streeknieuws Uitvoering „Nu met Hope" trok overvol Dorpshuis Brouwershaven wil meer politie in alle kernen „De Witte Raaf" nu „'t Witte Lam" MIDDEN MIDDENSTAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 oktober 1984 Nr. 23618 3 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijn! maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. tNDE Wim Oudesluijs en Jeroen Vlieger ZIERIKZEE Subsidiëntenoverleg In het stadhuis wordt vrijdag 2 no vember een vergadering gehouden van het subsidiëntenoverleg van de Stichting Theaterbureau Uit in Zee land. De vergadering begint om 10.00 uur. Aanrijding Op de rotonde te Zierikzee zijn maandagochtend om 11.15 uur twee auto's met elkaar in botsing geko men. Automobilist H. R. uit Opgla- beek (België) reed in de richting Burgh-Haamstede en zou geen voor rang hebben verleend aan T. S. uit Zierikzee die uit de richting Brou wershaven kwam. Beide voertuigen raakten beschadigd. Kollekte De opbrengst van de kollekte ten bate van Ethiopië, gehouden tijdens de Interkerkelijke kerkdienst in de Katholieke kerk te Zierikzee heeft 1292,05 opgebracht. BRUINISSE Oud papier De muziekvereniging „Nu met Ho pe" haalt zaterdag 3 november vanaf half negen oud papier op. Graag ge bundeld gereed zetten. Ruilbeurs ,,De Nachtegaal" De vogelvereniging ,,De Nachte gaal" houdt zaterdag 3 november weer een ruilbeurs voor vogelliefheb bers. Het gebeuren vindt plaats in het klubgebouw aan de Molenweg van tien tot half één. Herhalingskursus reanimatie De herhalingslessen van de Har- treanimatie worden gegeven op don derdag 1 en 8 november, beide keren om half acht in het Rode Kruis ge bouw aan de Molenstraat. ,,Nu met Hope" onder leiding van dirigente mevrouw E. Vos-Simons bleek aanvankelijk wat minderkr- achtig over te komen dan voorheen vaak het geval was. Dit euvel was echter niet te wijten aan het stemvo lume der koorleden, maar wellicht aan de akoestiek van „De Schutse". Ook voor „Nu met Hope" was het de eerste maal dat het koor zich in het dorpshuis met een uitvoering presen teerde en de ervaring deze avond op gedaan, leerde, dat de gordijnen op het toneel zover mogelijk opzij ge schoven dienen te worden en dat ook het beste geheel voor op het toneel ge zongen kan worden. Op die wijze kan wellicht voorkomen worden dat het geluid in de puntdaken blijft hangen, in plaats van de zaaal in te stuwen. Tijdens het eerste optreden bracht „Nu met Hope" onder meer te horen: „Das Lied der Bergen van R. N. Sie- gel; „De Stille Waterlelie" van Frans Abt; „Cantate Influenza van Ruud Groen; „lm Prader blühen wieder die Baume" van Robert Stolz en „Praise the Lord" van Roland Smart. Eén van de gastgezelschappen, die voor deze uitvoering waren uitgeno digd, was het Shell Mannenkoor on der leiding van T. van Nierop. Ongetwijfeld trokken ook deze in middels wijd bekende zangers veel publiek naar „De Schutse". Voor de pauze presenteerde het Shell Man nenkoor zich met enkele klassieke werken en na de pauze liet het koor horen ook het populaire genre bijzon der goed te beheersen met onder meer het vrolijke volksliedje „Daar was een wuf, die spon". Apollo" Veel genoegen beleefde het talrijk publiek ook aan het optreden van Brasband Apollo uit Brouwershaven onder leiding van dirigent P. H. J. Everwijn. Apollo" bracht onder meer werken ten gehore van Schu bert, Lussenburg en Stewart Johnson en verder een bekende mars van W. Lasseroms, die het publiek zeer aan sprak. „Nu met Hope" verrastte in het tweede optreden met een Spaans „Boleras", waarin de dirigente de solo-partij voor haar rekening nam. Verder zong het Burghse koor onder meer het bekende „Fiddler on the roof" uit de musical „Anatevka", een lied uit „Oklahoma" en het bekende vers: „Ik heb m'n wagen volgelader". Tot slot sprak mevrouw Geleijnse dankwoorden tot alle medewerken den en onderstreepte dat met het aanbieden van enkele fraaie boeket ten bloemen. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. De heer P. van der Meide (GPV/ SGP/RPV) greep de algemene be schouwingen aan om de ideële ach tergronden van zijn partij te belich ten. Hij pleitte voor een minder individualistisch leven van de men sen hetgeen zijns inziens de krimina- liteit zou terugdringen. Hij pleitte voor een aktievere houding van bur gers als zij getuige zijn van misdadig gedrag. Dit aangeven of willen getui gen zou volgens hem eventueel be loond moeten worden met geld. Slab- bekoorn zag echter meer in een beter kontakt tussen burgers en politie, gestimuleerd door versterkt toezicht, dus meer aanwezigheid van de poli tie. Van der Meide belichtte verder zijn opvatting over de tegenstelling tussen het financieel bevorderen van het emancipatiestreven enerzijds en het klagen over het werkloos heidsprobleem anderzijds. Hij pleit te ook voor een brede financiële ad vieskommissie en Slabbekoorn zegde toe te bekijken in hoeverre deze zin nig is. Na de uitvoerige - enkele uren in- beslag nemende - algemene beschou wingen waarin verder de mini- campings, de reinigingsdienst, de viering 700 jaar Brouwershaven en voortgang aan het museum De Ver gulde Garnaal aan de orde kwamen, was in elk geval zeer duidelijk dat men zoals Slabbekoorn zei: „Een gul den maar een keer kan uitgeven". De begroting werd vervolgens vast gesteld evenals de meerjarenplan ning, de begroting van het woningbe drijf en de eerste wijziging van de gemeentebegroting. ZIERIKZEE - „De Witte Raaf" wordt ,,'t Witte Lam". In het restaurant op de Lammermarkt te Zie rikzee gaan vanaf zaterdag 3 november Wim Ou desluijs en Jeroen Vlieger de skepter zwaaien. Bei den werkten - in dienstverband - al eerder in „De Witte Raaf", maar nu gaan ze de bedrijfsleiding zelf ter hand nemen en voor beiden gaat daarmee een al enige tijd gekoesterde wens in vervulling. Muzikale avond in Burgh-Haamstede Presidente van het koor ,,Nu met Hope" mevrouw M. D. Geleijnse-Meerman (l.) heet het zeer talrijk opgekomen pu bliek hartelijk welkom. BURGH-HAAMSTEDE - Een uitvoering van het Burghse koor „Nu met Hope" in oktober mag dan wel licht wat ongebruikelijk zijn, op het bezoekersaantal heeft die afwijkende datum beslist geen nadelige in vloed gehad. Besloten was de jaarlijkse uitvoering van het koor, niet zoals elk jaar, in de lente te laten plaats vinden, maar uit te wijken naar het najaar als het ver nieuwde dorpshuis „De Schutse" gereed zou zijn. Dat bleek een goed besluit en de keus van een gevariëerd programma met gasten van naam deed de rest, want zaterdagavond woonden ruim vierhonderd belangstellenden de uit voering van „Nu met Hope" bij en daar toonde de presidente van het koor, mevrouw M. D. Gelei jnse- Meerman zich in haar openings woord zeer verheugd over. Een bijzonder woord van welkom sprak zij tot burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer en wethou der J. C. de Feiter, die bieden met hun ega's aanwezig waren, evenals tot de voormalige dirigente van het koor mevrouw Hogenstein, die samen met haar echtgenoot deze avond ook acte de présence gaf. Verder sprak de pre sidente een speciale groet tot de ver tegenwoordigers van de zusterver enigingen in de regio. De opening van ,,'t Witte Lam" op zaterdag 3 