GDVV De Kolibrie Oosterland houdt gedurende drie dagen nationale vogeltentoonstelling NIEUWSBODE Nieuwsbode-Toto vijf a e„joker" van de wee WIK-BROUWERSHAVEN ZVV Stellendam debuteert met monsterzege: 19-0 Schaakvereniging Zierikzee HSDF-heren in derby tegen rivaal Goes Goed debuut bowlingteam Country Club Rekreatieve badminton- kompetitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 12 oktober 1984 Nr. 23608 5 GDVV Kolibri-voorzitter I. L. den Boer en zijn dochter Cathy inkasseerden tal van prijzen tijdens de jaarlijkse natio nale vogeltentoonstelling van de Oosterlandse vereniging, die gedurende drie dagen in het plaatselijke dorpshuis wordt gehouden. Burgemeester J. van Bommel verrichtte officiële opening OOSTERLAND - In het Oosterlandse dorpshuis Oosterhof wordt momenteel gedurende drie dagen de jaarlijkse nationale vogeltentoonstelling van de GDVV de Kolibrie gehouden. Tot en met zaterdagavond staan 830 van de mooiste produkten van ruim honderd inzen ders daar te pronken. De officiële opening van het groot ste gebeuren werd donderdagavond verricht door burgemeester J. van Bommel van de gemeente Duive- land. De eerste burger toonde zich in het gezelschap van zijn echtgenote andermaal een aandachtig toeschouwer. „Het is heel geweldig wat ik hier allemaal zie", stelde Van Bommel. „Ik neem mijn petje af voor alle inzenders dit met bijzonder veel geduld deze fraaie vogels tot dit resultaat hebben gebracht, want geduld moet wel de voornaamste pijler zijn, waarop dit gebouwd is. Juist omdat dit noodzakelijk moet zijn is het niets voor mij, want ik zou dat geduld niet op kunnen brengen, maar nogmaals: het ziet er allemaal fantastisch uit". Burgemeester J. van Bommel van de gemeente Duiveland verrichtte traditie getrouw de officiële opening van de nationale vogeltentoonstelling in het Oosterlandse dorpshuis Oosterhof. ZIERIKZEE - Deze week spelen we Nieuwsbode-Toto vijf aDat wil zeggen, dat er de vorige week iets fout ging. Door de algehele afge lasting van het zaterdagse voetbalprogramma werden slechts drie van de dertien wedstrijden gespeeld, te weinig om een geldige toto te krij gen, zodat de drie invullers van de vorige week later in het seizoen een hernieuwde kans krijgen om hun kunde over het sportieve gebeuren op Schouwen-Duiveland al dan niet te etaleren. Deze week is het de beurt aan twee keepers uit het voetbalgebeuren en een korfbalster om der tien kruisjes te zetten achter het bepaald weer niet gemakkelijke pro gramma. Zowel Bruse Boys als Zierikzee gaan op bezoek bij Walcherse rivalen. Bruse Boys ontmoet zaterdag Arnemuiden en Zierikzee gaat proberen om zich Middelburg van het lijf te houden, in beide gevallen zal de opgave bepaald niet gemakkelijk zijn, maar beide ploegen moe ten in staat geacht worden om minimaal een punt mee naar huis te brengen. Leuk is ook het feit, dat er twee derby's worden afgewerkt op Schouwen-Duiveland. DFS krijgt bezoek van Duiveland en WIK ont vangt Brouwershaven. De laatste kreeg tevens het predikaat joker" van de week met zich mee. Op het formulier ook drie damesvoetbal wedstrijden, twee hockeywedstrijden en de korfbalontmoeting tussen All Ready en Togo. Korrie Stoutjesdijk van All Ready vulde het mid delste rijtje in en zij wordt geflankeerd door SKNWK-doelman Paul Bodbijl en Duiveland doelverdediger Wim Matthijsse. Gedrieën doen zij een aanval op de topposities van hun klubgenoten Krijn van Klin ken (SKNWK) en Cees Zwager (Duiveland), die beiden negen keer goed tipten. ZIERIKZEE - In