NIEUWSBODE Amusementswaarde bij derby tussen Middelburg en Zierikzee: een tien met een griffel Verdienstelijk gelijkspel voor Ouwerkerk in treffen met sterk Domburg Jack Schipper: Willemik krijg hartaanvallen van je MIDDELBURG - Het talrijk opgekomen publiek - de ramingen liepen uiteen van 1200 tot 1500 - is de grote winnaar geworden bij de zeer aantrekkelijke derby tussen Middelburg en Zierikzee. Met veel inzet bekampten de ploegen van Cas Hubregtse en Jack Schipper elkaar op het hoofdstedelijke sportpark De Nadorst. Nadat Middelburg na krap zestien minuten via Leon Kuys de leiding had genomen trok Wim Overweel luttele minuten later de partijen weer op gelijke hoogte via een sublieme treffer, waar bij hij in samenwerking met Rini Stoutjesdijk de volledige Middelburgse defensie ont mantelde. Ook doelman Johan Dijkhuizen kon niets meer uitrichten tegen de op drift geraakte middenvelder, die overigens toch een hoofdrol voor zich opeiste, dit in tegen stelling tot een week eerder in de thuiswedstrijd tegen Breskens. Toen was Kees Ver- kaart de grote gangmaker in de roodzwarte equipe. Nu was Verkaart veel minder nadrukkelijk aanwezig. Naast Wim Overweel vertolkten bij Zierikzee laatste man Wim van der Maas en rechtervleugelspits Theo Wittenberg een hoofdrol. Bij de thuisploeg waren er uitmuntende prestaties voor Jimmy Pentury en Piet Baan, terwijl ook John Livramento nadrukkelijk aanwezig was, al werd hij in de tweede helft goed in bedwang gehouden door Marco van Oeveren, iets wat in het eerste bedrijf veel min der het geval was geweest. eerste helft melde de voormalige Bra bander zich herhaaldelijk in de buurt van het zestienmetergebied. Hij nam daarmee de rol van de falende Paul Schipper over. „Schipper kampt nog steeds met een opmerkelijke vorm- krisis. Hij loopt veelal verloren op het veld rond, maar hij verdient het voordeel van de twijfel, omdat hij •toch plotseling een duel kan beslis sen", stelde Hubregtse vast. „Met Kuys als zijn tweede ik komt Schip per toch nog tot zijn recht". Aangeslagen Middelburg trok vanaf het eerste moment na het beginsignaal van ar biter Wim van Aalst uit Oud-Gastel fanatiek ten aanval, hetgeen voor aardig wat onrust zorgde in de nog niet gesmeerd draaiende Zierikzee- defensie. geworden", meende Cas Hubregtse, die niet uitgeroemd raakte over Zie rikzee. „Wat een formidabele ploeg is dit", zei hij. „Als je dat bij elkaar kunt houden dan krijg je de beste ploeg van heel Zeeland". Jack Schip per raakte er bijna beduusd van, maar hij was realist genoeg om te konkluderem, dat er meer uit de wedstrijd had moeten komen. „Tech nisch hebben we veel meer in huis dan Middelburg, maar een aantal jonge spelers kampt nog met aanpas singsproblemen. Vooral Patrick de Broekert en Marco van Oeveren ston den stijf van de zenuwen. Gelukkig ging het in de tweede helft wat beter. Ik maak me daar overigens geen zor gen over, want ze zullen daar toch een keer overheen moeten en dat gebeurt vast ook wel". Ondanks zijn bewoor dingen was Schipper achteraf toch te vreden over de puntendeling. „We hebben opnieuw niet verloren en dat