NIEUWSBODE Cees Willemse grote animator in goedspelend SKNWK bij 3-1 winst op Heinkenszand Knap Bruse Boys inkasseert slechts een punt bij promovendus Heukelum (2-2) ZSC na overwinning in streekderby bij Brouwershaven op kop in tweede klas: 2-1 Duel acht minuten voor tijd gestaakt na beenbreuk 4 6 NIEUWERKERK - Het Nieuwerkerkse SKNWK is tot dit moment de grootste verrassing in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. Weliswaar startte de ploeg van trainer Bram Coomans zwak bij DFS, hetgeen een 3-1 nederlaag opleverde, daarna kwamen de Nieu- werkerkers bijzonder knap terug. In Oosterland werd een 2-2 gelijkspel geboekt na een schitterende eerste helft en een wat mindere tweede periode. Vervolgens werd hetzelfde resultaat geboekt tegen Colijnsplaatse Boys en daarna volgde een verrassende 1-3 uitzege bij Rillandia. Althans zo kon dit resultaat toen nog worden aangemerkt. Na de prima wedstrijd van afgelopen week einde tegen Heinkenszand, die nu 82 minuten een nieuwe 3-1 overwinning eindigde, mag worden gekonkludeerd, dat SKNWK een team is geworden waar terdege reke ning mee gehouden moet worden. Kollektief heeft de ploeg een prima uitstraling, die het beste doet vermoe den voor de toekomst. Met aanwinst Cees Willemse als grote animator moet de ploeg in staat geacht worden om nog voor diverse opponenten een struikelblok te worden. Cees Willemse toonde zich tegen Heinkenszand de voortreffelijke stimulator in een kollektief goed SKNWK. Met twee treffers had hij bovendien een fiks aandeel in de 3-1 overwinning. Heinkenszand startte in Nieuwer- kerk net als twee weken eerder bij DFS goed. Reeds na negen minuten kwam de ploeg van trainer Herman Schotman op voorsprong, toen aan voerder Loek Schipper spits Henk van de Brink knap lanceerde. Van de Brink snelde door de Nieuwerkerkse defensie en liet vervolgens ook doel man Tbon Wandel via de paal kans loos: 1-0. Daarvoor had SKNWK zich evenwel al skoringskansen ge- kreëerd, maar met name Krijn van Klinken had pech, toen zijn inzet van de doellijn werd gekopt door Gil Hannewijk. Na de openingstreffer viel Heinkenszand evenwel vrijwel onmiddellijk terug naar een uiterst bedenkelijk peil. ,,De ploeg heeft werkelijk geen greintje zelfvertrou wen", verzuchtte Schotman reeds na een kwartier, toen hij ontdekte hoe chaotisch zijn equipe te werk ging. Vooral defensief laat het team onbe grijpelijke missers zien, die door een goedlopende aanvalslinie wel af gestraft moeten worden. Zo'n misser was ook de direkte aanleiding voor de gelijkmaker van de thuisploeg. Bij een onschuldige inzet van Jan Brasser bleef de bal in het strafschop gebied hangen. In plaats van rustig op te ruimen werd de bal in de voeten van Charles Slootmaker gespeeld, die Jan van de Velde lanceerde. Gelijkmaker Van de Velde op zijn beurt mocht het leer rustig terugbrengen, maar gevaar leek vooralsnog niet aanwe zig. Vier Heinkenszand-verdedigers slaagden er echter niet in om te rui men, waarna Krijn van Klinken er als de kippen bij was om doelman Harinck simpel het nakijken te ge ven: 1-1. Een paar minuten eerder was Jan Brasser al dicht bij de gelijkmaker, maar Kees van Leeuwen voorkwam op het laatste moment de afrondende inzet door de bal van de voet van de middenvelder te glijden. Het laatste kwartier van het eerste bedrijf speel de zich voornamelijk op het midden veld af. De bezoekers probeerden wel met man en macht een hernieuwde voorsprong te veroveren, maar de Nieuwerkerkse defensie met een sterk akterende Bram Koks aan het hoofd liet geen