november zal niet ge paard gaan met een officiële receptie. „Nee we serveren een fijin ope ningsmenu en verder trakteren we gedurende het eerste weekend elke bezoeker op een glas champagne", zeggen Wim en Jeroen, cr blijk van gevend met veel enthousiasme aan hun nieuwe taak te zullen beginnen. (Vervolg van pagina 1) Hellendoorn pleitte verder voor blijvend voldoende steun aan de bi bliotheken, voor ontspanningsmoge lijkheden voor de jeugd van tien tot zestien jaar binnen dc eigen kernen. Tevens vroeg hij naar de konse- kwenties voor de Den Osse jachtha ven in verband met het opzeggen van de huur door Kavero per 1-1-1985. Van Ast verklaarde dat er over deze zaak overleg komt met de Domeinen, een orgaan waar de gemeente op haar beurt de jachthaven van huurt. Tot slot pleitte Hellendoorn voor een aktiever beleid ten opzichte van de derde wereldlanden, die zoals hij zei „zeer zwaar worden getroffen om dat ze zelfs al voor onze ekonomische recessie op een nulpunt zaten." Slabbekoorn was het hier mee eens en hoopte wat dit betreft op meerdere initiatieven uit de raad. Bibliotheek De heer M. Mol (VVD) was, evenals zijn kollega's van het CDA en de PvdA, van mening dat er niet mag worden getornd aan de bibliotheek voorzieningen in de verschillende kernen. Zij haalden dit aan in ver band met de geplande bibliotheek- nieuwbouw in Zierikzee waarvoor het nodige geld beschikbaar moet ko men. Volgens wethouder van onder wijs S. Loschacoff zal dit niet meer worden dan ongeveer 10,— per in woner (is nu 7,—). Dc heer J. Goemans (VVD) zag dc voorgestelde openbaarheid van alle kommissievergaderingen niet zo zit ten. Volgens zijn fraktie is er geen be langstelling voor en zal de nodige voorzichti-'^eid betracht moeten worden in verband met aanbestedin gen en personen. Slabbekoorn erkende dat hierover verschillehd werd gedacht, maar was van mening dat na twee proefjaren rustig de tweede stap kan worden ge zet in de verwachting dat de publieke belangstelling groter zal worden. Zeelandbrug- Goemans gaf verder uiting aan zijn misnoegen ten opzichte van het door G.S. gevoerde beleid ten aanzien van tolheffing op de Zeelandbrug. De voorzitter liet weten dat er door bur gemeester Th. H. de Meester van Zie rikzee die in het kader van de werk- zaamhedenverdeling voor alle Schouwse gemeenten spreekt, zeker op deze zaak zal worden teruggeko men. De heer G. van Hattum (VVD) stelde voor alle schepen die de Greve- lingen bevaren een bijdrage te laten betalen aan het „Schap" om op deze wijze bij te dragen aan een deel van de voorzieningen die ten behoeve van de watersport worden gemaakt. Van Ast liet echter weten dat het Greve- lingenschap (in oprichting) van me ning is dat dit geen haalbare zaak is omdat nergens betaald hoeft te wor den voor door de overheid aangeleg de voorzieningen. Extra bezuinigingen De heer R. J. van der Wekken (CDA) deed de aanwezigen enkele alterna tieve bezuinigingen aan de hand. Hij zag deze onder meer in een ekonomi- scher gebruik van de schoolbussen voor het schoolzwemmen (twee in- plaats van drie bussen). Deze sug gestie zal door wethouder Loschacoff worden onderzocht. Verder sprak Van der Wekken zijn twijfels uit over het nut van de ver schillende kommissies. Volgens hem droegen die tot nu toe niet wezenlijk bij aan de beleidsbepaling. Een me ning die mevrouw Loschacoff „niet volgens waarheid achtte', hetgeen zij illustreerde door de verschillende werkzaamheden van de kommissies onderwijs te berde te brengen. De heer M. Ganzeman (CDA) bracht het lager onderwijs in de gemeente ter sprake. Hij vond dat