Verdeelde adviezen over Verkeerscirkulatieplan berichten Peuterspeelzaal uit financiële problemen Informatie voor ouders over speciaal onderwijs NBvP voorgelicht over verzekeringen Ledenvergadering CFO-Schouwen/Oost 4 In Brouwershaven BROUWERSHAVEN - „We hebben een spannend jaar achter de rug, maar nu gaat het weer goed met de peuterspeelzaal", zei voorzitster Elly van Eyken tijdens de jaarlijkse ouderavond van de Peuterspeelzaal. Zij vertelde aan haar, uit twintig ouders bestaande, gehoor hoe het tekort van 4000,— dat vo rig jaar nog op de begroting prijkte, werd weggewerkt. Het financiële „gat" werd in eerste instantie te lijf gegaan door de verspreiding van een brief on der de ouders van „oud-leerlingen" en andere betrokkenen met een verzoek om geldelijke steun. Een aktie met de verkoop van luchtfoto's van Brouwers haven bracht veel geld op en de rest kwam via een renteloze lening van 1200,—, verstrekt door de gemeente Brouwershaven. Om te voorkomen dat er opnieuw financiële moeilijkheden zouden ont staan ging men na zorgvuldig reken werk over tot een strikt zakelijke aanpak van het peuterspeelzaal werk. Met twee speelochtenden per week, twee leidsters en maximaal 18 kinde ren per ochtend bleek precies „quit te" gedraaid te kunnen worden. „We moeten dan wel goed op de kleintjes letten", zegt voorzitster Elly. „Dus de ouders moeten ook betalen als hun kind, om wat voor reden dan ook, een keer afwezig is. Bij aanmelding is een inschrijfgeld van 10,— in gesteld. Met deze ouderbijdragen, de jaarlijkse subsidie van de gemeente en wat we erbij verdienen op bijvoor beeld de Brouwse Dag moeten we rond kunnen komen." Wachtlijst De Peuterspeelzaal, die in septem ber zijn tienjarig bestaan herdacht, heeft momenteel precies 18 kinderen, een aantal dat volgens het bestuur goed bij het bevolkingsaantal blijkt te passen. „Meestal staan er drie a vier kinderen op de wachtlijst", ver telt Elly. „Maar het duurt nooit lan- Ouderavond De Schoener BROUWERSHAVEN - „Alle kinderen die bij ons op school zitten zijn nor maal begaafd", aldus de heer J. Huijskens direkteur van de Vliedberg te Goes. De Vliedberg is een school voor voortgezet onderwijs waar kinderen met leer- en/of aanpassingsproblemen speciaal, individueel gericht, onder wijs volgen dat er in 40 a 50 procent van de gevallen toe leidt dat deze leerlin gen alsnog op een „gewone" school hun draai kunnen vinden. De heer Huijskens hield zijn inlei ding tijdens de jaarlijkse ouderavond van de openbare lagere school „De Schoener" die door ongeveer veertig belangstellenden werd bezocht. On der hen bevonden zich de wethouder van onderwijs mevrouw S. Loscha- coff-de Kanter en de predikant van de hervormde gemeente ds. D. Schnei der. De school, die momenteel 159 leer lingen telt, heeft de beschikking over 26 man personeel, onder wie vaste lo gopedisten, psychologen en vakleer krachten. Volgens de enthousiaste direkteur komt deze aanpak het zelf vertrouwen van de kinderen zeer ten goede. Om de kinderen ook aan ande re scholen te wennen, krijgen ze ook enkele uren per week les op de LTS. Vele leerlingen, vooral uit de zoge naamde observatiegroep, blijken dan ook na een of twee jaar weer mee te kunnen draaien op een gewone school. Voor de overigen bestaat op de Vliedberg de mogelijkheid om een L.E.A.O.