Prijzen voor smulfestijn EN ZO WERD DE CONCERTZ [AL VAN DE SCHOUWSE BEVOLKING Scouting Nederland voorlopig niet op eiland Dwars-in-de-Weg DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zandwinning Kop van Goeree nu bij Volkeraksluizen Magere Runderlappen Braad- en Sucadelappen Soepvlees SUPERMARKT DE VLIEGER Waarschuwing voor fosfor i<ïu C Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hoorzitting Concertzaal De bewoners van Zonnemaire maken zich zor- Dinsdagavond werd de vernieuwde Concert gen over de provinciale weg door hun dorp. 2aa| jn zierikzee officieel heropend. (Pag. 3). (Pag- 2). Oefening SD-trofee In Noordwelle werd dinsdagavond een groot- Het toernooi om de Schouwen-Duive- scheepse hulpverleningsoefening gehouden, land-trofee wordt in 1985 afgewerkt op zater dag. 4). dag 1 juni. Plaats van handeling is het nieuwe Zierikzeese sportpark. (Pag. 5). DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23607 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een verstandig man beoordeelt het nieuwe naar het oude. Sophocles Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe zon In de nacht en ochtend plaatselijk mist en minimumtemperatuur onge veer acht graden: overdag droog en af en toe zon; middagtemperatuur circa vijftien graden; weinig wind, kracht drie of minder, in hoofdzaak uit zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 15 okt.: Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht; zuidwest 3 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.; 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht; west 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 okt. Zon op 6.59, onder 17.52 Maan op 18.53, onder 9.28 Laatste Kwartier: 17 okt. (22.14) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Lnngwater 12 okt. 4.47 16.23 10.03 22.24 Springtij: 12 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er is een einde gekomen aan de bijzonder natte periode, die vijf weken lang geduurd heeft. Een hogedrukgebied zal de komen de dagen het weer bepalen en dat be tekent droog weer. Of het ook zonnig wordt hangt van de vorming van mist af en die kan in oktober bijzonder hardnekkig zijn. Vrijdag moet het centrum van het hogedrukgebied boven België komen te liggen en dan is er, zeker in de zuid elijke provincies, maar weinig wind. In de komende nacht en ochtend is er plaatselijk al mistvorming en de tem peratuur daalt tot ongeveer acht graden. Vrijdag overdag is de zon er af en toe en het kwik loopt 's middags tot ongeveer vijftien graden op. Tijdens het weekeinde hangt de temperatuur sterk van de eventuele mist af. In hardnekkige mistgebieden wordt het niet warmer dan een graad of elf maar op plaatsen waar de zon langdurig schijnt kan het nog wel achttien graden worden. ZIERIKZEE - Het was dan dinsdagavond wel de officiële opening van de vernieuwde Concertzaal, maar er waren toch woensdag velen onder de gasten, die juist deze bijeen komst als de eigenlijke ingebruikname beschouwden. Als „open-avond" aangekon digd stelde Mondragon de Concertzaal gratis beschikbaar, .traden eilandelijke amateurs in alle soorten genre belangeloos op en werden entreegelden niet geheven. ZIERIKZEE - De Zierikzeese On dernemers Centrale reikte woensda gavond in Mondragon de vier geldprijzen uit in het kader van het Zierikzees smulfestijn. Dc eerste prijs (waardebonnen ter waarde van 1000,-) was voor Petra Zondag uit Zierikzee, de tweede prijs ging naar mevrouw J. de Ronde uit Bruinisse, zij kreeg waardebonnen ter waarde van 750.-. Dc derde prijs werd uitgereikt aan de heer J. W. van Oost uit Zierikzee, die waardebonnen ter waarde van 500.