NIEUWSBODE Zierikzee moet veer(e) laten Puntendeling (2-2) juiste weergave krachtsverhouding bij Ouwerkerk-Patrijzen Topper zonder glans levert DFS toppositie op in eerste klas zaterdagvoetbal: 1-0 Reserves Zierikzee Stijn Jaspers overleden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 oktober 1984 Nr. 23613 5 Zondag tweede klasse ongemotiveerd uit bekertoernooi VEERE - Zierikzee-trainer Jack Schipper moest zich na het bekerduel bij zaterdag derde klasser Veere eens bedenkelijk door de haren krabbelen. „Hoe is het moge lijk, dat een ploeg kollektief zo kan falen?", vroeg hij zich terecht af, nadat Zierikzee door de formatie van trainer Hans de Rijke uit het bekergebeuren was geknik kerd. De 1-0 cijfers waren slechts een schamele afspiege ling van wat zich werkelijk op het gezellige Veerse sportpark had afgespeeld. Halverwege had Zierikzee te gen een 3-0 achterstand aan moeten kijken, wanneer de thuisploeg niet een aantal schitterende mogelijkheden onbenut had gelaten. In de tweede helft verscheen Zie rikzee weliswaar enkele keren meer in de buurt van het strafschopgebied voor doelman Frank Uyl, echt in de problemen kwam de Veerse sluitpost nauwelijks. Kwa kansenverhouding was de thuisploeg ook in die periode, dat Zierikzee de felle wind in de rug voelde blazen, gelijkwaardig, zodat op het verlies niets kon worden af gedongen door de bezoekers. Jack Schipper: ,,Hoe is het mogelijk, dat een ploeg kollektief zo kan falen....". „Het is jammer, dat dit gebeurt", meende Jack Schipper. „Het beker toernooi had je in ieder geval een of meer aantrekkelijke duels kunnen opleveren, maar blijkbaar stimuleert bekervoetbal de ploeg niet erg". Dat was overigens ook al in de eerste ron de gebleken, toen Zierikzee op sport park Bannink met alle moeite van de wereld voorbij Mevo kon komen (2-1). Zoekend naar een oorzaak voor het kollektief falen van zijn ploeg kon Jack Schipper het niet verder bren gen dan schromelijke onderschatting vermengd met een portie foutief in schatten van de typisch Hollandse weersomstandigheden. „Tijdens de vrijdagavondtraining was eigenlijk iedereen tot de konklusie gekomen, dat er in het weekeinde niet gevoet bald zou gaan worden. Hierdoor gin gen diverse speler nog een „Vlindertje" nemen, iets wat nor maal niet wordt gedaan, wanneer er gevoetbald moet worden. Het is mis schien een wat goedkoop uitgevallen exkuus, maar ik weet het anders ook niet", moest Schipper onderkennen. Slachtbank „Het is natuurlijk dom van Zierik zee om hier naar toe te komen in de veronderstelling, dat Veere zich zo maar naar de slachtbank zou laten leiden", stelde de uiterst flegmatiek reagerend Veere-trainer Hans de Rij ke na afloop. Er-kon nauwelijks een lachje af, ondanks het fraaie sukses van zijn ploeg. „Ze weten allemaal hoe ik over voetbal denk. Als ik het veld opstap wil ik niet anders dan winnen, on geacht of het kompetitie, vriend schappelijk voetbal of een bekerduel betreft. De ploeg weet ook, dat ik niet zo'n trainer ben, die gaat lopen juichen over een sukses. Ik ben wat dat betreft een binnenvetter, maar dat neemt niet weg, dat ik nu wel een feestje ga vieren, net zo goed als ik dat een paar weken geleden deed, toen het Zeeuws elftal hier onderuit ging. Veere is op z'n sterkst als het als underdog kan vertrekken. Als dat in de kompetitie ook zo was, dan werden wc eenvoudig kampioen, maar daar starten we meestal als ge doodverfd winnaar en dan willen we nog wel eens de teil ingaan". Nagenoeg de voltallige Veere-plocg was enkele dagen tevoren ooggetuige geweest van do ontmoeting tussen eerste