flCTtO"'- deurloomode Wrakke auto werd bijeen gehouden door wilskracht En toen was het de beurt aan professionele podiumkunsten En toen was het de professionele podiui berichten Landbouwschap wil extra mensen voor binnenhalen oog*st Ontwerper uit Goes wint Tuinenprijsvraag- 4 Inwoner uit Renesse kreeg boete van honderden guldens ZIERIKZEE - „Een wrak zootje". Zo noemde kanton rechter W. F. van Solinge donderdagmiddag tijdens de zit ting te Zierikzee de auto van L. F. H. K. uit Renesse. Het werd een dure middag voor K. aangezien hij voor drie boe tes een totaalsom van vijfhonderd gulden neer moest tel len. Ruim een jaar geleden reed de verdachte in een auto over de Hoogenboomlaan in de gemeente Westerschou- wen. De wagen was niet verzekerd, het kentekenbewijs was niet in het bezit van K. en de auto werd door Van So- linge omschreven als een „rijdende roestverzameling". Advertentie Wollen jack in een modieus visgraatdessin. 219,- K. had de auto voor 150,- gekocht. Hij wist dat de bodemplaat was door geroest, maar zei niet op de hoogte te zijn geweest van de doorroesting van de chassisbalken. De officier van justitie, Mr. J. van Marion meende dat de wagen bijeen werd gehouden door wilskracht. Andere weggebruikers hadden door dit gedrag schade kunnen oplopen. Daarom eis ik 200,- of vier dagen vervangende hechtenis plus een voor waardelijke ontzegging van de rijbe- voegheid voor drie maanden met een proeftijd van twee jaar voor het on verzekerd rijden, 125,of drie dagen voor het ontbreken van een kenteken bewijs en 175,- of drie dagen voor de staat van de wagen", aldus de officier. De verdachte meldde dat hij niet de bedoeling had om met het voertuig te gaan rijden, hij wilde de auto eerst wat opknappen. De kantonrechter vonniste conform de eis. Proeftijd Ook een forse geldboete en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden met een proeftijd van twee jaar was er voor F. v. P. uit Zierikzee. ,,Een raar verhaal", zo betitelde Van Solin- ge deze zaak. Op 29 augustus van het vorige jaar reed Van P. om 01.00 's nachts in een auto over de Hoogen boomlaan in de gemeente Wester- schouwen. De auto zou zo hard hebben gereden dat het voertuig uit de bocht vloog, een boom raakte en de sloot inging. De Rijkspolitie konstateerde de slechte staat van het Voor wat betreft de werkzaamhe den te velde moet worden opgemerkt dat alleen een periode van droog weer uitkomst kan bieden. Teneinde een onverantwoorde struktuurbederf van de grond en de oogst van een kwalitatief minder goed produkt te voorkomen zal voorlopig moeten worden gewacht tot een droge perio de waarin de produkten machinaal kunnen worden geoogst. Ervaring In die periode zal alle (machine-) kapaciteit ten volle moeten worden benut. Om dat te bereiken wil de Ge westelijke Raad voor Zeeland pogin gen in het werk stellen om zoveel GOES - De Tuincnprijsvraag, die voor het tweede achtereenvolgende jaar werd georganiseerd door de Kring Tuin- en Landscliapsvoorzie- ning in samenwerking met de Konin klijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, is gewonnen door Beve land BV uit Goes. Ontwerper Kees Nouse ontwierp een tuin achter een eengezinswoning in 's-Gravenpolder. voertuig. Sinds 24 juni van dat jaar was Van P. eigenaar van de wagen. Zijn verhaal luidde dat hij samen met een vriend onderweg een voor hen on bekende man tegenkwam, die interes se toonde voor de auto. De man wilde een proefrit maken. Van P. en zijn vriend namen samen, onder invloed van alcohol, op de achterbank plaats en lieten zich rijden. Na het ongeluk is de bestuurder verdwenen. De auto was niet verzekerd. De officier van justitie noemde