Toernooi SD-trofee op 1 juni 1985 op nieuwe Zierikzeese sportpark via organisatie vier verenigingen NIEUWSBODE ZVV 't Visslop werkt aan zaalvoetbaltoernooi met tientallen teams Schouwen-Duivelands kampioenschap blijft één dag duren Ontwerp-advies Nationale Raad Volksgezondheid: Verplichte sportkeuring weg PROGRAMMA VOETBAL PROGRAMMA KORFBAL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag U oktober 1984 Nr. 23607 5 BRUINISSE - Het toernooi om de Schouwen- Duivelandtrofee blijft ook in 1985 een eendaagse affaire. Dit ondanks een serieuze poging van ZSC-voorzitter Piet vander Horst om te overwegen weer naar het oude systeem met wedstrijden op doordeweekse avonden, ge volgd door een finaledag, terug te keren. Het toernooi wordt in 1985 afgewerkt op het nieuwe Zierikzeese sport park Den Hogen Blok, waar vijf velden beschikbaar zul len zijn. Als datum van afhandeling kwam zaterdag 1 ju ni 1985 uit de bus. Nieuw zal zijn, dat het toernooi georganiseerd zal worden door meer dan een vereniging. Zonnemaire, Renesse en Ouwerkerk - stuk voor stuk ver enigingen met een eigen akkommodatie van één terrein - gaan ,,thuisklub" Zierikzee terzijde staan bij de organi satie. Voor 1986 werd alvast bepaald, dat Zierikzee met Dreischor de organisatie zal verzorgen, andermaal op Den Hogen Blok in Zierikzee. Het vaststellen van het Schouwen- Duivelands kampioenschap, zoals het toernooi om de SD-trofee in principe genoemd mag worden, was het be langrijkste onderwerp van gesprek tijdens de regio-vergadering van de Schouwen-Duivelandse voetbalvere nigingen in de kantine van W Bruse Boys in Bruinisse. De najaarsverga dering van de Regiokommissie Schouwen-Duiveland kende overi gens een matige opkomst, omdat vijf van de dertien verenigingen verstek lieten gaan. DFS, Ouwerkerk, Mevo, Renesse en WIK verschenen niet in de Bruse kantine, terwijl van de vier koppige kommissie alleen Dig Vleu gel en Henk Pairoux van de partij waren. Denny de Vos en Theo Kramer waren beiden verhinderd. Als enige van de aanwezigen voerde ZSC- voorzitter Piet van der Horst het woord. Hij stelde vast, dat het SD- toernooi van 1984 een prima verloop kende, „maar", zo meende hij, ,,Ik heb tijdens het toernooi bijzonder veel geluiden gehoord van spelers en trianers, dat men graag terug zou wil len naar het oude systeem met door deweekse wedstrijden, aan het einde besloten met een finaledag op een vooraf aangewezen plaats". Oefenwedstrijden Het was zeker niet voor het eerst, dat vanuit de verenigingen verzet kwam tegen de huidige opzet om de Schouwen-Duiveland-trofee, waarbij het hele gebeuren op een enkele dag wordt afgewerkt. ,,Het gaat nog rede lijk, wanneer de weersomstandighe den meewerken", konstateerde Piet van der Horst. ,,Als het echter een gedeelte van de dag of erger nog de hele dag pij penstelen regent, dan is de lol er al gauw af. Bovendien hoor je van de spelers erg veel kommentaar op het feit, dat het zo'n vreselijk lange dag is. Over de sportieve waarde van het toernooi zullen we het maar niet heb ben. Ik zie trouwens niet in, waarom de oude stijl niet gehandhaafd zou kunnen worden. Met de wedstrijden op doordeweekse avonden had iedere vereniging een aantal leuke partijen op zijn veld, waarvoor aardig wat pu