Greenbergen mode Raadsagenda Duiveland in vlot tempo afgewerkt Kampeerboeren willen van vijf naar tien staanplaatsen Geen inwoners op hoorzitting Bruinisse installatiebedrijf B. en W. van Middenschouwen verschillen van mening £i«tniss« Benzine iets goedkoper Raadsagenda Middenschouwen Sluiting NS laadstations dupeert Zeeuwse bedrijven DEURLOOBy. Heren, toch geen bezwaar tegenwat raffinement? Appelmarkt 1 Zierikzee i h 2 Veel kampeerders prefereren een plekje op het gras ofin de boomgaard bij een boerderij. De burgemeester en de twee wethouders van Middenschouwen hebben verschillende meningen over het toegestane aantal. MIDDENSCHOUWEN - De twee wethouders van Mid denschouwen willen de kampeerboeren dubbel zoveel plaatsen toezeggen als de vijf waarvoor de gemeente tot op heden toestemming verleende. Burgemeester W. den Boer is het met deze zienswijze oneens. Hij is er bevreesd voor dat een aantal van tien kampeerplaatsen het karakter van het landelijk gebied zal aantasten. De Vekabo Schouwen-Duiveland zond alle gemeentebesturen in deze regio begin oktober een brief, waarin om deze uitbreiding van vijf naar tien staanplaatsen wordt gevraagd. Bovendien wordt daarin verzocht om aan de minister van Landbouw en Visserij een brief te zenden met de zelfde strekking als die B. en W. van Valkenisse stuurden. Daarin wordt verzocht het maximum aantal kam peermiddelen bp agrarische erven-té bepalen op IÖ; Bijna alle 'gémëenterV op Walcheren hebben zich achter de brief van de Vekabo gesteld. Het verzoek van Vekabo-Schou- wen-Duiveland wordt in de vergade ring van woensdag 31 oktober in het gemeentehuis te Scharendijke aan de raad voorgelegd. In het raadsvoorstel worden de meningen van de twee wethouders en die van de raadsvoor zitter uitvoerig weergegeven. Om te beginnen wordt meegedeeld, dat het gemeentebestuur in het recente verle den reeds diverse keren is benaderd door vertegenwoordigers van Vekabo met het verzoek om de mogelijkhe- Het pleidooi van mevrouw A. C. Hoogendoorn-Hcrfkens (P.v.d.A.) voor het Acht-maart comité (in het begin van deze eeuw ontstaan uit een Advertentie Restaurant Renesse Het restaurant met de hoffelijkheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend vanaf 11.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. Voor reservering: 01116-1215 den voor kampeerboeren te ver ruimen. Steeds terughoudend Het kollege heeft steeds een terug houdend standpunt ingenomen, om dat het ontwerp van de kampeerwet uitging van een aantal van vijf. ^„Door de kampeerboeren kort voor de.invoering van de nieuwe wet.mèer 'mógelijkheden te geven, zouden, wij-v verwachtingen wekken en zouden de boeren investeringen moeten ploegen - uitbreiding sanitaire voorzieningen bijvoorbeeld - die bij de inwerking treding van de nieuwe wet teniet zou den moeten worden gedaan", schrij ven B. en W. ,,In de rekreatienota - door uw raad vastgestelcf.in de verga dering van 27 juni - schreven wij dan ook dat een verruiming niet voor de hand lag. Nu de Vekabo nadrukkelijk het gemeentebestuur vraagt de brief van Valkenisse te ondersteunen, vin den wij dat uw raad hierover een uit spraak dient te doen. staking voor arbeidstijdverkorting, verleden jaar met het aksent op „vre de" en nu op het recht van vrouwen op werk, brede samenstelling met al le vrouwengroeperingen) vond geen gehoor. Haar fraktiegenoot wethou der A. L. Bakker; „Ach, het leeft niet zo op Schouwen-Duiveland." Stem ming achtte mevrouw Hoogendoorn zinloos, zij wist toch tevoren hoe die zou verlopen. Tuinhuisje Hoewel het beroepschrift van de Nieuwerkerker S. de Vlieger tegen de geweigerde bouwvergunning voor een tuinhuisje ongegrond werd ver klaard, ziet de toekomst voor hem op dit punt er minder pessimistisch uit dan dit besluit aangeeft. Van ver schillende kanten (J. A. Schiettekat- te, P.v.d.A.; A. van Klinken, S.G.P.; W. P. Stouten. V.V.D.) werd gevraagd de familie Stouten ter wille te zijn. For meel kon zowel de advicskommissie