Monsterzege voor eerste team Schaakvereniging Zierikzee Turnsters Delta Sport domineren tijdens springwedstrijden SSS Tafeltennissers Scaldina blijven eenvoudig winnen en zijn titelpretendent NIEUWSBODE Judoka Eric Knuist naar derde plaats tijdens titelstrijd W.-Nederland PROGRAMMA VOETBAL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 oktober 1984 Nr. 23611 ZIERIKZEE - Het eerste team van Schaakvereniging Zierikzee heeft in de tweede kompetitiewedstrijd een on gekend grote overwinning behaald. Mede-degradant Het Witte Paard uit Sas van Gent werd met maar liefst 17V2-V2 van de borden gespeeld, hetgeen des te opmerke lijker is, omdat Zierikzee de voorbije twee seizoenen steeds door de Zeeuwsvlaamse ploeg werd geklopt. In 1980 boekte Zierikzee voor het laatst een overwinning en een jaar later eindigde het treffen in een puntenver deling. Tonnie Donker speelde tegen Velleman een partij met voortdurend wisselen de kansen om uiteindelijk met enig fortuin toch nog de winst op zak te steken en daardoor bij te dragen tot de monsterzege van de Zierikzeese ploeg. Albert Riemens moest als enige van het Zierikzeese achttal een remi se toestaan aan zijn Zeeuwsvlaamse opponent. Na een Franse opening kwam Riemens tegen Lafort gaande weg met een slechte stelling te staan. Hij wist zich evenwel geen raad met het voordeel en bood Riemens alsnog een remise aan, die hij graag aan vaarde. Aan het onderste bord had Han van der Made heel wat moeite om zich van Vleeschouwer te ont doen. De HWP-speler moest uiteinde lijk in ernstige tijdnood kapituleren. Van der Westen speelde aan bord ze ven rustig en zeker Den Hamer van het bord. Materiaal voordeel van Van der Westen was de pijler waarop het sukses gestoeld was. Den Hamer on dernam nog wel een wanhoopsaanval tegenover de solide stelling van de thuisspeler, maar het mocht niet meer baten. Waardig afscheid Ibnnie Dekker stond er aan bord zes reeds na vijf zetten zo goed voor, dat hij niet meer kon verliezen. In plaats van zijn ontwikkelings- voorsprong te vergroten zette hij ech ter een aanval in. Die ging de mist in en witspeler Velleman stond ge wonnen. In het eindspel maakte Donker hem evenwel met enig geluk alsnog een stuk afhandig, waardoor hij, na een partij met voortdurend wisselen de kansen, alsnog winnend kon af sluiten. Aan bord vier speelde Van der Wekken zijn eigen lg3-opening en Luteijn liet het allemaal maar over zich komen. Jukkenekke speelde aan bord drie tegen Provoost. Evenals het vorig jaar won Jukkenekke en hij bereidde zich daarmee een waardig afscheid bij SV Zierikzee. Vrijwel ze ker speelde hij zijn laatste partij voor Zierikzee, omdat hij naar elders verhuist. Dit keer kwam zijn zege niet tot stand via spektakulair offer schaak, maar hij drukte zijn tegen stander op een zuiver positionele manier in de hoek, waarna hij de klus met een paar korte kombinaties afrondde. Huib Uil moest aan bord twee so kuur spelen tegen Van Kampen. Hij deed dit uitstekend en zijn betere stelling en een kwaliteitsvoordeel de den de Sassenaar besluiten bij de tijdkontrole op te geven. Klubkampi- oen Martin Krijger kwam bij de ope ning aan het hoogste bord twijfelachtig te staan. Tegenstander NIEUWE TONGE - Gymnastiekvereniging SSS uit Nieuwe Tonge organi seerde voor de tiende keer de jaarlijkse springwedstrijden De deelname was bijzonder groot. Aan de wedstrijden werd ook deelgenomen door ploegen van Delta Sport uit Zierikzee en Kwiek uit Bruinisse. De rekreatiegroepen van Delta Sport stonden onder leiding van Bianca Vermeulen, terwijl de selektie- groepen onder de supervisie van de nieuwe trainster Jossie van den Beemt stonden. De Bruse teams werden aangevoerd door trainster Sonja de Waal. Bij de selektiewedstrijden van Jossie van den Beemt was het net als de voor gaande jaren bijna allemaal goud wat er blonk. De Kwiek-meisjes deden het goed bij het minitrampspringen en klasseerden zich achter de Zierikzeese ploeg als tweede. Bij het minitrampspringen voor jeugdturnsters ging de eerste plaats naar het team van Delta Sport met 15,2 punten. Het drietal had daarmee precies een vol punt voorsprong op het team van Kwiek uit Bruinisse. De twee Schouwen-Duivelandse ploegen hadden een straat voorsprong op de konkurrentie. Een team van DOS klasseerde zich als derde met 12,8 punten, hetgeen een fikse marge in hield. Bij de dames was de eerste plaats weggelegd voor Middelhar- nis/Sommelsdijk. Dit team skoorde 16,8 punten, drictiende punt meer dan NGV uit Goes en vijftiende punt meer dan Hollemare. Delta Sport ein digde met 15,6 punten vijfde en de twee aantredende Kwiekteams kwa men uit op 14.1 en 12,4 punten. Langematspringcn Bij de turnsters junioren kwam de zege terecht bij een Delta Sportteam. dat maar liefst 17,2 punten bij elkaar sprong. Het verschil met het drietal van NGV onder leiding van Bennie Weststrate was evenwel niet erg groot, want het Goese drietal hoefde slechts viertiende punt toe te geven. Het organiserende SSS eindigde met 15,8 punten op de derde plaats. Ook bij het langematspringen mani festeerde de teams van Delta Sport zich nadrukkelijk. Zowel bij de jeugdturnsters als bij de turnsters ju nioren was de zege voor een team van Jossie van den Beemt weggelegd. Bij de jeugdturnsters skoorde Del ta Sport 18,8 punten, waarmee het drietal een straat voorsprong reali seerde op de voltallige konkurrentie. Met 15,1 punten werd De Kriekel tweede, terwijl ACTV als derde ein digde met 14,8 punten. Bij de turnsters junioren eindigde Delta Sport als eerste met 19,7 punten, het geen bijna de maximale skore van twintig inhield. Met 18,1 punten ein digde GGV als tweede en de derde plaats was voor OKK met 17,4 pun ten. SSS eiste hier de vierde plaats voor zich op met 16,7 punten. Bij de dames ging de zege op dit onderdeel naar Middelharnis/Sommelsdijk met 19,1 punten. GGV en Hollemare werden in die volgorde teruggewe zen. Bij het paardspringen met mini- tramp viel een damesteam van Delta Sport met 11,8 punten niet in de prij zen. Met 16,7 punten kwam de eerste prijs bij het Goese NGV terecht. ZIERIKZEE - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Scaldina blijft het in de derde klasse A voortreffelijk doen. Na vier wedstrijd is het team nog al tijd ongeslagen. Hierdoor is de ploeg nu inmiddels een serieus kandidaat ge worden voor promotie naar de tweede klas, een promotie, die tijdens de voorgaande kompetitie nipt werd gemist. Ton ten Hove, Michel