klasser Oostkapelle en Zierik zee, weliswaar een oefenduel, maar toch een graadmeter van wat de ploeg van trainer Jack Schipper zoal in zijn mars heeft. Met uitstekend Voetbal werd Oostkapelle op de knieën ged wongen, „en geloof maar gerust, dat Jan Meulmeesten en de zijnen er wer kelijk alles aandeden om het verlies af te wenden, maar Zierikzee speelde gewoon groots", konstateerde Hans de Rijke. „We trokken lering uit die wedstrijd, maar we werden fiks ge holpen door Zierikzee, omdat de ploeg volkomen onherkenbaar was. Het leek wel of de ploeg niet wakker was". Het duel was eigenlijk al na vijf minuten beslist. Na een paar Veerse plaagstootjes manifesteerde Ronald van Oeveren zich aan de ande re kant door door de hele Veere- verdediging te slalommen, maar uit eindelijk te stuiten op doelman Frank Uyl. Uit de rebound kwam de bal via een lange trap bij Sjaak de Ridder, die meteen snelheid maakte •om vanaf de achterlijn gepast de bal in het strafschopgebied te plaatsen. Leo Touw mocht bij de tweede paal zo vrij als een vogeltje inknikken: 1-0. Werkloos Veere bleef met de wind in de rug het initiatief behouden. Zierikzee speelde veel te statisch voetbal. Het ontbrak de ploeg aan iedere tempo verhoging, juist het wapen, waarmee de meeste opponenten zoveel proble men hebben. Tegen de veel fellere Veere-ploeg werd keer op keer balver lies geleden en de thuisploeg kreeg kans op kans, waarbij vooral Harold Vermeulen en André Filius niet te missen kansen kregen. Doelman Frank Uyl daarentegen had een vrijwel werkloze eerste helft. Na een half uur moest Ronald van Oeveren zich laten vervangen door Han van der Sande. „Ronald van Oeveren heeft behoorlijk last van een onwillige knie. Hij wil er mee door blijven voetballen, maar hij zal moeten rusten, anders gaat het fout", legde Schipper uit. Wie ge dacht zou hebben, dat Zierikzee in de tweede helft de bakens zou verzetten kwam bedrogen uit. De ploeg zette van tijd tot tijd wel aan voor een ver geefse aanvalspoging, maar het ont brak aan iedere overtuiging, waardoor de Vccre-vcrdediging sim pel staande kon blijven. Na een kwartier in de tweede helft was bij Veere good-old Piet Gocdblocd in de ploeg gekomen en dat betekende voortdurende waakzaamheid in de Zicrikzec-defcnsie. Twee keer was Goedbloed dicht bij de tweede treffer, evenzoveel keer mikte hij te onzuiver, nadat hij enke le verdedigers als beginnelingen had gedold. Aan de andere kant waren er twee kleine mogelijkheden, maar Jan-Leen Boot mikte - geheel in het beeld van de zwakke wedstrijd - hoog over in ideale positie en Carlos de Mendonca kreeg de bal niet lekker op de pantoffel, een minuut nadat hij binnen de lijnen was gekomen voor Patrick de Broekert. Zes minuten voor tijd kreeg Rini Stoutjesdijk nog de beste kans van de wedstrijd en daardoor de mogelijkheid om Zierik zee alsnog een half uur respijt te ge ven via verlengingen. Een verre uittrap van Ronald Lievense zeilde gedragen door de wind over de voltal lige Veere-defensie, maar de bal bleef op enkele meters van doelman Frank Uyl hangen, waarna Rini Stoutjes dijk er als de kippen bij was om het leer te bemachtigen. Met een listig lobje passeerde hij doelman Uyl, maar niet de inmiddels teruggekeer de voorstopper Koos Louwerse, die de klus beheerst klaarde, daarmee defi nitief een eind makend aan het beker- avontuur van Zierikzee. ZIERIKZEE - In de reserve tweede klas van de KNVB lieten de reser- vers van Zierikzee in navolging van de roodzwarte hoofdmacht, zondag middag een steekje vallen. De ploeg van coach Cees Struyk verloor op sportpark