Colijnsplaatse Boys krijgt Duiveland in honderd sekonden volledig op de knieën (2-3) Gehandikapt SKNWK laat volle winst vlak voor tijd glippen bij SSV: 2-2 Koploper DFS kan opnieuw geen vuist maken in uitwedstrijd: 3-2 verlies Brouwershaven boekt verdienstelijk gelijkspel tegen koploper Waarde Mevo beheerst hele duel bij Nieuwland, maar gaat schlemielig de boot in ZSC koploper tweede klas na 1-2 zege bij Cadzand 6 OOSTERLAND - Welgeteld honderd sekonden had Colijnsplaatse Boys za terdagmiddag nodig om Duiveland op de knieën te krijgen. In de 22e en 23e minuut van de tweede helft resulteerde twee sterke momenten van Kees Taze- laar in evenzoveel doelpunten voor zijn ploeg, waarmee de 1-1 stand in een klap werd omgebogen in een 1-3 voorsprong en Duiveland in feite in een klap knock-out werd geslagen. Weliswaar kon de ploeg van trainer Piet Roks nog iets terug doen via Gijs de Reus, echt in gevaar kwamen de bezoekers eigeiijk niet meer. Daarvoor waren de aanvallen te rommelig van opzet. Doordat Heinkenszand bij GPC de eerste seizoenzege haalde deelt Duiveland nu met Heinkenszand de laatste plaats met ieder drie punten uit zeven duels, een wel erg karige oogst voor de Oosterlandse equipe. Duiveland-doelman Wim Matthijsse onderschept, terwijl hij wordt belaagd door Kees Tazelaar, die later een hoofdrol voor zich op zou eisen. Het duel op het Oostersportpark begon redelijk voor Duiveland. Wel iswaar onstonden er in de ope ningsminuten enkele mogelijkheden voor de bezoekers, echt gevaarlijk werd het nog niet voor de veste van doelman Wim Matthijsse. Na veer tien minuten resulteerde een prima aanval met Jaap Brekelmans in de hoofdrol in de openingstreffer van Ico van de Berge. Brekelmans ging een een-twee aan met Ico van de Ber ge om vervolgens in te zetten. Dat bal stuitte via laatste man Corné de Regt weer terug voor de voeten van de op gerukte Ico van de Berge, die uit een onmogelijke hoek vlijmscherp af drukte, een schot dat doelman Peter Dorleijn alleen maar voorbij hoorde komen: 1-0. GOES - Opnieuw heeft SKNWK een goede prestatie geleverd in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. De ploeg van trainer Bram Coo- mans hield SSV op eigen terrein op 2-2, ondanks het feit dat de Duivelandse formatie behoorlijk gehandikapt diende aan te treden. Jan van de Velde, Jan Brasser en Charles Slootmaker moesten wegens werkzaamheden verstek la ten gaan en Arie Folmer zat zijn laatste schorsingsduel uit. Arie Kristalijn keerde als rechterverdediger terug in de ploeg, Jeroen Kesteloo kreeg een plaats op het middenveld en Arnold Schiettekatte werd als aanvaller ingezet. SKNWK kwam al na vijf minuten op voorsprong, toen Jan Tierie een af standschot losliet, dat de Goese doel-verdediger niet kon pareeren. Drie minuten later was het evenwel weer gelijk, toen doelman Toon Wan del in de fout ging door een Goese aanvaller van achter neer te leggen in het strafschopgebied. Vanaf elf meter skoorde Peter Valk: 1-1. De Nieuwer- kerkse ploeg nam hierna het initia tief weer en dat resulteerde na 35 minuten in een hernieuwde voor sprong. Reddingen Nu verrraste Jeroen Kesteloo de Goese sluitpost met een schot van af stand: 1-2. Tot het rustsignaal kreeg SKNWK nog meer kansen, maar met name Leo Wandel had bepaald niet zijn dag. Een keer was hij zeer dicht bij de derde Nieuwerkerkse treffer, maar zijn kopstoot vloog rakelings RÏLLAND-BATH - Opnieuw is DFS er niet in geslaagd om een uitwedstrijd tot een goed einde