diensten Woonwagencentrum „De Val" kreeg betonsehuttingen Bezorgdheid om funktioneren schoolartsendienst Zierikzee deurloo mode gend nu 35,- Veiling materieel Oosterscheldewerken ~W8E Gemeenteraad Zierikzee JONGENSBROEKEN Samenstelling aantal inwoners Zierikzee 2 Ondanks kritische kanttekeningen ZIERIKZEE - De bewoners van het woonwagencen trum „De Val" drongen in het verleden reeds enkele ma len aan op plaatsing van betonsehuttingen ter bescherming van hun woonwagens tegen de storm. Door het plotseling snelle optreden van het kollege van b. en w. werden deze betonsehuttingen ten slotte voor het te verwachten stormseizoen van dit jaar gerealiseerd. Hoe wel de windbeschermers dus reeds zijn geplaatst, moest de gemeenteraad maandagavond nog wel het benodigde krediet van 11.608,45 voteren. Om bescherming te kunnen bieden in het stormseizoen ten behoeve van de woonwagens op woonwagencentrum ,,De Val" werden enkele betonsehuttin gen geplaatst. Dat deed de raad ook, maar van di verse kanten werden wel wat kriti sche kanttekeningen aangebracht. Wethouder van publieke werken de heer P. de Rijke trachtte die nog te voorkomen met een korte toelich ting, dat het kollege dit keer in aller ijl had gehandeld. ,,Dat was nodig, anders waren er mischien grote pro blemen gerezen", aldus de wet houder. P.v.d. A-woordvoerder H. Asma toonde zich niet tevreden met die toe lichting en vroeg zich af waarom de plaatsing van de betonsehuttingen nu ineens voor het stormseizoen anno 1984 urgent was geworden. ,,Ik wil graag de ware reden weten", aldus Asma. V.V.D.-woordvoerder J. J. Geleijnse informeerde hoeveel woonwagens thans op het centrum ,,De Val" staan geplaatst en wilde verder weten in hoeverre de plannen voor het nieuwe woonwagencentrum aan de Klerks- weg op losse schroeven stonden. Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) liet namens haar fraktie weten ook voor een verras sing te zijn geplaatst bij het zien van de betonsehuttingen. Zij wilde weten of hier sprake was van eert „kort-dag- investering" of dat de schuttingen in de toekomst naar het nieuwe woon wagencentrum verplaatst kunnen worden. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester memoreerde in zijn antwoord aan de stormschade, die vo rig jaar reeds onstond en aan de druk, die door de bewoners werd uit geoefend. Ten aanzien van de plannen betref fende het nieuwe woonwagencen trum aan de Klerksweg liet de voorzitter weten, dat ondanks ver gaande onderhandelingen er vertra gende faktoren zijn opgetreden. Het aan te leggen woonwagencen trum blijkt op enkele punten af te wijken van het bestemmingsplan. Tfen behoeve van de aanleg van het centrum dient, op basis van het voor- bereidingsbesluit een zogenaamde artikel 19 procedure te worden gevolgd. In de toelichtingsnota bij de ge meentebegroting 1985 wordt tevens gewezen op het feit, dat het algemeen bestuur van het woonwagenschap zich nog zal moeten uitspreken over de verdeling van de extra kosten 600.000,-) boven de door het rijk subsidiabel geachte stichtingskosten ad 650.000,-, die samenhangen met de lokatie Klerksweg. Deze uit spraak kan, volgens de toelichtings nota, op zijn vroegst in december 1984 worden tegemoet gezien. Geen risiko De voorzitter benadrukte, dat het kollege- wegens deze vertragende faktoren - ten aanzien van het storm seizoen 1984 geen risiko wilde lopen en derhalve besloot beschermende maatregelen te treffen. Reeds op 12- april werd aan het bestuur van het Woonwagenschap Midden- en Noord- Zeeland verzocht of het bereid was de bij ,,De Val" te plaatsen schermen te zijner tijd over te nemen ten behoeve van het centrum aan de Klerksweg. Pas bij de brief van 25 september ant woordde het bestuur dat hier- omstrent nog geen standpunt kon worden ingenomen. De plannen voor het nieuwe cen trum aan de Klerksweg staan vol gens dit bestuur op dit moment nog op zodanig losse schroeven dat nog geen oordeel kan worden gevormd over de eventuele behoefte aan plaat sing van een windscherm aldaar. De voorzitter liet de heer Geleijnse weten, dat thans acht gezinnen op het centrum ,,De Val" zijn gevestigd. Ver der benadrukte hij, dat het kollege in dit geval de snellere weg had bewan deld, omdat de demokratische weg vaak langer tijd vergt. De heer Asma bleef moeite houden met deze gang van zaken en vond dat de leden van de kommissie publieke werken in elk geval toch telefonisch geraadpleegd hadden kunnen worden. Dat had hij al veel eleganter gevonden. ZIERIKZEE - Om uiting te geven aan haar bezorgd