blieke belangstelling was. Het argu ment als zou er geen tijd zijn is aller minst steekhoudend, want de kompetitie is nog niet afgelopen of men weet niet hoeveel avonden men moet gebruiken om oefenwedstrij den te spelen". Vooraf had WIK-voorzitter en kommissie-sekretaris Denny de Vos dezelfde mening kenbaar gemaakt namens zijn vereniging. ,,Als aan alle spelers en trainers gevraagd zou wor den hoe men er over dacht, dan ben ik ervan overtuigd, dat het oude systeem het afgetekend zou winnen", argumenteerde Piet van der Horst. „Ik heb me tijdens het laatste toer nooi in Zierikzee flink geïnformeerd. De oppositie tegen de huidige vorm van afwikkeling is veel groter dan tijdens de regio-vergaderingen tot uiting wordt gebracht". Mede initiatiefnemer Joop de Wit legde uit, waarom de toernooi-opzet een aantal jaren geleden vertnderde. ,,De klei nere verenigingen zouden op doorde weekse avonden geen representatief team op de been kunnen brengen", stelde hij. „Bovendien gaat een der gelijk toernooi reeds van start, wan neer de normale kompetitie nog vol op draait. Ploegen, die op dat moment nog in de race zijn voor een eventueel kampioenschap of in strijd gewikkeld zijn om aan degradatie te ontsnappen, zullen er niet op staan te springen om te spelen in verband met een eventueel risiko van geblesseerde spelers". Gezamenlijk Dieper werd niet ingegaan op het door de ZSC- en WIK-voorzitters ge voerde verweer. Nadat kommissie-voorzitter Dig Vleugel nog een vluchtige poging had ondernomen om eventueel een mengeling te ontwerpen van het ou de en het nieuwe systeem, werd inge gaan op het door Zomeravondvoet bal-kommissie-voorzitter Cees Jumelet geuite plan om hoe dan ook het eendaagse toernooi af te werken op het nieuwe Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok, omdat hier na rea lisering en openstelling vijf velden tegelijk beschikbaar zijn. „Kleine verenigingen als Zonnemaire, Ou werkerk en Renesse, die slechts de beschikking hebben over een speel veld, zouden nooit of te nimmer het toernooi kunnen organiseren. Is er niet een oplossing te vinden in het gezamenlijk door deze klubs organi seren op het Zierikzeese sportpark? Het punt financiële afwikkeling zou geen probleem mogen zijn. We zijn toch met z'n allen oud en verstandig genoeg om daarvoor een deugdelijke verdeelsleutel te vinden", stelde de ZAV-nestor vast. Binnen Voetbalvereniging Zierik zee, te zijner tijd de eigenaar van de kantine op sportpark Den Hogen Blok, bleek ook reeds met dit plan gespeeld te zijn, getuige het enthou siasme waarmee VV Zierikzee-voor-' zitter Jan Hagesteijn Jumelet's plan ondersteunde. De knoop werd uitein delijk snel doorgehakt door KNVB- afdelingsbestuurder Dick Mooy. „Waarom smeden we het ijzer niet meteen nu het heet is?", meende hij. „Laat Zonnemaire, Ouwerkerk en Renesse het toernooi van 1985 met Zierikzee organiseren, een jaar later gevolgd door de organisatie van Drei schor en Zierikzee, dan zijn alle ver enigingen aan de beurt geweest". Hierbij werd vrijwel unaniem in gestemd, met dien verstande, dat van Ouwerkerk en Renesse geen verte genwoordiger aanwezig was en dus een akkoordverklaring van deze ver enigingen moet worden afgewacht. In afwachting hiervan werd besloten, dat in