berichten het verleden streeknieuws dissert 1 U.V.V. op de bres voor eigen kontakt-projekt SAMAN BV Duiveland heeft sinds donderdag EBH O verenig ing i Redelijke winst in mosselhandel 6 Advertentie Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. K. Hendrikse, gezinsdienst m.m.v. kinderkoor Jom-Jom. 11.00 uur ds. C. L. de Rooij, gezins-kinderdienst; 19.00 uur ds. De Rooij, zangdienst, m.m.v. Herv. Kerkkoor. Kerkwerve: 11.00 uur eerw. hr. A. v. d. Ploeg, Goes. Serooskerke: 10.00 uur ds. Bo- lijn, 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. Baas. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. O. C. Kerssen. Renes- se: 9.30 uur ds. T. S. Fahner. Noord- welle: 11.00 uur ds. T. S. Fahner. Scha- rendijke: 10.00 uur ds. J. B. Duk. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Schnei der, Dienst van Woord en Tafel. Zon- nemaire: 11.00 uur Schneider. Noord- gouwe: 9.30 uur ds. D. R. Jonker. Dreischor: 11.00 uur ds. D. R. Jonker, (winterkerk); 19.00 uur zondags school (kleintjes). Ouwerkerk: 10.00 uur dhr. S. Sies. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Alb. van den Ban. Ooster- land: 10.00 uur ds. W. Vijfvinkel, bed. H. Doop: 18.00 uur ds. C. Bolijn, Se rooskerke: 11.30 uur zondagsschool. Sirjansland: 10.00 uur kand. A. van Herk, Stellendam; 18.30 uur ds. S. Ju- melet, Polsbroek. Bruinisse: 10.00 uur ds. Tbekens, bed. H.A.; 15.00 uur in ,,In 't Opper", viering H.A. voor Ger. en Herv. bewoners ds. W. F. Tee- kens; 17.00 uur ds. Teekens, voortz. H.A. en dankz. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. P. Blokland; 18.30 uur ds. Stutvoet, Brouwersha ven; viering H.A. Haamstede: 10.00 uur ds. S. Groen, Hellevoetsluis; 19.00 uur ds. J. Noordhof, 's- Gravenzande. Scharendijke: 10.00 en 19.00 uur ds. Kamermans, viering H.A. Brouwershaven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. R. Stutvoet; 18.30 uur ds. J. Hage. Nieuwerkerk: 10.00 uur dhr. C. Dalebout, Zevenbergen; 17.00 uur dhr. J. Verheul, Spijkenisse. Bruinis se: 10.00 en 17.00 uur dienst. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur ds. Geertse- ma, Goes; 18.30 uur ds. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. B. de Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. M. van der Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur ds. Van Gelder. Oosterland: 10.00 en 14.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. Van Gelder. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 13.30 en 18.00 uur lees dienst, in de Lutherse kerk. Nieuwer kerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Haamstede: zo. 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37 Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba re lezing, 11.00 uur Wachttorenstudie. Donderdag: 19.00 uur Theokratische school; 20.30 uur dienstvergadering. Rode Kruis Ziekenhuis 18.15 uur ds. P. Blokland. ,,In de komende dagen zal Jacob wortel schieten, Israël bloeien en uitspruiten zodat zij de we reld met vruchten vervullen. Jesaja 27 6 We zeggen het wel eens, om de moed er in te houden: Na regen komt zonne schijn. We willen daarmee zeggen: na tijden van tegenspoed komen er weer betere dagen. Voor Israël braken er nu betere tij den aan. Wat had Israël gezucht onder haar bezetters! Assyrië was een van haar overheersers geweest, alsmede Babylonië en Egypte. Later waren het de Sleuicoiden en Ptolemaeën. En als je de geschiedenis langs gaat, zijn er na hen nog vele onderdrukkers ge volgd. De geschiedenis van Israël is één reeks van onderdrukkingen. De profeet voorzegt nu dat God de onderdrukking van Israël wenden zal. Hij zal die volken, die het Zijn volk zo moeilijk maken, eigenhandig straffen. Als gedrochten - de levia than en de slang - worden zie hier ge tekend. God zal ze doden en in