is toch mooi voor een debutant. Bo vendien dwingen we keer op keer be wondering af bij de tegenstanders door onze manier van spelen. In grote lijnen ben ik daarom dan ook tevre den, maar men zal eens wat beleven ais de ploeg echt gaat draaien, zoals ze kan". Tien minuten voor tijd ver ving Ronald van Oeveren nog Jan- Leen Boot, maar de tijd was voor hem te kort om zich nog nadrukkelijk te manifesteren. Het was en bleef - tercht - 1-1. Zierikzee II buigt achterstand om in 2-1 overwinning ZIERIKZEE - De reserves van Zie rikzee blijven het uitstekend doen in de reserve 2e klasse van de KNVB. Zondagmiddag kon na een aantrek kelijke wedstrijd de ontmoeting te gen de reserves van Madese Boys met een dik verdiende 2-1 overwinning worden afgesloten door de ploeg van Cees Struik. De eerste helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien waar bij beide verdedigingen domineer den. Na een kwartier spelen slaagden de bezoekers erin uit een in gekopte hoekschop voorsprong te ne men (0-1). In dc tweede helft was bij de thuis- klub Jos Wesdorp vervangen door Rob van derZande en was André Flo- hil als rechtervleugel verdediger ver huisd naar het middenveld, terwijl Carlos de Mendonca nu als rechter vleugel verdediger ging spelen. De wijzigingen bleek een goede greep te zijn geweest daar men nu een meer aanvallend Zierikzee kreeg te zien. Met goed opgezette aanvallen slaagde de thuisklub erin de bezoekers in de verdediging te drukken. In de twaalf de minuut slaagde Zierikzee erin de stand in evenwicht te brengen met een schitterend schot van André Flo- hil dat in de kruizing verdween (1-1). Direkt hierna kreeg Aart van der Linde uit een pass van Jaap Stoutjes dijk een goede mogelijkheid om de thuisklub voorsprong te geven, toen hij na door de verdediging te zijn ge broken alleen voor de doelman kwam. Zijn schot ging echter rake lings naast de verkeerde kant van de paal. Nadat Marco Does nog pech had gehad met een schot op de paal kon Zierikzee in de 34e minuut toch de wedstrijd door Aart van der Linde in haar voordeel beslissen, toen hij na wat heen en weer getrap in de doel- mond onhoudbaar inschoot (2-1). Zondagvoetbal afdeling Zeeland Alles op een kluitje in eerste klas afdeling ZIERIKZEE - Met uitzondering van Hulsterloo staan alle ploegen in de eerste klas van het zondagse afde lingsvoetbal op een kluitje. Slechts drie punten scheiden de koploper en de nummer voorlaatst. Robur liet verrassend een steekje vallen tegen Walcheren en ook Lewedorpse Boys ging onderuit. Ouwerkerk deed het goed door tegen het hooggeplaatste Domburg een 2-2 gelijkspel binnen te halen. De ploeg houdt daardoor de aansluiting vast. Alle uitslagen op een rij: Aarden- burg-Hulsterloo 2-0; Oostburg- Lewed. Boys 1-0; Ouwerkerk-Dom- burg 2-2; Robur-Walcheren 0-1; Zee land Sport-Graauw 0-0; Patrijzen- Corn Boys 0-1. Robur Aardenburg Corn Boys Domburg Zeeland Sport Lewed. Boys Graauw Oostburg Ouwerkerk Patrijzen Hulsterloo 5 3 1 1 11- 2 7 5 3 1 1 13- 8 7 6 3 1 2 7- 8 7 5 2 2 1 8- 8 6 6 2 2 2 10-11 6 4 2 1 1 6- 4 5 5 1 3 1 6- 7 5 6 2 1 3 5-10 5 5 1 2 2 8- 6 4 5 2 0 3 9-11 4 5 0 1 4 2-12 1 3e klasse A: Zierikzee III-Kwaden- damme II 1-1; Zcelandia Ill-Volhar- ding II 1-1; Vlissingen VI-Rcnesse 2-4; Middelburg V-Heinkenszand II 1-1; RCS IV-Zeeland Sport III 4-2; Robur Ill-Walcheren IV 0-4. 