All Ready sluit eerste helft veldkompetitie af met nipte triomf op Stormvogels (6-5) Herman Messemaker blijft in spannend toernooi vierde klas libre verrassend overeind NIEUWSBODE Nieuwsbode-Toto zeven BRUSE BOYS-YERSEKE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 november 1984 Nr. 23620 Ko Louwerse ZIERIKZEE - Ons zevende toto-formulier staat voor een belangrijk gedeelte in het teken van vierpuntenwedstrijden in de degradatiezones van de diverse klassen. Na de nederlaag bij het zwakke SSC '55 barstte voor Bruse Boys-trainer Jan Englebert de bom. Er moest op korte ter mijn het een en ander op een rijtje worden gezet binnen de Bruse hoofd macht. Zaterdagmiddag zal moeten blijken of de Steenbergse oefen- meester er in geslaagd is. Bruse Boys moet aantreden tegen het nog puntloze Yerseke en zou moeten winnen om in ieder geval ver van de al leronderste plaats verwijderd te blijven. In het verleden waren de ont moetingen tussen de teams uit de beide mosseldorpen wedstrijden vaak beladen met emoties. Nu beide teams in de staart van de tweede klas hangen zal dat nog wel zo zijn'. Spannend wordt het ook bij Mevo tegen het Fliplandse NOAD '67 en bij Heinkenszand tegen Duiveland. In beide gevallen gaat het tussen de twee laagst geplaatste teams in de diverse klassen. Ouwerkerk-Graauw is een duel in de staart van de eer ste klas van het zondagse afdelingsgebeuren. Verder wordt het ook spannend bij het handbalduel tussen het Rijswijkse Animo en de heren van Delta Sport. De drie wekelijkse rijtjes werden van kruisjes voor zien door Brouwershayen-doelman Bert Sax van der Weijde, door ZSC- aanvaller Ko Louwerse en door Carlos de Mendonca van Zicrikzee. De Mendonca fungeerde tot nu toe als veldspeler bij de Zierikzeese zon- dagklub, maar moet de komende zondag weer tussen de palen bij het tweede team nu Peter Noordijke geblesseerd is. C. Seijbel winnaar hengelwedstrijd BRIJINISSE - Afgelopen zaterdag vond aan de Grevelingendam de eerste kompetitiewedstrijd van de HSV Oosterschelde plaats. Het weer liet zich van zijn goede kant zien en ook de vis toonde zich redelijk bijt- lustig want de 49 deelnemers wisten in totaal ruim 15Va kg vis op het dro ge te brengen, hoofdzakelijk bot en een enkele schar. Over het algemeen werd de vis vrij ver van de kant gevangen waardoor de deelnemers met een goede werptechniek duidelijk in het voor deel waren. Het was de klubkampi- oen van 1982, C. Seijbel, die deze wedstrijd afgetekend wist te winnen door 9 bovenmaatse en 1 ondermaat se vis met een totaalgewicht van 2580 gram te vangen, bijna een kilo meer dan R. Ravia. 1. C. Seijbel 2580 pnt.; 2. R. Ravia 1609 pnt.; 3. M. P. J. Ravia 1145 pnt.; 4. J. M. Dekker 816 pnt.; 5. C. J. Schot 805 pnt.; 6. A. Verloo 721 pnt.; 7. J. Bo- lier 695 pnt.; 8. M. Salomons 685 pnt.; 9. W. Meerdink 673 pnt.; 10. J. de Jon ge jr. 662 pnt.; 11. P. v. Leeuwen 660 pnt.; 12. E. W. Smit 600 pnt.; 13. R. Timmerman 590 pnt.; 14. mevr. G. Smit 530 pnt.; en 15. J. de Jonge sr. 516 punten. De kampioen van 1983, J. Hubers, startte het nieuwe seizoen slecht want hij bracht nog geen drie ons vis op het droge, hetgeen zijn kansen op prolongatie van de titel sterk ver minderde. De volgende kompetitiewedstrijd zal plaatsvinden op zaterdag 10 no vember aanstaande. Het vertrek naar de visstek is om 13.45 uur vanaf de Balie. Voorwedstrijden 2e klasse libre ZIERIKZEE - Aan de voor wedstrij den 2e klasse libre van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB zal door zeventien spelers worden deelgenomen welke in drie poules zijn