in de begro ting alleen het openbaar onderwijs ter sprake komt en pleitte ervoor als gemeentebestuur te ijveren voor alle onderwijs in de gemeente. Hij stelde dat het weliswaar jammer is dat er geen openbare basisschool voor Zon- nemaire mogelijk bleek, maar dat er toch een school komt die voor alle leerlingen toegankelijk is. Loscha coff bleek in dit opzicht te blijven ho pen op „de wonderen die hopelijk ook in de gemeente Brouwershaven de wereld nog niet uit zijn". Dit in verband met het alsnog samenbren gen van beide scholen in Zonnemarie. Zij vertelde druk doende te zijn met alle voorschriften die binnenkomen in verband met het in 1985 van toe passing wordende basisonderwijs. Vanwege het noodzakelijke overleg met onder meer de medezeggen schapsraden gaat hierin veel tijd zitten. Jachthaven Den Osse vormde onderwerp van gesprek tijdens de begrotingsbehandeling Brouwershaven, omdat Ka vero de huur daarvan per 1 januari 1985 heeft opgezegd. Wim Oudesluijs, reeds ruim tien jaar aktief in de horeka op diverse plaatsen in Zeeland, bereidde als kok gedurende ongeveer vijf jaar de gerechten in de keuken van dit restaurant. In de toekomst zal hij dat ook gaan doen, maar dan wel als eigen baas. Jeroen Vlieger had er na het volgen van de hotelschool in Engeland ook al een decennia in de horeka opzitten en ook hij koesterde de wens om voor zichzelf te beginnen. Als bedrijfsleider was hij het afgelopen jaar reeds betrokken bij het restaurant op de Lammermarkt. Toen de voorgaande horeka-ondernemer door persoonlijke omstan digheden genoodzaakt was „De Witte Raaf" te sluiten, stonden Wim en Jeroen voor de keus de stap te wagen of elders hun werkkring te zoeken. Ze voelden wel iets voor het voortzetten van dit restaurant en thans - na een periode van vier maanden - staan ze dan ook aan de vooravond van de heropening. Nieuwe opzet Niet meer „De Witte Raaf", maar „'t Witte Lam", een naam die uiter aard relateert aan de Lammermarkt. Waarom die naamsverandering? „Omdat we een geheel nieuwe opzet van het bedrijf nastreven", ver klaart Wim. Hij laat weten, dat ook de menukaart helemaal nieuw is met veel variatie in visgerechten, maar daarnaast ook vleesspecialitei ten en een bredere keus in vegetarische schotels, omdat de vraag daar voor duidelijk groeit. „En alles vers natuurlijk", benadrukt Jeroen: „er is hier geen blikopener aanwezig". De tafelopstelling is, in vergelijking,met voorheen, iets gewijzigd en verder is het oude buffet verdwenen en vervangen vooreen aanzienlijk grotere bar. Voorlopig zal ,,'t Witte Lam" zeven dagen per week geopend zijn, van tien uur 's ochtends tot twee uur 's middags en 's avonds vanaf vijf uur totdat ook dc late eters zich hebben gevoed, want een al te strak slui tingsuur voor dc keuken wordt niet aangehouden. Gedurende de zomermaanden hopen Jeroen en Wim ook een klein ter rasje voor en een groter - ook voor het gebruiken van maaltijden - in de ruime tuin achter het restaurant in te richten. Verder zijn ze van plan in de tuin ook dc eigen groenten en kruiden te gaan verbouwen. Het restaurant op de Lammermarkt gold in het verleden steeds als „kind-vriendelijk". „Dat blijft zo, we hebben al een hele doos speelgoed gereed staan", aldus de beide woordvoerders en Jeroen vult aan: „maar natuurlijk ook vriendelijk voor iedereen, want ook voor bijvoorbeeld ouderen of gehandikapten is ons bedrijf zeer goed toegankelijk." Wim Oudesluijs (l.) en Jeroen Vlieger gaan de skepter zwaaien in het restaurant op de Lammermarkt: ,,'t Witte Lam".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3