als de raad niet anders doen dan on gegrond verklaren van het beroep schrift. Maar misschien zijn er uitwijkmogelijkheden in de vorm van een andfere plaats van het reeds gebouwde, maar „mooi gebouwtje" genoemde, bouwwerkje. Beter was geweest, wanneer Stouten de vergun ning had aangevraagd voordat hij ging bouwen. Het beroep van H. G. Hendriks te gen het besluit tot aanhouding van de beslissing op aanvraag van een bouw vergunning van een antennemast van plusminus vijftien meter hoog, werd eveneens ongegrond verklaard. Voorts besloot de raad in vlot tijds bestek tot: aangaan van een herziene overeenkomst met de PZEM inzake De twee wethouders zijn van me ning, dat een verruiming landschap pelijk geen problemen behoeft op te leveren als rond de mini-campings voldoende groenafschermingen wor den gerealiseerd. Zij zijn met name van oordeel, dat de boeren in deze tijd de mogelijkheid moet worden ge geven door het houden van een mini- camping extra inkomen te ver krijgen. Voorzitter Den Boer veronacht zaamt dit laatste aspekt zeker niet, maar hij is van oordeel dat de inko mensontwikkeling van agrariërs - die hem overigens met zorgen vervult - bij de afweging van alle belangen niet van doorslaggevende aard mag zijn. Aantasting landelijk karakter Omdat? de uitbreidingen zich vooral in landelijk gebied (voltrekken, is hij er bevreesd voor dat het karakter daarvan zal worden aangetast. Tevens, aldus Den Boer, moet wor den voorkomen, dat door mini- campings het toeristenverblijf op be roepsmatig geëxploiteerde campings tot een onaanvaardbaar niveau terug loopt: „In hoeverre dit gebeurt bij uitbreiding van het aantal kampeer middelen bij de boer, kan thans niet worden overzien." Het laatste woord in deze kwestie is nu aan de raad. de openbare verlichting; de vaststel ling van een voorbereidingsbesluit bestemmingsplan buitengebied (om de bouw van een loods door Ooster- lander J. de Bruine mogelijk te ma ken); opheffing van de Ambtelijke Adviesdienst Welzijnszaken en het aangaan van een geldlening van 1.500.000,- bij Rabobank Oost-Dui- veland. Mevrouw M. E. Vinke-van der Lin de werd tot kleuterleidster in vaste dienst benoemd aan de openbare la gere school Sirjansland. Burge meester J. van Bommel deelde C. J. Hillebrand mee, dat geen transport van kernafval plaatsvindt over Rijksweg 59. De raad vergaderde in verband met de verbouwing van het gemeentehuis voorlopig voor het laatst in de raads zaal. Volgende keer zal naar elders moeten worden uitgeweken. ROTTERDAM - De meeste benzine maatschappijen van vrije pomphou ders gaan met ingang met heden - vrijdag - de prijs van super- en nor male benzine verlagen. Dc prijsverlaging is niet in alle ge vallen gelijk, maar schommelt rond de anderhalf a twee cent per liter. De meestvoorkomende prijzen bij de zelftankstations worden voor su per 186,4 cent per liter en 182,2 cent voor normale benzine. De prijzen van diesel en LPG blijven voorlopig on veranderd. De prijsverlagingen voor super- en normale benzine zijn een. gevolg van de recente daling van de noteringen op de internationale pro- duktmarkt en van het zwakker wor den van de dollar, aldus woordvoerders van oliemaatschap pijen en houders van vrije pompen. DEN HAAG - De ambtenarenbon den hebben „goede hoop" dat er met de PTT overeenstemming kan wor den bereikt over arbeidstijdverkor ting tot 38 uur per 1 januari 1985. MIDDENSCHOUWEN - Nadat de raden van Zierikzee en Duiveland zich recent verontwaardigd hebben uitgelaten over de negatieve houding van de provincie ten aanzien van de reduktie voor Schouwen-Duivelan- ders, zal ook de gemeenteraad van Middenschouwen zich daar hoogst waarschijnlijk woensdagavond 31 oktober mee gaan bezighouden. Dat valt tenminste af te leiden uit het toegevoegde ingezonden stuk dat de uitnodiging voor de bijeenkomst met gedeputeerde R. C. E. Barbé be treft. Op deze zelfde vergadering wordt de gemeentebegroting 1985 aangeboden. Andere agendapunten zijn: benoe ming