Asielpoezen kregen bezoek Verwachting tot zaterdagavond: U.V.V. op de bres voor projekt „Vriendschappelijk Kontakt" Winnares reuze krentenwegge Papier en kleding voor Kinderboerderij Illegaal verblijvende Egyptenaren in Zierikzee Meer vrijwilligers zouden welkom zijn von @©v©if©iRi rrmzmn Dr. C. Boertien opent rusthuis Duinoord Geen reduktie op tolgeld Zeelandbrug ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Regen en landbouw Meerjarenplanning Toeristische brochure Vice-kampioen Volgens de deskundigen is er nog geen reden De commissie financiën gaat zich buigen over Er komt een toeristische brochure waarin tal Het meest tot zijn eigen verbazing legde Leen tot paniek voor de landbouw in verband met de de meerjarenplanning van de gemeente Zierik- van objekten op Schouwen-Duiveland, zoals van de Berg uit Zierikzee tijdens het Neder- regenval. Maar dan moet het snel droog wor- zee. Het betreft de jaren 1985-1988. (Pag. 3). stoomgemalen en vlasschuren, worden be- lands kampioenschap voor eenmans katama- den. (Pag. 2). sproken. (Pag. 4). rans beslag op de tweede plaats. (Pag. 5). VRIJDAG 5 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23604 ^ÖOELBt^ DE zierikzeescre^courant (1797 - 1889) WAARIN OPGENOMEN Wie bedenkt, hoe weinig hij let op anderen, zal in zien hoe weinig hij de aandacht trekt van anderen. S. Johnson Veel wind Duidelijk is op het terrein aan de Schelde straat, naast het dagverblijf Brug- zicht. te zien waar het beheerdersgebouw van de Kinderboerderij moet komen. OplitKtl-aklie in binnenstad ZIERIKZEE - Het bestuur van de Kinderboerderij De Punt in Zierikzee heeft het plan opgevat om iedere eerste vrijdag van de maand een oud papier en kleding-ophaalaktie te gaan houden in de binnenstad van Zierikzee. Van daag (vrijdag 5 oktober) start men daar al mee). Er wordt om 18.00 uur begonnen in- met het mestelwerk. De bouwvergun- de Weststraat en het bestuur verzoekt ning wordt een dezer dagen om het papier gebundeld gereed te verwacht. zetten. Dc realisatie van de kinder- Op financieel terrein is ook weer boerderij vordert overigens gestaag: een vordering gemaakt: de Stichting de fundering van het beheersgcbouw Cultureel Werk Zierikzee schonk een is gestort en vrijwilligers zijn bezig bedrag van 2.500,-. ZIERIKZEE - In een woning in de De Jongestraat in Zierikzee kwam dc rijkspolitie Schouwen-Duiveland donderdagavond een illegaal hier verblij vende Egyptenaar op het spoor, die bij het betreden van de woning trachtte te vluchten. Het is F. N., die na verhoor niet kon aantonen alhier legaal te ver blijven: hij had geen verblijfsvergunning noch paspoort bij zich. Nader on derzoek moet nog uitwijzen of een familielid in Amsterdam wèl dc benodigde papieren voor dc 34-jarige N. heeft. Hot verhoor van de Egyptenaar jetten en een klein blokje hasj. Dit nam oen onvermoede wending, toen laatste was reden om vannacht de op de Egyptenaar een kogel werd ge- hasjhond van Schiphol met begelei- vonden Sporen leidden naar een der naar Zierikzee te laten overko- horeca-etablissement te Zierikzee, men, die het bedrijf en de woning waar dc politie nóg een illegaal ver- besnuffelde, zónder resultaat. De ei- blijvende Egyptenaar hantrof. die genaar van het bedrijf werd eveneens eveneens naar het bureau werd over- voor verhoor in de cel gezet, de gebracht. Bij een onderzoek in de wo- 60-jarige A. H. uit Zierikzee. Vanoch- ning boven het horecabedrijf trof tend (vrijdag) was de politie volop be- men vervolgens twee wurgstokjes ?ig met het nader onderzoek, aari, een stiletto, twee valse bankbil- Half tot zwaar bewolkt en nu en dan buien; minimumtemperatuur on geveer 9 graden; middagtemperatuur omstreeks 13 graden; krachtige noordwestelijke wind, kracht zes, aan de kust en op het IJsselmeer hard, mogelijk enige tijd stormach tig, kracht 7 a 8. