Eenmalig1 rentevoordeel voor gemeente Zierikzee Hoofd kustwacht J. Strayer na 29 jaar dienst met pensioen VERKEERSSITUATIE HEEREWEG WORDT BEGIN 85 AANGEPAKT DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geen verhoging onroerendgoed- belasting Ledenvergadering VVV Zierikzee AUTO HUREN? WA> Wh PÊ BlfcP UW TAXATEUR Bochten worden meer haaks IiSLt C Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bouwleges stormvloedkering Fietspad Heuvelsweg Ontsluiting Baden Powellweg Vogeltentoonstelling De gemeente Westerschouwen ontvangt op De gemeente Zierikzee zal binnen afzienbare De ontsluiting van het parkeerterrein aan de Burgemeester J. van Bommel van Duiveland tijd de aanleg van het fietspad langs de Heu- Baden Powellweg in Zierikzee zal, naar afle verrichtte donderdagavond in het Oosterland- korte termijn f 565.000— aan bouwleges in verband met de aanleg van de stormvloedke- velsweg aanbesteden. (Pag. 2) ring. (Pag. 2). waarschijnlijkheid, in 1985 worden gereali seerd. (Pag. 3). i dorpshuis Oosterhof de opening van de vo geltentoonstelling van de Kolibrie. (Pag. 5). VRIJDAG 12 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23608 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het verworvene te bewaren, is geen geringer ver dienste dan het te verkrijgen. Ovidius Financiële meevaller van f 375.000,' ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee zal voor het boekjaar 1984 een eenmalig rentevoordeel genieten ten bedrage van 375.000,-. Dat bleek uit een nagekomen agendapunt voor de vergadering van de commissie fi nanciën, woensdagavond in de raadszaal van het stad huis. Aan het begin van de vergadering boog de commissie onder voorzitterschap van wethouder L. J. van Gastel, zich over het kollegevoorstel inzake de bestemming van deze gelden. V.l.n.r.: mevrouw Strciyer, J. Strayer en C. van Aken. Jan Kloet benoemd tot opvolger BURGH-HAAMSTEDE - Het hoofd van de kustwacht van de kustwacht- post West-Schouwen, de heer J. Strayer, werd donderdagmiddag onder de rook van „zijn" toren, in hotel „Vliegveld" aan de Torenweg, hartelijk uitge zwaaid na een periode van 29 jaar werkzaam zijn bij de kustwacht. De heer Strayer gaat met pensioen en sloot zijn karriêre af als hoofd van de dienst. Op de gezellige bijeenkomst werd het woord gevoerd door de direkteur Scheep vaart en Maritieme zaken in het distrikt Rijnmond, de heer C. van Aken, die voornamelijk de loopbaan van de afscheidnemende belichtte. Het voorstel luidt om een bedrag van 63.500,- te reserveren voor een verhoogde bijdrage aan de Interge meentelijke Sociale Dienst in ver band met een stijging van het aantal uitkeringsgerechtigden in RWW- verband. Het grootste gedeelte van het bedrag: 185.000,-, wordt toege voegd aan de reserve Saneringsplan Vrije/Jannewekken. Ten behoeve van de tweede fase van de restauratie van de Concertzaal wordt 30.000,- achter de hand gehouden. Ook wordt ei gespaard voor de te verwachten bo demsanering van de terreinen van de voormalige gasfabriek, de Hogemo- lenstraat en de Gravenstraat en wel Com m issie fin a n ciën ZIERIKZEE - De com missi e financiën van de ge meente Zierikzee kan zich bijzonder goed vinden in het voorstel van het kolle ge om voor 1985 geen ver hoging door te voeren inzake de onroerend- goedbelasting. Dat bleek woensdagavond tijdens de vergadering van de com missie in de raadzaal van het stadhuis. „Wc geven als gemeente op deze ma nier een goed voorbeeld om te komen tot een zo goed mogelijke kostenbe heersing", zo verwoordde PvdA- kommissielid D. van der Wekken de mening van de kommissie. De heer C. Bij de Vaate (CDA) adviseerde nog een stapje verder te gaan: „Laten we als gemeente, in een voorkomend ge val, eerst de noodzakelijke bezuini gingen elders zoeken voordat wordt besloten tot een verhoging van de OGB". Ook de heer J. J. Geleijnse (VVD) kon zich vinden in het voorstel: „Ik z.t u willen pleiten voor een verlaging v. n de OGB, ware het niet dat in ver band met mogelijke kostenstijgingen zoiets voor de gemeente onmogelijk is". De heer Bij de Vaate was in dit op zicht van mening dat stilstaan in feite al een verlaging is, rekening houdend met de inflatie. Van der Wekken acht te een verlaging niet op zijn plaats. „Als je als gemeente het huidige voorzieningen-niveau wil handha ven. dan zou een verlaging niet op zijn plaats zijn. Ik ben met het kolle ge eens dat een zekere rust in de ge meentelijke tarieven en belastingen zeer gewenst is". een bedrag van 40.000,-. Aan de re serve „Nadelige verschillen bij ver koop van gronden algemeen" zal een bedrag