Handbalheren Delta Sport spelen voor Sinterklaas Constand van Schelven pakt eilandelijk kampioenschap Slechte bekerdag* voor junioren Bruse Boys Onnodige nederlaag in openingsdnel: 18-15 6 ROTTERDAM - De herenploeg van Delta Sport is de kompetitie in de tweede divisie van het landelijk haild- balgebeuren begonnen met een nederlaag bij het Rotter damse Ancora. De Maasstedelingen klopten de formatie van trainer/coach Cor Mol met 18-15, maar de bezoekers mochten zichzelf de Zwarte Piet toespelen. „We hebben hier vandaag voor Sinterklaas gespeeld", stelde Mol simpel vast. „We zijn tot een produktie van vijftien doel punten gekomen en dat hadden er minstens acht of ne gen meer moeten zijn, maar dan moet je wel je kansen benutten. We misten in de tweede helft op kruciale mo menten twee strafworpen en faalden zeker zes keer bij uitvallen, waarbij we een overtalpositie hadden. Dat mag niet gebeuren. In handbal moeten dat doelpunten zijn, maar een en ander heeft ons wel de nekslag gege ven. De nederlaag was onnodig, maar Ancora heeft twee punten en wij staan met lege handen. Zo eenvoudig ligt het". waardoor soms achter de tegenstan- der aangehold moest worden. „Het was eigenlijk net zo'n wedstrijd als twee jaar geleden in sporthal Onderdak tegen Dongen. We moesten toen ook aanpassen aan het nieuwe nivo, nadat we uit het af delingshandbal waren gepromoveerd naar de derde divisie. We waren toeh ook niet minder, maar konden toen ook geen doelpunten maken. Zo on geveer ging het nu ook", konstateer- de Cor Mol. De openingstreffer in het duel in Rotterdam kwam voor reke ning van Bert Nuyens, die inkomend vanuit de hoek de Rotterdamse doel man verraste (0-1). Delta Sport bleef in een gelijkopgaand duel op voor sprong tot 1-3, maar door een aantal tempoverhogingen kon Ancora toch alsnog een 5-5 ruststand bewerkstel ligen. De Rotterdammers profiteer den van een serie break-outs na afgebroken aanvallen aan Delta Sport-zijde. In de openingsfase van de tweede helft moest Delta Sport aanvankelijk achter Ancora aanhollen, maar de Rotterdammers konden geen mo ment ver weglopen. Bij 9-9 stond Del ta Sport weer naastzij en werden de rollen gedurende een periode omge keerd. Peter Lefèvre skoorde vrij kort na elkaar vier keer uit de tweede lijn en Delta Sport had een definitie ve bres kunnen slaan, wanneer de ontstane mogelijkheden uit overtal positie gehonoreerd waren geworden met doelpunten. Nu kon Ancora als nog moed putten en de Rotterdam mers wensten allerminst bij de pakken te gaan neerzitten. „De thuisploeg bleef uitstekend doorgaan en had het vernuft om halve missers aan Delta Sport-zijde attent af te straffen", konkludeerde Cor Mol. Re gelmatig kwam de thuisploeg via de vreemdste balkapriolen aan bod, maar dan was er aan de cirkel ook geen houden meer aan. Delta Sport probeerde in de slotfase nog wel via een offensieve verdediging om de in middels opgelopen vier doelpunten verschil weg te werken, maar de tijd Bert Nuyens nam de openingstreffer in het duel tussen Ancora en Delta Sport voor zijn rekening. De Zierik- zeese ploeg verloor onnodig met 18-15. Ondanks de bijzonder matige voor bereiding, waarin de herenhandbal- formatie van Delta Sport zelfs op ongenadige manier door afdelings- ploegjes over de knie werd genomen, speelde de equipe van Cor Mol in Rot terdam een felle wedstrijd, zowel aanvallend als verdedigend. Delta Sport trad nog aan zonder Kees de Vos, die genezend is van een neusope ratie, maar