ingediend. In poulo A zullen uitkomen: J. den Haan, L. Hokke, A. de Waay, A. Schouwenaar, M. de Rijke en H. J. de Bruine. In poule B zullen uitkomen: J. Dalebout, J. Verboom sr. J. C. Goudzwaard, J. van Almkerk, F, van der Lee en T. van Bevertn en in poule C: R. de Bruin sr. J. Verboom jr., J. C. Everaers, B. Wittenberg en A. A. Krijnse Locker. In de poule A zullen de wedstrijden plaatsvinden op woensdag 7 novem ber (DOS), woensdag 14 november (KVL) en dinsdag 20 november (Bom mende). In de poule B zal gespeeld worden op dinsdag 6 november (Bom- mennede), woensdag 14 november (De Wig) en woensdag 21 november (OKK) en in de poule C op: donder dag 8 november (KVL), dinsdag 13 no vember (B.V. Renesse) en dinsdag 20 november (Entre Nous). De moyenne- grens van de 2e klasse libre loopt van 2.50 tot en met 3.99. De lengte van de partijen is vastgesteld op 100 ka- ramboles. mijdelijk was. Hierdoor kreeg de Zie rikzeese aanval volop gelegenheid om de vijandelijke korf te belagen. Een kwartier voor tijd viel de win nende treffer. Annemarie van Goud oever schoot van ver raak: 6-5. In de resterende tijd kwam Stormvogels nog nauwelijks aan de bal. All Ready was heer en meester. Zelfs de gemiste strafworp vlak voor tijd door Korrie Stoutjesdijk deed de ploeg weinig. Bert Sax d. Weiide Carlos de Mendonca Mevo-NOAD '67 4 SKNWK-Middelburg 7 Bruse Boys-Yerseke (JOKER) De acht deelnemers aan het toernooi om het distriktkampioenschap vierde klas libre, zoals dat bij Biljartvereniging De Wig werd afgewerkt. RENESSE - Herman Messemaker, lid van de biljartvereniging De Wig te winstpartijen beslag legde op de der- Renesse is er in eigen huis, de biljartzaal van restaurant De Wig, in geslaagd de plaats dankzij een iets beter alge- beslag te leggen op het kampioenschap 4e klasse libre van het distrikt a?ftDe ci, r» 1 A A ifUDD v U M V 1 x J 21Jn laatste partij, tegen Poot, in Schouwen-Duiveland van de KNBB. Na het afsluiten van de eerste ronde zag winst omzette. het er nog allerminst naar uit dat Messemaker zich als kandidaat voor de titel zou komen melden. In 30 beurten zag hij zich geklopt door Adrie Kort met een Messemaker, Aan de Wiel en Oosse, verschil van 15 karan,holes. Naarmate het toernooi vorderde kwam hij er ech- V Teo'kw- ter steeds beter in, waardoor hij alle overige partijen in winst wist om te men promoveerden naar de 3e klasse, zetten. Poot, die in de voorwedstrijden reeds was gepi'omoveerd met een algemeen Voor de aanvang van de laatste middelde achter zijn naam staan gemiddelde van 1.75 viel in het toer- twee ronden waren er nog maarliefst maar alleen als hij zelf van Kort zou nooi met 1.36 wat uit de boot. Aan de vijf kandidaten voor de titel. Messe- winnen en Messemaker van Oosse Wiel kwam met een partij van 3.15 tot maker had met een winstpartij meer verloor, kon hij nog op het kampioen- het hoogste partijgemiddelde, terwijl dan Aan de Wiel, Oosse, Kort en Boer- schap beslag leggen. hij met Oosse ook de hoogst geskoor- ma de beste papieren in handen. In de serie (16 karamboles) op zijn naam deze voorlaatste ronde vielen drie In de partij tegen Kort maakte Aan bracht. Uit handen van de distrikts- van de vijf kandidaten af. Kort, die de Wiel geen fout maar ook Messe- voorzitter J. A. Vasseur mocht Messe- uitstekend in het toernooi was maker liet zich niet door Oosse ver- maker de bondsmedaille en de dis- gestart, zag zich geklopt door Van rassen en ging winnend door de fi- triktswisselbeker in ontvangst Veen, Oosse verloor van Aan de Wiel, nish. Boerma, die als invaller aan