Monique Moeliker steelt de show via twee overwinningen en drie winstpunten op dressuurwedstrijd Fraaie overwinning voor Marian Jumelet met Simple D TOTO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 oktober 1984 Nr. 23613 7 JL RENESSE - Terwijl eigenlijk iedereen nieuwsgierig was blijven zitten om het grote geweld van de M- en Z- ruiters te aanschouwen aan het eind van een door de Rui- tervereniging Renesse georganiseerde promotiewed strijd dressuur, had Monique Moeliker allang tevoren de show gestolen door drie keer een winstpunt te inkasse- ren in evenzoveel proeven. Een en ander ging gepaard met twee keurige overwinningen met Rebecca en een tweede plaats met Sariska. Keurig ook was de fraaie ze ge van Marian Jumelet met Simple D in de klasse L8, een zege, die eveneens vergezeld ging van een winstpunt. De Lll-proef werd gewonnen door Jan Bal met Olivier D, de beide M-proeven gingen naar Antonie Sanders met Pre sent en de Z-proef werd uitstekend verreden door Annet te Ouwenbroek met haar hengst Ulfert. De proeven wer den kritisch beoordeeld dor de juryleden Jan Bevelander en Adrie Schilleman. Marian Jumelet boekte met haar paard Simple D een keurige overwinning in de klasse L-licht. De PPCSD-kombinatie skoorde met 122 punten een winstpunt. Annette Ouwenbroek kreeg voor haar proef in de Z-kategorie flink wat bekijks. Na haar puike prestatie een week eerder in Westmaas, die werd beloond met 131 punten, wilde het thuispubliek wel eens zien of Annet te Ouwenbroek met haar paard Ul fert ook op de eigen vertrouwde bo dem van manege Grol tot een dergelijke prestatie in staat zou zijn. De Z-kombinatie trof het evenwel niet bijzonder, dat jury Schilleman uit Biervliet bijzonder kritisch, maar deskundig zijn waarderingen voor de diverse onderdelen op papier zette. Uiteindelijk zouden Annette Ouwen broek en Ulfert de zeker niet slechte proef beloond zien met 116 punten, gezien de manier waarop Schilleman zijn werk deed zeker geen slechte waardering, waarin de amazone van de organiserende vereniging zich best kon vinden. Konfrontatie Jury Schilleman had zich uitste kend geprepareerd op de konfronta tie met Annette Ouwenbroek en Ul fert. Reeds tijdens het losrijden van de Z-kombinatie keek Schilleman uiterst gekoncentreerd toe. ,,Het heeft voor de kombinatie zowel voor als nadelen",'vertelde hij achteraf. „Wanneer een kombinatie stralend van zelfvertrouwen binnenkomt staat er eigenlijk al een aantal pun ten op papier. Toen Annette Ouwen broek met Ulfert binnenkwam werk te dit op mij averechts. De kombinatie kwam zo flegmatiek de bak in, dat ik verwachtte, dat het niet veel zou worden. Dat bleek enorm mee te vallen, want er werd een uitstekende proef neergelegd, die voor mij evenwel net niet toerei kend was voor een winstpunt. Alles wat gedaan werd oogde redelijk, maar van een Z-kombinatie wordt verlangd, dat het heel goed is. Pas dan is een winstpunt gerechtvaar digd". Annette Ouwenbroek liet haar van Joost afstammende hengst Ulfert Unicum tot twee keer een uit stekende schouder binnenwaarts uit voeren, onderbroken door een veel minder uit de verf komend stukje apouyeren naar links. Meer dan voortreffelijk was vervol gens weer de uitvoering van de mid dendraf, maar onvoldoende was de daaropvolgende uitgestrekte draf. Bij de gevraagde vijf passen achter waarts ging Ulfert in verzet en dat werd doorgezet bij de uitgestrekte galop. Vanaf de halve grote volte liep het even niet best, maar een duidelijk herstel volgde bij het tonen van de uitgestrekte stap, ontegenzeggelijk het sterkste deel van de proef van de ijzersterke tandem. Schilleman be loonde dit onderdeel „slechts" met een zeven, een konstatering, die hij zelf na afloop ook onderkende. „Ik heb er nu eigenlijk spijt van, dat ik geen acht heb gegeven, maar dat cij fer paste niet in de totale proef", leg de hij uit. De laatste bewegingen van Annette Ouwenbroeks Z-proef straal den weer een