met Bert de Vos, die ogen schijnlijk juist op tijd weer was hersteld van een enkelbandblessure. „Bert de Vos had er weer drie trainin gen opzitten en het viel eigenlijk alle maal best mee. Tijdens de eerste training was het net zo'n invalide en zag ik het allemaal nog niet zo zitten, dat hij er in de eerste wedstrijd weer bij zou zijn, maar afgelopen maandag ging het direkt al een stuk beter", stelde Mol vast. „Tegen Ancora was het konditioneel nog niet allemaal je van het, maar dat ligt voor de hand als je zoveel weken helemaal niets ge daan hebt. Het was echter belangrijk, dat hij er bij was, want het is toch een mannetje, dat een wedstrijd naar zijn hand kan zetten". was niet meer toereikend. Verder dan een door Bert de Vos met een lob be nutte strafworp kwamen de blauw- witten niet meer: 18-15. Versterking „Tijdens de laatste training hebben we in een gesprek een streep gezet on der de belabberde oefenkampagne. Samen hebben we alles op een rijtje gezet en we kwamen tot de konstate- ring, dat er eigenlijk niet veel aan de hand was. Mits in de volledige sa menstelling zouden we goed mee kunnen draaien en het was belang rijk, dat iedereen daarvan overtuigd was", legde Cor Mol nog uit. „Dat was voor mij de garantie, dat we net zoveel kans zouden hebben dan onze tegenstander. Jammer, dat we zo gul omsprongen met onze kan sen en daardoor fungeerden als een te vroeg gearriveerde Goedheilig man. Alles bij elkaar hebben we ech ter goed gedebuteerd en is mijn stelling onderstreept, dat we wel de gelijk mee kunnen draaien in deze klas". Aanstaande zondag ontmoet Delta Sport in sporthal Onderdak het Leidse Saturnus en mogelijk is dan Kees de Vos ook weer van de par tij, hetgeen met name op de cirkel een fikse versterking is. Mogelijk is dan ook Peter Lefèvre weer optimaal speelklaar. In Rotterdam trad hij aan met een zwaar ingepakte knie. Verder is dan ook de konditie van de tot aanvoerder gebombardeerde Bert de Vos weer de oude, stuk voor stuk faktoren, die er toe moeten bijdra gen, dat de eerste koinpetitiepunten kunnen worden binnengehaald. De dames van Delta Sport traden in hun eerste kompetitiewedstrijd aan tegen Ouwerkerk. De streekder- by eindigde na een 2-6 ruststand in een 2-9 zege voor de blauwwitte da- mesploeg. Ouwerkerk kwam in de openingsfase nog twee keer op voor sprong, maar na 2-1 konden de Ou- werkerkse dames het vijandelijke net niet meer vinden. Tot de slotfase was het eilandelijke treffen overi gens een uiterst tamme vertoning. Pas in de laatste tien minuten werd het duel wat vinniger en was er spra ke van een echte handbalwedstrijd. Ouwerkerk moest zich in het tweede kwartier van de eerste helft de supre matie van Delta Sport laten wegge vallen, hetgeen vijf doelpunten opleverde. In de tweede helft verde digden de Ouwerkerkse dames uit stekend, maar omdat aanvallend géén vuist gemaakt kon worden, kon Delta Sport alsnog uitlopen naar 2-9. De ontmoetin'g'tirsséii*Het tweede en derde herenteam van Delta Sport eindigde in een overtuigende 14-16 ze ge voor de „jonkies" van het derde. Drie Delta Sportteams ontmoetten EMM-tegenstanders. de jongens aspiranten klopten de hoofdstedelij ke oppositie met 17-8 en de jongens pupillen wonnen eveneens ruim: 13-4 voor Delta Sport.. De dames junioren van de Zierikzeese vereni ging leken ook sukses te boeken, maar in de slotfase ging het alsnog fout en EMM mocht de winst opstrij ken: 7-11. ZIERIKZEE - In het kader van de diverse