Eerste steen gelegd voor uitbreiding van Bostonpleinkerk Dubbele symboliek in Bru -t c my Vrijwilligers gevraagd voor onderhoudsbeurt aan Driekoningen Kerk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Lottotrekking- ongeldig Bruinisser gezin beleefde wild-west avontuur Waarschu wings- licht beschadigd PE Poging tot diefstal L.T.S. Aanrijding met landbouwtrekker Aanrijding ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Koncert De Afscheiding Noodtoestand Zwaarbevochten Het Zierikzees Kamerkoor gaf zaterdagavond Tijdens een bijeenkomst van het Reformato- Bruse Boys-trainer Jan Englebert kondigde na De damesploeg van Volleybalvereniging Mevo onder leiding van dirigent Rinus Verhagen een risch Contact, in Sirjansland, stond De Afschei- afloop van het verloren duel tegen SSC '55 de '80 mocht na afloop van het duel tegen Kan afwisselend koncert. (Pag. 2). ding centraal. (Pag. 4). noodtoestand af: mogelijk gaan er koppen rol- goeroes de handen toeknijpen na het zwaarbe- len. (Pag. 5). vochten gelijkspel. (Pag. Ij. MAANDAG 29 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23617 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wilt ge om uw huis niet wenen, houw dan met eigen stenen. Spreekwoord Aktie „Koop een Steenbracht het benodigde geld op BROUWERSHAVEN - Begeleid door een vrolijk zon netje en een feestelijk uitgestoken vlag werd zaterdag morgen officieel de eerste steen gemetseld voor de kerk- zaal waarmee de Gereformeerde Bostonpleinkerk wordt uitgebreid. Enkele tientallen belangstellenden gaven door middel van hun aanwezigheid uiting aan hun be trokkenheid bij de bouw. Eigenlijk was het niet de eerste, maar reeds de 1372e, steen die door predikant ds. Roel Stutvoet aan het bouwwerk werd toegevoegd, want al sinds vorige week dinsdag worden de muren van het gebouw gestadig opgetrokken door een professionele aannemer. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de nieuwe kerkzaal helemaal door vrijwilligerswerk zou worden gerealiseerd. Door oponthoud met de bouwvergunning kwam men - on danks de wekelijkse inzet van vrij willigers - achter op het schema waar door het er niet naar uitzag dat de aanbouw voor de winter onderdak zou zijn. DEN HAAG - De lottotrek king van zondagavond is door tussenkomst van de met toe zicht belaste notaris ongeldig verklaard. De trekking heeft namelijk met slechts 40 en niet met de vereiste 41 ballen plaatsgevonden. Een van de balletjes blijkt niet in de be kende glazen bol te zijn geval len. Op grond hiervan heeft de NOS op verzoek van de Sport- toto zich bereid verklaard, met medewerking van de KRO, vanavond (maandag) de trek king opnieuw te doen plaats vinden op Nederland 2 om 20.00 uur, voorafgaande aan de KRO-speelfilm. De lottotrek king van zondagavond is der halve ongeldig. Dit geldt over igens niet voor het cijferspel. De aktie ,,Koop een Steen" waarbij de kerkleden in de gelegenheid wer den gesteld om één of meerdere sym bolische stenen a 1,— te kopen, wierp echter een heel ander licht op de situatie. Hoewel de thermometer - die in de kerk de stand aangaf van het aantal verkochte stenen niet ver der kon dan 15.600, bleek de „tempe ratuur" in korte tijd al over de 16.000 stenen te zitten. Het bedrag van ruim 16.000,— dat door deze aktie ter be schikking kwam, wordt nu gebruikt om het metselwerk door aannemer Jan Slager te laten verrichten, ter wijl yoor het resterende bedrag een betere fundering is aangebracht dan oorspronkelijk de bedoeling was. Wind- en waterdicht Naar verwachting van bouwkom- missielid Huub Tieleman zal het met selwerk over één a anderhalve week gerealiseerd zijn zodat al snel aan het dak kan worden begonnen. Over ongeveer een maand hoopt men de toekomstige kerkzaal wind en waterdicht te hebben waarna, tij dens de wintermaanden, de binnen afwerking aan bod komt. De bouw- kommissie die behalve door Huub Tieleman wordt gevormd door Ad van de> Male, Jan Slager, Henk Kloet en Huib van de Weele is speciaal op gericht om de bouwwerkzaamheden te coördineren, de financiën te behe ren en de benodigde materialen in te kopen. Zij hebben volgens sekretaris Ad van de Male goede hoop dat bouw werk in maart 1985 gebruiksklaar is. Ds. Roel Stutvoet, wiens talenten - zoals bij de eerste steenlegging bleek - niet zozeer op metselgebied