Kommissies Middenstand en Verkeer behandelen VCP Kantonnier v. d. Velde met vervroegd pensioen I'? t Brouwershaven wil verbouwing stadhuis in 1987 gereed hebben DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tolheffing Geen subsidie Bekerverlies Dubbele zege Er is geen reduktie op de tolheffing van de B. en w. van Duiveland stellen de raad voor om De voetbalhoofdmacht van Zierikzee leverde Monique Moeliker boekte met haar paard Re- Zeelandbrug te verwachten vóór 1989, aldus aan vier instellingen de gevraagde subsidie zaterdagmiddag een wanprestatie in het beker- becca een dubbele zege tijdens een promotie- g.s. in een voorstel aan de staten. (Pag. 2). niet te verlenen. (Pag 3.). duel tegen derde klasser Veere, hetgeen uit- wedstrijd in Renesse. Drie keer inkasseerde zij schakeling betekende (1-0). Pag. 5). een winstpunt. (Pag. 7). MAANDAG 22 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23613 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Onder eerlijke mensen zijn de beloften schulden en onder politici lokaas. Toernier Gekombineerde vergadering Tegen het voorstel de rijrichting in de Noordhavenpoort om te draaien loer den veel bezwaren geuit. „Gevoelsmatige bezwarenis de mening van de planopstellers van het Bureau Goudappel Coffing: „de argumenten worden niet aangevochten in die bezwaren BROUWERSHAVEN - De gemeente Brouwershaven wil de verbetering en uitbreiding van het historische stadhuis in 1987 gereed hebben. De aanpassing is noodza kelijk op drie punten: de toegankelijkheid, de verbete ring en uitbreiding van de sekretarie en de bouw van een archiefbewaarplaats. Daartoe dient de gemeenteraad een willen deelnemen aan een samenwer- voorbereidingskrediet beschikbaar kingsregeling met Duiveland, waar te stellen van 26.000,—, zodat Ar- ruimte voor het Brouwse archief aan- chitektenburo Kraamer Partners wezig zou zijn. Bovendien moet op voor al die zaken een ontwerp kan korte termijn een andere oplossing gaan maken. worden gezocht voor het onderbren- Tijdens de raadsvergadering van gen van het statisch archief, dat maandag 29 oktober (aanvang 19.30 thans tijdelijk in Dreischor is onder uur) wordt de raad gevraagd dit kre- gebracht. B. en w. verwachten dat diet beschikbaar te stellen. In het daarvoor een - tijdelijke - mogelijk- raadsvoorstel tekenen b. en w. aan, heid aanwezig zal zijn. dat het voor gehandicapten niet mo gelijk is het stadhuis goed te betre- De in de afgelopen jaren gevormde den en de gemeentesekretarie thans reserve voor verbouw en uitbreiding te klein behuisd is. van het stadhuis, plus de bouw van De archiefbewaarplaats is een een archiefbewaarplaats, bedraagt hoofstuk apart. De raad heeft niet per 1 januari 1985 j 450.000,—. Uit de schriftelijke reakties, die naar aanleiding van het konsept-VCP werden ontvangen, alsmede uit de mondelinge reakties tijdens de hoor zitting blijkt, dat de belangrijkste opmerkingen over het VCP betref fen: Melkmarkt en Mol; Noordhaven poort en rijrichtingen bij Zeelandia. De deskundigen van het Bureau Goudappel Coffeng waren er bij de opstelling van het VCP vanuit ge gaan. dat specifiek de ondernemers op de Melkmarkt in meerderheid te gen een voetgangersgebied aldaar waren. Tijdens de hoorzitting bleek echter, dat dit standpunt was ge wijzigd. In het VCP werd ervan uitgegaan, dat de bewoners van Malta en Poort- ambacht een korte route naar het Ha venplein moeten behouden; de terugroute mag zo nodig wat langer zijn. De Mol kwam in aanmerking als route naar het Havenplein. Verkeer uit Malta kan daar komen via Janne- wekken en Lange Nobelstraat; ver keer uit Poortambacht via Weststraat - Balie - Kerkhof NZ - Meelstraat - Klokstraat - Beddeweeg - Melk markt. Dit zou het omdraaien van de huidige rijrichting aldaar tot gevolg moeten hebben. Drukker in Hoofdpoortstraat Deze korte route-van- Poortambacht naar het Havenplein zou echter ver vallen, als de Melkmarkt tot het voet gangersgebied zou moeten gaan behoren. De deskundigen zijn het er