toernooien om de Zeeuwse juniorenbekers werd zaterdag een aantal wedstrijden gespeeld. Voor de Bruse jeugd werd het een teleurstellende dag, want in alle kategorieën gingen de vertegenwoordigende teams van Bruse Boys onderuit. De A-juniorenploeg van Zierikzee vernieuwd. De A-junioren van Bruse Boys moesten het op sportpark Bannink op nemen tegen de leeftijdsgenoten van Zierikzee. De thuisploeg won het treffen met 4-1 overtuigend. Voor de wedstrijd kreeg de Zierikzeese ploeg nieuwe trainingspakken aangeboden door Zentrasport Internati onal uit Zierikzee. De fotograaf van de Zierikzeesche Nieuwsbode legde de fraai uitgedoste ploeg op de gevoelige plaat vast. Bij de B-junioren moest de ploeg van Bruse Boys op bezoek bij het Goese SSV. De thuisploeg trok ook hier aan het langste eind (3-1), zodat de bekerdroom voor de Bruse ploeg vervlogen was. De C-junioren van Bruse Boys speelden in Bruinisse tegen Patrijzen. De formatie uit 's- Heerenhoek was trefzekerder getuige de 1-4 skore. Op Sportpark Bannink zorgde de C-juniorenploeg van Mevo voor een verrassing. Het in de regioklasse uitkomende DFS werd met 2-1 terug gewezen. ZSC kon het in Scharendijke niet bolwerken tegen Kloetinge en verloor met 0-3. Zierikzee II kwam eveneens op Bannink in aktie, maar was geen partij voor Goes, dat met 0-5 won. Yerseke nu alleen hekkesluiter ZIERIKZEE - In de tweede klas van het zaterdagse KNVB-gebeuren is Yerseke alleen hekkesluiter ge worden. In een door onder andere door Bruse Boys-trainer Jan Engle- hert bijgewoond vierpuntenduel ver loor de ploeg van trainer Arnold Schuit met 5-2 in Raamsdonksveer. Halverwege leidde Good Luck reeds met 3-1 in dit inhaalducl. Dc stand is nu als volgt: Rozenburg 5 5 0 0 21- 6 10 Altcna 5 4 1 0 13- 4 9 Roda Boys 5 2 3 0 10- 6 7 SC Everstcin 5 2 2 1 16- 8 6 Hoek 5 2 2 1 9- 7 6 Heukelum 5 2 1 2 9- 9 5 Arnemuiden 4 1 2 1 4- 3 4 AZVV 4 1 1 2 9-12 3 SSC '55 5 1 1 3 6-10 3 Bruse Bous 5 0 3 2 6-12 3 Good Luck 5 1 0 4 11-15 2 Yerseke 5 0 0 5 6-28 0 Bruse Boys en Mevo oefenden ZIERIKZEE - Bruse Boys en Mevo namen het vrije weekeinde te baat om oefenwedstrijden te spelen. Tweede klasser Bruse Boys trok naar Krabbendijke en won met 1-2. Mevo liep andermaal mank in aanvallend opzicht en kreeg bij Heinkenszand met 2-1 klop van de gelijknamige af- delingsploeg. In een slechte wedstrijd boekte Bruse Boys bij voerde klasser Krab bendijke een krappe 1-2 zege. De ploeg van trainer André Wurth trad de Bruse formatie met stevig voetbal tegemoet en gebruikte veelvuldig de buitenspel-taktiek. De Bruse ploeg had duidelijk niet de instelling, die tijdens de laatste kompetitie wedstrijden aan de dag werd gelegd. Na een kwartier in de eerste helft opende Jacob van de Berge de skore en na tien minuten in de tweede helft verhoogde Tonnie van de Berge de skore uit een indirekte vrije trap van Jacob van de Berge. Doordat de Bru se ploeg massaal in de aanval trok kreeg Krabbendijke nog de kans om tegen te skoren, toen de defensie enigszins te lakoniek optrad: 1-2. Het niet-skoren van de Mevo- formatie begint voor trainer Toon van Tiggelhoven aardig op een nacht merrie te lijken. Zelfs tegen het zeer povere Heinkenszand, dat in de eerste klas van het afdelingsvoetbal nog niet het zoet van de overwinning smaakte, konden de oranje voor- waartsen niet tot skoren komen, vooraleer de thuisploeg een 2-0 voor sprong had genomen. Na een kwar tier in de eerste helft opende Loek Schipper met een door de wind ge