krimp. Echt in de pro blemen kwam doelman Toon Wandel niet meer. Aan de andere kant bleef ook doelman Harinck gevrijwaard van moeilijke akties. De tweede helft werd de helft van Cees Willemse. De voormalige Bruse Boys-speler manifesteerde zich nog duidelijker dan in de eerste 45 minu ten als de grote animator en organisa tor van de Nieuwerkerkse aanvals golven. In de'derde'minuut was Jan Brasser de grondlegger van de eerste Nieuwerkerkse aanval van allure. Hij ontfutselde op het middenveld de bal aan Loek Schipper. Hij mocht alleen doorgaan, maar zag zijn inzet ge keerd door doelman Harinck. Krijn van Klinken kwam nu een fraktië te laat om alsnog te kunnen afronden. Twee minuten later was het toch raak. Cees Willemse zette een goede een-twee op met cent rump its Leo Wandel. Wandels schot belandde op de paal, maar hij mocht het uit de re bound opnieuw proberen. Dit keer kopte Kees van Leeuwen de bal ech ter van de doellijn, maar inmiddels was Cees Willemse gearriveerd om met een venijnige schuiver aan alle onzekerheid een einde te maken: 2-1. SKNWK dikteerde het gebeuren ver der volledig. Fout op fout De Heinkenszandse verdediging stapelde fout op fout en een derde en vierde treffer kon eigenlijk nauwe lijks uitblijven. In de zeventiende mi nuut was het pleit reeds beslecht. Cees Willemse zette vanaf het mid denveld goed door en wekte de in druk een lange pass te verzenden op Jan van de Velde, die zich aan de zij kant volledig vrij had gespeeld van zijin direkte opponent Kees van Leeuwen. Op het laatste moment ontdekte Willemse evenwel een le vensgroot gat in de defensie en vuur de een schuiver af, die doelman Harinck volledig verraste: 3-1. De ontmoeting driegde een komplete af gang te worden voor de bezoekers, maar een aantal fortuinlijke reddin gen voorkwam verdere Nieuwer kerkse treffers. Achtereenvolgens Gerrie Baas en Gil Hannewijk moesten nog inzetten van Leo Wan del en Jan Brasser van de doellijn halen. Met nog acht minuten te gaan dreigde SKNWK opnieuw te gaan skoren, toen de ploeg massaal opruk te. Op aangeven van Cees Willemse, die via Leo Wandel invaller Arnold Schiettekatte bereikte, schoot de jeugdige aanvaller evenwel voor open doel naast. Leo Wandel kwam bij zijn aktie in ongelukkige botsing met Kees van Leeuwen, die tot ieders ver bazing kreunend van de pijn bleef liggen. Een snelle konsultatie maak te duidelijk, dat de jeugdige verdedi ger met een gebroken been was achtergebleven. Omdat Heinkens zand inmiddels twee spelers had in gewisseld zou met met tien man de laatste tien minuten uit hebben moe ten spelen. Door het ongelukkige voorval had men dar evenwel geen zin meer in en werd arbiter Minnaard verzocht het duel vroegtijdig af te fluiten, waardoor de tweede periode slechts 37 minuten duurde. Na de tweede 3-1 in suksessie heeft SKNWK zich in de kop van de eerste klas genesteld, een resultaat dat na de povere voorbereiding allerminst mocht worden verwacht. In de huidi ge vorm is de positie evenwel aller minst geflatteerd. WHS II blijft koploper ZIERIKZEE - In de reserve derde klas van het zaterdagse KNVB- voetbal blijft het Sint Annalandse WHS II het goed doen. De Thoolse ploeg boekte de vierde overwinning in evenzoveel wedstrijden. De reser ves van Bruse Boys verspeelden op eigen veld een punt aan de reserves van Veere, dat nog puntloos was. Ook Kloetinge II blijft winnen. Nu wer den de reserves van het Zevenbergse Seolto teruggewezen. De uitslagen op een rijtje: Dinte- loord II-Nieuwdorp II 0-0; Meeuwen III-Kloetinge II 0-2; Meeuwen