3c klasse B: Volharding III-Drei- schor 0-8; Zeelandia IV-Zonnemaire 5-3; Renesse II-Domburg II 0-8; Jong Ambon IV-Vlissingen V 2-2; Walche ren Ill-Goes IV 11-0; Noormannen III- RCS III 3-0. 4e klasse G: Zierikzee V-Zonnemai- re II 7-0; Drieschor III-Ouwerkerk II 0-2. Wim Overweel ivas in tegenstelling tot in de thuiswedstrijd tegen Breskens de grote man in de wedstrijd bij Middelburg. Hij onderstreepte zijn sterke optreden met een schitterend doelpunt, waarmee de eindstand op 1-1 werd bepaald. Zierikzee startte verrassend met Rini Stoutjesdijk op de linkervleugel in plaats van Ronald van Oeveren. De grotere roetine van Stoutjesdijk had Schipper er toe gebracht op het aller laatste moment voor deze omzetting te kiezen. Met name Leon Kuys schrok enigszins van zijn plotseling veranderde opponent. ..Het was een hele klus voor me om Stoutjesdijk in bedwang te houden", stelde hij na af loop. Kuys werd een tiental minuten voor tijd uit het veld gehaald door Cas Hubregtse, omdat hij te veel energie had moeten verbruiken om de volledige speeltijd vol te maken. Toch was hij een belangrijke pion in de Middelburgse ploeg. Vooral in de KNVB zondagvoetbal Zierikzee in aantrekkelijk duel gelijk in Middelburg ZIERIKZEE - Na vier wedstrijden is Zierikzee nog steeds ongeslagen in de tweede klas van het zondagvoet bal. Nu werd in Middelburg het der de gelijkspel in suksessie behaald in een voor het publiek aantrekkelijk duel. Vlissingen deed in Breskens wat Zierikzee dc vorige week niet kon: de laffe ploeg van Piet de Winde werd met duidelijke 0-4 cijfers te recht gewezen. Sluiskil blijft volgen door een 1-1 gelijkspel tegen hel lastige Internos. NOAD verloor in Tilbug teleurstellend van hekkcslui- tcr Virtus. Dc zes wedstrijden in de tweede klas op rij- Middelburg-Zierikzee 1-1; Boeimoor-Dosko 10; Internos-Sluis kil 1-1; Thxnndrin-Veerse Boys 1-1; NOAD-Virtus 0-1; Brcskcns-Vlissin gen 0-4. Dc stand wordt hierdoor ils volgt: Vlissingen 5 4 0 l 14- 7 8 Sluiskil 5 2 3 0 5- 2 7 Breskens 5 2 2 1 8- 7 6 Middelburg 5 2 2 1 7- 6 6 Zierikzee 4 1 3 0 4- 3 5 NOAD 5 1 3 l 6- 5 5 Internos 5 1 3 1 5- 5 5 Tnxandria 6 1 3 2 6-12 5 Bneimeer 4 2 0 2 7 - 5 4 Virtus 4 1 0 3 6- 8 2 Veerse Boys 4 0 2 2 3- 8 2 Dosko 4 0 1 3 1- 4 1 Baronie 6 4 1 1 15- 6 Roosendaal 6 3 2 1 8- 5 Cluzona 5 2 3 0 8- 5 Divo 4 3 0 1 10- 5 Goes 4 2 1 1 5- 4 Steenbergen 5 1 3 1 8- 8 Clinge 6 1 3 2 10-10 Jeka 4 1 2 1 4- 5 SC Gastel 4 1 2 1 5- 6 Steen 6 1 2 3 8-11 Terneuzen 5 0 2 3 2- 9 Schutters 5 0 1 4 5-14 In de derde klas sneuvelden van de hooggeplaatste ploegen Roosendaal en Goes. Baronie wordt vooralsnog de lachende derde na de 0-3 triomf bij Tcrneu7.cn. De Bredase ploeg wordt de nieuwe leider. Relatief staat CIu- zona op gelijke hoogte met Baronie, maar dai moet dc achterstallige wedstrijd eerst nog gewonnen wor den. Nu klopte de ploeg uit Wouw koploper Roosendaal met 2-0. Schut