van 35.000,- worden toege voegd. De laatste reservering betreft een bedrag van 21.420,- ten behoeve van de post onvoorziene uitgaven. ISD Ten aanzien van de reservering ten behoeve van de ISD merkte het kom missielid D. van der Wekken (PvdA) op dat hem bekend is dat de uitkerin gen inzake de RWW op korte termijn aanzienlijk zullen gaan stijgen. De voorgestelde reservering achtte hij dan ook een goede zaak, want „deze ontwikkeling vervult mij met zorg". Zo betoogde hij. Voorzitter Van Gastel sprak in dat verband de hoop uit dat men bij de ISD ook een vorm van kredietbewa king hanteert in de wetenschap van de te verwachten stijgingen van de uitkeringen. De heer Van der Wekken had wel begrip voor deze gedachte van de wethouder: „Maar het is ook daar niet altijd mogelijk om het be leid aan te passen aan de nieuwe re gels, die middels circulaires worden bekend gemaakt en die vaak een zeer korte termijn van inwerkingtreding kennen". Kommissie-adviseur G. J. Dijkstra maakt Van der Wekken echter attent op het feit dat al in mei daarover de nodige cijfers bekend zijn gemaakt en dat men bij de ISD daarmee dus ook vanaf dat moment rekening heeft kunnen houden. „Bovendien heeft men", zo vulde wethouder Van Gastel deze medede ling aan, „een eventuele noodzake lijk verhoging van de gemeentelijk bijdrage niet op tijd kenbaar ge maakt. Om als gemeente een goed beleid te garanderen moet dat wel Zoals bekend staan er - als voorlo pige oplossing - sinds mei 1983 enkele bloembakken op de Heereweg om het passerende verkeer tot lagere snelhe den te dwingen. „Dit doel werd wel gebeuren. Anders wordt de gemeen schappelijk regeling ondergraven wanneer men niet tidig de gemeente lijke instanties van de nodige gege vens voorziet. Voor het overige waren er weinig op- of aanmerking op het reserve- ringsvoorstel en werd unaniem beslo ten tot een positief advies. ZIERIKZEE - De leden van de VVV te Zierikzee zijn door het bestuur uit genodigd voor een algemene leden vergadering, welke gehouden zal worden op maandag 22 oktober 1984. Op de agenda staat ónder andere de verkiezing van een voorzitter. Door het bestuur wordt ais kandidaat gesteld mr. W. H. Klaassen, notaris te Zierikzee. Voorts zal ook een verkie zing van enkele bestuursleden wor den gehouden. Aftredend en herkiesbaar zijn: mevrouw S. Eggink en de heren A. C. Goudszwaard, D. Joppe, H. Schot, J. Straetemans en N. J. W. van der Zwan. Aftredend en niet herkiesbaar zifn mevrouw Zwart en de heer L. Kaas hoek. Als nieuwe leden stelt het bestuur kandidaat mevrouw De Raaf-Lanser en de heer P. Frima. Van de niet herkiesbare bestuursle den zal tijdens de vergadering afsc heid worden genomen. De vergade ring zal worden gehouden in het restaurant Mondragon en begint om 20.00 uur. Advertentie Alle typen Citroën. Ook bestel. Daihatsu, Charade en Minibus. Saab 99. Per uur. per dag, per week per Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 01110-4951 bereikt", aldus Beek. „Maar er ont stonden een aantal nevenverschijnse len die minder prettig waren". Hij noemde in dit verband beschadigin gen aan huizen en het moeilijke Strayer kwam in december '55 in dienst als lichtwachter-D, gevolgd met een vaste aanstelling in 1960. In 1979 kreeg hij de rang van zeeverken nersambtenaar, in 1980 vierde hij zijn zilveren jubileum en een jaar later werd hij hoofd van de kustwacht op West Schouwen. Per 1 oktober kreeg hij op 60-jarige leeftijd eervol ontslag uit de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, re den waarvoor een groot aantal geno digden naar de Torenweg was gekomen. Volgens Van Aken heeft Strayer de hele ontwikkeling op de vuurtoren meegemaakt, van verrekijker tot de meest moderne apparatuur, waar voorhij altijd sterk heeft gepleit. Het is werk, waar als in geen ander be roep de vrouw wordt betrokken, re- manoeuvreren met landbouwwerk tuigen. De tijdelijke bloembakken- oplossing wekte in Noordgouwe dan ook vele (verschillende) reakties op. „De raadsleden willen bij hun besluitvorming rekening houden met de mening van de Noordgouwe naars", lichtte Van Ast de reden van de hoorzitting toe. Hij bracht de aan wezigen de voorgeschiedenis van het - al vele jaren spelende - verkeerspro bleem in herinnering. Hierna presen teerde Beek het plan zoals dat door V.V.N. wordt geadviseerd om de ver keerssituatie definitief aan te pak ken. Ook de Rijkspolitie stemt met den waarom Van Aken na zijn toespraak mevrouw Strayer een fraai bloemstuk overhandigde. Van Aken vond het een vervelend paunt in zijn toespraak, dat hij niet, zoals in het bedrijfsleven, kon