Zierikzees Kamerkoor zorgde voor mooie en afwisselende avond agenda Zeeuwse gestolen fietsen in computer Nieuwe exploitant in Pannekoekenhuis Gewonden bij aanrijding in Burghsluis Verruiming oogstverlof voor landbouw Voorzitter Centrumpartij legt funktie neer Inning superheffing in november Baby krijgt bavianenhart MIDDEi N MIDDENSTAND 2 BURGHSLUIS - Vrijdagmiddag om tien over twee ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de Nieuwe Havenweg te Burghsluis, waarhij drie personen gewond raakten. Een auto bestuurd door B. D. uit Papendrecht, met inzittende G. C. reed over de Nieuwe Havenweg in de richting Plompetoren. In tegenovergestelde richting reed een au to, bestuurd door J. H. v. d. S. uit Rotterdam, met inzittende N. D. De auto's raakten - door nog onbekende oorzaak -frontaal in botsing. Drie personen, te weten: J. H. vd. S., N. D. en G. C. moesten met verwondingen naar het zieken huis worden gebracht. Dokter J. Ph. P. Stenger verleende eerste hulp. De beide voertuigen raakten zwaar beschadigd en moesten door takelbedrijf J. de Jong worden weggesleept. Voor het eerst onder leiding van dirigent Rinus Verhage ZIERIKZEE - Voor het eerst onder leiding van de nieu we dirigent, Rinus Verhage, trad het Zierikzees Kamer koor naar buiten door middel van een koncert in de R.K.- kerk te Zierikzee. Vergelijking met de vroegere presenta tie ligt voor de hand, maar is eigenlijk niet belangrijk, in de zin van goed en beter. Wèl was het genre muziek heel anders dan vroeger. Het koor begaf zich geheel op het kerkmuzikale vlak. Het orgel werd bespeeld door Rien Balkenende. Hij opende het koncert met de „Preludium und Fuge in c- moll" van Mendelssohn. Al bij de eerste akkoorden kromp de toehoor der ineen: wat is dèt orgel vals. Bo- DEN HAAG - Door de slechte weersomstandigheden de afgelopen weken is een kritieke situatie ont staan in de oogst van onder andere aardappelen, uien, bieten en snijinais. Daarom heeft staatssekretaris Hoekzema van defensie de oogstver- lofregeling voor dienstplichtige mili tairen verruimd. Dit is gebeurd op verzoek van de minister van land bouw en visserij. Een woordvoerder van landbouw heeft dit zaterdag be kendgemaakt. De oogstverlofregeling geldt voor militairen die voorzien in landbouw- of loonbedrijven werkzaam waren. Zij biedt de mogelijkheid van vijf da gen per maand verlof, zodat militai ren kunnen worden ingezet bij de oogst werkzaamheden. Deze beper king tot maximaal vijf dagen biedt echter in deze situatie te weinig mo gelijkheden om de problemen op te lossen. Daarom is de beperking voor de maanden oktober en november op geheven op die dagen, waarop het weer oogst werkzaamheden toelaat, aldus landbouw. SUSTEREN - Op vier plaatsen in Zuid-Limburg hebben in de nacht van zaterdag op zondag branden ge woed, waarbij een persoon is omge komen. Het betreft de 54-jarige C. van Heiligenberg uit Nieuwstadt (gem. Susteren). De totale schade be loopt volgens de rijkspolitie in de miljoenen. vendien resoneerden enkele pijpen mee. Zonde van het schitterende or gelspel. Wat aarzelend begon het koor hier na met „Cantate Domino" van Hassler en twee psalmen van Schütz. Aan de dirigent was duidelijk te zien dat het dirigeren hem in de vingers zit. Zijn slag is mooi om te zien, maar wat belangrijker is: inspirerettd-éh koördinerend. Toen maakte zich uit het koor los om naar boven naar het orgel te wan delen, Liesbeth Franken, alt. Zij zong met orgelbegeleiding van Schütz; „Bringt her dem Herren". Dit was ronduit slecht, de ademsteun was, er helemaal niet, en de stem \!vaS onge controleerd. Waarschijnlijk lag het aan de wandeling en het trappen lo pen net voor de solo. Aan de wandel Hierna ging ook het koor aan de wandel om boven bij het orgel het programma te vervolgen. Van J. S. Bach zongen zij „Wie schön leuchtet der Morgenstern", met orgelbegelei ding, daarna speelde het orgel het zelfde koraal van Buxtehude. Hier overtuigde het koor onmiddellijk-. Het klonk allemaal lekker stevig. De orgelversie wetd naar mijn ge voel wat te onrustig door de vele re gistratiewisselingen. Een ander zou het juist afwisselend noemen. Op dezelfde manier werkten koor en orgel samen met het koraal „Wa- chet auf ruft uns die Stimme" van E. Pepping, en de orgelversie van J. S. Bach. Hier klink het koor vertrouwd, als of ze bij deze muziek lekker thuis voelden. Rien Balkenende bewees nogmaals een begaafd musicus te zijn. Het was allemaal heel gaaf wat hij speelde. Mooi uitgebalanceerd, goed in het ritme blijvend en met een