Holm en Cor Sinalheer zullen op hun weg naar de titel alleen nog serieuze tegenstand on dervinden van Zand 5, dat eveneens nog niet verloor. De eerste konfrontatie tussen beide koplopers staat voor vrijdag 26 oktober op het programma. Andriessen vertrouwde het niet erg en durfde zijn betere stelling niet uit te buiten. Hij bleef angstig spelen en met een vastgelopen stelling moest hij toezien hoe hij mat ging. Door de 7V2-1/2 overwinning is Zierikzee ko ploper geworden in de Zeeuwse over gangsklasse. De volgende wedstrijd wordt op 5 november in Kruiningen gespeeld. De Zwarte Dame fungeert dan als tegenstander. Niet volledig Het tweede team van Zierikzee kan eventueel gekoesterde kampioen saspiraties wel opbergen. Met twee gespeelde wedstrijden is het team nog puntloos. Nu werd de lastige uit wedstrijd in Goes verloren. Weliswaar staat voorlopig 4-3 in de boeken, maar de afgebroken partij tussen A. Lous en J. Verkerk aan het hoogste bord zal niet meer opleveren dan een half punt via een remise, zo dat de einduitslag 4Vs-31/2 zal wor den. Zierikzee kwam overigens ook nu weer niet volledig op. J. van Klooster veroverde zo aan het tweede bord een simpele overwinnng. Zie rikzeese overwinningen waren er aan bord drie van S. Spiegels en aan bord zes van C. van Eldik. F. Verstra- te en E. Oree waren de respektievelij- ke verliezers. J. Vos en P. van de Schee deelden het punt met H. Steu- tel en J. Koolhoven en B. Mulder en R. Koolhoven waren de Zierikzee- spelers J. Hoogstrate en S. Stoel te machtig. In de vijfde ronde van de huishou delijke kompetitie werden zeven par tijen gespeeld. Dooreen overwinning op J. van Loon werkte J. M. Bevelan der zich op nar de toppositie in de tussenstand. Van der Veken en Rie mens deelden het punt en zij nemen voorlopig de tweede en derde plaats in met geringe voorsprong op Martin Krijger, die zich via een overwinning op Hoogstrate de nodige punten toeëigende. Van der Made klopte J. Vos en C. van Eldik en S. Stoel deel den broederlijk het punt. P. Legerstee en A. van der Westen boekten winst ten koste van respektievelijk J. Bom en P. van Vèlthoven. Na vijf ronden ziet de stand er als volgt uit: 1. J. M. Bevelander 190 pnt.; 2. R. v.d. Veken 180 pnt.; 3. A. Riemens 179 pnt.; 4. M. M, Krijger 178 pnt.; 5. H. Uil 151 pnt.; 6. J. van Loon 143 pnt.; 7. J. A. J. v.d. Made 135 pnt.; 8. J. F. Spiegels 129 pnt.; 9. J. J. Hoogstrate 118Vb pnt.; 10. A. J. Scheele 111 pnt.; 11. C. P. Polder man 97 pnt.; 12. C. van Eldik 93 W pnt.; 13. B. S. Spiegels 91 pnt.; 14. J. Vos 89 pnt.; 15. S. J. Stoel 87 V2 pnt.; 16'. P. v.d. Zwan 80 pnt.; 17. J. Verkerk 77 pnt.; 18. P. J. Legerstee 71 pnt.; 19. O. E. Vleeschouwer 69 pnt.; 20. P. Wie- bols 66 pnt.; 21. A. M. v.d. Westen 64 pnt.; 22. P. C. v.d. Schee 55 pnt.; 23. J. L. Bom 53 pnt.; 24. J. Krijger 36 pnt.; 25. P. B. van Velthoven 28 pnt.; 26. P. Klumper 27. In de vierde kompetitiewedstrijd moest het Scaldinatcnm het opnemen tegen Big Smash in Biggekerke. Het werd een fluitje van een cent voor de koploper. In de tien partijen smaakte Big Smash een enkele keer het genoe gen een game naar zich toe te trek ken. Alle andere sukses was voor Scaldina. Tbn te Hove, Michel Holm en Cor Smalheer