- in ontvangst nam en de heer W. Brouwer uit Brui nisse won de vierde prijs. Hij kreeg waardebonnen ter waarde van 250,-. Op de foto neemt de verloofde van de heer Brouwer de felicitaties in ont vangst van de waarnemend voorzit ter, de heer Th. van Wijk. SCHARENDIJKE - De zandwin ning voor de ophoging van de Kop van Goeree wordt voortgezet. Bin nenkort begint Rijkswaterstaat di- rektie Zuid-Holland met het oppompen van 330.000 m3 zand in de omgeving van de Volkeraksluizen. Vanuit het Hollands diep en de Krammer wordt het zand door mid del van bakken vervoerd over het Grevclingenmeer naar de Brouwers- dam. Daar wordt een gedeelte van de oude pijpleiding gebruikt voor de overbrenging naar Goeree. In juli startte het bedrijf Boskalis Oost er- wijk b.v. met de aanleg van een pij pleiding, welke 9500 meter lang moest worden. Met behulp van de zandzuiger Orca moest 850.000 m3 zand worden opgezogen voor de Kop van Goeree. De werkzaamheden zijn echter onlangs gestaakt, omdat de zandzuiger slechts blubber spoot en geen zand. Advertentie Nog nooit vertoond 1 kg f 9,98 1 kg f 13,98 1 kg f 10,98 Geldig van donderdag t/m zaterdag Oosterland Tel. 01114-2752 Het hele Concertzaal kompleex, het podium de nieuwe stoelen, de schitterende entree - was deze avond van Schouwen-Duiveland zelf. Met een sfeertje dat er best mocht zijn. Met enthousiasme voor het afwisse lende programma van muziek, toneel en dans, dat een zorgvuldige opbouw inhield van luisteroptredens naar een wervelende climax met het onge dwongen Ensemble Alteklein. Wanneer zoveel amateurs op even zoveel verschillend gebied zich ten to nele begeven, lijkt het wel even een beetje van vroeger, voordat teevee en video hun allesverslindende invloed gingen uitoefenen. Hoewel: niet allesverslindend. Dat Een klein beetje cirkus dus, mis schien dat drs. J. Chr. Erbrink van de kommissie Concertzaal zichzelf daarom wel als spreekstalmeester betitelde. Hij praatte de verschillende onder delen van het programma aan elkaar en verwelkomde onder anderen de Noordierse kinderen (met hun gast gezinnen), die door hun aanwezigheid een onvervalst Hollandse amateur avond konden meemaken. Van de eenacter van de Tbneelgroep Ouwer- kerk zullen zij niet zoveel begrepen hebben, maar het overige publiek kon vaststellen dat Eugène Tbtté en Ada Snijders met veel toneelgevoel allesbehalve amateuristisch een scè ne van Dimitri Frenkel Frank op de bühne kunnen zetten. Een knappe prestatie onde regie van Rinus Pankow. Muziek Muziek is internationaal, dus geen taalproblemen. Kunst en Eer, al zove le keren te beluisteren op het Concert-podium, beet welluidend de spits van het programma af met uit stekende vertolkingen van goed in het gehoor liggend koncertmarsen, zoals een selektie van muziek vaïi.En- Een vrolijke groep uit de Schouwse samenleving presenteerde zich muzikaal, zingend en dansend als Ensemble Alte klein in de vernieuwde Concertzaal. nio Morriconi's met onder andere, Once upon a time in the west... Mevrouw Nel van den Bruinhorst bezong Zierikzee, maar dan met de- klamatie. Lofdichten op de Concertzaal-stad, van Joop Volkeri, Jan Tuinder en Hans Warren, met een lichtvoetige muzikale omlijsting door Cathy Kotoun aan de vleugel die met frases uit Zomer in Zee land" evengoed lofuiting op haar streek pleegde. Cathy begeleidde (buiten gezichts veld) daarna de balletdanseressen van mevrouw Kramersschool, een maal in roemeens-russische sfeer en een pas de quatre (op spitzen) op muz- kek van Fr. Copin. Klassieke geluiden, uiteraard, ook bij de Zierikzeese Strijkerskapel, bestaande uit docenten en leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. Een prachtige uitvoering gedeelten uit Vi valdi's Concerto in A kleine terts. Balzaal Muziek in welke vorm ook is be langrijk in het leven, dat bleek deze avond duidelijk. De laatste muzikale prestatie werd geleverd door het See- town Combo, toonaangevend bij het dansfeest in dezelfde Concertzaal die tevoren volstond met de stoelen voor het publiek. Mondragon-direkteur N. van der Zwan vond het prettig te la ten zien in hoe korte tijd de gehoor zaal tot balzaal kan worden formeerd. Maar voordat al die stoe len in allerijl werden verwijderd, sprak hij een dankwoord tot de speci aal uitgenodigde werkers aan de ver bouwing, en deelde hij geschenkjes en bloemen uit aan vertegenwoordi gers van alle opgetreden groepen. De heren H. Asma en Chr. Erbrink gaf hij door Joh. Berrevoets Jr. gemaakte foto's van de groep Ierse kinderen. Deze twee heren hadden zich ver dienstelijk gemaakt voor de organi satie van deze inwijdingsbijeen komst van de Concertzaal voor de Schouwse bevolking. Het bal werd geopend met een foxtrot-demonstratie van scholieren van mevrouw Kramer, die daarna met een changing-partners alle danslustigen op de vloer noodden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Ode op