fikse portie kwaliteit uit, maar met 116 punten stokte toch haar puntental. „Ik had mijn proef zelf op 112 punten ingeschat", onder kende Annette Ouwenbroek zelf. „Na de 131 punten van de vorige week verwachtte men misschien te veel, maar een proef hangt van zo vre selijk veel kleine faktoren af, dat je in een mum van tijd veel in moet leve ren als het even tegen zit". Vermoeid Voordat Annette Ouwenbroek en Ulfert in aktie kwamen, eiste Moni que Lütgenau met haar paard Tobin alle aandacht op. Via een winstpunt voor haar M17-proef zou zij promove ren naar de Z-klasse, maar de poging mislukte. Jury Schilleman waardeer de haar zware M-proef slechts met 108 punten, nadat hij de prestatie van de van C. Robin de Bois afstammende vosruin Tobin tijdens de lichte M- proef nog wel een winstpunt waardig had gevonden. Met 120 punten pakte Monique Lütgenau hier de tweede plaats ach ter de winnende kombinatie Antonie Sanders met Present van RV Sint Jo ris, die 122 punten mocht inkasseren voor zijn proef. Later wonnen San ders en Present met 117 punten ook het zware M-gedeelte. „De stilstaan de bewegingen waren tijdens de tweede proef uitstekend", legde Schilleman zijn waardering voor To bin uit. „Anders werd het wanneer weer gewerkt moest worden. Het paard was zichtbaar vermoeid en had niet meer de fut om de onderdelen aktief te tonen. Dat lukte in de eerste proef wel, dus het paard kan het alle maal wel, maar misschien werd er een beoordelingsfout gemaakt door vooraf een proef te rijden, die toch van geen enkel belang meer was". Een week eerder had een en ander een averechtse uitwerking. Toen kre gen Monique Lütgenau en Tobin voor de lichte proef 107 punten en voor de later verreden zware proef 124 punten. Achter Antonie Sanders en Present met 117 punten was de tweede plaats voor Mattie van Eijk met Tino van RV Centaur uit Westmaas met 116 punten. Mieke van Lieren met Orfeo van RV Braanjenhoek en Inge van de Berg met Sinclair van de organise rende vereniging RV Renesse skoor- den beiden 110 punten en net als Mo nique Lütgenau met Tobin skoorde Annemarie Padmos met haar paard Olivier D 108 punten. De Bruse ama zone startte voor het eerst in de M- zwaarrubriek en deed dat zeker niet slecht. Olivier had alleen bijzonder veel haast, hetgeen de kombinatie le lijk parten speelde. „Er zal hier veel meer aandacht aan het verzamelen besteedt moeten worden", was de te recht opmerking van jury Schille man. Dat Annemarie Padmos de proef met haar elfjarige vosruin aan kan staat echter als een paal boven water. De lichte M-proef werd gedo mineerd door de kombinaties Anto nie Sanders met Present en Monique Lütgenau met Tbbin. Voor beide kom binaties was het winstpunt een ver diende waardering. Met 112 punten was de derde plaats voor Mieke van Lieren met Orfeo met 112 punten en Hennie de Graaf met Thmora van RV Rockanje en Silvia Schlink met San- tana P van de RV Renesse inkasseer- den beide 106 punten. De onbeheerste galop van Santana brak Silvia Schlink andermaal lelijk op. Veel on derdelen kwamen uitstekend uit de verf. Verkrampt Veel verzet was er bij de deelne mers aan de zware L-preof tegen de jurering van het Biervlietse jurylid. Met 116 punten kwam de oranje rozet uiteindelijk vrij verrassend bij Jan Bal met Olivier D terecht. Hij bleef daarmee RV Renesse-klubgenote Ma- ra de Bel met Whisper drie punten voor. „Whisper reede regelmatig veel te verkrampt, waardoor geen stelling werd aangenomen. Dat weegt gedu rende een flink deel van de proef flink door", stelde Schilleman vast. Jan Visser eindigde met Tirridu met 100 punten als derde en Monique Veldman reed met Pascal een te leurstellende proef, die slechts tot 98 punten reikte. De Sé-Ros-amazone reed haar proef zonder veel overtui ging en daardoor te tam, waardoor Pascal nauwelijks voorwaarts was. Freddie Monshouwer sloot met Pari- ne de rij met 96 punten. De rubriek L8 leverde een verrasssende winna res