muzikale voordracht die je raakte. Beheerst Eveneens van Bach klonken drie liederen door de alt Liesbeth Fran ken en met orgel begeleid. Wat een te genstelling met Schütz! Deze liederen klonken beheerst, m'et mooi uitge werkte versieringen en volledige con trole over de ademhaling. De mooie warme stem kwam nu goed tot z'n recht. Na boven nog gezongen te hebben „Bist du Gottes Sohn" van A. Ham- merschmidt wandelde het koor naar beneöexf.om daar drie Evangeliemo-. tetten'.'Va-n M. Franckte zingen,,hun laatste aandeel ^gijjac^jkonpert Voor al het eerste motet klonk heel feeste lijk. Bij de sopranen viel de helder heid in de hoogte op. Tot slot speelde de organist van Reger de koraalfantasie „Hallelu jah, Gott zu loben". Dit lange stuk ontlokte bij sommigen de verzuch ting: „Hij begint steeds weer op nieuw!" Het was een stralend einde van een mooie, afwisselende avond. Tijdens een staande ovatie werden er bloemen aangereikt. W. BIL GRONINGEN - Van de meisjes die in Groningen lager beroepsonder wijs volgen haakt acht procent af vóór zij de leerplichtige leeftijd te boven zijn. In de meeste gevallen ge beurt dat doordat ouders hen thuis houden om in de huishouding te helpen. Dit blijkt uit een onderzoek dat het Research Instituut voor On derwijs in het Noorden (RION) in op dracht van de gemeente Groningen heeeft verricht. UTRECHT - Tijdens een vergade ring van het hoofdbestuur van de Centrumpartij heeft voorzitter drs. N. Konst vrijdagavond bekendge maakt dat hij met ingang van 1 de cember al zijn funkties binnen de partij neerlegt. Anders zou ontslag als leraar aan het Nijmeegse Elshof- college zijn gevolgd, zo heeft het hoofdbestuur zaterdagochtend vroeg meegedeeld. Het hoofdbestuur heeft zich tijdens deze vergadering achter het voorstel van het dagelijks bestuur gesteld om het Tweede-Kamerlid Janmaat uit de partij te zetten, zo werd tevens mee gedeeld. Als zevende lid van het dage lijks bestuur werd vrijdagavond W. Sparreboom uit Rotterdam gekozen. Hij is in de plaats gekomen van het bestuurslid Giesen, die met ingang van 1 september de Centrumpartij de rug heeft toegekeerd. DEN HAAG - De eerste inning van de superheffing op melk vindt plaats in november. Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft dit be kendgemaakt. De inning van deze superheffing, de boete die melkveehouders moeten betalen voor te veel geproduceerde melk, een EG-regeling die sinds april van kracht ias, gaat over de periode april-september 1984. De inning wordt door de zuivelfabrieken ver zorgd. Van het verschuldigde bedrag over deze periode zal overigens maar vijftig procent mogen geind. De an dere helft wordt aan het eind van het melkprijsjaar 1984-19845 tegelijker tijd met de eindafrekening geind, al dus het ministerie. Melkveehouders die voor 15 okto ber een verzoekschrift om een andere heffingsvrije hoeveelheid hebben in gediend, krijgen van het ministerie een maand uitstel, voorzoverhun ver zoek nog in behandeling is. LOMA LINDA/CAFIFORNIE - Een 14 dagen oude baby, die met een har tafwijking was geboren, heeft vrij dag het hart van een baby-baviaan gekregen. De transplantatie werd verricht in het academisch zieken huis van Lorna Linda in Californie. Het is voor het eerst dat een baby een apenhart krijgt. Wel zijn eerder chim panseeharten getransplanteerd op volwassenen, maar overigens zonder succes. Volgens de behandelend arts was de baby zonder de transplantatie ten dode opgeschreven. MIDDELBURG - De gezamenlijke Zeeuwse politiekorpsen nemen op 5 no vember een geautomatiseerd gegevensbestand in gebruik van gestolen en ge vonden rijwielen. Het betreft hier een regionale samenwerking van de rijkspolitie, de gemeentepolitie en de Koninklijke marechaussee. Het idee is afkomstig van het regio nale bureau Voorkoming Misdrijven in Zeeland. Met het invoeren van alle gestolen en gevonden rijwielen hoopt men het aantal diefstallen sterk te rug te brengen. Vorig jaar verdwenen cr vijfdui zend fietsen in Zeeland. Alle gestolen en gevonden rijwielen worden cen traal in de computer van de gemeen tepolitie van Tcrncuzen (die daarvoor nog ruimte beschikbaar had) inge voerd. Na de officiële ingebruikstel ling, kan iedere politieman in Zeeland binnen enkele seconden de eigenaar van de fiets achterhalen aan de hand van de postcode oo de fiets. Voorlopig wordt dit systeem alleen in Zeeland ingevoerd. Het gaande en komende echtpaar van het Pannekoekenhuis: links het echtpaar Joke en Johan Tierie en rechts het echtpaar Paula en Harry Dikmans. ZIERIKZEE - Vrijdagavond werd tijdens een geanimeerde receptie de „wisseling van de wacht" bij 't Zeeuwsche Pannekoeken- en Koffiehuis gevierd. De nieuwe exploitanten zijn Joke en Johan Tierie, die gedurende acht tien jaar een kampwinkel dreven op de Wilhelminahoeve in Renesse, de laatste elf jaar als zelfstandige ondernemers. Dochter Marian en haar vriend Hans zullen in het Pannekoekhuis assisteren. Harry Dikmans, die ruim drie jaar de pollepel zwaaide i;j het Panne koekhuis, gaat zich geheel wijden aan zijn nieuwe zaak Schelde Quick, een eindje verderop aan het Havenplein. Zijn echtgenote Paula ontferm de zich daar sinds de opening aan het begin van het zomerseizoen over. Hij wil in de toekomst het steriele interieur, gebruikelijk bij dergelijke zaken, wat vriendelijker maken. INDF. De vorige week was het Pahnekoekenhuis gesloten, omdat de nieuwe en oude eigenaar gebroederlijk een opknapbeurt uitvoerden. Een grote schoonmaak plus hier en daar een verfje zorgden ervoor dat de zaak er bij dit nieuwe begin weer pico-bello uitzag. Iedere maandag Zierikzee Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30 - 21.30 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00 - 16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00 - 21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumverenigin Zierikzee. 20.00 - 22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi- titraining. 20.00 - 21.00 uur dames, 21.15 - 22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Bruinisse Oude Raadhuis. Tfeken en schilder- klub „De Tekenaars". 19.00 - 21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00 - 21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. 20.15 - 21. 45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00 - 20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Ja2zgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00 - 16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 - 19.30 uur. „Open lessen". Bejaardengym- nastiek-. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00 - 21.00 uur. Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 - 11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Drcischor „De Drie Schapen". Bridgen. 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duivcland Op alle politieburo's op Schouwen- Duivcland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00 - 17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui- veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur en donderdag van 9.00 - 12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Maandag 29 oktober Zierikzee Mondragon. Vergadering ZOC. 20.15 uur. Brouwershaven Stadhuis. Openbare raadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 30 oktober Zierikzee 't Kofschip. Jaarvergadering ouder kommissie. 20.00 uur. Burgh-Haamstede ZWN-station Burgh. N.V.v.H. Exkur- sie naar suikerfabriek in Dinteloord. 08.45 uur. Beatrixschool. Bloedplasma-avond. 19.00 uur. Brouwershaven Markt. Vertrek bus plattelandsvrou wen. 07.30 uur. Verenigingsgebouw. Najaarsleden vergadering A.N.B.O. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 31 oktober Huis van Nassau. Bijeenkomst NBvP. 14.00 uur. Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Stadhuis. Kennismakingsbijeen komst Nieuw Ingezetenen. 19.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot twaalf jaar. 13.30 Donderdag 1 november Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. 9.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen, 20.00 uur. Rode Kruisgebouw. Herhalingskur- sus hartreanimatie. 19.30 uur. Vrijdag 2 november Zierikzee Binnenstad. Ophalen oud papier. 18.00 uur. Restaurant „De Val". Open huis Schi et veren igi ng Sch ou wen -Du i ve- land, 19.30 uur. Chr. Ger. kerk. Hervormingsdienst. 19.30 uur. Graanbeurs, Dansavond met de Sea Tbwn Combo. 20.30 uur. Burgh-Haamstcdc O.L.S. „De Kirreweic". Ouderavond. 20.00 uur. Noordgouwe Sternkantine. Informatieve avond over onderhoud Driekoningen Kerk. Bruinisse Dorpshuis. Familieavond C.N.V. 19.30 uur. Zaterdag 3 november Speel-o-theek, Mosselstraat. Speol- goedruilbeurs. 10.00 - 12.00 uur. Restaurant „De Val" Open huis Schietvereniging Schouwen-Duivc land. 13.30 - 17.00 uur. Concertzaal. Viering dertigjarig be staan A.N.B.O. afdeling Zierikzee. 14.00 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen door A.S.V. Brouwershaven. Vanaf 9.00 uur. Maandag 5 november Zonnemaire Groene Kruisgebouw. Verkoping Wel fare Rode Kruis. 14.00 - 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2