ters behaalde het eerste punt tegen Steenbergen. Alle uitslagen van dit weekeinde op rij: Jeka-Goes 2-1; Divo-Steen 5-1; Terneuzen-Baronie 0-5; Cluzona-Roo- sendaal 2-0; Schutters-Steenbergen 2-2; Clinge-SC Gastel 1-1. Do stand geeft het navolgende beeld tc zien: In dc vierde klas steekt vooralsnog Vogelwaarde met kop en schouders boven dc voltallige konkurrentie uit. Daar waar alle ploegen om beurten laten liggen blijft de koploper konse- kwent winnen. Nu werd Noorman nen met 0-3 teruggewezen. De rest van het veld schuift steeds meer in elkaar, zeker nu Jong Anibon en IIVV'21 hun eerste zege boekten. Hoofdplaat rukt op naar de tweede plaats, maar heeft al vier punten achterstand op Vogelwaarde. Alle uitslagen kompleet: Hontcnis- se-IJzoncIijke 1-1; Ria W.-Hoofdplaat <1.3; Koewacht Axel 0-0; HVV'24-Phi- lippine 2-1, Noormannen-Vogelwaar de 0-3; Biervliet-Jong Ambon 2-4. De stand is nu als volgt: Vogelwaarde Hoofdplaat Hontenisse Axel Koewacht IJzendijke Noormannen Philippine Jong Ambon HVV'24 Ria W. Biervliet 6 6 0 0 13- 2 12 6 3 2 1 12- 6 8 5 2 3 0 5- 3 7 5 2 2 1 5- 3 6 5 2 2 1 4- 2 6 f> 2 2 2 6- 8 6 5 1 2 2 4- 8 4 6 1 2 3 5- 9 4 5 1 1 3 7- 8 3 5 1 1 3 5- 8 3 5 1 1 3 5- 9 3 5 0 2 3 3- 8 2 In de zevende minuut kreeg John Livramento een prima mogelijk heid, toen de laatste lijn niet ade- kwaat genoeg ingreep. Gelukkig voor de bezoekers reageerde ook Hans Mewiss niet op de voorzet van de voormalig Vlissingen-speler. Na dat Zierikzee zich een kansje had ge schapen via Wim Overweel en Rini Stoutjesdijk had een uitval van de thuisploeg in de zestiende minuut sukses. Een dieptepass van Gijs Baan sneed door de Zierikzee- defensie en bereikte Leon Kuys, die andermaal buitenom was gesneld. Ook Ronald Lievense kon het kwaad niet meer kerehbddk Zierikzee was allerminst aangeslagen. Een schot van Theo Wittenberg werd door Jo han Dijkhuizen goed gepakt, maar even later was de gelijkmaker alsnog een feit, toen Wim Overweel een eentweetje aanging met Rini Stout jesdijk. Met een listig hakje kreeg Overweel de bal terug om vervolgens op snelheid door de verdedigingsli nie te snellen. Kees van de Sluis pro beerde het kwaad nog wel te voorkomen maar Overweel was hem een fraktie voor om vervolgens ook doelman Dijkhuizen het nakijken te geven: 1-1. Overweel zou ook verderop in het duel nadrukkelijk aanwezig blijven. Diverse keren liet hij snerpende scho ten los op doelman Dijkhuizen, maar de voormalige RCS-doelman liet geen krimp meer. Gevaarlijk waren ook de aanvallen van Middelburg. Cas Hubregtse heeft de ploeg geleerd om zonder franje linea rekta naar de veste van de opponent te snellen. „Met de lange trap moeten de spitsen John Livramenta en Hans Mewiss be reikt worden. Zij hebben het loopver mogen, dat zich voor deze spelwijze leent", stelde hij vast. „Ook de Zierikzee-defensie had het duidelijk moelijk hiermee". Livramento kreëerde na een half uur een schitte rende mogelijkheid voor Arthur Pou- welse, maar de middenvelder miste grandioos. In de laatste vijf minuten ontstonden er twee mogelijkheden voor Zierikzee. Eerst was Jan-Leen Boot tot vlak