Burgemeester De Meester heet Noord-Ierse kinderen welkom Voorstel tot verhoging reinigingsrechten met 0,60 WERELDDIERENDAG Schieten op eenden KIPPEPOTEN SUPERMARKT DE VLIEGER DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbreker in kraag- gevat WA> 1£6ï PÊ &IU* ZIERIKZEE - „Wij hopen, dat jullie straks als vrien den naar huis zullen gaan en als dat gebeurt, is dit be zoek een sukses geweest". Aan het woord burgemeester Th. H. de Meester dinsdagmiddag in de trouwzaal van het stadhuis in zijn welkomswoord tot de vierentwintig Noord-Ierse kinderen, die van 1 tot en met 15 oktober te gast zijn op Schouwen-Duiveland. Deze kinderen in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar, vormen de derde groep, die in deze regio te gast is. Noord-Ierse kinderen werden eerder hier ontvangen in 1974 en in 1976. De burgemeester zei zeer te hopen, dat hun verblijf op Schouwen-Dui veland niet alleen ontspannend, maar ook nuttig zal blijken te zijn. Spreker wenste dat de jonge gasten uit Noord-Ierland hier zullen erva ren, dat het mogelijk is, dat mensen in vriendschappelijk, harmonieuze sfeer met elkaar omgaan, afgezien van politieke en religieuze ver schillen. De heer De Meester haastte zich daaraan toe te voegen hiermee niet te willen zeggen, dat de mensen hier be ter zouden zijn, maar prees zich wel dankbaar voor het feit, dat de men sen hier, met respekt voor eikaars standpunten, goed met elkaar kun nen opschieten. Doel van dit bezoek is immers, zo als de Huni-werkgroep afdeling Zie- rikzee dat ook benadrukt in de speciaal uitgebracht brochure, dat de tijd, die de Ierse gasten hier in ont spannen sfeer kunnen doorbrengen, zal bijdragen aan een grotere ver draagzaamheid tussen de kinderen onderling en op den langen duur zal resulteren in een betere verstandhou ding tussen de elkaar bestrijdende groeperingen in Noord-Ierland. De burgemeester konstateerde, dat deze kinderen uit Belfast tijdens hun verblijf in deze regio zullen ervaren, dat veel dingen verschillend zijn van die in hun eigen land, zoals bijvoor beeld het gezinsleven en het voedsel. Spreker adviseerde de gasten open te staan voor deze nieuwe indrukken en ervan te genieten. Verder wees hij op de verschillen tussen de grote stad waar de gasen vandaan komen en het kleine, histo rische Zierikzee. Ook vertelde_de bur gemeester het een en andër'over de historie van het Zierikzeese stadhuis, dat de gasten na het officiëlle gedeel te van deze ontvangst, uiteraard be zichtigden. Film Als aandenken mochten zij uit han den van burgemeester De Meester een mapje met prentbriefkaarten van Zierikzee in ontvangst nemen. De vertoning van de film „Zierikzee stad als een kasteel", die na dit welkoms woord op het programma stond, werd verschoven naar de avonduren. De zonovergoten trouwzaal bleek niet voldoende verduisterd te kunnen worden voor de filmvertoning, zodat besloten werd die 's avonds in „Bro- gum" te laten plaatsvinden. Verder werd tijdens deze middag een bezoek ZIERIKZEE - Drie Zierik zeese jongens hielden zich woensdag in het geheel niet be zig met de voorbereidingen voor Dierendag: met een lucht drukpistool waren ze bezig op eenden te schieten aan de Wan deling. De politie trad verma nend op en nam het schiettuig mee naar het bureau. Het is niet bekend of er ook gevleugelde vrienden geraakt zijn. Eén van de ouders die het ter ore kwam, snelde naar de plaats des onheils en deelde ter plekke een paar fikse oorvij gen uit. Die waren in ieder ge val wèl raak! Weinig begrip Het hoofdbestuur van de ZLM is van mening dat de regering voorbij gaat aan de belangen van de kleine zelfstandigen. (Pag. 2). Verkocht De gemeenteraad van Zierikzee heeft in een extra raadsvergadering de verkoop van het voormalige pand van de LTS aan „Beter Wo nen" goedgekeurd. (Pag. 3). Afscheid Na de herfstvakantie zal juffrouw Leny Rouke- ma niet meer terugkeren naar de Chr. lagere school ,,Op Dreef" in Bruinisse. Ze gaat met de VUT. (Pag. 3). WK jagen Op Schouwen-Duiveland worden deze week de wereldkampioenschappen „Jacht met de Staande Hond" gehouden. Op pagina 6 een impressie. OOSTERLAND Dat is pas voordeel I Vrijdag en zaterdag slechts