Vrolijke feest-weekmarkt op zonnige novemberdag li-SMC I cj s~s"3 rf ZWN houdt onderzoek naar herkomst en plaats van bestemming bij buspassagiers Bloemenmeisjes in Zierikzee Eén jaar Krayestein DE ZIERIKZEESCHE COURANT KRA ie groentetuinen in Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Motie Hoorzitting Vrouw op zee Pleun van der Lugt Het gemeentebestuur van Zierikzee heeft een De bevolking van Zierikzee mag haar zegje Een Schouws Interviewtje met de 21-jarige Es- Vandaag, vrijdag, werd in Finland het nieuwe motie ingediend tegen het uitblijven van re- doen over de verdeling van de welzijn- ther Lagendijk, een pittige radio-telegrafist uit jacht „Equity Law" van Pleun van der Lugt duktie op de tolheffing van de Zeelandbrug. subsidiegelden voor 1985. (Pag. 3). Burgh. (Pag. 4). te water gelaten (Pag. 6) (Pag. 2). VRIJJDAU Z NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23620 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hij reist het best, die weet wanneer terug te keren. Middleton Vijftig enquêteurs dinsdag 6 november in touw ZIERIKZEE - De Streekvervoermaatschappij ZWN te Zierikzee houdt dinsdag 6 november in de regio's Schou- wen-Duiveland en Goeree-Overflakkee een vervoerson- derzoek onder de buspassagiers. Voor dat doel zijn vijf tig enquêteurs ingeschakeld, die van het einde van de ochtend tot en met acht uur 's avonds op de verschillende lijndiensten de reizigers zullen ondervragen. De ZWN wil vooral te weten komen: Waar gaat de reiziger naartoe en waar komt hij vandaan? Het onderzoek wordt gehouden in samenwerking met de Dienst Ver keerskunde van Rijkswaterstaat. Ook de kosten worden gedeeld door de betrokken instanties. Het onder zoek is niet alleen voor de ZWN van belang, maar maakt onderdeel uit van het door de Dienst Verkeerskun de uitgevoerde onderzoek voor het Struktuurschema Verkeer en Ver voer. De gegevens, welke voor dat on derzoek verzameld moeten worden leveren een bijdrage aan een eventue le bijstelling van het Struktuur schema Ook gelijktijdig wordt de telperio<- de van het Normeringssysteem Vooi"- zieningenniveau Streekvervoer (NVS) gehouden. Deze jaarlijkse telling door de chauffeurs wordt altijd eind oktober-begin november verricht. Daarbij gaat het met name om de aantallen, dus hoeveel passagiers ge bruik maken van welke lijn. Bij het onderzoek van de ZWN is belang rijker vanaf welke plaats een reiziger vertrekt en in welke richting hij reist. Representatief beeld ,,Dat is voor ons interessante infor matie. Door de invoering van de strippenkaart, vier jaar geleden, we ten wij niet meer waar de mensen vandaan komen en waar ze naartoe willen. Vroeger kon dat van de kaar ten worden afgelezen. We hebben op zettelijk de dinsdag genomen, omdat we uiteraard een representatief beeld willen krijgen. Bijna elke dag is er wel een extremiteit, waardoor de passagiers-aantallen sterk afwij zen van een andere dag. Bijvoorbeeld de donderdag, dan is het markt in Zierikzee en maken duidelijk meer mensen van het openbaar vervoer ge bruik dan op andere dagen. Dat is dus geen goede dag om het onder zoek te houden", vertelt de heer Ruud Weijmans, medewerker van de ZWN voor de afdeling vervoersont- wikkeling in Zuid-Holland. Zijn kollega, de heer H. J. Burgmeijer, van de afdeling vervoer dienst, laat weten dat eventuele ge volgen van het onderzoek pas in het dienstrooster van 1986 kunnen wor den ingevoerd. Dè dienstregeling van 1985 staat al vast. ,,Hele kleine din gen kunnen wel worden veranderd, zoals een bus die een paar minuten eerder of later gaat vertrekken, maar grotere zaken, zoals het invoegen van een nieuwe lijndienst of het laten ver vallen van een halte moeten ander half jaar wachten", aldus de heer Jaap Jansen van de afdeling vervoersontwikkeling in Zeeland. Burgmeijer: ,,In wezen lopen we al tijd achter de zaken aan, maar dat valt niet te voorkomen. We spelen in op de behoefte, maar het duurt even". Het