NIEUWS OP WIELEN P O P C O R N E R jBr ïttvfom 1 De Rocky: een indrukwekkend knappe terreinauto met perfekte omgangsvormen Brabantse formatie Vengeance te gast in jeugdsoos Big S World War Rockers openen nieuw idee projekt Brogum Aanpassen van speelgoed voor kinderen HET WEL EN WEE VAN STRIPPIE Wie wil ruilen? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 oktober 1984 Nr. 23616 11 ZIERIKZEE - Opnieuw drukken we een strip af in de Babbelaar van onze vaste striptekenaar Danny van der Dungen uit Zierikzee. Het is inmiddels al de toch regelmatig een afle- de Babbelaar in te Daar rekenen we dan elfde en Danny heeft ons vering van zijn strip bij leveren. maar op! laten weten dat hij een naam heeft bedacht voor zijn stripfiguur. In het vervolg zullen we dus op gezette tijden de beleve nissen van „Strippie" kunnen meemaken. Helaas zal dat niet el ke week kunnen omdat 'Danny na de zomerva kantie het St. Willi- brordcollege in Goes be zoekt en dus allereerst zijn tijd moet besteden aan zijn huiswerk. Hij heeft echter beloofd om Een dezer dagen kreeg de Babbelaar een foto toegestuurd, waarop te zien is met welke een voudige middelen speel goed soms is aan te pas sen voor kinderen met een motorische handi cap. Het gaat hier om het spelletje Memory. Voor een kind dat gro te moeite heeft met het oppakken van de kaart jes, kunnen op de achter zijde van de Memory- kaartjes gegalvaniseer de ringetjes of paper clips worden geplakt. Met een magneetje kun nen de kaartjes dan heel makkelijk worden op gepakt. De Daihatsu Rocky F80 Hardtop DX. Van in de benzine-uitvoering, die we als testwagen gebruikten. Die kombinatie van werk- en raspaard is uitermate goed ge slaagd. In zijn tweewiel- aandrijving - op de gewo ne weg - is de Rocky bij zonder temperamentvol, met bovendien een tot de verbeelding sprekend gunstig brandstofver bruik van 11,9 liter per 100 kilometer bij 90 km/uur of 16,0 liter pet 100 kilometer bij 120 km/uur. In zijn vierwiel- aandrijving reageert de Rocky meteen op alles waar zijn baas of bazin maar voor in is. Kortom, Rocky is de eerste ter reinwagen die perfekt in de omgang is. Zuinig De Rocky is leverbaar in benzine- en diesel-uit voering en in beide ge vallen in een softtop-, een hardtop- en een wa gonversie. De 1998 cc benzinemo tor heeft een pittig acce leratievermogen en trekt indrukwekkend snel door naar zijn top snelheid. Het felle acce lereren vanuit lage en gemiddelde snelheden maakt deze motor ook uitermate geschikt voor de snelweg. De 2765 cc duurzame dieselmotor heeft een tomeloze trek kracht. Geluid en trillin gen blijven tot een mini mum beperkt door een ver doorgevoerde ge luidsisolatie en afdek king. Een geavanceerd voorgloeisysteem zorgt voor een probleemloze start. De diesel- en ben zinemotor zijn zuinig in gebruik, laag in onder houd en ze leveren hoge prestaties. Een ander facet, dat rijden in een Rocky zo aantrekkelijk maakt, is het geavanceerde rem- systeem. De schijfrem men vóór hebben een grote diameter, die slij tage voorkomt. Een ver- tragingsafhankelijke remdrukbegrenzer stemt de totale remkracht bo vendien af op het ge wicht van de lading. Hierdoor kan de auto - al dan niet geladen - in de kortste keren worden stilgezet, wanneer dit onverhoopt nodig zou moeten zijn. Voor een ex tra betrouwbaarheid en wegveiligheid worden bij de wielophanging van de Rocky onbuigba re assen gebruikt. Overbouw De Daihatsu Rocky heeft zowel vóór als ach ter een korte overbouw om bekwaam af te reke nen met steile hellingen en diepe dalen. Doordat de wagen hoog op zijn wielen staat neemt hij hobbels en ga ten zonder met de bo dem de grond te raken. De tank met bescherm- plaat hangt liefst