te brengen. Bij Rillandia moest de ploeg van trainer Kees Rijnberg genoegen nemen met een 3-2 nederlaag nadat na een uur voetballen reeds een 3-0 skore op de borden had geprijkt. Door de nederlaag is DFS de koppositie weer kwijt aan Middelburg, dat met 1-0 won van Apollo. SSV en SKNWK door ccn onderling gelijkspel en Colijnsplaatse Boys via winst op Duiveland komen naast de Burg-Haamsteedse ploeg. DFS moest in Rilland-Bath aantre den zonder zijn aanvallers Wim Boo- gerd on Marco Jonker. ,,Dat vergde enige omzettingen, maar dat wil niet zeggen, dat we dan maar meteen drie doelpunten tegen mogen krijgen", stelt Kees Rijnberg vast. ,,De afgelo pen wedstrijden was de defensie een onneembare veste en daar waren geen veranderingen aangebracht. En dan te bedenken, dat doelman Eric Schot nog een aantal knappe reddin gen verrichte anders was de schade nog groter geweest". Verhuizen Na tien minuten kwam de thuisploeg al op voorsprong, toen een voorzet van rechts werd ingekopt. Acht minuten voor rust resulteerde een foutieve pass van Rob Wijnste kers in de tweede Bcvclandse treffer. Inmiddels was Peter Gocdegcbuu- re, die zijn rentree maakte in de ploeg weer naar de laatste manposi- tic verhuisd, terwijl Marcel van Grunsven terugkeerde naar het mid denveld. maar vooralsnog zette dat nog geen zoden aan de dijk. In de opningsminuten van de twee- Er was hoop in de Oosterlandse harten, dat eindelijke de eerste sei zoenzege zou worden binnengehaald. Deze hoop werd echter al vrij gauw weer de bodem ingeslagen, toen de Oosterlandse defensie andermaal blijk gaf niet echt tegen druk opge wassen te zijn. Fout op fout volgde en met name Wim Siereveld zorgde voor flink wat onrust in de achterste gelederen. Eerst schoot hij evenwel te zacht in en in tweede instantie kon Henk de Bruine op het allerlaatste moment erger voorkomen. Op slag van rust had hij echter toch sukses. Een Co lijnsplaatse aanval werd slecht opge vangen, waarna de bal terecht kwam bij Wim de Fouw, die de bal in het hart van het strafschopgebied plaatste waar Wim Siereveld met een listige draai Bert van de Bos van zich afschudde en vervolgens ook Wim Matthijsse passeerde: 1-1. Eerder had Jaap van Sliedregt zich met een drie tal aardige akties in de kijker gespeeld, maar zijn schoten misten wat zuiverheid om doelman Dorleijn te verontrusten. In de tweede helft moest Co lijnsplaatse Boys het doen zonder aanvoerder Rien Thzelaar, maar dat zou uiteindelijk nauwelijks van in vloed blijken te zijn, gezien het over wicht dat de bezoekers opbouwden. Door de vele mogelijkheden die el kaar in snel tempo opvolgden werd het wel duidelijk, dat Duiveland alle zeilen bij zou moeten zetten om de vierde seizoennederlaag te ontlopen. Wim de Fouw kopte nipt over uit een hoekschop van Kees Thzelaar en in de twaalfde minuut mocht Tazelaar al leen op Wim Matthijsse afgaan, een tweestrijd die vooralsnog in het voor deel van de Oosterlandse sluitpost uitviel. Even later slaagde Wim Sie reveld er na goed voorbereidend werk van Gert Romijn in om vanaf drie meter van de doellijn nog naast te schieten, maar twee minuten later viel toch definitief het doek voor de thuisploeg. Niet berekend Kees Tazelaar mocht een flink eind oprukken met de bal om vervolgens, bij gebrek aan een goede afspeelmo- gelijkheid, vanaf 25 meter te mogen uithalen. Centimeters naast de voor Oosterland verkeerde kant van de paal zeilde het leer in de touwen: 1-2. Nog geen honderd sekonden later was