van de heer C. J. Dekker tot ambtenaar van de burgerlijke stand; sluiten van een nieuwe overeenkomst openbare verlichting met de PZEM; beschikbaarstellen van krediet voor het reviseren van de uurwerken in de toren van de N.H. Kerken in Scharen dijke en Kerkwerve; verhoging van de canon van het aan Cebeco- Zuidwest in erfpacht gegeven gedeel te van de haven Kloosternöl; verle nen van subsidie op grond van de Rijksbijdrageregeling Maatschappe lijke Dienstverlening; vaststellen van de lijst van subsidies voor Soci aal Culturele Activiteiten 1985; afwij zing van een subsidieverzoek van de Kinder-Jeugd Tfelefoon; afwijzing van een subsidieverzoek van de Stichting Vrouwentelefoon Zeeland i.o.; verlenen van subsidie aan het Vrouwenontmoetingscentrum; afwij zing van een subsidieverzoek van het Acht Maart Kommitee; vaststellen van een subsidieverordening gecoör dineerd bejaardenwerk; verlenen van een subsidie aan de Stichting Hulp Noord-Ierland; vaststelling van een afvloeiingsregeling voor het onder wijzend personeel van de gemeente lijke scholen voor kleuter- en gewoon lager onderwijs. Aanvang vergadering: 19.30 uur. De hoorzitting was door burge meester en wethouders belegd om de mening van de bevolking te peilen. Maar er viel niets te peilen omdat er niemand van de bevolking aanwezig was. Ook de daarop volgende openbare vergadering van de advieskommissie voor welzijnszaken had een vlot ka rakter. De „Ontwerplijst 1985" werd doQrgesproken. Hierin staan ook weer de 10 procent kortingen die op de subsidies van de plaatselijke ver enigingen worden doorgevoerd. Het is de eerste beknopte lijst sinds de ge meente is overgegaan op de vereen voudigde procedure van het sociaal- culturele programma. Deze vereen voudigde procedure is mogelijk voor gemeenten die minder dan 75.000,— per jaar besteden aan subsidies voor haar sociaal-culturele doeleinden en is ter vervanging van het uitgebreide vier-jaren programma dat eerder van kracht was. Kamer van Koophandel: MIDDELBURG - Drie grote onder nemingen op Walcheren met totaal 4.000 arbeidsplaatsen zullen worden gedupeerd als het plan van de Neder landse Spoorwegen om vijf van de zes laadstations in Vlissingen en Middelburg te sluiten wordt doorgezet. De Kamer van Koophandel in Midden- en Noord-Zeeland schrijft dit in een protestbrief aan de vaste kamerkommissie voor verkeer en wa terstaat. Volgens de Kamer zullen de totale jaarlijkse exploitatielasten van de drie grote ondernemingen per bedrijf met ongeveer 320.000 a 340.000 gulden toenemen. Daar zijn de extra investeringen die dan nodig zijn niet bij geteld. De drie bedrijven zijn Hercules BV in Middelburg, producent van kunst harsen, dat van oudsher de grondstof fen per spoor aanvoert, het stuwadoorsbedrijf de NV Haven van Vlissingen, dat voor transport van chroomzand naar Zwitserland ge bruik maakt van de aanwezige spoor- faciliteiten in de buitenhaven van Vlissingen en de Koninklijke Maat schappij De Schelde in Vlissingen, die voor de aanvoer van halffabrika ten aangewezen is op de diensten van de Nederlandse Spoorwegen. In de brief aan de vaste kamerkom missie schrijft de Kamer het er niet mee eens te zijn dat de bedrijfsekono- mische problemen van de Nederland se Spoorwegen worden afgewenteld op de betrokken bedrijven in Zee land. Sluiting van de laadstations is uit regionaal ekonomisch oogpunt ongewenst, aldus de brief. TILBURG - De BVD-informant Gardiner, alias Wood, gaat een proces beginnen tegen de binnenlandse vei ligheidsdienst BVD. Dat meldt Gar diner vanuit de gevangenis in Breda. Het enige bezwaarschrift, op de ontwerplijst 1985, dat tevens het laatste agendapunt van de advies kommissie was, kwam van het C.J.V. Bruinisse, en werd toegelicht door de heren Dekker en Ruitenbeek, leiders van het CJV Bruinisse. De vijf ver schillende C.J.V.