nemen, terwijl de prijsuitreiking terwijl Roel Boerma zijn kansen ver- het toernooi deelnam, sloot het toer- werd verricht door de voorzitter van speelde door Adrie de Jonge, die een nooi af met een winstpartij tegen de biljartvereniging De Wig de heer sterke eindspurt had ingeste, te ver- Van Veen, waarmee hij met vier j. Verboom sr. liezen. Messemaker bleef favoriet voor de kampioenstitel door van Poot De eindstand te winnen. h. Messemaker, De Wig, Renesse12 405 224 12 2.14 1.81 W. a.d. Wiel, DOS, Nieuwerkerk10 393 199 16 3.15 1.97 Kanshebbers R- Boerma, B.V. Renesse8 397 248 11 1.93 1.59 A. de Jonge, D'Eule, Oosterland8 357 234 10 1.87 1.52 In de laatste en beslissende ronde A. Oosse, Bommenede, Zonnemaire6 355 199 16 2.60 1.78 was naast Messemaker Nieuwerker- A Kort, Onder Vrienden, Burgh6 380 261 13 1.93 1.45 ker Wim aan de Wiel nog overgeble- ven als kanshebber. Aan de Wiel had R. van Veen, DOS, Nieuwerkerk4 347 237 11 2.22 1.46 wel een duidelijk beter algemeen ge- J- Poot, Bommenede, Zonnemaire2 315 230 13 1.97 1.36 ZIERIKZEE - De Zierikzeese korfbalformatie van All Ready heeft alle moeite van de wereld gehad om zich in de laatste wedstrijd van de eerste kompetitiehelft van het veldgebeuren Stormvogels van het lijf te houden. Via een treffer van Anne marie van Goudoever pakte de roodzwarte brigade uiteinde lijk een 6-5 overwinning. Luctor werd in de laatste ronde, voor dat de korfballers de zaal opzoeken, hekkesluiter, door eveneens met 6-5 te verliezen van Tjoba III. Olympia passeerde zowel Luctor als Stormvogels door met 6-4 te winnen van Togo. Tjoba III is nu koploper met dertien punten uit acht ontmoe tingen, waarmee de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen een punt meer heeft dan All Ready, maar de Zierikzeese ploeg kwam een keer minder binnen de lijnen, waardoor de equipe van trainer Maurice van Goudoever relatief de leiding heeft. Alle overige ploegen kunnen gevoegelijk als uitgeschakeld worden beschouwd voor de titel. Ondo II heeft als derde ge plaatste reeds vier punten achterstand op AH Ready. AU Ready behaalde zeker geen ge makkelijke overwinning op het sterk nkterende Stormvogels. Do Zierik zeese ploeg keek lange tijd tegen een achterstand aan en sloeg pas Iaat in de wedstrijd beslissend toe De 6-5 overwinning was desondanks ver diend, Trainer/coach Maurice van Goudoever had geen moeite me' het feit. dat de technische kwaliteiten van zijn ploeg nauwelijks tot uiting kwamen ,,Op zich is het niet erg. Wanneer de mogelijkheid bestaat om klasse af te wisselen met keihard werken, moet je dat uitbuiten. All Ready is daar momenteel toe in staat. Felheid en inzet heeft de ploeg al sinds jaar en dag. zodat het mogelijk is om dit wapen in de strijd te wer pen. wanneer het eens wat minder gaat. Bovendien wint een ploeg geen wedstrijden louter en alleen op tech nische hoogstandjes. zeker niet in een klasse waar het merendeel van dc wedstrijden op basis van inzet en konditio uitgevochten worden. Kwa konditie is All Ready superieur aan zijn opponenten en bovendien is de wil om hard te werken volop aanwe zig", stelde de coach. Krachtsverhouding In do eerste helft slaagde Stormvo gels er nog in All Ready op te vangen. Aan het eind van dc wedstrijd moest de ploeg met do rug tegen dc muur en bleek men niet bestand tegen de druk van het ontketende All Ready, dat alleen faalde in dc afwerking. Dc einduitslag was slechts een povere af spiegeling van de ware krachtsver houding binnen de lijnen. Dc ploeg uit Westkapellc bleef vooral goed bij door het beter