Bannink met 1-3 van Vlis- singen II en verzuimde daardoor de kop over te nemen van Veerse Boys II, dat voor de vierde keer in zeven wedstrijden gelijkspeelde; 0-0 bij Rood Wit II. Halsteren II is na een zwakke kom petitiestart op drift geraakt. Nu werd thuis met 2-0 gewonnen van de reser ves van Middelburg. Dongen II moest in een regionale derby zijn meerdere erkennen in het Goirlesse VOAB II: 1-4 en Dosko II boekte een 0-3 over winning bij hekkesluiter Madese Boys II. De ontmoeting tussen TSC II en Roosendaal II eindigde zoals ze begon. Alle uitslagen op rij: Rood Wit II- Veerse Boys II 0-0; Halsteren II- Middelburg II 2-0; Zierikzee II- Vlissingen II 1-3; Dongen II-VOAB II 1-4; Madese Boys II-Dosko 0-3; Don- 'gen II-VOAB II 1-4; Madese Boys II- Dosko II 0-3; TSC II-Roosendaal II 0-0. OUWERKERK - Na vorige week in de thuiswedstrijd tegen Domburg een 2-0 voorsprong te hebben moeten prijsgeven in de tweede helft heeft Ouwer- kerk zondagmiddag in de ontmoeting tegen Patrijzen een in de eerste helft opgelopen 2-0 achterstand na de hervatting weten weg te werken. Met de uit eindelijk 2-2 puntenverdeling konden beide ploegen bij het scheiden van de markt vrede hebben. Gedurende de eerste speelhelft had het technisch beter voetballende jeugdige team van Patrijzen duidelijk het beste van het spel in handen. Na de rust eigenlijk het laatste half uur, bleek Ouwerkerk over meer lucht te beschikken waardoor het alsnog de stand kon recht trekken. In de eerste helft zag her er zeker niet naar uit dat Ouwerkerk nog op de helft van de inzet beslag zou weten te leggen. Aanvallend kwam de thuis- klub er totaal niet aan te pas en slechts zelden moest de doelman van de ploeg uit 's Heerenhoek de handen uit de mouwen steken. Nadat de be zoekers al enige keren dicht bij een treffer waren geweest konden zij in de 25e minuut voorsprong nemen. Bij drie hoekschoppen op rij was het bij de derde raak toen André Smulders het leder kon inkoppen waarbij doel man Michel Begemann, na hiervoor twee goede reddingen te hebben ver richt, zich hierop verkeek waardoor de bal over zijn handen in het doel stuitte (0-1). Patrijzen bleef na de openingstref fer het beste van het spel behouden en volledig in overeenstemming met het spelbeeld kon het in de 32e mi nuut de voorsprong opvoeren. De inleiding was balverlies van Re- né van Waardenburg waardoor het le der in het bezit kwam van Pedro van Gessel die zich handig van twee ver dedigers Wist te ontdoen om vervol gens doelman Begemann met een schuiver kansloos te laten (0-2). Ook gedurende het eerste kwartier na de rust bleven de bezoekers nog het beste van het spel behouden en kre gen zij zelfs nog enige mogelijkheden om het doelman Begemann lastig te maken. Veerse Boys II Zierikzee II Vlissingen II Halsteren II Roosendaal II TSC II Middelburg II Dosko II Dongen II VOAB II Rood Wit II Madese Boys II 7 3 4 0 6 4 0 2 7 3 2 7 3 2 7 2 4 6 2 3 6 3 1 6 3 1 7 2 2 7 1 4 7 1 2 7 0 16 12- 7 8- 6 15-12 5- 4 12-11 8- 4 12- 9 16-14 9-10 11-13 5- 9 2-16 10 In de reserve derde klas van het za terdagvoetbal slaagden de reserves van Bruse Boys erin om bij Klundert II met een 0-0 gelijkspel af te sluiten. De Bruse ploeg bleef daardoor op de tweede plaats, maar moet nu wel al een gat van drie punten laten vallen naar koploper WHS II, dat de zesde zege in suksessie boekte: 1-2 bij Meeuwen III. Nieuwdorp II klopte op eigen terrein de reserves van Kloe- tinge met 3-2 en Veere II won met 1-2 bij Smerdeik II. Twee wedstrijden werden afgelast. De uitslagen: Smerdiek II-Veere II 1-2; Nieuwdorp II-Kloetinge II 