TIEN JAAR AKTIEF VOOR VERKOOP VAN UNICEF-ARTIKELEN Heuvelsweg of slipschool? Lf'sVo "f-5] Bezwaren tegen opheffing verspreidingsverbod porno Mosselmaaltijd voor leden van ANIB en MS-werkgroep DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ruzie met politie na aanrijding ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kritiek Bejaardendag Schoonmaak KMS-cross De Algemene Rekenkamer heeft ernstige kri- Zaterdag waren ongeveer zestig Zierikzeese Een groep van zo'n veertig Rangers, jeugdle- Kim Reynierse was oppermachtig in de KMS- tiek op de wijze waarop de staat het bouwkon- bejaarden een dag te gast in het CJV- den van het Wereld Natuur Fonds, heeft maan- cross in het Vlissingse Nollebos. Delta Sport- cern Nederhorst heeft gesteund. (Pag. 2). Jeugdkamp in Renesse. (Pag. 3). dag de Veermansplaat schoongemaakt (Pag. atleet Simon Blom deed het met een zevende 4). plaats redelijk. (Pag. 6). DINSDAG 16 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23610 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In vele opzichten moeten wij ons met het zaaien ver genoegenopdat onder kinderen oogsten. Baer-Oberdorf Brief Stichting Vrouwenemancipatie ZIERIKZEE - De Stichting Vrouwenemancipatie afde ling Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland heeft zich in verband met het voornemen tot opheffing van het ver spreidingsverbod pornografie, met een schrijven gericht tot minister Korthals Altes van justitie en tot de Tweede Kamer-frakties. In deze brief wordt benadrukt, dat - zonder afbreuk te doen aan het recht van vrijheid van drukpers en me ningsuiting - de voorgestelde wets wijziging strijdig wordt geacht met het emancipatiebeleid. OOSTERLAND - Na een aanrij ding op de Bredeweg te Oosterland, .waarbij een bromfietser werd ge wond en overgebracht naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis in Zie- rikzee, ontstond enig handgemeen tussen de vader van de bromfietser en de politie. De ruzie liep zo hoog op, dat vader werd meegenomen naar het politiebureau en voorgeleid aan de (hulp-)officier van justitie. Vlak voor de aanrijding stond H. C. (de bromfietser) met enkele meisjes te praten, toén'er een vrachtwagen" aan kwam. De meisjes maakte L. at tent op het naderende gevaar, waarop de jongeman uitweek naar de andere kant van de weg, op het moment dat daar uit tegengestelde richting een andere vrachtwagen aan kwam. Hard remmen voorkwam erger, maar H. C. kwam te vallen en werd gewond aan het hoofd. De toegesnelde vader, L. C. wilde voorkomen dat de politie de brommer voor onderzoek mee nam naar het bureau (zoals gebruikelijk is), waarna de ruzie een feit was. Volgens de Stichting Vrouwene mancipatie moet pornografie worden geplaatst in een maatschappelijk kontekst en kan het niet los gezien worden van de bestaande machtsver houdingen tussen mannen en vrou wen. ,,De hieruit voortvloeiende normen en waarden zijn mede-bepa lend voor de onderdrukking van vrouwen in porno", aldus de brief. Geweld De stichting Vrouwenemancipatie is van mening, dat vrouwen in porno grafie als lustobjekt worden voor gesteld en/of beschouwd; dat de diskriminatie van vrouwen des te meer tot uitdrukking komt door het geweld in porno; dat door dit geweldsaspekt porno in verband kan worden gebracht met (sexueel) ge weld tegen vrouwen en dat niet valt uit te sluiten, dat vrouwen en meisjes soms onder dwang moeten meewer ken aan pornografische produkten. „Pornografie als zodanig bevestigt de onderdrukking van vrouwen en houdt de bestaande machtsverhou dingen in stand", vindt de Stichting Vrouwenemancipatie. In de brief wordt er dan ook op ge wezen, dat het voorgestelde wetsont werp-tekort doet aan-het basisrecht op vrijheid voor ieder mens. In de brief wordt er voor gepleit de aange voerde gegevens nader te onderzoe ken en te betrekken in de besluitvorming over pornografie. De steungroep Schouwen-Duive- land/Sint Philipsland van de Stich ting Vrouwenemancipatie heeft deze brief met handtekeningenlijst ook toegestuurd aan de vrouwenorgani saties in deze regio. Verder kan de brief ook op het kantoor van de steungroep in de Visstraat te Zierik- zee. worden ondertekend. De leerlingen van de Theo Thijssenschool en Binnen de Vestehebben zojuist hun Unicef-pakket opgehaald bij Mat- tie de Looff. De komende weken zetten zij zich in voor de verkoop ten behoeve van Unicef. ZIERIKZEE - Tien jaar verkoop van artikelen voor Unicef: voor Mattie de Looff-Passenier en Dingena Jongebreur-Folmer betekent dat een mijlpaal. In de af gelopen tien jaar hebben zij zich met veel enthousiasme ingezet voor deze ten behoeve van alle kinderen ter we reld opgerichte pijler van de Verenigde Naties. ZIERIKZEE - Naast de problemen die de landbouwers al hebben met het op tijd binnen halen van de oogst (als het even kan wordt er zelfs 's nachts door gewerkt) worden ze ook gekonfronteerd met een sterke vervuiling van het wegdek. De drassige landerijen maken schoon werken