Karen Steenstra klopt Astrid Verspeek in emotionele eindstrijd in drie sets Leen Hokke verovert titel derde klas driebanden door beter algemeen gemiddelde André Goedegebure ongenaakbaar kampioen bij jongens Jaap Verboom sr. naar gewestelijke finale 8 BURGH-HAAMSTEDE - Het drie dagen durende toer nooi met de Schouwen-Duivelandse jeugdtennistitels kreeg zondagmiddag in de Burgh-Haamstede tennishal van sportcentrum Krayestein een geweldige apotheose met de finale bij de meisjes tot en met zeventien jaar. Ka ren Steenstra van TV Westerschouwen en Astrid Ver speek van de LTC Zierikzee stonden daarin tegenover elkaar. Afgaand op haar prima seizoen, waarin zij nau welijks te kloppen viel, startte de vijftienjarige jeugd kampioene van de Zierikzeese tennisklub en seniorenkampioene van de TC Scelveringhe licht als fa voriet voor de titel. Aanvankelijk leek zij deze favorie- tenrol ook waar te maken, toen zij de eerste set winnend afsloot, maar toen werden een paar aanvechtbare mo menten haar fataal. Toen ook het publiek zich met de beslissingen ging bemoeien bleek Karen Steenstra over de beste vechtersmentaliteit te beschikken, hetgeen haar verrassend de eilandelijke tennistitel opleverde. Bij de jongens was er, zoals viel te verwachten, geen kruid ge wassen tegen de supermatie van André Goedegebure. De TV Duiveland-speler klopte René Geleijnse van TV Westerschouwen afgetekend, maar beide talenten lever den een aantrekkelijke eindstrijd af. André Goedegebure werd overtuigd winnaar van de titel bij de jongens door in de finale met twee keer 6-3 te winnen van René Geleijnse. Astrid Verspeek hoefde slechts een overwinning te boeken om zich in de finale te spelen bij de meisjes tot en met zeventien jaar. In de eerste ronde had zij als eerste geplaatst een bye en vervolgens ontmoette zij in de halve finale Martine Verschoore, haar Zie rikzeese klubgenote. Verschoore klopte in de eerste ronde Ingeborg Reydon in drie sets (6-4. 4-6, 6-4). In de eerste set tegen Astrid Verspeek kwam zij er niet aan te pas, hetgeen resulteerde in een 6-0 nederlaag. In de tweede set was het tegengas duide lijk aanwezig, maar via een gewon nen tiebreak haalde Astrid Verspeek toch ook deze set binnen, waardoor zij finaliste was. Karen Steenstra won in de eerste ronde overtuigd van Annemiek Bezemer. de kersverse klubkampioen van de TV Duiveland: 6-0, 6-1. In de halve finale ontmoettte zij vervolgens Mirjam Quartel. De TV VVIK-speelster klopte in de eerste ron de Janine Adam met twee keer 6-0. Ook Karen Steenstra werd in twee sets finaliste, maar de 6-4, 6-4 skore toont aan. dat het haar niet echt ge makkelijk afging om Mirjam Quartel van zich af te houden. Misverstanden In de finale haalde Astrid Verspeek alleen in de eerste seet haar normale nivo. Voortdurend moest Karen Steentra een kleine achterstand toestaan, hetgeen uiteindelijk resul teerde in een 7-6 zege voor de Zie rikzeese. In de tweede set onstonden enige misverstanden omtrend een paar ar bitrale beslissingen. De emoties laai den hoog op, temeer daar toeschouwers zich met een en ander bemoeiden. Toen de kruitdampen waren opgetrokken bleek Karen Steenstra een en ander bet beste te kunnen verwerken. Zij bleef haar spel degelijker verzorgen en sloeg aanzienlijk minder fouten dan baar opponente. Via twee keer 6-3 eiste zij verdiend de titel voor zich op. onge twijfeld toch een verrassing, maar ook een verdiende beloning voor een goed gespeeld kampioenschap. Bij