dragen schot van dertig meter de sko re en in de 25e minuut van het tweede bedrijf tekende Henk van de Brink in buitenspelpositie 2-0 aan. Pas in de slotminuten kon Eddy Kiezenberg uit een vrije trap vanaf dertig meter de eer redden: 2-1. Eerder waren le gio Mevo-mogelijkheden om zeep ge holpen. ESTORIL - De Oostenrijker Niki Lauda heeft voor de derde keer in zijn loopbaan het wereldkampioen schap voor Formule 1 coureurs vero verd. Lauda eindigde zondag op het circuit van Estoril in de laatste race van dit seizoen, de Grote Prijs van Portugal, in een McLaren als tweede achter zijn stalgenoot en enige con current Alain Prost. Door die klasse ring bleef Lauda in het eindklase- ment Prost juist voor. Krabbe-hengelaars superieur in slotwedstrijd, maar.... Renesse bekert verder na 10-0 zege RENESSE - Zonder enige proble men heeft Renesse zich zondagmid dag op het sportpark De Laone in de ontmoeting met Goes IV, evenals de thuisklub spelend in de 3e klasse, kunnen plaatsen voor de volgende bekerronde. Nadat Renesse reeds in de eerste speelhelft een 4-0 voor sprong had genomen eindigde de ont moeting uiteindelijk in een 10-0 zege voor de duinbewoners. Zoals de uitslag al aangeeft was het een eenzijdige wedstrijd waarin de Zuidbevelanders er praktisch niet aan te pas kwamen en zich uitslui tend moesten toeleggen op verdedi gen. Nadat Jaap de Feiter de skore had weten te openen (1-0) werd het uit een door Walter de Jonge benutte strafschop 2-0. Voor de eerste helft kon worden afgesloten voegden Jaap de Feiter en Walter de Jonge hier nog ieder een treffer aan toe (4-0). Na de hervatting was het team van Goes volledig uitgeblust en kon Renesse volledig domineren en de skore tot de dubbele cijfers opvoeren. Jaap de Fei ter (2x), Walter de Jonge, Ad Wandel, Cor Kooman en Bert van Keulen zorgden voor de uiteindelijke 10-0 eindstand. Dreischor probleemloos naar tweede bekerronde GOES - Met een 5-0 overwinning op Robur III bekert Dreischor verder. Dreischor toonde zich in deze ont moeting duidelijk de betere ploeg en maar zelden slaagden de Goesenaren erin tot het strafschopgebied van de bezoekers door te dringen. Met twee schoten op het door hem verdedigde doel had doelman Hans Hoek dan ook een bijzonder rustige middag. Met een schot van om en nabij de 30 meter, dat via de onderkant van de lat doel trof, van Wim van der Linde, kon Dreischor al in de zevende mi nuut voorsprong nemen (0-1). Drei schor bleef hierna het initiatief behouden en halverwege de eerste helft kon Piet de Jong door de verde diging van Robur breken en de voor sprong opvoeren tot 2-0. Nog voor de eerste helft werd afgesloten had de ploeg van trainer Wim Kommer nog een keer sukses met een kopbal van Piet de Jong die onhoudbaar in het doel van Robur verdween (0-3). Ook na de thee bleef Dreischor het heft stevig in handen houden en kregen de aanvallers van de thuisklub weinig gelegenheid om enig gevaar voor de veste van Dreischor te scheppen. Door Richard Drubbel kon de voor sprong nog tot 4-0 worden opgevoerd waarna 20 minuten voor tijd Wim van der Linde met een afstandsschot de eindstand op 0-5 bepaalde. ZIERIKZEE - Drie hengelaars van de Burgh-Haamsteedse Hengelsport vereniging De Krabbe gaven zaterdag de toon aan in de derde en laatste wedstrijd om het eilandelijk kampi oenschap hengelen. Toeh was dit voor hen uiteindelijk niet toereikend om het individueel kampioenschap dan wel het verenigingskampioenschap op zak te steken. Beide