zijn betoog één van de betere verhalen, maar kon de onjuistheid ervan niet bewijzen. Hij eiste 150,- of drie da gen voor de slechte staat van de wa gen en 275,- of zes dagen voor het onverzekerd rijden. Ook wilde hij de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste volgens de eis. Oesters Mevrouw N. Villerius uit Zierikzee moest donderdagmiddag als tolk aantreden. Van Solinge had al eerder laten blijken dat zijn Duits redelijk goed is, maar de Franse taal is hij niet (voldoende) machtig. Twee dui kers, de heren G. S. J. van K. en M. A. L. V. uit België stonden terecht we gens de verdenking van het rapen van oesters uit het Grevelingenmeer. De verdachten werden bijgestaan door raadsman Mr. E. G. M. Smit van het advocatenkantoor Adriaanse Var) der Weel uit Middelburg. Een zekere mogelijk ervaren agrarische arbeids krachten in te zetten. Hierbij wordt in de eerste plaats gedacht aan bij zonder oogstverlof van agrarische werknemers en kinderen van land bouwers die in militaire dienst zijn resp. arische) scholen bezoeken. Voorts zal worden nagegaan of er mogelijkheden bestaan om een be roep te doen op de vrijwillige mede werking van werkloze agrarische werknemers. Met de Direktie Ar beidsvoorziening van het ministerie van sociale zaken zal in overleg wor den getreden of er mogelijkheden zijn om deze vrijwillige inzetbaar heid te regelen resp. te koördineren via de gewestelijke arbeidsbureaus. De jurering van deze landelijke tui- nenprijsvraag was in handen van de gerenommeerde Vaste Keuringskom missie van de Koninklijke Maat schappij en werd verzorgd door het ,,komité tuinaanleg". Hierin hebben zowel hoveniers als tuinarchitekten zitting. Gelet werd op presentatie, be plantingsplan, materiaalkeuze, idee en originaliteit. J. P. M. E. S. uit België had het plan opgevat om eind december verleden jaar oesters bij het Grevelingenmeer te halen. Samen met zijn vriend W. J. A. D. vet trok hij naar Schouwen-Dui- veland, waar hij aan de beide verdach ten vroeg of zij bereid waren de oesters naar boven te halen. S. wilde voor vijftienduizend Belgische francs (vijfhonderd gulden) oesters aanko pen. V. en Van K. hebben inderdaad de oesters opgehaald, maar zeiden dit als een vriendendienst te hebben ge daan. Althans, dat vertelde Van K. V. zou het zomaar hebben gedaan. Van Solinge zei dat S. de boze bedenker van het plan is en dat hij de volledige schuld op zich neemt. Hij maakte de verdachten duidelijk dat zij terecht stonden voor het vervoeren van oesters zonder vergunning. In totaal zou 145 kilo bijeen zijn geraapt. Maar de raadsman verklaarde dat de heren slechts enkele zakjes aan de opper vlakte hebben gebracht. De officier meende dat S. het zwaarst gestraft moest worden, om dat dit niet de eerste keer was dat hij dergelijk gedrag achter zijn naam kreeg. Hij eiste 300,- of zes dagen en eiste voor Van K., V. en D. 60,- of twee dagen.Het vonnis luidde conform. „Drinkebroers" „We hebben hier te maken met feestende en ballorige drinkebroers". Dat merkte raadsman Mr. G. Nijland uit Zierikzee op in de zaak N. van L. uit Zierikzee. Op 23 augustus 1983 reed Van L. in zijn wagen over de Nieuwe Haven te Zierikzee, komende uit de richting Hoofdpoortstraat. In verband met een optreden van een orkest te genover restaurant Auberge Maritime stond de weg vol met mensen. Na ver scheidene schermutselingen met het publiek naderde Van L. ten slotte het kruispunt Nieuwe Haven-Nieuwe Boogerdstraat en kwam daar in bot sing met een auto, die uit de Nieuwe Boogerdstraat kwam. Beide bestuur ders konden elkaar vanwege de grote hoeveelheid mensen niet zien. Van L. zou zich volgens enkele ge