voor het doel van Mid delburg beland, maar zijn inzet werd geblokt door Kees van de Sluis en vervolgens miste Martin Quist op een haar op een inzet van Boot. „Zierik zee was in de eerste helft niet agres sief genoeg", meende Jack Schipper. „Met name op het middenveld werd niet genoeg gestuwd. Daardoor kreeg Middelburg te veel gelegenheid om zich aanvallend te manifesteren". Hartaanvallen In de tweede helft kwam daar wat verbetering in maar toch bleef het verdedigend nogal een kunst- en vliegwerk bij de bezoekers. Laatste man Wim van de Maas speelde daarin evelwel een positieve hoofdrol, al be zorgde hij met zijn ijzige kalme ma nier van ruimen nogal wat rillingen bij zijn coach. Herhaaldelijk ontlok ten zijn akties angstige kreten bij Schipper. „Willem, ik krijg hartaan vallen van je", schalde de Zierikzee- oefenmeestcr op een bepaald mo ment, toen Wim van der Maas zich met serie trvckjes vrijmaakte van twee of drie belagers.. In de tweede helft leverde het aanvallende spel van beide ploegen over en weer prima mogelijkheden op, maar - zij het van tijd tot tijd met enig fortuin - ges- koord werd er niet meer. Rini Stout jesdijk kwam oog in oog met doelman Dijkhuizen na een perfekte aktie van Theo Wittenberg en Jan- Leen Boot, maar de vleugelspits liet zich het leer ontfutselen. Aan de an dere kant moesten Patrick dc Broe kert en Han van de Sande als assistenten van doelman Lievense op treden, toen rcspekticvclijk Hans Mewiss en John Livramento dreigden tc skoren. „Het zou nog leuker zijn geweest, wanneer er wat meer geskoord was In de reserve derde klas van het KNVB-zaterdagvoetbal blijft Bruse Boys II uitstekend presteren. Nu werd van het hoger geplaatste Kloe- tinge II met 1-0 gewonnen, waardoor de Bruse ploeg oprukt naar de twee de plaats. Koploper WHS II won voor de vijfde keer in evenzoveel wedstrij den. Seolto II wordt na hernieuwd verlies alleen hekkesluiter. Alle uitslagen op rij: Klundert II- Kogelvangers II 3-0; Dinteloord II- smerdiek II 2-0; Meeuwen Ill-Veere II 0-3; Thol. Boys Il-Seolto II 4-1; Bruse Boys II-Kloetinge II 1-0; WHS II- Nieuwdorp II 3-0. De stand is nu als volgt: Reserve-elftallen KNVli Zierikzee II nadert koppositie na kleine winst ZIERIKZEE - In de reserve tweede klas van het KNVB-zondagvoetbal is Zierikzee II de koppositie tot op een punt genaderd. Zelf won de ploeg van trainer Cees Struyk met 2-1 van Madese Boys II na een aanvankelijke achterstand bij rust, terwijl Veerse Boys II thuis een puntje liet liggen tegen Dongen II. Verrassend was het 1-0 verlies van TSC II bij de reserves van Halsteren. De reserves van Mid delburg maakten korte metten met Dosko II en ook zij blijven goed meedoen. Alle uitslagen op rij in de reserve tweede klasse: Vlissingen II-VOAB II 2-2; Middelburg II-Dosko II 5-1; Rood Wit II-Roosendaal II 1-2; Halsteren II- TSC II 1-0; Zierikzee II-Madese Boys II 2-1; Veerse Boys II-Dongen II 2-2. Hierdoor wordt de stand nu als volgt: Veerse Boys II Zierikzee II Middelburg II Roosendaal II TSC II Dongen II Vlissingen II Halsteren II Dosko II VOAB II Rood Wit II Madese Boys II 6 3 3 0 12- 7 9 5 4 0 1 7- 3 8 5 3 1 1 12- 7 7 6 2 3 l 12-11 7 5 2 2 l 8- 4 6 6 2 2 2 8- 6 6 6 2 2 2 12-11 6 6 2 2 2 3- 4 6 5 2 1 2 13-14 5 6 0 4 2 7-12 4 6 1 1 4 5- 9 3 6 0 1 5 2-13 1 WHS II Bruse Boys II Kloetinge II Thol. Boys II Klundert II Meeuwen II Dinteloord II Veere II Kogelvangers II Nieuwdorp II Smerdiek II Seolto II HANDBAL Heren 2e klasse: HVSV III-Delta Sport II 29-13; EMM IV-Delte Sport III 24-15. 