heid omtrent het toekomstig funktioneren van de Jeugd- gezondheidsdienst in Zierikzee verzocht mevrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) maandagavond tijdens de Zie- rikzeese gemeenteraadsvergadering om een dit onder werp betreffend ingezonden stuk als apart agendapunt te behandelen. De raad kon met dat verzoek instemmen. Mevrouw De Jong memoreerde het besluit van de meerderheid van de raad om niet deel te nemen aan de Distrikstgezondheidsdienst (DGD). In dit verband vroeg zij zich af hoe straks het funktioneren van de schoolartsendienst in Zierikzee vei lig gesteld moet worden nu er ver zoek voorlag van het interum- bestuur van de DGD deze jeugdge- zondheidsdienst te ontbinden, om de dienst vervolgens te kunnen laten aanhaken bij de DGD. Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal (CDA) wees erop, dat veel meer gemeenten in de provincie besloten niet deel te nemen aan de DGD. Wat haar betrof diende de jeugdgezond- heidsdienst te blijven funktioneren, zoals dat thans gebeurt. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester, die persoonlijk geen moeite had met deelname aan de DGD moest erkennen, dat het wat in- konsequent zou zijn met het oog op het eerder genomen raadsbesluit tot afwijzing van de DGD, nu tot ophef fing van de jeugdgezondheidsdienst te besluiten. Geen aanleiding Wethouder J. Groen (PvdA) zichzelf in een moeilijke politie voelend als vertegenwoordiger in de vergaderin gen van de schoolartsendienst, omdat hij persoonlijk wel voorstander is van de DGD. Desalniettemin liet hij in die vergadering uiteraard de raadsmening horen en hij was het ook met de raadsvoorzitter eens, dat er voor Zierikzee formeel gezien geen aanleiding was te besluiten tot ophef fing van de dienst. Voorlopig zullen de verdere ont wikkelingen dan ook maar worden afgewacht. „Het siert de mens als hij op zijn dwaalwegen terugkomt", was een reaktie van de heer Asma (PvdA) wellicht in een poging de raad tot her bezinning aan te zetten. Mevrouw De Jong noemde afwach ten „een slechte zaak", omdat je op die manier niet konstruktief aan het denken bent. De voorzitter zei haar reaktie wel te kunnen begrijpen, maar was toch van mening dat zij de zaken omdraaide. „Dat komt door dat bij mij de waarborg van de zorg voorop staat", aldus de P.v.d.A.- woord voerster. Een ingezonden stuk van de N.V. Streekvervoer Zuid-West-Nederland betreffende de route van de buurtbus, was voor de heer Asma aanleiding orrt nogeens te pleiten voor een bus verbinding naar de binnenstad voor oudere mensen of mensen, die slecht teV been zijn. Hij betreurde het, dat - naar zijn inzien - de buurtbus hier geen oplossing kon bieden in verband met een tekort aan vrijwilligers. „Zou er dan niet eens een aktie on dernomen kunnen worden om meer vrijwilligers te werven", vroeg Asma zich af. Andere redenen De voorzitter wees hem erop, dat de afwijzing van het verzoek door de Z.W.N. niet in de eerste plaats ge schiedde op grond van het tekort aan vrijwilligers, maar vooral wegens het feit, dat de rijtijd niet beschikbaar is en omdat de buurtbus er te weinig ruimte voor biedt. Het aantal vrijwil ligers werd pas als laatste argument aangedragen door de Z.W.N. De heer Asma drong er toch op aan wederom kontakt op te nemen met de Z.W.N. omdat hij het van groot belang achtte, dat deze voorziening er komt. Hij achtte het ook niet uitgesloten, dat de gemeente er wellicht wat sub sidie in zou moeten steken. De voor zitter zegde toe de zaak nogeens aan te kaarten met de Z.W.N., maar wees er de heer Asma tevens op, dat de buurtbus-affaire nou eenmaal aan strenge regels is gebonden. Naar aanleiding van de jaarreke ning 1983 van de Stichting Theater- bureau Uit in Zeeland liet R.U.- woordvoerder K. T. de,Jonge weten in het algemeen bezwaar te hebben tegen subsidie aan dit soort instellin gen. Hij was het eens met de brief van b. en w. betreffende de gewenste terugstorting van te veel betaalde apparaatskosten. De heer D. van der Wekken (PvdA) drong erop aan in de kommissie fi nanciën eens duidelijke afspraken te maken over reserveringen bij ge meenschappelijke regelingen. Het stoorde hem, dat de afdeling finan ciën bij dergelijke zaken altijd op de achterste benen gaat staan. De voor zitter was van mening, dat het juist de taak is van de afdeling financiën de waarschuwende vinger op te hef fen, terwijl het aan de bestuurders is om van geval tot geval te beslissen. De wethouder van financiën de heer L. J. v^n Gastel zegde toe, dat de kwestie binnen