benut ten van de strafworpen dan All Rea dy. De Zierikzeese ploeg schiet wat dit betreft de laatste tijd tekort. Na tien minuten nam Stormvogels de leiding door het benutten Van een strafworp, nadat de eerste All Ready-aanval daarvoor vele moge lijkheden om de skore te openen, on benut had gelaten. In de twintigste minuut bekroonde Karin den Dek ker handig samenspel met aanvoer der Hans van Gastel met dc gelijk maker. Binnen dertig sekonden stond de Walcherse ploeg evenwel weer op voorsprong na mistasten in de All Ready-vcrdediging, hetgeen andermaal een strafworp opleverde, die even later werd verzilverd: 1-2. Ia-O Fonteine produceerde vervol gens de gelijkmaker in samenwer king met Jaap van Gastel, waarna Stormvogels het enige velddoclpunt skoorde. Jan Voshart besloot een reeks vruchteloze pogingen met een verrassende afstandstreffer (3-3), maar vlak voor rust kwam Stormvo gels opnieuw op voorsprong, ander maal uit een strafworp: 3-4. In de tweede helft had All Ready de zaakjes beter voor elkaar. De ploeg startte een niet aflatend offensief, dat wel treffers moest opleveren. Hans van Gastel maakte van afstand gelijk en Leo Fonteine benutte een door Corrie Kloet meegekregen straf- 3 DFS-Bevelanders ZSC-Dauwendaele Kats-Brouwershaven Internos-Zierikzee Ouwerkerk-Graauw BRUINISSE - Als de schijn niet bedriegt belooft de tweede klas ontmoeting tussen Bruse Boys en Yerseke zaterdagmiddag op het Bru se sportpark een happening van de eerste orde te worden. Een en ander werd het voorbije weekeinde nog extra verscherpt door het bijzonder emotionele betoog van Bruse Boys-oefenmeester Jan Englebert naar aanleiding van de prestatie van zijn team in de uitwedstrijd tegen SSC'55 in Sprang-Capelle. Bruse Boys liet zich daar volgens Englebert van zijn allerslechtste kant zien, hetgeen hem op nadrukkelijke wijze in het verkeerde keelgat schoot. Een gebrek aan trainingsarbeid zou een van de voornaamste oorzaken zijn voor de matige prestaties, maar ook een verkeerde instelling van een aantal spelers zat de oefenmeester niet lekker. Twee trainingen in<le voorbije dagen moeten een en ander weer zover rechtgeplooid hebben, dat Yerseke zaterdagmiddag met sukses bestreden kan worden. Yerseke debuteert in de tweede klas. De ploeg van trainer Nol Schuit staat na zes wedstrijden nog steeds op nul punten, een re sultaat dat zelfs de minst fanatie ke aanhanger niet voor mogelijk had gehouden. ,,Het is vreselijk jammer, dat het zo gaat, maar het is wel verklaarbaar", meent Nol schuit. ,,De ploeg blijkt duidelijk nog niet klaar voor de tweede klas. We zijn waarschijnlijk een jaar te vroeg naar de tweede klas gegaan. Defensief is de ploeg te zwak, de middenlinie voldoet niet en de aanvalslinie straalt weinig gevaar uit. Hierdoor speelt de ploeg erg onzeker, wat van zelfsprekend een goed resultaat nooit of te nimmer voor de hand liggend maakt. Tbch ben ik ervan overtuigd, dat we nog mee gaan tellen. In Yerseke heerst dezelfde mentaliteit als in Bruinisse en Bruse Boys redde zich het vorig jaar toch ook nog, nadat de ploeg in negen wedstrijden één enkel punt verzamelde. Wat Bru kan kan Yerseke ook". Realiteit Geheel tegen zijn principe in herinnerde Englebert na afloop van de ontmoeting tussen SSC'55 en Bruse Boys zich ook de sei zoenstart van de vorige kompeti tie. De Steenbergenaar houdt er normaliter niet van om terug te blikken. Hij houdt zich liever bezig met de realiteit van het heden. Voor uitzien staat hoog in het vaandel, maar na het echec van Sprang- CapcIIe doemde de ogenschijnlijk katastrofalc