III- Kogelvangers II 0-2; Tholense Boys II-Smerdiek II 2-0; Bruse Boys II- Veere II 1-1; Kloetinge II-Seolto II 3-1; WHS 11-Klundert 11 2-0. WHS II 4 4 0 0 11-2 8 Kloetinge II 4 3 1 0 7-2 7 Bruse Boys II 4 2 2 0 6-4 6 Meeuwen III 4 2 11 7-6 5 Thol. Boys II 3 1112-43 Klundert II 4 112 6-53 Kogelvangers II 4 112 2-33 Dinteloord II 4 112 5-93 Nieuwdorp II 3 0 2 1 3-4 2 Smerdiek II 4 0 2 2 4-7 2 Veere II 3 0 12 1-31 Seolto II 3 0 1 2 2-7 1 Duiveland weer op weg terug via 0-0 bij SSV GOES - Duiveland heeft een ver dienstelijk 0-0 gelijkspel behaald bij het hooggeplaatste SSV in Goes. De formaties van de trainer Piet Roks en Bas de Zeeuw gaven elkaar bijzon der weinig toe, waardoor de punten verdeling een terechte uitslag was. Voor Duiveland betekende het winst punt een kleine rehabilitatie voor twee bijzonder zwakke optreden op rij. ,,De ontmoeting tegen SSV geeft de burger weer moed", meende Duiveland-trainer Piet Roks. „Verde digend werd de mandekking bijzon der goed verzorgd en met name de jeugdige vleugelverdedigers Cornelis Beije en Jaap Brekelmans speelden een keurige Wedstrijd. Met Jaap van Sliedrecht als organisator funktio- neerde de ploeg vooral verdedigend sterk. Van Sliedrecht is vooral in rustgevend opzicht een belangrijke pion". Mogelijkheden Bij Duiveland maakte Ico van de Berge zijn rentree, maar hij werd vooralsnog op het middenveld ge posteerd. Marco van der Have bleef als cen trumspits fungeren, maar hij had een gelijkwaardig opponent in de Goese voorstopper, waardoor hij wei nig mogelijkheden kreeg om zijn sei- zoenproduktie op te voeren. De beste skoringskans kreeg Jaap van Slie drecht na een goede voorbereidende aktie van Cees Zwager eh Marco van der Have, maar hij kreeg het leer niet goed voor de voet, waadoor de moge lijkheid verloren ging. „Het vertrouwen lijkt nu wat te rug. Het is jammer dat we een perio de het spel van SSV overnamen. De Goese ploeg hanteert voornamelijk de lange trap, iets wat ons helemaal niet ligt. Na een kwartier was het evenwel weer over en kregen we het eigen ritme weer terug. Ik ben tevre den met het ene punt. Het was vooral verheugend dat vooral de jonge jon gens zich van hun beste kant lieten zien. Het zal nu zaak zijn om de vechtlust en de motivatie vast te hou den", beaamde Roks. HEUKELUM - Voor de tweede keer op rij verspeelde Bruse Boys afgelopen zaterdag kort voor tijd de volle winst in een duel in de tweede klas van het zaterdagse KNVB-gebcuren. Slaagde Hoek er een week geleden in om alsnog een 2-2 puntenverdeling te realiseren in het treffen in Bruinisse, nu was het promovendus Heukelum, dat de vreugde voor een eerste overwinning ver stoorde. Met nog zeven minuten te gaan strafte Ton Vermeulen een onacht zaam moment in verdedigend opzicht af en prijkte andermaal een 2-2 eindstand op de borden. „Het is natuurlijk jammer, maar ik ben best tevre den met het vertoonde spel", stelde Jan Englebert na afloop vast. „De ploeg draait erg goed. Ik hoop nu alleen nog, dat we ook het eigen publiek eens een dergelijke wedstrijd voor kunnen schotelen". toen de verdedigi bij een vrije trap op de zestien meter niet goed oplette Ton Vermeulen alsnog kon afronden voor 2-2. „Heukelum heeft een goedvoetbal- lende ploeg, die ongetwijfeld nog de Ondanks de tevredenheid was Eng lebert realist genoeg om te stellen, dot er eigenlijk twee punten mee naar Bruinisse genomen hadden moeten worden. Na een openingspe riode, waarin de ploegen elkaar af tasten, kreeg Bruse Boys na tien minuten meer grip op de wedstrijd. De ploeg kreëerde zich diverse