deel te nemen aan de oefening door te spelen voor slachtoffer. In dit verband haalde komman- dant Fierens nog even het feit aan, dat het soms moeilijk is om mensen bereid te vinden om voor slachtoffer te spelen. „We doen dan ook graag nog eens een beroep op uw leden om een oefening zo werkelijk mogelijk te maken". Zo komplimenteerde de heer Fierens de leden van het Jeugd- Rode-Kruis. Een apart woord van dank was ook gericht aan de firma Van der Marei te Viane, die geheel belangeloos een sloopschip ter beschikking had ge steld. dat schip vervolgens naar de Zwaaikom had gesleept en het na af loop van de oefening ook weer gratis terug heeft gesleept naar het sloopbe drijf: „Zeker een bijzonder bedankje waard", konkludeerde de heer Fierens. Tot slot sprak de heer Fierens zijn dank uit aan het adres van de beman ning van de Verbindings-commando- wagen. „Ook u hebt een gedeelte van uw vrije dag opgeofferd om deze oefening te laten slagen". Geruststellend De volgende spreker was burge meester Th. H. de Meester van Zierik zee. Hij memoreerdefiet^fêirHat deze ochtend erg veel mensen een deel van hun vrije tijd beschikbaar hadden ge steld voor het welslagen van de oe fening. „Het is erg fijn om te weten dat, als de nood werkelijk aan de man komt, je kunt rekenen op hulp van andere brandweerkorpsen op het eiland. Het is weliswaar te hopen dat zoiets nooit nodig zal zijn, maar het is erg geruststellend om te weten dat je dan in zo'n situatie niet alleen staat". Cebeco-direkteur Van der Weele gaf in zijn toespraakje te kennen dat de gehele Cebeco graag medewerking heeft verleend aan de oefening. „Het is in het algemeen belang dat de brandweerkorpsen een goede gele genheid wordt geboden om te oefe nen; daar heeft de gehele samenle ving alleen maar baat bij. Maar ook als bedrijf leer je van dergelijke oefe ningen. Je ziet welke brandwerende maatregelen getroffen kunnen wor den en welke preventieve maatrege len, soms zeer voor de hand liggend, een bedrijf kan treffen om grote moeilijkheden te voorkomen. We zul len in de toekomst graag bereid blij ven om de brandweer bij oefeningen ten dienste te zijn". Tijdens de nabespreking werd één ding dan duidelijk. De behoefte aan medewerking vanuit het bedrijfsle ven om de regionale brandweerkorp sen in de gelegenheid te stellen orn op bestaande lokaties de bestrijding van grote kalamitciten te oefenen, is groot. Niet geheel onterecht kon uit de woorden van de genoemde spre kers dan ook de oproep aan het be drijfsleven worden gedistilleerd om medewerking te verlenen aan derge lijke oefeningen, die uiteindelijk al leen maar ten nutte kunnen zijn van de samenleving. AMERSFOORT - Ten overstaan van ongeveer 10.000 aanwezigen heeft ko ningin Beatrix zaterdagmiddag een vaandel overgedragen aan het korps nationale reserve (Natres) in de Bern- hardkazerne in Amersfoort. Onder aanwezigen bevonden zich onder an dere minister De Ruiter van defensie en de staatssekretarissen Hoekzema en Van Hou welingen. MARKELO - CDA, VVD en PvdA willen bij de behandeling van de landbouwbegroting in de Tweede Ka mer op 6 en 8 november, het beleid van minister Braks van landbouw zo bijsturen dat de Nederlandse boeren minder worden getroffen door de EG- maat regelen. OUDE ROOMPOT - Bij stralend weer en een goed zicht raakten vrij dagmiddag op bijna dezelfde plaats twee Duitse zeiljachten in moeilijk heden. Rond half een hield het zeil jacht Karaté te weinig rekening met de dwarsstroom en raakte de stroom- meetpaal STRN van de Deltadienst. Het jacht uit het Duitse Wipper- fürth, raakte met z'n voorstag en schuurlijst de paal waardoor de stag uit het dek werd gerukt en de schuur lijst flink ingedeukt. Het jacht kon op eigen kracht de Roompotsluis be reiken. Rond twee uur zond het Duitse zeil jacht „Doiffelt" een noodsignaal uit dat op de Roompotsluis werd opge vangen. Het jacht zat vast bij de OR 11 en was aan het plooien met nog twee uren zakkend water. De gewaar schuwde reddingsboot „Koningin Beatrix" hoefde niet uit te rukken