-opleiding te volgen. Regels en circulataires Het verdere verloop van de ouder avond droeg uiteraard het stempel van de nieuw te vormen basisschool in augustus volgend jaar. Uit ver schillende reakties bleek dat er met name zorgen waren over het aantal leerkrachten waarmee in het nieuwe koncept gewerkt mag gaan worden. Afdeling Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Ongeveer twintig plattelandsvrouwen van de afde ling Brouwershaven kwamen dinsdagavond in het Tonnenmagazijn bijeen om zich te laten voorlichten over de - voor menigeen wazige - materie van ver schillende soorten verzekeringen. Deze taak werd vervuld door adviseur van de Rabobank Schouwen, de heer Degen. Om aan te tonen dat verzekeren heel oud is namen de heren eerst een duik in de verre historie toen de ka meel nog als hoofd vervoermiddel fungeerde. Toen al verzamelde men vooraf geld als er met een groep ka melen werd uitgetrokken, zodat er een vergoeding voorhanden was als één van de dieren onderweg doodging. Bcdrijfschadc Hoewel in onze tijd en in ons land de verzekering van kamelen niet meer zo urgent is, is dat wel het geva l met moer voor de hand liggende risi- ko's die, zoals bleek uit het verhaal van Grootcboer en Degen, zijn onder te verdelen in vier hoofdgroepen: brand, varia, transport en leven. In deze groepen zijn vele details onder gebracht. Met name wezen de heren op de minder bekende mogelijkhe den voor het verzekeren van bed rij f- schade. Deze is de laatste tijd zo uitgebreid dat er toch terdege reke ning mee dient te worden gehouden. De verzekeraars gingen verder met nadruk in op het onderverzekerd zijn, een veel voorkomend euvel dat meestal pas uitkomst als er schade wordt geleden. Door hun geanimeer de en duidelijke manier van praten zorgden Grooteboer en Degen voor een leerzame avond, waarvoor zij een DEN HAAG - De direkteuren van de Gewestelijke Arbeidbureaus heb ben van plaatsvervangend direkteur- generaal voor de arbeidsvoorziening drs. E. J. Schoevaars het dringende verzoek gekregen niet in te gaan op vragen over de opmerkingen van mi nister Ruding over de houding van werklozen. DEN HAAG - De promotiekansen voor politiepersoneel zullen de ko mende jaren gering zijn. Zowel bij de rijkspolitie als bij de meeste gemeen telijke korpsen is de gemiddelde leef tijd van de politieambtenaar 35 jaar. Daarom zullen veel funkties de ko mende 25 jaar door dezelfde mensen worden bezet. Z1ER1KZEE In de bovenzaal van de Ger.Kerk te Zierikzee werd een leden vergadering gehouden van de CFO-Schouwen/Oost. De opening werd ver richt door voorzitter H. P. Bouwman, die iedereen hartelijk welkom heette. In het bijzonder de distriksbestuurder J. fc. M. v.d. Voorde en de CFO- afvaardiging van Bruinisse. ger dan een half jaar eer ze aan de beurt zijn". In de regel wordt een kind op tweejarige leeftijd opgege ven en is dan een half jaar later aan de beurt. Oudere kinderen moeten ook hun beurt afwachten; zij krijgen geen voorrang. Naar aanleiding van het tienjarig bestaan werd onlangs de speelgoedvoorraad van de peu terspeelzaal aangevuld. Muziekinstrumentjes Na schriftelijke stemming bleek dat Jolet Schillings het peuterzaal- bestuur in het komende jaar zal gaan versterken. Zij krijgt de funktie van sekretaresse. Joke Krips, penning meester en Tbn Schiettekatte werden herkozen, terwijl het bestuur, evenals vorig jaar, verder wordt gevormd door Elly van Eyken, voorzitster en Jacinta Passchier. Na de pauze de monstreerde Bouwen Breeman zijn zelf ontworpen en vervaardigde mu ziekinstrumentjes voor peuters. De Middelburgse onderwijzer maakt hierbij op kreatieve wijze gebruik van onder meer afwasborstels, hou ten lepels en kistjes, cocosnoten en stukjes boomstam. Acila verw. 25-10 te Sharjah Abdabi 24-10 van Le Harve naar Bremen Alnati 24-10 van Bremen naar Hamburg Moordrecht 23-10 van Longbeach naar Oakland Nedloyd Houtman 24-10 185 o Sicilië naar Port Kelang Ondina 24-10 65 n St.Maarten naar Lymbebay In zijn openingstoespraak haalde de voorzitter enkele woorden aan van oud-voorzitter van het C.N.V., de heer van Maastrigt, dat de vakbeweging er niet alleen is voor het loon, maar dat deze ook een dienende taak