het geval de drie verenigingen niet overeen zouden kunnen komen Dreischor in 1985 als mede-organisa tor met Zierikzee optreedt. Vertegen woordigers van deze vereniging stem den staande de vergadering toe. Als datum kwam zaterdag 1 juni uit de bus, omdat de gebruikelijke laatste zaterdag van mei als pinksterzater dag op de kalender voorkomt en daardoor niet geschikt is. Kommissie-voorzitter Dig Vleugel deelde tijdens de behandeling van ZIERIKZEE - Tijdens de najaarsvergadering van de eilandelijke voetbalvereniging kwam een schriftelijke vraag van voetbalvereniging Dreischor aan de orde ten aanzien van de verplichte sportkeuring. Na genoeg tezelfdertijd verscheen dezer dagen een ontwerp-advies van de Nationale Raad voor de Volksgezondheid. Hierin staat dat een ver plichte sportkeuring voor mensen, die een sport willen gaan beoefenen, niet meer nodig is. Als een medisch onderzoek wenselijk is, zou dat al leen moeten uitmonden in een advies aan de sportbeoefenaar. Staatssekretaris Van der Reijden van WVC heeft de Raad een reaktie gevraagd op het rapport „Struktuur Sportgezondheidszorg" van zijn ministerie. Dit rapport legt de nadruk op het bevorderen van de eigen verantwoordelijkheid van de sporter en de Nationale Raad is het daar - althans in het ontwerpadvies - mee eens. Bij de verplichte keuring is trouwens sinds 1952 slechts minder dan één procent van de aspirant- sportbeoefenaren afgekeurd. Een verplichte keuring moet volgens het advies wel blijven bestaan voor gehandikapten en voor degenen die een sport beoefenen, die gevaar kan opleveren voor derden. Bij de meer op het voorkomen van sportlet- sels gerichte aanpak zal de nadruk moeten liggen op een gerichte voor lichting. De Raad is het ermee eens. dat de basisgezondheidsdiensten hierbij een belangrijke rol kunnen spelen, evenals trainers, verzorgers en sportleraren. het agendapunt mededelingen mee, dat de pupillen-zaalvoetbalkompeti tie in sporthal Krayestein in kannen en kruiken zou zijn. „Met enige trots kan ik stellen, dat we gedurende der tien zaterdagen met in totaal 39 D-, E- en F-teams aan de slag gaan. Tblkens zal gespeeld worden van negen tot twaalf uur", legde hij uit. Heet van de naald liet Vleugel we ten, dat het jeugdbestuur van de af deling Zeeland geopperd heeft dit jaar geen finaledagen te beleggen voor A-, B- en C-juniorenploegen. Er zullen louter onderlinge wedstrijden plaatsvinden in een aantal sporthal len. De finaledag voor damesteams blijft vooralsnog wel gehandhaafd. De kommissie-voorzitter herinnerde nog aan de mogelijkheid om gegadig den in te schrijven voor een kursus „Jeugdwedstrijdspelleider" en een kursus „Reanimatie", die bij vol doende belangstelling gedurende de komende maanden op Schouwen- Duiveland gehouden gaan worden. Een vraag vanuit Voetbalvereniging Dreischor met betrekking tot de ver plichte sportkeuring werd afgedaan met de konstatering dit probleem niet al te veel publiciteit te geven, omdat er dan wel eens rake klappen zouden kunnen vallen. „Er wordt bij heel wat verenigingen maar wat met de pet naar gegooid", verwoordde Dig Vleugel de mening van het afde lingsbestuur. Dick Mooy: „Regle mentair is het allemaal goed gere geld, maar in de praktijk ligt het wel eens moeilijk". Voor