passagiersaanbod is de laatste vier jaar bij de ZWN van tien naar zestien miljoen gestegen.. Het aantal bussen is verdubbeld. Weijmans: „Dat komt door de invoering van de strippenkaart en het ingebruikne- men van sneldiensten. De strippen kaart heeft ervoor gezorgd dat de ta rieven in onze regio daalden, omdat ze werden aangepast aan de landelij ke normen en de sneldiensten werken konkmrerend voor de auto. ZIERIKZEE - Een tweetal fleurig ge klede dames verrastten xooensdag- middag een groot aantal Zierikzeese middenstanders met een bosje bloe men. Als tegenprestatie vroegen de meisjes toestemming om een sticker op het betreffende winkelpand ie mogen plakkenop de sticker is een uitnodigende tekst te lezen, waar mee het koperspubliek wordt aan gespoord een bloemetje te kopen. De aktie ging uit van de gezamenlijke bloemenveilingen in Nederland en werd georganiseerd door het „^«To- wer Centerin Leiden. Voor het pu bliek hadden de dames een groot aantal stickertjes, die zij tijdens hun tocht door het Zierikzeese centrum uitdeelden. Advertentie Dat moet gevierd worden en wel op zaterdag 3 november Met medewerking van PASTEL SEA en JAZZ ON TAP Aanvang 19.00 uur Entree gratis Totaal: 32.000 loten uitgegeven ZIERIKZ i; ,J man luid enthousiast uit tijuens ue trekking- van ue u in nende loten op de feest-weekmarkt donderdagmiddag' te Zierikzee. Zijn enthousiasme was echter snel bekoeld, want hij had zich veertig nummers vergist. De hoofdprijs - een draagbare kleuren televisie - was niet gevallen op zijn lotnummer: 11458, maar op het echte winnende num mer 11498 en dat was in bezit van mevrouw J. A. van Schendel-Verkaart uit Zierikzee. Iets minder luidkeels, maar zeker niet minder enthousiast overhandig de zij haar winnend lot aan wethou der L. J. van Gastel, die de trekking van deze loterij verrichtte. Deze toonde zich verrast met het feit, dat de hoofdprijswinnares ter plekke aanwezig was en bood haar, gepaard met zijn felicitaties, de kleurentele visie aan. Hoewel er een grote publieke be langstelling bestond voor de trek king van de weekmarktloten, die de afgelopen twee donderdagen werden uitgereikt bij elke f 5,— besteding op de markt, bleken toch ook lang niet alle prijswinnaars aanwezig. Een lijst met de winnende lotnummers zal derhalve in de vrijdageditie (van daag) van de Zierikzeesche Nieuws bode worden gepubliceerd en de win naars zullen hun prijzen kunnen ophalen bij de heer L. Kaashoek, Ro de Dorp 10 te Zierikzee. Wethouder L. J. van Gastel feliciteert mevrouw J. draagbare kleurentelevisie. A. van Schendel-Verkaart met het winnen van de hoofdprijs: een die deze ieestmarkt op touw nadden gezet. Hij stak een pluim op hun hoed omdat zij door het organiseren van deze grote verloting de trouwe marktbezoekers belonen en hen de kans geven hun gulden op de markt nog meer waard te laten zijn dan een daalder. Het schitterende weer tij dens deze feestmarkt op de eerste no vemberdag noemde de wethouder een extra toegift. Ook dat laatste en zeker ook de feestelijke entourage op de markt en de gezellige muziek droegen ertoe bij, dat het Havenplein gedurende de gehele dag zeer druk werd bezocht. De organisatoren van de feest markt, te weten: Martin Koole, Ruud Schutter, Piet dekker en Charles Vleghels hadden dan ook de indruk, dat dit evenement een duidelijke sti mulans voor de verkoop had bete kend. In totaal werden de afgelopen twee donderdagen 32.000 loten uige geven, zoals gezegd, bij bestedii van elke f 5,- een lot. Prijzenpot De prijzenpot bleek flink gevuld en bevatte naast de kleuren televisie, on der meer: twee damesfietsen, een draagbare zwart-wit televisie, stereo- cassetteradio's, wekkerradio's, gour metstel, fondues-tel, autoplaids, sporttas, schemerlamp, gereed schapskist, koffiepot, glasservies en parapluies. Beetje teleurgesteld toonden de aanwezigen bij de prijzentrekking zich over de kwaliteit van de geluids installatie, waardoor de getrokken