Geen belasting verhoging in Middenschouwen NIEUW DORPSHUIS VOOR KERKWERVE IN DE PEN Rijkswaterstaat nam afscheid van sluiswachter De Boed DE ZIERIKZEESCHE COURANT Brandalarm had voor brandweerman ongelukkige gevolgen Kern Optiek WA> PÊ par Runderlappen f 10,98 SUPERMARKT DE VLIEGER Reddingboot brengt „Geep" weer thuis Hs-Q ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bekladdingen Buitengewoon onderwijs Motie tolgelden Kampioenschap Vandalen houden zich in Zierikzee sinds kort De afdeling Praktische Vorming van de Bea- Ook de gemeente Middenschouwen heeft be- Het kampioenschap lonkt voor de hoofdmacht bezig met het bekladden van muren van open- trixschool zal wellicht worden gehuisvest in de sloten om een motie in te dienen bij de provin- van Tafeltennisvereniging Scaldina na overwin- bare en partikuliere gebouwen. (Pag. 2). oude Theo Thijssenschool. (Pag. 4). cie tegen de tolgelden op de Zeelandbrug. ningen op twee belangrijke konkurrenten. (Pag. 3). (Pag. 6). DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23619 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een ongeluk komt zelden alleen. Spreekwoord Vriendelijker" begroting 1985 MIDDENSCHOUWEN - De gemeentebelastingen in Middenschouwen behoeven volgend jaar niet te worden verhoogd. Dat is het positieve gevolg van de gemeentebe groting 1985, die een wat vriendelijker beeld geeft dan die van 1984. In eerste instantie waren de vooruitzichten voor de gemeentebegroting 1985 niet erg rooskleurig. Uitgaande van een post onvoorzien van 25.000,— gaf de begroting 1985 een tekort te zien van 41.230,—. In deze budgetberekening was echter nog geen rekening gehouden met een aantal faktoren, zoals de verhoging van alle belastingen met vier procent in 1984. De opbrengst daarvan wordt geraamd op 25.000,—. Door op een aantal investeringen extra af te schrijven werd de financiële ruimte voor 1985 nog eens met 40.000,— ver groot. Met nog 10.000voordeel door een regeringsbesluit voor tege moetkoming aan kleine gemeenten, zag het er voor Middenschouwen fi nancieel gunstiger uit dan aanvanke lijk werd verwacht. Burgemeester en wethouders vin den het daarom, met het oog op de da- ZIERIKZEE - Het brandalarm, dat adspirant-brandwacht Kees van Splunder maandagochtend via zijn pieper opriep naar de brandweerka zerne in Zierikzee in verband met een brand in de Beddeweeg, had voor de brandweerman ernstige gevolgen. Van Splunder was die ochtend voor zijn werkgever, loodgietersbedrijf Kouwenberg, bezig met een opdracht in de Hogemolenstraat. Toen het alarm werd gegeven spoedde hij zich met de bedrijfswagen naar de kazer ne om mee uit te rukken. De onfor tuinlijke brandweerman, die pas de afgelopen zomer bij de brandweer kwam, zou echter niet helpen blus sen. Tijdens de rit naar de kazerne raakte de auto een tegen de gevel ge plaatste ladder en botste met een van de banden tegen een troittoirband. Het gevolg daarvan was dat Van Splunder met zijn mond tegen het au tostuur sloeg en daarbij drie tanden brak. Een onderzoek van de tandarts wees uit dat drie stifttanden ge plaatst dienen te worden. Van de auto raakte een band stuk en de stuurstang verwrongen. De to tale schade beloopt enkele duizenden guldens, die waarschijnlijk door de verzekering wordt vergoed. lende koopkracht van veel inwoners, verantwoord geen belastingverho ging toe te passen. ,,Dit betekent wel, dat het gemeentelijk beleid voorlopig meer gericht zal kunnen zijn op de handhaving van het huidige (redelij ke) voorzieningenniveau dan op uit breiding daarvan", aldus het kollege in de begrotingsbrief. Mocht een be-~ lastingverhoging desondanks onont koombaar zijn, zal stijging zoveel mogelijk worden beperkt. De opbrengst van de toeristenbe lasting, die volgend jaar voor het eerst zal worden ingevoerd, is nog niet