streeknieuws stukken - v Y*-* ,;•-. V. 'V 1 Schouwen heeft gezond en zonnig klimaat Zangeres Rita Young vrijdagavond live in The Country Club 4 Boertien opent „Duinoord" Werkgroep organiseert gesprekskring - - -ï-v - jfr t >*4vnw; >x *x-C:i~^.-. Wachten leren wij gewoonlijk pas dan wanneer wij niets meer te verwachten hebben Ebner-Eschenbach FOTO: Johan D. C. Berrevoets Lezing voor Huisvrouwen HAAMSTEDE Op Schouwen heerst een gezond klimaat en in Zee land werden dit jaar 416 zonne-uren gemeten. Een zonnig verschil met Groningen, waar 203 uren zon wer den geteld. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Haamstede kwam deze aantallen te weten door een lezing van de heer Drijger, met als onderwerp het K.N.M.I. Hij ver- BURGH-HAAMSTEDE - Het ver nieuwde en uitgebreide verzor gingstehuis „Duinoord" wordt maandag 29 oktober om half drie of ficiéél geopend door dr C. Boertien. Commissaris der Koningin in Zee land. telde ook over Zierikzee, een van de drie weerstations van Nederland, on dergebracht bij de Deltadienst. Het K.N.M.I. is een instituut waai de weersverwachtingen vandaan ko men, en niet de weersvoorspellingen, aldus Drijger, want het weer is nog steeds niet precies voorspelbaar. Hij vertelde over Aristoteles, die onge veer 350 jaar voor Christus al over het weer schreef. En over onze grootou ders, die naar de lucht keken om Weersvoorspellingen te doen. Tegen woordig kijken./velen naar de t.v. en weten ongeveer wat voor weer er op komst is. Die weersverwachting is af komstig van het KNMI, gesticht door C. Buys Ballot. Het is niet mogelijk om een weers verwachting voor heel Nederland te maken, omdat dit voor het noorden anders is dan die voor het zuiden. Vandaar de drie stations. Regen De regen wordt gemeten met onder andere regenmeters, waarvan er 350 in Nederland staan, waarvan een in Haamstede. Op Schouwen viel er in september 115 mm. Drijer besloot zijn lezing voor de huisvrouwen met een prachtige dia-serie over wolken en weer. OOSTERLAND Aanrijding op rijksweg 18 Nabij de Blauwe Keet werden dins dag 15.45 uur een auto en een caravan ernstig beschadigd na een aanrij ding. Op de parallelweg stond aan vankelijk B. K. te wachten om de rijksweg op te rijden en deed dat even later op een nikt verantwoorde manier: juist toen op de rijksweg richting Bruinisse de auto met cara van van M. G. uit Numansdorp pas seerde Zowel de auto van K. als de caravan van G. werden ernstig be schadigd. zonder dat er persoonlijke ongelukken te betreuren waren. SIRJANSLAND Lezingen Reformatorisch Contact Orgaan Het Reformatorisch Contact Or gaan „Schouwcn-Duiveland" organi seert deze winter weer een zestal lezingen. Op woensdag 24 oktober om 19.45 uur wordt de eerste lezing gehouden in de kantine van Van Dijk B.V. te Sir jansland. Naar aanleiding van de 150 jaren afscheiding zal ds. H. J. Boer. Neder lands Hervormd predikant te Sir- jansland, een referaat houden met als onderwerp: „Waarom Hervormd?" (over het ontstaan van de verschillen de kerken en de situatie nu.) Na de pauze zal er gelegenheid zijn om vragen te stellen over dat on derwerp. RENESSE - Na het optreden van de Brabantse bandparodist Appie Brommert zaterdag-avond in de Renesser Bar The Country Club, krijgt de bar mor gen - vrijdag 19 oktober - bezoek van zangeres Rita Young. Rita Young, die gedurende twee sessies van ruim twintig minuten na tien uur optreedt, zingt voornamelijk covers van bekende nummers. Zij heeft de gave om haar publiek uitmuntend te betrekken bij haar optre dens. Dat zal met name in de knusse bar aan de Hogezoom niet zo veel problemen opleveren. Met