heeft. „Vooral deze dienende taak moet nu op de voorgrond komen, omdat de zwaksten in de samenleving gepakt worden", aldus de voorzitter en hij meende dat de christelijke partijen dit principe ook moeten uitdragen, hetgeen momenteel niet te signaleren valt. De belangrijkste huishoudelij ke zaak was de wisseling van pen ningmeester. De heer C. Staal kan wegens drukke werkzaamheden deze funktie niet meer vervullen. Bij dit afscheid waren woorden van dank en als blijk van waardering voor zijn verrichte werkzaamheden kreeg hij een fraaie CFO-balpen aangeboden en zijn vrouw een bos bloemen. In zijn plaats werd gekozen, de heer M. van Gilst te Zierikzee. Daarna kreeg de distriktbestuurder het woord om zijn inleiding te houden over „Aktuele Zaken". Daaruit bleek duidelijk dat er gro te veranderingen op touw zijn, o.a. A.O.W. premie-inhouding van ambte naren, arbeidstijdverkorting, herbe zetting van de sociale zekerheden. De distriktsbestuurder merkte ook op, dat de problemen steeds ingewikkel der worden en nauwelijks meer te doorgronden zijn. Elke genomen beslissing heeft vaak vele nare neven- effekten, die nauwelijks meer te voorzien zijn. Er werd volop gediskussieerd. Men was er tenslotte wel over eens, dat be zuinigingen op zichzelf noodzakelijk zijn, omdat er teveel schulden ge maakt zijn, doch dat voor deze bezui nigingen niet de zwaksten in de samenleving, ambtenaren en trend volgers de rekening gepresenteerd dienen te krijgen. Mevrouw Loschacoff hierover: „We worden momenteel door het ministe rie van onderwijs overspoeld met re gels en circulaires die elkaar nogal eens tegen blijken te spreken. Er is dus eigenlijk nog geen zinnig woord over te zeggen". Zij verzekerde de aanwezigen ervan dat de gemeente, in het belang van de kinderen en het onderwijzend personeel, zeker zal trachten „om eruit te halen wat eruit te halen is. Teruglopend leerlingenaantal Na de verschillende jaarverslagen, waaruit ondermeer bleek dat het leerlingenaantal van de Schoener te rugloopt - momenteel 48 kinderen, vorig jaar 67 en enkele jaren geleden nog 106 - kwam de bestuursverkie zing voor de ouderraad aan de orde. Carla Bakker werd met algemene stemmen herkozen en Janny de Vlie ger zal als nieuw lid de raad komen versterken. Ze komt hiermee in de plaats van de heer J. Beek die vele waarderende woorden oogstte bij zijn afscheid na acht jaar lidmaatschap. De overige vier ouderraadsleden zijn: Anneke Plu, Ben van der Meer, Ernst Overbosch en Annie van Beveren. Uit de schoolreisplannen voor 1985 bleek dat klas een en twee op 5 juli een dag je naar de Efteling gaan, terwijl de klassen drie tot en met zes een school kamp gaan houden in Oostkapelle dat is gepland op 3, 4 en 5 juli 1985. boekenbon ontvingen van de presi dente Suus Hanse-Menheere. Dinsdag 30 oktober gaan de Brouw se Plattelandsvrouwen per bus naar het Creatief Centrum Nederland te Helmond met aansluitend een bezoek aan een champignonkwekerij in de Peel. Het vertrek vanaf de Markt is gepland om 07.30 uur. Er zijn nog en kele plaatsen vrij in de bus (ook voor niet-leden) die besproken kunnen worden op telefoonnummer 01119-1477. 25 joor hulpvaardig hulp...uuaardig bank 707070333 giro II22 22 Z te utrecht Vervolg van pag 1 Zeven kommissieleden spraken zich uit tegen de integrale doorvoe ring van het V.C.P., te weten: wethou der L. J. van Gastel en zijn V.V.D.- fraktiegenoot L. Bécu, C.D.A.-frak- tievertegenwoordiger C. Legemaate, vertegenwoordiger van de R.U. de heer W. F. Sprengelmeijer, Z.O.C.