lotnummers niet duidelijk werden verstaan. Brand in houten woning te Nieuwerkerk NIEUWERKERK Vakkundig werk van de brandweer heeft voorko men, dat de vrijstaande houten wo ning van Joh. V. aan de Galgeweg te Nieuwerkerk geheel in vlammen opging. Op het moment dat de bewoners in de tuin waren, ontstond donderdag omstreeks half een brand in de woon kamer. De brandweer Duiveland ruk te uit met twee wagens. Zowel de woonkamer als een deel van de keu ken brandde uit en er onstond bijko mende schade door hitte, rook en wa ter. DEN HAAG - Het kabinet moet zich in een voltallige vergadering gaan buigen over de problemen die binnen de koalitie ontstaan zijn over het wetsontwerp derde fase tweever dieners. Het draait daarbij om het voorstel van het CDA om de ar- beidstoeslag te verlagen van 425 tot 350 gulden. BRUINISSE - Groenten van volkstuintjes achter het voet balveld, richting Molenweg, kunnen niet meer worden ge geten, omdat ze zijn vergiftigd met een bladvernietigingsmid- del. De vergiftigde groenten zijn te herkennen aan bruin uitgeslagen bladeren. De Alge mene Inspektiedienst, die in opdracht van de gemeente Bruinisse een onderzoek uit voerde, adviseert om zeker de eerste zes a zeven weken geen groenten uit de betreffende tuinen te konsumeren. De vergiftiging is veroor zaakt, doordat Bruënaar De B. het bladvernietigingsmiddel gebruikte op de paadjes langs zijn tuin. Door de wind is het gif in andere tuinen terechtge komen en heeft vele groenten aangetast. Dit nummer bestaat uit 14 pagin HET WEEROVERZICHT DE BILT - Aan het zachte herfst weer var» de afgelopen dagen en van daag komt in de komende nacht abrupt con einde. Morgen is het al vrij koud. Na morgeit zul 's nachts de tempe ratuur tot dicht bij het vriespunt da len. De middagtempcratuur zal de tien graden niet of met moeite berei ken. Het is dan 7 tot 8 graden minder warm dan de afgelopen dagen en vandaag. De komende nacht zal een front passeren, dat do afgelopen dagen over dc Britse Eilanden en de Golf van Biskaje naar het oosten is ge trokken. Dit gaat niet alleen met re gen gepaard, maar mogelijk ook met onweer. Morgen overdag zijn ook nog een paar buien te verwachten. Later op de dag komt echter ook de zon door. Vanaf zondag wordt overwegend zonnig weer verwacht. Een hoge- drukgebied zal van de Azoren naar de Noordzee trekken en later naar Skandinavië. Zondag komt het hoge- drukgebied al boven de Noordzee aan. Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Enkele buien, vooral in de nacht on ochtend, 's Middags ook af en toe zon; minimumtemperatuur omstreeks 7; middagtempcratuur ongeveer 11 gra den. Matige naar west draaiende wind, aan de kust vrij krachtige wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 6 nov.: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.; 9 graden Windkracht: noordoost 3 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.. 9 graden Windkracht: noordoost 4 Dinsdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 9 graden Windkracht: oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 3 nov. Zon op 7.38, onder 17.09 Maan op 15.57, onder 1.27 4 nov. Zon op 7.40, onder 17.07 Maan op 16.09, onder 2.37 5 nov. Zon op 7.42, onder 17.05 Maan op 16.21, onder 3.46 Volle Maan: 8 nov. (18.43) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laag water 3 nov. 11.22 - 5.01 17.38 4 nov. 5 nov. 0.13 1.16 12.19 13.08 6.06 6.53 18.37 19.22 Springtij: 11 november Fout-parkeren in Zierikzee 55 keer bekeurd ZIERIKZEE - Omdat het met fout- parkcren de laatste tijd weer aardig uit de hand liep, hield de rijkspolitie donderdag parkcerkontrolc in de bin nenstad van Zierikzee. Tussen een en vijf uur 's middags en tussen zeven en negen uur in de avond werden maar liefst 55 bekeuringen uitgedeeld. De parkeerovertredingen vonden op al lerlei terrein plaats, onder andere door het negeren van de gele strepen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1