het aftredende Rogiokommis- sie-lid Denny de Vos meldden zich g._en kandidaten. ZAV-kommissie- voorzitter Cees Jumelet herinnerde evenwel aan een voorstel vanuit zijn kommissie van de najaarsvergade ring van oktober 1983, waarbij Joop de Wit werd voorgedragen in de kom missie zitting te nemen. Dit voorstel werd toen evenwel door Renesse-ver- tegenwoordiger Ad Verseput getorpe deerd. In een gesprek tussen Denny de Vos en De Wit stelde De Vos als zou de leeftijd van De Wit struikelblok zijn geweest. De aanwezige kommis sieleden Vleugel en Pairoux ontken den evenwel hier ook maar ooit iets van gehoord te hebben. Op voorstel van VV Zierikzee-voorzitter Jan Ha gesteijn werd besloten de zaak op zo kort mogelijke termijn met betrokke nen door te spreken. Wanneer deze gesprekken bevredigend zouden ver lopen neemt Joop de Wit alsnog zijn plaats in de regiokommissie in. Alle aanwezigen stemden unaniem met deze voorgenomen gang van zaken in. Damklub Zierikzee ZIERIKZEE - Voor de onderlinge kompetitie van Damklub Zierikzee werd door de tien deelnemers reeds een twaalftal partijen afgewerkt. De kampioen van het vorig jaar, J. L. Smalheer, verloor verrassend van voorzitter John Honig door een slag- zet. Rinus van de Wielen, die vorig jaar als tweede eindigde, verloor van Cor Boot ook al door een kombina- tiezet. Overigens verloor Boot op zijn beurt van Sjaak Douw, die dit seizoen weer meedoet aan de onder linge kompetitie, na een tweetal ja ren absent te zijn geweest. C. van de Wielen-J. M. Honig 2-0 J. L. Smalheer-C. M. van de Velde2-0 J. de Wild-A. J. Flikweert 2-0 A. J. Flikweert-G. Rijkers 2-0 J. de Wild-C. van de Wielen 1-1 S. Douw-M. van de Wielen 1-1 C. L. Boot-W. J. Flikweert 2-0 G. Rijkers-J. de Wild 0-2 A. J. Flikweert-C. M. van de Velde2-0 De stand in de huishoudelijke kom petitie is nu als volgt: J. de Wild C. L. Boot A. J. Flikweert S. Douw C. van de Wielen J. M. Honig J. L. Smalheer M. van de Wielen G. Rijkers C. M. van de Velde 3 2 1 0 5 3 2 0 1 4 4 2 0 2 2 110 3 2 110 3 2 10 12 2 10 12 2 0 111 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 Zeelandia haalt uit in derde klas tegen Renesse: 17-0 ZIERIKZEE - In de eerste klasse van de zaalvoetbalkompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland heeft Sporthuis Zierikzee de leidersplaats van Bruse Boys kunnen overnemen. De ploeg van Kees Verkaart won af getekend met 6-0 van Stella Boys waarmee het nu met evenveel gespeelde wedstrijden een puntje voorsprong heeft op Bruse Boys. ME VO kon zich in de sub-top handhaven dank zij een overigens benauwde 3-2 overwinning op het in de onderste re gionen verkerende Skol Boys. Sporthuis Zierikzee 9 8 1 0 42- 8 17 Advertentie Bruse Boys Country Club MEVO Toren Boys De Steeg Stella Boys Bijmakelaardij Skol Boys 9 8 0 1 47-24 16 9 6 0 3 46-20 12 9 6 0 3 34-17 12 9 4 2 3 37-28 10 9 2 1 6 23-33 5- 9 12 6 13-51 4 8 0 2 6 13-51 4 8 0 2 6 14-55 2 Daar het team van 't Visslop deze week niet binnen de lijnen kwam kon Die Gouwe in de tweede klasse de lei dersplaats overnemen door de ont moeting met de reserves van Skol Boys in een 3-0 overwinning om te zetten. Brogum kon haar positie op de ranglijst wat verbeteren met een 6-2 zege op ZZ '72 dat nog steeds in het hoekje zit