overrompelden de hekkesluiter in de derde.klas volle dig: 0-10. Zand 5 bleef ook ongeslagen door bij Goese Polder met 2-8 te win nen. Kerkwerve 2 en Middelburg Zuid 10 speelden tegen elkaar gelijk In de vierdeklas E boekte Scaldina 2 een 7-3 overwinning op Westerzicht 3 en bleef daardoor in het kielzog van de ongeslagen koploper Slagvast. Cor van der Wekken was de grote man in het treffen met Westerzicht. Hij won drie keer. Jan Kik nam twee winstpunten voor zijn rekening en Rita van der Zande kan nog maar moeilijk haar draai vinden, getuige de twee nederlagen, die zij moest in- kasseren. Winst was er wel voor het dubbel Van der Zande/Kik, waar door de zeven punten werden getota liseerd. Kerkweve 3 bleef zonder punten door met 6-4 te verliezen bij Wilno 4, dat daardoor met vier pun ten uit drie duels de tweede plaats deelt met Scaldina 2. Het derde team van Scaldina liet een onnodige nederlaag aantekenen tegen Oudelande in de vierde klasse D. Invaller Ad de Graaf gaf met twee overwinningen het goede voorbeeld, maar Wim Schuurman en Camiel Fa- ber konden het niet echt navolgen. Beiden boekten slechts een winstpar tij. Faber verspeelde in de derde ga me een 9-1 voorsprong in de slotpartij tegen H. Littel, hetgeen Scaldina 3 uiteindelijk de puntendeling kostte. Oudelande gaat nu in deze klas met vier gewonnen partijen ongeslagen aan de leiding. Middelburg Zuid 13, dat met 8-2 van Westerzicht 4 won, staat tweede met zes punten uit vier duels en Scaldina 3 is middenmoter geworden met vier punten uit vier duels. Hekkesluiter In de vierde klasse C is Scaldina 4 met een kompetitiepunt uit vier wedstrijden hekkesluiter. Nu werd geflatteerd met 8-2 verloren van Ka- pelle 2, dat daarmee de eerste punten behaalde. Réne Boot en Anton Samen redden de eer door ieder een keer te winnen. Gerrie Schansema bleef met lege handen. Laurens 3 won met 9-1 van Middelburg Zuid 14 en blijft ongesla gen koploper, terwijl de hoofdstede- Iingcn van MZ nu op twee punten volgen. Arnemuiden 5 was met 9-1 te sterk voor Oudelande 2. Het vijfde team van Scaldina boekte in de vijf de klasse B de derde overwinning en evenzoveel wedstrijden. Nu werd Ka- pelle 4 met 3-7 geklopt. Mark van de Burg won drie keer, Eric Holm twee keer en Michael Bal moest met een winstpartij genoegen nemen. Het eerste jeugdteam van Scaldina werd alleen koploper in de vierde klasse B door de vierpunten wedstrijd tegen Slagvast met 7-3 win nend af te sluiten. Hans Brandenbarg, Reitse van der Wekken en Ralph van Dijk wonnen allemaal twee keer en het dubbelspel leverde het zevende punt op. Met zeven pun ten uit vier duels volgt Aloy nu op een punt van de ploeg van coach Ad de Graaf. In de eerste klas van de pu pillen/welpen-kompetitie verspeelde het team van Scaldina onnodig een punt tegen Arnemuiden 4. Paul de Graaf won drie keer. maar Sjaak en Marco Hanse stelden beiden met een overwinning teleur. Ook het dub belspel ging verloren. Scaldina leidt nu met zeven punten. Het derde jeugdteam stormt rechtstreeks op de titel af in de twee de klas van de pupillen/welpen kompetitie. Big Smash 2 werd nu met 8-2 terug gewezen. De beide verliespunten kwamen voor rekening van Jeremy van Dijk. Invaller Danny Pantekoek en