liggen, was erg enthousiast over het vorde ren van de bouwwerkzaamheden en de gevoerde aktie „Koop een Steen". „Ik vind het heerlijk om ook een steentje te metselen", zei hij, „vooral omdat ik weet dat het is betaald". Hij sprak de hoop uit dat de bouw tot ze gen van de gemeente en de gemeente tot zegen van de omgeving zal zijn. Bij de (nieuwe) ingang van het kerk gebouw zal door middel van een klei ne natuursteen met naam en datum de herinnering aan deze officiële dag levend worden gehouden. BRUINISSE - Vrijdagmiddag be leefde de fam. H. S. uit Bruinisse in Middelburg een angstig avontuur in hun auto. Op de Kanaalweg, vlak voor het Middelburgse station, kwam hen een auto tegemoet die blijkbaar het rijden achter een trak- tor beu was en die traktor voorbij reed op de baan van het tegemoetko mende verkeer waar S. op dat mo ment reed. Hoewel een aanrijding werd voorkomen was de familie S, behoorlijk geschrokkenen parkeer de hun auto voor het station. Blijkbaar zagen de twee inzitten den van de tegemoetkomende auto hun inhaalpoging als volkomen ge rechtvaardigd, want ze kwamen ver haal halen bij S. met middelen die thuishoren in een onderwereldver- haal en waarvan een grote dreiging uitging. Met een soort honkbalknup pel of tafelpoot ramden ze de voor ruit in in een poging om in de auto te komen nadat de familie S. de deuren van binnen had afgesloten. Een taxi chauffeur, die vlak bij stond, waar schuwde via z'n mobilofoon de poli tie die het echtpaar ontzette. Eén van de aanvallers vluchtte het station binnen, de ander koos met de auto het hazepad. Een geluk voor de bele gerde familie was dat hun auto een gelaagde voorruit had. Het kenteken kon worden opgenomen en de politie- heeft de zaak in onderzoek. Roel Stutvoet, predikant van de gereformeerde kerk, metselt vol enthousiasme de officiële „eerste" steen aan de uit breiding van de Bostonpleinkerk te Brouwershaven. 1 Bij gebrek aan financiële middelen NOORDGOUWE - De monumentale „Driekoningen Kerk" te Noord- gouwe is aan een onderhoudsbeurt toe. De „Monumentenwacht Zee land" heeft het gebouw geïnspekteerd en alle mankementen gerapporteerd. Omdat de financiële middelen grootdeels ontbreken, heeft de kerkvoogdij het initiatief genomen deze zaken aan te pakken met vrijwilligers. Daartoe wordt deze week op Noordgouwe en Schuddebeurs een wer vingsfolder huis aan huis bezorgd. Daarin wordt een eerste uitleg gege ven en wordt men verzocht zich op vrijdagavond 2 november tussen 19.30 uur en 20.30 uur, nader te laten informeren-in de Stern kantine te Noordgouwe. Men kan zich daar ook aanmelden waarna een definitief werkplan wordt opgesteld. Omdat het kerkgebouw de trots van het dorp is, hoopt de kerkvoogdij op royale medewerking van alle bewoners. BRUINISSE - De bogen van paling fuiken en de 60 vierkante meter visnetten vrijdagmiddag voor het Bruse gemeen tehuis hadden een dubbele symboliek. In de eerste plaats dat Rianda Dalebout. onderwijzeres aan de Chr. lagere school ..Op Dreef'en Willy Brouwer elkaar gevangenhadden en in de tweede plaats onderstreepte het de visserij, de bedrijfstak die door de eeuwen heen de belangrijkste van Bru is geweest en nog is. Het paar liep letterlijk in de fuik. enthousiast bijgestaan door de bijna 200 kinderen van de school. Haar eigen klas ging bovendien mee naar de trouwzaal en was ook getuige van de kerkelijke inzegening in Oosterland. Later op de middag was er in het Dorps huis een erg gezellige kinderreceptie waar kinderen uan klas twee en drie, de zondagsschool waar ze leidster is en kinderen van ..haar" kinderkoor ..De Wegwijzertjeshaar toezongen. Van de gezamenlijke kinderen van school kre gen de jonggetrouwden een mooi tuinameublement. 's Avonds op het bruiloftsfeest zong het Kerkkoor, waarvan de heer Dalebout, de vader van de bruid, dirigent is. Het van oorsprong Oosterlandse paar gaat aan de Boomdijk in Bruinisse wonen. Daders aangehouden ZIERIKZEE - De rijkspolitie heeft vrijdag de twee daders van de diefstal bij firma Volkeri op de Dam te Zierikzee in de nacht van donderdag op vrijdag, aangehouden. De dadefs L. K. (21) uit Zierikzee en M. C. V. (19) uit Zierikzee werden op het politiebureau te Zierikzee ver hoord en vervolgens weer in vrijheid gesteld. De acht gestolen rekenma chientjes werden teruggevonden en aan de eigenaar geretourneerd. In te genstelling tot een eerder bericht wordt medegedeeld, dat twee ko pieermachines niet werden gestolen, maar alleen beschadigd werden door het ingooien van de etalageruit. ZIERIKZEE - In de nacht van 25 op 26 oktober werd een boven de Zee- landbrug bevestigd voor waarschuwingsbord beschadigd. Daar dit bord vrij hoog is bevestigd, bestaat het vermoeden dat een vrachtwagen de schade heeft veroor zaakt. De dader heeft zich niet ken baar gemaakt. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij de rijkspolitie te Zierikzee, tel. (01110)4055. Kop-staart-botsing OOSTERLAND Op de kruising Rijksweg/Oud Heiligenweg ont stond vrijdagmiddag omstreeks 15.30 uur een kop-staart-botsing. Een auto bestuurd door P. L. K. uit Brui nisse kwam vanuit de Oud Heiligen weg, wilde de Rijksweg oversteken om vervolgens via de noordelijke pa- ralelweg in de richting Bruinisse te rijden. Bij het oversteken kwan hij in aanrijding'met een personenauto komend uit de richting Zierikzee, bestuurd door W. G. M. V. uit Til burg. Beide voertuigen werden aan de voorzijde beschadigd. DEN HAAG - Het kabinet heeft zich voorgenomen een nieuw systeem te ontwikkelen voor het bijhouden van de gemeentelijke bevolkingsre gisters. Staatssekretaris Van Amels- voort (binnenlandse zaken) zal de plannen hiervoor binnenkort in een brief aan de Tweede Kamer meede len. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BILT ZIERIKZEE - Hedén (maan dagochtend werd melding gemaakt van een poging tot diefstal in de La gere Tbchnische School aan het Hat- ftieldpark. De daders forceerden de toegangsdeur en trachtten ook een tweede deur open te breken, waar achter kostbare apparatuur als een videorekorder en dergelijke stonden opgeborgen. Hoewel er niets werd gestolen, werd er door het forceren van de deuren wel flinke schade aan gericht. KERKWERVE - Vrijdagavond om streeks 21.20 uur ontstond op de krui sing Heuvelsweg/Tbllersweg een aanrijding tussen een landbouwtrek ker met aanhangwagen en een perso nenauto. De landbouwtrekker -met aanhang bestuurd door P. J. v. d. V. uit Zierikzee reed over de Heuvels- weg in de richting Kerkwerve. Bij het afslaan naar de Tellersweg raakte de trekker in aanrijding met de persone nauto, bestuurd door J. C. L. uit Nieu- werkerk, die juist wilde inhalen. De inzittende in de personenauto J. K. raakte tijdens de aanrijding gewond. Dokter A. H. J. M. Sleegers verleende eerste hulp. De traktor liep een lekke voorband op en de personenauto werd totaal vernield. BRUINISSE - Op de kruising Dorpsweg/Molenweg ontstond vrij dag omstreeks het middaguur een aanrijding tussen twee personenau to's. Een auto bestuurd door L. O. uit Bruinisse reed over de Molenweg stopte bij de kruising met de Dorps weg, reed vervolgens door en zag ver moedelijk te laat de naderende personenauto door L. J. d. M. uit Zon- nemaire. Beide voertuigen raakten beschadigd. Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon Droog en perioden met zon; mini mumtemperatuur omstreeks acht graden, middagtemperatuur onge veer veertien graden. Matige zuiden wind, maar langs de kust af en toe krachtige wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 2 nov.: Woensdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 30 okt. Zon op 7.31, onder 17.15 Maan op 14.29, onder 21.49 Eerste Kwartier: 31 oktober (14.07) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 okt. 6.21 19.10 0.12 12.39 Doodtij: 2 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook dinsdag bevinden we ons in zachte maar ook vochtige Oceaanlucht. Het betekent, dat de kans op een flinke hoeveelheid zon niet groot is. In het zuidoosten van het land be hoort wat zon nog wel tot de moge lijkheden, maar in het noorden en noordwesten zal bewolking het weer bepalen. Het blijft echter wel droog. De middagtemperatuur loopt uit een van een graad of veertien in het noordwesten tot zo'n zeventien gra den in het zuidoosten van het land. De luchtstroming over ons land zal zuidwestelijk zijn. Deze stroming wordt in stand gehouden tussen de pressies in het zeegebied tussen IJs land en de Britse Eilanden en een hogedrukgebied boven Zuidoost- Europa. Een naderend Oceaanfrontje doet woensdag de kans op regen of mot re gen weer groter worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1