het weer raak en opnieuw was er een hoofdrol voor Kees Tazelaar. de lange aanvaller mocht opnieuw vrij oprukken om vervolgens het spel via een diagonale pass naar de andere kant van het veld te verleggen. Bert van de Bos en Ico van de Berge waren beiden in de veronderstelling dat de bal naast het doel zou rollen, maar zij hadden buiten de opkomende Marco de Looff gerekend, die nog net een voet tegen de bal kon krijgen, een aktie waarop ook Wim Matthijs se niet meer berekend was: 1-3 en het vonnis leek opnieuw beslecht voor de Oosterlandse formatie. Inmiddels was echter Cees Zwager ingebracht voor Henk de Bruine en even later mocht Jasper Bal opdraven voor Jan-Kees de Jonge, twee wissels, die aanvallend wel zoden aan de dijk zetten. Na een goede aktie van Jasper Bal mocht Adrie Bal een hoekschop nemen, die in een keer op de sloof werd genomen door de mee opgeko men laatste man Gijs de Reus: 2-3 en met nog zestien minuten te gaan leek alles nog mogelijk. Kort na de tweede Oosterlandse treffer was Ico van der Berge dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd door de vuisten van doelman Dorleijn gekeerd. In de slot minuten volgde nog een massaal be leg van de Colijnsplaatse veste, maar uitgespeelde mogelijkheden kwamen er nauwelijks meer, hoe zeer Duive land ook zijn best deed. Aan de ande re kant kwamen er nog wel skoringskansen, omdat er veel ruim te kwam door het kollektief opruk ken van de Oosterlanders, maar ook de aanvallers uit de ploeg van trainer Izaak Kersten geloofden het verder wel. Door de zege is Colijnsplaatse Boys flink opgeklommen op de rang lijst, terwijl de situatie er voor Dui veland allesbehalve rooskleurig uit is komen te zien. Advertentie Alle bindingen worden met speciale apparatuur getest voorbij de voor SKNWK verkeerde kant van de paal. Een aantal knappe reddingen van de Goese doelman voorkwam andere skoringsmoge- lijkheden. ,,In de rust. spraken we af, dat we zoveel mogelijk zouden proberen om SSV op de eigen helft .vast te zetten, maar daar kwam erg weinig van te recht", legt Bram Coomans uit. Het tegenovergestelde was het geval. SSV drukte meer en meer en SKNWK kon er niet meer uitkomen. Toch leek de ploeg van Bram Coomans stand te houden, tot vier minuten voor tijd toch plotseling Goes sukses daar was: 2-2. „Kwa kansenverhouding/kregen wij iets te weinig, maar gezien het vertoonde spel was een puntendeling wel terecht", konstateerde Coomans. De oefenmeester moest tot zijn vreugde vaststellen, dat het treffen kwa hardheid bijzonder meeviel, me de dankzij het voortreffelijk arbitra le optreden. BROUWERSHAVEN - In een goed gespeelde wedstrijd is het Brouwersha ven zaterdagmiddag op het sportpark Onder de Molen gelukt om het hoog op de ranglijst van de tweede klasse geplaatste Waarde de helft van de inzet (2-2) te ontfutselen. Ondanks het feit dat de formatie van trainer Kees Kommer met maar liefst vijf invallers moest aantreden heeft de ploeg zich voortreffe lijk geweerd. Over het geheel genomen waren zij zeker niet de mindere en ge zien het spelbeeld mag de puntenverdeling dan ook als een juiste uitslag worden gezien. Gedurende het eerste kwartier zag het er nog allerminst hoopvol voor de Brouwenaren uit. Waarde wist in de openingsfase volledig te domineren en reeds in de vijfde minuut slaagden de Bevelanders er uit een vrijetrap in voor sprong te nemen (0-1). Naarmate de wedstrijd vorderde, slaagde Brouwersha ven erin meer greep op het spel te krijgen