tuigenverklaringen (telefonisch af genomen, de eerste na een week en de tweede na vier maanden) gevaarlijk hebben gedragen met zijn auto, waardoor verscheidene mensen opzij moesten springen. Van L. vertelde aan de kantonrechter en de officier dat sommige mensen op zijn wagen sloegen, een hek voor zijn bumper werd gegooid en dat hij pas, nadat de mensen weg waren, op was getrok ken. Ook had hij zijn auto verlaten en vanaf zijn wagen geroepen: ,,Wie wil er op zijn donder hebben?" Hij hoefnde de getuigenverklaringen zwaar overtmift en (hij zei dat het absoluut niet waar is dat er mensen voor de' wielen van zijn auto zijn weggesprongen. De officier hield toch wel rekening met de getuigenverklaringen. Hij meende dat de verdachte geïrriteerd had gereden, waardoor de veiligheid op de weg in gevaar werd gebracht. Hij eiste 50,- of één dag. Mr. Nijland vergeleek de feestende en ballorige drinkbroers met een nuchtere werk man, Van L. in dit geval, en kon zich Een kultureel drieluik was overi gens misschien toch iets te veel voor het vrij konstante areaal Concert zaal-bezoekers. Na twee avonden een volle Concertzaal, was het donder dag aanzienlijk minder gesteld met de publieke belangstelling. De gemotiveerde bezoekers, die er wel waren, hebben echter kunnen ge nieten van enkele prima voorstellin gen. Speciaal voor do jeugd van zes tot twaalf trad donderdagmiddag Cees Brandt op met zijn show Keet je en de Babakazoos". Het verhaal van Keetje Baba bleek bijzonder aan te slaan bij het jeugdig publiek. Stil en gespannen luisteren blijkt uit de tijd: een zaal vol joelende, springende kinderen staat borg voor een geslaag de voorstelling. Cees Brandt, alias Keetje Baba en tovenaar Tovkazoo. wist dat te bereiken. Met een tiptop pantonime en mimiek speelde hij soepel in op de reakties vanuit de zaal. Betoverd Keetje Baba leek als dansende clown niet erg te kunnen slagen. Zijn mondharmonic bracht geen geluid voort en dat dansen wilde niet erg vlotten. Keetje bleek betoverd door de blinde tovennnr Tbvkazoo. Het en thousiaste publiek werd ingescha keld om die betovering eindelijk eens te verbreken. Een geweldige stapel jassen bleek daar een goede bijdrage in te kunnen leveren. Tben Tbvkazoo voorstellen dat de verdachte geirri teerd raakte door het geroffel op zijn wagen. ,,Maar hij is beslist geen ge vaar geweest voor anderen". Nijland vroeg vrijspraak wat hij ook kreeg. Van SoJinge achte het ten laste geleg de niet jewezen. Wapenstok A. E. v.d. W. uit Kapelle a/d IJssel is op 21 augustus verleden jaar in Re nesse betrapt op het bezit van een wa penstok In de auto, waarmee Van de W. reed, lag in een deken gewikkeld de stok voor gebruik gereed. Want hoewel verdachte naar eigen zeggen ,,een ontzettend tegenstander is van het gebruik van wapens", hield hij er wel rekening mee dat hij zich zou moeten kunnen verdedigen voor het geval hij zou worden geattaqueerd. ,,Dat wou ik toch wel even vertellen", aldus Van de W. Ook wist hij niet dat het bezit van een wapenstok verboden is. De officier vroeg zich af of Van de W. werkelijk dacht dat hij zich met de stok zou kunnen verdedigen en eiste 100,- of twee dagen en inname van de stok. Van Solinge, wat spottend: ,,De meesten mensen, die zo'n ding bij zich hebben zeggen dat ze goede bedoelin gen hebben". Hij vonniste conform de eis. Dodelijk ongeluk Ruim een jaar geleden kwam Jolan- de de Vrieze uit Burgh-Haamstede (17) om het leven bij een ongeluk met een vuilniswagen. Op 19 september 1983 reed een vuilniswagen van de Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land, bestuurd door J. H. J. B. v. O. uit Serooskerke over de Dappersweg te Burgh-Haamstede. Van