de jongens tot en met zeventien jaar kon vooraf al gerust veron dersteld worden, dat André Goedege bure de torenhoge favoriet was voor de jeugdtitel 1984. In de kwartfinale stuitte hij op de ogenschijnlijk eerste fikse hindernis. WIK-speler Hans Minnaar kon hem evenwel nauwe lijks bedreigen. Met 6-2, 6-1 ging het nieuwerkerktennistalent met de zege strijken. In de halve eindstrijd moest hij in het strijdperk met klubgenoot Hans Wohl, een ontmoeting die even tevoren als finale werd afgewerkt in het klubkampioenschap van de TV Duiveland. Ook nu moest Wohl zijn meerdere erkennen in André Goede gebure. Slechts een game werd hem gegund. 6-1, 6-0. In de onderste helft van het schema speelde René Geleijn se zich in de finale ten koste van Joh- ny Luchies van TV Duiveland (6-2, 6-1) en Michel de Vlieger van LTC Zie rikzee (7-6, 6-1). De Vlieger was halve finalist geworden, doordat zijn tegen stander in de kwartfinale, Niels Ge braad van TV Scelveringhe, wegens ziekte moest uitstappen. In de finale tussen André Goedege- Mirjam Quartel prolongeerde haar titel bij de meisjes tot en met veer tien jaar. bure en René Geleijnse bleek de gro tere vastheid van de Nieuwerkerker de pijler waarop het sukses rustte. Zijn grotere ervaring waren René Ge leijnse duidelijk te machtig. De Westerschouwen-speler wisselt spektakulaire akties af met onbe grijpelijke missers, iets wat in het spel van André Goedegebure ont breekt. De twee keer 6-3 in het voor deel van de Nieuwerkerker was dientegevolge een logisch resultaat. Bij de jongens tot en met veertien jaar viel een verrassing te noteren. Niet de gedoodverfde winnaar Hans Minnaar pakte hier de titel, maar Zierikzeespeler Ernst Pols. Hans Minnaar werd finalist door in drie partijen in totaal slechts vier games aan een tegenstander te gunnen. Gert-Jan de Glopper en Alexander Frank verloren achtereenvolgens met twee keer 6-0 en in de halve fina le klopte de WIK-speler Wico Hoo- gerhuis met twee keer 6-2. Ernst Pols speelde zich naar de eindstrijd door Ference Brom (6-0, 6-1), Jordan Lems 66-2, 6-3) en Ivo Schoots (6-3, 7-5) te kloppen. Overigens was de elfjarige Schoots dicht bij een verrassing. In de finale tussen Hans Minnaar en Ernst Pols speelden de als eerste geplaatste Minnaar te krampachtig, waardoor Ernst Pols, die goed het koppie gebruikte, op gepaste momen ten goed kon doorstoten. Minnaar verzuimde konsekwent om tempo te maken, hetgeen door zijn tegenstan der goed werd afgestraft. De 3-6, 3-6 skore in het voordeel van de Zierik- zeeënaar was een terechte beloning voor een uitgekiend gespeelde finale. Bij de meisjes tot en met veertien jaar boekte Mirjan Quartel een afge tekende finalezege op Martine Ver schoore, maar ontegenzeggelijk speelt het leeftijdsverschil van twee jaar hierin een belangrijke rol. Mar tine Verschoore bereikte de eindstrijd door Bianca Nikerk (6-2, 6-3) te kloppen, terwijl Mirjam Qua- rel aan het WIK-sukses bouwde door voor haar overwinning in de eindstrijd af te rekenen met Monica de Jong (6-3, 6-0) en Monique Berre- voets. De jeugdkampioene van TV Scelveringhe werden slechts drie ga mes gegund: 6-2, 6-1. Probleemloos Twee sterke kampioenen kreeg de kategorie tot en met elf jaar. Bij de meisjes gaf de finale tussen Lianne de Looff van LTC De Bru-Tén en Pa- Tweede plaats Annette Ouwenbroek tijdens konkoers in Rucphen RUCPHEN - Tijdens een twee daags konkoers in het Brabantse Rucphen hebben Schouwen-Duive landse