Pantalon diensten Zonnemairse bevolking maakt zich vooral zorgen om provinciale weg door dorp deurloo mode 79.- 98.- Geen verbod op gratis gebruik ligplaatsen in Grevelingenmeer 3CQDWELLE "DEMKEBIJ Een geiser of een boiler? Uw Gasbedrijf adviseert. Ab\ MEDEDELING VOOR ONZE OVERSTAPHALTE RIJKSWEG A29 M.I.V15 OKT1984 - Iijn170 komt te vervallen -directe overstap vanuit Hoeksche Waard op de lijnen 133 of 136 Voor informatie, vraag de folder bij de chauffeur ZuidWest Nederland. Raad Grevelingen kiest voor zout Hoge exploitatie lasten bezoekers centrum de Punt struikelblok 2 Hoorzitting ontwerp-bestemmingsplan ZONNEMAIRE - „Het ontwerpbestemmingsplan Zonnemaire-koin ligt blijkbaar goed bij de bevolking, anders hadden we wel meer op- en aanmerkingen gehad" konstateerde burgemeester C. Slabbekoorn woensdagavond aan het slot van de hoor zitting die in het Dorpshuis te Zonnemaire werd gehouden naar aanleiding van de nieuwe inrichtingsplannen voor dit Schouwse dorp. Slabbekoorn werd bij het geven van informatie terzijde gestaan door drs. G. van Hogendorp en ir. J. van Wijk, de ont werpers van het ontwerpbestemmingsplan Zonnemaire-kom en door het hoofd ge meentewerken Brouwershaven ir. J. Beek. Slechts een handjevol belangstellenden getroostte zich de moeite om naar de hoorzitting te komen en uit hun vragen en opmer kingen bleek dat ze zich vooral zorgen maken over de verkeerssituatie die veroorzaakt wordt door de dwars door het dorp lopende provinciale weg. .Vooral in de zomer wordt het steeds drukker op deze weg en er wordt in de regel veel te hard gere den" reageerden enige bewoners uit Zonnemaire die zich in dit verband afvroegen hoe het zat met de, in het bestemmingsplan aangegeven, rond weg om het dorp heen. Deze weg staat echter maar met een heel dun lijntje aangegeven op de plattegrond bij de voorlichtingsbrochure die door de ge meente Brouwershaven in Zonnemai re huis aan huis werd verspreid. Burgemeester Slabbekoorn: ,,De plannen voor een rondweg staan mo menteel bij de provincie op een laag pitje". Dit komt door de huidige fi- nancieel-ekonomische situatie en de voorzichtigheid die men aan de dag legt met de aantasting van agrarische gronden. Tevens is bij metingen in mei van dit jaar gebleken dat per et maal maximaal 1500 voertuigen de omstreden weg passeren. ,,Te weinig" volgens Slabbekoorn, ,,voor een rigo- reuze ingreep als een rondweg". Hij zegde overigens toe om, als de priori teit er komt, bij de provincie aan te dringen op een dergelijke voor ziening. Snelheids-beperkende maatregelen Omdat de doorgaande wegen ook geen 30 km/per uur voorschrift opge legd kan worden, zal men het voorlo pig moeten doen met snelheidsbeperkende maatregelen in de vorm van verkeersborden, terwijl op de Dijk van Bommenede de par- keermogelijkheden nader geregeld zullen worden door het aangeven van paarkeervakken in kombinatie met een parkeerverbod voor de overige weggedeelten zodat uitwijkmogelijk heden ontstaan. ,,De aanwezigheid van geparkeerde auto's werkt name lijk juist snelheidsverlagend" aldus de' Brouwse bestuurders. De heren van Hogendorp en van Wijk, medewrkers van het R.B.O.I. (Adviesbureau Ruimtelijk Beleid Ontwikkeling en Inrichting) te Mid delburg legden zich het laatste half jaar toe op het maken van het ont werp-bestemmingsplan Zonnemaire- kom. De bevolking kreeg dit plan via een door de gemeente Brouwersha ven uitgegeven brochure platte grond in de bus. Deze woensdagavond nam de heer Hogedorp via lichtbeelden de plan nen nogmaals door met de aanwezi gen. Hierna wordt de wettelijke procedure voortgezet met onder meer het stellen van het plan door de ge meenteraad en het ter goedkeuring voorleggen aan het provinciaal bestuur. Als alles vlot verloopt zal het bestemmingsplan, volgens van Hogendorp en Van Wijk, eind 1985/begin 1986 rond zijn, waarna het een juridisch bindend karakter heeft. Tot die tijd is het uit 1974 daterende dorpsplan van toepassing. Karakteristieke bouwstijl Opvallend in het ontwerpbestem mingsplan