overigens over eens, dat het straat profiel en de omliggende winkels ze ker geschikt zijn aldaar een voetgangersgebied te kreëren. Ing. H. Verhey: „U heeft veel gedaan voor het behoud van de duinen Als meest voor de hand liggende vervangingsroute voor het verkeer uit Poortambacht worden Hoofd poortstraat-Nieuwe Haven aange merkt. „Dit geeft een wat grotere drukte in de Hoofdpoortstraat", konstateren de planopstellers. Verder verwachten zij, dat een deel van de bezoekers niet meer naar het Haven plein zal doorrijden, maar zal parke ren bij het begin van het voetgangersgebied, waardoor de druk op het parkeerterrein aan de Beddeweeg en op de Verre- nieuwstraat zou toenemen. Men noemt de mogelijkheid van het afsluiten van de Melkmarkt reëel, als „(wat)" extra verkeer in de Hoofdpoortstraat niet bezwaarlijk wordt geacht. De route Lange No belstraat - Schuithaven - Mol - Ha venplein zou in dat geval gehandhaafd kunnen blijven volgens het oorspronkelijke konsept-plan. Het ook betrekken van de Mol bij het voetgangersgebied roept volgens het Bureau Goudappel Coffeng meer dere vraagtekens op. Als de Mol bij het voetgangersgebied zou worden getrokken, vervalt boyendien de voorgestelde route van Malta met het Havenplein. In dat geval zou ook de Noordhavenpoort niet zoals de des kundigen het voorstelden als uit gangsroute gebruikt kunnen worden. Men noemt het dan ook niet toevallig, dat enkele voorstanders van het handhaven van de huidige rijrichting in de Noordhavenpoort de Mol bij het voetgangersgebied willen trekken. De verkeersdeskundigen achten het echter voor de hand liggender dat op de Mol een smalle rijbaan wordt ge- kreëerd, zonder parkeerruimte in kombinatie met een brede ruimte voor voetgangers langs de winkels. De planr stellers spreken de voor keur uit voor het handhaven van de Verwachting tot dinsdagavond: Later opklaringen Half tot zwaarbewolkt en eerst nog enkele buien; minimumtemperatuur ongeveer tien graden, middagtempe- ratuur rond dertien graden. Overwe gend matige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 26 okt.: Woensdag: Opklaringen Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: west 3 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuid 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 23 okt. Zon op 7.18, onder 17.29 Maan op 5.29, onder 17.22 Nieuwe Maan: 24 oktober (13.08) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 23 okt. 2.06 13.58 7.41 20.11 Springtij: 26 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie bij Schot land trekt het komend etmaal via de Noordzee naar Zuid-Zweden. Het hierbij behorende regengebied is vrij uitgebreid en passeert ons land de komende 24-uur. De hoeveelheid neerslag wordt op circa 10 millimeter geschat. Dinsdag is eerdergenoemde regen- gebied het land grotendeels voorbij en kunnen we van het westen uit weer op opklaringen rekenen. De zuidwestenwind is in het bin nenland matig, maar aan zee nu en dan hard. De Jannewekken-dam vormt een belangrijke schakel in de korte route voor de bewoners van Malta naar het Havenplein. Namens alle kollega's bood ing. H. Verhey, hoofd van de dienstkring Deltakust, een geschenk aan aan de scheidende kantonnier A. van der Velde (rechts). Zijn echtgenote kijkt daarbij lachend toe. Alleen door het omdraaien van de rijrichting in de Sint Domusstraat ten westen van de Nieuwe Boogerdstraat kunnen volgens de opstellers van het V.C.P. de klachten van de bewoners rond de Sint Domusstraat worden onder vangen. opzet van het oorspronkelijk konsept VCP. Erkend wordt wel, dat andere voorstellen niet onmogelijk zijn, maar dat de konsequenties daarvan dan wel aanvaard moeten worden. „Gevoelsmatig" Men konstateert uit de schriftelijke en mondelinge reakties van het pu bliek op het VCP, dat het voorstel om zowel de Noordhavenpoort als de Zuidhavenpoort te gebruiken als uit gang, relatief veel bezwaren heeft op geroepen. Het Bureau Goudappel Coffeng konstateert echter, dat de be zwaren vaak gevoelsmatig zijn en dat