gaan strooien met een gouden horloge of andere waar devolle kado's, maar slechts een ont slagbrief kon overhandigen. Na zijn toespraak maakte de direkteur di- rekt de opvolger van Strayer bekend: Jan Kloet, die hiervoor door velen werd gelukgewenst. Strayer was in zijn dankwoorden erg kort maar wilde wel benadrukt zien dat hij zijn werk met veel plezier had gedaan, en dankte zijn medewer kers voor de fijne samenwerking op de toren. „Het was mij een eer te mo gen werken bij de kustwacht", zo zei hij tot slot. het advies in zoals ook bleek uit op merkingen waarmee commandant A. Kalsbeek reageerde op vragen van de gemeentebestuurders. Aansluitingen meer haaks Op de, via lichtbeelden aangege ven, plattegrond van de situatie ter plaatse was te zien hoe men door het aanbrengen van stoepen, waarin een drietal verhoogde „uitstulpingen" zijn verwerkt, van het Oosterweegje en de Heereweg meer haakse aanslui tingen op de Ring wil maken „Op die manier wordt het daar een overzich telijker kruispunt dat ook het ver keer komende uit de richting Drei- schor zal noodzaken langzamer te rijden", aldus het hoofd gemeente werken. Ook de aansluiting Pauw straat/Heereweg zal om die reden worden voorzien van een verhoogde stoepuitstulping die als het ware de huidige bloembakken vervangt. Deze uitstulping sluit aan op een - eve neens verhoogd - trottoir met een breedte van minimaal één meter langs de rechterkant van de Heere weg. Iets breder De nieuwe breedte van de Heere weg wordt op de smalste punten vier en oen halve meter (dit is momenteel vier meter) zodat er meer ruimte be schikbaar komt voor het landbouw- verkeer. Hot parkeerverbod in de Heereweg blijft gehandhaafd. Langs de Ring zal wel mogen worden gepar keerd. Op de verhoogde stoepuitstul- pingen zullen lantaarnpalen of an- dersinds (maar geen bloembakken!) worden geplaatst om het „optische" effekt tc vergroten, vertelde de heer Beek. Het plan is in grote lijnen het zelfde zoals het in mei van dit jaar ter plaatse in kalklijnen werd uitgezet en gefotografeerd. Kompromissen noodzakelijk Dc aanwezigen plaatsten vragen en Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe zon In de nacht en ochtend plaatselijk mist en minimumtemperatuur onge veer 9 graden; overdag af en toe zon en vrijwel overal droog; middagtem- peratuur omstreeks 16 graden; mati ge, in het Waddengebied af en toe krachtige zuidwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 16 okt.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 okt. Zon op 7.01, onder 17.50 Maan op 19.13, onder 10.41 14 okt. Zon op 7.03, onder 17.48 Maan op 19.40, onder 11.55 15 okt. Zon op 7.04, onder 17.45 Maan op 20.17, onder 13.05 Laatste Kwartier: 17 okt. (22.14) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 13 okt. 5.21 16.58 10.36 22.55 14 okt. 5.45 17.34 11.09 23.28 15 okt. 6.05 18.10 11.46 Doodtij: 20 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dc kans op regen lijkt voor dc komende dagen niet groot. Een hogedrukgebied boven Frank rijk gaat het weer bepalen en doet fronten in onze omgeving hun inten siteit verliezen. Ondanks de nabijheid van dit ho gedrukgebied viel in de nacht van donderdag op vrijdag in het noorden van het land plaatselijk nog 10 mm regen. Een matige, en aan dc Waddenkust af en toe krachtige zuidwestenwind voert zaterdag zachte lucht naar ons land. De temperatuur loopt daarin tot 16 graden op. In de zuidelijke pro vincies is een nog wat hoger maxi mum mogelijk. De kans op zonnige perioden is daar ook het grootst. Zondag veran dert er in dit weerbeeld weinig. .4(1 verten (ie van onroerende goederen In geheel z.w.-Nederland IS/IUM II K( JfcüPLÏl Breda 076-222511 Bergen op Zoom 01640-41900 Etten-leur 01608-16550 Roosendaal 01650-40150 Haamstede 01115-1224 Plattegrond van het door Veilig Verkeer aanbevolen plan. dat de instemming kreeg van de bevolking van Noordgou we. Door aanleg van stoepen met verhoogde uitstulpingen op gevaarlijke plaatsen wordt de situatie veiliger. NOORDGOUWE - De ruim veertig inwoners van Noordgouwe, die donder dagavond naar de hoorzitting in het Dorpshuis kwamen, bleken over het alge meen te kunnen instemmen met de plannen ter verbetering van de verkeerssi tuatie Heereweg die door wethouder Ph. van Ast en hoofd gemeentewerken ir. J. Beek werden gepresenteerd. Op enkele kleinigheden na vond men het - door de dienst gemeentewerken Brouwershaven en Veilig Verkeer Nederland uitgedachte - plan een hele verbetering ten opzichte van de huidige (en zeker de vroegere) situatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1