JUBILEUM-AKTIE BIJ COVINET Romantiek straalt weer af van de bruidsmode diensten Regering gaat opnieuw voorbij aan belangen kleine zelfstandigen 'OORDWI-I1I DQIMKPIJ Hoofdbestuur ZLM: 2 GOES Tijdens de vergadering van het hoofdbestuur van de ZLM werd met zorg gekeken naar het vele werk, dat met name op de akkerbouwbedrijven nog moet gebeuren en dat stagneert door de aanhoudend slechte weersom standigheden. Ook de oogst van mais, fruit en tuinbouwgewassen ondervindt veel hinder van het slechte weer. Daardoor ontstaan wisselende bedrijfsresul taten, die naar de mening van het hoofdbestuur in ons progressieve be lastingstelsel te veel worden genivelleerd. Opnieuw is gebleken, dat de rege ring weinig begrip heeft voor de rechtvaardige eisen va het midden- en kleinbedrijf om de fiskale en so ciale lastendruk te verminderen. Om de konkurrentiepositie met het bui tenland niet verder te verslechteren zal dartoe konstante druk op de rege ring moeten worden uitgeoefend. Het ZLM-bestuur stelde teleurgesteld vast dat in de rijksbegroting 1985' op nieuw voorbij gegaan is aan de belan gen van de kleine zelfstandigen in het midden en klein-bèdrijf in het alge meen en in de land- en tuinbouw in het bijzonder. Dit is des te moeilijker te verteren tegen de achtergrond van drastische inkomens offers in de vee houderij (superheffing) en de akker bouw (prijsval granen en suiker bieten). Graanbeleid Het hoofdbestuur kritiseerde even eens de lakonieke opstelling van de minister van landbouw met betrek king tot het graanbeleid. Weliswaar wordt een verlaging van de graan prijs incidenteel door hogere op brengsten gekompenseerd, maar de ongunstige oogst in Noord- Nederland logenstraft de algemene juistheid van deze stelregel. Ruimere interventiemogelijkheden kunnen bijdragen aan een vermindering van de graanvoorraden. Ook de hoge dol larkoers maakt dat de afzet van graan voor Brussel geen geld hoeft te kosten. Voor wat betreft de superheffing zijn de individuele problemen ook nu nog niet opgelost. Een regeling voor het opkopen van heffingsvrije melk quota kan voor verlichting zorgen, maar vooralsnog mogen daarvan geen hoge verwachtingen worden ge koesterd. Grevelingen Teleurgesteld toonde het hoofd bestuur zich over de houding van mi nister Braks vorige week in de Twee de Kamer ten opzichte van een motie betreffende de aanleg van een zoet waterpijpleiding naar Schouwen- Duiveland voor rekening van de over heid (Verkeer en Waterstaat) als de Grevelingen zout mocht blijven. „De ze motie is in feite een steun in de rug van het ministerie van landbouw en moet duidelijk gezien worden als een onderstreping van de onjuiste beslis sing van de minister van verkeer en waterstaat om de zoetwatervoorzie ning los te koppelen van de uitvoe ring van de Deltawerken", aldus de Z.L.M. Het echtpaar G. van der Ham krijgt van de heer H. Lippens de symbolische enveloppe overhandigd. Rechts kijkt het echtpaar AStoutjesdijk, eigenaar van de Covinet-zaak, belangstellend toe. Derde prijs voor echtpaar uil Burgh-Haamstede ZIERIKZEE - Het echtpaar G. van der Ham uit Burgh-Haamstede heeft woensdagochtend de derde prijs van een jubileumaktie van Covinet in ontvangst genomen. De wijn- en drankengroep van Co vinet bestond tien jaar, reden voor het houden van een jubileumaktie, welke tot medio dit jaar duurde. Deelnemers moesten een rebus oplos sen en een slagzin bedenken. Het echtpaar Van der Ham deed mee aan de labelaktie en won zijn prijs met de slagzin: ,,Bij de Covinet-slijterij ko pen is wijs, prima kwaliteit en scher pe prijs". Deze vondst, die de heer Van der Ham naar zeggen binnen vijf minuten had bedacht leverde een compact-disc op. Dit kado werd aan het echtpaar in de Covinet-zaak te Zierikzee aan het echtpaar overhan digd, door de heer H. Lippens, dis- triktsleider. Het echtpaar, dat nog niet in het bezit was van een pla tenspeler, toonde zich zeer verguld met de prijs. ,,Ik heb nog nooit aan een slagzin meegedaan", meldde Van der Ham, „misschien