waardoor de toeschouwers een gelijk opgaande strijd kregen te aanschouwen. In de 25e minuut slaagden de Brouwenaren erin de opgelopen achterstand weg te werken toen na een een-twee kombinatie tussen Jacco de Jonge en Ar jan Visser laatstgenoemde de doelman van Waarde met een boogbal wist te passeren (1-1). Vier minuten later konden de Brouwenaren weer juichen toen Sjaak van der Weele met een afstandsschot de doelman van de bezoekers kans loos liet (2-1). De vreugde in het kamp van de Brouwenaren was echter maar van korte duur daar de bezoekers direkt hierna uit een hoekschop de stand weer recht wisten te trekken (2-2). De tweede helft gaf een spannende strijd te zien waarin, ondanks de inzet van beide ploegen om de wedstrijd in hun voor deel te beslissen, de verdedigingen meester van hun terrein wisten te blijven. de helft moest Eric Schot twee keer kort na elkaar reddend optreden, maar na een kwartier werd het toch 3-0, toen Rillandia een strafschop mocht nemen nadat Rob Wijnstekers een tegenstander in de gevaarlijke zo ne onderuit had gehaald. Tien minu ten hierna een strafschop aan de andere kant. Johnny Quaak, die een alleszins aanvaardbare partij speelde op het middenveld, werd neergelegd en Marcel van Grunsven voltrok het vonnis. Blcsscsuretijd DFS kwam wat meer in de wedstrijd, maar kon nauwelijks ge vaar stichten voor de Rillandia-veste. Pas in blessuretijd zorgde Jack van Rees voor de tweede Schouwse tref fer door een pass in een keer op de slof te nemen: 3-2. „Dat tweede doelpunt kwam tc laat. Als er nog een minuut of tien te spelen was geweest,, waren wc mis schien nog naastzij gekomen. Nu kon het niet meer". Gezien het vertoonde spel was de kleine overwinning voor de thuisploeg verdiend. DFS heeft een week om zich te bezinnen. NIEUWLAND - ,,Het wordt afgezaagd, maar opnieuw hebben we volkomen onnodig verloren", vertelde Toon van Tiggelhoven na afloop van het duel te gen Nieuwland. ,,De manier waarop het gebeurde is niet alleen triest, maar ook vreselijk schlemielig. We beheersen het hele duel en gaan in de blessure tijd alsnog kompleet de boot in. Het is om wanhopig van te worden, maar dat proberen we te voorkomen. Misschien keert het tij nog wel eens ten goede". Via een 1-0 stand bij rust werkte Mevo zich naar een 1-2 voorsprong om in de slotfase alsnog met 3-2 te verliezen, terwijl er kansen te over waren geweest om verder afstand te nemen van Nieuwland. ,,Het is allemaal intriest wat er vandaag weer is gebeurt, maar je moet toch ook zo realistisch zijn om te stellen, dat je het voor een belang rijk deel aan jezelf te wijten hebt, omdat je de doelpunten niet maakt", konstateerde Van Tiggelhoven. Wan neer we na 1-2 gewoon doorstomen naar 1-3 of 1-4 is er niets in de weg. "Iben dat niet gebeurde had Nieuw land aan een mazzalgoal genoeg om terug in de wedstrijd te komen. Dus een stukje zelfverwijt mag er gerust bijzijn". Stoor werk Mevo kwam al na vijf minuten op achterstand, toen Hugo Crucq een vrije trap loepzuiver in de kruising prikte. Hierna drukte Nieuwland nog even, maar daarna was het toch voornamelijk Mevo, dat het gebeuren dikteerde. Doelpunten vielen er voor rust ech ter nog niet. Dat was pas na zes mi nuten in de tweede helft het geval. Een corner belandde bij de tweede paal waar Dick Lunenburg gereed stond om met een doffe dreun voor de gelijkmaker te zorgen. Tien minu ten later was het andermaal raak, toen de bal na goed stoorwerk van Mart Koopman bij Jan Heikamp te recht