waar de slagen vallen. Die Gouwe 5 4 1 0 24- 7 10 Visslop 4 4 0 0 26- 4 8 FC Kerkwerve 5 3 1 1 30- 8 7 Dreischor 5 1 4 0 14-11 6 Country Club II 5 3 0 2 17-18 6 Brogum 5 1 2 3 16-29 4 Ouwerkerk 5 0 2 3 12-39 2 ZZ '72 5 0 1 4 9-23 1 Skol Boys II 5 0 1 4 4-22 1 In de 3e klasse kwam Zeelandia met een rekord score van maar liefst 17-0 voor de dag in de ontmoeting te gen Renesse. Dankzij een beter doel saldo dan het team van Van der Ven Li\ ten kon Zeelandia zich op de lei dersplaats nestelen. Het team van de PZEM zag zich verrassend met 4-2 door de reserves van Brogum geklopt. Zeelandia 5 4 1 0 36- 7 9 Van der Ven Lijstenö 4 1 0 23- 5 9 MEVO II 5 3 0 2 13-15 6 Bijmakelaardij II 3 2 0 1 14- 6 4 PZEM 5 2 0 3 15-17 4 Brogum' II 4 2 0 2 10-14 4 Zeelandia II 5 113 7-12 3 Renesse 4 0 1 3 1-25 1 Stella Boys II 4 0 0 4 4-22 0 Zierikzeese Bridge Club ZIERIKZEE - Op de gehouden bridgewedstrijd speelden vier vier tallen en elf individuele paren om de hoogste eer. Bij de viertallen werden de echtparen Van den Berg en Schults winnaar. Zij klopten met 104 tegen 42 de paren de dames Van Oe- veren en Tennekes en de heren Blonk en Van Hengstum. Het viertal me vrouw Van Wingerden/heer Kloet en mevrouw Heuser/heer Boot bereikte een skore van 74 tegen 61 tegen het viertal echtpaar Akerboom en me vrouw Sluijter/heer Schot. De overige paren speelden een wedstrijd volgens het systeem ..Draaiend Schcveningen". Hier werd de eerste plaats bereikt door de da mes Van 't Leven en Schaalje. Zij skoorden 128 punten en bleven daar mee twee paren negentien punten voor. Mevrouw Goedhart en de heer Besamusca en de heren Becu en Van der Post kwamen beide uit op 109 punten. De uitslag was verder: 4. dames Eekman-Van Geesbergen 107 pt.5. hm. hendrikse-Sweerc 104 pt.; 6. mw. Tuinman-hr. Meulstee 99 pt.; 7. dames Van den Berg-Does 89 pt.; 8. dames Besamusca-Lievense 88 pt.; 9. dames Becu-Van der Post 86 pt.; 10. mw. Sleegers-hr. Eekman 81 pt.; 11. hrn. 't Hart 56 pt. (96 is 507r van de maxima- Ie skore). Alle bindingen worden met speciale apparatuur getest De klubkompetitie in de hoofd klasse van Zeeland voor damtiental- len gaat deze week weer van start met de eerste ronde. Hierin moet kampioen Zierikzee het onmiddel lijk opnemen tegen een bijzonder sterke opponent. Op vrijdag 12 okto ber speelt de ploeg van teamleider Cor Boot in het Hervormd Vereni gingsgebouw tegen Tholen, de num mer twee van het vorig jaar. Zierikzee heeft exakt dezelfde spe lers voorhanden, waarmee vorig jaar verrassend het kampioenschap werd gepakt in de hoofdklasse. In de vori ge kompetitie werd in Tholen met 10-10 gelijkgespeeld, waarmee de ba sis werd gelegd voor het uiteindelijke kampioenschap. Het lijkt voor de handliggend, dat het ook nu weer een boeiende partij zal worden. Overi gens is 's-Gravenpolder in de hoofd klasse favoriet voor de titel. De ploeg degradeerde uit de landelijke tweede klasse. Bij de persoonlijke kampioen schappen van Zeeland, die op 3 no vember beginnen is Damklub Zierik zee met vier spelers vertegenwoordigd. In de hoofdklasse spelen Cor Boot en Jos de Wild en in de eerste klasse zijn dat Sjaak Douw en John Honig. Rinus van de Wielen, die de laatste jaren steeds meestreed om de hoogste plaatsen, trok zich vrijwillig