NBVR-kombinaties goede re sultaten geboekt. Twee keer ontving een kombinatie een winstpunt, Mara de Bel met Whisper in de Ll-klasse en Erica Butler met Ramesses in de Zl-kategorie. Tijdens de eerste dag kwamen drie eilandelijke kombinaties in aktie. met 121 punten veroverde Erica But ler met Ramesses in de lichte Z-proef een derde plaats en een winstpunt. In de zware L-proef eindigde Jan Bal met Olivier D als vierde met 117 pun ten. Met hetzelfde paard klasseerde Annemarie Padmos zich in de Ml-klasse als achtste met 116 punten. Op de tweede dag kwamen vier ver tegenwoordigers van de Ruitervere- niging Renesse in aktie. Mara de Bel volbracht met Whisper twee proeven. In de Ll-klasse eindigde zij met 127 punten als zevende in een omvangrijk veld. Het leverde haar een winstpunt op. In de L2-proef waren 109 punten toereiekend voor een vijfde plaats. Met haar paard Sinclair eindigde Inge van de Berg in de M2-proef als vierde met 115 punten. Twee kombi naties startten in de Zl-paroef. Met 118 punten eindigde Annette Ouwen- broek met Ulfert U als keurige twee de, terwijl Erica Butler met Ramesses met 117 punten beslag leg de op de vierde positie. Driekampzege Robert van de Vegt in Hulst HULST - Tijdens de werpmeer- kampen in Hulst heeft Robert van de Vegt van Atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee zich de sterkste getoond bij de D-jongens. Hij totali seerde 1689 punten, waarme de vol tallige konkurrentie werd geklopt. Bij het kogelstoten realiseerde hij met 11.74 meter een nieuw klubre- kord. Bij het specrweren kwam hij uit op 36.80 meter en het diskuswer- pen was goed voor 31.00 meter. In dezelfde kategorie klasseerde Van de Vegts klubgenoot Werner Lo- dewijk zich als negeden met 1157 pun ten. Een keurige prestatie leverde bij de C-meisjes Isabella Hamel. Haar tweekamp was goed voor 681 punten. Het speerwerpen leverde haar met 20.28 meter een nieuw klubrekord op. Het kogelstoten was goed voor 6.77 meter. In de eindklassering bezette dc Delta Sport-atlete een tweede plaats op. Bij de C-jongens eindigde John IJzelenberg met 1315 punten als zevende en was de twaalde plaat voor Erik Bevelander met 1017 punten. tricia Kort van LTC Zierikzee voor treffelijk tennis te zien, waarmee duidelijk werd dat het tweetal niet zomaar bij de beste vier van Zeeland staat gerangschikt in hun leef tijdsgroep. Karen Steenstra veroverde het kam pioenschap bij de meisjes tot en met zeventien jaar door in een emotione le finale te winnen van Astrid Verspeek. Lianne de Looff won het prestige- duel uiteindelijk in drie sets: 6-3, 3-6, 6-2. Eerder had zij gewonnen van Janneke Verbeek (6-0, 6-0) en Femke Clerx (6-1, 6-1). Patricia Kort onder vond al nauwelijks meer tegenstand. Bianca den Ouden kreeg klop met 6-0, 6-2 en Marlies van de Wal bracht het tot 6-1, 6-0. Bij de jongens werd Ivo Schoots probleemloos kampioen door in de finale te winnen van Mar- tijn Bij de Vaate. Ook hier was een leeftijdsverschil van bijna twee jaar een belangrijke faktor. Schoots klop te zijn net tien jaar oude tegenstan der met 6-0, 6-1. Overigens had Martijn Bij de Vaate voor een enorme verrassing gezorgd door de als twee de geplaaste Remco Canters in de kwartfinales te kloppen: 7-6, 2-6, 7-6. In de halve finale klopte hij vervol gens Wladimir van den Ouden: 6-4, 6-3. In de finale trof hij echter zijn meester. ZWOLLE - Bij atletiekwedstrijden in Zwolle heeft Olga Commandeur dit weekeinde de zevenkamp gewon nen met een