NIEUWS OP WIELEN p o p c o Achttien BOVAG-garages op Schouwen-Duiveland zetten week lang deuren wijd open Dierendag op veel scholen Br Zem Rabbelaar R N E R Touwhangen in Big S Tholen krijgt popfestival op 13 oktober Walkman voor Ilonka Klink - Jong Brogum weer aktief Aktiviteiten PJZ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdas 5 oktober 1984 Nr. 23604 11 Kwart eeuw Veiligheidsinspekties wordt gevierd van zaterdag 6 tot en met zaterdag 13 oktober ZIERIKZEE - Rotterdam is de ge boortestad, van de vrijwillige perio dieke veiligheidsinspekties, zoals die nu al een kwart eeuw onder kontrole van Veilig Verkeer Nederland en sa men met inmiddels cirka 3500 BOVAG-garagebedrijven worden uit gevoerd. De afdeling van VVN in de Maasstad vormde tegen het eind van de jaren vijftig een kommissie, die moest nagaan hoe men in deze stad met periodieke autokeuringen zou kunnen beginnen. Kontakten met de BOVAG leidden ertoe, dat in juni 1959 de voorbereidende werkzaamheden startten, waarna ip september 1959 de inspekties begonnen. De deelnemende inspektiestations hanteerden keuring- eisen opgesteld door VVN, BOVAG en de Rijksdienst voor het wegverkeer. Veilig verkeer Neder land en BOVAG vieren nu feest. Ze laten heel autorijdend Nederland delen in de feestvreugde. Dezer dagen is het name lijk 25 jaar geleden, dat onder toezicht van deze instantie de eerste auto- inspektie werd uitge voerd. Wat in 1959 aarze lend in Rotterdam begon, is inmiddels uit gegroeid tot een niet meer weg te denken inspektie-systeem van personenauto's. Pubiek en overheid hechten gro te waarde aan deze vei- ligheidsinspektie, getuige het feit dat jaar lijks ruim een miljoen personenauto's worden gekeurd. Het blijkt ver der. ook; uit het gegeven, dat de overheid vanaf 1985 de periodieke auto keuringen verplicht gaat stellen. Gratis Omdat in 1984 de vrij willige auto-inspekties 25 jaar bestaan, stellen VVN en BOVAG alle Ne derlandse automobi listen in de gelegenheid hun voertuig een gratis veiligheidsinspektie te laten ondergaan. In het kader van '25 Jaar Veiligheidsinspek ties' vindt daartoe van zaterdag 6 tot zaterdag 13 oktober een landelij ke aktie plaats. Tijdens deze feestweek staan bij achttien aan de aktie deelnemende Schou- wen-Duivelandse BOVAG-bedrijven (zie voor de namen de adver tentie op nevenstaande pagina, - red.) de werk plaatsdeuren wijd open voor het uitvoeren van de gratis veiligheids inspekties, mits men vooraf en afspraak heeft gemaakt. niet in orde. Vooral ver lichtingsproblemen vor men een veel voorkomend verschijn sel. Voorts voldoen de remmen vaak niet aan de eisen, terwijl de ge- konstateerde gebreken aan andere essentiële on derdelen eveneens vaak tot direkt ingrijpen no pen. Voor veel Neder landse automobilisten is het inmiddels een uige- maakte zaak, dat zijn of haar voertuig jaarlijks een veiligheidsinspektie moet ondergaan. Keuringsgezincl Met de gratis inspektie in de periode van 6 tot en met 13 oktober beogen de organisatoren met na me de automobilisten te bereiken, die nog nooit een veiligheidskeuring hebben laten uitvoeren. Daarbij kan zo'n ken- nismakingsinspektie er toe leiden, dat de automobilist meer 'keu- ringsgezind' wordt en zijn voertuig voortaan jaarlijks ter inspektie aanbiedt. Samen met de plaatselijke afdelingen van Veilig Verkeer Ne derland zullen de deel nemende BOVAG-gara- ges in de herfst de gele genheid te baat nemen Hoe belangrijk deze veiligheidsinspekties zijn, tonen de keurings uitkomsten aan. Hoogst zelden wordt een auto aangetroffen, waarbij al les O.K. is. Heel vaak zijn er bij de gekeurde auto's bepaalde zaken hun klanten nog eens ex tra te wijzen op het nut van de veiligheids inspekties. Iedereen, die zijn per sonenauto in de aktie- week bij een van de achttien deelnemende Schou wen-Duivelandse BOVAG-garagebedrijven laat nakijken, ontvangt een folder. Naast infor matie over de