Zierikzee, met deklamatie van mevrouw Nel van de Bruinhorst en een knappe muzikale omlijsting van Cathy Kotoun. tèrblijfsrekreatie schept precedenten ZIERIKZEE - De laatste tijd wor den op Schouwse stranden fosforgra- naten gevonden, waarvoor de rijkspolitie van Schouwen-Duive land en waarschuwing wil laten uit gaan. Indien men een dergelijke granaat aantreft, luidt de eerste waarschuwing het projektiel niet met de handen aan te raken. Het komt namelijk voor dat de fosforgra- naten beschadigd zijn, hetgeen brandwonden aan de handen kan ver oorzaken. Indien er toch fosfor aan handen komt luidt het advies: direkt de handen onder water houden en al dus direkt naar het ziekenhuis gaan. Daar kan men.de fosfor verwijderen. na een geslaagde oefening plots eens even vlot demonstreerden tot wat voor moeilijke sprongen zij in staat zijn. 't Zou niet misstaan hebben bij Krone, Boltini of noem maar een cir kus. Alteklein deed daar de laatste schep bovenop bij het afsluiten van het programma. Met een man en vrouw of vijftien, lekker gek en ge kleurd gekleed, hadden zij met hun eerste nummer She's got eyes of blue de aandacht van de zaal al meteen te pakken. Hun optreden deed wel enigszins denken aan die franse toestand met Michel Fugain en z'n big bazar, losjes vrolijk en gezellig. Misschien dat de hele groep (wanneer de instrumenten althans draagbaar zijn) zich in de toekomst ook nog wat meer dansend gaat opstellen, want dat zou best leuk zijn. Nu bleef dat beperkt een - overigens wervelende - solo van een van de Alteklein-dames die daarmee .Matilda" een extra'tje ZOC-aktie GOEDEREEDE - Het Technisch Overleg Grevelingen (TOG) meent dat het niet wenselijk is om nu reeds moge lijkheden voor verblijfsrekreatie ten behoeve van Scou ting Nederland op het eiland Dwars-in-de-Weg te scheppen. De Voorlopige Raad van Bestuur voor de Gre velingen ging met dit standpunt akkoord. Woensdagmid dag werd in Goedereede het Programma van eisen Buitendijks gebied Brouwersdam behandeld. De Raad stemde in met het programma, maar nam wel de advie zen van TOG over ten aanzien van Dwars-in-de-Weg en de Haven van Bommenede. Wat Dwars-in-de-Weg betreft vreest het TOG precedentwerking en het wordt minder wenselijk geacht om aan Scouting Nederland het exklu- sieve recht van overnachten op het ei land te verlenen. TOG meent dat het aanbeveling verdient eerst voor het hele Grevelingengebied het beleid vast te stellen met betrekking tot de verblijfsmogelijkheden van groepen. Oesterkultures In het koncept Programma van ei sen is aan de Haven van Bommenede een rekreatieve funktie jachthaven toegekend. Indien bij de op korte termijn te maken keuze voor een zou te of zoete Grevelingen voor een zoute oplossing wordt gekozen, dan bete kent dit, dat de haven van Bommene de een funktie zou kunnen gaan vervullen voor oesterkultures in de Grevelingen. Vanuit het bedrijfsleven en de gemeente Brouwershaven is kenbaar gemaakt dat er voor een der gelijke funktie in principe wezenlij ke belangstelling bestaat. In de haven zouden dan niet alleen aktivi- teiten op het gebied van overslag en verwerking van oesters plaats kun nen vinden, maar op grond van de konstruktie van de haven (betonnen bodem) zouden zelfs oesterputten kunnen worden aangelegd, in de ha ven zelf", schrijft het TOG aan de Grevelingenraad. De mogelijkheden van de haven voor de oesterkultures, mogen niet nu reeds teniet worden gedaan door het scheppen van moge lijkheden voor de inrichting van dc haven, tot jachthaven. Ook burge meester C. Slabbekoorn liet weten dat de huidige haven voor oesterkul tures bestemd moet worden. werd in de Concertzaal duidelijk. Het was maar een greep van wat zo velen aan verschillende hobby's beoefenen, maar genoeg om te konstateren dat verenigingen, clubs en gezelschappen toch wel moeten floreren. En al was niet alles wat werd gepresenteerd van top niveau, dat maakte in feite niets uit. De Concertzaal werd uitgepro beerd, het podium werd bemand, het publiek amuseerde zich en daar ging het allemaal om. Cirkusachtig sfeertje Na serieuze vertolkingen werd de sfeer soms ineens heel anders, zoals toen de meisjes van Delta Sport in hun gympakjes met diagonale streep

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1