de kommissie nader aan de orde zal komen. Schilderijen Naar aanleiding van de schenking van twee schilderijen door mevrouw G. Doeve-Corporaal, voorstellend de akteur Henk van Ulsen in zijn rol in het bekende „Dagboek van een Gek", sprak de voorzitter zijn waardering uit voor de Zierikzeese kunstenares mevrouw M. J. de Lange-Nieuwen- huijse voor haar intensieve bemidde ling en inzet in dit opzicht. De raad besloot tot verkoop van drie percelen pachtgrond aan de pachters P. J. van de Velde, J. van de Sluis en J. den Boer, voor een totaal opbrengst van 265.078,—. Verder stemde de raad in met het voorstel de opbrengst van deze verkoop toe te voegen aan de reserve „Nadelige ver schillen bij verkoop van gronden". Nadat op deze opbrengst de boek waarde van de gronden en de ge maakte taxatiekosten in mindering waren gebracht, resteerde een bedrag van 187.131,—, dat aan genoemde re serve kon worden toegevoegd. Advertentie LEVIS WRANGLER POINTIER MG. GREGOR div. kleuren soorten maten 116-176 Mol 5-7, Zierikzee AMSTERDAM - Deskundigen op het gebied van vorming van kinde ren maken zich zorgen over het sa menvoegen van kleuter- en lager on derwijs tot basisonderwijs met in gang van het nieuwe schooljaar in 1985. Dat bleek uit de woorden van experimenteel psycholoog prof. dr. C. F. van Parreren en de arts neuro loog dr. A. M. Batenburg-Pienter woensdag op het symposium „Spelen in de basisschool" in het RAI-ge- bouw in Amsterdam. UTRECHT - De plannen van de re gering voor het verlagen van de ziek tewetuitkering staan haaks op het streven naar de regulering, omdat de overheid hiermee ingrijpt in wat de sociale partners zelf over de sociale zekerheid overeen zijn gekomen. Dat stelde de voorzitter van de Fede ratie van Bedrijfsverenigingen (FBV), H. van Herk, woensdag in Utrecht op de jaarvergadering van zijn organisatie. In Huis van Nassau ZIERIKZEE - De Deltadienst van Rijkswaterstaat heeft opdracht ge geven tot een openbare verkoping van materieel dat is gebruikt bij de houw van de stormvloedkering in de Oostcrschelde. Het gaat om vanaf 1980 nieuw aangeschaft materieel, dat eenmalig is gebruikt, zoals de komplete filtermattenfabriek, kranen, hijsinstalla ties, partijen hout en gereedschap. Volgens projektleider D. Kooman van Rijkswaterstaat is het voor het eerst dat rijkseigendommen die gebruikt zijn bij het waterbouwkundig projekt op deze manier worden verkocht. In eerste aanleg betreft het stukken materieel die tijdens veilingdagen in het „Huis van Nassau" in Zierikzee op 8 en 9 november naar verwachting een tot vijf miljoen gul den zullen opbrengen. De komende jaren zal nog meer materieel van de Oosterscheldewer ken publiekelijk worden verkocht. Kooman schat dat de totale op brengst enkele tientallen miljoenen guldens zal bedragen. Op de veiling en voordien de bezichtigingsdagen worden door Rijks waterstaat zowel bedrijven als partikulieren verwacht. Het veilingbu reau dat Rijkswaterstaat in de arm heeft genomen, heeft onder meer 6.000 veilingcatalogi naar relaties en bedrijven in het buitenland gestuurd. Zaterdag 27 en zondag 28 oktober Zierikzee Doktor H. J. M. Sleegers, Noordgou- we, tel. (01110) 1480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer, en dokter Vis ser. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00- 11.30 uur. Westhoek, Brouwershaven Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede. Tfel. (01115) 1861, neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Verbeek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zaterdag als zondag. Buiten spreekuurtijden alleen dringende gevallen. Duiveland/Bruinisse Dokter M. M. van den Berg, Weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Speelman en dokter Dorrestein. Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, Tel. (01110) 3016, neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen namelijk van zaterdag- en zon dagmiddag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. de Ronde, Schoolstraat 20, Bruinisse, tel. (01113) 1729, neemt waar voor Zierikzee. Zuster P. v. d. Velde, Oosterland, Lan ge Achterweg 10, tel. (01114) 2050, neemt waar voor Bruinis se en Duiveland. Zuster A. v. d. Schelde^ Spuislop 14, Brouwershaven, tel. (01119) 1682, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede, tel. (01115) 2254 heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Nog geen tienduizend ZIERIKZEE - Ondanks het enthou siast informeren van de V.V.D.