seizoenstart van het vorig jaar toch bij hem op. ,,Ik heb geen zin om weer met derge lijke situaties gekonfrontcerd te worden", liet hij weten. ..Vandaar dat ik nu ingrijp op het moment, dat het kwaad zich aandient. Bru se Boys kan gewoon goed mee draaien in de tweede klas. Natuurlijk is het geen kam- piocnsploeg, maar er schuilt te veel kwaliteit in de ploeg om voortdurend tegen de degradatie te moeten knokken". In dc tijd. dat Bruse Boys en Yerseke nog in dezelfde klas uit kwamen waren de onderlinge wedstrijden bijzonder enerve rend. Het publiek kwam daarbij altijd rncer dan uitvoerig aan zijn trekken. Nu Yerseke zich weer op hetzelfde nivo heeft getrokken lijkt het voor de hand liggend, dat het sfeertje er ook weer zal zijn, zeker nu er heel wat op het spel staat. Tégenover de zes nederlagen en de nul punten van Yerseke plaatste Bruse Boys tot nu drie ne derlagen, drie gelijke spelen en dus drie punten. Met Good Luck en AZW deelt de ploeg van Jan Englebert de voorlaatste plaats onmiddellijk boven Yerseke. Op merkelijk is het geringe aantal treffers, dat de Bruse ploeg produ ceerde. Jacob van de Berge skoor de in zes duels vier keer, Adrie de Jonge vond een keer het vijande lijke doel en treffer nummer zeven kwam voor rekening van Leen van •der Bijl. „Vooral Jacob van de Berge haalt bijlangena niet het nivo wat hij zou kunnen halen", konklu- deert Jan Englebert. „Hij speelt ook met weinig zelfvertrouwen. In tegenstelling tot andere seizoenen scharrelt hij vaak te ver van het doel van de tegenstander, terwijl hij juist op z'n sterkst is, wanneer hij diep kan infiltreren in de de fensie. Misschien kan hij zich in een wedstrijd als zaterdag laten gelden". Minimaal een punt Tegen SSC'55 maakte de frontli nie van de Bruse ploeg de grote fout steeds door het centrum van de verdediging te willen gaan. „Ik had daar nadrukkelijk op gehamerd. We zijn sterk als we over de vleugels gaan. Tonnie van de Berge en Adrie de Jonge kun nen dan hun snelheid uitbuiten en vanaf de zijkant Jacob van de Berg lanceren. Nu liepen ze zich konsekwent vast op laatste man De Roon, niet bepaald de eerste dc beste". Tegen Yerseke krijgt Bruse Boys het in aanvallend op zicht te stellen met andermaal een geroetineerde laatste man. Wies Boone speelt al twaalf jaar in het eerste team van Yerseke en weet derhalve wel zo ongeveer waar Abraham de mosterd haalt waar het op verdedigen aankomt. „Yerseke zal tot de tanden gewa pend naar Bruinisse komen", meent hij. „Ik geloof zeker, dat wij zaterdag minimaal een punt weghalen en wie weet is dat dan wel het sein om een serie positieve resultaten weg te kapen. Maar hoe het ook zij: het wordt in ieder geval een wedstrijd met alle denk bare ingrediënten. Dat weet je bijna vooruit wanneer Bruse Boys en Yerseke elkaar ontmoeten". worp: 5-4. Een halve minuut later mocht ook Stormvogels een straf worp nomen, hetgeen de gelijkmaker betekende. All Ready zette aan voor een beslissend offensief. Allereerst werd de verdediging met Jaco Stout jesdijk aan het hoofd hermetisch af gesloten door een optimaal werkend middenvak, dat de tegenstander dus danig opjoeg, dat balverlies onver- Na de eerste kompetitiehelft ziet de stand er als volgt uit: Tjoba III All Ready Ondo II Togo Blauwwit Olympia Stormvogels II Luctor AanOoerrter Hans van Gastel in fel duel gewikkeld tijdens de met 6-5 gewon nen wedstrijd tegen Stormvogels. Heinkenszand-Duiveland Geervliet-Kwiek (h) Mevo 80-Volley/VdB (d) HCGO-HSD (d) Animo-Delta Sport (h) v •f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5