is het waarborgen van de Terl./wol wasbaar slank model stretch NIET GOEDGELD TERUG! Mol 5-7, Zierlkze® karakteristieke bouwwijze van di verse panden die vanwege hun kui tuur-historische en architektonische waarde van bijzondere betekenis zijn voor het dorpsbeeld. Dit zijn het ge bied om de kerk, de huizen op de Dijk van Bommenede en enkele panden aan de Zuid- en Oost weg. Deze huizen zullen in de toekomst slechts mogen worden verbouwd als het uitwendig karakter daardoor niet wordt aangetast. Om woningverbete ring van deze panden te stumuleren is inmiddels de heer W. Kort aamge trokken die de bewoners desgevraagd voorlicht over mogelijkheden hier toe, onder meer in verband met sub sidies. Nieuwbouw Voorts kan het dorp - waar sinds 1976 geen nieuwbouw plaats vond - volgens het bestemmingsplan in de komende jaren worden uitgebreid met een twintigtal nieuwe huizen aan de Margriet- en Christinastraat ge realiseerd zullen worden. Het betreft hier zowel vrijstaande woningen, twee-onder-een-kap als kleine huis houdens bejaardenwoningen. Maar eer die er alle staan is het wel 1994. Advertetitie snellere verbinding, d.m.v. een overstap, vanuit Zuid- Beijerland en Willemstad naar Rotterdam en terug of bel' 010 -546890 01110-3751 GOEDEREEDE - Het moet niet worden bevorderd dat het kosteloos ge bruik van ligplaatsen buiten de jachthavens in het Grevelingenmeer geduren de de nacht wordt verboden of dat het kosteloze aspekt hiervan wordt opgeheven. Dat stelde de Voorlopige Raad van Bestuur voor de Grevelingen woensdagmiddag in Goedereede. Begin dit jaar is besloten de Voorlo pige Raad te zijner tijd voor te stellen on voorshands de Zuidhollandse re geling over te nemen. Deze regeling houdt in dat na inwerkingtreding van de ligplaatsverordening een plezier vaartuig gedurende maximaal 3 x 24 uur op dezelfde plaats buiten een jachthaven mag zijn afgemeerd. De ligplaatsverordening van het schap kan uiteraard pas worden afgekon digd, nadat het schap zelf in werking is getreden. Bruinisse De gemeente Bruinisse wil dit ver bod wel zien ingevoerd. Het dagelijks bestuur van de Voorlopige Raad acht betaling voor het gebruik van open bare ligplaatsen niet reëel, omdat de inningskosten van liggelden hoger zullen zijn dan de opbrengsten. Brui nisse meent dat de voorzieningen van waterrekreanten in het Grevelingen meer wel moeten worden toegejuicht, maar ook een konkurrentic verval sende uitwerking hebben ten opzich te van de jachthavens en ongelijk heid teweeg brengen in verband met de watertoeristenbelasting. ,,Die konsekwenties zijn maat schappelijk onaanvaardbaar voor dergelijke door de overheid gereali seerde en te onderhouden voorzie ningen. Wij vragen dan ook te komen tot een verbod van het innen van gra tis ligplaatsen in het Grcvclingen- meer bij de eilanden en langs de oevers tijdens nachtelijke uren of een regeling te treffen tot betaling voor het nachtelijk gebruik van de be doelde ligplaatsen, een en ander vooruitlopend op de gemeenschappe lijke regeling," aldus b. en w. van Bruinisse in zijn schrijven aan de Voorlopige Raad. De kolleges van Brouwershaven en Westerschouwen hebben het verzoek van Bruinisse ondersteund. Burge meester C. Slabbekoorn van Brou wershaven noemde de „3 dagen regeling" een lachertje" en burge meester J. L. Niemantsverdriet— Leenheer vond dat er wel betaald moet worden voor de ligplaatsen, welke met overheidsgelden zijn ge- kreëerd. „Wij moeten ook op de cen ten passen", zei zij. DEN HAAG - Minister van Aarden- ne van ekonomisehe zaken heeft Phi lips 190 miljoen gulden subsidie toegezegd voor de ontwikkeling een nieuwe chip met een zeer groot ge heugen. Dat heeft minister van Aar- denne van ekonomisehe zaken donderdag per brief aan de Tweede Kamer meegedeeld. SAS VAN GENT - In he kanaal Gent-Terneuzen is dinsdagmiddag brand uitgebroken op een schip dat geladen was met zwavelzuur. De brandweer van Sas van Gent had het vuur volgens rijks waterstaat snel on der kontrole. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk sfpiidsweg noordwelle tel.:01116-2459 Winkelopenstelling met feestdagen DEN HAAG - Het werkgevers over leg detailhandel, het orgaan waarin de werkgeversorganisaties in de de tailhandel samenwerken, adviseert de winkels met de feestdagen in de cember als volgt open te houden: voor de Sinterklaastijd tot 21.00 uur op 28, 29 en 30 november en op 3 en 4 december en in de kerstperiode tot 21.00 uur van 19 tot en met 21 decem ber. Voor 24 en 31 december wordt geadviseerd te sluiten om 17.00 uur in plaats van 18.00 uur. GOEDEREEDE - De Voorlopige Raad van bestuur voor de Grevelin gen heeft zich woensdagmiddag in het gemeentehuis van Goedereede uitgesproken voor een zoute Greve lingen, eventueel met een „zoete" pijp onder nader te bepalen voor waarden. De burgemeester van Duiveland en Westerschouwen en wethouders van Middenschouwen en Zierikzee lieten weten dat de desbetreffende raden voor een zoete Grevelingen zijn. Va nuit de doelstellingen van het schap i.o. bestaan er geen bezwaren tegen een zoute Grevelingen met „zoete" pijp, mits de zoetwaterlast vanuit de polders op het zoute bekken binnen aanvaardbare grenzen kan worden gehouden en de waterkwaliteit ten opzichte van de huidige situatie niet achteruit gaat. Indien voor dit alter natief wordt gekozen dient het schap te worden betrokken bij de bepaling van het tracé van de pijp, aangezien de aanleg hiervan gevolgen kan heb ben voor natuur, landschap en re- kreatie in het Grevelingengebied. GOEDEREEDE - Het programma van eisen voor een bezoekerscentrum op de Punt van Goeree heeft woens dagmiddag nog geen goedkeuring ge kregen van de Voorlopige Raad van Bestuur voor de Grevelingen. Ten op zichte van de exploitatie kwam va nuit de vergadering een kritische be nadering los, waarbij werd gesteld dat de exploitatiekosten tien procent bedragen van de totale geraamde be heerskosten van het schap i.o. Ook waren geen gegevens bekend omtrent de inkomstenkant van het centrum. Die zijde is op dit moment nog onvoldoende bekeken. Ir. J. C. v. d. Perk van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders zei dat over de fi nanciële zijde van het projekt in dit stadium nauwelijks meer kan wor den verteld. Met de exploitatiekosten is afgegaan op landelijke cijfers. In het investeringsprogramma voor de Grevelingen is een bedrag van 650.000,— gereserveerd voor de rea lisatie van het. bezoekerscentrum. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer van Westerschouwen deed de suggestie eens te informeren naar het huidige informatiecentrum op het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschei de. „Dat is straks beschikbaar en misschien kunnen daarmee kosten worden bespaard." Aan het centrum wordt naast een puur informatieve funkti° ook een min of meer edukatieve en een rekreatiegeleidende funktie toe gekend. De inrichting dient te wor den afgestemd op gebruik door indi viduele bezoekers, bezoekers in gezinsverband en de ontvangst van schoolgroepen. De vestigingslokatie betreft het strandgebicd westelijk van het strandpaviljoen op het dagre kreatieterrein de Punt. De werk zaamheden rond de realisatie van het centrum dienen erop gericht te zijn dat het centrum vanaf het voorjaar 1986 in gebruik kan worden genomen. De zaak werd aangehouden tot een volgende vergadering en de verschil lende voorstellen zullen nogmaals binnen het dagelijks bestuur worden besproken. Zaterdag 13 en ^ondag 14 oktober Zierikzee Doktor A. W. van Geer, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Visser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00- 11.30 uur. Westhoek, Brouwershaven Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, Tel. (01119) 1280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Verrbeek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zaterdag als zondag. Buiten spreekuurtijden alleen dringende gevallen. Duiveland/Bruinisse Dokter A. M. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Speel man en dokter Van den Berg. Tandarts R. C. A. Backer, Poststraat 14, Bruinisse, tel. (01113) 2666, neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen namelijk van zaterdag- en zon dagmiddag van 17.00-17.30 uur. Zuster W. Verkaart, Zevengetij straat 43, Zierikzee, tel. (01110) 5023, neemt waar voor Zierikzee. Zuster P. Waasdorp, Oosterland, Ko- ninginneplein 12, tel. (01114) 1707, neemt waar voor Bruinis se en Duiveland. Zuster C. v. d. Haven, Haamstede, Bernardstraat 2, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. keersproblematiek Heereweg. 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Opening nat. tentoonstelling voor vogels, org. „De Kolibrie". 20.00 uur. Geopend tot 22.00 uur. Vrijdag 12 oktober Nieuwerkerk Rehoboth. Klaverjasavond van Oran jevereniging. 20.00 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Vogelten toonstelling. 12.00 - 22.30 uur; 21.00 uur trekking verloting. Kerk Geref. Gem., St. Joostdijk. Ver gadering Staatk. Geref. Studiever eniging „Schouwen-Duiveland". 19.45 uur. Bruinisse Clubhuis De Nachtegaal. Ledenver gadering. 20.00 uur. Zaterdag 13 oktober Laboratorium Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Open Dag. 10.00 - 16.00 uur. Dorpshuis „Oosterhof". Vogelten toonstelling. 10.00 - 19.30 uur. Dinsdag 16 oktober Burgh-Haamstede De Schutse. Lezing de heer Drijgers over KNMI in de weer. 14.00 uur. Brouwershaven Markt. Rondrit bejaardensoos. 13.30 Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. (01110) 5017. Hodgin-kontaktgroep, kontakt-adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Re- nesse. Tel. (01116) 1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. (01114) 2131 of landelijke dienstencen trum VBOK (033) 620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. Woensdag 17 oktober Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Ned. Herv. kerk. Verkoop kinderkle ding. 13.00 - 16.00 uur. Donderdag 18 oktober Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. Van 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. Van 20.00 tot 21.30 uur. Vrijdag 19 oktober Zierikzee Huis van Nassau. Dansavond Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Dinsdag 23 oktober Zierikzee Stadhuis. Receptie i.v.m. het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeeste Th. H. de Meester. 16.30 uur. Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. Van 19.30 uur tot 20.30 uur. Woensdag 24 oktober Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Scharendijke Putmeet. Vergadering Raad van Bestuur Reiningsdienst. 16.00 uur. Donderdag 25 oktober Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. Van 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. Van 20.00 tot 21.30 uur. Vrijdag 26 oktober Burgh-Haamstede De Schutse. Start kursus brooddeeg- figuren maken. 09.30 uur. Dit is een publikatie van de in VEGIN samenwerkende Gasbedrijven Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Ncscio. 15.45 - 16.45 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Donderdag 11 oktober Burgh-Haanistcdc Parkeerterrein Amrobnnk. Exkursie naar boomgaard fam. IiOeuwe Ncd. Ver. van Huisvrouwen. 13.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Start vólks- danslessen. 20.00 uur. Zonnemaire Openbare Kleuterschool. Ouder avond. 20.00 uur. Noordgouwc Dorpshuis. Hearing over de ver Zaterdag 27 oktober R.K. kerk. Koncert Zierikzees Ka merkoor. 20.30 uur. Maandag 29 oktober Brouwershaven Stadhuis. Begrotingsvergadering ge meenteraad. 19.30 uur. Dinsdag 30 oktober Burgh-Haamstede ZWN-station Burgh. Exkursie naar suikerfabriek in Dinteloord. 08.45 uur. Woensdag 31 oktober Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Dinsdag 6 november Kcrkwcrvc Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Dinsdag 13 november Burgh-Haamstede De Schutse. Lezing over Zeeuwse sie raden door de heer Van de Have, ju welier uit Goes. 14.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Vergadering vie ring Brouwershaven 700 jaar. 20.00

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2