Hfi Ziekenhuis-laboratorium staat open voor publiek Bijna groen licht voor de bouw 31 service-woningen OPEN DAG BIJ DIERENASIEL - 1! Hb 1 r Sffl co P m cn DE ZIERIKZEESCHE COURANT RESTAURANT LE RABOT Jazz Trio John Muys Wir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ANBO Zierikzee Dierenfeest Volleybal Kinderzegels Tijdens de najaarsvergadering van de ANBO De kinderen van de openbare kleuterscholen Het afgelopen weekeinde ging de volleybal- op woensdag 3 oktober gaat de jaarlijkse kin- Zierikzee liet voorzitter H. Asma weten, dat en van de eerste en tweede klassen van het kompetitie van start. De Kwiek-standaardteams derpostzegelverkoop weer van start. Kinderen men oud-bestuursleden niet zo maar laat V.O.O. Zierikzee hielden een groots dieren- speelden gelijk, het herenteam van Mevo '80 van 8000 scholen bellen dan weer deur voor gaan. (Pag. 3). feest. (Pag. 4). verloor ruim. (Pag. 5). deur aan. (Pag. 6). DINSDAG 1 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23602 l q YY f i WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De diensten, die niet betaald worden, zijn het duurst. Boyer |1 De analisten zullen tijdens de open dag aanwezig zijn voor een nadere uitleg tijdens de rondleiding. Verenigingsraad van Heter Wanen akkoord met de plannen: het laatste woord is aan de gemeenteraad van Zierikzee ZIERIKZEE - Wanneer de gemeente raad van Zierikzee, in een op dinsdag 2 oktober (vandaag) te houden extra raads vergadering, besluit tot verkoop van het voormalige LTS-gebouw aan het Vrije aan De Verenigingsraad van Beter Wo nen hechtte maandagavond tijdens haar vergadering in het Huis van Nassau te Zierikzee haar goedkeu ring aan deze voorgenomen transak- tie. Ook verleende zij haar goedkeu ring aan de onmiddellijk daarop volgende sloop van het gebouw. Be halve het LTS-gebouw zullen ook de woningen aan het Jannewekken 14 en 16 worden aangekocht en vervol gens gesloopt. Het pand Jannewek ken 12 zal worden aangekocht om vervolgens te worden doorverkocht aan de gemeente Zierikzee. De ge meente zal daarna dit pand laten slo pen om daardoor een ontsluiting te kreëren vanaf het Jannewekken naar het parkeerterrein Baden Powell- weg. Deze besluiten werden maan dagavond genomen met twee stem men, van de heren J. Hendriks en A. J. Bom, tegen. Tijdens de vergadering werden een aantal schetsen getoond aan de hand waarvan ing. Ph. H. van Doorne, direkteur van Beter Wonen, de aan wezigen een indruk gaf van de nieuw- bouwplannen voor de service woningen. In totaal zullen 31 wonin gen worden gerealiseerd, die allen een aparte ingang krijgen. Het gehele komplex wórdt bereikbaar via één centrale toegang, gesitueerd aan het Vrije. De heer Van Doorne lichtte de ze keuze als volgt toe: ,,in de eerste plaats is gekozen voor een centrale toegang uit oogpunt van veiligheid. Een andere, bijkomende gedachten- gang is dat er binnen het komplex op timale mogelijkheden dienen te wor den geschapen voor ontmoetingen op het sociale vlak. Tussen de centrale toegang en de ingangen van de wo ningen is een ontmoetingsruimte ge- plan. De bewoner, die behoefte voelt aan sociaal kontakt, moet in de gele genheid worden gesteld om dat zo eenvoudig mogelijk te kunnen leg gen. Wie dat niet wenst, moet dat op makkelijke wijze achterwege kunnen laten." In het komplex zullen ook twee lo geerkamers worden gebouwd. Die zijn volgens de ontwerpers nodig om dat in de woningen sprake is van een ruime opzet van de woonruimten, maar dat daarvoor overbodige ruimte-inname door slaapkamers werd vermeden. De indeling van de woningen bestaat in de meeste geval len uit een grote woonkamer, een gro te slaapkamer, een hobbykamer, een badkamer, en een keuken. Deze laatste grenst steeds aan de galerij, waarlangs iedere woning bereikbaar „Open Chemie Dagook in Zierikzee ZIERIKZEE - Wie zich ooit heeft afgevraagd op welke wijze nou de gewenste informatie wordt geput uit het buisje bloed, dat de analist hem net uit de ader heeft laten vloeien, wordt een goede mogelijkheid geboden daar eens wat naders over aan de weet te komen. Op zaterdag 13 ok tober zal het laboratorium van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis aan de Koning Gustaafweg van tien tot vier uur open staan voor het publiek. De Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen neemt al eerste Zeeuwse ziekenhuis deel aan deze landelijke „Open Chemie Dag", tijdens wel ke op meer dan honderd plaatsen in ons land het publiek een kijkje in de keuken van de chemie kan nemen. Deze ,,Open Chemie Dag" is niet nieuw: deze aktiviteit wordt om de twee jaar - thans voor de vierde maal - ontplooid door de Koninklijke Ne derlandse Chemische Vereniging en de Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie. Nieuw is, zoals gezegd, wel het feit, dat nu ook in de ze regio een ziekenhuislaboratorium bezocht kan worden. Initiatiefne mers daartoe zijn drs. L. G. Rijks» hoofd van het klinisch chemisch la boratorium van de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen en tweede klinische chemicus drs. J. W. Overbosch. Aanleiding destijd landelijk een ,,Open Chemie Dag" op touw te zet ten, was zo laat drs. Rijks weten - de konstatering, dat de