de beide barkeepers Bert en Ben aan haar zij treedt Rita Young op in het hart van de bar. BROUWERSHAVEN - Evenals vo rig jaar, toen twaalf belangstellen den van allerlei gezindten meededen, organiseert de Werkgroep gerefor meerd/hervormd ook dit wintersei zoen in Brouwershaven een middag- sprekskring over een vrij onderwerp. Evenals vorig jaar, toen het thema „Opvoeden tussen wens en werke lijkheid", aan de orde kwam, stelt de werkgroep ook nu weer een onder werp voor dat is betrokken bij de werkelijkheid van alledag, name lijk: „Het kan spannen in en om het gezin". Omdat dit onderwerp slechts een suggestie is, houdt de werkgroep op donderdag 25 oktober een huiska merbijeenkomst waarbij iedereen die belangstelling heeft voor deze gesprekskring welkom is. Er zal dan gezamenlijk bepaald worden of met het voorgestelde onderwerp dan wel een ander zal worden gewerkt, op welke dagen de gesprekken gaan plaatsvinden en hoe de leiding wordt georganiseerd. Het boekje „het kan spannen in en om het gezin" vormt een handleiding waarin verschillen de auteurs waaronder Bas van den Berg en Hanne Claire-Fluri via ver halen en inleidingen onderwerpen op dit gebied aan de orde stellen. De eerste bijeenkomst is gepland op don derdag 25 oktober om half acht bij Coks- van der Berg, Voorburglaan 1, Brouwershaven. De werkgroep gere formeerd/hervormd heeft de bedoe ling om deze winter ook een of meer bijbelkringen te organiseren. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- :onden stukken zijn bgiten verantwoordelijkheid van Je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres brj de redactie bekend moeten zijn. Solidair met Russische Joden Als zaterdag 20 oktober vele dui zenden mensen een demonstratieve fakkeloptocht houden in Amsterdam is dat om één reden: de aandacht vestigen op het lot van de Russische Joden. De fakkeloptocht, die een on derdeel vormt van een programma, dat om 20.00 uur begint bij de Do kwerker, wordt georganiseerd door het Solidariteitskomité voor Joden in de Sowjet Unie, onder voorzitter schap van rabbijn Awrahim Soeten- dorp. Dit komité heeft alle kerkelijke instellingen, politieke partijen, vakbonden, etcetera om steun gevraagd, omdat de situatie van de Russische Joden daar aanlei ding toe geeft. Die situatie kan ver geleken worden met die van de Joden in nazi-Duitsland, vlak voor de Tweede Wereldoorlog. Ondermeer vanwege de talloze anti-semitische programma's van de Sowjet- regering. Aandacht en daadwerkelij ke steun zijn dan ook bitter hard nodig. Tijdens de bijeenkomst worden 3.000 balonnen met het opschrift „Wallenberg moet vrij!" opgelaten. De Zweedse diplomaat Raoul Wal lenberg redde, in de nadagen van de oorlog, meer dan honderdduizend jo den het leven in Boedapest. Als „dank" kwam hij in de Russische ge vangenis terecht, waar hij nu, na bij na 40 jaar, nog steeds zit. Ook de „Steungroep verdrukte Christenen en Joden" (CSHG) wil haar inzet geven. Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met Wil van Beurden, Christi- nastraat 21, tel. 01115-3350, Haamstede. Er is nog plaats vrij. 25 jaar N.K.G.G. N.K.G.G. staat voor Nationale Kol- lekte Geestelijk Gehandicapten. Geestelijk Gehandicapten, zo om en nabij 250.000 in Nederland. De N.K.G.G. zorgt voor al die mid delen tot hulpverlening aan geeste lijk gehandicapten en hun ouders waar de overheid (nog) niet helpt. Voorlichting, steun en advies in de opvoeding en verzorging van geeste lijk gehandicapten. Vroegtijdige ont dekking van zwakzinnigheid waardoor terstond de juiste hulp kan worden geboden. Vrije-tijdsbeste- ding, vormingswerk en vakanties t.b.v. geestelijk gehandicapten. Dit jaar wordt de N.K.G.G. voor de 25e keer gehouden. 