op in Marian Jumelet. Met haar paard Simple D, een achtjarige zwartbruine ruin afstammend van vader Vesins, reed de amazone van de Paarden- en Ponyklub 0Schouwëh- Duiveland 122 punten bij elkaar met een degelijke proef. Zij bleef daar mee Monique Moeliker met haar achtjarige schimmel Sariska twee punten voor, waarmee de amazone van de RV Renesse van haar derde dagzege werd gehouden. Eerder op de dag had Monique Moe liker zich tijdens de B-proeven van haar beste kant laten zien met haar paard Rebecca, een negenjarige brui- nie merrie, afstammend van vader Rosenberg. Met skores van 127 en 122 punten had zij zich twee keer de meerdere getoond van de voltallige konkurrentie. Tijdens de B5-proeven toonde zij zich op eenzame hoogte. Naaste konkurrente Corina Mackloet met Patricia van de PPCSD skoorde 115 punten, Linda Kaboord kwam met Rossinant uit op 113 punten en de kombinaties Peter Hameeteman en Whopper van de PPCSD en Francisca Boen met Pino van Sé-Ros kwamen tot slechts 106 en 101 punten. Bij de B7-proeven was het verschil met de konkurrentie geringer. Tégenover de 122 punten van Monique Moeliker en Rebecca stelde Linda Kaboord en Rossinant van RV Sé-Ros 120 punten. Corina Mackloet en Patrice kwamen uit op 116 punten, Francisca Boen en Pino totaliseerden 114 punten en Pe ter Hameeteman en Whopper hadden bepaald hun dag niet getuige de 100 punten, die het startkoepon sierden. Prestatief Door de fraaie resultaten van Moni que Moeliker en Rebecca, die overi gens op hun waarde werden geschat door jury Jan Bevelander, promo veerde de RV Renesse-amazone over tuigend naar de L-klasse, een nivo wat deze goedogende kombinatie on tegenzeggelijk nog vrij gemakkelijk moet kunnen overbruggen. De prestaties krijgen nog meer kachet, wanneer de geringe trainingsmoge lijkheden in ogenschouw worden genomen. De fraaie skore, die zij later met haar schimmel Sariska neerzette, was mogelijk een verdiende extra duw in de rug bij de amazone om toch zeker het prestatieve in de paar- densportbedrijving niet uit het oog te verliezen. Bij de L8-proeven ein digde Germaine van Wijnen met Gi- na als derde met 117 punten, de vierde plaats was voor Monique Veldman met Pascal met 114 punten, de vijfde voor Sylvia van Tilborg met Silvia met 111 punten, de zesde voor Freddie Monshouwer met Pari- nc met 109 punten en de zevende voor Jan Visser met Tirridu met 107 pun ten. Ondanks de geringe buite aan winstpunten kon teruggezien wor den op een dag met goede dressuur- proeven, een paar uitzonderingen in de B5-, B8- en Lll-rubrieken daarge laten. „Ik kan me voorstellen, dat een aantal amazones en ruiters te leurgesteld is over de puntentotalen, maar ik vind, dat ik kritisch moet lijn. Ik zit er tenslotte niet om het goede heertje tc spelen", meende ju ry Schilleman nog. ARNHEM - Het Nederlands Uefa- elftal (16-18 jaar) is. zaterdag als der de geëindigd in het vierlandentoer- nooi in Arnhem. Op het terrein van Vitesse won de oranje jeugd de laatste wedstrijd met 2-1 van Schot land. Advertentie Alle bindingen worden met speciale apparatuur getest Programma zaalvoetbal Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Vana- vond - maadag 22 oktober - wordt de zaalvoetbalkompetitie in sporthal Krayestein in Burgh-Haamstede weer hervat. Het betreft de vierde ronde in poule A. Om zeven uur starten Graan halm /Janse en Dijkman met een on derling treffen, drie kwartier later gevolgd door de wedstrijd tussen ko ploper Orilla en Cargonet. Om half negen spelen Westhoek en Kray estein II tegen elkaar en de avond wordt besloten met de wedstrijd tus sen Trace en het eerste team van Krayestein. Aanvang kwart over negen. Programma zaalvoetbal Zierikzee ZIERIKZEE - In de zaalvoetbal- kompetitie van het rayon Schou- wen-Duiveland worden woensdag avond in de sporthal Onderdak in de eerste klasse de eerste return wedstrijden gespeeld. Sporthuis Zie rikzee, dat met een verliespuntje nog altijd