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 9 okt.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: west 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 6 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 6 okt. Zon op 6.49, onder 18.06 Maan op 17.35, onder 2.28 7 okt. Zon op 6.50, onder 18.03 Maan op 17.48, onder 3.39 8 okt. Zon op 6.52, onder 18.01 Maan op 18.00, onder 4.49 Volle Maan: 10 okt. (0.58) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 6 okt. 0.56 13.10 6.40 19.07 7 okt. 1.53 13.48 7.25 19.48 8 okt. 2.37 14.18 8.00 20.23 Springtij: 12 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen staat er een ste vige wind uit het noordwesten. Bo ven land is hij krachtig, ongeveer windkracht 6, aan zcc hard en af en toe stormachtig, 7 tot 8 beaufort. Met deze wind wordt lucht aangevoerd, waarin gemakkelijk buien tot ont wikkeling komen. De temperatuur laat het 's middags bij ongeveer 13 graden afweten, 's Nachts komt de temperatuur niet lager dan circa 9 graden. Het winderige weer wordt veroorzaakt door een lagedrukge bied, dat het restant is van dc or kaanachtige depressie, die in de Golf van Biscaje en in Noord-Spanje voor storm zorgde. Boven Frankrijk aan gekomen namen de luchtdrukver schillen rond het centrum snel af. Het ziet er naar uit dat deze depressie zaterdagmiddag boven Zuid-Zweden terecht zal komen. Zondag trekt zij nog verder weg. waarbij de wind af neemt en wat westelijker wordt. Het blijft dan frisjes met weinig verande ring in temperatuur en met een kans op enkele buien. Bij het „Vriendschappelijk Kon- takt" gaat het zoals gezegd, om de mantelzorg, een aanvulling op de hulpverlening door professionele krachten. Het projekt past uitste kend in de algemene doelstelling van de U.V.V.: „Het bevorderen en verle- Vervolg pag. 6 Advertentie WIJNFEESTEN eens mee in het AHRDALü 3 daagse reis per „van oeveren" touringcar, reissom f 295,— p.p. volledig verzorgd. REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 ZIERIKZEE - Dierendag '84 was voor velen dè aanleiding om eens een kijkje te gaan nemen in het nieuwe dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee. Juist omdat het op de openingsdag zo onvoorstelbaar druk was, heeft het asiel op dierendag de deuren fi guurlijk open gezet bij wijze van „open huis". De deur diende uiteraard gesloten te blijven om de bewoners niet de kans te geven de wereld buiten het fraaie gebouwtje te gaan ontdekken. Overigens gaat het niet zo goed met die bewoners: maar liefst twintig poezebeesten verblijven er nu, en dat is een beetje te veel. Derhalve was die extra belangstelling van harte wel kom donderdag, hoewel het veelal ook belangstelling betrof voor het ge bouw. Vanaf 11.00 uur tot 18.00 uur was het redelijk druk. Tbr gelegen heid van deze dag was er een foto wedstrijd uitgeschreven waarvoor aardig wat inzendigen werden ge bracht. Onderwerp was natuurlijk: het dier. Verder werd er veel informa tiemateriaal versterkt in de vorm van folders. En passant verhuisden twee parkieten (met kooi) die ook bij het asiel werden bezorgd als afstandsdie- ren, naar een huiselijker omgeving. Opwelling Van de twintig poezen verhuisde er niet één, maar Ria van Eijk vertelde daarover, dat indien er op dierendag belangstelling is voor één van die kleine en o zo schattige diertjes, de raad wordt gegeven om maandag maar eens terug te komen. Daarmee wordt voorkomen dat er (weer) die ren in een opwelling worden aange schaft en dat is niet de bedoeling. In de middaguren werden de zes prijswinnaars verwelkomd in het asiel, die hadden meegedaan aan de tekenwedstrijd ter gelegenheid van de opening. Frauke Kneepkens viel de eer te beurt de mooiste tekening van het asiel te hebben ingeleverd en kreeg de eerste prijs. Haar tekening wordt ingelijst en komt in het asiel te hangen. ZIERIKZEE - Voor mevrouw De Vos uit de Mulockstraat is het nog wel een paar dagen ,,week van het Brood", beter gezegd krentenbrood. B.B.