zestig centimeter boven de grond. Het moet daarom nogal raar gaan wil een gebied niet toegankelijk zijn voor de Rockey. Door zijn,grote motor vermogen en tómë'lozê trekkracht rijdt de Roc ky tegen de steilste hel lingen en bergwanden op. Door een laag zwaar tepunt blijft de wagen zelfs bij een zijdelingse hellingshoek van 43 gra den nog op zijn banden staan. Verrassend is ook, dat de Rocky in staat is om nagenoeg haakse bochten te nemen. De Wagon-modellen hebben een draaicirkel van 5,8 meter, de overige uitvoe ringen zelfs van 5,1 me ter. Hoe eenvoudiger een vierwielaangedreven terreinwagen te bedie nen is, hoe beter men er mee overweg kan. Bij de uitvoering van de hard top DX, die wij als test wagen gebruikten, is daar dan ook extra aan dacht aan besteed. De wagen is daardoor zowel op de gewone weg als op het ruwe terrein opti maal bestuurbaar. Dit wordt nog verstrekt door de wielbasis van 2205 mm. Binnen De Rocky van Daihat su is ook groots van bin nen. Het komfort, dat men aantreft doet niet onder voor dat van de meeste auto's. In de Wagon zijn de stoelen zowel voor als achter volledig neer klapbaar, waardoor de Rocky in een paar sim pele handbewegingen kan worden omgebouwd in een tweepersoons nachtverblijf. In alle modellen hebben de voorstoelen hoofdsteu nen. Het instrumenten paneel mag er trouwens ook zijn. De meters en waarschuwingslampjes zorgen in één oogopslag voor - een minitieuze weergave van relevante informatie. Resumerend mag worden gekonklu- deerd, dat de Daihatsu Rocky een indrukwek kend knappe terreinau to is met perfekte om gangsvormen. De wagen staat te pronken bij de eilandelijke dealer: Au- tobodrijf ALG aan de Calandweg in Zierikzee. ZIERIKZEE - Bij de ontwikkeling van de Rocky is men bij Daihatsu uitge gaan van twee basisprincipes. Aan de ene kant wilden de konstrukteurs een steengoeie terreinwagen met een werkelijk superieur weggedrag bouwen, ofte wel, een auto waarvoor onbegaanbare wegen nog moeten worden uitgevonden en die probleemloos z'n eigen weg kan banen. Aan de andere kant wilden zij aan een auto werken, die naast ijzersterke rijkwaliteiten ook een uitstraling en een bedieningsgemak heeft, waar menig luxe auto jaloers op zou zijn. De Babelaar ontving deze week een briefje van Pascale van der Wekken uit Zierikzee, met het volgende ver zoek. Pascale spaart al les wat los en vast zit over de Dolly Dots. Zij vraagt zich dan ook af of er kinderen zijn, die haar kunnen helpen aan allerlei zaken over de Dolly Dots, zoals bij voorbeeld plaatjes en buttons. Pascale wil graag met iemand ruilen; zelf heeft ze meer dan voldoende ruilmateriaal over Fame, Wham, Drukwerk, Span- dau Ballet, Dinasty, Adam Ant, Nena, Doe Maar, Maywood, Slade, Dallas, Dolly Parton, The Jacksons, The Shorts en Boy George. Het adres van Pascale is Mulockstraat 26, 4301 KV Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - Een achttal weken geleden verscheen de eerste single van de Brabantse formatie Vengeance. Met ,,You Took Me By Surprise" deed het vijftal het vooral regionaal erg goed, maar de grote doorbraak kwam vooralsnog niet. De moed gaf het vijftal daaromtrent even wel nog lang niet op, want de eersteling werd door de verant woordelijke maatschappij CBS pas een dezer dagen op de buro's van de diverse Hilversumse disc- jockeys gedeponeerd. De debuut elpee bracht het nog niet zover. De bezoekers van de Burgh-Haam- steedse jeugdsoos Big S kunnen daarentegen aanstaande zaterdag 27 oktober reeds uitvoerig kennis maken met de inhoud van deze el pee, wanneer Vengeance een be zoek brengt aan de soos. Wie de Nederlandse groep Vengeance al heeft gezien èn gehoord, bijvoorbeeld als bezoeker of