de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal staat zaterdagmiddag een derby op het programma tussen het Kerk- werfse WIK en Brouwershaven. De ontmoeting wordt afgewerkt op sportpark De Vospit in Kerkwerve. Afgaand op de huidige stand van zaken, die overigens door de vele afgelastingen een fiks vertekend beeld geeft, lijkt de ploeg van trainer Kees Berrevoets ligt favoriet. Vast staat echter dat Brouwershaven de huid zo duur mogelijk zal trachten te verkopen en het zou zeker geen verbazing wekken als de equipe van trainer Kees Kommer uiteindelijk toch met minimaal een punt huiswaarts zou keren. WIK staat sinds jaar en dag be kend om zijn tomeloze werkvoet- bal. Zeker wanneer het een derby betreft wil de groenwitte brigade er nogal eens een extra schepje bo venop gooien, waardoor het voor de opponent bijzonder lastig is om een positief resultaat te be werkstelligen. Dat zal zaterdag middag ook ongetwijfeld het ge val zijn voor Brouwershaven. De ploeg van Kees Kommer heeft dit seizoen opmerkelijk veel af te re kenen met geblesseerde spelers, waardoor reeds nu diverse punten moesten worden ingeleverd. Met drie kompetitiepunten uit vier du els neemt Brouwershaven dan ook een lagere plaats in op de ranglijst dan vooraf mocht worden aange nomen. Enig fortuin droeg hier ontegenzeggelijk ook toe bij. Ruggesteun Met name in de eerder afge werkte derby tegen het Scharen- dijke ZSC zag het de ploeg van Kees Kommer allerminst mee, waardoor de equipe van Ko Wil- lemse een enigszins geflatteerde 2-1 zege mocht laten aantekenen. Ronduit teleurstellend was het verlies van Brouwershaven bij het zwakke Spui. Vooral in aanval lend opzicht kreeg de Brouwse ploeg een hele serie geblesseerde spelers. Arjan Visser en Flip Bo- kelaar konden herhaaldelijk niet aantreden en ook momenteel staat het nog lang niet vast dat Bokelaar van de partij zal zijn als aktief speler op sportpark De Vospit. Wegens vakantie was ook Joop Krips nog niet van de partij. De geroetineerde speler is er te gen WIK echter weer bij en zal ze ker een fikse ruggesteun zijn voor de over het geheel genomen erg jonge ploeg. WIK treedt de ploeg van Kees Kommer in de beproefde sa menstelling tegemoet. De forma tie van trainer Kees Berrevoets to taliseerde in vijf wedstrijden zes punten en boekte in de laatst- gespeelde ontmoeting een 3-4 zege bij Kats, momenteel de hekkeslui- ter in de tweede klas. De ranglijst wordt verrassend aangevoerd door ZSC uit Scharendijke, maar de ploeg van Ko Willemse heeft een kompetitieloos weekeinde. Een belangrijke inbreng in de Kerkwerfse ploeg heeft de verras send teruggekeerde doelman Leo van den Ouden, die de naar Zie rikzee vertrokken goalie Peter Noordijke opvolgde. Na zijn junio- rentijd was Van den Ouden vanwe ge studie twee jaar op non-aktief, een periode die duidelijk geen af breuk lijkt te hebben gedaan aan zijn kwaliteiten als doelver dediger. De korte openingsceremonie werd ingeluid door GDW De Kolibrie voorzitter I. L. den Boer. Hij heette het talrijk opgekomen publiek van harte welkom in de uiterst fraai inge richte zaal van het Oosterlandse dorpshuis. Na een dankwoord te heb ben gericht aan de plaatselijke mid denstand, die er andermaal in belangrijke mate had toe bijgedra gen, dat de nationale tentoonstelling had kunnen uitgroeien tot het geheel, zoals te zien was, gaf hij het woord aan provinciaal voorzitter Jos van de Walle uit Hulst. Van de Walle on derstreepte, dat het vandaag de dag geen probleem meer blijkt te zijn reeds zo