de zee drijven. Dan springt de profeet over op een ander beeld. Het is het beeld van de wijngaard. In de dagen van het oor deel hebben daar dorens en distels gegroeid. Maar als God zich in Zijn gunst tot Zijn volk wendt moeten die wijken. Er moet weer ruimte komen voor Israël te midden van de volke ren. Daar zorgt God zelf voor. Het zal niet lang meer duren. In de komende dagen zal Jacob wortel schieten. Het volk van God wordt hier vergeleken met een wijn stok (net als in Psalm 80). Er is nu weer grond, die ruimte voor haar wortels biedt. Zo kan Israël een zegen worden voor de gehele we reld (zoals God aan Abraham beloofd had). Daardoor wordt het mogelijk dat de wijnstok in bloei komt en vrucht gaat zetten. Deze bloeiende vruchtdragende wijnstok is voor heel de wereld van betekenis. Zij zal de wereld met haar vruchten vervullen. Israël is maar een klein volk. Maar toch heeft het een onovertroffen bete kenis. De ruimte die Israël in de we reld der volken weer krijgt, maakt het mogelijk dat later in Bethlehem de Messias geboren wordt. Deze Ge zondene van de Vader heeft geleden, is gestorven en begraven, maar ver rees ten derden dage uit het graf. Zo kon er een boodschap van heil aan de wereld verkondigd worden. De zen ding vond haar oorsprong in Jeruza lem. Vanuit die plaats verspreidde zich het Evangelie over de gehele we reld. Hier wordt duidelijk hoezeer Is raël altijd de spil van de geschiedenis is geweest. En Israël is dit nog. Het Heil is uit de Joden. Die vruchten van deze wijnstok, ze worden ons aange boden. Het zijn vruchten ten leven. Wij hebben onze hand uitgestoken naar vruchten, die ons het verderf en de dood brachten. Maar God heeft een weg tot ons heil uitgedacht. In dat plan is de terugkeer van Israël een belangrijk moment. Zijn de vruchten van Israels herstel ook ons reeds tot zegen geworden? Bru W. F. T. Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH 4-10. Aanvoer 262 dieren. Prijzen per stuk: Luxe paarden 1700 - 3050; voljarige 1500 - 2650; luxe 2-jarige merries 1350 - 2300; luxe 2-jarige hengsten 1250 - 2250; luxe 1-jarige merries 700 - 1400; luxe 1-jarige hengsten 700 - 1300; veulens, luxe merries 450 - 850; veulens, luxe hengsten 350 - 850; hitten 700 - 1600; Shetlandse pony's (ruins) 250 - 550; Shetland se pony's (merries) 300 - 600. Prijzen per kg: Jonge slaehtpaar- den 5,10 - 6,10; en oude 5,15 - 6,15. De handel was rustig en de prijzen waren lager. De Eierveilingen BARNEVELD 4-10. Eierveiling Ei- veba BV. Aanvoer 4.974.400 stuks. Stemming: vriendelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 55-56 gram 12,10; van 60-61 gram 12,65 - 13,00; en van 65-66 gram 12,70 - 13,15. Eierveiling. Aanvoer 1.902.240 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 10,65 - 10,65; van 56-57 gram 11,90 - 12,15; van 61-62 gram 12,65 - 13,00; en van 66-67 gram 12,85 - 13,95. Eiermarkt. Aanvoer 1.700.000 stuks. Stemming: vlot. Eieren van 48-54 gram 9,80 - 12,30 per 100 stuks, kg-prijs 2,04 - 2,28; van 57-61 gram 13,35 - 14,00 per 100 stuks, per kg 2,34 - 2,30; van 64-67 gram 14,10 - 15,10 per 100 stuks, per kg 2,20 - 2,25; scharrel eieren 1,00 - 1,50 per 100 stuks ho ger; witte eieren 62 gram 13,45. Alle bindingen worden met speciale apparatuur getest BRUINISSE - ZIERIKZEE - De mosselexporteurs startten het sei zoen 1984/1985 met een redelijke winstmarge tussen aankoop en ver koop, kennelijk omdat men lering had getrokken uit de slechte be drijfsresultaten van 1983/1984. Maar bij sommigen ging vorige week de natuur blijkbaar toch weer boven de leer, de prijzen levering franco Parijs werden drastisch ver laagd en daardoor verminderde de aantrekkelijkheid, om naar de vismarkt in Rungis te verzenden. Door een voorzichtige aankooppoli tiek probeert men nu wel een gedeel te