kwam. Deze drukte zuiver af: 1-2. Hierna kreeg Mevo goede mogelijk heden via Mart Koopman, Peter Hen- drikse en René Verwijs, maar verder dan het houtwerk brachten de oranje mannen het niet. ,,Het grote verschil tussen de beide defensies was, dat Nieuwland het risiko durfde te ne men om keihard in te grijpen, terwijl wij wel eens te lief zijn", konstateert Toon van Tiggelhoven. Zo werd onder andere Mart Koopman kompleet on der de graszoden gewerkt, toen hij al leen dreigde door te stomen. Het leverde zijn Nieuwland-opponent zelfs nog geen boeking op. Onfortuinlijk Een klein kwartier voor tijd kwam voor Mevo de eerste koude douche. Van grote afstand werd de bal in het zestienmetergebied voor Eddy ten Kooster gebracht. Hierbij viel het leer onfortuinlijk op de rug van een van de oranje verdedigers, waarna de bal voor een Nieuwland-voet beland de. De afwerking kostte toen nog wei nig moeite. ,,We zijn toen nog voor 2-3 gegaan, maar toen dat niet lukte was ik gene gen om met een punt genoegen te ne men". Ook dit zou Toon van Tiggelhoven en zijn ploeg niet ge gund worden. In blessuretijd viel een verre inzet tussen André Kort en Dick Lunenburg om vervolgens nog te worden ingegleden. „Dat mocht natuurlijk in die fase van de strijd niet meer gebeuren. Op zo'n moment mag een aanvaller niet meer zo vrij staan als een vogeltje, maar al met al stonden we wel met lege handen", er kende de Mevo-coach na de 3-2 ne derlaag. CADZAND - ZSC is zaterdagmiddag alleen koploper geworden in de twee de klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal via een 1-2 overwinning bij het lastige Cadzand en dankzij het feit, dat Brouwershaven op eigen terrein Waarde op 2-2 hield. Waarde en ZSC hebben nu beide tien punten, maar de ploeg van trainer Ko Willemse had hiervoor een duel minder nodig. In de rust drukte Willemse zijn ploeg nog eens nadrukkelijk op het hart, dat Zeeuwsvlaamse ploegen tot en met de allerlaatste sekonde plegen door te gaan, zodat er nog allerminst op de lauweren gerust zou kunnen worden. ZSC hield ook in de tweede 45 minuten het spel in handen en er kwamen kansen genoeg om de marge te vergroten, maar de afwerking bleef matigjes, zodat Cadzand zich nog allerminst verslagen waande. Tien minuten voor tijd resulteerde een aanval over rechts in de tegentref fer, die al enige tijd in de lucht hing, maar verder kwam de thuisploeg toch niet meer. Het duel in Cadzand werd in feite al in de eerste tien minuten beslist door Kees Louwerse en Onno Kra mer. Al na drie minuten had Kees Louwerse sukses. Het begon allemaal in de defensie van ZSC. De bal werd na enig op en neer getrap door Jaap de Jonge naar Onno Kramer gespeeld. Deze legde vervolgens breed op Kees Louwerse, die attent afrondde: 0-1. Vijf minuten later was het weer raak en nu kwamen de hoofdrolspelers in omgekeerde vol gorde in beeld. Projektiel Kees Louwerse passeerde na een aanval over rechts twee Zeeuws vlaamse verdedigers om vervolgens Onno Kramer te bedienen. Deze be dacht zich geen moment en nam het leer iri een keer op de pantoffel. De doelman van Cadzand hoorde de bal als een projektiel achter zich in de touwen slaan: 0-2. „Hierna zakte ZSC wat weg, waar schijnlijk in de veronderstelling dat het karwei al geklaard was", konsta teerde Ko Willemse. „Wel hield de ploeg het beste van het spel, maar eens te meer kwam het grote manko weer boven drijven: we kunnen bij zonder moeilijk skoren. Dat zal nog wel eens opbreken, maar vooralsnog