vroeg in het seizoen een der gelijke tentoonstelling op touw te zetten. Goede gewoonte Ondanks het vroege tijdstip be wijst deze tentoonstelling, dat reeds nu een kwalitatief en kwantitatief goed produkt kan worden neergezet", stelde Van de Walle vast. „Het is echter tevens de danken aan de organiserende Oosterlandse afdeling. Sinds jaar en dag heeft De Kolibrie de faam zijn zaakjes uiterst perfekt voor elkaar te hebben. Ik vind de flinke publieke belangstel ling, die er nu reeds is en die gedu rende de komende twee dagen ongetwijfeld nog zal komen, dan ook een terechte beloning voor het vele werk van de vereniging". Na Jos van de Walle werd het woord gevoerd door burgemeester Van Bommel. „Het begint zachtjes aan een ge woonte te worden, dat ik de officiële opening van de nationale vogel- toonstclling van De Kolibrie verricht en ik denk, dat het een goede ge woonte is", meende de Duivelandse burgemeester. Nadat burgemeester Van Bommel jaren geleden zijn ambt aanvaardde, was het op een van de vogelten toonstelling van De Kolibrie een van zijn eerste daden. „Sindsdien heb ik noodgedwongen slechts een keer over hoeven te slaan. Dat vond ik toen erg jammer Als het ook maar enigszins kan hoop ik er ook in de toekomst steeds weer bij te zijn, want het is werkelijk een lust voor het oog wat hier aan het geacht publiek wordt ge toond". De burgemeester bekeed de 830 vogels van allerlei pluimage uit erst geïnteresseerd nog voordat de tentoonstelling officieel was geo pend. „Tben was het nog lekker rustig, waardoor je er extra van kunt genieten", stelde hij vast. Vervolgens ging hij over tot het bekendmaken van de diverse prijswinnaars, waar na hij de tentoonstelling voor geo pend verklaarde. Kampioenen De 830 vogels werden gedurende ve le uren aan een deskundige keuring onderworpen door een twaalftal keurmeesters. Deze keuring resul teerde uiteindelijk in de bekendma king van de nationaal kampioenen. Algemeen kampioen bij de stam men werd D. A. Raaymakers uit Fij naart en P. C. Kruf uit Halsteren ging met het algemeen kampioen schap enkelingen strijken. S. Adri- aansë uit Oostvoorne werd algemeen kampioen bij de jeugd. Kampioen schappen bij de stammen waren er voor D. A. Raaymakers uit Fijnaart, G. van Liere uit Colijnsplaat, J. de Jong uit Sint Willebrord en P. C. Kruf uit Halsteren. Bij de enkelin gen werden in totaal veertien kampi oenschappen nationaal vergeven. Hierbij vielen ook drie kampioen schappen ten deel aan Schou- wen-Duivelandse vogelliefhebbers. Bij de zebravinken kwam de titel te recht bij J. A. van de Berge uit Oosterland, bij de duiven en kwar tels werd J. J. de Jonge uit Ouwer- kerk kampioen en in de rubriek gevraagd OK pakte J. de Jonge uit Ouwerkerk de titel. Naast de kampioenen nationaal werden er ook prijzen uitgeloofd voor het onderling kampioenschap van de organiserende vereniging. De Kolibrie. Bijzonder suksesvol was hierbij voorzitter I. L. den Boer uit Ouwerkerk. Hij werd algemeen kam pioen met 90 punten en ontving te vens het bondskruis. Hij eiste tevens het kampioenschap op bij de tropen en bij de derby. Dochter Cathy den Boer werd jeugdkampioen van de vereniging. F. Thuns uit Oude Tbnge pakte een kampioenschap en dat de den verder J. J. de Jonge uit Ouwer kerk bij de parkieten en J. de Jonge uit Ouwerkerk in de rubriek ge vraagd OK. De nationale vogelten toonstelling van De Kolibrie is zowel vrijdag en zaterdag nog te bezichti gen. Naast de tentoonstelling is er ook volop gelegenheid om leuke prij zen te winnen