meeberekend, omdat ten tijde van het opstellen van de begroting de koninklijke goedkeuring daarvoor nog niet binnen was. Uitbreiding- gemeentehuis Een forse uitgave staat de gemeente zeker te wachten in verband met de uitbreiding van het gemeentehuis. Zoals bekend kampt de sekretarie met een nijpend ruimtegebrek, maar de perste schetsplannen voor de ver bouwing zouden volgens de begro tingsbrief onaanvaardbare financiële gevolgen met zich meebrengen. Mo menteel wordt gewerkt aan een beter betaalbaar plan, waarover de raadsleden nog nader worden geïn formeerd. De budgetprognose tot en met 1988 zal tot 1986 een financiële achteruit gang te zien geven, daarna zal daarin een verbetering optreden omdat dan geen nieuwe investeringen worden geraamd die op de gewone dienst van de begroting zullen drukken. Voor 1985 Staan nog wel enige in vesteringen geraamd. Die betreffen: rioleringswerken, hertaxatie onroe rend goedbelasting, een nieuwe maaimachine, revisie uurwerk Scha- rendijke en bouw van een nieuw dorpshuis in Kerkwerve. Advertentie Zandpad 2-4 Middelharnis 01870-2567 Oogmeting gratis DEN 'HAAG - Kansrijke bedrijven komen overal in het land voor, maar het zwaartepunt van deze bedrijven ligt in de Randstad, in en om de grote steden. Bij bedrijven met kansrijke aktiviteiten werken ruim 400.000 mensen. KERKWERVE - De gemeente Mid denschouwen wil in 1985 beginnen aan de bouw van een nieuw dorpshuis, ter vervanging van het (zie foto) in be droevend slechte staat verkerende Ver enigingsgebouw in Kerkwerve. Steeds vaker krijgen wij klachten van gebruikers, aldus het kollege van B. en W. in de toelichting op de begroting 1985. Onderzoek heeft uitgewezen dat re paraties lapmiddelen zijn, die de klachten veelal slechts gedeeltelijk of tijdelijk oplossen. Ook een grote verbouwing biedt geen soelaas. „Wij vinden het voor een dorpsgemeenschap van groot be lang dat men over een verenigingsgebouw kan be schikken. Daarom achten wij het zeer wenselijk dat de bouw van een dorpshuis in Kerkwerve hoge prio riteit krijgt," schrijft het kollege, dat het dorpshuis in Ellemeet als voorbeeld wil nemen. De benodigde middelen zullen in de reserves kunnen worden ge vonden. Toon de Boed verlaat de Grevelingensluis NEELTJE JANS - "Je was een fijne kollega, die plichtsgetrouw zijn taak vervulde; je stond altijd klaar om een ieder, die daarom vroeg, te helpen." Deze woorden sprak ing. H. Verheij, hoofd van de dienstkring Deltakust van Rijkswaterstaat direktie Zee land, woensdagmiddag tot de heer A. W. de Boed. De heer De Boed zal met ingang van 1 november zijn funktie als sluiswachter op de Grevelingensluis neerleggen in verband met het feit dat hij gebruik heeft gemaakt van de VUT-regeling. Een groot aantal kollega's waren woensdagmiddag aanwezig in het "Ing.J. W. Topshuis" op Neeltje Jans om tijdens de afscheidsreceptie in de kantine de scheidende sluiswachter de hand te drukken. V- lÉjj? Toon de Boed trad in dienst van rijkswaterstaat op 16 maart 1956. Hij vervulde achtereenvolgens de funk- ties van meetarbeider, voorman, sto ker en was sinds 1974 werkzaam op de Grevelingensluis. Voordat De Boed bij rijkswaterstaat kwam, heeft hij onder andere een aantal jaren ge varen. Aanvankelijk bij de Konink lijke Marine en daarna op de Grote Vaart. Een van de vele hobby's van de sluiswachter is het bouwen van mo delschepen. In deze sfeer had men dan ook een afscheidsgeschenk ge zocht: een model van een oude botter en gereedschap, dat nodig is bij deze hobby. Aan het slot van zijn toespraak wenste de heer Verheij de sluiswach ter nog vele jaren in goede gezond heid en geluk toe. Het laatste woord was aan de heer De Boed: "Ik heb een fijne tijd gehad bij rijkswaterstaat en heb altijd goed kunnen opschieten met de kol lega's." Hij dankte iedereen voor hun aanwezigheid en voor de geschenken. Bromfietser gewond bij aanrijding KERKWERVE - Op de kruising Zwaardweg Thayersweg is dinsdag middag bromfietser T. S. uit Brou wershaven bij een aanrijding dusdanig gewond geraakt, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgeno men. Zijn bromfiets werd geheel ver nield. S. zou geen voorrang hebben verleend aan B. A. uit Strijen, wiens auto aan de rechter voorzijde werd beschadigd. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's my 1 kg magere Vrijdag en zaterdag Tel. 01114-2752 ing. H. Verheij. hoofd van de dienstkring Deltakust. geeft de scheidende sluiswachter A. W. de Boed een hand na het overhandigen van de geschenken. Motor zakt door fundering BURGHSLUIS - De reddingboot „Beatrix" is woensdagmiddag tegen vijf uur in aktie gekomen om het vis sersbootje „Geep", een verbouwd Amsterdams sleepbootje, hulp te gaan bieden. De bemanning was in moeilijkheden gekomen, omdat de motor door de fundering was gezakt. Eigenaar N. de H. uit Antwerpen van het twaalf meter lange scheepje had geen radio aan boord, maar gelukkig waren bevriende sportvissers met een 27 MC-bakkie in de nabijheid. Deze waarschuwde de vuurtoren wachter, die op zijn beurt de redding boot alarmeerde. De „Geep" werd op sleeptouw ge nomen en naar de thuishaven Co- lijnsplaat gebracht, 's Avonds om een uur of tien was de „Beatrix" weer terug. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit dat de reeks zachte tot zeer zachte dagen morgen ten einde loopt. Van het wes ten uit nadert een koufront, dat de scheiding vormt tussen zachte en koe le lucht. Dit front trekt in dc nacht van vrij dag op zaterdag over Nederland. In de komende nacht koelt de lucht tot ongeveer 8 graden af. Verwacht wordt dat er voldoende wind, matig uit het zuiden, aanwezig blijft om mistvor- ming tegen te gaan. Wel kan er tijde lijk in nanacht en vroege ochtend wat lage bewolking hangen, maar overi gens lijkt de eerste helft van de dag nog flinke perioden met zon op te le veren. De temperatuur stijgt tot on geveer 16 graden in de middag. In de loop van de dag komt van het westen uit bewolking opzetten, waar uit later, waarschijnlijk pas in de avond, regen valt. Het is niet uitge sloten dat het daarna, in de nacht van vrijdag op zaterdag, tot onweer komt. Vervolgens trekt een in betekenis toenemende afsplitsing van het Azoren-hoged ruk gebied naar het Noordzeegebied. Vanaf zondag zijn de regenkansen erg klein en het wordt dan, zowel 's nachts als over dag een graad of 6 kouder. Verwachting tot vrijdagavond: Meer bewolking Eerst perioden met zon, in de loop van de dag van het westen uit toene mende bewolking mogelijk gevolgd door regen; minimumtemperatuur omstreeks 8; middagtemperatuur on geveer 16 graden. Matige, aan de kust tot krachtig toenemende zuiden wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 5 nov.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag; 507r Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: noordwest 4 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 107r Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: noord 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 107r Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 2 nov. Zon op 7.37, onder 17.10 Maan op 15.43 onder 00.15 Volle Maan: 8 nov. (18.43) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 2 nov. 10.06 23.04 3.42 16.25 Doodtij: 2 november Geluidsapparatuur uit Theo Thijssenschool ontvreemd ZIERIKZEE - Een stereo-installa tie, platenspeler en microfoon zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ontvreemd uit de Theo Thijssen school. Men kwam daar binnen door een raam te forceren. Ook de kast, waarin de apparatuur zich bevond, werd opengebroken. Er werd veel schade aangericht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1