goede skoringsmogelijkheden, maar met name Jacob van de Berge had pech met de afwerking. Tbt drie keer toe schoot hij millimeters over het Heu- kelumse doel. De Bruse ploeg was gc- handikapt aan het duel begonnen, omdat Loen van der Bijl, die zicb ge durende deze kompetitie ontpopt als een sterk extra aanvaller, niet van de partij was. Kort voor rust moest ook vleugclverdediger Klaas Verspoor het veld verlaten na een fikse charge. Van der Bijl werd vervangen door Pe ter Coppoolse. Voor Verspoor kwam Jos van Unen binnen de lijnen. Opletten Door de omzettingen binnen de Bruse ploeg had de formatie in de openingsfase van de tweede helft eni ge minuten nodig om weer in het juiste ritme te komen. Hierdoor moch Heukelum gedurende een tien tal minuten het initiatief in handen houden. Na een kwartier viel de treffer uit dit overwicht. Een omhaal van Peter van Rooten verraste doelman Steef van de Velde, maar van lange duur was dc vreugde voor de thuisklub niet. Vier minuten later bezorgde Ja cob van de Berge zijn ploeg niet een prima lob de gelijkmaker en met nog een kwartier te gaan bediende dc centrumspits Adrie de Jonge op maat voor 1-2. Bruse Boys leek dc eerste seizoenzege te gaan behalen, maar verspeelde alsnog een punt. Wim uan Dijke ivas tegen Heukelum andermaal een uiterst betrouwbaar verdediger. nodige punten zal pakken. Dat geldt echter ook voor ons. In deze vorm zul len we vast en zeker voor menig oppo nent een struikelblok vormen. Spelers, die de voorbije weken nog niet tot het maximale rendement kwamen, lijken nu ook helemaal geanticipeerd te zijn. Dat biedt het nodige perspektief. Met name Jan Minnaard lijkt meer en meer in zijn vooraf bestemde rol te groeien. We zijn de kompetitie slecht gestart, maar nu funktioneert alles perfekt. In Heukelum heeft eigenlijk nie mand gefaald. Er werd zeker vijftig procent beter gespeeld dan tegen Hoek. Kwa voetbal en evenwicht bin nen de ploeg staan we er goed voor". Een prima wedstrijd speelde met na me opnieuw Wim van Dijke. Toekomst „Het is jammer, dat zulke jongens niet eens een kans krijgen in een ver tegenwoordigend Zeeuws team. Het is tenslotte toch de toekomst. Wim van Dijke verdiende in Heukelum voor mij een dikke acht om maar eens een keer een kwalifikatie te ge ven. Ik houd daar eigenlijk niet van, maar ik wel er eigenlijk alleen maar mee aangeven, dat vooral hij een spe ler is, die een kans zou moeten krij gen om zich hogerop te spelen", meende Englebert. „Ik blijf in dat verband dc selck- tieproccdurc voor een vertegenwoor digend team een uiterst twijfelachtige zaak vinden. Zolang als ik in Zeeland train heb ik nog nooit iemand gezien of gehoord, die daaromtrent wat wilde weten. Ik blijf daarom van incning, dat een en ander door een elitegroep bepaald blijft worden, hetgeen erg demotive rend moet werden bij vooral jonge spelers". Morgenavond (dinsdag 2 oktober) speelt het Zeeuwse elftal met Tonnie en Jacob van de Berge in Veere tegen de gelijknamige klub ter gelegenheid van dc ingebruikname van een eigengebouwde lichtinstal latie. SCHARENDIJKE - Niet in de laatste plaats tot haar eigen verrassing gaat ZSC na vijf speeldagen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal alleen, aan de leiding. Na de aderlating welke het elftal in vergelijking met het vorige seizoen heeft ondergaan heeft ook het spelpatroon een grondige wijziging ondergaan. Kon het in het vorige seizoen bogen op een behoorlijke dosis techniek in d eploeg, nu is het hard werken geblazen, een opgaaf waar het volledi ge team zich