f 3,98 per kg Tel. 01114-2752 De enige wijze om een vriend te hebben, is er een te zijn. Emerson Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE [OSf 3/h WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ZON- EN MAANSTANDEN 5 okt. Zon op 6.48, onder 18.08 Maan op 17.18, onder 1.16 Volle Maan: 10 okt. (0.58) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 okt. 12.07 5.34 18.12 Springtij: 12 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Bepalend voor het weer in de komende dagen is een stormde- pressie, die donderdagmorgen boven de Golf van Biscaje lag. Dit gebied met lage barometerstanden trekt naar het noordoosten net ten zuiden van ons land langs en wordt vrijdag middag boven noord-Duitsland ver wacht. Op de nadering van deze depressie neemt de wind, die van zuidoost naar noordoost draait, bo ven land toe tot hard. aan de kust tot stormachtig. Morgen later op de dag wordt de wind noordelijk en wakkert aan de kust en op het IJsselmeer mo gelijk aan tot storm. Vrijdag is er veel bewolking en er zijn perioden met regen. Vannacht daalt de tempe ratuur tot omstreeks 10 graden, mor gen overdag wordt het niet veel warmer dan 14 graden. Het gehele weekeinde houdt het stormachtige weer aan. De wind waait dan uit het noordwesten. DONDERDAG 4 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23603 Behandeling begroting 1985 gebracht een korenmolen ,,De Hoop" in de Lange Nobelstraat. Regio-consul van de Stichting Hulp-Noord-Ierland (Huni) Kees Ver kerk, die destijds ook reeds nauw be trokken was bij de bezoeken in 1974 en 1976, liet desgevraagd weten, dat de huidige opzet van het programma en het verblijf aanzienlijk verschilt van die tijdens de eerdere bezoeken. Zo wordt thans meer nadruk gelegd op het verblijf binnen de gastgezin nen en het in het programma ruimten ingebouwd, die het mogelijk maken onderling te diskussiëren, vooral tij dens de bijeenkomsten in „Brogum". De Zierikzeese jeugdsoos geldt de ko mende veertien dagen dan ook_als een soort gezamenlijk thuishonk voor de Ierse jongeren. „Connection Europe" Volgens Kees Verkerk is die nieuwe opzet ook te danken aan de inbreng vanuit Noord-Ierse zijde, waar sinds kort de koördinatie voor dit soort be zoeken in handen is van de organisa tie „Connection Europe". Jeugdwerkster en sekretaresse van deze organisatie, Wendy Garder bege leidt de groep tijdens het verblijf op Burgemeester Th. H. de Meester reikt aan de Noord-Ierse kinderen, tijdens de ontvangst in de Trouwzaal, een mapje prentbriefkaarten van Zierikzee uit. De stemming zat er bij de Noord-Ierse kinderen vanaf de eerste dag goed in, getuige deze foto. Schouwen-Duiveland. Ook worden voorafgaand aan het vertrek naar Ne derland door „Connection Europe" reeds twee ontmoetingen tussen deze vierentwintig kinderen georgani seerd, zodat de eerste kennismaking onderling reeds voor de reis gelegd konden worden. In tegenstelling tot tien jaar gele den, toen kontakten en organisatie veelal via de scholen in Belfast wer den gelegd, zet nu het buurt- en jeugdwerk er zich intensief voor in. In de meeste gevallen - zoals bij de bezoeken aan Hengelo en Weesp - blijven de Noord-Ierse groepen drie weken in Nederland. Het bezoek aan Zierikzee valt echter wat laat in het jaar en de overheid aldaar geeft slechts toestemming voor een week school-vrijaf ten behoeve van deze be zoekers. In kombinatie met de hersftvakantie, was het derhalve toch mogelijk in oktober de groep naar Schouwen-Duiveland te krijgen, zij het dan een weekje minder dan normaal. Evaluatie-weekend Om straks een indruk te krijgen over het resultaat van dit bezoek, wordt van 30 november tot 3 decem ber een evaluatie-weekend gehouden in Noord-Ierland om met de betrok ken na te praten en konklusies te trekken. Mieke van der Post en René Tiebout, die deze twee weken de Ne derlandse leiding op hun schouders hebben, zullen ook aan dat weekend in Belfast deelnemen. rant. De vergadering begint om 16.00 uur. Vrije dag Een probleem waar de dienst mee te maken heeft is het toenemende aantal vrije dagen van het personeel. Om tijdig maatregelen te kunnen tre- fen zal verlof tijdens aangevraagd dienen