via deelname aan een of meerdere rondjes met het rad van avontuur. Een gang naar de ten toonstelling is hoe dan ook meer dan de moeite waard. BURGH-HAAMSTEDE - In de vierde ronde van de rekreatieve zaal voetbalkompetitie in poule B in sporthal Krayestein debuteerde Zaal voetbalvereniging Stellendam met een monsterzege op het team van Braber Groenvoorziening. De Flak- keese ploeg rolde het Rcnesser team op met de alleszeggende cijfers 19-0. Bijzonder spannend was het tijdens de ontmoeting tussen Sceidis en La- kenman en Ochtman. In het Zierik zeese onderonsje bleef de drukkcrsploeg uiteindelijk met 4-3 aan de goede kant van de skore. De formatie van jeugdsoos Big S uit Burgh-Haamstede skoorde er even eens lustig op los. De Veteranen van Brouwershaven stelden een treffer te genover de tien doelpunten van de soosbewoners. De Wig uit Renesse boekte ook weer een zege. De Werkplaats-equipe moest met 8-1 het onderspit delven. De komende week ligt de rekreaktieve zaal voet kompe titic vanwege de herfstvakantie stil. UTRECHT - Tussen de stations Weesp en Naarden Bussum is sinds vrijdagochtend half twaalf het trein verkeer stilgelegd vanwege het op graven en demonteren van een vli. gtuigbom nabij deze spoorlijn. De Nederlandse Spoorwegen hebben bussen ingezet om het reizigersver keer op gang te houden, zo heeft een NS-woordvoerder vrijdag mee gedeeld. ZIERIKZEE - In de vierde ronde van de huishoudelijke kompetitie van Schaakvereniging Zierikzee werden elf partijen afgewerkt. Titel verdediger Martin Krijger herstelde zich van de nederlaag van de vorige ronde door nu van J. Vos te winnen. Albert Riemens remiseerde met R. van der Veken. Huib Uil hadhaafde zich hoog in het klassement door van Han van der Made te winnen en de tweede remise van de avond kwam op naam van J. M. Bevelander en J. van Loon. Alle uitslagen op rij: A. Riemens- R. v. d. Veken V2-V2; J. M. Bevelander- J. van Loon V2-V2; J. A. J. van der Made-H. Uil 0-1; M. M. Krijger-J. Vos 1-0; J. J. Hoogstrate-C. van Eldik 1-0; J. F. Spiegels-J. L. Bom 1-0; J. Verkerk-A. J. Scheele 0-1; P. Wiebols- C. P. Polderman 0-1; S. J. Stoel-P. C. van der Schee 1-0; P. J. Legerstee-O. E. Vleeshouwer 0-1; A. M. van de Wes ten-P. Klumper 1-0. ZIERIKZEE - Zowel het dames- als het herenteam van hockey vereniging HSD uit Zierikzee spelen zondag middag aanstaande een thuis wedstrijd op sportpark Bannink. Met name de herenploeg van aanvoe- der/doelman Peter van de Berge aast op een revanche na de teleurstellende nederlaag bij het tot dan puntloze Spijkenisse. Of de Zierikzeese formatie er even wel in zal slagen deze revanche te be werkstelligen lijkt twijfelachtig. Om kwart voor drie gaat de ploeg in het strijdperk met aartsrivaal Goes, al tijd een bijzonder lastige tegen stander. Voordat de heren hun wedstrijd af werken komt de damesploeg van coach Marijke van der Borght in het veld tegen debutant Oudenbosch. Normaal gesproken moet deze ont moeting twee winstpunten opleveren voor de paarse troepen. De da mesploeg mag beslist geen steekjes meer laten vallen om eventueel nog in aanmerking te komen voor de top positie in de vierde klas aan het eind van de rit. Het tweede herenteam van HSD treedt evenals de hoofdmacht aan te gen Goes, maar dan in de Bevelandse gemeente. De wedstrijd op sportpark Schenge begint om half drie. De he ren veteranen gaan op bezoek bij Bre da. Hier wordt het eerste fluitsignaal gegeven om half een. Zaterdag komen slechts twee van de zeven jeugdteams in aktie. Om half twaalf