de argumenten voor het voorstel niet worden aangevochten. In het VCP werd het voorstel tot omdraaien van de rijrichting in de Noordhavenpoort gedaan op grond van de argumenten, dat het sluipverkeer op de Scheepstimmerdijk dient af te ne men, dat de druk op het Havenplein moet worden verminderd en moet worden overgebracht naar de par keerterreinen Mosselboomgaard en Baden Powellweg en dat de inwoners van Malta een goede toegang tot het centrum hebben via het Janne- wekken. Rijrichting Zeelandia In het VCP wordt ook voorgesteld om de rijrichting in de Sint Do musstraat ten westen van de Nieuwe Boogerdstraat, Fonteine, Pieterse- liestraat en Ravestraat om te draaien. Aanleiding hiertoe was de. voleens de deskundigen, gerechtvaardigde klacht van de bewoners rond de Sint Domusstraat van min of meer door gaand verkeer vanaf de Poststraat in de richting Zuidhavenpoort. Deze be weging zou door bovengenoemde maatregelen onmogelijk worden gemaakt. Bij de voorstellen waren de vracht wagens naar en van Zeelandia een ernstig punt van overweging. Men erkent, dat Zeelandia thans uiteraard is ingesteld op de huidige situatie. Over de direkt uit de voorgestelde wijziging voortvloeiende kosten (wij ziging inrichting pendelvrachtwa gen, indeling parkeerterrein Fonteine) moet volgens Goudappel Coffeng toch overleg mogelijk zijn. daar er bij handhaving van de huidi ge rijrichting geen mogelijkheden zouden zijn om de klachten van de be woners rond de Sint Domusstraat te ondervangen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - In een gekombineerde vergadering gaan de kommissies middenstand en verkeer in Zierikzee zich woensdagavond 24 oktober buigen over het konsept- Verkeerscirkulatieplan (VCP) voor de binnenstad. Daar bij zal ook het kommentaar van het Bureau Goudappel Coffeng op de mondelinge en schriftelijke reakties op het VCP aan de orde komen. Deze gekombineerde kom missievergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis, aanvang 20.00 uur. Het publiek mag, met toestemming van de voorzitter, voorafgaand aan het te behandelen agendapunt, het woord voeren. van de duinen is een kostbare zaak, zowel ten aanzien van de natuur als op het financiële vlak." „U deed uw werk altijd met erg veel plezier en met heel veel vakken nis. Maar met hetzelfde enthousi asme wijdt u zich altijd aan uw hobby's, zoals jagen, het fokken van allerlei dieren en tuinieren. Het zal dan ook wel goed gaan met u na uw pensionering." Namens alle kollega's bood de heer Verhey een decoupeerzaag aan aan de scheidende funktionaris, en een bloemstukje aan zijn echtgenote. Tbt besluit van het officiële gedeel te van de bijeenkomst richtte Van der velde een dankwoord tot de aanwezi gen, waarin hij gewag maakte van het feit dat hij altijd met veel plezier zijn werk in de duinen en op het strand heeft gedaan. NEELTJE JANS - In haar onlangs in gebruik genomen nieuwe onderkomen in het diensten- en bedieningsge bouw voor de stormvloedkering „Ir. J. W. Topshuis" nam de dienstkring Deltakust van rijkswaterstaat vrijdag middag afscheid van kantonnier A. van der Velde. Na ruim 38 jaar als zodanig werkzaam geweest te zijn verliet de heer Van der Velde zijn werkgever wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het hoofd van de dienstkring. ing. H. Verhey, sprak namens alle kolle ga's de scheidende medewerker toe. Hij memoreerde het feit dat Van der Velde zich sinds 15 maart 1946 als kantonnier bij de rijkszeewering Schouwen heeft ingezet voor het be houd van de duinen. „Hoewel uw werkterrein begon met het beheer over de Oude Oever, is in de loop van uw diensttijd dit terrein dertig tot veertig maal zo groot geworden. U heeft in die lange periode veel gedaan voor het behoud van de duinen en met sukses." Apart vak De heer Verhey noemde het kanton nier zijn in de duinen een apart vak. „Velen zien hem als een soort boe man, die graag mensen uit de duinen jaagt. Maar dat is niet zo. Het behoud

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1