2e klasse (dames): SV Orion- Ouwerkerk 6-5. Junioren (dames): SV Orion-Delta Sport 10-6. OUWERKERK - Met het 2-2 gelijke spel tegen het hoog op de ranglijst ge plaatste Domburg leverde Ouwerkerk verdienstelijk werk. Door het goed be nutten van de weinige kansen welke men zich wist te scheppen slaagde Ouwerkerk er zelfs in de eerste speelheft in een 2-0 voorsprong te nemen. Al in de vierde minuut ontsnapte het doel van de bezoekers ternauwernood aan een doorboring toen de met veel inzet spelende Arnold Vercauteren na goed doorzetten rakeling naast schoot. Domburg probeerde wel het initiatief naar zich toe te trekken maar door goed ingrijpen van de Ouwerkerkse verdedi ging kregen de aanvallers weinig gelegenheid om gevaar voor de Ouwerkerk se veste te scheppen. Na een kwartier spelen slaagde de thuisklub erin voorsprong te nemen toen Vercauteren op links door de verdediging wist te breken en op de lat schoot. De goed mee gekomen Re- né van Waardenburg was hierbij ter plaatse aanwezig om de bal op zijn slof te nemen en doelman Eddy Do- minicus onhoudbaar te passeren (1-0). Hoewel Domburg hierna alles in het werk stelde om de stand weer in even wicht te brengen kreeg de thuisklub nog de beste kansen. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft konden de Ouwerkerkers weer sukses boeken door Olivier Verwest die een door René van Waardenburg genomen hoekschop fraai inkopte (2-0). Aanvallend De tweede helft gaf een meer aan vallend Domburg te zien. Al in de elf de minuut wisten zij de achterstand tot 2-1 terug te brengen toen Peter Waasdorp op rechts door de verdedi ging van Ouwerkerk te veel vrijheid werd geboden waardoor hij vrij naar het doel kon oprukken en doelman Michel Begemann met een onhoud baar schot passeren. Mede doordat de thuisklub het middenveld moest prijs geven kreeg de Ouwerkerkse verdediging handen vol werk. op nog wat fortuinlijke wijze kwam Domburg in de 23e mi nuut op gelijke hoogte toen een door Krijn Maljaars op rechts genomen hoekschop door de overigens uitste kend kepende Michel Begemann, nog wat gehinderd door Chris Maas, ver keerd op zijn vuist kreeg waardoor het leder in het doel verdween (2-2). Met enige voortreffelijke reddin gen wist de Ouwerkerkse doelman echter hierna het gemaakte foutje dubbel en dwars goed te maken. In de slotminuten kwam Ouwerkerk zelfs nog dicht bij de zege bij schoten van Olivier Verwest en Arnold Vercaute ren die op een haar na naast de voor hen verkeerde kant van de paal gingen. Olivier Verwest veert hoog op voor het doel van Domburg. Ouwerkerk vero vert een 2-0 voorsprong, maar moet uiteindelijk toch nog een 2-2 skore toestaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4