terug. Sjaak Douw is in de eerste klasse titelverdediger. Met diverse attraktieve prijzen ZIERIKZEE - De Zierikzeese zaalvoetbalvereni- girtg 't Visslop heeft grote plannen voor dit winter seizoen. In samenwerking met haar sponsor Kees Heijboer van café 't Visslop wil men gedurende de wintermaanden een groot zaalvoetbaltoernooi gaan organiseren. Frank de Vos, de stuwende kracht in de Zierikzeese vereniging acht het mogelijk dat hier aan kan worden deelgenomen door tussen de dertig tot vijftig teams. Om het geheel zo aantrekkelijk mogelijk te maken zal er op de zaterdagavonden in poules van vijf teams worden gespeeld waarvan er zich drie plaatsen voor de volgende ronde en er twee teams afvallen. Uiteraard zullen de wedstrijden, welke alle zullen worden gespeeld in de sporthal Onderdak te Zierikzee, volgens de reglementen van de KNVB worden gespeeld. De prijzen, welke de organisatoren hiervoor beschikbaar hebben gesteld zijn lang niet mis. Zo is er voor de winnaar van het toernooi op de finale-avond een prijs te verdienr, van maar liefst 500,—. Voor het team dat op de tweede plaats eindigt is er een prijs van 250,— terwijl het team dat op de derde plaats beslag weet te leggen nog met een bedrag van 125,— naar huis gaat. Fraaie trofee Verder is er voor de winnaar van het toernooi nog een fraaie trofee welke beschikbaar wordt gesteld door café 't Visslop. „Zo als de zaken er nu voorstaan", deelde Frank de Vos mee, „ligt het in de bedoeling om in november met het toernooi een aanvang te ma ken. De vereniging 't Visslop, voorheen spelend onder de naam Oosterschelde-Mondragon, heeft in het verleden al aktief aan de weg getimmerd met het organiseren van toernooien. Dat wij een dergelijk toernooi kunnen organiseren is alleen mogelijk omdat wij in de vereni ging een toernooikommissic hebben die er alles voor over heeft om het zaalvoetbal te aktiveren en meer bekendheid te geven." Vooral gedurende de wintermaanden vindt men dit belangrijk, daar men voorwat het veld voetbal betreft door de weersomstandigheden re gelmatig met afgelastingen te maken heeft en er in januari ook nog een winterstop is. „Met het spelen van wat zaalvoetbalwedstrijden kan een speler zo zijn techniek en konditie op peil houden," is de konklusie van De Vos. Bij de organisatoren ligt het in de bedoeling het toernooi open te stellen voor alle teams welke hier aan willen deelnemen. Zo wordt er gedacht aan teams van A-junioren die ervaringen kunnen opdoen met het zaalvoetbal, bestaande zaalvoetbalteams, rekreatieteams. be- drijfsteams en familie-teams. Al met al ligt het dan ook de bedoeling een rijke schakering van teams aan het toernooi te laten deelnemen wel ke een sportieve strijd gaan leveren om de beschikbaar gestelde prijzen. Inschrijven voor het toernooi kan men bij café 't Visslop. Visstraat 7 (01110-2113), terwijl men zich voor eventueel nadere inlichtingen kan wenden tot Frank de Vos (01110-5576) of Iman Wesdorp (01110-5808). KNVB ZATERDAGVOETBAL 2e klasse A: Altena-Good Luck; SC Everstein-Rozenburg; Hoek-AZW; Heukelum-Yerseke; Roda Boys- SSC'55; Arnemuiden-Bruse Boys. 4e klasse A: Nieuwdorp-Meeuwen; Krabbendijke-s-H. Arendskerke; SNS-NOAD'67; MEVO-VCK 14.30; Smerdiek-Wolfaartsdijk. Reserve 3e klasse