-ver- tegenwoordiger W. Gudde en H. de Vries en mevrouw C. Schaap-Anker (kommissielid op persoonlijke titel). Sommige kommissieleden konden zich vervolgens vinden in een deelad- vies met betrekking tot het doorvoe ren van een lóopstraatgebied op de Melkmarkt en een winkelerf op de Mol. Tenslotte stelde de voorzitter de vraag wie zich achter het V.C.P. kon scharen als de huidige rijrichting in de Noordhavenpoort gehandhaafd zou blijven en niet, zoals het oor spronkelijke ontwerp voorstelt er een uitgaande route van te maken. Dat bleek een heet hangijzer, want als het plan op dat punt zou worden gewijzigd, bleken negen kommissie leden (een duidelijke meerderheid) er een positief advies aan te kunnen geven. Aan het kollege van b. en w. vervol gens de taak op grond van deze ver deelde adviezen een voorstel aan de raad te formuleren en aan de gemeen teraad ten slotte de bevoegdheid het definitieve besluit te nemen. Dat ook deze beide fasen nog wel enige dis- kussie zullen opwerpen, zal ongetwij feld duidelijk zijn. Woensdagavond werd ook duide lijk, dat de kommissieleden bij hun advisering over een dergelijk ingrij pend plan voor Zierikzee, niet over één nacht ijs wilden gaan. Vele de tails werden uitputtend besproken. Positieve reaktie Meest positieve reaktie op het V.C.P. in zijn oorspronkelijke vorm, opgesteld door het bureau Goudap pel Coffeng B.V., kwam van de zijde van de P.v.d.A.-fraktie. De heer Van der Wekken liet weten heel goed met de in het plan gedane voorstellen te kunnen leven. Hij zag er vele zaken in terug, die in het verleden reeds door zijn fraktie werden bepleit. Spreker achtte het plap uitermate goed toegesneden op Zierikzee en hij advi seerde het kollege dan ook alle voor gestelde maatregelen op hun haal baarheid te bekijken, daarbij de verwachting uitsprekend dat de door voering van die maatregelen zonder al te veel problemen gerealiseerd zal kunnen worden. Van der Wekken erkende, dat het publiek zeker zal moeten wennen aan de nieuwe situatie, maar hij sprak de hoop uit, dat het kollege zich op grond daarvan niet zal laten weerhouden het VCP door te voeren. Ruimte om op detailpunten nader in te gaan moet er volgens hem wel blij ven en ook een evaluatiemogelijk heid leek hem zinnig. Later in de diskussie maakte Van der Wekken de overige kommissiele den het verwijt, dat ze veel te veel op details waren ingegaan en te weinig het VCP op zijn totaliteit hadden be oordeeld, terwijl de planmakers toch ook het totale gebied hadden beke ken en bij het opstellen van het VCP getracht hadden de diverse funkties daarin met elkaar in harmonie te brengen. Alleen de krenten Hij verweet de C.D.A.-fraktie bij haar beoordeling alleen de krenten uit de pap te pikken en de pap daar bij helemaal weg te gooien. Eerder op de avond had C.D.A.- woordvoerder C. Legemaate echter al laten weten, dat zijn fraktie het V.C.P. beoordeelde als veel te ingrij pend voor een kleine stad als Zierik zee en derhalve de voorkeur gaf aan het zoveel mogelijk handhaven van de huidige verkeerssituatie. Lege maate had vooral moeite met de voor gestelde afsluiting van de Noordha venpoort als toegangsroute naar het centrum, met de route Lange Nobel- straat-Schuithavcn-Mol, die - naar zijn mening - op de kruising met de Melkmarkt veel verkeerstechnische problemen zou opleveren. Verder pleitte hij voor het openhouden van de Zuidwellebrug met name voor het landbouwverkeer en tot slot signa leerde Legemaate de problemen, die Zeelandia zou ondervinden met het nieuwe V.C.P. Namens de C.D.A.-fraktie sprak hij zijn voorkeur uit voor het bijscha ven van enkele knelpunten in de hui dige situatie en pleitte in dit verband voor: het aanpassen van de Mol als winkelerf, de Melkmarkt betrekken bij het loopstratengebied en de pe riode van het loopstratengebied niet verder uitbreiden dan noodzakelijk, omdat hij de noodzaak van een per manent loopstratengebied niet on derschreef. Z.O.C.