VVN/- BOVAG-Veiligheidsin- spekties staat daarin een rebusprijsvraag. De oplossing kan worden genoteerd op een in de folder opgenomen ant woordkaart. Met deze kaart kan men zich te vens als nieuw lid van de vereniging Veilig Ver keer Nederland aanmel den. Onder de inzenders wordt een grootbeeld- kleuren t.v. en drie vide orecorders verloot. Vignet De keuringsstations zijn herkenbaar aan een van het VVN-embleem voorzien muurschild. De vrijwillige inspekties in deze bedrijven zijn volle dig ingebouw in de grote periodieke onderhouds beurten. Een auto, die in een verkeersveilige konditie verkeert, krijgt als dui delijk herkenningste ken een op de voorruit geplakt goedkeurings vignet. Dit vignet en het bijbehorende, op naam gestelde, inspektierap- port zijn geldig tot de volgende grote onder houdsbeurt, maximaal één jaar. Iedere veiligheids inspektie wordt uitge voerd volgens een vast door de VVN opgesteld schema. Daarbij wordt een groot aantal vitale onderdelen, dat direkt met de verkeersveilig heid te maken heeft, ge- kontroleerd. De voor geschreven kontropun- ten zijn verdeeld over zes hoofdgroepen: remmen, stuurinrichting, verlich ting, banden, karrosse rie en proefrit. Het inspektierapport bevat een indrukwekkende lijst van zaken, die aan minitieus onderzoek worden onderworpen. Alle punten worden stuk voor stuk bekeken en moeten in orde zijn wil de kontroleur aan de au to het bekende goedkeu ringsvignet met 'de krul' verlenen. ZIERIKZEE - Je kon donderdagmiddag duidelijk zien dat het Dierendag was. Heel veel kinderen en vaders of moeders liepen op straat met een kooitje of een doosje met daarin een of ander dier. We weten al lemaal dat de dieren op Dierendag een beetje meer aandacht krijgen dan op andere dagen, maar dat ze zelfs mee uit wandelen moesten worden genomen, wisten we niet. Dat was ook niet zo want in verband met Dierendag mochten de kinderen op heel veel scholen hun huisdier meenemen. En dat deden ze ook: we zagen parkie ten, kanaries, konijnen, hamstersm cavia's en goudvissen. De kinde ren, die thuis geen dier hebben, mochten hun lievelingsknuffeldier meenemen. Het zal duidelijk zijn dat iedereen het prachtig vond, al die dieren in de klas. Aan belangstelling hadden de beestjes dan ook niet te klagen. Maar het belangrijkste, dat je van deze dierendag moet leren is, dat een huisdier eigenlijk iedere dag een beetje extra aandacht moet hebben. Dat vin den ze erg leuk en dan heb je er ook meer ple zier van. En ook erg be langrijk is dat je lief bent voor dieren, niet al leen voor je eigen huis dier, maar ook voor de dieren buiten op straat en in de natuur. Dat is de les van Dierendag! Op veel scholen waren donderdag allerlei die ren in de klas. Zoals bij voorbeeld op de christelijke kleuter school ,,De Speeldoos" in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Trots staan een paar kinderen op de foto, samen met de echte en de knuffel dieren. ZIERIKZEE - Ter gele genheid van de opening van zijn bedrijf aan de Calandweg in Zierikzee organiseerde Louis Goedbloed een kleur- wedstrijd, waarbij voor de allermooiste kleur plaat een walkman te verdienen was. Na veel wikken en we gen koos de jury de kleurplaat van de negen jarige Ilonka Klink uit als de mooiste. Afgelo pen woensdag mocht de dolblije winnares haar prijs in ontvangst nemen uit handen van mevrouw Betsy Goedbloed. Aan vankelijk nam de winna res het fraaie geschenk uiterst koel in ont vangst, maar nadat foto graaf Johan D. C. Berrevoets zijn werk had gedaan huppelde zij blij huiswaarts. THOLEN - Op zaterdag- 13 oktober wordt in gemeen schapscentrum De Meulvliet in Tholen voor het eerst een popfestival gehouden, waa raan wordt deelgenomen door negen Zeeuwse en Bra bantse formaties. Het festi val begint om vijf uur 's middags en eindigt om streeks twee uur 's nachts. De organisatie van het gebeuren is in handen van de beheers- kommissie van