3-2; Klundert II-Bruse Boys II 0-0; Meeu wen III-WHS II 1-2; Kogelvangers II- Seolto II en Dinteloord II-Thol. Boys II afg. WHS II 6 6 0 0 17- 3 12 Bruse Boys II 6 3 3 0 7- 4 9 Kloetinge II 6 3 1 2 9- 6 7 Klundert II 6 2 2 2 9- 6 6 Thol. Boys II 4 2 1 1 6- 5 5 Veere II 5 2 1 2 6- 4 5 Nieuwdorp II 5 1 3 1 7- 9 5 Dinteloord II 5 2 1 2 7- 9 5 Meeuwen III 6 1 2 3 8-12 4 Kogelvangers II 5 1 1 3 2- 6 3 Smerdiek II 6 0 2 4 5-11 2 Seolto II 4 0 1 3 3-11 1 De ommekeer kwam na een kwar tier spelen toen Dick Wittenberg na een uitstekende aktie op de recht- vleugel het leder scherp voor doel plaatste waardoor Olivier Verwest de gelegenheid kreeg om vallend de bal in te koppen (1-2). Doordat de ver- moeiheid de bezoekers parten ging spelen kon Ouwerkerk meer vat op het spel krijgen. In de 22e minuut kwam de stand in evenwicht toen Ou werkerk een vrij et rap kreeg te ne men welke hoog door William Remeeus in de doelmond werd ge plaatst. Bij de verste paal kopte Oli vier Verwest de bal achterwaarts naar René Waardenburg, overgens de ze middag niet in zijn beste doen, die met een schuiver de thuisklub kon la ten juichen (2-2). Hoewel beide ploe gen er hierna nog alles aan deden om de winst naar zich toe te trekken wisten de verdedigingen meester van hun terrein te blijven waardoor zij ie der met een winstpuntje op zak het strijdperk konden verlaten. In de eerste klas van het zondagse afdelingsvoetbal werden naast Ouwerkerk-Patrijzen nog drie wedstrijden afgewerkt. Robur en Aardenburg speelden tegen elkaar gelijk (1-1) en gaan nu samen op kop. Hulsterloo verrichte goed werk door Graauw met lege handen naar huis te sturen (1-0) en Lewedorpse Boys won eveneens via een treffer. Het bete kende de zoveelste deceptie voor het als favorie gestarte Walcheren. Alle uitslagefiTop rij: Lewed. Boys- Walcheren 1-0; Hulsterloo-Graauw 1-0; Aardenburg-Robur 1-1; Ouwer kerk-Patrijzen 2-2. Dit resulteerde stand: Robur Aardenburg Lewed. Boys Corn. Boys Domburg Zeeland Sport Walcheren Ouwerkerk Graauw Patrijzen Oostburg Hulsterloo in de volgende 6 3 2 1 12- 5 8 6 3 2 1 14- 9 8 5 3 11 7-4 7 6 2 3 1 7- 8 7 5 2 2 1 8- 8 6 6 2 2 2 10-11 6 6 2 1 3 11- 8 5 6 1 3 2 10- 8 5 6 1 3 2 6- 8 5 6 2 13 11-13 5 6 2 1 3 5-10 5 6 114 3-12 3 Ouwerkerk-doelman Michel Begemann door de fotograaf van de Zierikzee- sche Nieuwsbode betrapt op een wat vreemde reddingspoging bij een aanval van Patrijzen. De ontmoeting eindigde in een 2-2 gelijkspel. CLEMSON - Stijn Jaspers, de at leet die drie maanden geleden voor Nederland deelnam aan de Olympi sche Spelen in Los Angeles is vrijdag in Clemson in de Amerikaanse staat Zuid-Carolina overleden. De 23- jarige atleet uit Aerdenhout studeer de aan de Universiteit van Clemson, waar hij een kamer deelde met Hans Koeleman, de Nederlandse record houder op de 3000 meter steeple cha se. BURGH - Op een praktisch onbespeelbaar terrein van het sportpark Van Zuijen is DFS er zaterdagmiddag in geslaagd koploper Middelburg met 1-0 te kloppen. Door deze kostbare overwinning heeft DFS nu zelf de leiding van de eerste klasse van het zaterdagvoetbal van de afdeling Zeeland in handen ge nomen met in haar kielzog SSV, Middelburg, SKNWK en Kruiningen met een puntje achterstand. Over het geheel genomen ontliepen beide ploegen elkaar bijzonder weinig. Met de wind in de rug had DFS gedurende de eerste speel helft een veldmeerderheid terwijl na de hervatting de rollen waren omge keerd. Voor de meeste spelers bleken hun technische kapaciteiten niet toereikend te zijn om de zeer moeilijke omstandigheden, het terrein en een zeer sterke