te worden. Ook dient ervoor gewaakt te worden dat altijd een per soneelslid beschikbaar is voor speci fieke taken, bijvoorbeeld ongediertebestrijding. vuilverwer king. „Wanneer deze situatie een blij vende zaak is en/of het aantal vrije dagen nog toeneemt, zal niet te ont komen zijn aan het invoeren van rooster-vrije dagen. In overleg met het personeel zal hierover in 1985 bij wijze van proef een begin kumten worden gemaakt", schrijft het dage lijks bestuur in deze toelichting op de begroting 1985. ZIERIKZEE - Een inbraak, ge pleegd in de nacht van maandag op dinsdag, werd nog in de loop van de zelfde dinsdag opgelost. De uit Goes afkomstige F. M. werd na een telex bericht te Rotterdam in de kraag ge vat en overgebracht naar Zierikzee waar hij vlot bekende. M. was de woning van familie S. aan de Julianastraat binnengetreden via een klapraampje in de woonka mer en nam uit de woning een geld kistje met 600,— mee, benevens zes zilveren tientjes, een portemonnee en een zilveren doosje met inskriptie. M., een heroïnegebruiker, had bij zijn daad bruikbare sporen achtergela ten, via welke de politie achter zijn identiteit kwam. Na zijn aanhouding in Rotterdam en het verhoor in Zie rikzee werd hij in de loop van dins dag weer op vrije voeten gesteld. Advertentie SCHARENDIJKE - Om in twee achtereenvolgende jaren geen gelijke be dragen te behoeven verwerken is ook voor het komende jaar bij de reinigings dienst Schouwen-Duiveland wederom een wijziging van bedragen in dc begroting verwerkt. Het dagelijks bestuur stelt voor de reinigingsrechten voor 1985 vast te stellen op 108,60 voor een gezin tot 65 jaar en voor gezinnen van 65 jaar en ouder f 82,20. Dat betekent in beide gevallen een verhoging van 0,60. WOENSDRECHT - De Rijkspolitie heeft woensdagmorgen in Woens- drecht opnieuw een aantal onderko mens van vredesaktivisten in beslag genomen bij het zogenoemde „Bun kervak". male tarieven voor dc tijdelijke staanplaatsen. Voorgesteld wordt een dergelijke regeling eveneens in de verordening op te nemen. Dit komt aan de orde tijdens de ver gadering van de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland, welke op woensdag 24 ok tober wordt gehouden in de Putmeet te Scharendijke. Op de agenda staat de vaststelling van de begrotingswij ziging 1983, de begroting 1985, het voorstel tot vaststelling van de veror dening reinigingsrechten 1985 en het voorstel tot het bepalen van het maximum krediet in rekening cou- Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Stormachtig Veel bewolking en perioden met re gen minimumtemperatuur rond 10 graden, middagtemperatuur om streeks 14 graden; wind draaiend van oost naar noord, in het binnenland hard, aan de kust en op het IJssel meer stormachtig, later mogelijk toe nemend tot stormkracht. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 8 okt.: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: n.west 8 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: n.west 8 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 7 ZIERIKZEE - Elk jaar weer staat 4 oktober geheel in het teken van het dier. Daarom is het vandaag volgens de kalender Werelddierendag. Dat betekent dat veel dieren vandaag extra zullen worden verwend. In sommige gevallen heeft dat de afgelopen dagen geleid tot een uitgebreide lichaamsverzorging van het huisdu r Zoals de foto aantoontkan Wesley daarover meepraten. Het is voor veel dieren te hopen dat deze Werelddierendag mag leiden tot een beetje meer aandacht en een goede, verantwoorde verzorging gedurende het gehele jaar. De heffingen voor bedrijven en con tainers blijven gelijk. De bedrijge van de gemeenten is gehandhaafd op het al enige jaren geldende bedrag van 2,90 per inwoner. Een specifiek probleem heeft zich aangediend nu campings toestem ming krijgen voor enkele weken meerdere staanplaatsen te exploite ren. Het is volgens het dagelijks bestuur niet redelijk hiervoor een zelfde tarief te berekenen als voor de staanplaatsen, welke gebruikt mo gen worden van maart t/m oktober. Voor 1984 is voorshands uitgegaan van ongeveer eenderde van dc nor-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1