van de verlaagde verkooprijs op de aanvoerend kwekers te verhalen. Ver gelijkt men de prijzen van deze week met die van enkele weken geleden, dan konstateert men wel een verla ging van enkele tientjes. Natuurlijk is een prijs van ruim 60,- per ton nog zeer goed en voor de kleinere mosse len wordt meestal toch nog een tient je meer betaald dan de minimum prijs. Het grote euvel is de kleine voorraden waarover de kweker dit seizoen als gevolg van de stormscha de beschikt. VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-2228 Abida, 4-10 van Rotterdam naar Kingnorth Acila, 4-10 350 o Sri Lanka naar Bahrain Alnati, 4-10 30 wmv Kp. Blanc naar Rotterdam Maasluis, 4-10 600 wzw Managua naar Balboa Moordrecht, 4-10 408 0 Taipei naar Longbeach Nedlloyd Delft, 4-10 15 z Kreta naar Port Said Nedlloyd Houtman, 4-10 van Fos Sur Mer naar Rotterdam Ondina, 4-10 625 ono Nassau naar Houston Onoba, 4-10 van Boston naar Aruba uit de krant van 50 jaar geleden ZONNEMAIRE - Door zuster van Andel zijn in haar ressort bijeenge bracht 1182 oude fietsplaatjes. Die vertegenwoordigen met nog eeriige andere dinden een gewicht van 13 kg koper. Het vorig jaar was dat gewicht 10, kg. De opbrengst van het metaal komt ten goede aan de Nazorg van de- Ned. Vereeniging tot Behartiging der t.b.c.-patiënten. De zuster meent het publiek van Zonnemaire te mogen bedanken voor de medewerking in deze. KORT BERICHT - Binnenkort zal de Haagsche telefoondienst automa tische tijdmelding invoeren. Men be hoeft slechts dan een bepaald tele foonnummer te draaien om in den telefoon een menschelijken stem den tijd te hooren afroepen. In de loop van November hoopt men deze nieu wigheid in dienst te kunnen stellen. ZIERIKZEE - De firma A. Timmer man Cz. zal op de raadzaal een luidspreker-installatie plaatsen, waardoor het bij de installatie van de nieuwen burgemeester gesproken woord vóór het stadhuis in de Meelstraat hoorbaar zal zijn. BRUINISSE - De matroos L. v. P. van de veerboot ,,Zijpe" kwam Zater dagmiddag met het linkerbeen tus- schen den staaldraad beklemd. Ge lukkig kon hii zich den schoen van de voet wringen, zoodat de draad er af gleed en hij zich gelukkig mag noe men er met een gekneusd been af te komen. ZIERIKZEE - Donderdagmiddag werd de nieuwe zaak van den heer J. Ornée, in de St. Domusstraat, waarin sedert jaren het slagersvak werd uit geoefend, eenigszins plechtig geo pend. Een schat van bloemen was den eigenaar-ondernemer bij deze voor hem heugelijke gebeurtenis toege zonden. De winkel en de étalage zien er schitterend uit, met wit glas en nikkelen standaards. De uitstalling bevat keurig opgemaakte, deels ver sierde krulstaartproducten. ZIERIKZEE - Wij herinneren onze lezers er nogmaals aan, voor zoover hunne uurwerken den officieele tijd aangeven, dat in den nacht van Zater dag op Zondag de Zomertijd eindigt. NIEUWERKERK - Zaterdag 6 Oc tober a.s. zal des namiddags de Chr. Jongevrouwen Club ..Exelsior" in ..Rehoboth" een tentoonstelling hou den, van kleedingstukken en derge lijke, die binnenkort verdeeld zullen worden. NAJAARS-SCHOUWING - Met het oog op de grote noodzakelijkheid van een onbelemmerde toestrooming van het water naar het stoomgemaal, worden de eigenaars en gebruikers van gronden er toch uitdrukkelijk op geweezen dat de slooten en andere af wateringsmiddelen, langs wegen en dijken geleegen, van riet en ander on kruid moeten gezuiverd zijn. Het uit- koomend vuil moet onmiddellijk van den weg worden verwijderd. HAAMSTEDE - In den vergadering der gemeenteraad sprak den voorzit ter uit. dat het luchtvaartterrein „Haamstede" met zijn verschillende uitbreidingen en verbeeteringen thans geschikt is verklaard voor alle vliegtuigen en nu een volledige lucht vaarthaven is. Vervolg van pagina 1. nen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met menselijk kontakt en kontinuïteit in het werk als voor naamste kenmerken." Aan de kontinuïteit wordt zwaar getild binnen de U.V.V.zo blijkt uit de woorden van mevrouw Van der Linde. Er worden bij dit projekt dan ook niet zomaar dan door de ene en dan door de andere U.V.V.