25 jaar slagvaardig heid, daadkrachtig en doeltreffend bezig voor gehandicapten en hun ouders. 45% van de kollekte-opbrengst blijft in het gebied voor verschillende plaatselijke aktiviteiten t.b.v. geeste lijk gehandicapten. 55% van de kollekte gaat naar de landelijke projekten t.b.v. zwakzinni gen. De organisatoren van de N.K.G.G. hopen op een ruime finan ciële steun van het publiek. Het stre ven is er op gericht minimaal 5.000.000 gulden landelijk bijeen te brengen. Onze kollektanten zullen uw gift graag in ontvangst nemen. Mocht u onze mcdewerk(st)ers om welke oorzaak mislopen; er is ook 2en giro 11 22 22 2 (2x1 en 5x2) en een bankrekening 70 70 70 333 (3x70 en 3x3) beide t.n.v. N.K.G.G. te Utrecht. „U kunt hen helpen" is de slagzin van de N.K.G.G. Wilt u dat dan nu doen? Federatie van Ouderverenigingen Geestelijk Gehandicapten Schouwen-Duiveland. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Wageningen. M. Gou- driaan te Ouderkerk a/d IJssel; te Utrecht (part-time): P. Warners te Veenendaal (deelgemeente Sola Fide) die dit beroep heeft aangenomen; door de Generale Synode der Ned. Heiv. Kerk tot predikant voor bijzon dere werkzaamheden (legerpredi- kant): J. J. Sijl, kand. te Leusden, die dP beroep heeft aangenomen; door de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk tot predikant voor bijzondere werkzaamheden (predikant Neder lands Oecumenische Gemeente in Berlijn en de DDR): D. Boer, kand. te Berlijn, die dit beroep heeft aan genomen. Aangenomen naar Oudenbosch c.a.: mevr. J. E. Leentfaar-van der Brug, kand. te Barendrecht. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Hooghalen in kombi- natie met Beilen: A. J. van Zuijle- kom, kand. te Hattem; te Hoek en te Franeker-Sexbierum in kombinatie met Arum: A. J. van Zuijlekom, kand. te Hattem. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Oud-Vossemeer in kombinatie met Tholen: J. P. Boiten te Schiedam. Tweetal te Veenendaal (Pniëlkerk): R. Kok te Damwoude en H. Korving te Drogeham. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hoofddorp: M. Mon- dria te Waardenburg; te Ouddorp en te Krimpen a/d IJssel: J. Mijnders te Veenendaal. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hellendoorn (toez.): J. W. C. Vonhof te Oudega (W.). Aangenomen naar Nieuw veen (toez.): L. F. de Graaff, kand. te Nijbroek. Toegelaten tot evangeliebediening en beroepbaar gesteld: T. Buurma, Mattenesserlaan 69, 9967 PK Een rum, tel. 05959-1867; R. Fortuin, Van Giffenstraat 29, 9891 BP Ezinge, tel 05941-1452; mevr. D. Kisjes-de Vries, Binnenes 73, 9407 CX Assen, tel. 5920-44510; J. Koppelaar, van Len- nepstraat 27, 3881 WP Putten, tel. 03418-57170. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Treebeek: drs. H. D. Krug te Appelscha. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Drogeham: E. A. de Boer, kand. te Delft; te Zeist: K. Fol- kersma te Rouveen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te St. Jansklooster en Zwartsluis: J. J. Lof, kand. te Amersfoort. Bedankt voor Delft: C. van Atten te Onstwedde. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te St. Annaland: P. Blok te Capelle a.d. IJssel. Bedankt voor Rotterdam-C: J. C. Weststrate te 's-Gravenpolder; voor Dordrecht en voor Gorinchem: ,T M. Kleppe te Apeldoorn; voor Middel- harnis: N. W. Schreuder te Goes; voor Alblasserdam: J. van Vliet te Veen; voor Barneveld, voor Naaldwijk en voor Oud-Beijerland: A. Hoogerland te Dirksland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4