-bakker G. Droppers overhandigde haar een reuze krentenwegge, die bij wijze van rekla- mestunt woensdag in de B.B.-winkel stond, met de bedoeling het juiste gewicht te raden. Mevrouw De Vos gokte slechts veertig gram mis, en kreeg derhalve maar liefst 6 kilo en 390 gram feestelijk aangekleed krentenbrood thuis bezorgd. Een pakje (échte) boter, een pak koffie en een pakje kandijsuiker hoorde er bij. De week van het brood 1984 zal mevrouw De Vos niet licht vergeten ZIERIKZEE - „Die mantelzorg is nooit door de profes sionele verzorgers in te vullen, ook al zouden dar wel de financiële middelen voor zijn. Mantelzorg houdt immers in, dat er specifieke aandacht wordt besteed aan een pu pil, bewoner of patiënt en zodra de professionele krach ten dat zouden gaan doen, is er geen sprake meer van specifieke aandacht, want dan moet die aandacht aan ie dereen worden gegeven. Het is voor de mensen vaak juist zo belangrijk, dat er nu speciaal voor hen iemand komt, om bijvoorbeeld een uur met hem of haar te gaan wande len." Aan het woord de heer C. Boot, di- rekteur van gezinsvervangend tehuis „Schouwenoord" naar aanleiding van het U.V.V.-projekt „Vriendschap pelijk Kontakt". Dat projekt houdt BURGH-HAAMSTEDE - De Com missaris van de Koningin in Zeeland, Dr. C. Boertien opent maandag 29 Ok tober het ver-bouwde rusthuis Dui noord aan de Kloosterweg te Burgh-Haamstede. De kommissaris zal de opening in de middag verrich ten in bijzijn van een aantal geno digden. in, dat door enkele U.V.V.-sters be zoekjes worden afgelegd bij eenzame bejaarden in de eigen woning, in de bejaardentehuizen, in verpleeghuis Corneliastichting en bij de pupillen in „Schouwenoord". Dit projekt is niet nieuw, het is al tijd al een onderdeel van de vele U.V.V.-aktiviteiten geweest, maar om dat er - om op verantwoorde wijze te kunnen blijven voortgaan met dit projekt - behoefte bestaat aan wat ruimere medewerking, is het wellicht goed dit „Vriendschappelijk Kon takt" eens wat nader te belichten. U.V.V.-voorzitster mevrouw B. van der Linde-Florusse, kontaktpersoon van dit specifieke U.V.V.-projekt me vrouw Willie Swartz, maatschappe lijk werkster in de Corneliastichting Lizette Kneepkens en de heer Boot, direkteur van „Schouwenoord" wil len die nadere toelichting graag geven. Open huis op dierendag Dit nummer bestaat uit 14 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - Wethou der A. J. Padmos kwam donderdag avond tijdens de kommissie openba re werken van de gemeente Westcrschouwen met een onthutsen de mededeling. Alle kolleges van Schouwen-Duive land zijn donderdagmiddag bij Gede puteerde drs. R. C. E. Barbé op be zoek geweest om te praten over een eventuele reduktie op de tolgelden voor de Zeelandbrug. „We vertrokken vol goede moed, maar er rolde niets uit het gesprek", vertelde Padmos. „In de naaste toekomst zal er geen re duktie en zeker geen tolvrije Zee landbrug komen. De afschrijving van de brug vindt plaats in 1989. Pas dan zal worden overwogen of reduktie zal worden toegepast. Wij, als kolleges, hebben in alle toonsoorten onze me ning gegeven, maar dat hielp niet. Het betrof slechts een mededeling van een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Dc raden van Schouwen-Duiveland zullen schrifte lijk hiervan op de hoogte worden gesteld," aldus een duidelijk ontevre den en teleurgestelde wethouder Padmos. Tanja (2'/z jaar jong) was één van de bezoekers die ter gelegenheid van dieren dag het Zierikzeese asiel bezochten. Beheerster Ria van Eijk drukte haar voor heel even één van de twintig asielpoezen in de armen. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1