-ster be zoekjes afgelegd bij die en gene. „Nee", laat de voorzitster weten: „wij streven ernaar dat steeds dezelf de vrijwilligster naar dezelfde be jaarde, patiënt of pupil gaat. Dan wordt de mogelijkheid geboden een vertrouwensrelatie op te bouwen". Zij ziet het werk van de U.V.V. in dit projekt als een brugfunktie tussen de mensen in de tehuizen en de wereld daarbuiten. Ook voor eenzame be jaarden, die nog op zichzelf wonen, kan bovendien die brugfunktie van belang zijn. De U.V.V.-sters bieden zichzelf niet aan, maar komen op aanvraag door de maatschappelijke werkster, de gezinsverzorgster of door de betrokkenen in „Borrendam- me", Corneliastichting of Schou- wenoord. Selektie Projektleidster Willy Swartz (of haar plaatsvervangster mevrouw R. Eekman) zoekt, na zo'n aanvraag, tussen de namen van de mensen.d ie zich voor het „Vriendschappelijk Kontakt" beschikbaar hebben gesteld, naar de juiste persoon. Over igens, laat Willy weten, dat lang niet altijd van te voren precies is te zeggen of de juiste vrijwilligster naar de juiste man of vrouw werd verwezen. Met andere woorden: vaak moet in de praktijk blijken of de vrijwil ligster in staat is een goede relatie op te bouwen met de persoon, die zij be zoekt en anderzijds of de man of vrouw, die bezocht wordt, het goed kan vinden met de U.V.V.-ster. Dat is natuurlijk belangrijk. De bezoekjes zijn bedoeld om de eenzamen wat af leiding te verschaffen en om eens een fijn gesprekje met hen te kunnen voeren. In de praktijk pakt dat ook vrijwel altijd goed uit, want de U.V.V. gaat nou eenmaal niet over één nacht ijs. „We rommelen niet zomaar wat aan", aldus mevrouw Van der Linde. Zoals gezegd selekteert de projekt leidster en vervolgens heeft de U.V.V.- ster, die het Vriendschappelijk Kon- taktbezoek aflegt een gesprekje met de personeelsfunktionaris als het mensen in een tehuis betreft. De vrij willigster is dan derhalve goed op de hoogte van de man of vrouw, die zij gaat bezoeken. Dat schept de moge lijkheid reeds snel en goed kontakt tot stand te brengen. Belevingswereld klein Lizette Kneepkens en de heer Boot bevestigen, dat de bewoners in respektievelijk de Corneliastichting en in „Schouwenoord" werkelijk uit kijken naar deze regelmatige bezoek jes. Hun belevingswereld is immers - vooral wat de bewoners van de Corne liastichting betreft - vrij klein gewor den en een vast gezellig praajte op een bepaalde middag met een U.V.V.- ster kan daar een hoogtepunt in gaan vormen. De vrijwilligster moet dan ook beseffen, dat juist die kontinuï teit in har bezoekjes van groot belang is en dat daar niet om een ditje of dat je van afgeweken kan worden. Bin nen de U.V.V. is men zich dat terdege bewust, alleen de klub, waar Willie Swartz ten behoeve van het projekt „Vriendschappelijk Kontakt" uit kan putten, is vrij beperkt. De U.V.V. telt ruim zestig leden, maar heeft, zoals wellicht bekend, nogal wat meer projekten onderhan den, zoals: de oppascentrale ten be hoeve van gezinnen met gehandikap- te kinderen, de bokkenwagen in het Rode Kruis ziekenhuis, het rijdend winkeltje in de Corneliastichting, de ontspanning voor bejaarden in groepsverband, de kinderoppas dienst, patiëntenbegeleiding en de verkoop van kinderpostzegels. Willie Swartz zou dan ook blij zijn als mensen, die eens een uurtje per week of per veertien dagen beschik baar hebben en die ten dienste van het projekt „Vriendschappelijk Kon takt" zouden willen stellen, zich bij haar meldden, tel. (01110)-4714. Wie meer tijd beschikbaar heeft is uiter aard ook welkom, maar, zoals gezegd, een uurtje per week zou al voldoende zijn. Het projekt blijft onder de para plu van de U.V.V., maar de leden van deze Unie hebben zelf de keus voor welk projekt zij zich willen inzetten. Je opgeven als vrijwilligster voor het „Vriendschappelijk Kontakt" houdt dus niet in, dat er van je verwacht wordt, dat je je voor alle U.V.V.