-vereigingen in Bru, te weten de jongensverenigingen „Daniël I" en „Daniël II", de beide meisjesverenigingen „De Kwakers" en „Rhodé" en de 16 plus groep zijn sinds kort notarieel vastgelegd in een stichting. Voorheen kregen slechts twee CJV-verenigingen een beschei den subsidie en de nu gevormde Stichting C.J.V.-Bruinisse vindt dit voor haar vijf verenigingen te weinig. Het bezwaar werd bij monde van de voorzitter H. Schot door de advies kommissie ontvankelijk verklaard. Na overlegging van de jaarrekening en van de andere drie verenigingen zal de raad worden voorgesteld de subsidies aan de „Stichting CJV Bruinisse" aan te passen. Advertentie weekend servicedienst tel. (01110)6255 Vrijdag 26 oktober Zierikzee Huis van Nassau. Rv.d.A. bijeen komst met Tweede Kamerlid Ien Da- les over „Het stelsel van sociale voorzieningen. 20.00 uur. Concertzaal. Internationaal Folklo ristisch Danstheater met „Maskers en Mythen". 20.00 uur. Zaterdag 27 oktober Zierikzee R.K. kerk. Koncert Zierikzees Ka merkoor. 20.30 uur. Zondag 28 oktober Zierikzee Willibrorduskerk. Gezinsviering Wereld-Missie-Maand. 10.00 uur. Willibrorduskerk. Interkerkelijke gezinsdienst. 17.00 uur. Maandag 29 oktober Zierikzee Mondragon. Vergadering ZOC. 20.15 uur. Burgh-Haamstede Verzorgingstehuis Duinoord. Officië le opening. 14.30 uur. Brouwershaven Stadhuis. Openbare raadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 30 oktober Zierikzee 't Kofschip. Jaarvergadering ouder- kommissie. 20.00 uur. Burgh-Haamstede ZWN-station Burgh. N.V.v.H. Exkur- sie naar suikerfabriek in Dinteloord. 08.45 uur. Beatrixschool. Bloedplasma-avond. 19.00 uur. Brouwershaven Markt. Vertrek bus plattelandsvrou wen. 07.30 uur. Verenigingsgebouw. Najaarsleden vergadering A.N.B.O. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 31 oktober Zierikzee Huis van Nassau. Bijeenkomst NBvR 14.00 uur. Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Stadhuis. Kennismakingsbijeen komst Nieuw Ingezetenen. 19.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Donderdag 1 november Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. 9.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Bruinisse Rode Kruisgebouw. Herhalingskur- sus hartreanimatie. 19.30 uur. Vrijdag 2 november Zierikzee Binnenstad. Ophalen oud papier. 18.00 uur. Restaurant „De Val". Open huis Schietvereniging Schouwen-Duive land. 19.30 uur. Chr. Ger. kerk. Hervormingsdienst. 19.30 uur. Graanbeurs. Dansavond met de Sea Tbwn Combo. 20.30 uur. Bruinisse Dorpshuis. Familieavond C.N.V. 19.30 uur. Zaterdag 3 november Zierikzee Speel-o-theek, Mosselstraat. Speel goedruilbeurs. 10.00 - 12.00 uur. Restaurant „De Val" Open huis Schietvereniging Schouwen-Duive land. 13.30 - 17.00 uur. Concertzaal. Viering dertigjarig be staan A.N.B.O. afdeling Zierikzee. 14.00 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen door A.S.V. Brouwershaven. Vanaf 9.00 uur. Maandag 5 november Zonnemaire Groene Kruisgebouw. Verkoping Wel fare Rode Kruis. 14.00 - 16.00 uur. Advertentie DUIVELAND - Het Acht-maart comité, de Vereniging ;k' openbare verlichting; de vaststel- 7, ling van een voorbereidingsbesluit Bescherming Voetgangers, de Stichting ,,Ons Zeeland bestemmingsplan buitengebied (om (bevordering welzijn blinden en slechtzienden) en de ?aena°"j.XVminemog^iïk^e''ma- Stichting Vrouwen Telefoon Zeeland krijgen van de ge- ken); opheffing va» de Ambtelijke 1.-.. -.-i i Adviesdienst Welzijnszaken en het meente Duiveland geen subsidie, aldus besloot de raad aangaan van een geldlening van donderdagavond gelijk de adviezen van de kommissie ve'iand000' bli Rabobank 0ost Dul- welzijn. Mevrouw M. E. Vinke-van der Lin- Zuiver scheerwollen kolbert en spencer met bijpassende pantalon. Een subtiele kombinatieJ BRUINISSE - De Bruse bevolking is tevreden over de koers die het gemeen tebestuur volgt inzake haar sociaal-culturele aktiviteiten. Althans die kon- klusie mag worden getrokken omdat niemand de kans aangreep om z'n grieven en/of wensen kenbaar maakte tijdens de hoorzitting in het gemeen tehuis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2