heb ik er fee ling voor". Zierikzeese presentatie in Concertzaal ZIERIKZEE - Het is de laatste tijd al meer voorge komen, dat een aantal Zie rikzeese winkeliers de handen ineensloeg om zich met een gezamenlijke pre sentatie tot het publiek te wenden. Woensdagavond gebeurde dat wederom met suksesvol gevolg: in de nog niet officieel geopende ge renoveerde Concertzaal aanschouwde een 350- koppig publiek een show die gericht was op de bruid. Twintig witte en twee zachtblauwe och-en-ah-bruidstoiletten passeerden de revue, waarbij de modellen van top tot een waren gekleed, gekapt, ge schoeid, voorzien van bijpassend bloemsierwerk en gefotografeerd door de deelnemende zaken. De bruidstoet, het gevolg dus, vormde eveneens een belangrijk onderdeel van de presentatie, waardoor ook „gewoon" draagbare kleding een dankbare plaats in het geheel kreeg. Initiatiefneemster tot deze geza menlijk modeshow was Krijnie Pad mos. die sinds april haar zaak in geschenk- en babyartikelen uitbreid de met een ferme kollektie bruidskle ding. „Een gat in de markt in Zierikzee",had haar tot deze onderne ming gebracht. Het laten showen van deze aparte branche in kleding bete kende een primeur voor Zierikzee. De enthousiaste reakties van het pu bliek, zowel in opkomst als in waar dering tijdens de show, ontlokten haar de opmerking dat het niet bij deze ene en eerste presentatie zal blijven. Tule en kant Duidelijk kwam tot uiting, dat de bruidsmode weer erg romantische tendenzen heeft, merkbaar door het gebruik van veel tule en kant. Hoed jes in de vorm van kapjes en dopjes, voorzien van tule sluiertjes en van voile, versterkten die romantische aanblik. Opvallend mooi was een in Griekse lijn uitgevoerde japon, van Franse kant, die met een lange cape uit de schouders een nymfachtig aan zien gaf. De huidige a-synietrische lijn is ook duidelijk doorverwerkt in de bruidskleding, waardoor een vloei ende lijn onstond naar de kleding van de bruidsstoet, die door mode huis Holty gemakkelijk draagbaar bleef. Daarbij waren niet alleen japonnen en kombinaties, want ook wat meer sportieve kleding bleek uitstekend bij een gast op de huwelijksdag te passen. Daarvan getuigde onder an dere een donkerblauw broekpak in battle-dress-uitvoering, dat een moe der of tante niet zou misstaan. De „kleur" wol-wit harmonieerde uiter aard uitstekend met bruidskleding, waarmee zowel de ouderen maar vooral d« jongeren in het gevolg van de stoet zich graag gekleed zagen. Een romantisch bruidje schrijdt over het podium van de Concertzaal. Schoenen Ruim twintig verschillende brui den, dus ook twintig verschillende bruidsstoeten betraden het nog niet geheel gerede toneel van de Concert zaal. Veel verschillends, maar ook veel gemeen door die al eerder ge noemde a-symetrische lijn. Bij de schoenen van de firma Verton kwam dat duidelijk naar voren, waarbij te vens bleek dat daarbij - evenals bij de tassen - veel gebruikt wordt gemaakt van geplooide ontwerpen. Zoals de nieuwe mode betaamt, was een flink deel van de sehoenkol- lektie voorzien van de nieuwe „boeg- hak". die met zijn smalle achterzijde een meer frêle indruk geeft dan hij in werkelijk is. Behalve het bijpassende witte bruidsschoeisel, kon bij de aan kleding van het gevolg de aandacht worden gevestigd op de kleuren zwart, taupe, de grijzen en de brui nen, waarin ook een aantal schitte rende laarzen was uitgevoerd. Kapsels A-symetrie ook bij de kapels, ver zorgd door Hnirstylingshop New Wa ve. Tbvoren waren de bruiden vaak voorzien van permanent en/of coupe soleil en daar maakte New Wave - de romantische tendens volgend - heel lieve bruidskapseltjes van, met krul letjes, invlechten en het draperen van van het haar om de hoedjes, kapjes en sluiertjes. Niet alleen de kapper hield zich be zig met de haardracht, ook Padmos en Braber vertoonde zijn bloemsier- kunst op dit gebied met smaakvolle, tere decoraties tussen vlechten en krulletjes; en met de zorgvuldig sa mengestelde bruidsboeketten, waar van sommige heel