puntenaantal van boven de zesduizend punten: 6027. Dit is de op een na beste prestatie van het jaar. Bij de olympische spelen in Los An geles kwam de Nederlandse rekord- houdster Tineke Hidding uit op 6095 punten. BRUSSEL - De Belgische wieler bond heeft Eric Vanderaerden een geldboete van driehonderd gulden opgelegd. Vanderaerden verbleef tij dens de wereldkampioenschappen wielrennen te Barcelona in hetzelfde hotel als Peter Post en niet in het on derkomen van de Belgische nationale ploeg. WEST-BERLIJN - Het Nederlandse amateurkoppel Rolf Elshof/Ron Groen is zaterdagavond winnaar ge worden van de 100 km van de baan- wedstrijden in de Westberlijnse Deutschlandhalle. De Nederlanders legden de afstand af in 2.06,26 en had den een voorsprong van minstens drie ronden op de konkurrentie uit. AALSMEER - Jan Raas heeft zater dag de ronden van Aalsmeer gewon nen. De Zeeuw was na honderd kilometer de snelste in één kopgroep van negen renners. Voor Raas, die drie maanden inaktief was wegens een blessure, was dit de negende over winning in het seizoen. SINT NIKLAAS - Ad Wijnands uit Maastricht heeft zaterdag tussen Haacht en Sint Niklaas in België een wegwedstrijd voor profs over 219 ki lometer om de grote prijs Raymond Impanis gewonnen. Teun van Vliet, debuterende prof in Belgische dienst, eindigde op de tweede plaats. Steven Rooks werd vierde. BEERNEM - Rogèr de Vlaeminck heeft zijn wielerloopbaan afgesloten met een overwinning in de ..kermis- koers" te Beernem. De 37-jarige Belg versloeg na 150 kilometer zijn landge noten Dirk de Mol en Alain de Roo. Vijftien jaar geleden deed Roger de Vlaeminck zijn entree bij de profs met een overwinning in de omloop het Volk. In totaal behaalde hij zo'n 250 overwinningen. TRENTE - De koppeltijdrit om de trofeo baracchi is zaterdag gewonnen door Bernard Hinault en Francesso Moser, de sterkste tijdrijders van de wereld. Het Frans/Italiaanse koppel legde de 98,2 kilometer in de omge ving van Trente af in de tijd van 1 uur 54 minuten en 34 sekonden. De twee de plaats was voor de Zweden Prim en Segersall, op 1 minuut en 51 se konden. NEW ORLEANS - Martina Navrati- lova is in de finale van het internatio nale tennistoernooi van New Orleans voor de 65e keer in suksessie ongesla gen gebleven. Navratilova spekte haar bankrekening met ruim een ton door een overwinning op haar als vierde geplaatste landgenote Zina Garrison: 6-4, 6-3. SYDNEY - Brisbane-Sydney, een etappewedstrijd in Australië, heeft een haperende start gehad. De eerste etappe werd vijfendertig kilometer voor de eindstreep door de politie on derbroken, omdat de vijf koplopers, onder wie de Nederlander Nico Ver hoeven, de verkeersregels ovetraden. Voor de wielrenners was de linker kant van de rijbaan vrijgehouden, maar zij maakten gebruik van de ge hele weg. SEOEL - Bij atletiekwedstrijden in Seoel, ter gelegenheid vande opening van het olympisch stadion voor de spelen van 1988, heeft de Nederland se Nella Cooman de 100 meter gewon nen. De Rotterdamse verwezenlijkte op de sprint de tijd van 11,69 sekon den. Cooman bleef de Britse Barnett (11.74) en de Belgische Verbruggen (11.98) voor. MOSKOU - Titelverdediger Anato li Karpov heeft de zevende partij uit de tweekamp om het wereldkampi oenschap tegen uitdager Garri Kasparov gewonnen. Kasparov gaf zaterdagmorgen zonder verder te spe len op, aldus een mededeling van de hoofdscheidsrechter bij het schaak duel in Moskou, de Joegoslavische grootmeester