begint op sportpark Ban nink de ontmoeting tussen de A- juniorenteams van HSD en Tempo en op hetzelfde tijdstip gaat in Breda de ontmoeting tussen de gelijknamige B-juniorenformatie en de ploeg van HSD van start. BRESKENS - Het bowling team van de Country Club uit Renesse heeft een uitstekend debuut ge maakt in de te Breskens gespeelde wedstrijden in de 5 klasse van de na tionale league. De eerste wedstrijd gaf een spannende strijd te zien met het Zierikzeese team New Wave waa rin de Country Club met een pin ver schil (1384-1383) aan het langste eind trok. In de tweede wedstrijd moest de Country Club zonder tegenstander spelen waarin men tot een totaal kwam van 1490 pins wat hen drie wedstrijd punten opleverde. De derde wedstrijd op deze avond ging tegen de thuisklub de B.B. Breskens. Met ruim verschil (1466-1339) wist de Country Club deze ontmoeting in winst om te zetten wat hen weer drie wedstrijdpunten opleverde. Gezien het feit dat er bij de Country Club en kele spelers waren die nog nooit tevo ren aan een wedstrijd hadden deelgenomen mag het eerste optre den in kompetitie verband geslaagd worden genoemd. Dat het aantal ge scoorde pins in de eerste wedstrijd betrekkelijk laag bleef werd vooreen belangrijk deel geweten aan het feit dat de banen nogal vet waren waa raan men eerst wat moest wennen. Na de eerste wedstrijd dag ziet de stand er als volgt uit: 1. Prins Ossen- drecht 9 pnt. (4303); 2. Country Club 8 pnt. (4310); 3. Flying Pins 4 pnt. (3474); 4. New Wave 3 pnt (4123); 5. B.B. Breskens 3 pnt. (4123). De vol gende wedstrijddag is op 25 novem ber te Goes. ZIERIKZEE - Met de rekreatieve badmintenkompetitie voor het sei zoen 1984/1985 is in de afgelopen week een aanvang gemaakt met het spelen van de eerste wedstrijden. In de le klasse behaalde het eerste team van Zierikzee een riante 7-1 overwin ning op de eigen reserves. Alleen het eerste heren enkelspel leverde ecu overwinning op (1-15 cn 7-15) voor het reserve team, terwijl het daarnaast nog in het heren enkel en gemengd dubbel drie sets wist af te dingen. In dc 2e klasse gingen de reserves van DFS in de thuiswedstrijd tegen ZSC in het nieuwe seizoen van start met een 5-1 overwinning. -Alleen in het dames dubbel moest dc thuisklub in drie sets (11-15; la-7 en 7-15) de eer aan het team uit Scharendijke laten. Alle overige partijen wist DFS in twee sets in winst om te zetten. Tbr- pedo zag zich in eigen omgeving met 4-2 door Dreischor geklopt. Winst boekte de thuisklub in het heren dub bel (18-15; 11-15 en 15-7) en in het heren enkelspel (15-10; 11-15 en 15-4). Alle overige partijen wist Dreischor in twee sets in haar voordeel te beslissen. In de 3e klasse moest DFS III de winst aan het bezoekende reserve team van Duiveland laten (1-5). Al leen het gemengd dubbel wist de thuisklub Tn winst (15-7 cn 15-9) om te zetten. Tb Scharendijke eindigde de ontmoeting tussen de reserves van ZSC en het eerste team van Noord- gouwe in een 3-3 puntenverdeling. ZSC wist het dames dubbel en het he ren en dames enkelspel in winst om te zetten, terwijl Noordgouwe aan dc winnende hand bleef in het heren dubbel en de twee gemengd dubbel partijen. In de jeugdkompetitie zag in de klasse C het team van Zierikzee VII zich met cijfers welke aan duidelijk heid niets te wensen overlieten (0-8) geklopt door ZSC V. Met uitzonde ring van het tweede heren enkelspel wist de ploeg uit Scharendijke alle partijen in twee sets in hun voordeel te beslissen. v.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5