-vertegenwoordiger H. de Vries zag wel wat in uitbreiding van het loopstratengebied, maar wilde het graag toegesneden zien op de meest noodzakelijke uren per dag: bijvoorbeeld van twaalf uur 's mid dag tot zes uur 's avonds. Een voorstel waar hij overigens geen bijval voor ontving, omdat - zo bleek uit de me dedeling van de zijde der rijkspolitie - het heel moeilijk zou zijn het pu bliek daaraan te laten wennen. Vol gens politiewoordvoerder A. Gerards zou dat alleen maar verwarring in de hand werken. Naar het Havenplein Mevrouw Schaap-Anker herhaalde haar tijdens de hoorzitting gedane pleidooi voor het openhouden van de Noordhavenpoort voor het binnenko mend verkeer. Ze benadrukte nog- eens, dat de regio-bewoners toch al tijd zullen trachten zo dicht mogelijk bij het Havenplein te komen en dat de route Schuithaven-Mol derhalve ook zwaar belast zou gaan worden. Tussentijds kreeg ook de - zeer ma tig bezette - publieke tribune de gele genheid een mening te laten horen. Zo gaf de heer Van der Voogd een per soonlijke visie op hetgeen er volgens hem allemaal mis is met de verkeers situatie in Zierikzee. De voorzitter erkende grotendeels de door hem ge signaleerde problemen, maar moest tevens aanvoeren, dat het VCP die niet allemaal zal kunnen oplossen. De heer R. van der Weide, funktio- naris van de Stichting Welzijn Oude ren hield een vurig pleidooi voor de belangen van de oudere en gehandi- kapte inwoners bij het doorvoeren van de verkeersplannen. Zo wees hij op de problemen, die de fraaie, maar moeilijke historische stoepen in Zierikzee opleveren, even als de zogenaamde „kinderkopjes" en verder op de hoge snelheid van het verkeer in de nauwe straten van het centrum, op het ontbreken van een veilige looproute naar de binnenstad voor de mensen in Poortambacht en pleitte hij voor verbetering van de si tuatie met name in de Weststraat bij het belastingkantoor en voor het rea liseren van verkeerslichten op de kruising Weststraat/Laan van St. Hi- liare/Scheldestraat. Realiteit betrachten De voorzitter liet in een reaktie op dit alles weten, best begrip te hebben voor deze wensen, maar zei ander zijds toch ook voor begrip voor reali teit te moeten pleiten. Hij wees er de heer Van der Weide op, dat het nou eenmaal niet moeilijk is met dergelij ke belangen uitgebreid rekening te houden als je een nieuwe stad kunt bouwen, mar dat men in Zierikzee nou eenmaal te maken heeft met een oude, bestaande stad. Op de punten, door de heer Van der Weide bepleit, die de voorzitter wel te realiseren achtte, werd de medewerking van het gemeentebestuur toegezegd. V.V.D.-woordvoerder L. Bécu toon de zich ook voorstander van handha ving van de huidige verkeerssituatie in de Noordhavenpoort, hij had geen bezwaren tegen een permanent loopstratengebied en wilde de plan nen ten aanzien van Melkmarkt en Mol splitsen in middenstandsbelan- gen en verkeerstechnische belangen. Als vanuit de middenstand geen overwegende bezwaren werden aan gedragen, kon hij zich in die plannen vinden. De heer Littooy hield ten aanzien van het voornemen de rijrichting voor het bezorgend verkeer op de Ap pelmarkt om te draaien een pleidooi in drievoud dat voornemen toch maar niet uit te voeren. Hij voorzag grote problemen, maar van de zijde van de politie werden zijn voorspellingen niet onderschreven. Ook Schuithaven De heer Waayenberg kreeg van di verse zijden bijval met zijn voorstel het instellen van een winkelerf niet te beperken tot de Mol, maar dit reeds te laten ingaan bij de Schuitha ven, zodat het rijdend verkeer eerder genegen zal zijn de route te volgen door de Hoge Molenstraat naar het parkeerterrein aan de Baden Po- wellweg. De rijkskonsulent voor handel, ambacht en diensten in Zeeland, mr. J. F. Wijsma had waardering voor de wijze waarop de makers