Jorg Bleyenbergh skoorden even wel honderd procent. Het vierde team van Scaldina, dat in dezelfde klas als het derde team uitkomt, is nu met Middelburg Zuid 12 de naast belager van het ongeslagen derde team. De uitwedstrijd tegen Arne muiden 5 werd in een 1-9 overwin ning omgezet. Mario van Popering en Danny Pantekoek skoorden beiden drie keer, Arno Wanders boekte twee overwinningen. Verrassende zege voor Bijmakelaardij in eerste klas ZIERIKZEE In de eerste klasse van de zaalvoetbalkompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland heeft het team van Bijmakelaardij woens dagavond voor een grote verrassing gezorgd. Bijmakelaardij, dat van de acht tot dan gespeelde wedstrijden er nog geen enkele in winst had we ten om te zetten, zag kans om Toren Boys na een spannende strijd met 4-3 te kloppen. Door deze overwinning kwam het op gelijke hoogte met stel- la Boys, dat met vier winstpuntjes ook nog altijd in de gevarenzone ver toeft. Bruse Boys deed wat van haar verwacht mocht worden. Het klopte De Steeg met 5-2 en kon hierdoor de leiding weer van het niet spelende Sporthuis Zierikzee overnemen. Bruse Boys 10 9 0 1 52-26 18 Sporthuis Z'zee 9 8 1 0 42- 8 17 Country Club 9 6 0 3 46-20 12 Mevo 9 6 0 3 34-17 12 Toren Boys 10 4 2 4 40-32 10 De Steeg 10 2 1 7 25-38 5 Bijmakelaardij 9 1 2 6 25-43 4 Stella Boys 9 12 6 13-51 4 Skol Boys 8 0 2 6 14-55 2 In de tweede klasse boekte het team van 't Visslop haar vijfde over winning in suksessie in de ontmoe ting tegen Ouwerkerk. Tegen het bepaald niet sterk opererende Ou werkerk konden de aanvallers van 't Visslop zich naar hartelust uitleven met als uiteindelijk resultaat een overwinning met dubele cijfers (10-1). Het nog altijd ongeslagen Dreischor kreeg een gevoelige tik te verwerken van de reserves van Country Club. Met 4-1 moest de blauw witte forma tie uit Dreischor het onderspit, delven waarmee de Country Club haar op de ranglijst kon passeren. Visslop 5 5 0 0 36- 5 10 Die Gouwe 5 4 1 0 24- 7 9 Country Club II 6 4 0 2 21-19 8 FC Kerkwerve 5 3 1 1 30- 8 7 Dreischor 6141 15-16 6 Brogum 5 1 2 3 16-29 4 Ouwerkerk 6 0 2 4 13-49 2 ZZ'72 5 0 1 4 9-23 1 Skol Boys II 5 0 1 4 4-22 1 In de derde klasse schoot de ploeg van Van der Ven Lijsten weer eens ge weldig uit haar slof. Hekkesluiter Stella Boys II stond machteloos tegen over de aanvalsdrift van de ploeg van Van der Ven die vijftien keer het doel van de Boys wist te doorboren waar tegenover de mannen van Stella geen enkele treffer wisten te plaatsen (15-0). De reserves van Bijmakelaar dij en Zeelandia bleken aan elkaar gewaagd te zijn. Het team van Bijma kelaardij slaagde erin de wedstrijd in een 2-1 overwinning om te zetten waarmee het kon oprukken naar de derde plaats op de ranglijst. Van der Ven Lijsten6 5 1 0 38- 5 11 Zeelandia 5 4 1 0 36- 7 9 Bijmakelaardij II 4 3 0 1 16- 7 6 Mevo II 5 3 0 2 13-15 6 PZEM 5 2 0 3 15-17 4 Brogum II 4 2 0 2 10-14 4 Zeelandia II 6 114 8-14 3 Renesse 4 0 1 3 1-25 1 Stella Boys II 5 0 0 5 4-37 0 GOIRLE - De Zierikzeese judoka Eric Knuist, uitkomend voor sport school Wim Geelhoed, behaalde tij dens de kampioenschappen van West-Nederland een prima derde plaats in de gewichtsklassse tot 80 kg. De kampioenschappen werden af