voor volle honderd procent inzet. Ook zaterdagmiddag in de regionale derby tegen Brou wershaven pakte de formatie van trainer Ko Wil lemse de volle winst (2-1) op inzet. De ZSC-gelijkmaker in de maak. Kees Snoek zal even later de gelijk maker achter doelman Bert Sax van der Weijden plaatsen. Linies ver dediger Leo Clarisse. Met volledige inzet werd gedu rende de gehele wedstrijd om ie dere meter gestreden. Dank zij een technisch overwicht kon Brou wershaven gedurende de eerste 35 minuten het spel in hoofdzaak dikteren en moest ZSC zich voor namelijk bepalen tot de counter. Toch kreeg de thuisklub al in de derde minuut de eerste goede mo gelijkheid om de skore te openen. Bij een aanval over de rechter vleugel plaatste Jacco Heijboer de bal op maat op de geheel vrij voor doel staande Eric Elenbaas, wiens kopbal echter de juiste richting miste om sukses te kunnen boe ken. Brouwershaven kreeg hierna wel het beste van het spel, zette de verdediging van ZSC wel onder druk, zonder er echter in te slagen doelman Maarten van der Weele ernstig te kunnen verontrusten. Dominerend In de verdediging van ZSC speelden vooral Kees Magito en Sjaak Dorreman een dominerende rol en gaven de Brouwse aanval lers weinig gelegenheid om ge vaarlijk te worden. Toch moesten ook zij in dc 23e minuut het hoofd buigen toen bij een goed lopende konibinatic over drie schijven de verdediging vol ledig werd uitgespeeld, waarna Flip Bokelaar weinig moeite had om Brouwershaven voorsprong te geven (0-1). Direkt hierna ont snapte het doel van ZSC aan een tweede doorboring toen Bokelaar weer een goede mogelijkheid kreeg, maar nu raakte hij de bal niet goed en ging hij rakelings naast. Nadat Rene Roon met een hard schot dal rakelings over de lat ging nog dicht bij een treffer was geweest vielen Brouwcnarcn in dc laatste tien minuten van de eerste helft terug. ZSC kon hier door meer druk op de verdediging van dc bezoekers gaan uitoefenen. Met nog vijf minuten te gaan in de eerste helft kon het de stand in evenwicht brengen toen Kees Snboek in vrije positie het leder kreeg aangespeeld waarna hij met een beheerst schot doelman Bert Sax van der Weijden kansloos liet (1-1). Na de rust bleek ZSC toch duidelijk over meer inhoud te be schikken dan Brouwershaven waardoor het een veldmeerder- heid kreeg zonder er echter ook in te slagen de Brouwse verdediging in ernstige moeilijkheden te kun nen brengen. Met Sjaak van der Weele en Leo Nouwen als domine rende figuren kon de brouwse ver dediging behoorlijk goed stand houden. In de achttiende minuut kwam ZSC toch op voorsprong toen Leo Clarisse in de fout ging. Strafschop Nadat Kees Louwerse hem eerst bij zijn shirt had gepakt, wat de arbiter was ontgaan, omklemde hij Louwerse, die op het punt stond om door te breken, met bei de handen. Daar deze overtreding binnen het strafschopgebied was ge maakt kon dc scheidsrechter niets anders doen dan de bal op dc stip leggen waarna Bert Verhoek het vonnis voltrok (2-1). Voor Cla risse, die zeker niet onverdienste lijk speelde was dit bijzonder sneu, maar als men een dergelijke overtreding begaat weet men wat men staat te wachten. Kort hierna werden Clarisse en Maarten Kristelijn nog door trainer Kees Kommer gewisseld voor Joop Krips en Rene Dalebout, wat wel even een opleving bij de brouwe- naren te zien gaf. Meer dan een aantal hoekschoppen leverde it echter niet op. In het verdere ver loop bleven beide verdedigingen meester van hun terrein en bleef de stand ongewijzigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6