- fraktie bij de algemene beschouwingen vorig jaar en het ad vies van burgemeester Th. H. de Meester er „met aller inspanning" naar te streven, blijkt het inwonertal van Zierikzee nog niet de magische grens van 10.000 te hebben bereikt. Op 1 september 1984 bedroeg het aantal inwoners in Zierikzee 9798. In de gemeentebegroting 1985 wordt uitgegaan van een afgerond aantal te weten 9850. Een percentage van 13,57c wordt ge vormd door de ouderen van 65 jaar en ouder met een totaal aantal van 1330. De grootste groep: 6.080 inwoners wordt gevormd door de mensen van 17 tot en met 64 jaar. De jeugd tussen 4 tot en met 16 jaar maakt met een to taalaantal van 1930 een percentage van 19,6% uit op de totale bevolking. Tenslotte verkeren 510 inwonertjes van Zierikzee nog in de peuterleeftijd van 0 tot en met drie jaar. TILBURG - De Brabantse milieufe deratie vreest dat de aanleg van de snelweg Eindhoven-Oss (A 50) zal worden „doorgedrukt" zonder dat de belangen van natuur en landschap af gewogen zijn. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. (01110) 5017. Hodgin-kontaktgroep, kontakt-adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Re- nesse. Tel. (01116) 1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. (01114) 2131 of landelijke dienstencen trum VBOK (033) 620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. Informatie- en klachtenburo over de gezondheidszorg, tel. 01100-31594, op maandag, dinsdag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.00 uur, op dins dag van 13.30 tot 17.00 uur en op don derdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. nj n Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Donderdag 25 oktober Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen Van 20.00 tot 21.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraad Duive land. 20.00 uur. Oosterland O.L.S. Dr. Schutterstraat. Ledenver gadering V.O.O. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 20.00 uur. Vrijdag 26 oktober Zierikzee Huis van Nassau. P.v.d.A. bijeen komst met Tweede Kamerlid Ien Da- les over „Het stelsel van sociale voorzieningen. 20.00 uur. Concertzaal. Internationaal Folklo ristisch Danstheater met „Maskers en Mythen". 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. N.V.v.H. Start kursus brooddeegfiguren maken. 09.30 uur. Zaterdag 27 oktober R.K. kerk. Koncert Zierikzees Ka merkoor. 20.30 uur. Zondag 28 oktober Willibrorduskerk. Gezinsviering Wereld-Missie-Maand. 10.00 uur. Willibrorduskerk. Interkerkelijke gezinsdienst. 17.00 uur. Maandag 29 oktober Zierikzee Mondragon. Vergadering ZOC. 20.15 uur. Burgh-Haamstede Verzorgingstehuis Duinoord. Officië le opening. 14.30 uur. Brouwershaven Stadhuis. Openbare raadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 30 oktober Zierikzee 't Kofschip. Jaarvergadering ouder kommissie. 20.00 uur. Burgh-Haamstede ZWN-station Burgh. N.V.v.H. Exkur- sie naar suikerfabriek in Dinteloord. 08.45 uur. Brouwershaven Markt. Vertrek bus plattelandsvrou wen. 07.30 uur. Verenigingsgebouw. Najaarsleden vergadering A.N.B.O. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 31 oktober Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Stadhuis. Kennismakingsbijeen komst Nieuw Ingezetenen. 19.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Donderdag 1 november Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. 9.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Vrijdag 2 november Restaurant „De Val". Open huis Schietvereniging Schouwen-Duive land. 19.30 uur. Graanbeurs. Dansavond met de Sea Town Combo. 20.30 uur. Dorpshuis. Familieavond C.N.V. 19.30 uur. Zaterdag 3 november Zierikzee Speel-o-theek, Mosselstraat. Speel goedruilbeurs. 10.00 - 12.00 uur. Restaurant „De Val" Open huis Schietvereniging Schouwen-Duive land. 13.30 - 17.00 uur. Concertzaal. Viering dertigjarig be staan A.N.B.O. afdeling Zierikzee. 14.00 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen door A.S.V. Brouwershaven. Vanaf 9.00 uur. Maandag 5 november Zonneniaire Groene Kruisgebouw. Verkoping Wel fare Rode Kruis. 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 6 november Zierikzee ZWN-station. Vertrek excursie CPB naar suikerfabriek Dinteloord. 13.00 uur. Theo Thijssenschool. Ouderavond. 20.00 uur. Kcrkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Donderdag 8 november Schuddebeurs Hostellerie. Vertrek Plattelandsvrou wen Noordgouwe e.o. voor exkursie. 13.15 uur. Vrijdag 9 november Drcischor Plaatsenhuis. Verkoping Welfare Ro de Kruis. 14.00 - 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2