van het VCP hadden getracht zoveel mogelijk funkties in het betreffende gebied te dienen. Hij erkende dat Zierikzee ver keerstechnisch gezien altijd een inge wikkelde stad zal blijven en dat er al tijd kompromissen nodig zullen zijn. Een bedrijfsvriendelijk klimaat vooral voor de konsument achtte hij van groot belang. In dit verband keek hij wat voorzichtig aan tegen de Mol als loopstraat, evenals tegen het uit breiden van de periode voor het loopstratengebied. Een proefperiode achtte hij in dit opzicht van belang. Tfen slotte liet de heer Wijsma weten in het VCP een inventarisatie van hoe in Zierikzee de bevoorrading der be drijven plaatsvindt, te hebben gemist. Instemming- Rijkspolitie In een zeer breed exposé van wacht meester Gerards werd duidelijk, dat van de zijde der rijkspolitie met in stemming wordt gereageerd op het VCP. Met name het instellen van een permanent loopstratengebied wordt onderschreven. Spreker deelde niet de mening van enkele kommissiele den betreffende de kruising Mol/ Schuithaven. Gerards zag daar niet zo veel problemen ontstaan. Later maakte hij ook duidelijk, dat de poli tie zich kan vinden in het voorstel de rijrichting ten westen van de Nieuwe Boogerdstraat om te draaien om te bewerkstelligen, dat de doorgaande rijrichting door de Sint Domusstraat wordt onderbroken. Hij erkende dat de Sint Domusstraat niet geschikt is voor het doorgaand verkeer. De on derbreking zou echter naar zijn me ning ook gerealiseerd kunnen wor den door het verkeer vanaf de Bagij- nestraat te laten afbuigen. Wethouder van middenstandsza ken L. J. van Gastel bleek niet over tuigd van de noodzaak van doorvoe ring van het VCP. Uit het betoog van de politie distilleerde hij dat er slechts twee echte knelpunten in de verkeerssituatie van Zierikzee zit ten: de Appelmarkt en dc Melk markt. Op grond van de ervaringen de af gelopen zomer, toen zeer veel toe risten Zierikzee bezochten en er zich volgens de wethouder geen extreme ongelukken hebben voorgedaan, vroeg hij zich af of het goed zou zijn de oude schoenen geheel weg te gooi en. Een verfijning van de huidige Ver- keerscirkulatie leek hem voldoende. Van Gastel was er ook niet van over tuigd, dat het alternatief dat het VCP biedt, een wezenlijke verbetering in de situatie zal brengen. Dit betoog van de wethouder kreeg bijval van mevrouw Schaap en van de heer Sprengelmeijer. Verdeeld Burgemeester De Meester kon het echter niet met zijn kollegelid eens zijn en hij vond dat wethouder Van Gastel de zaken wel een beetje te veel versimpelde- De voorzitter memo reerde het „Verkeersplan De Recht", dat ruim tien jaar geleden werd op gesteld, maar waarvan de bestuur ders het destijds niet aandurfden het integraal uit te voeren, zodat het plan ook nooit heeft kunnen funktione- ren. De burgemeester voelde er veel voor het huidige - veel minder ingrij pende - VCP thans wel integraal uit te voeren. Duidelijk werd met dit alles, dat men niet alleen binnen de kommis sies middenstand en verkeer ver-' deeld was over de verkeersplannen voor de binnenstad, maar dat men dat ook binnen het kollege zal zijn. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Vianen: drs. J. J. van der Wal te Arum en Kimswerd (part time); te Wijk bij Heusden: M. Gou- driaan te Ouderkerk a.d. IJssel. Aangenomen naar Colijnsplaat: J. B. Beijer, kand. te Utrecht; naar Ha ren (buitengewone wijkgemeente): R. van 't Lindenhout te Zuidlaren. Gereformeerde Kerken Beroepen te Bennebroek (als geestelijk verzorger Psychiatrische Inr. „Vogelenzang") (part-time): drs. P. L. van der Schaft, kand. te Amster dam, die dit beroep heeft aan genomen. Beroepbaar: drs. P. L. van der Schaft, Ruysdaelstraat 24 1071 XD Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Urk: H. G. Gunnink, miss. pred. te Drachten. Bedankt voor Heerde-Wapenveld: B. Luiten te De Lier en Maassluis. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Winschoten: J. Plantin- ga te Leeuwarden; te Zutphen: B. Wit- zier te Den Haag; te Veenendaal (Pniëlkerk): H. Korving te Drogeham. Bedankt voor Vlaardingen: L. W. van der Meij te Zaamslag. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Terneuzen: A. Hooger- land te Dirksland. Bedankt voor Lelystad: H. Paul te Vlissingen. lilcirKl Beursbericht Markt Goes dinsdag 23 oktober 1984 Aardappelen Bintje, direkte levering, op auto ge leverd, uit de schuur, 15-17 cent per kg; 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen, uit de schuur, 17-18 cent per kg. Voeraardappelen 9-10 cent per kg. Exklusief B.T.W. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 22-10-1984: Bintje, 35-50 mm, 18-20 cent per kg; Bintje, 50 mm opwaarts, 201/2-211/2 cent per kg. Exklusief B.T.W. Uien Direkte levering, geloofklapt, op auto geleverd van het land 6-9 cent per kg; uit de schuur 13-15 cent per kg. Exklusief B.T.W. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd 50-70 cent per kg. Afwijkende partijen 30- 49 cent per kg. Exklusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exklusief B.T.W.: Tarwe, basis 16%, 46,75 - 48,00; brouwgerst, boerenschoon, 54,75 - 56,25; voergerst 45,00 - 46,75; haver 47,00 - 48,50; erw ten, kleine groene 79,00 - 79,50; Capucijners 79,00 - 79,50; bruine bonen, droog, vrij van grond en hal ve, 100,00 - 200,00; blauwmaan- zaad, boerenschoon, 165,00 200,00; blauwmaanzaad, prima doorsneekwaliteit, 225,00; karwij, boerenschoon, 345,00 - 525,00; kar wij, prima doorsnee 630,00. Hooi en stro Alle prijzen per 1000 kg, op auto ge leverd en exklusief B.T.W.: Weidehooi 250,325,-; Dijkhooi 240, 275,—; Lucernehooi 350,— 375,—; Veldbeemd 170,- - 200,—; Roodzwenk/Rietzwenk 150, 175,—; Engels raaigras 150,— - 175,—; tarwestro, binnenstro, 100,135,—; gerstestro 140, 175,—; erwtenstro, kleine groene, 140,— - 175,—; schokkerstro 100,- - 110,-. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 24-10. Prijzen: Extra kwaliteit dikbillen 10,40 - 13,10; stieren: le 8,20 - 9,10, 2e 7,15 - 8,20; vaarzen: le 7.40 - 8,40, 2e 6,40 - 7,40; koeien: le 7,25 - 8,25, 2e 6,40 - 7,40, 3e 5,55 - 6,05; worStkoeien 5,05 - 6,10; vet te kalveren: le 6,10 - 6,35, 2e 5,95 - 6,10; schapen 150 - 225 per stuk; lammeren 140 - 240 per stuk; zeu gen: le 3,08 - 3,23, 2e 2,93 - 3,08. Prijzen per stuk: Melk- en kalfkoei- en: le soort 2200 - 2700, 2e soort 1400 - 2200; kalfvaarzen: le soort 2150 - 2650, 2e soort 1300 - 2150; guste koeien 1200 - 2200; enterstie ren 1200 - 2200; pinken 800 - 1700; graskalveren 450 - 850; nu ka's voor de mest roodbont 225 - 590, zwartbont 100 - 420; nuka's Amerikanen 100 - 175; schaap met lam(meren) 100 - 200; weidelam- meren 120 - 200. Aanvoer: Slachtvee 1668, stieren 212, gebruiksvee 1429, jongvee 640, nuka's 2419, slachtschapen en lamme ren 1084, gebruiksschapen en lamme ren 271, varkens 914, bokken en geiten 90. Jbtaal: 8727. Stemming: slachtvee: handel rustig, cn prijzen gelijk; stieren: han del willig, cn prijzen hoger; ge bruiksvee: handel stroef, en prijzen lager; jongvee: handel flauw, en prij zen lager; nuka's. handel flauw, cn prijzen lager; slachtschapen cn lam meren: handel redelijk, en prijzen ho ger; gebruiksschapen en lammeren: handel redelijk, en prijzen iets hoger; varkens: handel stil, en prijzen lager. Eierveiling Eivcba b.v. BARNEVELD, 24-10. Aanvoer 2.527.200 stuks. Stemming: rustig. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 11,10; 55-56 gram 11,70; van 60-61 gram 12,15 - 12,10; en van 65-66 gram 12,90. A,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4