het Thoolse gemeenschapscentrum. De bands treden beurtelings op op twee podia en een en an der wordt omlijst met een professionele lichtshow. Aanhet eerste popfestival in Tholen werkt onder andere de Goese bluesrock formatie Juke Joints mee. Zeeland wordt verder vertegenwoordigd door The Flue uit Sint Annaland, die voorna melijk blues ten gehore brengt, de jazz funk formatie Track Free uit Tholen en de Oud-Vossemeerse hardrockformatie Black Page. Brabant wordt vertegen woordigd door de formatie Tussen Haakjes uit Bergen op Zoom (foto). Deze nederpopformatie bestaat uit zanger Hanse Schot, sologitarist Lars van Herel. keyboardspeler Ivo Stuiven- berg en drummer Toon Dekkers. Rock and roll wordt ten gehore gebracht door do Roosendaalse formatie Tbxfree Jan en new-wave komt van No Deal uit Hoo- gerheide. De negende en laatste groep heet Vraat en de Jopies en brengt har drock. Deze formatie levert als extra's een stukje theater af. Als standplaats hebben Vraat en de Jopies Bergen op Zoom, maar de leden zijn afkomstig uit de hele Zuidwesthoek. BURGH-HAAMSTEDE - Morgen - zaterdag 6 oktober - organiseert jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede een wedstrijd touwhangen. Aan het plafond van de soos worden twee touwen bevestigd van een halve meter lengte en doorsnee van vier cen timeter. Tussen de muziek door krijgen telkens twee deelnemers de kans om een van de prij zen te winnen. Degene die het langst blijft hangen maakt kans op een prijs. Om mis verstanden te voorkomen moet worden gesteld, dat het slechts is toegestaan om met de handen aan het touw te gaan hangen. De beste van alle touwhangers ontvangt een prijs van vijftig gulden, de tweede beste de helft van dit bedrag en voor de derde beste ligt een aantal konsumptiebon- nen gereed. Iedere deelnemers mag zijn poging een keer trachten te verbeteren. De beste poging geldt dan. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met wedstrijd touwhangen; zondag van 14.30 tot 18.00 uur; woensdag soos voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur Jong Brogum en van 20.00 tot 02.00 uur; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharcndijkc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spel- lenavond. De Kéêtc, Vieuwerkcrk Vrijdag in 19.30 tot 23.00 uur. ZIERIKZEE - Morgen - zaterdag 6 oktober - is er weer Jong Brogum in de soosboerderij aan de Ju- lianastraat in Zierikzee. Van twee tot ongeveer vijf uur zijn er weer tal van aktiviteiten omlijst door de gebruikelijke soosmuziek. Als extra aktiviteit meldt het bestuur van Brogum een „verrassing". Erg ge heimzinnig, maar misschien toch een reden voor de jeugd tussen twaalf en vijftien jaar om zich za terdagmiddag naar de soos te begeven. ZIERIKZEE - De plattelands jongerenvereni ging organiseert de komende periode weer tal van aktiviteiten, waarvoor zich eventueel nog jongeren kunnen aanmelden. Op maandag 15 oktober worden de toneelrepeti ties weer hervat in het Tbnnenmagazijn in Brou wershaven. Hiervoor kan men zich opgeven bij Lutina van der Bijl, telefoon 01119-1229. De PJZ heeft niet alleen een tekort aan spelers, maar kan ook nog mensen achter het scherm gebruiken. Op zaterdag 1 december wordt in Goes begon nen met de bowlingkompetitie, die wordt georga niseerd door de afdelingen van 's-Heer Abtskerke, Nisse en Goes. Ook hiervoor worden deelnemers gezocht, die zich tot 13 oktober kunnen opgeven bij Lutina van der Bijl. Er wordt op 1 december gespeeld van vijf tot negen uur, hierna gevolgd door de finale. Wanneer vroegtijdig een team ge vormd is kan nog een oefenwedstrijd worden ge organiseerd. In de maand november gaat de PJZ weer met een bus naar een kunstijsbaan om daar te gaan schaatsen. Ook wordt er weer een trip onderno men naar een Rotterdams theater. Verdere mede delingen omtrent deze uitstapjes volgen nog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11