gewerkt in het Brabantse Goirle. Knuist won nagenoeg al zijn partijen via een houdgreep en hoefde alleen zijn meerdere te erkennen in de latere kampioen. Voor een tweede sukses voor sport- KNVB BEKER Zaterdag Veere-Zierikzee. AFDELING ZEELAND le klasse: DFS-Middelburg 14.30. Reserve le klasse: Zaamslag II- GPC II; Hoek II-ZSC II; VCK II- Yerseke III. Zaterdagbeker MEVO II-WIKII 14.30; WIK III-DFS II 14.30; Bruse Boys III-SKNWK II 14.30; SSV V-Duiveland II. JUNIORENBEKER A-Junioren: Zierikzee-Bruse Boys 12.45. B-Junioren: SSV-Bruse Boys. C-Junioren: MEVO-DFS 11.00; Bru se Boys-Patrijzen 11.00; Zierikzee II- Goes 11.00; ZSC-Kloetinge 11.00. PUPILLENKOMPETITIE Groep Dl: Zierikzee-MEVO 10.00; Zonnemaire-SKNWK 10.00. Groep DII: Heinkenszand II-Zierik- zee II. Groep EI: Dreischor-Ouwerkerk 10.00. Groep EII: Brouwershaven-Bruse Boys 10.00. KNVB ZATERDAGVOETBAL Reserve 3e klasse A: Smerdiek II- Veere II; Kogelvangers II-Seolto II; Nieuwdorp II-Kloetinge II; Klundert II-Bruse Boys II; Dinteloord II-Thol. Boys II; Meeuwen III-WHS II. ZONDAGKOMPETITIE AFDELING ZEELAND le klasse: Lewed. Boys-Walcheren; Hulsterloo-Graauw; Aardenburg- Robur; Ouwerkerk-Patrijzen 14.30. ZONDAGBEKER Renesse-Goes IV 14.30; Zierikzee III-Renesse II 12.00; Robur III- Dreischor. KNVB Reserve 2e klasse A: Rood Wit II- Veerse Boys II; Halsteren II-Middel- burg II; Zierikzee II-VIissingen II 14.30; Dongen II-VOAB II; Madese Boys II-DOSKO II; TSC II-Roosen- daal II. Advertentie school Wim Geelhoed zorgde René Baartse uit Serooskerke. Hij verover de eveneens een derde plaats tijdens sterkbezette wedstrijden in Clinge. Ook hij komt 'uit in de kategorie tot 80 kg en hij hanteert eveneens de houdgreep als belangrijkste techniek om een partij naar zijn hand te zetten. Beide suksesvolle judoka's reizen het komende weekeinde naar Goirle om daar deel te nemen aan zwarte band-wedstrijden, die hen de moge lijkheid bieden om punten te inkasse- ren ter verovering van de zwarte band. Alle bindingen worden met speciale apparatuur getest Het erepodium na afloop van de kampioenschappen van West-Nederland in de kategorie tot 80 kg. Rechts de Zierikzeese judoka Eric Knuist die brons be- B-junioren Zierikzee weer op verlies ZIERIKZEE - Dc B-juniorenplocg van Zierikzee blijft uiterst matig presteren in de Zeeuwse hoofdklasse. Nu werd met 5-2 verloren bij Terneu- zen, dat hiermee de tweede zege in suksessie pakte na met vier nederla gen te zijn begonnen. Zierikzee werd ook bijgehaald door Goes, dat uiterst verrassend won van koploper Kloe- tinge (1-0). RCS is als enige ploeg nog ongesla gen na de 2-1 overwinning op Middel burg. Ook Vlissingen en HW '24 doen het goed. De Scheldestadbewo- ners klopten AZW met 6-3, waar door de Axelse ploeg als enige nog puntloos is. HW '24 won nipt met 1-2 bij Tbrneuzense Boys en blijft daar door door een overtal aan wedstrij den vooralsnog op kop. De stand is nu: HW '24 6 5 0 1 16- 9 10 RCS 4 4 0 0 22- 6 8 Vlissingen 5 4 0 1 24-11 8 Kloetinge 5 4 0 1 17- 8 8 Middelburg 5 3 0 2 15-15 6 Tem. Boys 4 2 0 2 9- 5 4 Tbrneuzen 6 2 0 4 24-29 4 SSV 4 1 0 3 6-12 2 Zierikzee 5 10 4 12-14 2 Goes 6 1 0 5 4-23 2 AZW 4 0 0 4 8-25 0 I f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5