omdat de Rijkswaterstaatboot „Lo- dyke", die vlakbij bezig was de stroommeetpaal op schade te onder zoeken. tot vlak bij het jacht kon va ren en het los kon trekken. Het jacht kon zonder schade z'n reis vervolgen. COLIJNSPLAAT - Door een ver keersongeluk vlakbij de Zeeland- brug is vrijdag de 64-jarige S. A. Bijlsma uit Veerc om het leven geko men. Bijlsma, die met zijn auto van een parkeerterrein de weg op wilde rijden, raakte met zijn auto ondereen op die weg rijdende vrachtauto. De auto van Bijlsma vloog in de brand en hij kwam daarbij om het leven. De kabine van de vrachtwagen brandde eveneens uit. De 20-jarige chauffeur uit Lissc bleef ongedeerd. Iedere maandag Zierikzee Wegens geknoei met visvangsten BRUSSEL - De Europese Kommissie zal aktie ondernemen tegen Neder land en zes andere EG-lidstaten omdat hun vissers de door de gemeenschap toegewezen vangstquota's zouden hebben overschreden. Dat zegt het Britse persbureau Reuter vrijdag te hebben vernomen van een woordvoerder van de Europese Kommissie, het dagelijks bestuur van de EG. Volgens de woordvoerder zullen er brieven worden gestuurd aan de rege ringen van Nederland, Groot- Brittannië, Frankrijk, West- Duitsland, Ierland, Denemarken en België, waarin hen zal worden ge vraagd om uitleg. Het is de eerste stap in een procedure die er uiteinde lijk toe kan leiden dat de betrokken landen zich moeten verantwoorden voor het Europese Hof van Justitie als de kommissie niet tevreden is met hun uitleg, aldus Reuter. Rapport uitgelekt Vorige maand lekte een intern EG- rapport uit, waarin Europese visse- rij-inspekteurs verklaarden dat er in Nederland geknoeid is met het ver strekken van gegevens over de hoe veelheden vis die Nederlandse vis sers vangen. Een woordvoerder van de EG-kommissie zei toen dat de kommissie zeker nog niet besloten had Nederland voor het Europese Hof te brengen. De Nederlandse auto riteiten hebben sinds juli van dit jaar hun kontrole (op visafslagen en der gelijke) aanzienlijk verscherpt en dat wordt als een „positief element" ge zien, zei de woordvoerder. Het rap port was toen nog niet op het niveau van de EG-kommissie behandeld. ZIERIKZEE - Op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland, met na me op de bungalowparken zijn de laatste tijd nogal wat diefstallen gepleegd. Tussen 28 oktober en 2 november verdween naast de woning van J. F. de R. uit Rotterdam op het bungalowpark De Salvatorhoeve te Ouwerkerk een trailer plus speedboot. De boot is van het merk Brcale Smith. J. J. C. do R. uit Bruinisse mist dween van de auto van A. H. V. uit sinds 21 oktober zijn bromfictshelm. Goirle een surfimperial. De wagen De helm lag in Bruinisse los op de stond geparkeerd op het bungalow- bromfiets. De waarde bedraagt 150,-. park De Bohemen te Burgh-Haam- Uit de woning van De K. op Aquadcl- stede. Het imperial kon eenvoudig ta te Bruinisse werd tussen 30 en 31 worden losgeschroefd, oktober een kleurentelevisie ont vreemd. De zijruit van de woning werd ingeslagen. Van het bungalow park het Baken te Scharendijke raak te eigenaar Y. T. B. uit Zoetermeer tussen 10 oktober en 3 november zijn zvvart-wit televisie kwijt. De waarde bedraagt 300.-. De dader(s) vcrschaf- to(n) zich toegang door een raam te vernielen. Zondag 4 november ver- Advertentie ZEIST - Het Wereld Natuur Fonds is onder het motto „Red de apen we reldwijd" een gcldinzamelingsaktie begonnen om de apen te redden. Op vele plaatsen in de wereld worden apen ernstig bedreigd. Minstens tien soorten lopen het gevaar binnenkort zelfs uit te sterven, aldus het WNF. Het streefbedrag van de aktie 750.000 gulden. DEN HAAG - Man Vrouw Maat schappij (MVM), de Stichting Om budsvrouw en de onderwijsbonden ABOP (algemeen) en PCO (Protes tant Christelijk) maken zich ongerust over de gevolgen die de invoering van het basisonderwijs dreigt te hebben voor de werkgelegenheid en loop baanmogelijkheden van vrouwelijke onderwijskrachten. SCHARENDIJKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn bij het