de beste papieren in handen heeft, gaat het opnemen tege Skol Boys. In de eerste wedstrijd trokken de jongens van het Sporthuis met 8-0 aan het langste eind en ook nu zal het hen wel niet veel problemen opleve ren om de volle winst naar zich toe tc trekken (21.40). De Country Club gaat het opnemen tegen MEVO waarvan in eerste in stantie met het enige doelpunt uit de wedstrijd (1-0) werd gewonnen. Ook nu mag verwacht worden dat beide ploegen elkaar niet veel zullen ontlo pen en de uitslag niet ver van een puntenverdeling zal liggen (22.20). In de tweede klasse moet er voor de FC Kerkwerve in de ontmoeting met ZZ'72 een mogelijkheid zijn om haar positie op de ranglijst weer wat te gaan verbeteren (19.00). Die Gouwe heeft de kans om de leiding van het niet spelende Visslop over te nemen door het treffen met Brogum in winst om te zetten (21.00). In de derde klas se komt Zeelandia als favoriet binnen de lijnen in het treffen met Bijmake laardij II (19.40), terwijl de reserves van MEVO goede papieren in handen hebben in de ontmoeting met Bro gum II (20.20). NAC-AZ'67 X Twente-DS'79 X Den Haag-SVV X MVV-Telstar X Eindhoven-Fortuna X Vitesse-Roda JC X Helm. Sp-Heracles X GA Eagles-RKC X Graafsch .-Willem II X RCH-Steenwijk X Rohda R-Volendam X AFC-Wageningen X Toto Een juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit: 1-1-1 -1-2-2-1-1-1-1-3-3. Deelnemers: 56.189. Inleg: 239.249,00. Prijzen: 113.643,00. Toto gelijk De uitslag van toto-gelijk is: 2 - 7 - 12 - 22 - 27. Toegevoegd: wedstrijd 5. Deelnemers: 5488. Inleg: 24.366,00. Prijzen: 11.574,00. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 5 - 10 - 13 - 27 - 32 - 33. Reservege tal: 37. Deelnemers: 480.929. Inleg: 2.449.177,00. Prijzenbedrag: 1.163.359,00. Cijferspel De uitslag van het cijferspel is: 4*2178. Deelnemers: 193.180. Inleg: 289.770,00 vaste prijzen. Uitslagen eerste ronde KNVB-bekcr: Nieuw Lekkerland-PEC Zwolle 3-3; De treffers-ACV 1-3; FC Den Haag- SW 2-1; Noordwijk-Veendam 4-2; IJsselmeervogels-FC WV 1-4; Heerjansdam-FC Groningen 3-2; DETO-Venlo 7-0; Spakenburg- Cambuur 1-1; NAC-AZ'67 2-0; MW- Tblstar 2-1; Eindhoven-Fortuna S 0-5; Helmond Sport-Heracles 2-0; De Graafschap-Willem II 2-0; Heerenveen-Gilze 4-0; FC Utrecht- Longa 6-1; Go Ahead Eagles-RKC 2-0; Sliedrecht-Excelsior 1-1; AFC- Wageningen 1-1; RCH-Dijka/Steen- wijk 5-3; Drachten-Feyenoord 1-2; Rohda-Voiendam 0-0; FC Twente-DS '79 4-0; PAX-Haarlem 1-7; Vitesse- Roda JC uitgesteld; AFC '34-RBC 1-2. Zonnemaire laat zich verr.assen door Zierikzee IV ZIERIKZEE - Zierikzee IV zorgde zondagmiddag op sportpark Ban- nink min of meer voor een verrassing door het bezoekende Zonnemaire uit de beker te wippen. Na een wedstrijd waarin beide ploegen elkaar bijzon der weinig ontliepen slaagde het Zic- rikzecsc team erin de bezoekers nipt met 3-2 te kloppen. Zonnemaire begon goed en door een treffer van Aart Smits slaagde het erin voorsprong te nemen (0-1). Zierikzee slaagde er echter hierna in terug te komen en door Dirk Verloo de stand weer in evenwicht te bren gen (1-1). De thuisklub bleef hierna iets gevaarlijker opereren dan de rood-gele aanvallers en door Rini Ra- via en Han Jonker slaagde het erin een 3-1 voorsprong te nemen. Een kwartier voor tijd werd het nog span nend toen Rien Visser de achterstand voor de bezoekers tot 3-2 wist te redu ceren. Hoewel Zonnemaire in de resterende tijd er nog alles aan deed om de stand in evenwicht te brengen slaagde de verdediging van Zierikzee erin de voorsprong met sukses te ver dedigen. Monique Moeiliker stal tijdens de door de RV Renesse georganiseerde promotiewedstrijd de show. Drie keer skoorde zij een winstpunt; in de L-klasse werd zij met Sariska tweede met 120 punten, maar het grote sukses boekte zij met Rebecca (foto), waarmee zij twee keer won met respektievelijk 127 en 122 punten, goed voor promotie naar de Lr klasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7