gaat het allemaal nog goed". Inzet In de slotminuten offerde Ko Wil lemse Jaap de Jonge nog op voor een extra verdediger in de persoon van Henry de Voogd, waardoor de Cad- zandse aanvallers beter konden wor den ingetoomd. „We behaalden een verdiende over winning, maar in feit kwamen we iets te snel op een 0-2 voorsprong. Het is echter door de enorme inzet van de hele ploeg weer goed uitge pakt. Ik ben er trots op, dat we met deze ploeg zo voortreffelijk mee draaien in de tweede klas. Het be wijst eens te meer, dat je met veel inzet erg ver kunt komen", stelde Willemse tevreden vast. Zalerdagvoelbal afdeling Zeeland Spanning neemt toe in eerste klas na serie verrassingen ZIERIKZEE - In de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal neemt de spanning met de week toe, omdat de ploegen om beurten in de fout gaan. Na zeven ronden staan ze ven ploegen binnen twee punten van elkaar. Middelburg kwam opnieuw •alleen op kop door een magere 1-0 ze ge op Apollo en het teleurstellende verlies van DFS bij Rillandia. SKNWK werd bijna medckoplopcr, maar moest vlak voor tijd toch nog een gelijkspel toestaan aan SSV, dat ook al op negen punten komt. Co lijnsplaatse Boys is de vierde ploeg met negen punten na de 2-3 overwin ning bij Duiveland. De Oosterlandse ploeg werd mede-hekkesluiter na de 1-2 overwinning van Heinkenszand bij GPC. Alle uitslagen op rij: Duiveland- Colpl.Boys 2-3; GPC-Heinkcnszand 1-2; Middelburg-Apollo 1-0; SSV- SKNWK 2-2; Bevelanders- Kruiningen 3-0; Rillandia-DFS 3-2. De stand ziet er nu als volgt uit: In de tweede klas deed ZSC goede zaken door zelf te winnen bij Cad zand (1-2) en het feit dat Brouwersha ven koploper Waarde een punt ontfutselde via een 2-2 gelijkspel. Ook WIK speelde gelijk en volgt op een punt van ZSC en Waarde, waarbij de Scharendijksc ploeg overigens een wedstrijd minder speelde. Kats won bij Spui met 1-3 en Dauwendaclc kreeg thuis flink klop van Wissen- kerkc: 0-4. De stand is nu: ZSC 6 4 2 0 7- 3 10 Waarde 7 4 2 1 19- 8 10 WIK 7 3 3 1 13-11 9 Hoedekenskerke 6 3 2 1 11- 9 8 SVD 6 3 1 2 8- 8 7 Cadzand 6 2 2 2 7- 7 6 Brouwershaven 7 I 3 3 13-13 5 Wissenkerke 7 2 1 4 13-15 5 Dauwendaele 6 1 2 3 9-14 4 Kats 6 1 1 4 12-15 3 Spui 6 1 1 4 6-15 3 Sjaak van der Weele tracht zich een weg te banen naar het doel van Waarde. Hij wordt in die poging evenwel zichtbaar gestuit. Later zou hij toch skoren voor zijn ploeg. Middelburg 7 5 0 2 12- 4 10 SSV 7 3 3 1 16- 6 9 Colpl.Boys 7 3 3 1 16-11 9 SKNWK 7 3 3 1 15-11 9 DFS 7 4 1 2 15-12 9 Bevelanders 7 4 0 3 14-12 8 Kruiningen 7 3 2 2 9-11 8 Rillandia 7 3 1 3 15-13 7 GPC 7 1 3 3 10-13 5 Apollo 7 1 2 4 7-15 4 Duiveland 7 0 3 4 9-18 3 Heinkenszand 7 1 1 5 10-22 3 Reserve le klasse: Zaamslag II- Oostkapelle II 2-2; Hoek II- Wcmcldinge II 5-1; Krabbendijke II- Yerseke III 1-3; Apollo 1I-GPC II gost.; Heinkenszand II-VCK II 0-1; ZSC II Tern.Boys III 0-2. Reserve 2e klasse A: Nieuwdorp III-'s-Heer Arendskerke II 1-1; SKNWK II-Bevelanders II 0-1; Wis- senkerke II-Nieuwland II 6-0; WIK II- Arnemuiden III 1-1; DFS II- Kloetinge IV 1-1; Wolfaartsdijk II- Duiveland II 3-0. 3c klasse D: SKNWK III-Yerseke VI 3-2; Bevelanders III-Mevo II 2-2; Brouwershaven 11-Wolfaartsdijk III 1-2; SSV II-SVD II 2-2; Colpl.Boys III- WIK III 0-4; Heinkenszand lII-Bruse Boys III 2-1. 4e klasse A: Bruse Boys IV-ZSC III 1-12; Mevo III-DFS III 2-5; ZSC IV- SKNWK IV 1-8; Colpl.Boys IV- Brouwershaven III 2-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6