mooi door juist het gebruik van weinig materiaal. Met enkele bloemen en takken werd iets bijzonders bereikt. Dia-serie Bij een bruidsstoet behoren ook fo to's: de dag dient de worden vastge legd. Bob Noomen hield zich daarmee bezig, maar had zich ook te voren al verdienstelijk gemaakt met het maken van een dia-serie van alle deelnemeden zaken. Daarmee werd de show begonnen, zodat het publiek - mocht het al niet op de hoogte zijn - via het scherm een kijkje in de win kels kon nemen. Voor belichting en geluid zorgde Edwin v.d. Velde, die dus niet alleen als disc-jockey naar buiten treedt. De firma Gudde had de artikelen voor de makc-up ter be schikking gesteld, deskundig opge bracht door Els Legcmaate. aldus komplimenteerde de vriendelijke lady-speaker Marianne een „werkster" van achter de schermen. Op de achtergrond ook werkte Bevo- druk aan deze presentatie mee met het vervaardigen van de kaarten. DEN HAAG - Volgens de PTT- wekt het organisatiebureau Berenschot ten onrecht de indruk dat de centrale di- rektie voor 496 miljoen gulden naar Groningen kan verhuizen. In feite kost deze operatie, zelfs naar Berenschot-begrippen, minstens 100 miljoen gulden meer. Het staatsbe drijf zelf houdt overigens vast aan een berekening die op anderhalf mil jard gulden uitkomt. AMSTERDAM - De Amsterdamse gemeenteraad is woensdag met alge mene stemmen akkoord gegaan met het heffen van tol op de veren over het IJ voor automobilisten en motor rijders. Die tolheffing, voor een per sonenauto gemiddeld 1,80 gulden, moet nog dit jaar van kracht worden en er wordt een opbrengst van onge veer 650.000 gulden per jaar van verwacht. DEN HAAG - In totaal dertig be drijven hebben van minister Brink man van WVC een vergunning gekre gen voor abonnee-televisie, kabelkrant en abonneeradio. Dit heeft het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur woens dag meegedeeld. Proefschrift R. J. Scheffer: Bacteriebehandeling kan iepziekte onderdrukken AMSTERDAM - Bij verscheidene experimenten is gebleken dat door iepen te behandelen met bacteriën van het soort pseudomonas een ster ke onderdrukking van de iepziekte bereikt kan worden. Er waren vooral goede resultaten als de preventieve injekties met genoemde bacteriën werden gegeven met een zogenaamd gutspistool. Dit blijkt uit het proefschrift waar op R. J. Scheffer woensdag is gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen aan de univer siteit van Amsterdam. Scheffer voegt er aan toe het ziekteverloop van de veldiep niet werd beïnvloed door een bacteriebehandeling. Belangrijkste boomziekte Iepziekte wordt veroorzaakt door een schimmel, Ophiostoma Ulmi, die wordt overgebracht door iepspintke- vers. De bestrijding is zo moeilijk ge bleken, dat de iepziekte zich heeft ontwikkeld tot de belangrijkste boomziekte aller tijden. Bestrijding van de iepziekte bete kent in de praktijk voornamelijk bestrijding van de kevers, die de ziekte verspreiden. Opruimen van al le kwijnende en dode iepen beperkt de broedgelegenheid van de kevers zodanig, dat de kcveraantallen laag blijven. Bestrijding van de schim mel, zoals Scheffer voor ogen staat, zou volgens hem een aanvulling hier op kunnen zijn. Volgens de promovendus is het ook mogelijk de weerstand tegen ziekte van een iep te beïnvloeden door be handeling met bepaalde stoffen. De versterking van de weerstand tegen ziekte is mogelijk van wezenlijk be lang voor het slagen van biologische bestrijding van de iepziekte, aldus Scheffer in zijn proefschrift. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel 01116-2459 Zaterdag 6 en zondag 7 oktober Zierikzee Doktor W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Visser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00- 11.30 uur. Westhoek, Brouwershaven Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zaterdag als zondag. Buiten spreekuurtijden alleen dringende gevallen. Duiveland/Bruinisse Dokter M. M. van den Berg, Weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Speelman en dokter Dorrestein. Tandarts mevr. H. A. Boom-Keizer, Westerbanweg 14, Burgh- Haamstede, Tel. (01115) 3103, neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen namelijk van zaterdag- en zon dagmiddag van 17.00-17.30 uur. Zuster J. Poley, Vloedstraat 1, Kerk- werve. Tel. (01110) 2309, neemt waar voor Zierikzee. Zuster E. v. d. Velde, Acacialaan 16, Bruinisse, tel. (01113) 2894, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster T. van Duren, Schutters hofstraat 3, Zierikzee, tel. (01110) 5327, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede, tel. (01115) 2254 heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. (01110) 5017. Hodgin-kontaktgroep, kontakt-adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Re- nesse. Tel. (01116) 1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. (01114) 2131 of landelijke dienstencen trum VBOK (033) 620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theck. 19.30 - 20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Bcatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Donderdag 4 oktober Zierikzee UVV-gebouw. Kontaktavond UVV- ers. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Hoorzitting bewoners Zeedahliaweg. 19.30 uur. Gemeentehuis. Kommissie openbare werken. 19.30 uur. Brouwershaven Vertrek vanaf de Blokkendoos. Trim men. 9.00 uur. Vrijdag 5 oktober Zierikzee De Graanbeurs. Dansavond, m.m.v. het Scheldetrio. 20.30 uur. Ouwerkerk Start kultureel weekend, met muzi kale optocht door „Nieuw L^ven" ge volgd door filmvertoning „Ouwer kerk in heden en verleden" in het Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 9.00 uur. Tonnenmagazijn. Uitvoering majo- rettenvereniging „Appolonia" met medewerking van braSs- en drum band Apollo". 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Tentoonstelling „Ouwer kerk Creatief", 14.00 uur. 's Avonds Toneelgroep Ouwerkerk met „Lucy's Baby", 20.00 uur. Bruinisse Clubhuis De Nachtegaal. Ruil- en verkoopbeurs vogels. 10.00- 12.30 uur. Zondag 7 oktober Zierikzee Gasthuiskerk. Zangdienst. 19.00 uur. Ouwerkerk Start puzzelwandeltocht door Ou werkerk en omgeving, Dorpshuis 11.30 uur. Dinsdag 9 oktober Zierikzee Concertzaal. Officiële ingebruikna me na renovatie. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 10 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag NCVB. 14.30 uur. Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Concertzaal. Optreden diverse ama- teurgroepen. 19.30 uur. Stadhuis. Kommissie financiën. 20.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Hoorzitting ontwerp- bestemmingsplan Zonnemaire Kom. 20.00 uur. Goedereede Gemeentehuis. Vergadering Voorlo pige Raad voor de Grevelingen. 14.30 uur. Donderdag 11 oktober Burgh-Haamstede Parkeerterrein Amrobank. Exkursie naar boomgaard fam. Leeuwe Ned. Ver. van Huisvrouwen. 13.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Start volks danslessen. 20.00 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Hearing over de ver keersproblematiek Heereweg. 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Opening nat. tentoonstelling voor vogels, org. „De Kolibrie". 20.00 uur. Geopend tot 22.00 uur. Vrijdag 12 oktober Nieuwerkerk Rehoboth. Klaverjasavond van Oran jevereniging. 20.00 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Vogel ten toonstelling. 12.00 - 22.30 uur; 21.00 uur trekking verloting. Bruinisse Clubhuis De Nachtegaal. Ledenver gadering. 20.00 uur. Zaterdag 13 oktober Zierikzee Laboratorium Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Open Dag. 10.00 - 16.00 uur. Dorpshuis „Oosterhof". Vogclten- toonstelling. 10.00 - 19.30 uur. Dinsdag 16 oktober Brouwershaven Markt. Rondrit bejaardensoos. 13.30 uur. Woensdag 17 oktober Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Dinsdag 23 oktober Zierikzee Stadhuis. Receptie i.v.m. het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeeste Th. H. de Meester. 16.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2