bezoekster van een konsert, weet waar hij of zij aan toe is. De vijf Brabanders die samen Vengeance vormen, winden er namelijk geen doekjes om. Ze maken ongeremde, harde rock, zonder flauwekul, recht voor z'n raap, geen ge konkel, geen zoete broodjes of witte voetjes. Zo werkt de groep en zo zullen ze trachten zo veel mogelijk headbangers aan hun zijde te krijgen. Niet alleen door het geven van zoveel mogelijk konserten, maar ook door hun eerder Engels dan Amerikaans georiënteerde songs op de plaat vast te leggen. Vengeance heeft trouwens al een respektabel aantal fans. Sinds de oprichting - medio 1983 - is de formatie na melijk al een paar keer op de radio geweest, hetgeen live gebeurde, omdat er toen nog geen plaatwerk voorhanden was. Een keer waren zanger Leon Goessie, gitarist Oscar Holleman, bassist Jan Bijlsma, gitarist Arjen Lucassen en drummer Matt Oligschlager op de buis in het programma ,,Je Ziet Maar". In de loop van het voorbije jaar heeft de groep keihard gewerkt aan de nummers, die op de inmiddels verschenen elpee staan. Zater dagavond laat het vijftal horen wat er van ge komen is. Het optreden van Vengeance gaat omstreeks half tien van start, maar de zaal is traditioneel vanaf acht uur geopend. Soosle- den mogen het hardrockgeweld gratis aan schouwen en aanhoren, niet-leden dienen het bedrag van twee rijksdaalders neer te leggen vooraleer zij zich een toegang kunnen ver schaffen tot het soosgebouw in Burgh- Haamstede. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met live-optreden hardrock- formatie Vengeance; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur; woensdag soos voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur met live optreden punk- en rock and rollformatie World War Rockers; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijkc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spel- lenavond. De Kcête, Nieuwcrkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese jeugdsoos Brogum start dit seizoen met een ge heel nieuw programmapunt. Het kreeg de naam „Nieuw idee projekt" mee. Hierin krijgen beginnende en/of onbekende bands voornamelijk op de vrijdag avond en zondagmiddag de gelegenheid om voor het voetlicht te treden. Kombi- naties van bands staan gepland op de zaterdagavond. De serie wordt vanavond - vrijdag 26 oktober - gestart door de Haarlemse punk- en rock and rollformatie World War Rockers. Het „Nieuw idee projekt" is in het leven geroepen om het publiek te laten zien, dat er ook kwaliteit geleverd kan worden door beginnende bands. Natuurlijk is er wel degelijk een selektie gemaakt in kwaliteit en soort muziek. De bedoeling is dat er allerlei soorten muziek aan bod komen. Doordat de uitgenodigde bands tegen onkostenvergoeding optreden is de entreeprijs bijzonder laag of in sommi ge gevallen geheel gratis. Het bestuur van jeugdsoos Brogum hoopt, dat het initi atief zal aanslaan bij de bezoekers, mede omdat het projekt plaatsvindt op ande re dan de geëikte zaterdagavond. De serie wordt vanavond dus geopend door de World War Rockers. Deze Haar lemse band heeft veel te danken aan de manier waarop de Britse band The Clash destijds is ontsnapt aan de monotonie van de punk-rock. The Clash slaagde er ten tijde van het drie-dubbel-album Sandinista in om elementen uit de rockabilly en de reggae te halen en de muziek opnieuw vitaal te laten klinken. The World War Rockers doen hetzelfde. Gitaarakrobaat en bandleider Fred Kienhuis zorgt er mede voor dat de muziek van de Haarlemse formatie nog steeds niet bezadigd klinkt. Hij zingt gedurfd op basis van bas en drums met licht overslaande stem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11