- projekten gaat inspannen. Steun in de rug Wellicht is het voor adspirant-vrij- willigsters nog belangrijk te weten, dat ze bij het projekt „Vriendschap pelijk Kontakt" altijd de steun in de rug hebben van de projektleidster en van de personeelsfunktionaris in de tehuizen waar de bezoekjes worden afgelegd. Tussen henvinden regelma tig werkbesprekingen plaats ten be hoeve van een optimale organisatie. NIEUWERKERK - In Duiveland is een E.H.B.O.-vereniging opgericht. Tij dens een donderdagavond gehouden vergadering te Nieuwerkerk werd beslo ten tot oprichting van een dergelijke vereniging in de gemeente Duiveland. De oprichting is een vervolg op tijdens de afgelopen winter gehouden E.H.B.O.-lessen te Nieuwerkerk en Oosterland. Deze lessen werden georgani seerd door het Rode Kruis Duiveland. Tijdens de vergadering werd een bestuur gekozen. Dit bestaat uit: de heer P. Stoutjesdijk (voorzitter), de heer W. A. Lems (sekretaris), mevr. W. Dooge (penningmeesteresse), mevr. M. van der Have (2de sekretaresse) en mevr. M. C. van Snippenberg (2de penningmeesteresse). De vereniging is gestart met circa 25 leden. Het bestuur zal de vereni ging aanmelden bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O. te Maarn. De jonge E.H.B.O.-vereniging is de tweede op Schouwen-Duiveland. Middenschou- wen kent sinds 1981 een E.H.B.O.- vereniging, die in Kerkwerve is ge vestigd. Het Rode Kruis Duiveland heeft de nieuwe vereiging een forse steun ge geven door de schenking van een gro te hoeveelheid verbandmiddelen. De ze worden gebruikt bij de in de komende winter nieuw te starten kursussen. Deze winter zullen uit sluitend herhalingslessen worden ge geven. Degenen, die in het bezit zijn van een geldig E.H.B.O.-diploma en lid willen worden van de nieuwe ver eniging, kunnen zich aanmelden bij de sekretaris, de heer W. A. Lems, Sandströmstraat 13 te Oosterland. Dokter L. J. van de Zande te Nieu werkerk heeft zich bereid verklaard op te treden als medisch begeleider van de E.H.B.O.-vereniging Dui veland. ZONNEMAIRE Ouderavond Openbare Kleuterschool De jaarlijkse ouderavond van de Openbare Kleuterschool te Zonne maire wordt gehouden op donderdag 11 oktober in de kleuterschool, aan vang 20.00 uur. De agenda van de vergadering ver meldt onder meer de volgende zaken: na de opening van de bijeenkomst vertelt B. Breeman iets over het ge ven van muziekonderwijs. Breeman is leraar aan de Christelijke Pedago gische Academie. Aansluitend is er gelegenheid tot het stellen van vra gen over dit onderwerp. Vervolgens is er pauze (met verloting), worden de notulen gelezen en financieel over zicht, waarna er. bestuursverkiezing is. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de dames J. M. v. d. Bijl-Dalebout, E. P. Prince-Mastenbroek en A. M. E. Dekker-Zwart. De rondvraag besluit de vergadering. NOORDGOUWE Bejaarden bezochten Walcheren Woensdagmiddag zijn de bejaarden van Noordgouwe op reis geweest naar Walcheren, waar een rondrit gemaakt werd met een bus van de fa Van Oeve- ren. Chauffeur Nelis Hagens vertelde het een en ander over het landschap. Rond half zes werd het dorpshuis weer bereikt waar een goed verzorg de koffietafel klaar stond. Mevrouw De Wit wenste tot slot ieder wel thuis, na dankwoorden aan alle me dewerkenden. BRUINISSE H.V.G.