A: Bruse Boys II- Kloetinge II 14.30; Thol. Boys II- Meeuwen III; Seolot Il-Veere II; Din- teloord Il-Smerdiek II; Klundert II- Kogelv. II. AFDELING ZEELAND le klasse: Heinkenszand-Middel- burg; Colpl. Boys-GPC; DFS-Duive- land 14.30; Kruiningen-Rillandia; SSV-Bevelanders; SKNWK-Apollo 14.30. Reserve le klasse: Wemeldinge II- Krabbendijke II; Oostkapelle II- Hoek II; Tem. Boys Ill-Zaamslag II; VCK II-ZSC II; Apollo II-Heinkens- zand II; GPC II-Yerseke III. 2e klasse; WIK-Brouwershaven 14.30; Hoedekenskerke-SVD; Wissen- kerke-Cadzand; Spui-Dauwendaele; Kats-Waarde. Reserve 2e klasse A; Bevelanders II-Wissenkerke II; 's-H. Arendskerke II-SKNWK II; Kloetinge IV-Nieuw- dorp III; Arnemuiden III-DFS II; Wolfaartsdijk II-WIK II; Duiveland II-Nieuwland III 14.30. 3e klasse D: MEVO II-Brouwersha- ven II 14.30; Yerseke VI-Bevelanders III; Bruse Boys III-SKNWK III 14.30; WIK III-Heinkenszand III 14.30; SSV III-Colpl. Boys III; SVD II-Wolfaarts dijk III. 4e klasse A: ZSC III-Duiveland III 12.45; Brouwershaven III-Bruse Boys IV 14.30; SKNWK IV-Colpl. Boys IV 14.30. DAMESVOETBAL le klasse: Vlissingen-SKNWK; Vee- re-Oostkapelle; Zeelandia-Kloetinge; GDW-Patrijzen; Nieuwdorp-Meeu wen. 2e klasse A: Bevelanders-Drei- schor; SVD-Zierikzee. JUNIOREN HOOFDKLASSE B-JUNIOREN RCS-Middelburg; Goes-Kloetinge; Vlissingen-AZW; Terneuzen-Zierik- zee; Tfern. Boys-HW'24. REGION KLASSE C-JUNIOREN Zierikzee-Middelburg 11.00; DFS- Robur 11.00. Groep All: WIK-Ouwerkerk 12.45; SKNWK-MEVO 12.45. Groep Bil: Dreischor-SKNWK 12.45; Brouwershaven-Zierikzee II 11.00; DFS-WIK 12.45. Groep CII: Renesse-DFS II 11.00; ZSC-Zonnemaire 10.00. Groep CIII: Duiveland-Colpl. Boys 10.00; Dreischor-Bevelanders 11.00; SKNWK-Wissenkerke 11.00. PUPILLEN Groep Dl: Duiveland-DFS 10.00; Renesse-MEVO 10.00. Groep EI: Bruse Boys II-Renesse 10.00; Dreischor-Zierikzee II 10.00; Ouwerkerk-SNKWK 10.00. Groep EII: MEVO-Brouwershaven 10.00. KNVB ZONDAGVOETBAL 2e klasse B: Middelburg-Zierikzee; Boeimeer-DOSKO; Internos- Sluiskil; 'fhxandria-Veerse Boys; NOAD-Virtus; Breskens-Vlissingen. Reserve 2e klasse B: Vlissingen II- VOAB II; Middelburg II-DÖSKO II: Rood Wit II-Roosendaal II; Halsteren II-TSC II; Zierikzee II-Madese Boys II 14.30; Veerse Boys II-Dongen II. AFDELING ZEELAND le klasse: Aardenburg-Hulsterloo; Oostburg-Lewed. Boys; Ouwerkerk- Domburg 14.30; Robur-Walcheren; Zeel. Sport-Graauw; Patrijzen-Corn Boys. 3e klasse A: Zierikzee III-Kw.'dam- me II 12.30; Zeelandia Ill-Volharding II; Vlissingen VI-Renesse; Middel burg V-Heinkenszand II; RCS IV- Zeel. Sport III; Robur III-Walcheren IV. 3e klasse B: Volharding III-Droi- schor; Zeelandia IV-Zonnemaire; Re nesse II-Domburg II 14.30; Jong Am- bon IV-Vlissingen V; Walcheren III-Goes IV; Noormannen III-RCS III. 4e klasse G: Zierikzee V- Zonncmairc 11 12.30; Dreischor III- Ouwerkork II 14.30. AFDELING ZUID WEST 13 oktober le klasse A: Luctor-Stormvogels; Tjoba III-ONDO II; All Ready-TOGO 15.30; Blauw Wit-Olympia. CALGARY - De Canadese stad Cal- cary denkt de Olympische winterspe len van 1988 te kunnen organiseren met een budget van 100 miljoen gul den. Van dat bedrag moet onder meer een ijsbaan en een ijshockeystadion worden aangelegd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5