bun galowpark De Achthoek te Scharen dijke vijf inbraken gepleegd. De daders zijn binnengekomen door de ruiten te vernielen. Tot nu toe wordt vermist: twee kleurentelevi sies, een fototoestel, een verrekijker en een spelcomputer. De Rijkspolitic houdt een onderzoek in samenwer king met de technische recherche. Bij de supermarkt 4 6 te Burgh- Haamstede is zondag 4 november om 02.00 uur een inbraak ontdekt door omwonenden. De eigen is Van D. uit Burgh-Haamstede. De voordeur is met grof geweld opengebroken. Uit de supermarkt verdwenen sigaretten, koffie en filmrollen ter waarde van 10.000,-. De Rijkspolitie haalde er een speurhond bij en de technische recherche vond sporen. Het onder zoek is nog gaande. Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. Twee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij. 070 - 47 72 94 47 74 84. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumverenigin Zierikzee. 20.00- 22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Oude Raadhuis. Teken en schilder- klub „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. 20.15- 21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five'-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00-11.00 uur en 20.00-21.00 uur Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Drcischor „De Drie Schapen". Bridgen 13.30- 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland .Oostcrhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45-16.45 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Maandag 5 november Zierikzee Stadhuis. Hoorzitting Welzijnspro- gramma 1985 met aansluitend open bare vergadering kommissie Welzijn. 19.30 uur. Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie ruimtelijke ordening. 19.30 uur. Zonnemaire Groene Kruisgebouw. Verkoping Wel fare Rode Kruis. 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 6 november Zierikzee ZWN-station. Vertrek excursie CPB naar suikerfabriek Dinteloord. 13.00 uur. Theo Thijssenschool. Ouderavond. 20.00 uur. Stadhuis. Openbare vergadering kommissie financiën. 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Peuterspeelzaal. Ouderavond. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Extra vergadering ad vieskommissie openbare werken. 16.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Tonnenmagazijn. Country-avond. 20.30 uur. Woensdag 7 november Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot twaalf jaar. 14.30 uur. Donderdag 8 november Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Kommissie midden- en kleinbedrijf. 15.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. Van 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. Van 20.00 tot 21.30 uur. Schuddebeurs Hostellerie. Vertrek Plattelandsvrou wen Noordgouwe e.o. voor exkursie. 13.15 uur. Rode Kruisgebouw. Herhalingskur- sus hartreanimatiekursus. 19.30 uur. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Ruil- avond G. J. Peelen. 19.30 uur. Vrijdag 9 november Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Ledenvergadering Smalstads gemengd koor. 20.00 uur. Plaatsenhuis. Verkoping Welfare Ro de Kruis. 14.00 - 16.00 uur. Zaterdag 10 november Burgh-Haamstede Dorpshuis. Uitwisselingskoneert K.H. Witte van Haemstede en Apollo uit Wissenkerke. 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Najaarsvergade ring watersportvereniging. 15.00 uur. Maandag 12 november Zierikzee Concertzaal. Concert Het Zeeuws Or kest met soliste Annemieke Eigen huis (fagot). 20.00 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Verkoping Wel fare Rode Kruis. 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 13 november Burgh-Haamstede De Schutse. N.V.v.H. Lezing over Zeeuwse sieraden door de heer Van de Have. juwelier uit Goes. 14.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Tbnnenmagazijn. Vergadering vie ring Brouwershaven 700 jaar. 20.00 uur. Woensdag 14 november Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. 13.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2