onmogelijk. Toch klinkt er een waarschuwend woord van de rijkspolitie: de vervuilers van het wegdek zijn aansprakelijk voor de eventuele gevolgen terwijl ze verplicht zijn het wegdek schoon te houden. De foto werd genomen op de Heuvelsweg. Nu nog droge klei op de weg, maar men moet er niet aan denken als er (weer) een druilerige regenbui valt en deze Heuvelsweg wordt herschapen in een modderpoel waarop het slecht rijden is. Jaarlijks komen er dan ook veel ern stige ongelukken voor als gevolg van landbouw-slik op de weg. In ieder geval is verscherpt uitkijken gepast in dit jaargetijde. Gekonstateerd kan worden, dat Mattie en Dingena er in de afgelopen jaren in zijn geslaagd een prima funktionerend netwerk van verkoop adressen op Schouwen-Duiveland sa men te stellen. Zij weten zich thans gesteund door ruim veertig vrijwilligsters. Plaatsen waar ze nog niet over kontaktperso- nen beschikken zijn: Noordwelle, Sir- jansland en Ouwerkerk. Uiteraard hopen ze, dat ook daar binnen korte tijd mensen zich kenbaar maken, die wel wat werk voor de Unicef op hun schouders willen nemen. Verkoop winterkollektie De aktiviteiten ten behoeve van de ze organisatie koncentreren zich op de verkoop van de winterkollektie ansichtkaarten, briefpapier, kalen ders, agenda's, muziek en beeldhouw werk. Nieuw in het assortiment dit jaar zijn: kaartkalenders, korrespon- dentiekaarten en vredeskwartetten. Al deze artikelen zijn verkrijgbaar bij de vele verkoopadressen over de regio verspreid. De topverkoop loopt tot eind december, hoewel de kaarten zonder wensopdruk zijn en dus niet alleen maar rond de Kerstdagen ver stuurd behoeven te worden. Als Kerstwenskaarten voldoen ze ander zijds uitstekend, want wie zijn vrien den, kennissen en familie een mooie kaart wil sturen, zit met de fraaie ta fereeltjes op de Unicef-kaarten wel 2oet*- Vervolg pag. 5 ZIERIKZEE - De leden van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond afdeling Schouwen-Duiveland en van de werkgroep MS (multiple sclerose) kwamen vrijdagavond bijeen in het gebouw van de Deltadienst aan de Van Veenlaan te Zierikzee voor een geanimeerde mossel maaltijd. Voorafgaand aan de mosselmaal tijd werd een kort huishoudelijk ge deelte van de agenda voor deze avond afgewerkt. Dit betrof de bestuursver kiezing. De heer W. L. Kloet werd door de aanwezigen gekozen als nieu we voorzitter van de ANIB-afdeling Schouwen-Duiveland. Verder werd mevrouw H. T. Schwarze-Gravendijk herbenoemd als sekretaresse van de ze afdeling en kreeg zij als nieuwe taak ook de funktie van penning meester toebedeeld. Na deze bestuursverkiezing werd de mosselmaaltijd alle eer aange daan. Met de medewerking van de plaatselijke en regionale mid denstand. waar het ANIB-bestuur zich erkentelijk voor toonde, was het mogelijk een verloting te houden om uit de kosten van deze avond te komen. Namens de MS-werkgroep sprak mevrouw L. van der Zande dank woorden voor deze zeer geslaagde mosselavond. DEN HAAG - Staatssekretaris Van Leijenhorst (onderwijs) vindt dat hij geen extra middelen kan aanboren om de overgang van leerlingen uit het gewone naar het bijzondere onder wijs en omgekeerd te versoepelen. Dat bleek maandat bij de behande ling van de overgangswet speciaal on derwijs door de vaste kamerkommis sie voor onderwijs. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Mogelijk regen Half tot zwaar bewolkt en moge lijk regen; minimumtemperatuur omstreeks 10 graden; middagtempe- ratuur ongeveer 16 graden; zuid westen wind, in het binnenland toenemend tot matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer tot krachtig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 20 okt.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 6 Zaterdag: Veel bewolking kans op neerslag: 90% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON EN MAANSTANDEN 17 okt. Zon op 7.08, onder 17.41 Maan op 22.14, onder 15.00 18 okt. Zon op 7.09, onder 17.39 Maan op 23.33, onder 15.39 Laatste kwartier: 17 oktober (22.14) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 okt. 7.03 19.51 0.58 13.24 18 okt. 8.03 21.06 2.01 14.34 Doodtij: 20 oktober HET WEERO VERZICHT DE BILT - Er is voor ons land ander weer op komst. Het hogedrukgebied dat enige tijd voor vrijwel droog en rustig najaarsweer heeft gezorgd, trekt uit Frankrijk weg en ver plaatst zich naar Midden- en Zuid- Europa. Hierdoor komt de weg vrij voor Oceaanstoringen. Morgen al kan een dergelijke storing ons land bereiken. De bewolking neemt in de loop van de nacht en ochtend toe en wordt ge volgd door regen. De wind draait naar het zuidwesten en wakkert in het binnenland aan tot matig, aan de kust en op het IJsselmeer tot krachtig. De temperatuur loopt in de middag nog op tot circa 16 graden. De volgen de dagen zal de depressie aktiviteit nog verder toenemen. In de tweede helft van de week moet daarom op guur herfstweer met af en toe regen gerekend worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1