chemie bij het publiek in een wat kweed licht kwam te staan. Eén van de middelen daar iets aan te doen was, volgens boven genoemde organisaties, openheid naar het publiek toe te betrachten. De mensen te geven tot die onbeken de, maar vaak zo verdachte wereld der chemie Rationalisering Drs. Rijks, lid van de Nederlandse Vereniging voor Klinische Chemie, een deelvereniging van de eerder ge noemde K.N.C.V., voelde er naar aan leiding van het voor dit keer geldende thema: „Rationalisering van de klinische chemie", wel iets voor ook de deur van het laboratori- Adve-rtentie Irttka-urani countryclub ÜS**hn. Hogezoom 180 - Renesse A.s. vrijdagavond 5 oktober gezellig dansen onder begeleiding van Onze keuken sluit i.v.b. hiermee om 21.00 uur Voor inlichtingen: 01116-1939, b.g.g. 1604 de woningbouwvereniging Beter Wonen, dan zal weinig meer de bouw van 31 service-woningen op die plaats in de weg staan. De woningen kennen ten aanzien van de indeling twee afwijkingen. De eerste betreft de hoekwoningen in het centrale woonblok. Omdat het hier gaat om eindwoningen, is meer diepte beschikbaar die is gerbuikt voor de bouw van een extra slaapka mer. Deze kamer kan, indien dat ge wenst is, nog worden opgedeeld in twee slaapkamers. „Daarmee zijn de ze woningen uitermate geschikt voor gezinnen met een inwonende ver pleeghulp of een huishoudster, of voor mensen die, om welke reden dan ook, meer woonruimte nodig heb ben." Aldus de heer Van Doorn. Vervolg pag. 2 Door het architektenburo Jobse b.v. te Vlissingen is een ontwerp ge maakt voor de te bouwen 31 service woningen. Het betreft een schets- plan, waarvan en waarover nog niets vaststaat. Zelfs binnen het bestuur van Beter Wonen moet daarover nog overleg worden gepleegd. Wel is over het schetsplan in ruime mate overleg geweest met de gemeentelijke diensten en met de leden van de ge meentelijke Welstandscommissie. Op de tekening is de voorgevel te zien, zoals die gedacht is aan het Jan newekken. Aktiviteiten in kader van Dierendag ZIERIKZEE - De Stichting Dierenasiel Schouwen- Duiveland zal op donderdag 4 oktober, in het kader van Dierendag, een Open Dag organiseren in het onlangs in gebruik genomen asiel aan de Zandweg in Zierikzee. Een ieder, die belangstelling heeft voor het reilen en zeilen in het dierenasiel, kan daar donderdag terecht van 11.00 tot 18.00 uur. De Open Dag is overigens niet de enige aktiviteit die dag; ook bestaat de mogelijkheid om een leuke, mooie of ludieke foto in te leveren van een huisdier, ongeacht of dat een poes, een hond, een konijn of een goudvis is. Uit de ingeleverde foto's zal een ju ry de mooiste kiezen; die wordt dan beloond met een prijs. Rommelmarkt Op zaterdag 6 oktober zal in de Beuze te Zierikzee een rommelmarkt worden gehouden ten bate van het asiel; ook zal er volop informatie te verkrijgen zijn over de stichting Die renasiel Schouwen-Duiveland. Een bijzondere attraktie wordt ge leverd door de bekende sneltekenaar Bram Levi. Hij heeft jarenlang de be kende karikaturen op de achterzijde van het weekblad Panorama ver zorgd. Hij zal zaterdag 6 oktober met zijn tekenspullen aanwezig zijn in de Beuze; de opbrensgt van zijn aktivi teiten zal ten goede komen aan de Dierenbescherming. um van de Stichting Oosterschelde- ziekenhuizen te openen. Gold immers juist dit gefuseerde laboratorium niet als een goed voorbeeld van ratio nalisering. Met klem benadrukt hij dan ook, dat de drie ziekenhuizen „Bergzicht", „Sint Joanne" en het „Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis" één laboratorium hebben, met vesti gingen op drie lokaties, maar samen één geheel vormend. Dit levert als voordelen: de inbreng van meer kennis, verhoging van de Vervolg pag. 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Pt Verwachting tot woensdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele bui en, sommige met onweer; minimum temperatuur omstreeks 7 graden; middagtemperatuur rond de 15 gra den; matige tot krachtige zuidwesten wind, kracht 4 tot 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 6 okt.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: z.west 6 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 3 okt. Zon op 6.45, onder 18.12 Maan op 16.29, onder 4 okt. Zon op 6.47, onder 18.10 Maan op 16.58, onder 0.04 Volle Maan: 10 oktober (0.58) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 okt. 9.00 22.06 2.37 15.25 4 okt. 10.39 23.38 4.09 17.57 Doodtij: 4 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De kans op regen blijft groot. Een nieuwe depressie, die morgen boven de Ierse Zee wordt verwacht houdt het weer bij ons on bestendig. Het is wisselend bewolkt en er vallen buien, waarvan sommige gepaard gaan met onweer. Vannacht daalt de temperatuur tot ongeveer 7 graden en tijdens opklaringen kun nen zich enkele mistbanken vormen. Overdag bereikt de temperatuur waarden rond de 15 graden. De zuid westen wind is matig tot krachtig. Ook de komende dagen houdt het wisselvallige herfstweer nog aan. Vanaf vrijdag moet rekening worden gehouden met het tot stormachtig aanwakkeren van de westen wind. i I u_L I 1 _L r1 L I j L1 i U-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1