-vergadering Op dinsdag 9 oktober hoopt de Her vormde Vrouwengroep „Helpt Elkan der" weer bijeen te komen in het Nederlands Hervormd verenigings gebouw. Aanvang half acht. Als spre ker is uitgenodigd de plaatselijke predikant, ds. W. F. Teekens. Oud papier De NBuma-zending is voornemens op zaterdag 6 oktober oud papier op te halen in Bruinisse. De wagens star ten om half negen. Verzocht wordt om het papier gebundeld gereed te zetten. De winnaars van de puzzel van vo rige week zijn: C. Boot-Bolle, Oudeweg 8, Zierikzee. J. Poorters, Wielingenstraat 67, Zierikzee. De oplossing van de nieuwe week- puzzel kunnen worden gestuurd aan de Redaktie Zierikzeesche Nieuws bode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gede poneerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Oplossing kruiswoordraadsel nr. 2456 E: HORIZONTAAL: 1. recital; 6. ca melia; 12. adel; 14. moet; 15 eb; 17. oratorium; 20. da; 21. mes; 23. prefect; 24. dun; 25. erna; 27. moed; 28. enorm; 29. ver; 31. lente; 32. Em.; 33. parel; 35. e.d.; 36. ijsbeer; 37. borrel; 39. ha; 40. ketel; 42. Mr.; 44. alant; 46. nul; 47. cider; 49. raad; 52. N.A.V.O.; 53. ion; 54. mosterd; 58. gek; 59. as; 60. Portu gees; 62. na; 63. pion; 64. emoe; 66. tjotter; 67. klimaat. VERTIKAAL: 1. Roemeen; 2. ca.; 3. Ido; 4. terp; 5. alarm; 7. amiet; 8. mout; 9. Eem; 10. Lt.; 11. amandel; 13. doffer; 16. Bern; 18. te; 19. re; 20. duet; 22. snoeshaan; 24. donderdag; 26. armband; 27. meermin; 29. varen; 30. rebel; 33. pek; 34. lol; 38. variant; 41. tumtum; 43. brokaat; 45. Laos; 48. even; 50. Borne; 51. breel; 54. moot; 55. St.; 56. eg; 68. demi; 60. pit; 61. som; 63. Po; 65. e.a. DE NIEUWE PUZZEL Nr. 2303 E HORIZONTAAL: 1. getuige bij een tweegevecht; 8. zeevis; 9. aanwijzend voornaamwoord; 10. rekenkundig vraagstuk; 12. geheel gevuld; 13. vreemde taal; 15. rond balletje van een geneesmiddel; 17. vermogend; 18. paardeslee; 19. motorschip (afk.): 21. deel van de hals; 23. oude lengte-een heid; 24. vistuig; 26. kledingstuk; 28. geluid van zeker dier; 29. mannelijk dier; 30. schertsende bijnaam; 32. niet massief; 34. tijdmaat; 36. hoofddek sel; 38. drietenige struisvogel in Australië; 39. welriekende soort van gomhars; 40. schuifbak; 41. teken van de dierenriem; 43. lange, smalle, plat te sneeuwschaats; 45. troefkaart bij diverse kaartspelen; 46. uiterst fijne huidopening; 49. gestemdheid die zich afkeert van lichtvaardigheid; 52. voermansroep; 54. insekt; 55. deel van het kompas; 56. bolgewas; 57. plechtige verklaring; 59. sint (afk.); 61. voorzetsel; 62. karakteristiek or gaan van een vis; 63. waterbewoner; 65. deel van een fietswiel; 68. lengte en afstandsmaat; 69. mohammedaans hoofddeksel; 71. langstaartige pape gaai; 72. hulzen van gedorste koren aren; 73. muziekinstrument. VERTIKAAL; 1. muzieknoot; 2. landbouwwerktuig; 3. lofdicht; 4. nummer waarop in een loterij geen prijs valt; 5. naaldboom; 6. Neder landse Spoorwegen (afk.); 7. hoogste punt; 8. kledingstuk; 11. verachtelijk; 12. staafvormig werktuig; 13. tel woord; 14. van geringe breedte; 16. Roemeense munt; 17. politiedienst voor het onderzoek en de naspeuring van misdrijven; 18. motorvoertuig; 20. geleedpotig dier; 22. herbergier; 24. muzieknoot; 25. oorlogsvaartuig; 26. driewielige vrachtfiets; 27. en an dere (afk.); 29. houten schoen; 31. schuine balk van een dak; 33. groot moeder (kindertaal); 35. voormalig Nederlands eiland; 37. plaats op de Veluwe; 42. wapen der Javanen; 44. beginsel van blad of bloem; 47. voor zetsel; 48. onbepaald voornaam woord; 50. beeld van vluchtigheid; 51. stoomschip (afk.); 53. sterk ijzerhou dende grond; 56. nachtroofvogel; 58. glansloos; 60. tijding; 62. telwoord; 64. slaapplaats; 66. kikvorsachtig dier; 67. slangvormige vis; 68. handel baar, tam; 70. op deze manier; 72. volksnaam van de kauw. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6