titels kwamen te recht bij de Zierikzeese Hengelsport vereniging Oosterschelde, al scheelde het in beide gevallen uitermate wei nig. HSV Oosterschelde-sekretaris Constand van Schelven pakte de indi- vidueele titel voor C. de Graaf van De Krabbe en in het Verenigingskampi oenschap blefef Oosterschelde de Westhoek-hengelaars krap achttien punten voor. Juniorkampioen werd J. van Gemert van de Bruse Hengel sportvereniging 't Zijpe. In totaal namen 42 hengelaars van de drie eilande lijke verenigingen deel aan de derde en laatste ont moeting om het jaarlijks eilandkampioenschap. De HSV Oosterschelde fungeerde als organisator voor de laatste wedstrijd, die werd afgewerkt op 't Pikgat. Met 510 punten werd L. J. Steketee van De Krabbe winnaar, waarmee hij klubgenoot C. de Graaf tien punten voorbleef. W. D. Akkema, ook al van De Krabbe werd derde met 325 punten en J. M. Dekker van Oosterschelde onderbrak als eerste de Krabbe- zegetocht met 310 punten. J. Kruithof van De Krabbe werd vijfde met 300 punten, gevolgd door C. H. van Schelven en P. van Leeuwen, beiden van Oosterschel de met respektievelijk 290 en 270 punten. A. Hey- mans van Zijpe en J. Hart van Krabbe deelden de achtste plaats met ieder 260 punten en de top-tien werd afgesloten door E. W. Smit van Oosterschelde met 245 punten. Het verenigingsklassement van de laatste wedstrijd was duidelijk voor De Krabbe, met Oosterschelde als tweede en 't Zijpe als derde. Eindklassement In het eindklassement over de drie wedstrijden toonde Oosterschelde-sekretaris Constand van Schel ven zich de regelmatigste. Hij totaliseerde een enkel punt, vier minder dan C. de Graaf van De Krabbe. P. van Leeuwen en J. M. Dekker, beiden van Ooster schelde, skoorden negen punten en M. A. van de Wie len van De Krabbe kwam als vijfde uit op twaalf punten. Ook de dames weerden zich goed tijdens dit ei landkampioenschap. Mevrouw G. Smit en mevrouw M. van der Werve klasseerden zich respektievelijk op de zesde en achtste plaats met achttien en 21 pun ten. J. W. Dekker plaatste zich met negentien punten tussen zijn twee Oosterscheldeklubgenotes. De eerste tien werden volgemaakt door de beide Krabbe-hengelaars A. van de Bos en J. Kruithof met 22 en 30 punten. Juniorenkampioen J. van Gemert van 't Zijpe werd met 32 punten elfde en E. W. Smit werd twaalfde met 34 punten. In het eindklassement voor de verenigingen skoor de de HSV Oosterschelde 376,71 punten, waarmee De Krabbe nog net naar de tweede plaats kon worden verwezen. De Burgh-Haamsteeedse hengelaars tota liseerden 358,30 punten. Een bescheiden rol was er weggelegd voor HSV 't Zijpe, dat slechts uitkwam op 123,75 punten. De prijsuitreiking van het eilandkam pioenschap 1984 werd verricht in de Graanbeurs in Zierikzee. De eerste drie van het eilandkampioenschap hengelen. HSV Oosterschelde sekretaris Constand van Schel ven (midden) werd kampioen. Hij wordt geflankeerd door C. dc Graaf van De Krabbe, die tweede werd (links) en zijn HSV Oosterschelde-klubgenoot P. van Leeuwen. Ruststand Ancora maakte er een snelle wedstrijd van, voor de Zierikzeese formatie soms wel eens wat te snel, Spelmoment uit de dameswedstrjd tussen Ouwerkerk en Delta Sport, een ontmoeting, die door Delta Sport vrij gemakkelijk gewonnen zou worden. Na een 2-6 ruststand werd het uiteindelijk 2-9 voor de Zierikzeese ploeg, waarvoor Liesbeth Risseeuw op bovenstaande foto een doelpoging waagt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6