O. was van plan om te keren met de wagen, en sloeg linksaf. Waarschijnlijk heeft het achteropkomende meisje op de brom fiets nog getracht om met de wagen mee te sturen, maar zij kon het linker voorwiel niet meer ontwijken en werd overreden. De zaak is volledig uitge zocht door de politie. Kantonrechter Van Solinge maakte Van O. duidelijk dat hij niet terecht stond voor de dood van het meisje, maar zuiver voor de verkeersovertreding. De bestuurder heeft immers geen voorrang verleend bij het linksaf slaan aan het achterop komend verkeer. De officier van justi tie noemde het gedrag van Van O. niet onaangepast. ,,Er kan hem geen grof- fe schuld worden verweten. Door de wegsituatie lag het niet voor de hand dat de brommer zou passeren. Het is wel zo, dat als Van O. in de spiegel had gekeken hij had kunnen zien dat ie mand hem voorbij ging. Hij heeft niet voldoende opgelet. Daarom acht ik hem materieel schuldig en eis 150,- of drie dagen", aldus de officier. Reak- tie Van O.: ,,Ik weet er zelf niet veel van, wat er eigenlijk is gebeurd". Van Solinge sprak tot slot het vonnis uit. ,,Een straf heeft weinig zin. U loopt zelf met het gebeurde rond en dat zal u wel de rest van uw leven blijven doen". Hij vonniste conform de eis. Abida, 16-10 te Lavera Acteon, 13-10 te Mombasa Aldabi, 24-10 te Le Havre verwacht Nedlloyd Dejima, 11-10 van Le Havre naar Fossurner Nedlloyd Thsman, 11-10 van Abudha- bi naar Bahrain veilig zat opgeborgen in de grote mand, werden de toeschouwertjes als dank voor hun inbreng op het podi um uitgenodigd om samen met Keet je Baba nog een vreugdedans te maken. De ballonnen van Uit-in-Zee- land maakten de feeststemming kompleet. Dat de Concertzaal een multifunk- tioneler gebruik heeft gekregen, werd de afgelopen dagen reeds in ve le toonaarden benadrukt. Donder dagmiddag werd daarvan weer een bewijs geleverd. De Concertzaal kreeg het sfeertje van een vestzak- theater toen Doctorandus P zijn pu bliek rond zich heen op het podium schaarde. De heer H. H. Polzer, ofte wel Doctorandus P bracht een bonte collages uit zijn brede repertoire van Nederlandstalige, satirische liedjes bonte gedichtjes en opmerkelijke verhalen. Het hem duidelijk toege wijde publiek genoot van dit uurtje met doctorandus P. Een bijzonder fijne opening kreeg het avondprogramma met het optre den van Nadia David (cello) en Rob Mann (piano). De uit Roemenië af komstige Nadia David werd in 1981 geëerd met de Prix d'Exollendo. Rob Mann. die piano studeerde bij Karei Hilsum en Willem Brons en later zijn studie voortzette bij Daniël Waycn- berg en Hebziba Menuhin, kreeg reeds in 1978 deze bekroning. Nadia David en Rob Mann vertolkten in de Concertzaal enkele werken van Bee thoven: Zeven variaties over ,,Bei Manner welche Liebe fühlen" uit Mo- zarts ..Zauberflöte in Es gr.t.; zes Ba gatelles voor piano op. 126 en Sonate nr. 1 voor piano en cello in A. gr.t. op. 69. „Rondkijken" Tenslotte was het de beurt aan Hed- dy Lester om het publiek te verrassen met haar twee uur durende one wo man show Rondkijken". Het is in Nederland nou eenmaal mode gewor den om minachtend te doen over alles wat met songfestivals te maken heeft. Een terechte konstatcring dan ook van deze vakvrouw, dat ,,dat liedje" (,,De Mallemolen") haar wel licht tot haar dood toe zal achtervol gen. Overigens zou het publiek er inderdaad goed aan doen, dat song- festival-gedoe rond Heddy Lester gauw te vergeten, want haar daar voortdurend mee te relateren, doet geen recht aan haar vele kapaci- teiten. ,,Ik boud van het theater" ver- Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH II-'O. Aanvoer 250 dieren. Prijzen per stuk: Luxe paarden 1700 3050; voljarige 1500 2650; luxe 2-jarige merries 1350 2300; luxe 2-jarige hengsten 1250 2250; luxe 1 jarige merries 700 1400; luxe 1-jarige hengsten 700 1300; veulens, luxe merries 350 850; veulens, luxe hengsten 350 - 850; hitten 700 - 1600; Shetlandse pony's (ruins) 250 - 550; Shetland se pony's (merries) 300 - 600. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 5,10 - 6,10; en oude 5 15 6,15. trouwde ze donderdagavond haar ge hoor toe en met dat liedje werd eigenlijk duidelijk, dat Heddy Lester artiestenbloed in de aderen heeft en talent genoeg bezit om hele fraaie songs te zingen, maar ook om kabaretesk te verrassen. Haar sight-seeing in the red lights of Amsterdam" was kostelijk, even als haar Surinaamse-act. Ze straalt bij dit alles een overtuigend zelfver trouwen uit. Haar broer Frank Affol- ter begeleidt haar op de piano en weet het publiek ook zelf zeer te boei en met fraaie songs als „Going now here". Ontroerend mooi verder van Heddy en Frank samen een aaneen rijging van liedjes rond het thema scheiding. En verder in „Rondkij ken" veel humor in analyses over de Bewust Ongehuwde Moeders én Va ders en in de brief aan de verzeke- ringsinspekteur. Ook tevreden In de gerenoveerde Concertzaal stond donderdagavond een fascine rend vrouwtje met een mooie stem op het podium. Ondanks die renovatie toch wat mankementjes: het draadje van de mikrofoon was - aanvankelijk - te kort en de zanger/pianist moest het zonder eigen mikrofoon stellen, maar daarnaast was er ook tevreden heid bij Heddy Lester: „Er is hier ge noeg tc eten en te drinken, wat dat betreft is dit het beste theater". De Elcrveilingen HARNEVELD 11-10. Eicrvciling Ei- voba BV. Aanvoer 4.228.200 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen por 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 11.35; van 55-56 gram 12,35; van 60-61 gram 12,30 - 12.50; en van 65-66 gram 12,90 - f 13.35. Eicrvciling Aanvoer 1.942.020 sluks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 10.70 - 11.70; van 56-57 gram 12,30 12,50; van 61-62 gram 12,35 12,50; en van 66-67 gram 13.00 13,15. Eiermarkt. Aanvoer 1.600.000 stuks. Stemming: traag. Eieren van 48-54 gram 11.00 - 12,75 per 100 stuks, kg-prijs 2,29 - 2,36, van 57-61 gram 13,25 - 13,50 per 100 stuks, per kg 2,32 2,21; van 64-67 gram 13,80 14.60 per 100 stuks, per kg 2,16 - 2.18; scharrel eieren 1.00 - 1,50 per 100 stuks ho ger; wit 61 gram 13,20 en wit 62 gram 13.40. Ue heer J. C. Nouse (m) neemt de Tuinenprijs '84 in ontvangst uit handen van de voorzitter Kring Tuin- en Landschapsvoorziening. GOES - De Bestuurskommissie uit de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap is bijeen geweest om zich te beraden over de opgetreden vertragingen bij de oogstwerkzaamheden als gevolg van de weersgesteldheid van de afgelopen weken. Gekonstateerd werd dat in de provincie Zeeland tot het begin van deze week van elk van de produkten uien, aardappelen en sui kerbieten slechts ca. 10 van het totale areaal geoogst kon worden. De vernieuwde Concertsaal ZIERIKZEE - Na de officiële toespraken dinsdag en de sprankelende presentatie der amateuristische kunstbe oefening woensdag, was het donderdag de beurt aan de professionele podiumkunsten om breed uit te pakken ter gelegenheid van de heropening van de gerenoveerde Con certzaal. De Stichting Uit-in-Zeeland stond, in samen werking met de regionale stichting Uit-op-Schouwen- Duiveland, borg voor een gevariëerd aanbod van talen ten en maakte tevens van deze gelegenheid gebruik eens wat extra propaganda te maken voor het komend thea terseizoen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4