wind, volledig onder de knie te krijgen. Over het geheel genomen kwamen de Middelburgers hierbij nog het best uit de verf zonder aanvallend veel potten te breken. Voor een belangrijk deel was dit wel een verdienste van het verdedigingsblok van DFS dat met Jacob Engelsman, Marcel van Grunsven, Peter Fooy en Leo Rijn berg als voorstopper een solidé in druk maakte,1 terwijl in laatste instantie doelman Eric Schot een be trouwbare sluitpost was. ondanks de risiko's welke hij enige malen nam bij het verlaten van zijn doel. Aanval lend kon DFS deze middag bepaald geen vuist maken. Zegge en schrijve vier keer werd er in de eerste helft met de wind in de rug een schot op het Middelburgse doel gelost wat wel een erg mager gegeven was. Breiwerk Juist in de eerste helft heeft DFS zeker de mogelijkheden gehad om een beslissende voorsprong te nemen, maar als men de kans had om de Mid delburgse doelman op de proef te stellen met een afstandsschot werd het leder nog eens overgespeeld waar door de Middelburgse verdediging weer de gelegenheid werd geboden om in te grijpen. Dat het anders kon bewees Martin Kooman in de 20e minuut toen hij met een goed gericht afstandsschot, het eerste schot dat op het Middel burgse doel werd afgevuurd, de wat ver voor zijn doel staande doelman van de hoofdstedelingen kansloos wist te passeren (1-0). Wie nu gedacht had dat hiermee de ogen bij de thuis klub waren geopend kwam bedrogen uit. Het bleef breiwerk voor de zestienmeter lijn waarin geen enkel gevaar school. Tussen de bedrijven door moest de verdediging van DFS zelfs nog danig op haar tellen blijven passen bij de counters van de bezoekers welke ze ker niet geheel van gevaar waren ont bloot. Zo moest doelman Eric Schot tot twee keer toe zijn doel verlaten om een Middelburgse aanvaller het skoren te beletten. Nadat aan de an dere zijde Marcel van Grunsven een vrijetrap rakelings over de lat had geknald kwam in de slotfase van de eerste speelhelft het doel van DFS nog in ernstig gevaar, en dit geheel onnodig. Eerste speelde Leo Rijnberg veel te zacht op zijn doelman terug waardoor een Middelburger de bal kon onderscheppen. Uitlopend wist Eric Schot de situatie nog te redden. Op slag van rust deed Rob Wijnste kers hetzelfde en weer was er een Middelburgse aanvaller die alleen op doelman Schot kan afgaan en hem omspeelde. Op de doellijn wist Jacob den Engelsman nog redding te bren gen waarmee DFS op de valreep nog aan de gelijkmaker ontsnapte. Goede hout De tweede helft gaf een meer aan vallend Middelburg te zien, waarbij de verdedigingslinie van de thuis klub het bewijs kon leveren uit het goede hout te zijn gesneden. Veel moeilijk werk kreeg doelman Schot dan ook niet te verrichten al ging hij nog wel enige keren op avon tuur buiten zijn doelgebied om zich in de strijd te gaan mengen. Aanval lend konden de DFS-ers, die nu meer ruimte kregen dan voor de rust, ook nu het de kans had om op de counter te spelen, het niet maken. Pas in blessuretijd, er werd vijf minuten langer gespeeld, kreeg Sjaak van Rees nog twee goede mogelijkheden om te skoren, welke onbenut bleven* 6 4 1 1 13- 9 9 6 3 2 1 14- 4 8 6 4 0 2 11- 4 8 6 3 2 1 13- 9 8 6 3 2 1 9- 8 8 6 2 3 1 13- 9 7 6 3 0 3 11-12 6 6 2 13 12-11 5 6 13 2 6 12 3 6 0 3 3 6 0 15 9-11 5 7-14 4 7-15 3 8-21 I Twee van de DFS-uit blinkers op een ic Schot hield op uitstekende wijze z Fooy was weer zo betrouwbaar als de Nederlandse Bank. Y plaat vastgelegd. Doelman Er ic Schot hield op uitstekende wijze zijn doel schoon en vleugelverdiger Peter

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5