Gligoric. Karpov leidt in de WK-tweekamp nu met 3-0. De schaker, die het eerste zes winstpun ten achter de naam heeft, is wereld kampioen. DEN HAAG - De vierde editie van het toernooi om de wereldkampioen schappen judo voor dames zal in het najaar van 1986 in Maastricht worden gehouden. De Judo Bond Nederland heeft de Limburgse hoofdstad verko zen boven de andere kandidaat, Vee- nendaal. Finale in vijfde klas libre bij BV Bommenede ZONNEMAIRE - Vrijdag, zaterdag en zondag 5, 6 en 7 oktober zal door de biljartvereniging Bommenede in café Bommenede te Zonnemaire het toernooi om het persoonlijk kampi oenschap 5e klasse libre van het dis- trikt Schouwen-Duiveveland van de KNBB worden georganiseerd. Voor het finale toernooi hebben zich weten te plaatsen: W. de Graaf (1.23) en M. Snoek (1.15) beide van D.O.S., Nieuwerkerk; A. Radewalt (1.18) en M. a.d. Wiel (0.93), beide van O.K.K., Nieuwerkerk; C. van Velzen (1.09), Windenburg, Dreischor; W. de Jonge (1.13) D'Eule, Oosterland; A. J. van de Weel (1.11) Onder Vrienden, Burgh; L. Hakbijl (0.79), Entre Nous, Zierikzee en C. Bakker (0.76), De Wig Renesse. Vrijdagavond te 19.00 uur zal met de eerste ronde een aanvang worden gemaakt. Het aantal te spe len caramboles is vastgesteld op 40. OOSTERLAND - Leen Hokke, lid fen volkomen kansloos. In slechts 21 beurten, een gemiddelde van 0,952, besliste hij de partij in zijn van de Nieuwerkerkse biljartvereni- voordeel en kwam hij in matchpunten gelijk met Ver erf n o" T)O^I io pt* ztifprd/iP'^vnnd in p^fp boom, maar met een aanzienlijk beter algemeen ge- ging DUÖ, IS er zareraagavona in care middelde De nog resterende partijen wisten beide „Neffen D'Eule" in geslaagd beslag te spelers in winst om te zetten waarmee Hokke zich verzekerde van de titel en mocht hij uit handen van leggen op net persoonlijk kampioen- de distriktsvertegenwoordiger Rinus Lems de schap 3e klasse driebanden van het bondsmedaille en de distriktswisselbeker in ont- r vangst nemen. Daar Hokke de grens van het toe- distrikt Schouwen-Duiveland van de gestane algemeen gemiddelde overschreed zal Ver- KNRR Hokke kwam in het bezit van boom het disl;rikt °P het gewestelijke IVINO-D. nOKKe Kwam in net oezit van kampioenschap vertegenwoordigen. de titel dank zij een beter algemeen De eindstand van het toernooi, dat op voortreffelij- j j -*ri_ ke wijze door de biljartvereniging ..Neffen D'Eule gemiddelde dan Jaap Verboom van werd georganiseerd ziet er als volgt uit: „De Wig" te Renesse, waarmee hij op L Hokke aas., N;kerk10 119 226 0 526 9 gelijke hoogte eindigde. J. Verboom sr., DeWig, Henesse 10 106 272 0.389 4 R. v. Dijk, Bommenede, Z.'maire 6 90 269 0.334 5 De belissing viel achteraf beschouwd reeds twee j. stols, D.O.S., N.'kerk4 102 317 0.321 4 ronden voor het einde in de partij tussen Hokke en T v t-» r» o m m, i a mi no a Verboom. Hokke, die kans zag om een serie van ne- L' Koopman, D.O.S., N. kerk 4 101 332 0.304 4 gen caramboles op de tafel te leggen, was in deze par- A. de Wit, D.O.S., N. kerk 4 89 342 0.260 3 tij geweldig op dreef en maakte Verboom in dit tref- W. a. d. Wiel, D.O.S., N.'kerk 4 85 380 0.223 3 Leen Hokke (links) en Jaap Verboom vochten samen het duel om de titel in de derde klasse driebanden uit. In een onderling duel won Hokke overtuigend. Later zou hij door een beter algemeen gemiddelde kampioen worden, maar Jaap Verboom gaat naar de gewestelijke finale

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8